Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) monti20 válasza Ragadozó (#14900) üzenetére


monti20
tag

Köszi, asszem ez pont jó is lesz! :R

NeSszeeeE!!!!! :)

(#14902) razorbenke92

Sziasztok!

A helyzet a kövi amiben szeretném segítségeteket kérni:

Egy gépen a boot-olás után a gép a következőt írja ki:
BOOTMGR is compressed pres Ctrl+Alt+Del to restart

Az még hadján' azér' annyira hülye nem vok hogy ezt ne értsem, de azt magyarázzátok meg nekem hogy hogy miért csinálja ezt akkor is ha újraindítom, ha újraindítom más BOOt olási sorrendben akármit csinálok ezt adja ki!

Próbálkoztam azzal is hogy a BOOT olásból kizártam a Winchestert is de akkor meg azt írta ki hogy helyezzem be a kívánt eszközbe a BOOT olni való médiát...............

Mit kezdjek? Lehetőleg úgy adjatok tanácsot hogy a gépházba nem nyúlhatok...........

A tulaj ugyanis elküldte a forgalmazónak azok pedig mondván hogy nincsen semmi baja visszaküldték, és újraragasztották a zárjegyet.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14903) szacsee válasza razorbenke92 (#14902) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet az MBR szarta össze magát.
HDD-t tiltsd le biosban és nézd meg bootol-e CD-ről.
Ha igen, akkor engedélyezd és valami OS telepítőlemezzel partícionáld újra a vinyót, ha nincs rajta fontos mentenivaló adat.
SMART-ot bekapcsolva nem rinyál a vinyóra?

(#14904) razorbenke92 válasza szacsee (#14903) üzenetére

Rögtön megnézem!

A vinyót megpróbáltam letiltani de akkor meg nem foglalkozott a CD vel, megnézem a SMART ot

Csak ahoz meg kell cserélnem a monitort, ha ráérsz egy 10 percre légyszi várj meg kössz!

Sietek............. :R

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14905) joc88 válasza baisy (#14898) üzenetére


joc88
csendes tag

Igen! Én arra szavaznék régebbi játékok elviszi simán.

(#14906) razorbenke92 válasza szacsee (#14903) üzenetére

Szia!

Megcsináltam, kerestem egy olyan DVD-t ami önmagárol boot ol és bekapcsoltam a SMART ot és úgy is elindul.

Egy olyan lemezt tettem be amin egy csomó formázó tipus van, aztán meg azzal a lemezzel dolgozok amivel akartam, ha már a vincsó le van formázva!

Millió köszönet , Áldott Ünnepeket neked és mindenki másnak is.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14907) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Sziasztok, ABIT IS-7 lap, 2.4GHz-es Northwood proci, 1GB RAM, WINXP.
Azt csinálja a kicsike, hogy minden áramtalanítás után elfelejti a BIOS a beállításokat. (márpedig minden kikapcsolá után áramtalanítva van a konnektor)
Szóval gép indítás, csak F1-el lehet továbblépni, FirstBootDevice visszaáll Floppira, az idő pedig 2004.01.01-re....
Nomármost, Everesttel nézve, az elem nincs kimerülve, (3.21V) és érintkezik is, különben nem írná ki a feszültséget ugyebár.
Akkor meg mi a bánat lehet a fenti jelenség oka? Nekem semmi ötletem nincs. Köszönöm.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#14908) szacsee válasza oregcsóka (#14907) üzenetére


szacsee
nagyúr

Elemcsere!
Everest azt látja, hogy menet közben kapja a töltést az elem ... ezért ír rá ki feszt.
Először mindenképp ezzel próbálkozz (elemcsere), ha nem az a baj, akkor ismét nekivágunk, de első körben cseréld az elemet. :K

razorbenke92: Szívesen, tipp volt, de ezek szerint bejött. Köszönöm a jókívánságokat és viszont kívánom! :R

[ Szerkesztve ]

(#14909) joc88 válasza baisy (#14898) üzenetére


joc88
csendes tag

OK . Jól jársz vele :K . Nincs mit.

