Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14251) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

giga g31-es lapomon szeretnék bios-t frissíteni...
most F6-os van rajta, rárakjam az F7-est vagy kapásból mehet F8?
asusnál nem volt gond...

köszi előre is a választ!

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#14252) Piero89 válasza vikcsi (#14251) üzenetére


Piero89
aktív tag

hello!

Mehet rá egyből az F8-as.....

(#14253) sulep


sulep
senior tag

A nagyon olcsó kategóriából 14 körülig milyen alaplapot ajánlanát? S775-ös amibe belemegy a mostani P4 630-as lapom és amibe később a 4 magos is jó.

(#14254) -bh- válasza sulep (#14253) üzenetére


-bh-
aktív tag

pl. Giga G31-es2l; AsRock 4Core1066-D800... 800-as fsb-ű P4eket viszik a P31/G31-ek (itthon is ment P4-630 1 MSI P31ben...)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14255) vikcsi válasza sulep (#14253) üzenetére


vikcsi
aktív tag

p31-et ne vegyél, hiába csábító a 4 ram foglalat, ha csak egyoldalasakat kezel 4-et egyszerre. g31 jobb tuningban is, meg vga is van rajta :K

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#14256) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Tudna valaki egy vagy több jó g31 vs g41 (vagy fejlettebb testvéreikről, de inkább ezek érdekelnek) tesztet linkelni?

köszi

(#14257) Killer man


Killer man
tag

Hali!
Létezik az, hogy egy ASUS M3N78-as lapban nem lehet állítani a proci szorzóját és feszültségét? Egy Brisbane 4000+ van benne. A könyvben szerepel a feszültségállítás 0,025V-os lépésekben. Gigi lapban ment még a szorzóállítás is. Azért cseréltem asus-ra, hogy egy kicsit tudjam húzni. Köszi előre is a választ.

(#14258) sulep


sulep
senior tag

Én ezeket találtam ilyen árban:

MSI G31M3-L V2
MSI G31M3-F
MSI P6NGM-L
MSI P6N SLI V2
Gigabyte GA-73PVM-S2
Gigabyte GA-P31-S3G
Gigabyte GA-P31-ES3G
Gigabyte GA-EG31M-S2

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Ezek mind 15 alatt vannak.

(#14259) -bh- válasza sulep (#14258) üzenetére


-bh-
aktív tag

személy szerint MSI-t nem ajánlom; másnak lehet más a véleménye...
Gigák közül:
- ha játékra is kell az integrált VGA, akkor GA-73pvm (asszem ebben nincs Dual-os mem-kezelés)
- ha csak netezni, de majd veszel VGA-t akkor GA-EG31M-S2
- ha van/lessz VGA-d, és nem érdekel az integrált, akkor Gigabyte GA-P31-ES3G.

P31 amugy kezeli a 2oldalas memokat - MSI P31 NeoF-et használtam Geil Ultra800 cl4-el - ami 2oldalas.. 940ig ment cl4be....3,1ig E4500.... a mem.osztói eléggé korlátozottak, az igaz; elvileg csak 800hoz és 667hez vannak osztói a legtöbbnek...emiatt célszerű 1066os ramokat venni ebbe...

Nforce6-al az is baj, h 45nm-es Core-t nem szereti (MSI P6N SLI V2)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14260) Arkana


Arkana
csendes tag

Sziasztok!

Valami gáz van a gépemmel, és nem igazán tudom, hogy mi. Eddig az alaplapomra gyanakodtam (mondjuk ezért is írok ide), de már nem tudom, mit gondoljak.

Az alaphelyzet az volt, hogy be akartam kapcsolni a gépet, és a monitoron no signal jelent meg. A ventik pörögtek, de a rendszer vinyóból nem hallaszott semmi hang, úgyhogy szerintem semmi boot nem is indult el.

