Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14951) szacsee válasza Bageros (#14947) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nos a manual 11-ik oldalát nézd!
Elem alatt a JBAT1 : 1-2: Normal állásban legyen
PCI-E csati felett van 2x3 jumperhely.. baloldali a JP1A1 1-2 legyen rövidre zárva (alsó kettő), valamint közvetlen mellette jobboldalt JP1B1 2-3 legyen rövidrezárva (felső kettő).
Ez a két jumper a proci FSB-jét hivatott beállítani, ami a Te esetedben 100Mhz.
Két memóriafoglalat között is találsz egy 2 lábú jumperhelyet.. JP1 ezt is zárd rövidre
(3V (SDR): Short Pins 1-2), ugyanis ilyenkor 3V-ot ad a memóknak, ami az SD ram alapfesze .
A ramok mellett találsz egy nagyon hosszú jumperelésre alkalmas sort J2A/B/C/D J3A/B/C/D a neve és egyik se legyen rövidre zárva, ha mégis így lenne, akkor vedd le onnan az összes jumpert!

A többihez egyenlőre ne nyúlj, csak nézd meg, hogy vannak belőve és írd le..J13...JP4.

(#14952) szacsee válasza Bageros (#14950) üzenetére


szacsee
nagyúr

Régi gépeknél kelleni szokott ez a szál, ami -5V-ot ad a lapnak, azt nem tudom, hogy ennek a lapnak kell-e, fehér kábel menne oda, ha tudnál valami ismerőstől olyan tápot kuncsorogni, ahol van ilyen csati, akkor az sokat segítene lehet..

J13 és a JP4 hogy van belőve?

(#14953) Bageros válasza szacsee (#14952) üzenetére


Bageros
csendes tag

Bocsi, csak közben kerestek!

Szóval, a J13 és a JP4 rajta sem volt, de gondolom kell rá!? Akkor ezeket 1-2 pinre tegyem!?

(#14954) Bageros válasza Bageros (#14953) üzenetére


Bageros
csendes tag

Vissza térve, nem volt rajta a J13 és a JP4l, de már próbáltam aszerint rárakni ahogy ez a pdf mutatja, de úgy sem ment!
Lehet amúgy, hogy ezzel a tápos témával lesz a gond, mert egyszer már cseréltem tápot ebben a házban és most megnézve a leégettet láttam, hogy abban benne van a fehér szál!!
Ezt ami meg most van benne ( a fehér -5V-ot adó szál nélküli ), meg fogalmam sincs honnan vettem, lehet valami ősrégi :) , azért nem megy!
Minden esetre, holnap megyek be a koliba viszem a gépet is ott vannak infósok, majd szermányolok egy olyan tápot amiben ez a fehér szál megvan, lehet akkor menne.....

Nem tudom van-e még valami ötleted!?

(#14955) szacsee válasza Bageros (#14953) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az előbb azt írtad, hogy próbálgattad:
"A pdf-ben a 13. oldalon a táblázatban a J13 és a JP4-es jumpert is bekell állítani? Mert végülis ezt meg is tettem, mivel nem volt rajta, de így sem ment :(( !"

Manual szerint mindkettőnél 1-2 az alapértelmezett.. :K

Próbáld ki így, ha nem indul, akkor -5V-al rendelkező tápot kellene keríteni, ha úgy sem indul, akkor átvágtak sajna. :((
Azt kell mondjam, hogy a sok jumperlevétel erre enged következtetni, de ne legyen igazam.

(#14956) Bageros válasza Bageros (#14953) üzenetére


Bageros
csendes tag

Magamnak válaszoltam, de láma vagyok.... :DDD
Vissza térve, nem volt rajta a J13 és a JP4l, de már próbáltam aszerint rárakni ahogy ez a pdf mutatja, de úgy sem ment!
Lehet amúgy, hogy ezzel a tápos témával lesz a gond, mert egyszer már cseréltem tápot ebben a házban és most megnézve a leégettet láttam, hogy abban benne van a fehér szál!!
Ezt ami meg most van benne ( a fehér -5V-ot adó szál nélküli ), meg fogalmam sincs honnan vettem, lehet valami ősrégi :) , azért nem megy!
Minden esetre, holnap megyek be a koliba viszem a gépet is ott vannak infósok, majd szermányolok egy olyan tápot amiben ez a fehér szál megvan, lehet akkor menne.....

Nem tudom van-e még valami ötleted!?

(#14957) szacsee válasza Bageros (#14956) üzenetére


szacsee
nagyúr

Először azt kellene meglesni.. :K

(#14958) Bageros válasza szacsee (#14957) üzenetére


Bageros
csendes tag

Rendben!!!

Nagyon köszönöm az eddigi segítségedet is!!!
Majd szólok, ha van valami megoldás.

Köszi még egyszer

Jó éjt!

