Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20251) Shad_ válasza zso73 (#20250) üzenetére


Shad_
csendes tag

És érdemes is ilyet venni? Megéri a felárat? Lesz annyival gyorsabb az 1333 vagy 1066 hoz képest az 1600?

(#20252) sgergi válasza Shad_ (#20251) üzenetére


sgergi
veterán

C2d esetén gyakorlatilag semmi előnye nincs a ddr3-nak. 1600-as alatt meg végképp nincs sok értelme. 1 esetben lehet jó a ddr3, ha a közeljövőben szertenél 775-ről váltani, és a memókat meg akarod tartani.

(#20253) pete_21 válasza sgergi (#20247) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi szépen a választ! Írok majd neki. :K

(#20254) Vladi


Vladi
nagyúr

Srácok az létezik, hogy egy intel celeron 430 nem megy be a foglalatba? :Y
A lap: MSI G31M3-F. Nem fér. Valahogy a fém keret rálóg a processzor fém keretére. Az nem körül kéne vennie? :F
Ezt a leírást nézegetem, azt írja, hogy a műanyag lapot kéne használni.

Váááá :O

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20255) sgergi válasza Vladi (#20254) üzenetére


sgergi
veterán

Bele kell mennie. A procifoglalat tetejét hajtsd fel , tedd bele a procit, csukd rá a tetőt, és a kallantyúval zárd le. Annak a tetőnek a procira is rá kell lógni, az fogatja le, nyomjad le nyugodtan a kallantyút, ha rátetted a tetőt.

(#20256) Vladi válasza sgergi (#20255) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hmmm... de valahogy ferdén áll. Mutatok pár képet. Mobilos képek.

1 2

Szóval valahogy nekem feszesnek tűnik a dolog. Biztos, hogy Így jó?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20257) Vladi válasza Vladi (#20256) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem itt valami nem 100-as. Néztem pár képet, itt és itt a fém keret teteje és alja a műanyag részre fekszik fel, a fülek fogják a fém részt. Nálam alul a fém keret nem ér el a műanyagig. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20258) sgergi válasza Vladi (#20257) üzenetére


sgergi
veterán

Ezekből a képekből nem sok minden látszik. :( Nem hiszem, hogy rossz lenne a socket. Nem maradt valahol benne egy műanyag védőelem? Megpróbáltad lezárni? Igazából nem nagyon értem, hogy mi a hiba pontosan.

(#20259) Vladi válasza sgergi (#20258) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jobb képet most nem tudok csinálni.

Végül is összeraktam. De valahogy furcsa az egész. Túlságosan feszes. :U
Ebből is látszik, hogy még életemben nem raktam össze ilyen cpu hűtést.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20260) sgergi válasza Vladi (#20259) üzenetére


sgergi
veterán

Nem lesz az gond, néha kicsit feszesebb, mint szokott, de az nem baj.

(#20261) zso73 válasza Shad_ (#20251) üzenetére


zso73
veterán

Nem lesz gyorsabb az átlag DDR 2 1066-os rendszernél. Egy jobb időzítéses DDR 2 rendszer simán kenterbe veri.......
Nekem gyorsabbnak tűnik a DDR 3, de lehet, hogy csak a tudat..... A játékok betöltődése, és a folyamatos használatnál, nekem simábbnak tűnik az üzem...

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20262) kalap24


kalap24
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, már egy napja keresem a megoldást, de hiába. Egy Msi 945gcm7-f lapról van szó e1200-as procival. Egyszer minden elözmény nélkül felmondta szolgálatot az usb-s mobilinternet és az usb-s egér is a következö hibaüzenettel: az usb eszközt nem lehet felismerni, viszont a pendriveomat gond nélkül beolvassa. Már újratelepítettem az operációs rendszert, feltettem a legújabb drivereket, jumpereltem a biost, ellenőriztem h engedélyezve van e a biosban az usb.
Valaki segítsen, mert tanácstalan vok! Előre is köszönöm!

(#20263) jaffa888 válasza Joccccc (#20050) üzenetére


jaffa888
csendes tag

ASUS P5B-m van!Ebbe kellene vmi korrekt jo müködö gyors ram!

Disco's Hit...

(#20264) zsela


zsela
tag

Sziasztok!

