Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19551) m1sk4r válasza m1sk4r (#19508) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Látom nem sok embernek van ilyen alaplapja, pedig olyan jó ára van. Vagy az ECS alaplapok nem túl megbízhatóak?

Aurea mediocritas

(#19552) csimav válasza 3d (#19550) üzenetére


csimav
senior tag

" • Supports DDR2 533/400 memory interface."

Mivel amit beletettél 800 MHz-s és ez a lap csak a 533 MHz-s és a 400-as memókat támogatja.

#1955: Inkább Gigabyte és ASUS lapot vegyél. ECS nem vmi nagy márka.

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#19553) m1sk4r válasza csimav (#19552) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Szerintem az nem jelent semmit, mert amelyik megy 800, az megy 533 MHz-en is.

(#19552)

Van itt az egyik tagnak, rákérdeztem mik a tapasztalatai. Most a válaszát várom.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#19554) janos80 válasza m1sk4r (#19553) üzenetére


janos80
senior tag

igen. elvileg mennie kellene a 800-as ramoknak,csak csokkentett (533) orajelekkel.
esetleg annyi lehet még,hogy az 533-as ramoknak lehet,hogy mas fesz kell mint a 800-asnak,és lehet hogy azert nem indul be.de ez csak egy elmelet

udv
Janos

(#19555) Zotya984 válasza janos80 (#19546) üzenetére


Zotya984
senior tag

összeraktam és SEMMI!
a proci nem mehetett tönkre?
Na ja most nagyot változott az MSI-vel kapcsolatos véleményem. Kövi alaplapom VAGY GIGA VAGY ASUS alább nem adom. De az intel platformal is csak szívok mióta megjelent a 478 tokozás. Lehet váltok vissza AMD-re

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19556) janos80 válasza Zotya984 (#19555) üzenetére


janos80
senior tag

egy gagyi alaplap miatt ne partolj el az inteltol. a procik csak ugy nem mennek tonkre. hacsak nem tortent vele valami fizikai hatas,mikozben szerelted ki és be. a cpu tapkabele bevan dugva az alaplapba? minden kabel a helyen? a 20 vagy 24 tus tapcsati is jol bevan dugva? nezd át azért a vezetekeket is.huzd ki,dugd be,hatha valami kontact hiba...

udv
Janos

(#19557) Zotya984 válasza janos80 (#19556) üzenetére


Zotya984
senior tag

Fizikailag nem sérült a proci mert a számítógépet mint a hímes tojást úgy szerelem.
Kábelek a helyükön. De majd még egyszer átnézem.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19558) Tom57


Tom57
csendes tag

sziasztok!B
Nem tom nem biztos h. jó helyre írok, de van egy kis gondom. Elindítom a gépemet és a op rendszer betöltés előtt le áll... vmi nem müködik az alaplapon? az lehet probléma ha nem látom pörögni a alaplap ventinlátorát? az alábbi hiba üzit írja ki? mit kell kiszednem v beállítanom? ... ezzen a hiba üzin nem tud túljutni... vkinek vmi ötlete h. mi lehet a gond..
Előre is köszönöm a válaszokat , minden jót

Abit Nf7 alaplap, Amd 1,8 Ghz, 1280mb Ram ,Nv 6600Gt VGa 128mb ,80giga vinyó, codegen 400W táp

(#19559) Lenry válasza Tom57 (#19558) üzenetére


Lenry
félisten

hol itt a hibaüzenet?

a DMI pool adatok mindig frissülnek, akárhányszor átállítasz valamit a BIOSban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19560) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Olcsóbb kategóriából kellene nekem egy alaplap (max 16 körül.

Az egyik Phenom II X4 920 alá a másik pedig Intel Quad Q8200 alá. Lényeg a megbízhatóság, Tuning nem lesz. Melyiket ajánlanátok az egyik és a másik proci alá?

(#19561) Tom57 válasza Lenry (#19559) üzenetére


Tom57
csendes tag

bocsi , akkor nem hiba üzi de nem megy tovább itt megáll mit csináljak? miért nem megy tovább?

