Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) 8800gts


8800gts
tag

Sziasztok
Enermax UC-8FAB ventit keresek de sehol sem találok létezik ez kékbe meg liába is fordulatszámszabályozós kis kábelen lehet 1 potival állítani már 2 éve használom őket és semmi bajuk és elkélne még 1 pár darab
előre is köszi a segítséget

(#14402) Nightdragon


Nightdragon
tag

Sziasztok! Nagyon kéne most help! Ma vettem egy új Gigabyte EP45-DS3 lapot, és hatalmas örömömre nem funkcionál valami jól. Mindent bepakoltam, beszereltem, bedugtam. Bekapcsolom, erre 4-5 mp múlva kikapcsol. Kb. 3 mp elteltével magától bekapcsol, megin 4-5 másodpercig megy és kikapcs, és ez igy megy a végtelenségig. Képet nem ad a gép. Akkor szépen elkeztem lebontogatni a dolgokat, most ott tartok, hogy van az alaplap, proci benne és az alaplapba be van dogva a 24 pines és 8 pines tápkábel és se hátul, se belül ezen kivül semmi sincs csatlakoztatva (memo se) de még mindig csinálja. Itthon volt másik táp, de a tápcsere sem segit!
Nemtom mi lehet a baj, de 2 megfigyelést tettem a lappal kapcsolatban: ki és bekapcsoláskor az alaplap halk kis kattanó hangot hallat valamint bekapcsoláskot a "phase led" állapot jelző led-sor azonnal felszalad maximumra. Ezeknek van jelentősége? Bármi ötlet, megoldás érdekel! HELP!

Konfig: Intel D930 3ghz
GA EP-45-DS3
2x1gb Geil 667
7600GT
Gigabyte Odin GT 500W

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#14403) sgergi válasza Nightdragon (#14402) üzenetére


sgergi
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de gyártó szerint a proci nincs támogatva: [link]

(#14404) Nightdragon válasza sgergi (#14403) üzenetére


Nightdragon
tag

Köszönöm, valóban a proci lesz a probléma. Bár elolvastam a vásárlás elött, hogy milyen procikat támogat a lap, de mivel csak futólag tettem ezért azt hittem, hogy minden, a listában szereplő proc támogatott. Nagy hiba, igy hát most sajnos be kell ruháznom egy C2D-ba :B

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#14405) marcipunk


marcipunk
tag

Sziasztok!

lenne egy bosszantó problémám egy p5k-e wifi/ap lappal.
felrakom a gyári WIFI-AP Solo drivert (mindkettőt próbáltam, ami elérhető az oldalukon) indítanám és erre:

próbáltam már a realtek oldaláról külön leszedni a drivert a wlan-hoz, de mindig ebbe a dologba csúcsosodik ki a szoftver működése :O

esetleg vki találkozott hasonlóval? mi lehet a megoldás?

előre is köszönöm!
:R

röff!

(#14406) Daemon09 válasza marcipunk (#14405) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Nekem a gyári p5k premiummal csinálta ezt. Letöltöttem az asus honlapjáról, azzal ment.
Ujratelepitettem a win-t, utána már ment a gyárival is. Érdekes...

(#14407) b-age76


b-age76
csendes tag

üdv !

Hát srácok, nagy megfejtést várok valakitől ;)

Alapgondom, amivel már különböző szinteken küzdök itt 1 hónapja kezdve a videókártya vsárlásnál, majd a memória kérdéseken át.

Szóval: legfőképp az NBA 2k9-el szeretnék játszani, ezért vettem egy videókártyát. x1950 gt, agp-s, ddr3,256 mb.

A gépem: Asrock775i65g alaplap, dualban megy 2x 512mb samsung 400mhz ram. Processzorom: intel Dual Core 2.66 ghz. (A többi lentebb a csatolt riportban.)

A videókártya beszerelése után sajnos azt vettem észre, hogy az említett játék szaggat medium grafikán. (Van még high, és 1-2nél ultra high lehetőség is. )

Az nba 2k9 minimum gépigénye:

Windows Vista, XP, or 2000 |
CPU: Pentium 4 2.4Ghz Single Core (2.8Ghz for Vista) |
RAM: 512 MB (1 GB for Vista) |
Video: DirectX 9.0c compatible * |
Video card with 128 MB or more memory and one of the following chipsets is required:
ATI x1300 or greater;
NVIDIA 6600 or greater;
DirectX 9.0c compatible card with Shader Model 3.0 support.