Megint az ABIT KN9 Ultra vacakodik :) Egy ATI 3870-es kártyát beletéve nem ad képet, viszont 4670- el, 4850-el, 1650XT-vel tökéletesen működik :Y
A kártya biztosan hibátlan!
Mi lehet a probléma? BIOS frissítés megoldhatja a problémát? Egyáltalán valakinek bármilyen ötlet??

Előre is köszi!

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#20265) greenmukk


greenmukk
tag

Sziasztok!

Megállt a chipset hűtő ventije :W először csak hangoskodott utána végleg megállt :F ASUS A8N-SLI-SE alaplapról van szó, mit lehetne vele csinálni , mi lehet a baj? Leszedni hogyan lehet :F van rajta két pöcök ami tartja lelehet nyomni meg tekerni is lehet de nemakar lejönni :W Ha chipset hűtő nélkül gépezek ,fölforrhat az agya? :))

válaszokat előre is köszönöm :R :R

(#20266) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Olyan lehetséges, hogy a Sys fan 2 csatlakozó a lapomon bedöglött? Nem ad le 12V-ot, hanem csak kb 8-9V-ot. De csak az az egy csatlakozó a 4 közül.

(#20267) kalap24 válasza greenmukk (#20265) üzenetére


kalap24
csendes tag

Sztem ki kell szedni az alaplapot és az alján össszenyomni a nyíl alakú lefogatót , cseréld ki mindenképp mert kell neki a hűtés!

[ Szerkesztve ]

(#20268) greenmukk


greenmukk
tag

Köszi a választ, de ugytünik sikerül megoldani , hurkapálcikával bepörgettem és elindult de meg-meg áll :F kb fél óránként , lehet hogy csak kikéne fújni nem? beporosodott és nemtud rendesen forogni ilyesmi előfordulhat? szinte egyáltalán nemvolt tisztítva :B :B mióta megvan

(#20269) P100 válasza greenmukk (#20268) üzenetére


P100
senior tag

Ezt a bepörgetős módszert nem igazán nevezném megoldásnak :D Inkább vegyél 500 Ft-ért egy új chipset hűtőt hardverapron.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#20270) sgergi válasza greenmukk (#20268) üzenetére


sgergi
veterán

Lehet, hogy tényleg egy takarítás megoldja, de lehet a venti halt meg. Venti nélkül viszont ne nagyon használd a gépet, nem véletlenül van az ott. Ha nem megy vegyél újat, és cseréld ki, vagy vegyél egy olyan északi híd bordát, ami passzív működésre lett tervezve, az legalább néma.

(#20271) zsela válasza zsela (#20264) üzenetére


zsela
tag

Valaki esetleg a #20264-re? Viszonylag sürgős lenne... Köszi!

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#20272) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok!

A következő konfiggal volna problémám
LGA-775 Gigabyte GA-EP35-DS4
Intel Core2 Duo E6400
2 GB/1066 Kingmax
Gigabyte GF 9600 GT 512 DDR3

A probléma az, hogy amint bekapcsolom a gépet felpörög a procihűtő, kigyulladnak az alaplap LED-jei aztán 3-4 másodperc múlva kikapcsol a gép (táp is leáll). Ezután újabb 3-4 másodperc elteltével magától bekapcsol megint.

Próbálkoztam mindent kiszedegetni, csak a proci maradt benn, akkor is ezt csinálja. Próbáltam másik működő táppal, ugyanez. Próbáltam BIOS resetet is (jumperes).
A cuccok zsír újak, tegnap vettem

Előre is köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#20273) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Rádughatok egy három pines vetillátort a egy négypines helyre az alaplapon amire az van írva sys fan? Most az egyik ház ventillátorom csak egy két pines dugaszt kap ami sztem kevés.

(#20274) Lenry válasza SalvadorLynx (#20273) üzenetére


Lenry
félisten

egyébként a két pin is elég: 1 áram, 1 föld
a harmadik a fordulatszám-visszajelzés / mérés
a negyedik meg a fordulatszám-szabályzás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20275) sgergi válasza Nakivagyok (#20272) üzenetére


sgergi
veterán

Olyankor csinálja ezt a lap, ha valami bios beállítás nem tetszik neki. Próbáld meg 1 memó modullal, vagy esetleg csererammal.