Abit Nf7 alaplap, Amd 1,8 Ghz, 1280mb Ram ,Nv 6600Gt VGa 128mb ,80giga vinyó, codegen 400W táp

(#19562) Lenry válasza sulep (#19560) üzenetére


Lenry
félisten

az Intel alá 16 körül a Gigabyte P35-DS3 vagy EP35-DS3at ajánlom, megbízható, betonstabil lap, és ha mégis tuningolni szeretnél, akkor is barátod

AMD-hez nem értek

Tom57: ez az aláírásdban szereplő NF7-es? raktál be újabb alkatrészt mostanában? tuning? próbáltál CMOS resetet?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19563) Tom57 válasza Lenry (#19562) üzenetére


Tom57
csendes tag

igen az nf7es alaplap, kicsit állt a gép ( 2hetente volt bekapcsolva ebben az évben ) . Tuning nem volt, kivettem a kis elemet is ( cmos reset az ez lenne? ), pci foglalatokba sincs semmi . Az lehetséges gond forrás, h. az alaplap ventije nem kapcsol be? midnen más müködik (procinak, vganak is bekapcsolt )
ja és hagytam h. a gép a optimálisan beállitsa a bootban a dolgokat ,de úgy se müködött..

Abit Nf7 alaplap, Amd 1,8 Ghz, 1280mb Ram ,Nv 6600Gt VGa 128mb ,80giga vinyó, codegen 400W táp

(#19564) bozont válasza bozont (#19529) üzenetére


bozont
veterán

Ez a fejlemény eddig, 1 modullal tökéletesen megy.

(#19565) Lenry válasza Tom57 (#19563) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ez elég komoly probléma, ugyanis az a ventilátor nem véletlenül van az alaplapra építve, lehet, hogy megfőtt a chipset

van egy régi rossz Pentium 2-es alaplapom Abit BH6, az is ugyanitt, ugyanígy áll meg... lehet, hogy neked is elhalálozott a lapod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19566) Tom57 válasza Lenry (#19565) üzenetére


Tom57
csendes tag

köszi a gyors válaszodat ettől féltem én is. ... hétfő irány a pc bolt mennyibe van egy új alaplap (hasonló minőség)?... és persze még agp csati legyen rajta :) v esetleg tudna vki ajánlani egyet ;)

Abit Nf7 alaplap, Amd 1,8 Ghz, 1280mb Ram ,Nv 6600Gt VGa 128mb ,80giga vinyó, codegen 400W táp

(#19567) Metalfan


Metalfan
senior tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy csak AMI BIOS-os alaplapokkal lehet aktiválni a 3 magos Phenom 2-ben a 4. magot (ha működik, persze), vagy Award BIOS-os lappal is lehet próbálkozni? Konkrétan erre a szépségre gondoltam, csak bizonytalan vagyok a BIOS-ával kapcsolatban.

(#19568) m1sk4r válasza Lenry (#19565) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Nem feltétlenül. Nekem is volt ilyen lapom és miután idegesítően hangos lett a chipset venti ki is húztam és úgy használtam (30-35 fok volt, tehát nem vészes). Két ilyen lapom is volt a régebbi még mindig működik öcsém gépében( 4 éves, a használat után egy évvel húztam ki a chipset hűtő ventilátort). A másik elhalálozott, de nem emiatt, az AGP port alatti kondi kipúposodott, majd ki akarom cserélni. Bár ettől függetlenül lehet chipset gond.

Tom57

Én a helyedben szétszedném és összeraknám újra, hátha...
Milyen típus pontosan ( NF7 S rev. 1.0, 2.1, S2, stb...)?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#19569) m1sk4r válasza Tom57 (#19566) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Nézz át ide, hátha tudnak valami okosságot mondani.

Aurea mediocritas

(#19570) Metalfan válasza Metalfan (#19567) üzenetére


Metalfan
senior tag

Találtam választ, miszerint nem függ a BIOS gyártójától, csak a déli hídtól

(#19571) Navaze


Navaze
tag

Sziasztok. Tudna nekem valaki segíteni abban hogy a Asus Striker Estreme-be melyik istenverte :W ram kit megy dual-ba? Mert én Kingstonnal és Hynixekkel is próbálkoztam de csak single hajlandóak menni. Ha valakinek volt ilyen lapja vagy tutira tud nekem tippet adni, (vagy találkozott ilyen problémával) hogy nála melyik ram ment a gépben annak örülnék és meg köszönném. :R
Bios frissítés stb meg volt.