Ajánlott gépigénye:
CPU: 3 GHz Dual Core processor or equivalent
RAM: 2 GB
Video: Shader Model 3.0 support with 512 Ram (Nvidia(R) Geforce(R) 7900 GT or better)

Ami fontos még, hogy az egyik havernak az enyémnél kicsivel talán gyengébb gépe van, legalábbis a videókártyája az. (x1300-as 512 mb-s ati az én x1950 Gt ddr3-as 256-osommal szemben)
És neki erős medium grafikán (de majdnem high) fut a játék élvezhetően, szaggatás nélkül.

Ha én ugyanígy beállítom a details-t, akkor nálam szaggat !

MI LEHET A PROBLÉMA ?
Frissítettem a videókártya driverét.
Kellene 1 gb ram pluszban, hoyg elvigye a videókártyát és a Dual procit ?

De akkor a haver 1gigaramja miért elég az amd dualhoz, és az 512-es kártyához ?

Tehát nem értem, hogy hasonló erősségű gépen miért fut teljesen máshogy a játék ?
Azt hittem, hogy a gépek uyganazt tudják nayjából, de az én kártyám erősebb, akkor szebben fut majd a játék, de pont nem ez van, hanem a fordítottja.

Vicc még az, hogy a játék egy ismerősöm Intel sima 2.8 ghz-es gépén 1gb rammal, Geforce 7600 Gt- vel is simán, szaggatás nélkül fut.

Azért lenne fontos, mert ha ram kellene, akkor veszek 1g-t, de ha nem ez a legnagyobb probléma, akkor ugye "feleslegesen" nem költök. Meg amúgy is érdekel, mi nem működik normálisan a gépemben.

Csatolom a két gép Everestes riportját, talán abból kiderítetek valamit.
Az én gépem: Intel Dual Core:
http://www.2shared.com/file/4381532/1217b53a/Intel.html

Haver gépe: AMD
http://www.2shared.com/file/4381489/67f3df4e/AMD.html

Mi lehet gáz a géppel ?
Aki megfejti a problémát, HATALMAS RESPECT NEKI !

Előre köszönöm a segítséget !
Privátot is küldhettek, bármi, csak oldódjon meg !

[ Szerkesztve ]

(#14408) sgergi válasza b-age76 (#14407) üzenetére


sgergi
veterán

Chipset, alaplap driverei fent vannak? A vidkari driverét teljesen! töröld le, majd tedd fel a legújabb drivert. A legfrisebb, novemberi dx9-et is felteheted. Nem tudom milyen régi a windows, de akár azt is újrarakhatod.
Ha minden igaz, akkor a vidkarin van +tápcsatlakozó, az be van dugva?

(#14409) insyde01


insyde01
csendes tag

Sziasztok!
itt is megkérdezem a gondom ha nem baj...:S:)

érdekes problémám akadt :S egy integrált hangkártyával...
ASUS P4P800 SE alaplapom van, van rajta egy:

---ADI AD1985 SoundMAX 6-csatornás CODEC
---Audió érzékelő technológia
---S/PDIF out interface támogatás

ezt irja a honlap

[link]

leszedtem hozzá ezt a drivert
[L:%20http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=P4P800%20SE][link][/L]

és az történik mikor le akarok játszani vmit hogy, pl. a winampba látszik h elindul de hang nem jön ki a hangszoron, a jack et a kozeopső zöld (lime) ba dugtam...

megnéztem a rendszerben, nincs gond vele, megprobáltam letesztelni (saját programja->setup speakers->3D hangzás) és látszik h elindul a "proba" de hang szintén nem jön ki! a hangerő felhúzva, startmeni óraja mellett nincs letiltva...

VKINEK VMILYEN GONDOLATA, ÖTLETE ESETLEG TAPASZTALATA VAN EHHEZ??

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#14410) b-age76 válasza sgergi (#14408) üzenetére


b-age76
csendes tag

A windowst a videókártya telepítéskor tettem újra. SP2-es.