Monitor: Rákötöttem egy másik gépre, ott jó volt. Egy másik monitort csatlakoztattam az enyémhez, így sem volt jó. Tehát nem az a gond.
Videokari(Radeon 9600pro): Másik gépben teszteltem, jó volt. Egy régebbi radeont tettem az enyémbe, ugyanúgy semmi kép. Elvileg ez sem a gond okozója.
Táp: Egy másik tápot kötöttem a gépemre, ugyanúgy meghajtódnak a ventik, de semmi több. Úgy tűnik ezzel sincs baj.
Processzor(2500 barton): Beletettem egy másik gépbe, jó volt. Ez is kipipálva.
Alaplap(Abit NF7): Akkor már úgy voltam vele, hogy csak ez lehet a hibás. Pedig látszólag sértetlen. Próbáltam cmos resetet is. Végül vettem használtan egy másik nf7-est. Ugyanúgy nincs kép, viszont a speaker már visít. A régi alaplapomnál néma volt. A sípolás hosszú, ismétlődő. Tudtommal a lényeg az volna, hogy egy hosszú sípszó után, több rövid következne, és abból lehet következtetni a bajra. Nos, hát itt nem ez van. Utánaolvasgattam neten a különböző bios hibajelzéseknek, de ott nem találtam ilyet.
Memória: Alapból egy Samsung 512MB-s volt benne, de tettem bele vadiúj 1GB-set is. Egyikkel sem jó.

Létezne, hogy tényleg memóriahiba és a régi, valamint a tök új memóriamodul is egyaránt hibás?

Valakinek valami ötlete a dologgal kapcsolatban? Már egy ideje szenvedek vele... Előre is kösz!

(#14261) n1nja


n1nja
tag

Hello Mindenkinek!

Segítségeket szeretném kérni egy probléma megoldására.
Van a következő konfiguráció:
MSI P45 Neo V2 alaplap
Intel Core2 Duo E8400 3.0GHz processzor
Kingmax 2x1GB 1066MHz memória
Sapphire HD4850 512MB Sapphire Edition videókártya
Pioneer DVR-215D SATA DVD-író
Samsung 250GB illetve 400GB SATA merevlemez
LC Power ház
Zalman 460W tápegység
Creative Sound Blaster X-Fi Extreme Audio hangkártya
Bluetooth adapter
ASUS VW195 19" monitor
Logitech MX518 egér
Chicony billentyűzet

A probléma pedig a következő:
friss rendszer esetén - Windows XP SP2 -, 2-3 napig tökéletesen megy, de utána minden különösebb ok nélkül lelassul és kék-halálokat produkál. Továbbá a merevlemez is érdekes kattogó hangokat hallat magából. HDTune-nal illetve Hard Disk Sentinel-lel néztem, minden rendben van elvileg. MemTest-et is futtattam, szintén hibátlanul. ADSL internetem van, csatlakozok és legalább 1 percet kell várnom mire más alkalmazást el tudok indítani. Vírus vagy egyéb nincs, több víruskeresővel ellenőriztem, de általában az AVG-t használom. A gép maga körülbelül 2 hónapos. A 400GB-os winchesteren van a rendszer, ami pedig 1 hetes, előtte 160-as volt, amivel ugyanezeket tapasztaltam, tehát ennek cseréje sem oldotta meg a gondot. Tápot kimértem, azzal is minden rendben van, tehát nem lehet az, hogy kevés lenne vagy valami ilyesmi.
Előfordulhat, hogy az alaplapom "rosszalkodik"?
Ha bárkinek van valamiféle ötlete vagy már találkozott hasonlóval, akkor ne féljen megosztani velem se! :)
Hozzászólásokat előre is köszönöm!

Üdv:
n1nja

(#14262) vikcsi válasza sulep (#14258) üzenetére


vikcsi
aktív tag

msi-t szerintem se :) volt, de :(

giga p31-es tudtommal 4/1gigával csak úgy boldugul, ha 1 oldalasak, különben nem fut dualban... 2 oldalasból csak 2 modult kezel dualon, no meg fsb wall-os.
megfelleő fórumban olvass utána, rossz választás lenne sztem
és a lényeg. áldom magam, hogy ilyet vettem: g31-es giga.
nagyon jól tuningolható benne szinte minden proci, kiv a 8-as szorzójú nem...
int. vga-s, ha cserélsz sem maradsz gép nélkül.
én ezt ajánlom személyes tapasztalat szerint. :K

ninja: táptól kattoghat a winyó 1.sorban, lehet nem egyeneletes a teljesítménye, fesz ingadozás, vagy lap rosszalkodik, ahogy mondod. bios frissítés és tesztek sorozata. meg óvatosan rakj rá új progikat, lehet vmi összeakad.