(............(o)...............(o)..............)

(#19572) Navaze válasza Navaze (#19571) üzenetére


Navaze
tag

Hopp... felejtős, megoldottam köszönöm. :B :R

(............(o)...............(o)..............)

(#19573) Lobonc


Lobonc
tag

Hello!

Olyan problémám van, hogy van egy ABIt BD7 II alaplapom és tegnap netezés közben hallottam egy csattanást gép újraindul szívem megáll :W ... gyorsan kikapcsoltam és miután leszedtem az oldallapot azzal szembesültem, hogy a chipset hűtő passzív borda fekszik a videokártyán. Kipróbáltam utána a gépet Windows simán feláll elvileg nem lett baja a videokártyának. De a borda 2 alaplapról kiálló u alakú pöcökbe kapaszkodik és ami a videokártyához közelebb van az kijött az alaplapból, elengedte a forrasztás. Hogy tudok így chipset hűtőt tenni oda? Valami szervizben visszaforrasztani vagy lehet olyan hűtőt kapni valami passzív bordácskát amit valami hővezető ragasztóval odafogatni?

Köszi a segítséget

Lobonc

(#19574) Lenry válasza Lobonc (#19573) üzenetére


Lenry
félisten

mi is jártunk hasonlóan IC7-el... mi pillanatragasztóval tettük vissza a bordát...
bár jóval később a lap elhalálozott, de azt nem tudom, hogy ezért, vagy másért

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19575) Lobonc válasza Lenry (#19574) üzenetére


Lobonc
tag

Szia!

Hát azért a pillanatragasztóval nem kísérleteznék, nem tudom mit csinálna az alaplappal és jelenleg ezt a gépet kéne használnom még egy ideig. Ram sütikhez mintha 2 oldalas ilyen hővezető ragasztást használnának, valami ilyen megoldás? Csak hol lehet ilyen kapni.

(#19576) Lenry válasza Lobonc (#19575) üzenetére


Lenry
félisten

mi is gondolkoztunk a sünis ragasztós módszeren, de sajna nem találtunk sehol ilyet

azután egyszerűen a hővezető pasztával ragasztottuk vissza, de úgy meg el kezdett lecsúszni

az a baj, hogy ez tényleg egy annyira infantilis hülye felfogatás, amit nem nagyon lehet mivel kiváltani... mert ugye ha sima lyukak lennének a lapon, akkor máris könnyebb dolga lenne a usernek

így marad a "direktben" ráragasztás, vagy kérj meg valakit, aki tud profiul forrasztani, hogy applikáljon valami felfogatást

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19577) Lobonc válasza Lenry (#19576) üzenetére


Lobonc
tag

Igen, ha lenne lyuk az alaplapon már tegnap bejártam volna a várost egy új hűtésért de sajnos nincs rajta.. Azon gondolkodom hogy van itt egy kisebb számtech bolt szervizzel a közelben oda beviszem de ha kitalálják nekem hogy a 6000 HUF os óradíjat ki kell a nem értek hozzá de kb 2 perces melóért fizetni akkor jobban járok ha veszek egy p4 alaplapot használtan.. Elvileg egyben jött ki ez a pöcök nem tört bele szerintem csak 2 kis pont forrasztás kéne oda.
Köszönöm a segítséget ha megoldódik majd jelzem.

Üdv:
Lobonc

(#19578) --=Zolee=--


--=Zolee=--
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap+proci vásárlás előtt állok és teljesen tanácstalan vagyok. Mit ajánlanátok?
Feltétel:
-PCI expressz
-legyen lehetőség szerint minél olcsóbb, de ne valami noname.
-nem kell egy erőgép, dual proci belemenjen, de sima magos is, mert egyelőre csak az lesz benne, dual csak később, ha lesz rá keret.

Mit lenne érdemes megnéznem?
Ha esetleg valakinek konkrét ajánlata van azt is szivesen fogadom!

Előre is köszönöm!