(#14959) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
Gondom a következő. Adott egy Gigabyte GA-73PVM-S2H alaplap amiben egy Gigabyte 8800GT videó kártyát tettem. De nem működik benne sehogy sem.Lekapcsoltam az alaplapi vga kimenetet de az sem segített. Van a családban még egy ugyanilyen lap abban sem megy. Hogy cifrázzam abban egy Galaxy 9600GT működik tökéletesen amit kipróbáltam az első deszkában és az sem megy benne. Viszont amiben megy a 9600GT / második lap / abban a 8800GT már nem megy. A kártya jó mert az én alaplapomban működik.
Van-e valakinek tapasztalata a fenti / Gigabyte GA-73PVM-S2H /alaplappal kapcsolatban vagy ötlete,hogy mitől lehet ez.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#14960) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki !

Kaptam egy IBM alaplapot, hogy szereljem be egy gépbe. Állítólag működik meg minden. Az összes konkurens márkánál az alaplapra van írva valami azonosító.(típusa, jelzése, stb)
De ezen nem találok ilyet.

A problémám vele az, hogy amint áramot kap elindul,de se kép se hang. Meg se nyekken.A ventillátorok forognak.
Hiába veszem ki a ramot vagy a videókártyát, akkor se csipog semmit.

Jobb oldalt fellül egy hosszúkás, 8 tűs csatlakozó van. Feltételezem, hogy ide csatlakozik az összes vezeték. (Led-ek,bekapcs gomb,reset gomb) Ez egy fekete tokban van. Amolyan csatlakozó-egység.
Más lehetőséget nem látok az alaplapon.

Na már most akitől vette az ismerősöm az azt állította, hogy valamelyik lábat össze kell zárni ebben a tűs csatlakozóban és akkor megy rendesen....

Szerintem meg döglött az alaplap. Bár ilyen IBM alaplappal még nem volt dolgom tehát lehet tévedek.

Tudna valakisegíteni ? Köszönöm !

(#14961) Freddy TNT válasza SirKero (#14959) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Lehet hülye feltételezés,de kap rendesen áramot ? Úgy értem elég erős a táp ?
Az extra tápcsatit ugye nem felejtetted el a 8800GT-re lötni ? :B

(#14962) Slipandris


Slipandris
tag

Hűtőhöz lenne:
A proci melletti pwm es 4pines "tápot" biosból le lehet vinni 7 voltra? Vagy hülyeséget kérdezek?

köszi!!

!44!444444!!!!!!!négy

(#14963) Freddy TNT válasza Slipandris (#14962) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szerintem nem lehet. De mégis minek ??

(#14964) Slipandris válasza Freddy TNT (#14963) üzenetére


Slipandris
tag

Mert lassítani akarom a ventit, külső ellenállást pedig nem olyan egyszerű elékötni, mert alapból oda nem a proci hűtőt kötném. Vettem egy pwmes házventit amit nem tudok hova kötni ellenállással. Több 1el a pinje:d
És ezért gondoltam ha azt leviszem akkor oda köthetem a procinak jó a 3pin máshol is...

mindegy a lényeg hogy lehet-e? ;]

[ Szerkesztve ]

!44!444444!!!!!!!négy

(#14965) SirKero válasza Freddy TNT (#14961) üzenetére


SirKero
őstag

Természetesen a plusz 6pin-es csati is fenn van a táp pedig több mit elég 550W Chieftec.
Egyébként amig az én alaplapomban volt egyszer elfelejtettem rádugni a +12V-ot de ugy is elindult csak amikor 3D alkalmazást indítottam el akkor lett fekete képernyő.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#14966) (Bundás) válasza Slipandris (#14964) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani, de az én BIOS-om mintha kérdezte volna mi alapján szabályozza a CPU ventilátor fordulatszámát. Volt PWM, meg talán saját feszültség érték is.
Fizikailag is le lehet szabályozni a 4 pin-t, ha nem megy rá a fordulatszám-szabályzó a 4-es műanyag pöcök miatt, venni kell egy 3 pin hosszabbítót, aminek a kukis vége nem burkolt, így az rámegy a 4 pines dugaszra könnyen. :)

(#14967) Freddy TNT válasza Slipandris (#14964) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szerintem pánikszerűen felejtsd el ezt a dolgot. Menj be egy számtech boltba és kérj potit ehhez. Adnak neked rendes, molex csatlakozós potmétert amit bekötve simán rádughatsz a ventillátorodra és úgy tekergeted ahogy akarod. Aztán becsavarozod vagy egyszerűen csak lógatod a gépházba.

Ha nagyon High-tech akarsz lenni akkor veszel ilyen elektormosanállítgatósűberfrankó potit. De az drágább. általában a kislemez helyére lehet beépíteni őket.