A videókártya-drivert frissítettem már. Feltettem a hozzá tartozó cd- ről a drivert, aztán feltettem a legújabbat. A Direct X is elvileg a legújabb.

A plusz tápcsatlakozó megvan, be is dugtam.

(#14411) Speed limit


Speed limit
tag

Sziasztok

Nekem olyan gondom lenne hogy van egy Gigabyte GA-MA790X-DS4 alaplapom de amikor bekapcsolom a gépet kék halált kapok és csak másodszorra áll fel a rendszer és mostanában már akkor is csinálja ha éppen nettezek vagy filmet nézzek

Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a baja?

(#14412) janeko


janeko
őstag

p5b d. -be mennek a 2gb kingmax ddr2 800mhz KLDE88F-B8KB5 rammok hibátlanul?

(#14413) retnip


retnip
csendes tag

Hali!
Az alábbi problémámra szeretnék választ illetve megoldást kérni Tőletek:
Vettem egy E 8500 core 2 duo procit. A boltban azt mondták, hogy a meglevő ASUS P5B-E alaplapom tudja kezelni ezt a procit. Sajnos a beépítés után egy sípolás sem hallható, csak a ventilátorok mennek. Lehet, hogy mégsem kezeli az alaplap? Vagy BIOS-t kellen frissítenem? / Attól nagyon félek / Esetleg tudna valaki egy nagyon részletes BIOS frissítési leírással szolgálni?
Még elég gyakorlatlan felhasználó vagyok.
Gyors válaszotokat előre is megköszönve üdv. : Retnip

(#14414) sgergi válasza retnip (#14413) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, valószínűleg a biost kell frissítened. A lapod topikjában keress rá a "bios frissítés"-re, biztos kapsz leírást róla.

(#14415) sgergi válasza janeko (#14412) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg igen.

(#14416) janeko válasza sgergi (#14415) üzenetére


janeko
őstag

csak mert volt akiknek nem volt jó, de holnap este már meg tudom én is mondani

(#14417) Jorus válasza retnip (#14413) üzenetére


Jorus
nagyúr

És persze tedd vissza a régi procit, a frissítéshez, mivel muszáj vagy bekapcsolni a gépet ugye. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14418) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy Asus M3A78 as lapom.
Problémám:
Bekötöttem az előlapi usb portokat így:
KAPCSOLÁS
Néha mikor be akarok valamit dugni (pendrive, logitech kormány) ezeket használom ott, egyszerűen csak hozzáér a csatlakozóházhoz az eszköz csatlakozójának széle, és abban a pillanatban újraindul a gép, és a bios boot képernyőn megakad, minden led világít, majd kikapcsolás után overclocking failed képernyő fogad, utána f1, biosból exit és újra megy a gép, majd újra rádugom és akkor már jó, de nagyon ritkán fordul elő van hogy 3 napig folyamat dugdostam rá a kormányt és nem volt baj, mostmeg akartam a pendrive ot és azonnal. Én elektrosztatikus töltésre gyanakszom, de előző alaplappal nem volt ilyen baj. Mi lehet a megoldás??
Előre is köszi.
(először a jobb oldali usb csatoló helyre volt kötve az alaplapon, most átraktam az elsőre de ott is ugyan ez a helyzet)

[ Szerkesztve ]

(#14419) csny75


csny75
csendes tag

Hali!
Gigabyte GA-EP45-UD3R, ez milyen lap? Jónak tűnik, de van-e olyan jó, mint egy DS3P, vagy egy DS4? 32-33e Ft-ot megér? Egy HD 4850 menne benne, Q9300-as procival, meg valamilyen 1066MHz-es CL5-ös DDR2 2x2GB rampárral (ezt sem tudom még milyen kellene).
Köszi: Cs.

(#14420) sgergi válasza csny75 (#14419) üzenetére


sgergi
veterán

Ez a lap a ds3r fejlettebb verziója, mert ezt tudja.