Elmenteménavásárba ;)

(#19579) Lenry válasza --=Zolee=-- (#19578) üzenetére


Lenry
félisten

intel vagy amd?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19580) --=Zolee=-- válasza Lenry (#19579) üzenetére


--=Zolee=--
csendes tag

igazság szerint még ez is kérdés. de intelről több jót hallok :) viszont amd olcsóbb

[ Szerkesztve ]

Elmenteménavásárba ;)

(#19581) --=Zolee=-- válasza Lenry (#19579) üzenetére


--=Zolee=--
csendes tag

mondanál pár lehetőséget? inkább intelről...

Elmenteménavásárba ;)

(#19582) Lenry válasza --=Zolee=-- (#19581) üzenetére


Lenry
félisten

E2000-as proci, használtan olyan 10000 körül van, meg egy gigabyte p31, vagy p35-ös alaplap, úgy 15 körül, tökéletes kombináció

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19583) CSorBA válasza sgergi (#19549) üzenetére


CSorBA
őstag

Köszönöm a választ sgergi!

(#19584) kriszbon válasza --=Zolee=-- (#19581) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha nem zavar az integrált Vga, akkor alaplapból még (Ez) is jó és olcsó, ha nem tervezel magas Fsb-s procit bele. Prociból meg (Ezt) raknám bele, mert azzal a lappal ez a proci jól húzható. Úgy 4-4.2-ig is tud benne menni, ha tudja azt a proci :D Ja ha a mostani tápot akarod használni, akkor az helyett inkább egy 350-400W-os FSP tápot javasolnák :K
Mod: Mennek benne az egymagos procik is.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#19585) --=Zolee=-- válasza kriszbon (#19584) üzenetére


--=Zolee=--
csendes tag

Köszi. Ez a lap árban elég jól hangzik. Van egy P4 es 1700mhz-s intel procim, gondolom az belemegy amíg nem veszek nagyobbat. Illetve van egy pci expresszes videokártyám hozzá, ezért is szeretnék új lapot. gigabyte lapok megbízhatók? nem nagyon értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

Elmenteménavásárba ;)

(#19586) kriszbon válasza --=Zolee=-- (#19585) üzenetére


kriszbon
őstag

Az a proci nem fog benne menni, mert az szerintem nem 775-ös foglalatú! A Giga lapok Intel vonalon olcsó kategóriában is megbízhatóak, az Amd vonalról nem tudok nyilatkozni, a Pci-e kártya az menni fog benne.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#19587) lumpy82


lumpy82
csendes tag

Sziasztok! :)
Remélem tudtok segíteni a következő problémában:

A mai napon a gépem folyamatosan sípol...(elindul, fut rendesen) de folyamatos
ti-ti---ti-ti hangjelzést ad másodpercenként :W hibakód 102
Több fórumon is utána néztem, van ahol rootkit vírus miatt, máshol pedig vga kártya a hiba oka!!
Vírusellenőrzés lefuttatva, persze hogy talált (Win conficker vírust):O mivel nem frissítettem az Avast-ot, de probléma továbbra is fennáll :(
A gép :
Alaplap: Abit KN9 Ultra
Bios: Award (07/31/07)
CPU típusa: (Húzva)DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (12.5 x 224) 5400+ (Gyári hűtő)
Memória: 2*1 GB Corsair XMS2 6400-C4
Vga: ATI Radeon HD 3870 (512 MB) (Zalman hűtő)
Egyéb:Gigabyte GN-WP01GS PCI Turbo Wireless Network Adapter
Várom a segítségeteket

[ Szerkesztve ]

(#19588) 5teve válasza lumpy82 (#19587) üzenetére


5teve
senior tag

biosban nézd meg, hogy valamelyik hőfok nem haladta -e meg a beállított határértéket.
(PL a procihúzás miatt). ha igen tiltsd le vagy állítsd magasabbra.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19589) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Urak!

Nagyon FONTOS!

Tudna nekem valaki linkelni MSI K8N SLI Platinum-hoz működö sound-drivert?? (Ne a hivatalos oldalon lévőt, mert az valami *##>[& Creative Update Utility, aminek SEMMI ÉRTELME :(((. )

Előre is köszönöm.

:R

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#19590) 5teve válasza Synthwave (#19589) üzenetére


5teve
senior tag

[link]
pedig ez kell legyen, be van pipálva, hogy driver instalation, ha elindítod.

