Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) peti_s válasza vlcsko82 (#20576) üzenetére


peti_s
addikt

Nézd meg, rájuk van írva. És én is azt tudom ajánlani hogy próbáld meg manuálisan a 667-et, ha nem indúl akkor 1 percre vedd ki az elemet, és próbálkozhatsz újra. :)

(#20602) Hujikolp válasza Lenry (#20600) üzenetére


Hujikolp
őstag

Egy ugyan ilyet vagy valami kompatibilist? (nem vagyok otthon a témában :B)

(#20603) peti_s válasza Hujikolp (#20602) üzenetére


peti_s
addikt

Elég kompatibilist. Nézd meg hogy Prescott, vagy Northwood magos a CPU-d, ha Northwood akkor bármelyik 478-as lapban megy, ha Prescott, akkor jobban körűl kell nézned.

(#20604) Hujikolp válasza peti_s (#20603) üzenetére


Hujikolp
őstag

A google szerint 478-as. [link] Esetleg milyen másik alaplapot ajánlasz helyette?

(#20605) Lenry válasza Hujikolp (#20604) üzenetére


Lenry
félisten

SL6RZ - 0,13micronos, úgyhogy Northwood magos, vagyis minden Socket 478-as lapba belemegy. más kérdés, hogy kész kínszenvedés normális(tehát Intel 865 vagy 875 chipsetes) alaplapot találni

Abit IS7 vagy Asus P4P800 sorozat, ezek i865-ösek vagy
Abit IC7 vagy Asus P4C800 sorozat, ezek meg i875-ös chipsettel vannak szerelve.
én az IC7est ajánlom, mert személyes oldszkúl kedvencem, de nehéz beszerezni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20606) peti_s válasza Lenry (#20605) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem P4P800S-X lapom volt/van, és jó lap. Másrészt olcsóbb egy 865-s lap mint egy 875-s.:)

(#20607) KillArmy


KillArmy
tag

Hali, most vettem egy alig használt gépet, és ez az alaplap van benne: ASROCK s775 WOLFDALE1333-D667 R 2.0 Na ez elvileg 533-as és 667-es ramokat kezel ahogy nézegettem, de egy 1gigás, 800-as Kingmax van benne! Na én ehhez a témához nemnagyon értek, annyi lenne a kérdésem, hogy a 800as most nem túl egészséges ha bennemarad, vagy ez a lap tudja azt is? Biosban mindenhol felismeri, szóval nemtudom! Ja, még annyi, hogy holnap mennék ramot venni, ez mellé 667-800as, melyik kéne? És tud-e melette kezelni 2 gigás kártyát! Ennyi, bocsi a kapkodó üziért, de ez most fontos lenne, remélem még tűrhető topikba írtam :)

(#20608) PH-User válasza KillArmy (#20607) üzenetére


PH-User
addikt

Szia!

Nyugodtan beleteheted a 800MHz-es memóriákat, csak csökkentett órajelen (jelen esetben 667MHz-en) fognak üzemelni. :K A kétgigás ramot is fogja vinni simán szerintem. ;)

(#20596)
(#20598)

Valaki? :U

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20609) MCWRusty


MCWRusty
csendes tag

Hi!
Van egy Abit is7-es alaplapom ami elvileg tudja a wake-on-lant. Ezt engedelyeztem biosban, jumperelni elvileg nem kell. De miutan kikapcsolom a gepet (akar windows alol, akar linux) elalszik az onboard lankartya fenye(a linket jelzo es az activityt jelzo is) (bar az alaplapon jelzi egy led h aram alatt van) es igy nem megy a wol. Legalabbis gondolom h emiatt nem megy. Valakinek van vmi otlete, hogy mi lehet a gond, esetleg talalkozott ilyennel?

Koszi
udv

(#20610) sp3333boy


sp3333boy
csendes tag

Helló.
Lenne egy olyan kérdésem hogy :
Van egy ASROCK ALIVENF6P-VSTA alaplapom és szeretnék venni egy AMD Phenom II X2 550-et úgy láttam a honlapon cpu-id screenshoton azirta h "socket am2+ (940) "
nem tudom mit jelent ez...az alaplap dobozomra az van rá írva h "hybrid bios - Support AM2+ and am2 cpu " meg van rajta egy "amd phenom 64"-es matrica..
tud valaki valami okosat mondani?? belemegy ez a proci?...elöre is köszönöm.
üdv.