(#14421) hcs57 válasza retnip (#14413) üzenetére


hcs57
őstag

Ahhoz képest, hogy gyakorlatlan felhasználó vagy, mégis belevágtál a proci cserébe... jól tetted bele? Ha mindent kiszedsz, csak a proci és a lap marad, akkor sem sipákol?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14422) Flex Wheeler


Flex Wheeler
tag

Sziasztok, van egy komplett gépem, egyszer elkezdtem rá rakni az XPt(csak betöltötte, nem kezdtem el formázni) aztán úgyhagytam. Most megint próbálom felrakni de nem bootol be,pedig Bootmenűben a CD az elsődleges, de csak a kurzor villog, ki sem irja hogy tegyen be boot eszközt vagy mit. Volt már ilyen csak elfelejtettem mit kell csinálni, akkor is úgyan igy elkezdtem rakni az xpt , majd abbahagytam.

Mi a teendő ilyenkor?

(#14423) syberia


syberia
veterán

Van egy kis problémám ep35 ds3 lapom van, biosban 12.48 feszt ír a 12 voltos ágra
xp alatt everestben meg 2.56v most meg 1.41: [link]

Mi lehet a probléma :F , vadi új a konfigom. A 3850 karira rákötöttem
a 350-FSP mindkét 12 voltos ágát (18A+16A)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14424) Jorus válasza syberia (#14423) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi a hibajelenség? Van? Ha nincs, de zavar a dolog, mérd ki mulitmeterrel a 12V-s ág feszültségét, és ne foglalkozz azzal, hogy mit ír egy diagnosztikai program. Mikori az Everest egyébként? Esetleg jelezd Fiery-nek az Everest topicban. Ha valóban 1.41V folyna a 12V-s ágon, nem tudnál képernyőmásolatot csinálni, mert valszeg el sem indulna a gép. Egyébként terhelés alatt eshet a feszültség, de ez ien 5-7% körüli érték, nem 90% fölötti.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14425) syberia válasza Jorus (#14424) üzenetére


syberia
veterán

köszi a gyors választ, kicsit sikerült megnyugtatnod :)
most visszavettem mindent biosban defaultra, remélem
nem fog semmi meghalni a gépben...

https://howbad.info/

(#14426) retnip válasza Jorus (#14417) üzenetére


retnip
csendes tag

Köszi a jó tanácsokat. Sikerült a BIOS-t frissítenem és így már valóban tudja kezelni ezt a procit is.
Üdv: Retnip

(#14427) -bh- válasza Flex Wheeler (#14422) üzenetére


-bh-
aktív tag

2 megoldás így kapásból:
- ha van olyan a BIOSban (POSTnál írja - ha nincs letiltva), h boot-menü (F9, F10, F11...szokott lenni - lapfüggő...); ott meg kiválasztod a kívánt eszközt (pl IDE CD/DVD)
-ha nincs, a BIOSban tiltsd le a többi eszközt, csak a CD maradjon (és a Try Other Boot Devices-t is kapcsold ki); bootolnia kell így. Ha így se, akkor lehet, baj van a CD-vel....(koszos, karcos...)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14428) Nzothan


Nzothan
tag

hali mindenkinek!

egy nagyon alap gamer géphez elég lenne ez a lap:msi k9a2 neo-f??
(ez lenne hozzá=amd6000+4gb ram ;hd4670)
tuning kicsit sem érdekel.

(#14429) petrinho


petrinho
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagy gondomat szeretném megosztani veletek ill. választ kapni rá.
A problémám az h a minap vettem 1 Asrock 4core1333-GLAN R2.0-ás alaplapot,amihez szeretnék 1 dual coreos procit venni.A probléma ott kezdődik h elolvastam ugyan a honlapján is h milyen procikat támogat és a hozzá kapott kiskönyvben is megnéztem,de amit szeretnék venni,konkrétan a dual core 5200at sehol sem láttam feltüntetve,csak annyit h a wolfdaleos procikkal jóba van.Tehát arra szeretnék választ kapni,ha lehetséges,h beletehetem e ezt a procit mivel wolfdale-os vagy válasszak azon cpu-k közül amik fel vannak tüntetve az alaplap honlapján?
Előre is köszönöm a válaszokat! :))

(#14430) Dj.Mike


Dj.Mike
senior tag

Hali olyat kérdeznék hogy az Asus P4V8XMX alaplap az támogatja a PCI express videokártyákat?

