Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14701) KaiotEch válasza dE4f (#14699) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A sima P5Q elég mindenre :)

(#14702) sgergi válasza Torry (#14700) üzenetére


sgergi
veterán

Általában 1 ide csatijuk van, amire 2 eszköz dugható. Ha többet akarsz rátenni, akkor sata-->ata átalakító, vagy raid kártya.

(#14703) Lenry válasza Torry (#14700) üzenetére


Lenry
félisten

de igen... de csak max 2-t, mert csak 1 IDE csatlakozó van a lapon...
de megteheted, hogy pár ezer forintért veszel egy PCI foglalatos IDE-kártyát, azon lesz még 2 csatlakozó, amivel további 4 eszközt használhatsz (viszont nagy részükhöz külön driver szükségeltetik, illetve nem kezelnek optikai meghajtót)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14704) Zsubi válasza dE4f (#14699) üzenetére


Zsubi
őstag

Nekem pl. az antituning E6400 procim megy ebben a lapban 500fsb-t és 3600Mhz-t (8x450) is 1,55V mellett :)
Ramok 1230Mhz (CL5) 2,2V mellett, és 1050Mhz (CL4) 2,1V-on :D
Egyedül az NB egy kicsit forró fejű, de tudom ajánlani a proci és egyben a deszka, ramok hűtésére a Cooler Master GeminII-t.
Felesleges megvenned a Pro/Deluxe változatot, bőven elég lesz a sima P5Q is :D

(#14705) Pyttam5 válasza Pyttam5 (#14698) üzenetére


Pyttam5
csendes tag

Erre vki?

(#14706) zabu


zabu
tag

Kérdésem lenne.
ps2es egér és billentyűzet csatlakozó egyforma? hogyha a billntyűzet csat. helyére forrasztok egy egér csat.-ot akkor az okés lesz?

(#14707) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Azt szeretném megkérdezni, hogy a GTLVref értékeknél, hogy vannak párban a szálak? Mert elviekben úgy kellene, hogy 0-2 és 1-3, de ha hagyom, hogy a lap állítgassa, ő csak a 0-1-et állítja, és mindig azonos értékre, ebből viszont úgy következtetnék, hogy a párok 0-1 és 2-3...olvasgattam most egy kicsit küldöldi fórumokat, de annyira nem jött át ez. Ileltve a a GTLref-el kapcsolatban lenne még egy két kérdésem, ha valaki ért hozzá.

A 63% képlet alapján az első szálat biztos, hogy nagítvba kelle mozdítani 45nm-es CPU-k esetén, ugyanakkor ahogy nézegettem az embereket 99% pozitívba mozdította (a lapom nekem is egyből negaítvba tolja) ponosan annyival, mint amennyivel nekem kellene negatívba. Nekem a lap alapból -50mv-t állít be az 1.3 FSB-hez, a Lane 0-hoz és az 1-hez, de az olvasgatás alapján a Lane0-t és 3-at +50mv-re, míg a Lane1-et és 3-at 00mv-re kellene belőni...

Ha valaki segítene eloszlatni a bizonytalanságom, nagyon megköszönném. :R

(#14708) Lenry válasza zabu (#14706) üzenetére


Lenry
félisten

mármint fizikailag egyformák-e? szerintem igen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14709) zabu válasza Lenry (#14708) üzenetére


zabu
tag

Igen, szóval ha egércsatlakozót átforrasztok a másik helyére, akkor az úgy működik-e?
Erre keresem a megoldást

(#14710) Lenry válasza zabu (#14709) üzenetére


Lenry
félisten

nem látom a kettő közt az összefüggést, de mindegy is...
mindössze a BIOSban az USB beállításainál át kell állítani az USB supportot OS-ről BIOS-ra, innentől kezdve működni fog minden körülmények közt az USB billentyűzet...

Hackintosh miatt meg főleg nem érdemes gányolni, nálam pl nem volt hajnaldó működni a PS2es egér, meg néha a billentyűzet se (valószínűleg azért mert a Mac-eken nincs PS/2, csak USB)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14711) Torry válasza Lenry (#14703) üzenetére


Torry
addikt

Teljesítménybeli különbségek is vannak? Valamint a driverekkel szokott szopás lenni, vagy általában adnak a kártyához, felrakom és semmi gond semmi baj?
MOndtad, hogy optikait nem nagyon kezel. Szóval hogyha vennék egy ilyen kártyát, az optikait meg a rack-t az alaplapira kötném, a 2 hdd-t meg a pci kártyára, okozna bármilyen problémát?

Előre is kösz!

(#14712) Dusee


Dusee
őstag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy van az alaplapra dugva egy 8cm-es venti, és elég hangos 2000-es fordulat felett, és vajon lehet szabályozni, hogy mennyivel pörögjön? :F
Ha túl off sorry!
Kösz!

