Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20552) rybank válasza peti_s (#20550) üzenetére


rybank
senior tag

úgytudom, pont az alaplap csere hozza alegkevesebb gyorsulást

(#20553) beeeeerka


beeeeerka
tag

Sziasztok,

Nagyon pörög ez a topik, nincs egy kicsit lassabb valahol ?

[link]

Előre is köszi, üdv: B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#20554) sgergi válasza beeeeerka (#20553) üzenetére


sgergi
veterán

Itt van az a topik, amit kerestél: [link] (rossz volt a cím :) ) Illetve ajánlom még az abban a topikban lévő 2. hozzászólásban szereplő linket is.

[ Szerkesztve ]

(#20555) kriszbon válasza beeeeerka (#20553) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát én ott csak pár hsz-t találtam [link] (Ez) is ott volt, de van ott még több cím is!
Mod.: Nah beelőztek :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#20556) peti_s válasza rybank (#20552) üzenetére


peti_s
addikt

Nem mindig. :) Én 915P-ről váltottam P965-re, és sokkal gyorsabb lett a gépem. Részben azért mert ez már támogat DDR2-es RAM-kat, részben pedig maga a chipset jobb.

(#20557) 19870820


19870820
senior tag

Hát az tény hogy eléggé öskövület volt az alaplapom sajnos,de hogy ennyire az legyen? :Y :DD Ugy alapjába mindenhol gyorsult az egész gép,gyorsabban reagál,játékba nem akad,nem tölt sehol annyit kb ennyi :D

(#20558) LaciMovar


LaciMovar
csendes tag

Hali

Van 2x1Gb DDR2 667MHz-es ramom,amit a rendszer 533MHz-esnek ismer fel.Tudja valaki,hogy mi lehet a gubanc? :F

(#20559) peti_s válasza 19870820 (#20557) üzenetére


peti_s
addikt

Mi volt a régi lap, és mi lett az új? :))

(#20560) peti_s válasza LaciMovar (#20558) üzenetére


peti_s
addikt

Manuálisan állítsd be 667-re, néha nem jól olvassa ki az alaplap az SPD értékeket.

(#20561) 19870820 válasza peti_s (#20559) üzenetére


19870820
senior tag

giga m55plus s3g rev2------->> giga ma770 ud3 rev2
mit szólsz ehhez? elég nagy a változás?:D szerinted ezek között ekkora sebességbeli különbség lenne?

(#20562) LaciMovar válasza peti_s (#20560) üzenetére


LaciMovar
csendes tag

köszi a választ,de azt hogy kell?

(#20563) peti_s válasza LaciMovar (#20562) üzenetére


peti_s
addikt

Ez attól függ milyen alaplapod van. Egy ASUS esetében az Advanced menüpont alatt a JumperFree Configuration pont alatt.

(#20564) peti_s válasza 19870820 (#20561) üzenetére


peti_s
addikt

Ez már azért sokkal újabb, és jobb. :)

(#20565) 19870820 válasza peti_s (#20564) üzenetére


19870820
senior tag

amugy már jó ideje ilyen giga mániás vagyok:D még az ezelötti lapom elött is giga lap volt,de a nevét már nem tudom :R

(#20566) LaciMovar válasza peti_s (#20563) üzenetére


LaciMovar
csendes tag

huhh,nem asus hanem asrock,de az advanced chipset configurations-nál megtaláltam és most már 667-esnek ismeri fel. ezer köszi :R
Egy csávóval cseréltem be 2x512Mb 667-es ramot egy 1 gigásra,neki is 533-nak ismeri fel és azt hiszi hogy átvertem.Ő Award Biost futtat,ott nem tudod hogyan lehet átállítani?

[ Szerkesztve ]

(#20567) peti_s válasza LaciMovar (#20566) üzenetére


peti_s
addikt

Azt hiszem u.úgy Advanced chipset features. De nem 100%, már rég használtam Awardos lapot.

(#20568) peti_s válasza 19870820 (#20565) üzenetére


peti_s
addikt

Én ASUS, első ASUS P4P800S-X, utána P5GPL-X-SE, most P5B Premium. :)

(#20569) halesz89


halesz89
csendes tag

Sziasztok lenne kérdésem az első linken található alaplap az ugyan az mint a másik linken másodikon ugye ?Bocsi a hülye kérdésért :S

[link]

[link]

Mert elméletileg ugyan az: ddr2, agp, pci-express 16x, stb

(#20570) peti_s válasza halesz89 (#20569) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, u.az. :) De azt ugye tudod hogy ennél vannak jobb alaplapok is. :D

(#20571) halesz89 válasza peti_s (#20570) üzenetére


halesz89
csendes tag

Persze, nem valami jó márka sajna, de most ez van :D ugyis 2 évet kell dolgoznia :D Sajna ebbe nem hiszek hogy eltart 2 évig mert havernak ilyen alaplap volt és sorra ment el az usb, a lan :S De majd váltok addig jó lesz :)
ohh és Köszi a gyors válaszodat :)

(#20572) peti_s válasza halesz89 (#20571) üzenetére


peti_s
addikt

Ha szerencséd van kitart addig. Általában még a kondenzátorok szoktak elszállni. Nincs mit.