(#14431) hcs57 válasza Dj.Mike (#14430) üzenetére


hcs57
őstag

AGP 8X [link]

Lehet hülye kérdés: a www.google.hu -t nem ismered?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14432) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

"Eltűnt" integrált hálókártyát vissza lehet valahogy hozni? VGA driver közben elszállt a gép, újraindítás után nem találta az integrált hálókártyát! A videokari ment tönkre. Volt alaplap reset, bios frissítés de semmi!

Melyikre van nagyobb esély: a VGA miatt szállt el a hálókártya vagy fordítva?

Köszönöm!

Géza

(#14433) csny75


csny75
csendes tag

Helló!

Q9450 alá, Gigabyte GA-EP45-UD3R, vagy GA-EP45-DS3P???
Ezenkívül GEIL ULTRA 1066MHz CL5 DDR2 4GB(2x2) KIT, vagy OCZ 2x2Gb DDR2 1066 kit???
Sürgős lenne!

Köszi: Cs.

[ Szerkesztve ]

(#14434) sgergi válasza csny75 (#14433) üzenetére


sgergi
veterán

Tuning? Ha igen, akkor legyen a ds3p, memória kb. mindegy, én az ocz-t venném talán.

(#14435) szucsi


szucsi
őstag

sziasztok, 15 ezres kategóriában keresek alaplapot, ezt a két asust

m3a78-em - radeon hd3200

m3a78-cm - rv610-based

találtam az áráért a legfejlettebbnek, az asus azt ígéri, hogy am3 supportot is tudnak majd. mindkettő integrált vga-val van szerelve, nem tudom, hogy erre miért van szükség, mindenesetre én más különbséget nem láttam közöttük. az asus compare product oldala napok óta nem működik, légyszi mondjátok meg, hogy a cm megéri-e azt a plusz 2-3000 ft többletköltséget, ha az integrált vga-t nem akarom használni, illetve, hogy ha mégis, kb ennek a két integrált vga-nak a teljesítménye hol van egy radeon 9600-as és egy gforce 7600gt-hez képest?

köszi!

(#14436) Jorus válasza petrinho (#14429) üzenetére


Jorus
nagyúr

"Compatible with all FSB1333/1066/800MHz CPUs" ergo menni fog benne. A kompatibilitási listán valszeg azért nincs rajta, mert alig pár hónapja forgalmazzák.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14437) -bh- válasza szucsi (#14435) üzenetére


-bh-
aktív tag

az "-em" -es fejlettebb... támogat pl. HibridCrossfire-t (azaz pl. ha Hd3470-ed van, akkor CFbe is tudja hajtani az integrálttal (amivel 1ütt kb a 3650 szintjét eléred...) - viszont olcsó.), és vmivel combosabb az integrált VGA a "-cm"hez képest. Radeon 9600hoz képest erősebbek, fejlettebbek, és kb tizedét fogyasztják... DX9c-ben vhol a 7600Gt környékén kéne, h legyen a HD 3200...

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#14438) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Van egy hatalmas nagy bajom! Figy hogyan tudom megcsinálni az elsült BIOST?
Ugy volt hogy van egy gigabyte-lapom... A windowsban volt egy bios-frissitő program na most elinditottam a frissités meg minden és 50%-nál kiirta hogy failed!
Ujrainditottam a gépet és nyomogattam a del-t ls nem jött be a bios. Hogyan tudom megcsinálni a bios-t? Nincs biztonsági másolatom a bios-ról!!
SŰRGŐSEN KÉNE A VÁLASZ!!! THX!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#14439) sgergi válasza Nokedli92 (#14438) üzenetére


sgergi
veterán

[Ezt] az embert keresd, ő tud segíteni.

(#14440) Nokedli92 válasza sgergi (#14439) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

:R :R :R

Üdv, Csaba

(#14441) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Van egz kis problémám. Van egy régi gepem, gondoltam beüzemelem letöltőgépnek. Sajnos nincs képem. Igazság szerint több mint 1 éve nem volt bekapcsolva. Legutóbb meg jó volt. Amikor a monitor kábelt kihúzom akkor kiírja a monitor, hogy nincs jel, ha bedugom akkor készenlétire vált. Megnéztem a videókártya melegszik, a ventillátorok működnek. Esetleg valaki talalkozott már ilyennel? Alaplap az abit st6-os.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#14442) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Nem ide akartam, bocs

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#14443) orccidea


orccidea
csendes tag

Sziasztok! MSI M670-es laptopom van, de tönkrement az alaplapom.Leejtettem, mikor töltőn volt.:( Minden más hibátlan rajta, tudtam is használni, amíg le nem merült... Próbáltam keresni alaplapot, laptopot (használtat), de nem igazán sikerült...
Tudtok nekem segíteni?