[ Szerkesztve ]

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#14263) Dani019


Dani019
csendes tag

helló.
nekem van 1olyan problémám hogy a régi alaplapomat meg a benne lévő ramot,procit,tápot meg a vidikártyát oda adtam a tesómnak mer én vettem új alaplapot meg procit.
és összerakta az 1ik ismerősünk és elindul meg minden fasza az elején, aztán meg nem tölt be a windows és fekete alapon a jobb alsó sarokban egy 5meg egy nagy A-betű jelenik meg (5A)és ennyi.
mi lehet a probléma?köszi a segítséget:
intel az alaplap meg a proci is.

(#14264) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Helló!

Ez miez :F

(#14265) joezu


joezu
csendes tag

Hali! Annyi kérdésem lenne, hogy van egy INTEL P4 531 SL9CB (3.0 GHz/1M/800/04A) processzorom, és szeretnék venni hozzá egy alaplapot, de ismerösöm ugyanezzel a processzorral járt ugy, hogy nem volt kompatibilis, pedig a boltban azt mondták jó lesz hozzá. De az alaplap nem szerette a 04A-s processzort. A nem kompatibilis abban merült ki, hogy müködött ugyan, de ha nem volt kihasználva a proci, akkor halk ciripelés hallatszott. Szóval tudna valaki ajánlani alaplapot?
Előre is köszönöm! :)

(#14266) i are robot válasza Arkana (#14260) üzenetére


i are robot
senior tag

Ez a hiba egyik pillanatról a másikra jött elő, vagy voltak előzményei? Azért kérdezem, mert az előző gépemben nekem is NF7-esem volt, és az történt vele, hogy szép lassan meghalt rajta egy kondi, ami a VGA alatt bújt el (csak akkor vettem észre hogy púpos, miután a kártyát kivettem, mert amíg bent volt, takarta), és valószínűleg annak a melegedése miatt bemondta az unalmast. A hiba viszont apránként jött elő, egyre nehezebben tudtam bekapcsolni, míg végül egyáltalán nem. Aztán vettem használtan másik ugyanilyen lapot, de azon meg törött volt az egyik SATA csatlakozó, ezután meg egy AN7-est tudtam csak szerezni (majdnem ugyanaz mint az NF7, csak a felújított kiadása), ami viszont a mai napig működik (lekopogom), bár fél éve parlagon hever. Nem tartom kizártnak, hogy a másik alaplap is döglött volt – nem mai példányok ezek – ez a kondihalás anno úgy olvastam hogy típushiba, mármint hogy konkrétan ez a kondi szokott legelőször meghalni.

(#14267) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv mindenkinek

Van olyan hozzáértő ember, aki meg tudná pontosan mondani, hogy az Asus M2NPV-MX alaplapomat fel lehet e tuningolni valami driverrel, hogy ne csak x2-es procit fogadjon, hanem X3masat is??? Mert procivásárlás előtt állok, és x2-es helyett úgy döntöttem, x3masat kellene vennem.

a választ köszönöm előre is!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#14268) kicsigeri válasza Satyricon (#14267) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Ahogy nézema a lap leírását, nem készítettek hozzá olyan bios-t sajnos nem támogatja az X3-as procikat, max amit bele tudsz rakin az a 6000+ os, de biztos hogy ahoz is friiteni kell a biosod, vagy a 0902-re vagy a 1201-re proci függö a dolog.

(#14269) VinoRosso válasza VinoRosso (#14264) üzenetére


VinoRosso
veterán

Vaz én mé mindig ide írok mikor nem is ide akarok :Y :(((

(#14270) -bh- válasza joezu (#14265) üzenetére


-bh-
aktív tag

az attól is függ, h mennyire tekintesz előre (Core2/Quad...), és mennyit szánsz rá.
A ciripelés meg nem a proc miatt volt - AsRock deszkák (néhány típus) ciripelget - de ez kondenzátor-zaj....vagy kezeli a procit; vagy rosszul ismeri fel (pl. szorzó/fsb...); vagy POST-olni sem hajlandó....