(#14910) oregcsóka válasza szacsee (#14908) üzenetére


oregcsóka
őstag

OK, köszönöm, megpróbálom.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#14911) opstefan


opstefan
tag

Üdv!
Van egy alaplapom GIGABYTE GA-M57SLI-S4. Vettem egy 4870 1 gb kártyát. 2 gondom van. 1. Nem fér be a házba. 2. Nincs az alaplapon tápcsatlakozó 2 db 6 tűs. A kérdés adott. Milyen alaplapot vegyek (AMD), hogy működjön normálisan a kártya? Meg kéne hozzá egy ház is.
Előre is köszi.

(#14912) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

HELP WALAKI!!! :W Please!!!! :F

A problémám a következő:
A tettes 1 Abit AN8 Ultra deszka s939 foglalattal benne dühöng egy 3000+ Athlon proci.
Telepítéskor eljut az oprendszer elindításáig és ott se kép,se hang tehát SEMMI!
Nincs kékhalál,nincs újraindulás,nincs reakció!
Memóriák tesztelve,winyónak semmi baja,CMOS clear után ugyanez!
Nincs ötletem rá,hogy mi lehet a hiba,mert méricskélni nem tudom az alkatrészeket(FAT-ek,kondik,stb.)
Walaki valami ötletet tudna rá???? :R :F :W

ÉN már feladtam!

ELŐRE IS THX!!!! :R :R :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#14913) Keneaproci


Keneaproci
csendes tag

hi!

Van egy EP-43-S3L es lapom + E5200 proc , és folyamat vissza veszi a proc orajelét .
Hogy lehet ezt a dolgot kikapcsolni ?

Dühösnek lenni könnyű!!!

(#14914) #TOTTI válasza Keneaproci (#14913) üzenetére


#TOTTI
őstag

BIOSban EIST és a C1Et kell disabledre.. de ezen ne aggodj ha vissza veszi mert ha kell akkor ugyis maxon fog pörögni..! Egy másodpercig sem fogod érezni káros hatását...

(#14915) #TOTTI válasza opstefan (#14911) üzenetére


#TOTTI
őstag

Az alaplapon nem is kell tápcsatlakozó hanem a házon kell hogy legyen az a lap kompatibilis a karival szép is lenne ha nem lenne az..! Vegyél inkább valami házat akár jobb minőségű táppal.. olyan táp amin van 2 hatos már nem olcsó.. de normálisabb kisebb tápra is nyugodtan ráköthetsz átalakítót..

[ Szerkesztve ]

(#14916) Core2duo6600 válasza Klemens (#14894) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezesetben a Asust , amikor válaszoltam, akkor rosszul láttam a cpu típusát, 6400-ashoz nem kell p45 ös chipset, mert nem igen profitál belől.
Jobban jársz, ha az asus lapban felhuzod egy picit a cpu-t

(#14911) opstefan
Na most 1 valamit nem értek ?
Milyen csatit keresel a lapon ?
A Vga nak a tápból kell + áramot adni.
Ha nincs a tápodon ilyen akkor használhatsz átalaakítot
A gépház, erre annyit tudok mondani, hogy bele kell próbálni, ha nagyon hosszú a kari, akkor lehet, hogy a nagytorony a megoldás, ahol a hdd ék a a lap felett vannak.

(#14913) Keneaproci
Mért baj az ha visszaveszi ?
Amúgy c1e supportnak hivják a biosban

(#14912) madmaxxx
Ha van rá mód, próbáld ki egy másik rammal is.
Ha ezen túl vagy akkor vedd vissza a ram sebességét.
Akár a gyárinál lassabbra is.
Ha így sem megy, akkor lehet, hogy egyszerüen elhalálozott a lap
De még a VGA karit is nézd meg, mert ha az memoria hibás, az is tud ilyeneket csinálni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14917) opstefan válasza #TOTTI (#14915) üzenetére


opstefan
tag

A kártyához adtak csatlakozót, de a csatlakozó 6 tűs részét hova dugjam, mert van egy 3 és egy 6 tűs része a 3-masat a táp csatlakozóhoz és a hatosat? Látom már észre vettem a kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#14918) opstefan válasza Core2duo6600 (#14916) üzenetére


opstefan
tag

látom már. én azt hittem, hogy az alaplapra kell rádugni. De gondolom nem gond, hogy 3 tűs a vége és a tápkábelé 4.