(#20611) peti_s válasza PH-User (#20598) üzenetére


peti_s
addikt

Akkor pendrive-ról nem tudsz BIOS-t frissíteni? Még használhatod az alaplaphoz kapott gyári CD-t/DVD-t, feltehetsz arról egy régebbi BIOS-t, amit majd esetleg frissíthetsz XP alól. De szerencsésebb pendrive-ról frissíteni. :)

(#20612) Aygor


Aygor
tag

Sziasztok!

Vettem egy MSI P45 Platinumot (ddr2)

E8400
Asus GeForce 8800GTS 320Mb
OCZ Reaper 2x1Gb 1066Mhz
150 Gb WD Sata ADFD Raptor; 1Tb Sata Samsung;ASUS DRW-2014L1
NorthQ NQ-4300 400W
(vízhűtés)

A problémám, h nem jelentkezik be a bios.... csicsán világít a lap de nem ad a monitornak jelet.

Ha jól olvasom a hibakódját (legfelső-legalsó piros, két középső zöld):
Processor Initialization
This will show information regarding
the processor (like brand name, system
bus, etc...)

Ezek szerint a procival van baja feltételezem. 2x kiszedtem megvizslattam lábakat, mindent újrapasztáztam stb. de nem változott. (najó egyszer idáig sem jutott el :D)
Mi lehet a megoldás? Valakinek ötlet? Remélhetőleg nem a próbálj más tápot/ramot/procit esetleg hegessz rá frissebb biost (hogyan ha odáig sem jut el?) lesz a megoldás.
Este esetleg kicsavarozom a házból hátha hozzáér valamihez.... de ezt sem tartom valószínűnek. A procileszorító hozzáér a heatpipe lamelláihoz , illetve kicsit ferdén állnak a csavarok, de ezek sem hinném h ilyet okoznának....

Valakinek valami ötlet?

Thx

Aygor

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#20613) sgergi válasza Aygor (#20612) üzenetére


sgergi
veterán

Bios reset? Ramból próbálj egy modul különböző foglalatokban.

(#20614) #67688960 válasza Aygor (#20612) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nézd meg hányas biosa van, mert a procidhoz min. 1.4-es kell. Valahová rá van írva.

[ Szerkesztve ]

(#20615) lala42


lala42
őstag

Hali!
HELP!!!!!!
Van egy GA-MA78G-DS3H lapom.Benne 1 5600-as AM2-es proci. Olyat csinál a lap,hogy ha újraindítást kér, vagy kérek, akkor nem indul újra,hanem leáll. A bekapcsoló gombbal kell beindítani. Új op.-rendeszer, tehát semmi szemét. A táp valami EC-s nanom 400 W-os. Nem tudom, hogy milyen a belseje, Delta, vagy WCT (WTC? :B ). Bios F6, de volt már F7D-is. Valakinek valami ötlete?
Kevés lenne a táp? Húzva van a proci, de csak 10%. 14,5x220=3190. Memók 800 Cl 5-5-5-15 2V. Geil Ultra Dragon.
Előre is :R :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20616) Aygor válasza #67688960 (#20614) üzenetére


Aygor
tag

Thx! Este megnézem, ugye tegnap gép nélkül nem tudtam hol kell keresni, ma már megnéztem, amúgy ezeket csináltam eddig:

Minden be lett kötve, többször is lecsekkolva. elvileg memóriakompatibilitási listán a memóm nagytestvérét (2x2gb kit) kompatibilisnek találják, illetve át is megy a memteszten elvileg.
(próbáltam h kivettem, -meg minden kombinációban- és akkor más hibakód volt) Próbáltam kihagyott vga tápkábellel akkor sípolt mint a veszettegér, nem tom honnan jöhetett a sípolás de nem esett jól. Fasza h elsőre mindent bekötöttem és nem ment, most csak a fent említettek vannak bekötve de így se megy. Megnézem hányas bios van rajta elvileg látszania kell az alaplapon.