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14271) Arkana válasza i are robot (#14266) üzenetére


Arkana
csendes tag

Kösz a választ!
Az én esetemben úgy történt, hogy egyik este hazamentem, bekapcsoltam és ezt kaptam. Nem volt semmi gyanús előzménye a dolognak.
A kondikat korábban már végignéztem, de akkor kitüntetett figyelemmel megsasolom azt, ami neked okozta a bajt.
Közben a 2 memóriamodult odaadtam haveromnak tesztelni. Jobb ötlet nem jutott eszembe.

(#14272) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Szevasztok!!

Egy kis fejtágítás kéne.
Venni szeretnék1 jó kis konfigot, de nem értek túl sokat az alaplapokhoz.
A legnagyobb problémáim:
-AM2 vagy inkább 775? (segítsetek választani pls)
-Nem tudom SLI vs Crossfire? (nem értek hozzá)
-SLI-s lap kezel Ati kártyát és fordítva?

Nem kell az elejétől kezdeni a mesét :D
Tudom mi az északi/déli híd, pcie, fsb, sata.... csak a fentiekkel nem vok tisztában.

Ha bárki feltudna homájosítani azt megköszönném:D

Ja és ha tudnátok ajánlani egy jó de viszonylag olcsó lapot (amely beugró lehetne a ddr2 és jó videókártyák világába) azt megköszönném.

2 PciE 16x foglalat előny de nem követelmény :D

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#14273) -bh- válasza Biliskmer (#14272) üzenetére


-bh-
aktív tag

AM2 v 775 - reészben szimpátia kérdése, a többi nézőponté:
- ár/érték arányban AM2 (alapórajelen, és föleg alsó/közép kategóriában)
- ha tuning és teljesítmény, akkor 775 (tuningban pill. nincs jobb)

SLI v CF - háát... többkártyás rendszereknél még vannak ma is problémák... a driver az 1ik fele, a másik, h kihasználságuk sem a legjobb (nagyon ritka a 100%; inkább jó, ha 50% megvan...) - macerás, de ha a brutál teljesímény kell, 2 v több VGA kell....
inkább a CF-re szavaznék....
annyi, h (talán x58 kivételével) "csak" a sima CF érhető el intel plattformon (azaz csak 2 kártya - 3 v 4 csak vmi AM2+os 790x/Fx/gx lapban....)

keresztbe nincs kompatibilitás (moddolt BIOS-al talán, de az garivesztés) - tehát SLI-t nem tudsz CF-es lapban, se fordítva (kivétel: Intel X58 - abban "bármit" lehet - jó pénzért...)

Intel lapból mondjuk Giga EP-45 DS3 (és tsai) (29 körül/től ) (ha kell a CF)
ha nem kell, akkor Giga EP-35 DS3 (21-22 körül)
AMDből Giga MA-790-ds4 (24-25 körül) (ez csak 2 csatis..)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14274) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Tudna valaki egy vagy több jó g31 vs g41 (vagy fejlettebb testvéreikről, de inkább ezek érdekelnek) tesztet linkelni?

köszi

(#14275) -bh- válasza sgergi (#14274) üzenetére


-bh-
aktív tag

kerestem már, de pl G41ről normális review-et se találtam még....ha találok, privizek :R

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14276) Biliskmer válasza -bh- (#14273) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Ha jól értem amit mondasz akkor AMD/Intel csak márkahűség kérdése.
Sajna nem vet fel a pénz, szóval AMD marad.

A Crossfire/SLI nem szükséges, csak azért akartam, mert ha késöbb lenne pénzem még egy karira akkor beletehessem.

A másik, ha jól értem SLI-s alaplapba nem tudok 2 ATI kártyát bedobni, vagy fordítva.
Viszont attól , hogy az alaplap SLI-s tud kezelni (nem párban) ATI kártyát?

Bocs a sok "bugyuta" kérdésért.

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#14277) sgergi válasza -bh- (#14275) üzenetére


sgergi
veterán

köszi, én is próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

(#14278) sgergi válasza Biliskmer (#14276) üzenetére


sgergi
veterán

1 bármilyen márkájú vidkarit minden alaplap tud kezelni, akár sli-s akár cf-es.

(#14279) -bh- válasza Biliskmer (#14276) üzenetére


-bh-
aktív tag

személy szerint Intel-t ajánlanék; vmi P35, E5200, és 2x1 G 1066-os Kingmax. és vmi 4670 (ha elég, és nincs még meg a kártya)
és sok tartalék van benne.. 4magra mind2 plattform jó....