(#14968) Freddy TNT válasza SirKero (#14965) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ok,csak nálam akkor produkált ilyet mikor nem kapott tápot. Ilyenkor csont fekete képernyő volt csak a végeredmény.

(#14969) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#14960) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Erre valaki pleeease :)

(#14970) (Bundás) válasza Freddy TNT (#14969) üzenetére


(Bundás)
addikt

1. egy hsz-be is belefért volna a 3. :N
2. a koma lehet arra gondol, hogy az "open case" jumpert kéne összekötni. Vannak olyan rendszerek, ahol ki van vezetve az oldallapra egy érzékelő, ami ha nincs benyomva; azaz nincs rajta a ház oldala; nem indul be a gép, már ha be van kapcsolva.

(#14971) SirKero válasza Freddy TNT (#14968) üzenetére


SirKero
őstag

A csont fekete képernyő stimmel itt is. A ventillátor megy de más semmi életjel / pl. nem sípol a bekapcsolásnál / Próbáltam más azt is ,hogy nem a 6pin-es csatiról adok neki feszt hanem az átalakítóval amit adta hozzá de így sem műxik :W
Átrakom az én szintén Gigabyte lapomba és már megy is :Y

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#14972) Freddy TNT válasza (Bundás) (#14970) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Én úgy tudom, hogy az "open case" Funkció arra szolgál hogy a gazdinak feljegyezze, hogy mikor lett felnyitva a gép.

Hol lehetne pontos leírást találni ehhez ? Úgyértem, hogy melyik lábakat kell összekötni ?

(#14973) Slipandris


Slipandris
tag

Na akkor a képlet:

A proci hűtőm nem pwm-es. Annak mindegy hol van, van hozzá egy zalman ventihez kapott ellnállásom, 7v-re viszi le. Fantasztikus!
Van 2 ház ventim. 3 pinesek, kéne azokhoz is ugyan olyan egyszerű kis ellenállás, végülis találtam ilyet. Ebből kell kettő.

Elkövettem azt a hibát hogy mikor hűtőt cseréltem a vgamon és arra is 12es házventit raktam rá (ami amúgy baromi jó) akkor pwm-eset vettem. Most az egy dolog hogy rá tudom dugni alaplapra 3 tű felhasználásával is, de az ellenállás drótocska rendes kupakos tehát nem tudom a 3at a 4el összerakni. Itt kéne a megoldás:)

Levinni a proci melletti pwm tápot alap 7 voltra ahogy nekem kell, mehet rá a pwm venti mint sima módban, a többihez pedig simán tudok ellenállást venni. És boldog karácsonyt :C

bocs ha lehúzós de nincs kedvem 10 ezerért venni kütyüket :Y :B

!44!444444!!!!!!!négy

(#14974) (Bundás) válasza Freddy TNT (#14972) üzenetére


(Bundás)
addikt

És mi jegyzi fel? Aztán kinyomtatja? :D :R

Processzor foglalat, AGP, PCI, integrált eszközök, memória slot-ok alapján guglizni kell IBM alaplapok után.

(#14975) Freddy TNT válasza (Bundás) (#14974) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Egy sort ír ki a BIOS a következő bekapcsolást követően. CSak annyit ír, hogy a gépet szétszedték.

(#14976) (Bundás) válasza Slipandris (#14973) üzenetére


(Bundás)
addikt

A megoldás benne volt az előző hozzászólásomban annak ellenére hogy a problémát félre értelmeztem.

>3 pin hosszabbító<, ez rámegy a PWM csatlakozóra és irány az alaplap, vagy a 7 voltos bigyód. ;)

Freddy TNT: nofene :Y

[ Szerkesztve ]

(#14977) Freddy TNT válasza Slipandris (#14973) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Én 500 Forintért vettem a poti darabját.... Még oclsóbb is mint ez a madzag az ellenállással. És szabályozható is .

(#14978) scu


scu
tag

Srácok!

Lenne egy problémám. 2 napja van meg az új gépem, GA-EP45-DS3R lap, alaplapi hangkártya Realtek 889A codec. A gond az, hogy pl a gamekben ( fallout3, Far Cry2, ennyit próbáltam eddig) ha szemből beszél hozzám valaki, akkor szinte nem hallok semmit sem, ha oldal fordítok neki, akkor rendesen hallom a jobb vagy a bal hangyszóróból. Olyan, mintha azt hinné a hangkártya, hogy van center sugárzóm, pedig nincs is. Win-ben (XP) beállítottam stereo-ra a hangdalakat, de semmi változás.

Lécci segítsetek, mit lehet a gond.

Köszi

scu

(#14979) (Bundás) válasza scu (#14978) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hova van dugva a füles / hangfal csatlakozó az alaplapon? :U

(#14980) Freddy TNT válasza scu (#14978) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A játékon bellül is stereo van beállítva ? Ha igen akkor kapcsold ki az EAX-ot a játékban.