(#14713) ByB


ByB
addikt

Q6600-as procival mennyire extrém egy Asus P5Q-val elérni a 400x8-at, esetleg 400x9-et?

P5Q és P5Q Deluxe között tuningolhatóság szempontjából van különbség?

(#14714) sgergi válasza Dusee (#14712) üzenetére


sgergi
veterán

Speedfan-nal próbálkozz, nézd meg, támogatja-e a lapodat, ha igen, akkor valószínűleg tudod is vele szabályozni.

(#14715) Klemens válasza degu (#14688) üzenetére


Klemens
őstag

Szia!
Köszönöm a jó szándékot, de ezzel azt akarod mondani, hogy az M2N-E az egy hulladék lap? Én nem értek hozzá, csak gondolom, hogy 20k-s lap (depo) nem lehet szar, bár...ki tudja.
Találtam most 12K-ért 2,5 év garis ilyen lapot, cd-vel, kábelekkel, könyvvel.
Egyáltalán nem érné meg ilyenre lecserélni az M2N-X lapomat? Mert azt tudom, hogy egy kaki. :D
:R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14716) Joshi


Joshi
titán

Van egy MSI K9N-SLI alaplapom ami egyszerre két videókártyát 8x-8x PCI-E sebességgel kezel, a kérdésem az lenne hogy külön-külön működik-e a 16x sebesség? Konkrétan a 2. foglalat működik-e 16x-an? :U

(#14717) Lcapitano válasza Joshi (#14716) üzenetére


Lcapitano
tag

Tudnia kell
PCI-Ex16 2db van rajta

(#14718) #65675776 válasza Joshi (#14716) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem, a második foglalat csak x8 bekötésű, amennyiben nem SLi-ben működik a lap, csak egy csatorna aktív benne (azaz x1-két funkcionál). De ez egyébként ott van a lap specifikációjában, és a kézikönyvében is...

(#14719) Qru válasza ByB (#14713) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 8x400 valószínűleg meglesz, a leggyengébbek is mennek 3.2-3.5GHz körül. Viszont a Q6600 tuninghoz jobb választás a P35-ös lap a P45 inkább a 45nm-es procikhoz jobbak.

#nincsbennetarcsi

(#14720) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

[link]Szevasztok. Asrock conroe 1333-as lapom van. az asrock honalpán az van feltüntetve hogy támogatjaaz e8***-as procikat. De csak P1.60 biossal. hol tudom megnézni a biosom?

[ Szerkesztve ]

(#14721) Badman 4ever válasza birozoli7800 (#14720) üzenetére


Badman 4ever
őstag

EVEREST kiírja, illetve maga a BIOS is bootoláskor.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14722) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

p1.30-as Akkor ez azt jelenti hgoy egyáltalán nem is ismeri fel? :O
Vagy lehet bios-t frissíteni? jah és mit jelent a prociknál az hogy c0?

(#14723) Nzothan


Nzothan
tag

hellótok

[link]

[link]
ezek közül valamelyikben van int.vga?

[ Szerkesztve ]

(#14724) Gismo válasza lsc (#14680) üzenetére


Gismo
addikt

Oda 2 vagy 3 számjegyű számot kell beírni.
De ha itt megnézed a manual PDF 38. oldalát láthatod mik a lehetőségek.
Felül a Full mode helyett belehet állítani Auto mode-t és akkor az alatta lévő 6 menüpont elérhetővé és módosíthatóvá válik.

(#14725) Jorus válasza Nzothan (#14723) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindkettőben, de oda van írva a specifikációknál, hogy VGA: 1.
Az elsőben Ati HD3100, a másikban Ati HD3200 dolgozik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14726) Tom Kent


Tom Kent
csendes tag

Helo!
Egy fontos kérdéssel fordulnék hozzátok.Lényeg,hogy most veszek egy teljesen komplett új gépet,viszont lenne pár kérdésem mielőtt megrendelném.
Igazán az alaplappal lennének problémáim.Szóval,kinéztem ezt a Gigabyte-ot [link].Viszont,amikor winchestert kezdtem nézni,rájöttem,hogy a legtöbb SATA 2 csatlakozású.Na mármost nem láttam ennél SATA 2-t felsorolva,viszont a 3GB/s ott van.Akkor most ez az alaplap képes SATA 2-es winyót is kezelni,vagy keressek másik alaplapot?Van itt mondjuk egy Asrock [link],csak nem tudom,ez a márka mennyire jó,megbízható,ha jól tudom az Asus gyártja ezt is?
Másik kérdés,ha SATA 2-es az alaplapom,akkor az tudja kezelni a sima SATA csatlakozású optikai meghajtót is?Mondjuk az előbb említett Asrock,vagy netán a Gigabyte esetleg ezt a Samsungot [link]?
Lényegében ennyi lenne,lehetséges,hogy hülye kérdéseket tettem fel,de jobbnak éreztem,ha mindent biztosra tudok,mielőtt megveszem a gépet.Válaszokat előre is köszönöm!