(#14919) Core2duo6600 válasza opstefan (#14918) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, átalakító kell hozzá
A csatit PCI-E csatinak hivják, Ha nem adtak a vga hoz, de szerintem adtak, akkor bármely boltban kapni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14920) Keneaproci válasza #TOTTI (#14914) üzenetére


Keneaproci
csendes tag

értem ,kösz

Me azt gondoltam h lehet levitte az orajeleket FEAR ezes közbe , mert egy ideig 100-150fps el ment aztan egy pontná lement 25-35....ugyan ugy jatszhato volt...de volt ahol 5 fps volt , meg volt olyan h egy folyosoba ha balra neztem 30fps ha jobbra akkor 10 ...ez érthetetlen.

Dühösnek lenni könnyű!!!

(#14921) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Szevasztok!
Milyen alaplapot ajánlotok nekem tuningra 20k-ig. Az e2200-am lesz benne, Jah és feltétel a későbbi bővíthetőség. Tehát az új processzorok támogatása.

(#14922) Core2duo6600 válasza Keneaproci (#14920) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ott valami más lehet, elképzlhető, hogy a Pci E foglalat lelassult x1 es tempora.
Vagy a játék hibás, egy petched érdemes lenne feltenni, ha van hozzá.
A cpu biztos nem lassult le.
Hacsak nem túlmelegedés miatt, ez a vga ra is elképzelhető.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14923) d@minator válasza birozoli7800 (#14921) üzenetére


d@minator
addikt

ASUS P5K, Gigabyte EP35-DS3. Sajnos ezek a lapok nem támogatják az új i7-es procikat de egyéb mást mindent.

(#14924) birozoli7800 válasza d@minator (#14923) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Értem köszönöm. Esetleg link.-et is tudnál adni ha nem probléma? am nem baj hogy nem támogatja egy i7-re még 1 év múlva se lenne pénzem :D

(#14925) d@minator


d@minator
addikt

Arra van ötlete valakinek, hogy egy alaplap miért lát 4x512MB-s modulból csak hármat? (BIOS frissítés megvolt, manual szerint 4 GB-t támogat)

(#14926) robi0529


robi0529
csendes tag

Sziasztok!

Nagy segítséget szeretnék kérni!

A gépem az előbb megadta magát, elindítottam egy programot( ableton live-on belül egy vst-t).mmajd egyből kilépett az abletonból. nem reagált semmire, gondoltam újraindítom, resettel. azóta bekapcsol 2mp-re majd kikapcsol egyből, és ezt csinálja folyamatosan.a monitoron nem látszik semmi, nem tudom mi lehet a gond!

Légyszi segítsetek!!!

(#14927) madmaxxx válasza d@minator (#14925) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Működik mind a 4 memória hibátlanul?
Memtest-et futtass rajtuk,ha vmelyik hibás a test kidobja.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#14928) baisy


baisy
csendes tag

Hali!

Az lenne a kérdésem hogyha a gép tájékoztatójába ez van írva:

Memória: DDR 256MB/333MHZ PC2700

És most 266MHz van benne. Jó bele a 333MHZ-s RAM is?

Köszönöm szépen!

Üdv.:bailys

(#14929) 8800gts


8800gts
tag

sziasztok

főleg játákról lenne szó

melyik a jobb?

Gigabyte Ga-ma790fx-dq6
amd athlon 64-x2 6400+ black edition
2*2gb 1066 kingmax ddr2
asus 8800gts 320mb
vagy
asus pq5 pro
intel core 2 duo 3gh e8400 6mb
2*2gb 1066 kingmax ddr2
asus 8800gts 320mb

v.ki aki valóban ért hozzá elfogultség nélkül előre is köszi

(#14930) sgergi válasza baisy (#14928) üzenetére


sgergi
veterán

igen, jó bele.

