Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20351) ladisz2


ladisz2
tag

Hello!
Van egy ASUS M4N78 PRO alaplapom vista op rendszerrel. Van egy D-link dir100-as hálózatiosztó (router) (korábban is ezen keresztülvolt megosztva a net +nyomtató) ami egy webstaros modemhez kapcsolódik. Az eszközkezelőben a hálózati kártya (NVidia NForce 10/100/1000 Mbit/sec Ethernet) használatban van, engedélyezve, eszköz megfelelően működik. A D-linkes router fel lett telepítve mert elősször nem akarta felismerni (ismeretlen eszköz) (Bár utánna sem írta ki hohy D-link megosztó vagy ilyesmi, de az ismeretlen eszköz az eszközkezelőben eltűnt, újratelepítés után nem változott a helyzet) Az IP és DNS be van állítva autómatikus lekérésre. A modem router gép is egyszerre is többször volt már áramtalanítva, internetkapcsolat másik gépen rendben van. Mégsem látják egymást gépek és ami rosszabb nincs net a gépen. Már mindenféle hálózati állítgatást próbáltam, de nem hozott eredményt.
Mi lehet a probléma?
Nemrég feltünt, hogy a hálózati led semmilyen fényt nem mutat, a másik gép hálózati kábelét bedugva a probléma nem oldódott meg, szóval nem kábelbajos?
Egy hálózati kártya megoldaná a problémát?

(#20352) Chris16 válasza aero. (#20317) üzenetére


Chris16
csendes tag

A hőmérsékletekkel minden rendben volt. A CPU 40 fokos volt a GPU-t nem mutatta valamiért...

Chris

(#20353) DEV_NULL válasza kriszbon (#20340) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Hmm.. :R
Ha meg sem nyikkan a lap csak folyamatosan resetel, hogyan frissítsek biost? :C

(#20354) aero. válasza Chris16 (#20352) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

az érdekes, akkor valami más okozza, azt javaslom, hogy minden próbáld meg kiszűrni a hiba okát, kérj kölcsön procit, nézd meg más gépbe, aztán vga, táp és szólj ha van valami.

(#20355) theniel


theniel
aktív tag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem az X58-as lapokat illetően.
Azt tudom, hogy itt már a bele illő procikban integrált memóriavezérlő van.
A kérdés az lenne, hogy a QuickPath Interconnection az itt mindegyik lapban benne van, mert ez jelenti az integrált memoriavezérlőt vagy ez egy plusz dolog, ami csak a drágább lapokban van benne. Eléggé összezavarodtam, mert nem minden x58 lapnál irják oda, hogy QuickPath Interconnection.

(#20356) kriszbon válasza DEV_NULL (#20353) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm.. hát igen. Mondjuk leráncigálsz mindent róla, csak a proci meg 1 ram marad, és ha úgy sem, akkor kérsz kölcsön 1 vacak 2.53-as cerkát vagy hasonlót (ami fillérekbe kerül), és megpróbálod esetleg azzal, mert azt szerintem mindegyik bios ismeri, mert fúrcsa nekem ez az F2-F3 :D Egyébként a bekapcs gombot nézted már? Más ötletem nincs!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#20357) waithEard


waithEard
őstag

Hali!
A kérdésem a következő lenne: Van olyan program, ami ellenőrzi az alaplap esetleges fizikai problémáit?
Van egy Asus P5Q3 lapom, ami tökéletesen működik, leszámítva a cpu- hőmérsékleteket.
Az egyik mag folyton 41 c fokon van, annak ellenére, hogy vízzel hűtöm és a többi mag rendre:27-32-39. Kupak 25 körül. Több programmal mértem, eredmény ugyanaz. Szóval arra gyanakszom, hogy valami nem klappol az alaplappal. Proci sem lehet hibás, mert
ez volt az előzőq660-ossal is.

Help! :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#20358) aero. válasza waithEard (#20357) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Érdekes. Olyan programról nem tudok, maximum műszeres.