(#20573) Petko78


Petko78
csendes tag

Tudna vki segiteni tel. ydl linuxot de nem tom hogz kell telepiteni programokat allitolag yummal a teminalba yum install ...+progi nev enter ...csak utana nem tom hogz kell ha vki tud segiteni ..elore is koszi

(#20574) rybank válasza halesz89 (#20571) üzenetére


rybank
senior tag

szerintem sem feltétlenül széria hibáról beszélünk

(#20573) Petko78, szerintem vannak itt is linux-os topicok, ott hamarabb kapsz választ, és magyar közösségi fórum is van, esetleg ott, szívesens egítenek!, (valameik nap valameik magyar linux oldalon, pontosan a csoamgok telepítésének leírását olvastam, hoyg hoygan kell, )

[ Szerkesztve ]

(#20575) Petko78 válasza rybank (#20574) üzenetére


Petko78
csendes tag

Koszi rakeresek pl.linux csomagok telepitese

(#20576) vlcsko82 válasza peti_s (#20568) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Hello Peti_s.Én boltoltam a 2x512 DDR2 álitolag 667Mhz ramot LaciMovara-l.Az a bajom,hogy a saját 2x1Gb DDR2 667Mhz ramomat viszont ténylegesen 667Mhz-nek ismeri fel,de amikor kivedtem a saját ramjaimat és csak azt a 2x512 álitolagos 667Mhz-s ramot raktam bele akkor a biosz 533Mhz irt ki.Az akkor csak nem 667Mhz-es hanem 533Mhz-s ram vagy tévedek? Amugy az alaplapom egy vadi uj Gigabyte EG43M-S2H a Bioszom pedig: Award Modular BIOSZ v6.00PG

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#20577) jubilleum


jubilleum
senior tag

Hello!

Van nekem egy EP45-UD3P

nevezetű alaplapom.
És nem tudok belőle hangokat kicsalni.
A hozzá adott drivereket felraktam.

(#20578) Synthwave válasza jubilleum (#20577) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem kizárt, hogy szar rajta a hangchip. Én is szívtam így egy MSI K8N SLI Platinum-mal.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20579) sgergi válasza vlcsko82 (#20576) üzenetére


sgergi
veterán

Próbáld meg manuálisan beállítani a biosban a 667Mhz-et.

(#20580) Juan187


Juan187
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy van egy P5VD2-MX asus lapom és szeretnék bele egy E7400-as procit + egy 4870-es videókártyát...vajon menne-e a dolog,vagy számoljak lapcserével is???Nem szeretném lecserélni ezért kérem a segítségeteket.
Előre is köszönöm.

u.i.:Remélem jó helyen tettem fel a kérdésem...

(#20581) sgergi válasza Juan187 (#20580) üzenetére


sgergi
veterán

A proci nem megy bele. Ezt te is megnézhetted volna, a gyártó honlapján, a cpu support fülön.

[ Szerkesztve ]

(#20582) Juan187 válasza sgergi (#20581) üzenetére


Juan187
csendes tag

Igaz,jogos!
Akkor még 1 kérdés:E6700-ahogy látom belemegy-megfelelő választás?

(#20583) sgergi válasza Juan187 (#20582) üzenetére


sgergi
veterán

Ha találsz olcsón, akkor jó lehet.

(#20584) Davyd Black


Davyd Black
csendes tag

Van egy msi kt4 ultra (ms-6590) alaplapom, integrált hangkártyával (tudom így nem lehetek sikeres ember). A winfos xp b@szik telepíteni az audio részét, :W programom pedig nincs hozzá és nem is találtam. Kérlek segítsetek megfelelő programot találni. Előre is köszönöm

(#20585) Juan187


Juan187
csendes tag

Hmm...közben utánanéztem és arra jutottam,hogy veszek egy Gigabyte P31-ES3G-lapot abba belemegy az E 7400 és a kari is....uccsó kérdés-ez így jó lesz???
Bocs de mint látod gyökér :D vagyok hozzá ezért kérdezem meg.
Még 1szer köszönöm a segítséget!

(#20586) sgergi válasza Davyd Black (#20584) üzenetére


sgergi
veterán

1. Az operációs rendszer neve Windows, és nem az amit írtál. Ha nem tetszik, írj jobbat, vagy ne használd.
2. Drivert a lap gyártójának a honlapján keresünk, itt meg is találtam a hangnak a driverét, remélhetőleg ez jó lesz.
3. A hangari gyártójának a honlapján is kereshetsz, itt egy újabb verzió van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#20587) sgergi válasza Juan187 (#20585) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, ezzel a megoldással szerintem is jobban jársz, jó lesz ez így.