(#14931) d@minator válasza birozoli7800 (#14924) üzenetére


d@minator
addikt

Szétnézhetsz az árgép.hu-n de jobban teszed ha valamelyik helyi boltban rendelteted meg, mert elég sok manapság a hibás termék és ha gariba kell visszaküldened akkor a postát te állod.
madmaxxx: köszi, kipróbáljuk.
baisy: igen, de ha vegyesen rakod akkor is mind csak 266-on fog menni.
8800gts: inkább az utóbbit de egyiket sem. A PQ5 lap szerintem felesleges és a proci is elég drága az a többlet cache ami benne van nem okoz akkora teljesítménynövekedést. Az órajel ami inkább számít. A VGA-nál a 320MB memória ma már nem elég. Inkább a videókártyára költs többet. (9800GT, HD4850)

(#14932) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Egy Asus P5B Premium mennyire szereti a CSX RAM-okat?
Se az Asus, se a CSX oldalán nincs semmi.
Előre is köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14933) madmaxxx válasza Klemens (#14932) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Helló!

1 boltos ismerősöm szerint nem olyan rosszak a CSX ramok!
Talán az Asus deszkával sem veszik össze.
Próbálkozz nyugodtan!!!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#14934) 8800gts válasza d@minator (#14931) üzenetére


8800gts
tag

hello az első konfig amit írtam az már megvan 1 éve

videókari és a ramok nem cserélődnének le csak az alaplap meg a proci és az a kérdés hogy valóban 1 ütős válltozás lenne vagy nem észrevehető?

(#14935) Bageros


Bageros
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy nem régen vettem egy Mercury KOB P4M266 NDSUMX, aztán postán küldték el, de persze arról nem tájékoztattak a lámák, hogy a pár jumper levan véve.... :(( !
Töltöttem le használati utasítást, de aztán az nem nagyon értelmezhető.
Most már legalább bekapcsol, DE sötét KÉP jelenik meg, aztán ugye a rendes 1 rövid Bios hangot pici idő múlva követi, még 2 rövid + 1 rövid hangjelzés. Na most kerestem a Bios hangok között erre megoldást, de nem találtam. Még annyi, hogy a gép bekapcsolj a monitort csak sötét a kép.
Próbáltam bele tenni egy videokártyát, mert hátha le van tiltva az alaplapi, de azzal sajna még többet sípolt :(( .
Lehetséges, hogy ezekkel a jumperekkel lesz gond, remélem nem mehet a kukába
NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM, ha valaki akinek van ilyen alaplapja lefotózná nekem a jumperek helyzetét és elküldené az email címemre : bageros007@gmail.com, VAGY itt valami segítséget nyújtana! Tudom elég nagy kérés, csak nagyon szeretném, ha már menne.

Előre is köszönöm, Üdv Gergő!

(#14936) Klemens válasza madmaxxx (#14933) üzenetére


Klemens
őstag

Tudom, hogy nem rosszak, a sima alap 800-asok viszik az 1000Mhz-et is.
Csak a P5B nagyon válogatós.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14937) robi0529


robi0529
csendes tag

Sziasztok!
Nagy segítséget szeretnék kérni!
A gépem az előbb megadta magát, elindítottam egy programot( ableton live-on belül egy vst-t).mmajd egyből kilépett az abletonból. nem reagált semmire, gondoltam újraindítom, resettel. azóta bekapcsol 2mp-re majd kikapcsol egyből, és ezt csinálja folyamatosan.nem bootol addig el sem jut, mert kikapcsol.
a monitoron nem látszik semmi, nem tudom mi lehet a gond!

A konfig:

Gigabyte p35-ds3 alaplap
q6600 proci
8800gt 512M inno3d
2x1gb geil
2x1gb corsair
550w-os táp

Szerintetek?

(#14938) szacsee válasza Bageros (#14935) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nagyjából meglestem a manualt, viszont lenne 1-2 kérdésem, hogy eligazítsalak:
1.: DDR vagy SD rammal használod?
2.: Milyen procit teszel bele? (FSB?)

