Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20901) peti_s válasza hads (#20899) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem is fix szorzós P4-m van, hát elég gyatra. :) De az enyém 1,25 V-al bírja a 3818 MHz-et. Viszont 3818 MHz-nél is gyenge.

(#20902) hads válasza peti_s (#20901) üzenetére


hads
tag

Köszönöm a segítőkész hozzászólásotokat, levontam a koznekvenciát, a laplapom bírná a magas cpu FSB-t, de a procim az gatya. Szerintetek melyik az a pentium 4 proci, amelyik bírna 400 FSB-t (és ezt honnan lehet tudni}, vagy dual core és abból melyik?

[ Szerkesztve ]

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20903) kriszbon válasza hads (#20902) üzenetére


kriszbon
őstag

P4-ből egyik sem ha jól tudom. Ha csak azért akarsz olyan procit venni ami 400-as Fsb-t tud hogy a ramot 1:1-ben tudd járatni akkor az végett felesleges, mert sebességben nem nagy különbség van. Amúgy már megírták azt is hogy a lapod 340 Fsb-nél többet nem tud(csak akkor ha a Pci-e frekit 100 fölé emeled, az meg nem a legjobb) Ha játékra kell a gép, akkor vegyél 1 E5200-as procit, és az jó lesz a lapodhoz. Nézd meg az adatlapomat és láthatod hogy nekem mi van, és szinte mindenre elég, majdnem full beállításokkal. Egyébként az adatlapodon a cuccok résztbe beírhatnád a géped összes adatát, hogy könnyebben tudjanak segíteni!
Mod:Visszanéztem és nem írták a Pci-e dolgot, de úgy van.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#20904) peti_s válasza kriszbon (#20903) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, azért mondtam a 340-t. :) P4-ből tényleg nincs olyan, mert a 6xx-es P4-k azok amik rendelkeztek SpeedSteppel, és ott is ha jól emlékszem 14-ig lehett visszavenni a szorzót. 14*400 pedig = 5600-al, amit elég kevés Cedar Mill magos processzor bír vízhűtés nélkűl. Az E5200 tényleg jó választás, amennyiben R0-s steppinges modellt kapsz. Jobb sztem egy E5300-s, mert akkor 100% hogy az újabb R0-s steppingre épülő processzort kapod.

(#20905) sgergi válasza Dj Dekko! (#20893) üzenetére


sgergi
veterán

Elindul a 4 tűssel is. A 8 tűs 12V-os csatlakozó csak a 130W-nál nagyobb fogyasztású procikhoz kell.

(#20906) haaszkrissz


haaszkrissz
csendes tag

Sziasztok! Létezik olyan alaplap ami támogatja az Intel Core2 Duo procit és van benne ddr1 memória foglalat?

(#20907) Dj Dekko! válasza sgergi (#20905) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Értem. Köszönöm!

(#20908) hads


hads
tag

Mindenkinek köszönöm a segítő válaszokat.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20909) NOD


NOD
senior tag

Sziasztok
Remélem valaki tud segiteni:
A gépemben minden tökéletesen müködik kivéve a vga vagy az alaplap.
A helyzet az hogy ha a tápra rá van dugva a vga is akkor a táp nem ad áramot semmi másnak még nem is pörögnek fel a cuccok. Az alaplapon egy fény villan fel és kész.
Kábelek rendben vannak hddvel mennek.
A vga uj most vett 250 gts 8 pinesröl kapja az áramot de mivel a tápon olyan nincs ezért két 6 pinesröl kapja átalakitoval szal most megy bele 2 molex ---6 pin átalakito meg egy tápon alapon levö 6 pines .
Minden más megy de ha rádugom ezt a szart akkor semmi.
Lapbol elemet már kivettem.
A rendszer tegnap még felment rá és kisseb terhelés alatt indult ujra kétszer illetve állt le
aztán már nem tudtam bekapcsolni csak ha lehuztam a vga-t.
Ötletek?:D engem már kikésziz az tuti
Garira szerdán viszem de nem lenne rossz ha életre kelne elötte mert kéne.
(gigabyte ds3lr lap, e8400 proci, 2gb 1066ram, 250 gts, egy vinyo, egy dvd iro, 3 ház hutö, Thermaltake soprano házban)

(#20910) hads válasza haaszkrissz (#20906) üzenetére


hads
tag

Nekem pont egy ilyen van eladó.
Nézd meg a termékinfót is.

