Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14301) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Respect a tudoroknak!

Az lenne a problémám/kérdésem, hogy új gépet akarok venni. Az alaplap MSI P45 NEO3-FR. Az alaplap oldalán azt írja a leírás, hogy az 1.8V-os DDR2-őt támogatja. Néztem a DDR2-őket, nem nagyon van, ami be tudná tartani ezt a feszültséget. Tehát nem lesz gond, ha ebbe az alaplapba egy 2.1V-os Geil Ultra DDR2 800MHz cl4-es ram-ot teszek? A válaszokat előre is köszönöm.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#14302) dave93 válasza szajmon101 (#14300) üzenetére


dave93
őstag

Gondolom PCI-Express-re gondolsz. Ez a lap AGP-s, nem PCI-Express-es

(#14303) szajmon101 válasza dave93 (#14302) üzenetére


szajmon101
csendes tag

THX

(#14304) Bocaa válasza -bh- (#14293) üzenetére


Bocaa
senior tag

Mért kerülje az L-est???Teljesen jó ha nincs szüksége4-nél több satara esetleg raidre sincs szüksége bőven elég... :K És tuningban sem rosszab szerintem Én azzal simán 3-fölöt járok a procival de a 3ghz mindenre elég nekem :C

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#14305) -bh- válasza Bocaa (#14304) üzenetére


-bh-
aktív tag

jah.. mondjuk igény kérdése... ha tuningolni is akar - mondjuk 500 körüli fsb-re vágyik, akkor - eddigi tapasztalatok alapján - nem sok esélye van az 500ra.... 4 SATA elég, az igaz....de nem a sok sata mia' választottam a DS3P-t ;]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14306) dave93 válasza Bocaa (#14304) üzenetére


dave93
őstag

A sima és az L verziók között nem csak a SATA csatlakozók száma a különbség. Az L elvileg azt jelenti Light, azaz bútított verzió. Persze ennek ellenére van akinek bőven elég az is.

(#14307) Zoli177


Zoli177
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy nem ide illő kérdésem lenne de remélem nem gond...
Itt szerencsétlenkedek egy szoftverrel és nem találom hol tudnám letölteni :F :W ...

a neve: Intel(R) Network Connections 13.0.42.0

ha valaki tall egy linket ahonnan le tudnám tölteni nagyon hálás lennék!

Üdv: Zoli :R :R :R

(#14308) -bh- válasza Ricco_hun (#14301) üzenetére


-bh-
aktív tag

nem lessz gond, elvileg a BIOSban 2,4V is adagolható (manual nem írja...)
bár én lebeszélnélek MSI-ről....

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14309) Ricco_hun válasza -bh- (#14308) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Tehát akkor nem lesz gond. Kösz.

"bár én lebeszélnélek MSI-ről...."

Szerintem nem kell belemenni egy Giga vs. Asus vs. MSI dologba. Ez a P45 NEO3-FR nekem tökéletes és a későbbiekben is biztos alapot nyújt majd. Például csak ezen a modellen találtam soros meg párhuzmos portot (a régi scanner miatt nekem ez fontos). Se a Giga, se az Asus nem kínál ilyen portokkal rendelkező P45-öst. Erről ennyit.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#14310) -bh- válasza Ricco_hun (#14309) üzenetére


-bh-
aktív tag

az is 1 szempont :D nekem más bajom van MSI-vel... "126fokos" alaplap (ami nem annyi...); érdekes lag-olások....nekem nem volt vele szerencsém...neked legyen! :R

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14311) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Sziasztok!
Shuttle lapban szeretném a northwood-ot huzni, de csak ugy elemli az fsb-t, hogy viszi vele az agp emg pci frekijét is.
Azokkal meddig lehet elmenni? Meg lehetne valahogy kerülni?
Köcce

(#14312) Ricco_hun válasza -bh- (#14310) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

És konkrétan ezzel (MSI P45 NEO3-FR) az alaplappal vannak ilyen rossz tapasztalataid vagy csak egy régi "sérelem" miatt nem vennél többet MSI-t? Nem mindegy! Amit kinéztem alaplapot azon fasza kis hőcsöves hűtés van, nem hiszem, hogy a Celsius-ok gondot jelentenének majd. Lehet szidni az MSI-t a nem éppen tuningbarát BIOS-ai miatt, de én nem akarok egy csúcsrapörgő rendszert. Én egyéb szempontokat nézek és az alapján számomra az MSI ezen lapja a nyerő. Ha majd tuningrendszert akarok (és pénztárcám engedi), akkor Giga DQ6-ot veszek.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#14313) dave93


dave93
őstag

Hi!
Egy Q6600 alapórajelen kihajt egy 8800 GS 384mb-t? Ha nem, mekkora órajelre kellene húzni? :R