(#20276) zso73 válasza zsela (#20271) üzenetére


zso73
veterán

Biosz beállításokat nézd át a VGA,AGP,PCI E résznél. ( VGA palette snoop...)
Tuning van? Ha igen, akkor tedd alapra, és úgy próbáld ki a működést.
Esetleg a legújabb bioszt neki. Tápod mekkora, milyen? VGA gyártó?

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20277) csimav


csimav
senior tag

Ma melyik a legjobb lap 25-32 körül? C2D-hez kellene és DDR2-es.
:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#20278) sgergi válasza csimav (#20277) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte ep45-ds3p, vagy ep45-ud3p, vagy valamelyik hasonló lap. A felszereltségben és a szolgáltatásokban van különbség. (pl. cf)

(#20279) zsela válasza zso73 (#20276) üzenetére


zsela
tag

A BIOS-ban még szétnézek, bár már nézelődtem.
Volt egy CMOS törlés, így minden alapon van :)
BIOS-ból 2007-es a legújabb, ha végképp nem megy, majd megpróbálom frissíteni.
Igazából ez már nem az én lapom, aki megvette, annál nem megy. A táp egy 400W-os, valami noname, a vga ATI 3870, a pontos gyártót sajna nem tudom.

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#20280) Csaba666


Csaba666
csendes tag

Sziasztok!

Egy ASUS A8N-SLI Premium alaplapban eddig 2db 512-es 400-as ram volt, most tettem bele 2db 1GB-os ramot még, és a ram tesztnél a boot képernyőn kiírja hogy 2GB ok a 3GB-ból, és a windows nem indul el. Miért csak 2GB ok a 3-ból? Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#20281) zso73 válasza zsela (#20279) üzenetére


zso73
veterán

Nézzétek meg másik táppal. De van olyan, hogy nem megy együtt a lap, és a VGA.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20282) aero. válasza Csaba666 (#20280) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Próbáld meg más slotokban, felcserélve.

(#20283) Csaba666


Csaba666
csendes tag

Próbáltam mindent minden variációban. Sőt, most egy 1GB-os harmadik rammal is, így lett volna 3db 1GB-os, de nem, az A2 B2-ben lévő 1GB-osakat kezeli csak, az A1B1-ben lévőt meg nem, s így a 3GB-ból csak 2 marad...

(#20284) zsela válasza zso73 (#20281) üzenetére


zsela
tag

Az az érdekes, hogy a 4850-el, vagy a 4670-el pedig megy. És szerintem azok többet is esznek, de megnézzük még másik táppal is.
Nem hiszem el, hogy ilyen peches vagyok, hogy pont ez a két cucc nem megy együtt... :(

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#20285) aero. válasza Csaba666 (#20283) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

és A1B2 A2B1-et is próbáltál?

(#20286) Csaba666 válasza aero. (#20285) üzenetére


Csaba666
csendes tag

Próbáltam, most 3db 1GB-ossal sikerült kihozni hogy mind a 3GB-ot kezeli elvileg a BIOS, de memtest-nél a 2GB feletti részt hibásnak látja, a windows sem indul el, hibakódot dob és kékhalál(lehet menne 64 bites windows-al?). Lehet hogy azért, mert nem támogatja a lap a dupla oldalas ramokat, esetleg a proci nem tudja megcímezni? Csak az a baj, hogy 4GB-ig címez. Valószínű hogy a dupla oldalas ramokat nem szereti és nem címezi meg.

[ Szerkesztve ]

(#20287) aero. válasza Csaba666 (#20286) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

32 bit címez 4Gb-ig, van olyan lap is ami különbséget tesz a dupla és egyoldalas ramok között, de nem tudom mi okozhatja a hibát, talán hibás az egyik gigás ram? vagy a két 512--vel nem megy együtt?

(#20288) sgergi válasza Csaba666 (#20286) üzenetére


sgergi
veterán

Egyébként az lehet, hogy egyszerre nem kezeli az 1 és 2 oldalas ramokat.