(#14727) Nzothan válasza Jorus (#14725) üzenetére


Nzothan
tag

köszi!
csak a hivatalos oldalon sehogy nem jövök rá,hogy hányas ATI dolgozik benn.

(#14728) Nzothan


Nzothan
tag

akkor ez Így szerintetek működne???
-MSI K9A2VM-FD
-amd Athlon 5000+ x2
-shapphire hd4670
-2gb 800 ram
????
(no tuning)

[ Szerkesztve ]

(#14729) libesz


libesz
csendes tag

Sziasztok,

Abban kérném ki a véleményeteket, hogy vajon az OCZ 1600 Platinum (2x1G DDR3) ramomat milyen alaplapban tudnám rendesen használni. Most egy ASUS P5Q3 Deluxe van, de 1333 felett nem stabil (biztos sokaknak ismerős a probléma). Inkább nem írom le hogy mi mindennel próbálkoztam a BIOSban, sok mindennel... Más alaplapokkal is gondja van ennek a ramnak épp ezért az alaplapot előbb tudom elcserélni alatta, mint magát a ramot...
Köszi előre is,
Üdv!

(#14730) BlazR


BlazR
tag

Hy!
Lenne egy gyors kérdésem: Asus p5b deluxe lap nem akar indulni, a indító gomb jól van bekötve, meg minden; van rajta egy kiegészítő atx 12, ami 8 pines, ilyen nincs a jelenlegi tápon(4 pines van csak). Minden más bekötve! És jól. Emiatt Lehetséges hogy nem indul? vagy valami más a hiba? Alaplap nem új.

E

(#14731) Lcapitano válasza BlazR (#14730) üzenetére


Lcapitano
tag

Szerintem más hiba lesz!
Táp jó? probáld meg szereld ki a házból a lapot és egy tesztpadon próbáld ki.
Sok mindentől nem indulhat el.

(#14733) Dusee válasza sgergi (#14714) üzenetére


Dusee
őstag

Hali!
És azt is megtudnád mondani, hogy hol kell azt beállítani, hogy mennyivel pörögjön?
Odáig tökéletes, hogy mutatja, hogy mennyivel pörög, de hol tudnám fixálni? :F

(#14734) Dusee válasza Dusee (#14733) üzenetére


Dusee
őstag

Nah most néztem screenshotot, és ott volt, hogy Chassis meg CPU, de nekem nincs olyan!
Csak Speed1, 2, 3!
Pedig honlapon azt írják, hogy támogatja a lapom! :F

(#14735) total90


total90
veterán

Csákó!

Adott egy ős régi ASUS A7V266-C típusú alaplap.A specifikációjában olvastam,hogy AGP 4x-es van rajta.No most,nekem van egy ASUS MX 440-es grafikus kártyám ami viszont AGP 8x.Működne ha beleraknám ? Ha igen akkor mivel lenne gyöngébb,mivel tudna kevesebbe mint ha AGP 8x-os foglalatba lenne ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14736) kali válasza total90 (#14735) üzenetére


kali
legenda

olvasmány; link ;)

(#14737) kr3w


kr3w
csendes tag

üdv lenne egy problémám a következö konfiggal:MSI p45 platinum,e8400,gigabite 4850 512 mb vga,crosair wx550 ,crosair dominator 1066MHz 2*1 GB

olyan gondom van hogy a dominator ramokkal nem megy a gép:D viszont más gépben megy a ram és az én gépem is megy más fajtával.
MSi honlapon néztem elvileg támogatja a ramot a lap.
bios frisítés is volt.
külön külön mennek de dualban nem,és az ídőzítést sem engedi beálítani az alaplap mert ha beálítom biosban és netalántán elindul a gép akkor winben csak 800 MHz ez ít 5-5-5-18 1.8v ot.
Ha 5-5-5-15 2.1v ra álítom alapból be sem kapcsol ujraindul folyton ha viszont 5-5-5-18 on van siman 1.8v-on akkor elindul de kikapcsolás után nem ismeri fel a hdd-t és a dvd-t szal nem bootol a windows de volt olyan eset is biosfrisítés elött hogy így sem kapcsolt be memória problémát jelzett.. remélem tud valaki segíteni előre is köszi

(#14738) total90 válasza kali (#14736) üzenetére


total90
veterán

Hát ez jól jött így "korán reggel" 9 után :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14739) KINIZSI