A CPU szenzor értelemszerűen a CPU-ban van, tehát lehet ott van egy kis galiba, rosszul mér, vagy rosszul van beállítva, aggodalomra biztos nincs ok.

"a többi mag rendre:27-32-39 és jön a 41" :D

[ Szerkesztve ]

(#20359) DEV_NULL válasza kriszbon (#20356) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Lehet amúgy az egyik chipen lehalt a BIOS, a másikon meg még az F1es van ami nem támogatja a procimat, holnap tolok bele egy E6750et, az elvileg megy azzal a BIOSszal is. Ha mégsem nyikkan meg a lap megy vissza garba, köszi a tanácsokat neked is meg a többieknek is. :K

(#20360) janos80 válasza waithEard (#20357) üzenetére


janos80
senior tag

egyebkent meg a "rendre" szo nem eppen talalo a 27-32-39-re mert az elégge rendellenes. szoval max 4-5fok kulombseg az ami elfogadhato a magok kozott.
probalj biost frissiteni,hatha azzal az ilyesmi gond megoldodik,ha a lap erzekeli rosszul a homersekletet

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#20361) janos80 válasza ladisz2 (#20351) üzenetére


janos80
senior tag

itt biztosan tobben tudnak segiteni :R [link]

(#20362) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok!

Már a "Milyen alaplapot?" topikba írtam, de ott "potyogtattak" a fejemre, hátha itt valaki tud nekem segíteni :)

Milyen alaplapot ajánlanátok egy Core2Duo E4500 proci alá?
Egy kis tuningpotenciál nem ártana, úgy 3,1-3,2 GHz környéke stabilan.
Max 30 000 Ft lenne a keret rá.

Nézegettem a topikokat, de nem nagyon találtam semmi ilyesmit, vagy elkerülte a figyelmemet!

Előre is köszönöm a segítséget!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20363) SPC3RUN válasza Tanisz (#20362) üzenetére


SPC3RUN
tag

Gigabyte 965P-DQ6
ien még talán sok is :D
14körül vesztegenek iyleneket
de ha 30ad van rá akkor vegyél asus-t :D
kb ugyanazt kapod
meg ha tuning akkor procihűtőt is nézzél.

(#20364) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

Gigabyte 945PL-S3P
lapom van 4db DDR2 memória foglalat van rajta,
azt írja hogy 2gb-ig kezel.
van most benne 2gb ram.
4et szeretnék....nem lehet?
nem találtam ilyen laphoz topicot.

(#20365) sgergi válasza Tanisz (#20362) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p35-ds4 van most nagyon jó árban. kb. 20k körül. Tuningban nagyon jó és egyébként is nagyon jó kis lap.

(#20366) janos80 válasza SPC3RUN (#20364) üzenetére


janos80
senior tag

szia

ha azt irjak,hogy nem kezel csak 2gb-ot,marpedig valoban azt irjak,akkor csak 2gb-ot kezel.
tobbel kár is probalkozni,mert nem fogja lekezelni.

udv
Janos

(#20367) sgergi válasza SPC3RUN (#20364) üzenetére


sgergi
veterán

Ha azt írja, hogy 2 Gb-ot kezel (márpedig ezt írja), akkor nem lehet 4 gigabyteot használni benne. :N

(#20368) Tanisz válasza SPC3RUN (#20363) üzenetére


Tanisz
senior tag

Kösz a gyors választ!
Nem hangzana rosszul, ha lehetne kapni valahol! :(

Valami más ötlet E4500-hoz tuningolható alaplap ügyben mit érdemes venni, max. 30 ropiért?!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20369) aero. válasza Tanisz (#20368) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gigabyte p35-ds4

de már fentebb írták, 20k, jól tuningolható, stabil.

(#20370) Tanisz válasza sgergi (#20365) üzenetére


Tanisz
senior tag

Bocs, elkerülte a figyelmem a hozzászólásod, elnézést!