2x v 3x kiszedtem a procit, érdekes egyik összerakásnál előbb hibakódolt (legelső):
System Power ON
The D-LED will hang here if the
processor is damaged or not installed
properly.

Újraszétszed összerak akkor "jó" lett.

Lehet egy másik proci lenne az első próba ami megér egy misét.....

Próbáltam a cmoscleart többször is .... asus hozzászoktatott, de nem hinném h itt ez a gond.... na majd este még többször megpróbálom.....

Eddig itt tartok a gondok terén.... ha ma este nem m1 akkor viszem vissza a 3 napi gar miatt, és gygabyte-ra váltok lehet....

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#20617) sgergi válasza #67688960 (#20614) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen igazad van. Én csak a C0-ás E8400-at néztem, ahoz jó az első bios is, de a G0-áa E8400-hoz már tényleg az 1.4-es bios kell. :K

Aygor: Valószínűleg kéne az a bios frissítés. Boltban elintézik neked.

[ Szerkesztve ]

(#20618) peti_s válasza lala42 (#20615) üzenetére


peti_s
addikt

Ha visszaállítasz mindent AUTO-ra, akkor rendesen újraindul. Amíg húzva van, addig ez lesz...

Sgergi, G0-s E8400? :Y Én még a C0-nál, és az E0-nál tartok. :)

[ Szerkesztve ]

(#20619) sgergi válasza peti_s (#20618) üzenetére


sgergi
veterán

Az :B E0 akart elnni.

(#20620) lala42 válasza peti_s (#20618) üzenetére


lala42
őstag

Ez bizti? De mi a fenéért csinálja? Hisz ez nem is húzás :N Csak kis optimalizálás. Nem olyan égető, mert van másik konfig, de megszokja az ember a több gépet a lakásban ha nagy a család :DDD :K Kipróbálom, de úgy látom, hogy ez a konfig takarodik a háztól ;] ha ennyire sem képes. :W :DDD

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20621) peti_s válasza sgergi (#20619) üzenetére


peti_s
addikt

Már azt hittem én vagyok lemaradva. :D

Lala42, próbáld ki AUTO-n, az a 10% nem oszt/szoroz. :)

(#20622) vasgyuszi


vasgyuszi
csendes tag

Sziasztok,

szerintetek érdemes 266-os FSB-s (Asus P5Bdeluxe) alaplapba 333-as FSB-s procit beletenni? Jár-e külön macerával az eltérés?
Most egy E6400-as van benne, gondoltam az E8600-asra vagy a Q9650-re, de mindketto 333MHz-en megy. A legerosebb 266 FSB-s proci az E7600 lenne. Egyébként idén júniusban hozták ki. Egyáltalán miért ilyen keson, hiszen a 333-asok rég a piacon vannak?

A válaszokat elore is köszönöm:
vasgyuszi

(#20623) ambrus14


ambrus14
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy alaplapos kérdésben! A probléma a következő konfigurációval történik:
alaplap: ecs p4vxad+
proc: intel 1,7-es celeron
vincsi: 80gb-os új! western digital
memoria: 512mb (2x256mb kingston)

A probléma a következő vele: amint terhelés éri a gépet minden alkatrész hömérséklete megfelelő marad, a processzoron a gyári hűtője üzemel, nem megy 5-60 fok felé a hőmérsékelete everest szerint! A vincsi 30 fok kőrnyékén üzemel és minden más alaktrész rendben van, kivéve az alaplapot ami alapből 60 fokos, majd terhelésnél megugrik 90 fok felé is akár! Ahogy nő a hőmérséklete, úgy az említett mérőprogram szerint nő a Cpu Throttling is! Megpróbáltuk, hogy a házba közvetlenül a fsb hütőjére irányuló ventilátor beépítését, de ezzel a folyamat ugyanúgy lezajlik, csak természetesen a hőmérséklet nem 2-3 mp alatt, hanem 10-12 alatt szökik az egekbe. 256 mb ram társaságában így sok esetben meg is fagyott a gépezet, majd 512-vel már nem fagy ki. A memóriát tesztelve nem dobott ki hibát a memtest. A kifagyás akkor következik be, ha everestbe az "FPU tesztet" indítom el. Természetesen 512mb rammal már ez szintén nem fagy ki.
Kérlek segítsetek mit csináljak a gépnek, hogy megfelelően működjön!