8800GTS: Volt a fórumon 1-2 emberke, aki váltott AMD-ről Intelre, hogy jobban fussanak a játékok. C2D-re váltás nem tűnik rossz alternatívának, bár lehet elegendő lenne egy erősebb AMD proci is... tuning lesz?

robi0529:

Próbáld ki ezt:
1 memóriával:
Áramtalanít
Cmos reset
Elem kivesz
Elemtartó érintkezőit zárd össze csavarhúzóval
Elem vissza
Cmos reset alaphelyzetbe (gigánál asszem csak a jumpert kell levenni)
Áram alá helyez
Indít

Írj vissza, utána, hogy segített-e, ha nem akkor folyt köv. :K

[ Szerkesztve ]

(#14939) 8800gts válasza szacsee (#14938) üzenetére


8800gts
tag

még jóhogy lesz tuning:D ameddig bírja az intel ha sikerül kielégítő választ kapni hogy érdes-e a váltás igazából van itt a mosani lapom memóriakezelésével kis gondom nem tudom jól húzni többekközte ezért is válltanék csak kérdés hogy érdemes-e ennyit beruháznom
nagyobb amd-s proci???mire gondolsz? 4 mag?

da sajna sokat számít a memeó és hiába vannak 1066-osaim 1000-ig sem jutok el mert kihal a gép sajna nincs kompatibilis 2b-os ram a géppel:D

[ Szerkesztve ]

(#14940) szacsee válasza 8800gts (#14939) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem akarlak rábeszélni semmire sem, neki elvileg ATI VGA-ja volt és szívott a procilimittel.
Olvasd át a hsz-ait, különösen ezt ... ezt.... :K

Kiemelném, hogy C2D-nél proci alapon volt. ;] :B :))

"mire gondolsz? 4 mag?"- Nem, hanem 3600Mhz-n ketyegő AMD-t ami ugye kizárt a memóid miatt... ördöki kör. :B
Intelnél 1:1-ben hajtva 533-as FSB-t ha eléred, akkor megy a memó 1066-on. ;)
Ha gondolod visszaveszek az órajelből és nézhetünk Everest FPU Mandel tesztet (ez számít a játékoknál) azonos órajelen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14941) robi0529 válasza szacsee (#14938) üzenetére


robi0529
csendes tag

Köszi a tippet,

egy kicsit előbbre vagyok:

1gb van bent, a jumper nincs rajt alapból, így csav.húzóval megoldottam, ill. a elemnél is ahogy írtad.

reseteltem,elem vissza, majd újra indítom és ugyanazt csinálja.

viszont ha a csavarhúzót a reseten tartom, és úgy kapcsolom be a gépet akkor nem kapcsol ki, de nincs kép sem.

Hogyan tovább szerinted?

Köszi

(#14942) szacsee válasza robi0529 (#14941) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nézd meg mindegyik foglalatba a memókat, de csak egyesével.
Lehet, hogy sima reset volt, és alapon 1,8V-on nem mennek már a modulok.. geil-nél előfordul.
Ha így sem indul, akkor kölcsönbe kellene szerezni valami olcsó memót .. pl kingmax és meglesni azzal indul-e. Ha akkor sem jó, akkor kölcsöntáp és sima PCI-os VGA-val, na ha akkor sem megy, akkor a lap KO.

Mielött ezeket megcsinálod, bekapcsolásnál nyomkodd bőszen az insert billentyűt, ha nem jön be akkor van egy tuti tippem még... írj.

Ez volt egy lappal és a megoldás bejött.. :K ( aprólékosan)
BIOS CHIPPEK tipusát ellenőrizd, hogy egyforma-e a képen láthatóval!!!!

[ Szerkesztve ]

(#14943) robi0529 válasza szacsee (#14942) üzenetére


robi0529
csendes tag

Megnéztem a memókal nem működik, illetve az insertre sem jött be semmi. Próbálkozom a 5-6 láb zárással, mindjárt jelentkezem.

Köszi

(#14944) robi0529 válasza robi0529 (#14943) üzenetére


robi0529
csendes tag

most néztem nincs dual biosom.

csak a main. megpróbáljam szted?