(#14314) Amoroso válasza dave93 (#14313) üzenetére


Amoroso
aktív tag

szvsz bőven elég neki alapon is

(#14315) -bh- válasza Amoroso (#14311) üzenetére


-bh-
aktív tag

sajna sehogy se... fixálva vannak egymáshoz (konkrétan: szorzata 1ik a másiknak) - és nincs külön órajelgenerátora a 2 körnek (CPU/ram és PCI/AGP)...

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14316) cheatergs


cheatergs
senior tag

Hellósztok!

Segítséget szeretnék kérni. Összeraktam az új gépet, de az első indítás óta mindig sípol rövideket, hosszúkat, kép meg nincs. Megnéztem az alaplap kézikönyvét, ebből nem jöttem rá a hibára. Felcserélgettem a front panel bekötéseit (+ -), amivel mindig változott a sípolás, de nem szűnt meg. VGA-t átcseréltem egy régebbi d-subosra (kiiktatva a DVI-VGA átalakítót), változás nem történt. Jelenleg egy jó hosszút sípol, kép nincs, de úgy hangzik, mintha bebootolna. Kézikönyv szerint VGA probléma, de csere után is fennáll, szal lehet, h a PCIe aljzat halott?
Gigabyte GA-MA770-DS3, X2 5600+, Rad3850/X800GTO

Külön bosszantó, h az előző lap (MSI) cseregarival lett visszapasszolva az állandó újraindulásai miatt, erre ennek is baja van. Mit csesztem el?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#14317) Daemon09 válasza cheatergs (#14316) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Nem biztos, hogy Vga hiba. Biztos, hogy jók a karik? lehet ramhiba is pl. Esetleg próbáld meg másik rammal.

(#14318) skyny válasza -bh- (#14296) üzenetére


skyny
tag

az kemeny ha csipo fogoval atszabom :Y
de hat ez van
szerinted mi erne meg jobban egy gigabyte p45 vagy Asus P5Q Deluxe?
melyik tuningolhato?
koszonom a segitseged :R :R :R :R :R

(#14319) #65675776 válasza cheatergs (#14316) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg kipróbálhatod egy sima PCI-os VGA-val is. Azzal kizárhatod a PCI-E problémát. De gyaníthatóan RAM probléma.

(#14320) -bh- válasza skyny (#14318) üzenetére


-bh-
aktív tag

inkább Giga..
csak szólok: a csípőfogózás garivesztéssel jár....

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14321) cheatergs


cheatergs
senior tag

Daemon09: Sajna nincs más DDR2-esem, csak ez a Kingston. :( Kipróbáltam egy modullal, így két hosszút sípolt.
daa-raa: PCI-os VGA-m sincs itthon, ismerőstől meg napokba telik szerezni (ha van nekik).

Már arra is gondoltam, h a levegő megártott a 3850-nek, mert két napig ott feküdt szabadon az asztalon egy antisztatikus zacsin, amíg vártam a Gigát.XD Ellenben az X800 dobozban volt, szóval sztem sem VGA. De a RAM-nál legfeljebb csak gyári hibára tudnék gondolni, nem rémlik semmi, amivel veszélyeztettem volna (erre meg már lejárt a 3 napos cseregari).

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#14322) insyde01


insyde01
csendes tag

Hali!

Hatalmas problémám akadt!

van egy régi (ám rendkivü megbizhato....eddig) gépem amelyben egy IS 7 es alaplap fekxik. a gondom az, hogy nem birom beinditani :S, kezdetbenannyit csinált hogy ujra indult a gép, aztán egyik másik gépinditásnál "BIOS Checksum error " hibaüzit kaptam, most pedig ha bekapcsolom1 felpörögnek a hardverek viszont a képernyő sörét! a led zökden villog (samsun monitor) pont ugy amikor ki van kapcsolva a gép!

Van vmi tippetek mi történhetett? (sztem megmakkant az IS-7....)