Én a következő megoldásra gondoltam: Az FSB-n lévő hűtőborda lecserélése egy nagyobb zalmanra, csak ezzel meg az a probléma, hogy nem tudom azt hova lefogatni mert a gyárinak nincsenek foratati, lyukai, lefogatói!A kis borda valamilyen hővezetős ragasztóval van odafogatva aminek az eltávolítása elég problémásnak néz ki, másrészt honann szerezzek ilyen anyagot amivel "felragasztom" a zalmit!?

Várom az ötletetket minnél hamarabb ,mert nem akarom, hogy meghaljon a szerkezet! :F

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#20624) lala42 válasza vasgyuszi (#20622) üzenetére


lala42
őstag

[link]

Döntsd el magad. :U Itt a BIOS-frissitéssel azt írja, hogy támogatja.
De előtte kipróbálnék egyet, hogy mit tud, hogy viselkedik. :K

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20625) lala42 válasza ambrus14 (#20623) üzenetére


lala42
őstag

#20623) ambrus14

Pillanatragasztó, vagy kapható (itt láttam valami bazárban a PH-n) VGA memóriasünikre való kétoldali ragasztószalag. Az kimondottan ilyen hűtők felragasztására való.
De ha csak nemrégen csinálja, akkor ez nem hiszem,hogy segítene a problémán. Akkor ott valami hardveres bibi lesz a lapon.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20626) Aygor válasza sgergi (#20617) üzenetére


Aygor
tag

Hát ezeket írják:

[link]

Itt 1.2 - vel is ment az E0 - E8400-as

A kérdés nekem tudom az fpo számot azzal hol tudom lecsekkolni h milyen stepping? Mert nem találom.

Thx!

Aygor

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#20627) lala42 válasza Aygor (#20626) üzenetére


lala42
őstag

Processor spec finder
Itt. :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20628) sp3333boy


sp3333boy
csendes tag

Helló.
Lenne egy olyan kérdésem hogy :
Van egy ASROCK ALIVENF6P-VSTA alaplapom és szeretnék venni egy AMD Phenom II X2 550-et úgy láttam a honlapon cpu-id screenshoton azirta h "socket am2+ (940) "
nem tudom mit jelent ez...az alaplap dobozomra az van rá írva h "hybrid bios - Support AM2+ and am2 cpu " meg van rajta egy "amd phenom 64"-es matrica..
tud valaki valami okosat mondani?? belemegy ez a proci?...elöre is köszönöm.
üdv.

(#20629) lala42 válasza sp3333boy (#20628) üzenetére


lala42
őstag

[link]
Igen :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20630) ambrus14 válasza lala42 (#20625) üzenetére


ambrus14
tag

Igazándiból addig tökéletesen működik ameddig 512mb ram van benne és nem melegszik túl!

Milyen hardveres hibára gondoljak? Hogyan tudok biztosra menni? :F

Légyszives belinkelnéd az a topic-ot amire gondolsz? :B

[ Szerkesztve ]

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#20631) Aygor válasza lala42 (#20627) üzenetére


Aygor
tag

Sajnos fpo -ról nincs szó benne....

Elvileg az enyém FPO: Q807A241

Erről nem találok semmit. szóval nem tom melyik stepping.

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#20632) lala42 válasza Aygor (#20631) üzenetére


lala42
őstag

Van doboza? Mert arra rá van írva az BATCH/FPO. Az SLAPL. mely megmondja, hogy milyen. :K

CPU-Z
Ezt töltsd le , és megmondja. :K

(#20630) ambrus14

Egyformák a memóriák? Azonos frekvencián dolgoznak?

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20633) ambrus14 válasza lala42 (#20632) üzenetére


ambrus14
tag

a memóriák nem egyformák, de ha csak 256mb van benne akkor tuty a halál, a frenkvenciájuk pedig megegyezik úgy tudom!

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#20634) vasgyuszi válasza lala42 (#20624) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Hali lala42!