Köszi szépen!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20371) Tanisz válasza aero. (#20369) üzenetére


Tanisz
senior tag

Most hogy szóltál észrevettem!:)

Köszi szépen!:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20372) KaraDani válasza Tanisz (#20368) üzenetére


KaraDani
addikt

33 ért még a P45 UD3P van, nagyon bika lap, csak, hogy legyen lehetőséged válogatni :)

(#20373) adam320


adam320
senior tag

Üdv!

A BIOS-ban a HPET et és a C1E-t érdemes bekapcsolni?
/cuccaim:adatlap vagy aláirás/

[ Szerkesztve ]

(#20374) Tanisz válasza KaraDani (#20372) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi, nem saját részre lesz, szal korlátozva vannak a források, az illető max 30at szánna rá,azt is fogcsikorgatva :)

Körbenéztem, telefonáltam mindent, ahol van olcsóbban ott nincs raktáron, ahol meg van ott meg marha drága, legalább 7-8 ronggyal több, az említett alaplapok! :D
Rendelni mindenhol lehetne, de a mai nap be kellene szerezni, mert sürgős lenne.

Pár helyen ezt ajánlgatták:Asus P5QL-E, erről mit tudni?

Aztán lehet több kört futok mint amit szerettem volna, na de mindegy, ez ezzel jár!:)

Mindenkinek köszönöm a segítségét!
Örök hála és rengeteg sör!:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20375) adam320 válasza adam320 (#20373) üzenetére


adam320
senior tag

Senki nem tudja a választ? :F

(#20376) CaptainChaos


CaptainChaos
tag

Hali mindenkinek

Lenne egy érdekes problémám.

Vettem egy ABIT NF7 lapot. hogy melyik verzió pontosan, azt döntsék el az okosok.
nincs rajta sata, 5.1 hang, 10/100 lan, 3 dimm, stb...

A jelenség (kicsit hosszú lesz):

2300+ sempron procival van szerelve a gép. Ebbe dobtam egy Asus A9200 SE 64MB-os grafkarit.
Winfos telepítés után elkezdtem feldobálni a drivereket. Alaplap, hang, stb..
és amikor a grafkarihoz értem, a köv hibaüzenet fogadott.
"a telepítőprogram nem talált kompatibilils hardvert az illesztőprogramhoz"
tehát a catalyst nem tudja feltenni az ati 9200-asomat.
ezek után tettem bele egy 6600GT-t. Nvidia detonator driverrel kezdtem felrakni, és...
ugyanezt a hibát dobta ki.
Ezek után egész érdekes dolgokat csinált a gép. Minden előjel nélkül fagyott. volt hogy 10 perc után, de volt, hogy már a biosban!!!!!
ja, a sztorihoz hozzá tartozik,hogy 768 ddr volt benne, és tettem még egy 256 -os ddr-t a 3. dimm-be. Ezek után szépen ki is írja, hogy dual channel enabled, de akkor is fagy biosban is.
mi lehet a gáz?
A válaszokat előre is köszönöm. Nagyon sürgős lenne, mert ajándékba megy a cucc, és hamarosan készen kell lennie. NADENEMÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍGY!???!!!!!!!

70/403-03-54 Hívj, ha nem vagyok PH-n, és biznisz van JUSTICE FOR HUNGARY!!!! Szebb jövőt! Azért jó tengerparton lakni, mert csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék

(#20377) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali! Van a házamnak HDD LED2 kivezetése. Ezt hova kell dugni? Ha nem tudom sehova, és rádugom a speaker helyére nem lesz gond, ugyen? Csak, hogy ne lógjon a kábel.