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14280) joezu válasza -bh- (#14270) üzenetére


joezu
csendes tag

Felismerte, de a 04A-s processzorral nem volt kompatibilis az alaplap.
Ez volt a gond, minden jo volt a procival, csak kompatibilitás probléma volt (mivel a 04A-s proci feszültségigénye más mint a 05A-sé)
Keresgéltem neten mindenfelé alaplapot, de nem találtam igazán semmit, a boltokban meg nem bizom igy igazán, hogy az előző javaslatuk se volt jó.
Körülbelül 20ezret szánok rá, de ez persze változhat, ha megfelelő alaplap lesz, és persze nem utolsó szempont hogy lehessen fejleszteni késöbb....
És kösz a segitséget

(#14281) Dani019


Dani019
csendes tag

helló.
nekem van 1olyan problémám hogy a régi alaplapomat meg a benne lévő ramot,procit,tápot meg a vidikártyát oda adtam a tesómnak mer én vettem új alaplapot meg procit.
és összerakta az 1ik ismerősünk és elindul meg minden fasza az elején, aztán meg nem tölt be a windows és fekete alapon a jobb alsó sarokban egy 5meg egy nagy A-betű jelenik meg (5A)és ennyi.
mi lehet a probléma?köszi a segítséget:
intel az alaplap meg a proci is.

(#14282) Kicsirics77 válasza Dani019 (#14281) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gondolom a régi vinyón lévő winfost próbálta elindítani
szerintem egy reinstall sokat segíthet

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14283) 8800gts


8800gts
tag

Sziasztok
Enermax UC-8FAB ventit keresek de sehol sem találok létezik ez kékbe meg liába is fordulatszámszabályozós kis kábelen lehet 1 potival állítani már 2 éve használom őket és semmi bajuk és elkélne még 1 pár darab

előre is köszi a segítséget

(#14284) nnnnn


nnnnn
tag

e5200 2,5ghz( egy E4500 milyen ehhez képest? csak mert ez core2duo az meg dual core :( )
8600Gts 512mb ddr3
2X 1gb 800mhz kingmax
ide jo egy asus p5b alaplap? valszeg lenne tuning...

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#14285) -bh- válasza nnnnn (#14284) üzenetére


-bh-
aktív tag

mind a 2 Core2... csak az e4500 65nm-en készül, az E5200 meg 45-ön... az 1ikben 2MB L2 van, a másikban 3....azonos órajelen átlag 5-10% van a 65nm kontra 45nm közöt (utóbbi javára)
Inkább P5K v P5Q....

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14286) Dark KillerX válasza -bh- (#14285) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Az L2 cache azonos a procikban :K . 2MB

[ Szerkesztve ]

(#14287) dave93


dave93
őstag

Hi!
Az miért van, hogy a gépem kb 10-12percig kapcsol ki? Mit tudok ellene tenni?
ASUS P5K, Q6600, 4Gb 1066mhz, 8800 GS 384mb, 320Gb,500W FSP, Vista x64 :R

(#14288) nnnnn válasza -bh- (#14285) üzenetére


nnnnn
tag

p5k mivel jobb mint a p5b?

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#14289) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Chipkészlet,hűtés,felszereltség miegymás,amúgy ment PÜ.

(#14290) -bh- válasza nnnnn (#14288) üzenetére


-bh-
aktív tag

P5B - 965P
P5K - P35
jobb tuningban, mem-kezelésben, és HDD-kezelésben..

darkKillerX: jah, igaz; nem néztem utánna E52-nek...E4500-öm (is) van...

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14291) nnnnn válasza -bh- (#14290) üzenetére


nnnnn
tag

a p5k-nál jobb a gigabyte ep35-ds3?

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#14292) Dark KillerX válasza nnnnn (#14291) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Sztem jobb a Giga,de az Asus se rosszabb

(#14293) -bh- válasza nnnnn (#14291) üzenetére


-bh-
aktív tag

szvsz igen. Mondjuk EP35-DS3...L-est kerüld.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14294) #TOTTI válasza dave93 (#14287) üzenetére


#TOTTI
őstag

Valami service nem áll le a windowsban valszeg szoftveres hiba.. less meg közben egy feladatkezelőt.. vagy lődd ki ami nem kell ugy vélved és ugy állitsd le.. nagy baj nem lehet reset és minden a helyén...