[link]

[ Szerkesztve ]

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20911) defi


defi
tag

Hali, egy baratomnak olyan problemaja van hogy egy tartos kikapcsolas utan a gep nem indul csak az alaplapon ( ASUS ) egy zold led gyorsan villog, sajnos garancia nincs egyik termeken sem es proba cucc sincs, neten keresgelve leginkabb a tapot mondjak hibanak, viszont mielott venne egy ujat lehet esetleg mas ? vagy ez mennyire biztos ? alaplap kezikonyveben sem nagyon talaltam leirast errol... :F

LOAD "*",8,1

(#20912) hads válasza kriszbon (#20903) üzenetére


hads
tag

Ja, még egy kérdés, ha integrált a vga, akkor nyugodtan emelhetem a pci-e 100-as frekit. Köszi a választ.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20913) (Bundás) válasza defi (#20911) üzenetére


(Bundás)
addikt

Talán, ha leírnád a komplett konfigurációt, tápegység márkával és típussal együtt. ;)

(#20909) NOD: milyen tápegység pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#20914) haaszkrissz válasza hads (#20910) üzenetére


haaszkrissz
csendes tag

Jó lenne, csak a videókártya foglalat nem stimmel, de azért köszi.

(#20915) defi válasza (Bundás) (#20913) üzenetére


defi
tag

Hopp tehat a kovetkezo,
ASUS P5Q, FSP Epsilon 600, INTEL E4400, Corsair xms 2x1gb, WD hdd, es gigabyte HD4550

LOAD "*",8,1

(#20916) sgergi válasza haaszkrissz (#20914) üzenetére


sgergi
veterán

Asrock honlapján keress megfelelő típust, ők csinálnak hibrid lapokat. Én mindenesetre azt mondom, hogy nagyon nem éri meg ilyen lapot venni, 1 Gb ddr2 ram nagyon olcsó ma már.

(#20917) parandroid válasza hads (#20912) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ha integrált a VGA, akkor még annyi tuningot sem fog engedni a lap, mint egyébként.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20918) hads válasza parandroid (#20917) üzenetére


hads
tag

Az nem jó eredmény szerinted, hogy a 2,8-as proci 3,4-en megy fesz emelés nélkül és nem melegszik, nem hibázik. Ennél többet is kilehetne "sajtolni" belőle?
Egyébként emelhető büntetlenül a 100-as PCI-E freki az én esetemben?

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20919) NOD válasza (Bundás) (#20913) üzenetére


NOD
senior tag

Bundás: A tápom egy Chieftec 450 es méghozzá a jó beles és más géppel is ment az már.

(#20920) kriszbon válasza hads (#20918) üzenetére


kriszbon
őstag

De jó eredmény, és lehet hogy megy még többel is mint 245Mhz Fsb, de ahhoz felesleges emelned a Pci-e frekit(meg nem is tanácsos, ha még sokáig akarod használni azt a lapot), mert messze vagy még a 340-től, és azzal a procival messze is maradsz tőle :D Azzal te soha a b.... életbe nem fogsz elérni 400-as Fsb-t, hogy 1:1-be hajtsd a ramot. Felejtsd már el azt a dolgot :O

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#20921) peti_s válasza hads (#20918) üzenetére


peti_s
addikt

3800-t tudnia kell. :) 1,4 V-ig pedig emelheted a feszültséget.

(#20922) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Hali Samsung DDR2 667Mhz ramnak a késeltetését mennyire huzhatom ill. 2,0v elég?

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#20923) peti_s válasza vlcsko82 (#20922) üzenetére


peti_s
addikt

Milyenek a gyári időzítések?

(#20924) hads válasza kriszbon (#20920) üzenetére


hads
tag

Miért felejtsem el, azt tudom, hogy a gépem nem egy szuper masina. Nekem ez hobbi és szeretném a szerény konfigomból a legtöbbet kihozni és a válaszotokból tanulni. Ennyi.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20925) hads válasza peti_s (#20921) üzenetére


hads
tag

Hajrá Peti, hajrá Pentium. Neked hányas a procid, és mennyin futtatod?

[ Szerkesztve ]

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20926) peti_s válasza hads (#20925) üzenetére


peti_s
addikt

P4 524-es, ez 3,06 GHz-es. 1,25 V-al megy 3818 MHz-en, de nálam 23-as a szorzó, és így 166-os FSB-vel megy. Egy Hyper TX2 hűti.