(#14945) szacsee


szacsee
nagyúr

Na egy kis háziteszt következik 8800gts fórumtársal, hogy azonos órajelen AMD 6400+ Black Edition és C2D E8500 hogy muzsikál everest CPU tesztjeiben:

C2D konfig:
Alaplap: Intel P45 chipset
CPU: E8500 @ 8,5x400
Ram: 2x2 Gb Cruciall Ballistix 800@ 4-4-4-12

AMD X2 konfig:
Alaplap: Gigabyte GA-MA790FX-DQ6
CPU: AMD Athlon64-X2 6400+Be (13*265)
Ram:2x2Gb Kigmax 985mhz 5-5-5-18

Tesztek............................Intel.../..AMD
CPU Queen.....................14408./.11955
CPU PhotoWorxx............16264./...9927
CPU ZLib........................44055./.40870
CPU AES.......................12656./...8905
FPU Julia.........................6312./...2911
FPU Mandel.....................3233./...1654
FPU SinJulia....................1689./...1521

robi0529: Akkor meg ne próbáld, a linkeknél volt egy pendrive / floppy megoldás is azt kellene meglesni.. :K

[ Szerkesztve ]

(#14946) robi0529 válasza szacsee (#14945) üzenetére


robi0529
csendes tag

Megpróbáltam mindent, ennyi,

Köszönöm a segítséget, úgy látszik valami komolyabb a probléma. pedig csak egy resettel indult....

Ha van még ötleted megpróbálnám!

(#14947) Bageros válasza szacsee (#14938) üzenetére


Bageros
csendes tag

Hello!

Először is köszi a választ! Sajna nem segített amit robi0529 írt, hogy :

Áramtalanít
Cmos reset
Elem kivesz
Elemtartó érintkezőit zárd össze csavarhúzóval
Elem vissza
Cmos reset alaphelyzetbe (gigánál asszem csak a jumpert kell levenni)
Áram alá helyez
Indít

Bekapcsolja a monitort és mindig fekete a kép :(( . Meg van a 2 rövid + 1 rövid bioshang is.

Egyébként Sd-ramot használok, de ott a jumper át van állítva sd-re!!!
Az FSB-ről nem tudok semmit, csak annyit, hogy 1,7-es celeron proci van benne, nem tudom ezzel segítettem-e!?
Fogalmam sincs mi lehet, kezdek félni, hogy rossz a lap :F
Az a csira eladó mondta, hogy levett két jumper ( vagy ki tudja mennyit ).Abból egy a CMOS-resetes volt, mert addig míg az nem raktam vissza alap állapotba el sem indult.

Köszi előre is,

Üdv Gergő!

(#14948) szacsee válasza Bageros (#14947) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na ezt töltsd le, addig kicsit csipegetek és megbeszéljük hogyan tovább... sok jumpert kell ott pakolgatni. :)

(#14949) Apophis


Apophis
őstag

Adataimnál látható lap mostanában újraindításokat követően gyakran átvált PCI-E 1x módba, ez mitől lehet?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#14950) Bageros válasza szacsee (#14948) üzenetére


Bageros
csendes tag

Köszi!
Ezt már sikerült valamelyik nap megszereznem, de nem igazán tudtam, hogy most minden jumpert bekell így állítani ahogy ebben van!?
A pdf-ben a 13. oldalon a táblázatban a J13 és a JP4-es jumpert is bekell állítani? Mert végülis ezt meg is tettem, mivel nem volt rajta, de így sem ment :(( !

Nah, meg közben gondolkoztam és az nem lehet, hogy ugye ezeknél az ATX-es tápoknál 20 pin-es a csatlakozó, de ami nekem van ott az egyik sorban a 3. pin nincs és vezeték se megy bele. Eddig ez a táp egy PII-es alaplapot hajtott, de azzal nem volt gond! Nem tudom ez okozhatja-e a problémát!?
Küdök egy csatolt képet nem valami jó de azért látszik, hogy a 3. pin a bal oldali sorban nincs.

Remélem tudsz rá valamit mondani......!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.