(#20378) hads


hads
tag

Sziasztok, egy Asrock G31 M-S alaplapról van szó.
Pentium 800 MHz FSB-s proci megy bele és 800-as RAM.
Ezzel a képen látható jumperrel mit lehet állítani és a fenti konfiggal melyik beállítást kell használnom.
Köszi a segítséget.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20379) aero. válasza hads (#20378) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

alapbeállítást

(#20380) hads válasza aero. (#20379) üzenetére


hads
tag

Köszi, az melyik, az első, a második, vagy a harmadik?
És ezzel mit lehet egyébként beállítani, ha elmondanád, hogy tanuljak egy kicsit.
Bajom ezzel, hogy én németet tanultam, igy ezzel a szöveggel nem boldogulok.
:P

[ Szerkesztve ]

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20381) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok! Egy új gép: Gigabyte Ga-ma-790xt-ud4p, 2x1 Gb OCZ 1600Mhz DDR3 Gold kit, phenom-II 720, Sapphire Radeon 4850 1Gb.

Ha alap BIOS beállításon megy a gép, akkor OK, de ha beállítom 1600Mhz-re a RAM-okat(1066 helyett) akkor windows telepítésnél "bugcode_USB_Driver" kékhalálos képernyő van egyből. Egy fórumtás javasolta a CMOS resetet... akkor ment is, csak ugye a RAM visszaállt 1066Mhz-re :( . Érti ezt valaki?

(#20382) waithEard válasza janos80 (#20360) üzenetére


waithEard
őstag

Kössz! Kipróbálom.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#20383) zso73 válasza adam320 (#20375) üzenetére


zso73
veterán

A google a barátod. :C
A HPET (High Precision Event Timer) egy nagyfelbontású hardveres "időmérő", amit az Intel és a Microsoft fejlesztett ki. A megoldás korábban Multimedia Timer néven futott, ezt csak az újabb operációsrendszerek tudják igénybevenni, a régebbi rendszerek és hardver elemek a régi, kisebb felbontású, RTC névre hallgató megoldást használják. A HPET-et általában multimédia stream-ek szinkronizálására használják, amelyeknél a lejátszás így gördülékenyebb. A HPET segítségével a processzor különböző utasításkészleteinek (pl.: RDSTC) igénybevétele alacsonyabb.

Win Vista,2008,Win 7 esetén, be, egyébként ki a HPET.

A C1E:Az eredeti Halt State (C1E elődje) egy lényegesen egyszerűbb alternatíva a fogyasztás csökkentésére, lényegében a HALT utasítás kihasználására épül: amíg a processzor nincs terhelés alatt, addig a HALT utasítás lekapcsolja a CPU-t. Mivel a HALT utasítás csak akkor hívódhat meg, ha semmilyen módon nem terhelődik a CPU, ezért az EIST-tel ellentétben nincs hatása a rendszerteljesítményre, de logikus, hogy jóval kevésbé hatékony is energiamegtakarítás szempontjából. Az Intel-féle Enhanced Halt State ezzel szemben két dolgot művel: lecsökkenti a CPU szorzóját a processzor által engedélyezett legalacsonyabb értékre, majd csökkenti a magfeszültséget is. A PXE 965 esetében a minimumszorzó 12x, a minimumfeszültség pedig 1,25 V, míg a sima dual-core Pentiumok minimális szorzója 14x-es lehet (hiszen a PXE FSB-je 266 MHz, míg a Pentium D-ké 200 MHz).
Nekem be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20384) Chris16 válasza aero. (#20354) üzenetére


Chris16
csendes tag

Köszönöm a segítséged! A probléma még fenn áll.Van egy régi vga-m, azt kicserélem és megnézem. A táp az teljesen új. Még talán az operációs rendszerrel lehet a gond. - Bár nem hiszem. Próbáltam feltelepíteni rá a legújabb Ubuntu-t, windows mellé, de nem engedte...valami hibát írt ki. Több gépen is kipróbáltam, egyiken sem engedte, szval az Ubuntuval van valami...

[ Szerkesztve ]

Chris

(#20385) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok

Szeretnék egy ilyen procit venni: AMD Athlon 64 X2 7850 dobozos Socket AM2 Black Edition
Milyen alaplapot tudnátok nekem ajánlani Asus vagy Gigabyte -ban , Asus-ban nem igazán bízom már elég sok termékét láttam ami minőségre nem jó.Viszont úgy tudom alaplapot nagyon jó minőségben gyárt.