(#20588) Juan187 válasza sgergi (#20587) üzenetére


Juan187
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#20589) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

A vihar miatt most a kezem alá került egy gép. Ha bekapcsolom, akkor szó szerint se kép, se hang a hangszóróból. A videó kártyát kicseréltem, de semmi változás. Procit ki, semmi változás. Táp csere, semmi változás. A vinyó felpörög, de annyiban is marad, nem tölti az op rendszert vagy hasonló.

Az alaplap ment tökre, vagy a processzor lehet a hibás? Az alaplap: Abit BD711, processzor: Intel P4 2.4GHz ha jól emlékszem.

Bios rezet megvolt. Az alaplapi hangszóró meg se mukkant egyszer sem. Van rajta két kis led, zöld és egy piros, ha bekapcsolom, akkor a piros kigyullad kikapcsolásig. Proci nélkül nem indul el, ha jól vettem észre.

Ha nem jó helyen járok, akkor merre kérdezzek?

(#20590) blikkk


blikkk
csendes tag

Sziasztok, van egy asus a8v-e deluxe lapom, ami nagyon nehezen indul, majdnem betűnként írja ki a biost, winyóról meg már be se bootol. Próbáltam cdről bootolni, kb egy 386 sebességével indította az xp telepítőt, az is félúton befosott. Ram jó, vga jó, cmos resetet csináltam rajta. Wincsi is jó, át lett rakva egy másik gépbe, ott rendben van. Mit lehet vele csinálni? Digiműholdvevőket javítok, úgyhogy ha forrasztgatni kell nem gond. Valaki?

(#20591) newgamer válasza blikkk (#20590) üzenetére


newgamer
aktív tag

Kondenzátorok rendben vannak rajta? Azokat ellenőrizd szerintem, ha nem tetted meg még, hátha valamelyik fel van puffadva.

(#20592) Lenry válasza Hujikolp (#20589) üzenetére


Lenry
félisten

eléggé az a tipikus abitos "öreg vagyok, úgyhogy fogom magam és meghalok" szaga van a dolognak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20593) Hujikolp válasza Lenry (#20592) üzenetére


Hujikolp
őstag

Mit lenne érdemes vele tenni? Teljesen új konfig, vagy csak egy új alaplap?

(#20594) csizs


csizs
aktív tag

nah mégegyszer

nem kaptam választ, ezért felteszem ,égegyszer a kérdésem.

Van egy ASRock 945GCM-S lapom és az XP bootoláskor (telepítésnél) a hardverkiépítés vizsgálata még kiírodik, de a szokásos kék ablak már nem jön be, de win2000-nél és Vistánál frankón telepszik minden. Mi lehet a gond (Sata DVD-íróm és Stata HDD-m van és Dos Compatible módot és Xp/win2000 módot is kipróbáltam, de nem megy.

1x éve a prohardveren!

(#20595) Hujikolp válasza csizs (#20594) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nem lehet, hogy a telepítő CD a rossz? Hibásan lett kiírva, az olvasó nem tudja beolvasni...
Másik xp telepítő lemezzel jó?

[ Szerkesztve ]

(#20596) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Akkor kérdeznék. A jelenlegi alaplapomon F14B BIOS van. Szerettem volna F14-re flashelni, de a program hibát észlel és leáll. Most raktam újra a rendszerem (Win XP SP3) és nem tudom mire vélni. Valaki tud segíteni?

Előre is köszönöm!

Üdv. :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20597) sgergi válasza PH-User (#20596) üzenetére


sgergi
veterán

Pendrive-val próbáltad? A @bios szállt el? Lehet, hogy nem érzékeli, hogy az f14 nem ugyanaz, mint az f14b. Úgy emlékszem, hogy a pendrivos módszerrel mindegy melyik verziót akarod rátenni, ráteszi. A program dob valami hibaüzit?

(#20598) PH-User válasza sgergi (#20597) üzenetére


PH-User
addikt

Runtime error, Visual C++-ra vinnyog, de az fent van. Pendrájvval még soha nem frissítettem BIOS-t és igen, a @BIOS szállt el. :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#20599) beeeeerka válasza kriszbon (#20555) üzenetére


beeeeerka
tag

Szia, kriszbon és sgergi !

Köszi a tippeket, ezeket már én is megtaláltam a gugliban. Fel is hívtam a legtöbbjét, de 486-ossal már senki sem foglalkozik, még úgy sem, hogy "a sarokban van egy halom, ha érdekel, akkor gyere turizni" - Én éppen ilyet keresek ...

Üdv: B.

[ Szerkesztve ]

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#20600) Lenry válasza Hujikolp (#20593) üzenetére


Lenry
félisten

másik alaplap

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.