(#20289) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Megkérdem itt is, mivel még nincs megoldás rá, talán csak a gar :DDD
Adott egy EP35-DS3 rev 2.1es deszka F2es BIOSal, C2D E7300, 2x1GB Kingston HyperX 1066 CL5, 4850, 450es csifi konfig..
Áramtalanítva toltam egy cmos cleart (kb 1éve megvan ez a konfig és ez már az n+1ik cmos clear volt), azóta meg sem nyikkan a lap, nem is postol, folyamatosan ki be kapcsolgat - reseteli magát a lap.
Próbáltam a ramokat külön mind1ik slotba, elem kivevős cmos clear, tápot másik konfiggal.
Lehalt a BIOS a lapon? :F

[ Szerkesztve ]

(#20290) Synthwave válasza Csaba666 (#20286) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az tényleg nem kizárt, hogy a lap nem szeresse a különböző RAM-okat (De hogy pont a dupla oldalasakat nem szeretné az AN8 SLI? Szerintem más lehet a gond). Esetleg nem lehet, hogy a 3-ik és a 4-ik memslot hibás?
Megnézhetnéd a hivatalos oldalon a RAM-support list-et is, hátha okosodsz belőle.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20291) Synthwave válasza zsela (#20284) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, előfordulhat, hogy nem szeresse a 3xxx-szériát. Viszont milyen dolog mán' egy nVidia-chipsetes lapban ATi-t pörgetni? Blaszfémia.;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20292) Synthwave válasza kalap24 (#20262) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Anno nekem is hasonlókat produkált egy zsír új ATI R600-as MSI-lap. Néhányszori Windows-reinstall és a vakszerencse oldotta meg a problémát. A BIOS-ban is végigzongoráztam mindent vagy 10x-er, de nem lettem tőle okosabb...Az MSI olcsó lapjaira sokan panaszkodnak.
Egyébkéntt a bill. is USB-s? Ha igen, az működik?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20293) zso73 válasza DEV_NULL (#20289) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem nem. Kapcsold ki a tápot, és az F2, vagy F1 billentyűt nyomogatva kapcsold vissza. Vagy hagyd, hogy helyre rakja magát.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20294) zedok


zedok
senior tag

Hello! összeraktunk egy új gépet, minden frankó lenne, de mégsem müködik.
Asrock 780GXH/128M , AMD phenom ii x3 710, 2gb ddr2 1066mhz,
minden müködik gép elindul DE a windows-ba már nem tölt be hanem újraindul. Valami tipp h mért? Próbáltuk újrarakni, bejött a DOS-s telepítő, de a rendes windowsos telepítő mielőtt bejönne, újraindul. Valami tipp? Sürgős lenne!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#20295) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok mondani, bolt címet ahol lehet kapni mini dtx-es alaplapot ?
Persze nálunk.

Köszi

(#20296) waithEard


waithEard
őstag

Hali!

Kis segítség kéne vásárlás előtt... :)
Asus Maximus Extreme alaplaba jó lehet ocz 1800 Mhz-s ram? Mert a spec-ben 1333-at ad meg, 1600 és 1800, oc. Ez azt jelenti, hogy max 1333-ast húzhatok benne, vagy mehet az erősebb, de alapból csak ennyinek kezeli? Egy q9550 -es cpu és hd4850 CF-hez kéne.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#20297) waithEard válasza Nakivagyok (#20272) üzenetére


waithEard
őstag

Nekem hasonló problémám volt egy szintén vadi új asus p5e3-al, és bios frissítés után minden ok volt. Előtte persze felhívtam a céget (IPON) és rákérdeztem mehet-e és kicserélik, ha behal a mutatvány.... :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#20298) nemesmatee


nemesmatee
csendes tag

Én VIA VN800-as alaplapot keresnék egy Fujitsu Siemens Amilo PRO V2055-ös laptopba. Sűrgős lenne, aki tud segíteni, kérem írjon PÜ-t. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ] Vagy mégsem??? :D

(#20299) sgergi válasza zedok (#20294) üzenetére


sgergi
veterán

Ram gyanús, próbáld egyesével, és, ha kell, adj neki feszt.

(#20300) sgergi válasza waithEard (#20296) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, alapból 1333-on fogja kezelni, Tuningolni kell ahhoz, hogy az 1800-at elérd. Tehát mehet bele 1800-as ram.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.