Köszi a választ ;)
Idáig én is eljutottam, a feleségemet meg nem hagyom beleszólni a döntésembe, tehát magam maradok :)))
Ternészetesen megnéztem, hogy egyáltalán lehetséges-e beletenni a kiszemelt procikat az alaplapba (igen). A kérdésem inkább arra irányult, hogy érdemes-e, van-e jelentosége az eltéro FSB-nek. Sajnos próbálgatni sem idom (a 3 éves fiam mellett nem tudok csak úgy szerelgetni;) ), sem pedig pénzem nincs a három processzor tesztelésére, ezért is kérdeztelek benneteket.

Ha van tipped, azért oszd meg velem, kösz!

vasgyuszi

(#20635) PH-User válasza peti_s (#20611) üzenetére


PH-User
addikt

Azt hiszem sikerült, köszönöm nektek a segítséget. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20636) sp3333boy válasza lala42 (#20629) üzenetére


sp3333boy
csendes tag

Neharagduj de én megnéztem a linket amit küldtél és nem találom rajta azt h támogatná az AMD Phenom II x2-t :\ lehet énvagyok értetlen neharagudj..valaki help pls.
itt a link amit lala küldött http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=ALiveNF6P-VSTA&s=AM2

[ Szerkesztve ]

(#20637) peti_s válasza vasgyuszi (#20622) üzenetére


peti_s
addikt

Mennek bennük. :) Sőt még akár tuningolhatod is. :D

(#20638) peti_s válasza sp3333boy (#20636) üzenetére


peti_s
addikt

Nem vagy értetlen. :) Tényleg nincs a listán.

PH-User, örülök hogy megy, szívesen ha tudtunk segíteni. :))

[ Szerkesztve ]

(#20639) vasgyuszi válasza peti_s (#20637) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Szia peti_s!

Nem tudom hova tenni a válaszodat, bocsi. Ez az "akár tuningolhatod is" most irónia? tuningon egyébként nem gondolkodtam, mert passzív hutésu a gép, nincsen benne ventilátor. A jelenlegi E6400 B2-es is 55-65 fokon uzemel.
Sztori: 1 napos volt a gép, amikor kipróbáltam az alaplap nyújtotta tuningolási lehetoségeket. Amikor uresjáratban is éreztem, hogy prítja az arcomat a valami és láttam az elszínezodést a heat pipe sapkáján, ami a procira van csavarozva, nna akkor gyorsan kikapcsoltam a rendszert. Annyit azért láttam, hogy valami 101 vagy 105 fokos volt a proci. Azóta csak lájtosan tekergetem, a win alatti Asus applikációt használom minimális overclocking-ra, ennyi.

Tehát akkor ne szarozzak egy E7600 beszerzésén, hanem ugorjak neki az E8600-asnak? Ketszerannyiba kerül és: 3,06 GHz vs 3,33 GHz + 266MHz FSB vs. 333MHz FSB. Gondolom nem hasít annyival gyorsabban, hogy megérné az árát?

Minden jót:
vasgyuszi

(#20640) peti_s válasza vasgyuszi (#20639) üzenetére


peti_s
addikt

Azt akartam ezzel a válaszommal mondani, hogy a 333-as FSB-nél jóval többet bír az alaplap. Úgy 520 a vége. E8600-t sztem ne vegyél, túl drága a teljesítményéhez képest.

(#20641) vasgyuszi válasza peti_s (#20640) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Ühüm, akkor már közelebb vagyok a megvilágosodáshoz ;)

Tehát: érdemes a 333-as procik közül venni, mert, amennyiben tuningolom oket, akkor az alaplap is megy velük, tehát együtt húzható a ketto, van benne potenciál.
Viszont, mivel nem áll szándékomban tuningolni, ezért kifizetodobbnek tunik az E7600-ast megvenni, hiszen annak is elég magas az órajele, az FSB-je stimmel az alaplappal, tehát egy érett konfig-ot kapok végül viszonylag csekély ráfordítással.

vasgyuszi

(#20642) peti_s válasza vasgyuszi (#20641) üzenetére


peti_s
addikt

E8600-t semmiképp sem érdemes venni. De E8400-t már inkább. Itt igazából attól függ mennyi a különbség az E8400, és az E7600 között. De az E8400 árán már egy kisebb Quadot is lehet venni. :) Hosszútvára pedig jobb a 4 mag.