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#14323) Raikkönen válasza dave93 (#14299) üzenetére


Raikkönen
tag

netezés, filmezeés, játék közben is közben is..
ja és Everestben hol találom a hőmérsékleteket?, csak a hdd-t találtam(30C)

[ Szerkesztve ]

"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" - Albert Einstein

(#14324) Kicsirics77 válasza insyde01 (#14322) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sztem meg lemerült az elem a lapban
de ez csak egy ötlet

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14325) sNORh válasza Kicsirics77 (#14324) üzenetére


sNORh
addikt

ha nincs benne elem is feláll a lap, inkább egy CMOS reset kellene neki, és hogy sípol-e..?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14326) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Hol találnék arról információt, hogy egy alaplap és a hozzá tartozó alkatrészek mibe és milyen módon hibásodhat meg? Köszönöm

(#14327) insyde01


insyde01
csendes tag

csend van akármit is csinálok, elem nélkul se más a helyzet....:(

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#14328) Lenry válasza Laybee (#14326) üzenetére


Lenry
félisten

:F
ezt most nem értem...
írd le, hogy mi baja a tiédnek, és akkor talán rá tudunk jönni, hogy miért... de ne várd, hogy kapsz egy hosszú ok-okozati listát...

insyde: mit csináltál vele utoljára? került-e bele új alkatrész?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14329) sNORh válasza insyde01 (#14327) üzenetére


sNORh
addikt

akkor vagy vga, ha vga cserével sem oldódik meg, chipset.. nézdmármeg a déli hidat, nincs e negbarnulva, felpuffadva..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14330) -bh- válasza insyde01 (#14327) üzenetére


-bh-
aktív tag

...meg a kondikat tapogasd végig, nem-e púpos a tetejük...

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14331) sNORh válasza -bh- (#14330) üzenetére


sNORh
addikt

ha végigkell tapogatni elég gáz.. :DDD azt látni kell ;]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14332) Laybee válasza Lenry (#14328) üzenetére


Laybee
őstag

Nincs semmi baja az enyémnek, anyagot gyűjtök dolgozathoz és egy általános összefoglalót keresnék a neten, hogy mibe hibásodhatnak meg, pl por, túláram stb.

(#14333) Lenry válasza Laybee (#14332) üzenetére


Lenry
félisten

nem hiszem, hogy találsz ilyet, de akkor leírom, ami eszembe jut:
por

túláram
áramingadozás
legtöbb folyadék (bár haver gépe lazán túlélt egy szódafürdőt :) )
túlhúzás
user-error (ide értendő a nem megfelelő használat, ha rosszul van összerakva, ha olyan nyúlkál bele, aki nem ért hozzá, stb, stb)
zárlat (akár egy bekerül idegen fémtárgy, akár mondjuk egy döglött táp által)
fizikai sérülés

más nem jut hirtelen eszembe

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14334) #65675776 válasza Lenry (#14333) üzenetére


#65675776
törölt tag

Idő.

(#14335) Laybee válasza Lenry (#14333) üzenetére


Laybee
őstag

Nagyon szépen köszönöm. Akkor az idő is, elöregednek az alkatrészek, gondolom én.

(#14336) sulep


sulep
senior tag

A kettő közül melyiket ajánlanátok inkább?

GIGABYTE G31M-S2L alaplap (s775)
Asus P5KPL alaplap (s775)

Asus drágább de azért szimpibb mert most 2db 1GB 800MHz-es memóriám van és ha a Gigába beleteszem akkor csa kúgy tudok fejleszteni ha kidobom őket. Míg Asusnál 4db DIMM van így abba még később vehetem 2db 1GB-osat. Jól látom. Amúgy a mostani memóriám mindegyik Kingmax de egyik egyoldalas másik kétoldalas. Ez gondot jelenthet?

(#14337) sNORh válasza sulep (#14336) üzenetére


sNORh
addikt

Gigabyte, mivel Chipsetben is fejletebb, meg minőségben jobb..
És pont az az Asus széria egy hulladék..
Önkormányzatnak kelett öszerakni 5 gépet, multhéten jött visza a 3...

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14338) epidemic


epidemic
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi alaplapomba AsRock 775Dual-880PRO, milyen 64bit-es processzort vegyek. Illetve merjek-e befektetni rá? Mivel nem akarok 20e-nél többet költeni, új alaplap nem jöhet szóba (használtat nem veszek) és egy magos processzort sem találtam 3GHz felett. Az alaplap elvileg támogatja a DualCore processzorokat.
Alaplap: [link]

A kiszemelt processzor: Intel Pentium Dual Core E2200 2.2 GHz BOX (65nm, 2.2GHz, FSB 800MHz 1MB cache)

Jelenleg egy 2.66GHz Intel Celeron D processzor dübörög a gépben!