KINIZSI
tag

Sziasztok!
A következőben kérnék segítséget:

Tegnap cseréltünk procit a haverom gépében
Abit IS-7/e2 lap,egy Celeron 2.4-es volt benne,egy 3gigás prescottra cseréltük!
2x1 giga 400 Mhz kingmax ram van benne.Nem ugyanolyanok ,de eddig mentek dualban.
Nem tudtuk elindítani,CPU Defaultban (200x15)az istennek sem,csak ha az FSB-t visszavettem 180-ra.
A CPU/RAM arányt is hiába raktam 1:1-ről 4:3-ra akkor sem...
próbáltam pici plusz fesszel a procira is meg a ramra is,de semmi változás....
Nagyon örülnék valami segítségnek!!!
_Köszi előre is!!

(#14740) Lcapitano válasza KINIZSI (#14739) üzenetére


Lcapitano
tag

helló!

Próbálkoztatok BIOS frissítéssel? Lehet az lesz a gond! Amúgy a prescot 3G procit vinni-e kéne.

(#14741) Jorus válasza Nzothan (#14728) üzenetére


Jorus
nagyúr

Működne, de ha veszel VGA-t, minek az int. grafikus chip a deszkára?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14742) Jorus válasza BlazR (#14730) üzenetére


Jorus
nagyúr

Eddig működött vagy frissen összerakott konfig? Mien alkatrészekből áll? Használt? Új?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14743) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Itt is megkérdem, hátha több szem többet lát.
NAgy problémám lenne!
Lányaimnak vettem egy kisebb konfigot, amibe EP31-DS3L (rev.1.0) lapot Kingmax 2Gb/1066-ot valamint E2140-et tettem. Gondoltam, megrántom nekik egy picit nem kell oda erőmű!
Namost 1 azaz EGY árva FSB emelést sem fogad el a lap, vagy a proci. Még csak be sem bootol, hanem rövid gondolkodás után újraindul a zöld kezdőképernyő immáron az alapértékekkel. Nem hiszem , hogy ennyire antituning lenne a cucc!
Nekem P35-DS3 van tehát elvileg tudom, hogyan kell tuningolni, ott soha nem volt gond E2140-em is volt már 3360-on ment benne (az egy másik E2140 volt).
Van tippetek, hogy mi lehet a baj? Az E-sorozatnál máshogy van a tuning?

Még egy kérdés!
FSP 400ATX-PNF tápot vettem hozzá, 20+4 csatis a fő ága. Ha mind a 24-et bedugom a lapba akkor el sem indul, csak 20-asnál. Ez természetes vagy szokatlan?

Köszi előre is!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#14744) Nzothan válasza Jorus (#14741) üzenetére


Nzothan
tag

hali-
mert vga csere esetén nagyon jól jön.amúgy másért nem.vagy még ezt néztem ki(mondjuk ebben nincs int.vga)msi k9a2 neo-f.ezzel jobb lenne?

(#14745) Jorus válasza Nzothan (#14744) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az Int. VGA-tól eltekintve csak a chipsetben van különbség. Az int. VGA-s deszka AMD780-as, a K9A2 NEO-F meg AMD770-es. Itt összefoglalják az egyes chipsetek tulajdonságait.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14746) Jorus válasza ész ventura (#14743) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az E csak a DES-t, vagyis az energiatakarékos fícsöröket jelenti, a tuningot nem befolyásolja.
A két probléma elég érdekes, első körön kipróbálnám a CPU-t és a tápot másik konfiggal, mert egyik jelenség sem természetes, és mivel van tapasztalatod tuning terén, nyilván kizárhatjuk az evidens lehetőségeket.
RAM-okat próbáltad szinkronban futtatni? Láttam, hogy 1066-osak, és 201MHz-es FSB-nél 2:1-es aránnyal is csak 804MHz-en kéne futniuk, de azért zárjuk ki őket egyelőre.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14747) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
P5B Premium lapom van. Meg tudjátok mondani, hogy hol és hogyan kell beállítani a digitális hang kimenetet? Csak stereo jön belőle. Vagy nem is tudja az 5.1-t például? Köszönöm!

(#14748) Qru válasza cool13 (#14747) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudja az 5.1-et is. Winben 5.1 van beállítva? Driver fent van?

#nincsbennetarcsi

(#14749) heaven


heaven
tag

ABIT BE-6-II Slot-1 alaplapba szeretnék XP alatt hangkártyát beüzemelni:
Kettőt is: ESS1939 és CMI8738 kipróbáltam. Sikerül feltelepíteni, de amikor elindítom a médialejátszót nem szól a hang, pedig a lejátszás elindul.

Ötlet?

(#14750) Zadia


Zadia
senior tag

(#14604)-re valaki? :F
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.