(#20643) vasgyuszi válasza peti_s (#20642) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Igen-igen, ezen én is agyaltam (2mag-4mag), de nem tudom igazán, hogy az XP home 32bit alatt mely programok használnák ki látványosan a plusz 2 magot (nem játszom). Viszont az így upgrade-delt gépemet, ami most volt 3 éves, még k.b. 2-3 évig használnám, és akkor váltanék Win7-re, új alaplappal+processzorral. A Vistá-t úgy, ahogy van kihagyom szándékaim szerint. 2-3 év múlva már az XP-t is elsorvasztják, úgyhogy gondolom mindenféleképpen érdemes lesz váltanom. Addig meg kihúzom a mostani 2x2,16 GHz helyett a 2x3,06 GHz-cel valahogy ;) Ez is elorelépés, nem?

vasgyuszi

(#20644) peti_s válasza vasgyuszi (#20643) üzenetére


peti_s
addikt

Hát nem túl nagy előrelépés. :) De igen, azért előrelépés. Mivel az E7xxx az E4xxx "utódja", a te E6xxx utódja elvileg az E8xxx. Tehát úgy nagyobb lenne az előrelépés, de 2-3 évig ha minden igaz elég lesz az E7600-as is. Viszont ha nem játszol, akkor mit csinálsz? :) Mert pl. ha konvertálsz, tömörítesz akkor jobb a 4 magos, ha csak net, Office, plussz filmezés, akkor pedig elegendő a mostani is. Az XP Home az elég gyenge lett, ha teheted, tegyél fel Pro-t. :)

(#20645) vasgyuszi válasza peti_s (#20644) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Miben vacakabb a Home, mint a Pro?
A szolgáltatásokat leszámítva.
A Home-ot a géppel együtt vettem, patyolatfehér ;)

Amit észrevettem, hogy pl. a FlashFXP hosszas tálcán levés után megkattintva baz lassan épül fel, azaz a vinyó kerreg tonnányit, mire aktív az ablak. Vagy pl. a BitComet-ban, ha mondjuk 30 cuccot aktiválok seed irányba, akkor is iszonyat, mire hozzákezd a tényleges munkához. Szabad helyem van (400GB-bol 20-80GB, mikor hogy) és defraggmentálva is volt nemrég a vinyó. Leht ezt a Home számlájára írni?

Proci: az tunt még fel, hogy a 7-es szériának 3MB L2 cahce-e van, míg a 8-asnak 6MB. Én jelenleg 2-vel gazdálkodok. Ekkorát számít a 3 helyett 6 MB, hogy megérje a ~115 Euró (E7600) helyett megvenni a 144 eurós E8400-ast?

vasgyuszi

[ Szerkesztve ]

(#20646) peti_s válasza vasgyuszi (#20645) üzenetére


peti_s
addikt

A többmagos processzortámogatása is rosszabb. Először instaláld újra a géped, és meglátod hogy gyors lesz. :) Amúgy ha ~7-8k csak a különbség akkor megéri az E8400-as.

(#20647) vasgyuszi válasza peti_s (#20646) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Fúú, na ez az, amit el akartam kerülni (re-install) ;)
A proci-cserét nem lehet megúszni enélkül (ha hagyom a Home-ot)?

vasgyuszi

(#20648) peti_s válasza vasgyuszi (#20647) üzenetére


peti_s
addikt

De, de ne hagyjad, ezért lassú a géped, nem is kéne CPU-t cserélned!!!

(#20649) Rágógumi


Rágógumi
csendes tag

nekem is ilyen gondom van... :(

Neumann Árpád

(#20650) lala42 válasza vasgyuszi (#20634) üzenetére


lala42
őstag

Ha a lap csak 266-on kommunikál, akkor a proci sem fog jobban menni. Tehát valahol szük lesz az adatáramlás.(Igy tanultam)

Bocsi de az előbb a melóhelyen voltam :O ;] , és haza kelett érnem. Azért csak most válaszolok.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.