(#20927) kriszbon válasza hads (#20924) üzenetére


kriszbon
őstag

Azt megértem hogy minél többet szeretnél kihozni abból a gépből, de én inkább lecserélném a procit, meg vennék bele 1 normális Vga kártyát, és nem ezzel kínlódnák, mert értelmetlen. Ha ennyivel nem megy valami, akkor 1 kicsit többel sem fog(volt nekem is 3Gigás@3.8Ghz Prescott) :( Azt viszont tudom hogy az a proci nemfog menni akkora Fsb-t mint amit te szeretnél az Fix, és itt a pont. :W

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#20928) peti_s válasza kriszbon (#20927) üzenetére


peti_s
addikt

Persze, ezt sztem ő is belátta, de most sztem már csak minnél nagyobb FSB-t szeretne elérni, mert azért azzal is nő bőven a teljesítmény. :) Egy 4 GHz-et pedig el lehet érni. :)

Hads. Itt a validom. :)

(#20929) hads


hads
tag

Minden kedves számítógép iránt érdeklődő "kollégámnak" köszönöm a hozzászólást, kiemelve Petinek.

Üdv mindenkinek

Ja, ha "fáj a hasam" jelentkezem tanácsokért.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20930) peti_s válasza hads (#20929) üzenetére


peti_s
addikt

Nincs mit. :D Majd azért mondd el meddig bírja a CPU. :)

(#20931) ko9


ko9
addikt

Sziasztok!
Rövid, de velős kérdés:
1800Mhzes DDR3as memória és E7200 mellé X38 vagy P45?
Köszönöm előre is!
Üdv: ExPeacer

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20932) peti_s válasza ko9 (#20931) üzenetére


peti_s
addikt

E7200 mellé nem éri meg 1800-as DDR3-as RAM-t venni. :N Úgyhogy sztem egyik sem, de az X38 az jobb. :)

(#20933) parandroid válasza peti_s (#20928) üzenetére


parandroid
nagyúr

Azért azt is illik belátni, hogy az integrált VGA bármilyen lapban erősen visszafogja a tuningot. Volt pár 945G-s lapom a közelmúltban, azok a procik, amik abban egyáltalán nem voltak hajlandóak 240 FSB fölé menni, 965-ös lapban vígan mentek 450-en is. Jó, tudom, ez már nem P4, ott utoljára 855-ösből láttam integrált VGA-t, de az eleve többet ártott, mint használt, gyakorlatilag még WinXP alatt is kevés volt, ellenben a tuningot szépen megfogta. Úgyhogy a kolléga örülhet, hogy addig eljutott, ameddig, ez már innét nagyon alaplaplimit lesz. Ha pedig mindenáron P4-et szeretne tuningolni, akkor egészen jó áron lehet már P4P800 prémium lapokat szerezni a használtpiacon. Azt készséggel elfogadom, hogy egy ilyen cucc van akkora feeling, mint egy jó 815-ös lap egy 1,4-es Tua procival. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20934) ko9 válasza peti_s (#20932) üzenetére


ko9
addikt

Hello!
Köszi, de 5ezerbe van a 2gigás G.Skillz :)) Nem hagyhatom ki.
És miért nem éri meg? A procit úgyis fel akarom rántani 4Ghz köré (régi álmom), és akkor már jól fog muzsikálni. Csak itt nemtom mi legyen, mert tán azp olvastam, h a P45nek jobb a memóriakezelése, a X38 meg csak X-es
Üdv: ExPeacer

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20935) ko9


ko9
addikt

Téleg, tud valaki valamilyen DDR3as, Am2-es alaplapot? Tudom, hogy itt a memvezérlő a prociba van integrálva, de akkor is kell hozzá foglalat :))
Köszi előre is!

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20936) the dealer


the dealer
tag

sziasztok!

C.I.A. = CPU Inteligent Acelerator -t hol tudom be és kikcsapcsolni a P5B alaplapomon?

csak ilyet találtam hogy CIE azt annyit csinált hogy ha kikapcsolom hogy fixen tartja a szorzómat 8-on

Válaszotokat előre is köszönöm!

Real life is just a hobby.