Előre is köszi minden infot

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#20386) aero. válasza hads (#20380) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ezzel túl lehet húzni a procit, neked az elsőt kell használnod, a második a túlhajtásra van, tehát 800-ról 1066-ra emeli az fsb-t, a 3. pedig csökkenti az órajelet.

(#20387) aero. válasza dannyl (#20381) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

feszültséggel variálni valamit esetleg? mennyin megy most és mit ír maximumnak a gyártó?

(#20388) adam320 válasza zso73 (#20383) üzenetére


adam320
senior tag

Köszi :R

(#20389) punk17


punk17
aktív tag

Hali!
Barátomnak tegnap jött meg a gépe, egy ASRock P5B pro és egy Geil black dragon 800MHz. Egy hatalmas problémánk akadt mivel a lap nem engedi a ramok CRjét 1Tről 2Tre állítani és így nem lehet még alapórajelen se stabilizálni a gépet. [DRAM TIMING] A proci egy e2140. Próbáltuk Memsettel is de a Command Ratet nem engedi változtatni. Ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#20390) zso73 válasza punk17 (#20389) üzenetére


zso73
veterán

Gondolom, Cmos reset már volt. Volt?
Bioszban load default, vagy biztonságos " séma " betöltése.
Minden dolog auto állásba át.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20391) punk17 válasza zso73 (#20390) üzenetére


punk17
aktív tag

Persze, megpróbáltam mindent, de sehogy se ment 2Tbe és egyből hibázik a ram. Feszültséget 2,2V-ig lehet adni de úgy is hibázik. Auto vagy manuálisan beállítva se megy 2Tbe mivel nincs rá beállítás.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#20392) zso73 válasza punk17 (#20391) üzenetére


zso73
veterán

Akkor marad a kölcsön ram, és a biosz frissítés.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20393) punk17 válasza zso73 (#20392) üzenetére


punk17
aktív tag

Sajna nincs hozzá újabb bios, csak a gyári 1.00.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#20394) hads válasza aero. (#20386) üzenetére


hads
tag

Értem, köszöntem válaszod.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#20395) luw2win


luw2win
őstag

hali!
Haveromnak van egy MSI K8N NEO4-f típusú alaplapja, és benne egy AMD A64 3500+
nem vagyok nagy tuningmester, de 2200mhz-t szeretnénk fellökni kb 2800mhz-re
De sehol nem tudok feszt állitani,
van 2 lehetőség: Adjust CPU VID: 1.45v, amit csak lentebb tudok venni
a másik: CPU Voltage, amihez nem tudok hozzányúlni, mert átlép rajta, manuális beállitást meg sehol nem találok.
Lehet hogy nem tud többet az alaplap? :F

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#20396) aero. válasza luw2win (#20395) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nagy valószínűséggel nem tud a lap többet. alapfeszen nem bírja?

(#20397) luw2win válasza aero. (#20396) üzenetére


luw2win
őstag

alapfeszen mennyit lehetne neki adni kb?

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#20398) aero. válasza luw2win (#20397) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nektek kell kipróbálni meddig stabil, lehet nem fog elmenni 2,8ghz-ig, de lehet a feléig se, laptól függ, ki kell tapasztalni.

Meg kell találni azt a pontot ahol stabil, 30 perc orthos teszt elég erre, ha nem stabil akkor lefagy, kékhalál, nem bootol, újraindul, nem fut le az orthos.

(#20399) luw2win válasza aero. (#20398) üzenetére


luw2win
őstag

de ez nem igaz, hogy nem bír +0.1voltot :F
Véglis nem egy fapados alaplap (anno nem az volt)

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#20400) luw2win válasza luw2win (#20399) üzenetére


luw2win
őstag

Találtam egy képet ahol ugyanezzel az alaplappal ~1.6v-ot ad neki
[link]
szerintem akkor bennem van a hiba :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.