(#14981) Slipandris válasza (Bundás) (#14976) üzenetére


Slipandris
tag

Köszönöm szépen, nem tudtam hogy van ilyen is!
Kezdődik a kutakodás...

!44!444444!!!!!!!négy

(#14982) Core2duo6600 válasza d@minator (#14925) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Checkold le, hogy a ram slotjaid rendben vannak -e

(#14928) baisy
A PC2700 az 333 as DDR 1 ram ot jelenti

(#14945) szacsee
Ezek szerint az intel redensen odavert at AMD nek.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14983) scu válasza (Bundás) (#14979) üzenetére


scu
tag

Hali!

Itt van egy kép a beállításokról. A zöld dugaszba van dugva az erősítő ami 2 hangfalat hajt meg. Eddig sosem volt ilyen gondom, lehet nagyon benézek valamit. EAX-ot nem tudom hogy tud-e ez alaplapi csoda, állítani sem tudom pl Far Cry 2-ben.

Rohadtúl idegesítő tud lenni :)

scu

(#14984) scu


scu
tag

Nem értem miért nem csatolja a képet :(

[ Szerkesztve ]

scu

(#14985) Core2duo6600 válasza SirKero (#14971) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az ilyen megesik néha, én cpu val jártam így, egyik lapban meg sem mukkant a másikban hibátlan volt.

(#14984) scu
Tedd fel egy képfeltöltő oldalra és linkeld be, sokkal egyszerübb

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14986) scu válasza (Bundás) (#14979) üzenetére


scu
tag

Megoldódott, át kellett tenni egy másik jack dugóba, köszi a válaszokat.

scu

(#14987) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok, az lenne a problémám, hogy építek egy kis gépet, 2ezres celeronnal és amikor bekapcsolom a gépet akkor, egy pár másodpercre elindul a processzorhűtő, és aztán megáll. Megpróbáltam proci nélkül is ugyanazt csinálja. Felpörög aztán meg leáll... Elvileg minden hibátlan, zárlatos lenne a lap vagy mi lehet baj, BIOS reset megvolt…
ASROCK alaplap az illető és multkor még működött ugynezzel a procival :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#14989) RootRulez


RootRulez
félisten

Ja ramot nem tettem bele, már azzal is előrébb lennék, ha beindulna és sipákolna a ram miatt...

═════════════════════════════════════════

(#14990) RootRulez válasza #54630400 (#14988) üzenetére


RootRulez
félisten

Szerintem a ramodal lesz a baj, ellenőríd a memóriáidat, letöltesz pölö egy linux live cd-t innen valamelyik kicsit kiírod bebootoltatod róla és a memóriatesztre viszed elindul a progi, ha piros sorokat ad be akkor azok a hibás memóriacimkék és viheted is cserélni...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#14992) Core2duo6600 válasza #54630400 (#14988) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ramoddal van a gond, vagy csak rösszul van beállítva.

Ezzel nézd meg http://www.memtest86.com/
Tök mindegy, hogy hova kötöd a hdd ket ebből a szempontból

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#14994) roland02


roland02
csendes tag

Sziasztok.

Van egy MSI K9A2 Platinium alaplapom 2*2GB memóriával és induláskor 3 rövidet sípol. Elméletileg ez memóri gond. Kivettem az egyiket végigpróbáltam minden slotba utánna a másikkal is mind a kettővel 3 csipog bármelyik slotba, ugyanez párban is. Mind a 2 memória rossz ? /Kingmax 2048/1066/

(#14995) roland02 válasza roland02 (#14994) üzenetére


roland02
csendes tag

Az előbb kihagytam.

A Windows elindul de néha kékhalálla kiakad. Redszertelenül esik szét.

(#14996) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!Ezzela lappal menne CF-be egy hd4650-es kártya?

(#14997) (Bundás) válasza roland02 (#14994) üzenetére


(Bundás)
addikt

Most vetted bele, vagy az egész gép új? Előző esetben C-MOS clear, utóbbi esetben garancia.

(#14998) roland02 válasza (Bundás) (#14997) üzenetére


roland02
csendes tag

Szia.

Az egész gép vadi új! Az első indulásnál nem csinálta. De másnap egy újraindítás után már 3 csipogás. /C-MOS clear-al próbálkoztam/ Köszi. Akkor megyek a boltba vissza Gariba csere.

(#14999) SirKero


SirKero
őstag

Valakinek ötlet a 14959-es problémára??? :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#15000) (Bundás) válasza SirKero (#14999) üzenetére


(Bundás)
addikt

Tehát: a te P35-ös lapodban működik, de egyik 73PVM-es lapban sem? Azokban milyen tápegység van és kapott-e plusz áramcsatit a 8800 GT.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.