(#20937) yolan válasza the dealer (#20936) üzenetére


yolan
őstag

Ő, tudtommal ez gigabyte fícsör. Asus lapnál még nem hallottam cia-ról. :F

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#20938) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Hali Samsung DDR2 667Mhz ramnak a késeltetését mennyire huzhatom ill. 2,0v elég?
Az alaplapom Gigabyte EG43M-S2H , procim Intel C2D E7200 a Ramok gyárilag 5-5-5-15 1,8V :F

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#20939) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. srácok régebben egy Gigabyte GAMA 69G-S3H alaplapot használtam ugyenezzel a konfiggal. azt szétb@szta egy villámcsapás, és belekerült ez a mostani. És azt vettem észre, hogy amióta megtörtént ez az alaplapcsere, a CoD4 szaggat....a pingem átlagos, a newmet sebessége jó, 60FPS-el fut, de mégis laggolok....lehet ez az új alaplap miatt? Pedig elvileg kompatibilis, és újabb, jobb is....akkor meg mi lehet a gond vele?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20940) sgergi válasza vlcsko82 (#20938) üzenetére


sgergi
veterán

Lehet cl4-en még mennének. De leginkább kísérletezd ki, mert ezt így pontosan senki nem fogja tudni megmondani. Állítsd be a cl4-et, max nem indul, és lazábbra veszed.

(#20941) sgergi válasza volvoguy (#20939) üzenetére


sgergi
veterán

Ugye win újra lett rakva? Driverfrissítés?

(#20942) volvoguy válasza sgergi (#20941) üzenetére


volvoguy
addikt

újra lett rakva a win, és hát az az igazság, hogy a dvd-n lévő drivereket használom....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20943) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Hali-ho lenne egy kérdésem dobna nekem valaki egy linket mely segítségével le tudom mérni a DDR2 ramom Mhz számát (sebességét) :R elöre is köszönöm

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#20944) peti_s válasza parandroid (#20933) üzenetére


peti_s
addikt

Persze, de neki 775-s CPU-ja van. :) Nekem a napokban fog pont megjönni a TUSL2-C alaplapom, úgyhogy a 815-s lapom meglesz. :) Van P4P800S-X-em is, a szekrény tetején, de vmiért nem indul. Azt is megkérdezhetném itt, de nem hiszem hogy meg lehetne oldani. :)

(#20945) peti_s válasza vlcsko82 (#20943) üzenetére


peti_s
addikt

CPU-Z vagy EVEREST.

(#20946) Clark


Clark
tag

Sziasztok!
Történt tegnap, hogy vettem egy Asus M4N78 SE lapot, bele egy X2 7750BE procit. Mindent összeraktam, ahogy azt kell, bekapcsolom, jön a kis felirat, "Bad bios checksum, starting bios recovery. Checking for cd-rom..."
Meg is találta a ROM fájlt a dvd lemezen, amit adtak az alaplaphoz, majd kiítra, hogy a bios fájl vagy túl régi, vagy nem kompatibilis az alaplapommal (még jó, hogy a dobozban volt...). Szerencsére van itthon másik gép, neten találtam hozzá frissebb biost, leszedtem, fel pendrive-ra, beraktam, megtalálta, frissítette magát. Követtem az utasítást, kikapcsoltam a gépet, majd újra be. Na, aztóta csak hallgat. Minden felpörög, olyan mintha a dvd meghajtóban keresne valamit, viszont nincs kép. No video input jelenik meg a képernyőn. Ilyenkor mi a bibi? Ha valakinek van valami ötlete, legyen szíves ossza meg velem, mert én már kifogytam...
Előre is köszönöm!

(#20947) peti_s válasza Clark (#20946) üzenetére


peti_s
addikt

U.ez volt nálam is a P4P800S-X-el, most pedig már nem is indul. Remélem rád nem ez vár. :( Ám akkor szokott optikai meghajtóról olvasni, ha nincs BIOS, próbáld meg hogy újra beteszed az alaplaphoz kapott driver CD/DVD-t. Bár lehet hogy egy CMOS Clear is elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#20948) sgergi válasza volvoguy (#20942) üzenetére


sgergi
veterán

Én megpróbálnám a legfrisebbeket felrakni, hátha. Ha nem, tovább gondolkodunk.

(#20949) Clark válasza peti_s (#20947) üzenetére


Clark
tag

Köszi a választ! Igen, akkor szokott, de nálam csak próbálkozik, nem tud olvasni. Hiába rakom be a dvd-t, csak kerreg, meg próbálja pörgetni, de olyan, mint ha másodpercenként újra akarna indulni. Végtelen ciklus... :( CMOS clear nem segített. Lehet, hogy a bios chip hibás? Akkor viszont gari.

(#20950) peti_s válasza Clark (#20949) üzenetére


peti_s
addikt

Sajnos nem tudom, de az könnyen lehet. Ha viszont az, lsz itt, vagy PM-ben mondd meg hogy az-e, mert akkor lehet hogy az én P4P800S-X-em is menni fog. :) Gariba pedig így már elviheted, max kifizetettnek veled 3000 FT-ot, ha nincs semmi baja, de akkor is legalább működőképesen kapod vissza. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.