(#14295) skyny válasza -bh- (#14248) üzenetére


skyny
tag

Koszonom a segitseget :R
Hat ami azt illeti GW hatalmas hutoje van dupla ventivel amit nem ertem mert nem alkalmaznak 4870 x2 nel.Plusz van egy gomb amivel at tudok valtani turbora akkor ful maxon megy a kari ezert van nagy hutes rajta.A gond pedig tenyleg borzalmas.van alatt a kovetkezo foglalat az feher szinu na azon akade fent a kari.
Nagyon remelem hogy amit rendelek azon nem lessz ilyen problema.
Szerinted jo lessz ez a deszka Gigabyte GA-EP45-UD3P vagy Gigabyte GA-EP45-DS3P

a ketto kozul melyik lehet a jobb :F

(#14296) -bh- válasza skyny (#14295) üzenetére


-bh-
aktív tag

mármint a sima PCI-ba? tervezési baki.... én úgy szoktam járni gyakrabban, h az északi/déli híd bordájából le kell csípőfogózni 1 kicsit, h beférjen...a PCI-os akadás ennyire nem 1szerű...

DS3P és UD3P közt csak annyi a különbség, h UD3 már az UltraDurable3 széria (duplázott rézmennyiség a nyákon...) - meg hát más borda....
DS3P-nél valószínű, h el fog férni, a "fő" 16x-os alatt 1xesek vannak, azok kicsik... (ha nem, akkor vmire cserélned kell - v a legalsó 4x-esbe kell majd tenned....)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14297) Peregrinus85


Peregrinus85
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne a problémám.
Van egy asus gpl5-x alaplapom egy p4 prescott procival. Ezen a procin volt egy gyári 775 intel hűtő. Az egyik rossz napom alkalmával takarításba fogtam, és mikor már mindent a helyére raktam, nem vettem észre, hogy a proci hűtőt rosszul dugtam vissza a cpu fan 4 pinjére. (Ez alatt azt értem, hogy egyel elcsúsztatva egy pint kihagyva dugtam rá.) Persze a gép induláskor jelzett is, de addigra már sikerült a ventilátort kinyírni. Úgy döntöttem, hogy veszek rá vmivel komolyabb hűtőt. Ezért vettem egy Thermaltake TMG i2 LGA 775-ös hũtőt. Bekötésnél jött ki az igazi probléma, amit nem igazán értek (csak sejtek, de a remény még él bennem:)) Szóval bekötöttem a cpu fan 4 pinjére majd indulás után a biosban azt vettem észre, hogy a cpu fan fordulatszáma leesett. Az auto szabályzás persze be van/volt kapcsolva, de azért nem 340-es fordulatra gondoltam visszaesésénél(meg már különben is a bios is piros értékként jelezte ki az egészet). Persze ha lekapcsoltam az auto szabályzást, akkor se változott a dolog. Most jelenleg a chassis fan 3 pinjén van rajta a venti. Ami megy szépen minden gond nélkül 2500-as fordulaton, de ez nekem sok és hangos...a gyári hűtővel is 1600-as fordulaton kényelmesen futott a gép.
A kérdésem az, hogy most végleg kisütöttem azt a 4 pint vagy legalábbis a 4. szabályzó pint...vagy csak én csinálok vmit rosszul? Ha kisült, akkor van rá mód, hogy azt javíttassam, cseréljem (persze ne az egész lapot:))?
A választ előre is köszönöm!;)

(#14298) Raikkönen


Raikkönen
tag

szisztok
nem tudtam hová írjam szóval ide írtam mostanában napi szinten ujraindul a gépem, nincs vmi ötletetek miert?

"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" - Albert Einstein

(#14299) dave93 válasza Raikkönen (#14298) üzenetére


dave93
őstag

Sokféle oka lehet, például túlmelegedés. Everest-tel nézz hőmérséklet értékeket. SImán netezés közben indul újra vagy csak játék alatt?

[ Szerkesztve ]

(#14300) szajmon101


szajmon101
csendes tag

Sziasztok!!!!

Megtudná nekem valaki mondani, hogy ez az alaplap PCI-os e?
ASUS K8N-E deluxe
Válaszotokat előre is THX.!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.