Köszi a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#14339) sNORh válasza epidemic (#14338) üzenetére


sNORh
addikt

jólenne az a proci, csak a baj hogy a lap nemkezeli az E szériát, sőt ahogy nézem, semijen dupla magosat nemkezel, csak Pentium D-s procit, de abbol teszel bele egy nagyobb CostaRica-s 3,2-est 2 vagy 3 mega cash-esek, már érezhető lesz a különbség, de ha nemcserélsz alaplapot, más lehetőséged nincs sajna..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14340) epidemic válasza sNORh (#14339) üzenetére


epidemic
tag

Kb ezt mondták a boltban is. De akkor a gyártó miért írja oda hogy Supports Intel® Dual Core Processors (Extreme Edition / Pentium® D)
Vagy ez nem a két magos procikat jelenti? Az ilyenek nekem sajnos nem egyértelműek!
Gondolom akkor maga a foglalat is más, így bele sem megy az alaplapba?

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#14341) skyny válasza -bh- (#14320) üzenetére


skyny
tag

Koszonom szepen a segitseget :R :R :R
p45 bol melyik a legjobb tuning lap amit lehet kuldeni?

(#14342) sNORh válasza epidemic (#14340) üzenetére


sNORh
addikt

tényleg, akkor pl egy D805-öst beletolsz, mert azt is támogatja,, de az duplamagos, de az E szériát nemkezeli..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14343) Lenry válasza skyny (#14341) üzenetére


Lenry
félisten

ha elég sok pénzed van erre, akkor én a Gigabyte P45-DQ6-ot ajánlom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14344) epidemic válasza sNORh (#14342) üzenetére


epidemic
tag

Tehát akkor nézzek egy D-s duplamagos processzort? Ha jól értelmezem. A legegyszerűbb az lenne ha a szervízben megnéznék a fiúk, de ha ők teszik bele a procit az kb 5000 Ft.
Így inkább magam járok utána a dolgoknak, de eddig csak 475-ös és 775-ös procit szereltem be.
Nézem közben a dobozát is az alaplapnak, itt az van hogy: Support both Pentium D and XE processzors. Most ezek a processzorok azonos felépítésűek? Mert nekem a tüskék nem a procin hanem az alaplapon vannak és erre teszem rá a procit. Remélem érthető amit leírtam! :F

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#14345) Lenry válasza epidemic (#14344) üzenetére


Lenry
félisten

a Pentium D is 775-ös

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14346) sNORh válasza epidemic (#14344) üzenetére


sNORh
addikt

Igen :)
úristen.. 5k.. na mindegy..
teis beletudod rakni, nemronthatsz el semmit.
ezek mind 775-ös tokozásúak, a lapon vannak a tüskék, ugyanolyan tokozásúak..
Nézdcsak: Pentium D 920 9k ezt támogatja is, 2,2,8Ghz-es az órajele, és 2x2Mb cash

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14347) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

SZiasztok!

ASRock A780FULLHD-ről van valakinek tapasztalata?
Most fogok ezt azt venni és egy 780G-s lapra építkeznék.

Eddig ASUS-t akartam de lehet inkább ilyet vennék ha nincs vele gubanc.

D°°ci

(#14348) epidemic válasza sNORh (#14346) üzenetére


epidemic
tag

5 vagy 3,5 nem tudom biztosan...
Tehát a lényeg hogy 775-s legyen! Akkor a tokozás pipa (mindig tanul az ember valamit :) )
Az Intel D-s szériájú processzorok jók nekem a 2 magosak is! Szintén pipa.

Már csak egy kérdés: ez a Pentium XE (gondolom ez az Extreme Edition) nem ugyan az mint az E széria? Egyáltalán mi ez az XE processzor?

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#14349) kem válasza Dagaddt (#14347) üzenetére


kem
addikt

eggen... az ASUS-nál már csak a leányvállalata, az ASRock szutykabb. Én inkább Gigabyte-ot ajánlanék, valami DS3 lapot. DS3L-t nem ajánlom, mert azon gyengébb kondig vannak. Majd jön egy AMD-ben jártas kolega, és megmondja milyen lapot érdemes venni ezek helyett...

Köszi!

(#14350) #65675776 válasza epidemic (#14348) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem ugyan az. Az XE verziókban aktiválva volt a HT.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.