(#14444) Elmör


Elmör
senior tag

Hellósztok!

Egy barátomnak raktam össze gépet, van egy kis probléma vele: az alaplap egy Foxconn G31MX-K, a proci pedig egy Intel C2D E5200. A gép elindult, megy is, de a proci nem 2500MHz-en megy, hanem 1200MHz-en. Először azt hittem, hogy az energiatakarékos mód miatt, de kikapcsoltam, meg nyúzásnak indítottam az Everest stabilitástesztjével és nem változott a szorzó sem az órajel. A gyári leírása szerint 12,5-es szorzó kell az E5200-nek, de csak 6X-ost kap a laptól. A lap képes elvileg a fogadására. Meg lehet valahogy ezt bütykölni, hogy menjen 2500MHz-en a proci? Ha emelem a beépített Foxconn progival az FSB-t, akkor a proci órajele is emelkedik, tehát nem ezzel van a gond. :F

Ha kiderül, hogy mégsem kompatibilis a procival a lap, akkor hanyattdobom magam és lehet lámázni! :DDD

Ötletekért előre is THX meg köszi! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#14445) sgergi válasza Elmör (#14444) üzenetére


sgergi
veterán

Biosban nem tudod manuálisan beállítani a szorzót? Próbáld meg a nem feles szorzót, azaz a 12-es szorzót is. Elvileg támogatja. Melyik bios van rajta?

(#14446) 8800gts


8800gts
tag

Sziasztok
Enermax UC-8FAB ventit keresek de sehol sem találok létezik ez kékbe meg liába is fordulatszámszabályozós kis kábelen lehet 1 potival állítani már 2 éve használom őket és semmi bajuk és elkélne még 1 pár darab
előre is köszi a segítséget

(#14447) sgergi válasza 8800gts (#14446) üzenetére


sgergi
veterán

Ez miért ide? Szerintem itt több esélyed van:[link]

(#14448) sgergi válasza 8800gts (#14446) üzenetére


sgergi
veterán

Lejárt a mod: Itt találtam. Meg itt

[ Szerkesztve ]

(#14449) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok! Elég rossz előérzetem van, de azért +kérdezlek titeket, hátha nem jön be... Az van, h a gépem konkrétan nem indul el. Már eddig is voltak aggasztó jelek, de hát mit tehettem volna, gondoltam teher alatt erősödik a bambusz, szóval használta. Eddig olyanokat csinált, h pl. vhol az indulási folyamat során megállt, pl leellenőrizte a hálókártyát, de közben picit elgondolkodott, és elfelejtette az össze pontot odarajzolni nekem, billentyűzet halott, csak az újraindítás segített. Olyat is csinált, h mikor az xp töltődött be (olyan knight rideresen), a csík el sem indult, sőt nem világosodott ki a kép, csak halványan látszódott, h mi is lenne a következő lépés.

Aztán most beállt a teljes agyhalál - azt írja ki, h BIOS ROM checksum error,a ztán a +hajtót keres, de az már pár éve nincs, és lezárja 1 rövid, de velős System halt felirattal. Olyat csináltam, h CMOS RAM resetelés (nem tudom, mi rá a jó szó - jumper át, elindít, vissza), semmi változás. Azt nem tudom, h van-e jelentősége, de olyan 2 hónapja lemerült az alaplapi elem, mivel mostanában keveset volt használva és sokat volt teljesen áramtalanítva, de gondoltam be lehet állítani az órát...

Az alaplap típusa MSI k8N Neo V2.0, olyan 2 és fél éves, és attól tartok, már nem is fog tovább öregedni...

Köszi a segítséget

Prosectura2

(#14450) csny75 válasza csny75 (#14433) üzenetére


csny75
csendes tag

Továbbgondolva... :) : Q9450 alá, Gigabyte GA-EP45-UD3P, vagy GA-EP45-DS4???
Köszi: Cs.
Az igaz, hogy a DS3P, már DS4-nek felel meg?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.