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19591) 5teve válasza Synthwave (#19589) üzenetére


5teve
senior tag

egyáltalán kipróbáltad?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19592) Synthwave válasza 5teve (#19590) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, ez csak valami @&đĐ[]đ Update Utility.:( Feltelepítem (és csak a VME van bepipálva), a hangerő-szabályozó ikonja ugyan megjelenik a tálcán, de hang továbbra sincs.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#19593) 5teve válasza Synthwave (#19592) üzenetére


5teve
senior tag

valami rémlik, hogy egy külön lemezen van hozzáadva gyárilag a hangdriver, ha jól emlékszem.
így valóban kevés a linkelt akármicsoda.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19594) SallerMaster


SallerMaster
csendes tag

Sziasztok, segítség kellene.

Van egy Asus M2N4 SLI-s alaplapom egy 9600GT-vel. Vettem egy 7600GS-t.
Annyi a problémám, hogy a 7600as kari csak az egyik foglalatban ad képet, ami 8-szoros sebessséget tud. A másikban semmi kép. A 9600GT-m mind2ben működik. Beraktam a 2-t együtt, úgy, hogy a 9600 volt a 16x-osban, a 7600 a 8x-ban. Így is is működött. Fordítva megint nem.
Mi lehet a gond?
Mennyi teljesítménybeli romlás van a 16x-os és a 8x-os között?

(Gondolom az alaplappal kéne babrálni, azért írtam ide.)
Üdv :R

(#19595) Synthwave válasza 5teve (#19593) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát igen, csak nekem nincs az alaplaphoz semmilyen CD.:W Valami ötlet?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#19596) Alex85


Alex85
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap/BIOS témában keresek tapasztalt segítőt:

Egy MSI K9VGM-V lapon akartam BIOS-t frissíteni, életemben először(és utoljára) Win alatt, de behalt flashelés közben. Most indításkor csak rövideket sípol, de semmi más(CMOS reset nem segít).
Olvastam, h ilyen vészesetben floppyról v CDről "vakon flashelhető", csináltam bootolható formátumú lemezeket(flash exe+flash kép+matatott autoexec.bat), de egyikről sem olvas semmit.
Van egy másik gépem(Abit NF7S), amin a BIOS chip szintén PLCC32 tokozású. Régebben olvastam, megoldható h a jó gép elindít, BIOS ki, beteg/idegen BIOS be, flashelés a saját verzióra(DOS alatt), minden lekapcs és visszacsere...
Tisztában vagyok vele, h ez nagyon duuurva megoldás, és kiba**tt rizikós. De valaki szerint ez működne? Esetleg egyéb megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

(Ui.: Még a bootolható "vakon flashelést" kipróbálom vinyóról, hátha onnan olvas...)

(#19597) Lenry válasza Alex85 (#19596) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem ne babrálj ilyenekkel, mert csak rosszabb lesz a helyzet
beszélj vele, ő megcsinálja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19598) lumpy82 válasza 5teve (#19588) üzenetére


lumpy82
csendes tag

A procinak még ideje sincs felmelegedni , miután bekapcsolom rögtön sípol :(
Proci 35° Biosban 80°nál riaszt!
Még egy info: a memória feszültségét megemeltem 2.00 V re (már kb 2 éve) mert nem volt elég neki az alap fesz :)
Én már mindenre gondoltam még az alaplapi elemre is.. lehet merül??? :)
Ja és csak pikk-pakk egyik napról a másikra csinálta de azóta folyamatos...

(#19599) Metalfan válasza lumpy82 (#19598) üzenetére


Metalfan
senior tag

Vedd ki a memóriát, és nézd meg, hogy úgy mit csinál. Ha ugyanazt a hibajelzés, akkor a memória a ludas. De először próbáld meg feszültség csökkentéssel. Ha nem megy stabilan, akkor az órajelét is vedd vissza.

(#19600) kriszbon válasza Alex85 (#19596) üzenetére


kriszbon
őstag

Csak akkor tudod jól megoldani a menetközbeni Bioszcserét, hogy jó is legyen, ha úgyan olyan alaplap Bios chippel végzed Egyébként kivitelezhető, csak ügyesnek kell lenni, ezt azért merem állítani, mert én csináltam már!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.