Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) pigsty válasza Ragadozó (#10744) üzenetére


pigsty
aktív tag

Köszönöm szépen, be is írtam oda, úgy tűnik, jelenleg tárgytalan a fenti kérésem, vagyis van jelentkező! :))

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#10752) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék venni, egy (Gigabyte, MSI) alaplapot, ami megfelel a mai kor követelményeinek. A felhasználás szempontjából: leginkább internetezésre, kevésbe gépigényes játékok futtatására ( zuma, luxor, bejeweld stb.) lenne használva.
Stabil, jó alaplapot szeretnék, esetleg szóba jöhet az integrált videókártya is (szerintetek?).
Amúgy GMA 3100, milyen teljesítményű videokártya? Előre is köszi!

ÜDV.

battletag: bossi#2666

(#10753) Relod12345


Relod12345
tag

Hello.
Szeretnék uj Processzort venni MSi 945P neo 2 -es alaplapomba de nem tudom hogy ezek a processzorok amiket kinéztem belle mennek e pls segitsetek. köszi

-INTEL Core2 Duo E6750
-Intel Core 2 Quad Q6600

-ha tudtok valami processzort ami kompatibilis ezzel az alaplapal akkor írjátok le 32 000 ft-om van procira . köszi

^^

(#10754) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Üdv!
Van nekem egy SIS 651-es lapkakészlettel szerelt MSI 6533-as alaplapom. :DDD
Egy Northwood magos Celeron dübörög benne. Szeretnék komoly fejlesztésbe fogni és egy P4-et rakni a helyébe.
A SIS szerint a lap támogatja az 533-as FSB-t, ezzel szemben az MSI arról tájékoztat, hogy csak a 400 MHz a támogatott.
A BIOS-ban van lehetőség a 133 MHz beállítására, de addig nem akarok drága pénzért procit venni, amíg nem tiszta a végkifejlet.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

--K--N--R--

(#10755) sgergi válasza Relod12345 (#10753) üzenetére


sgergi
veterán

Itt van a kompatibilitási lista, ha jól látom egyik proci sem megy benne.

(#10756) sgergi válasza PeppErKorN (#10754) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg az MSI honlapja számít, mert nem csak a chipset határozza meg, hogy belemegy-e a proci.

(#10757) juliabrilke válasza Relod12345 (#10753) üzenetére


juliabrilke
addikt

A processzorok, amiket te adtál meg sajnos nem mennek bele :(

Sajnos dual core-os lehet a legnagyobb processzor ebbe a lapba.
Pentium D 950 vagy Pentium D 960

(#10758) sgergi válasza bajtokarpi (#10752) üzenetére


sgergi
veterán

GMA 3100 nem a legerősebb videókártya, játékokra nem alkalmas. Jobban járnál az Intel új chipkészletével, a g45-tel, jóval erősebb. Még erősebbek az nvidia chipsetjei, azokkal már komolyabb játékokat is lehet játszani, és videózásra is jó. Ezekhez (780g, 790g) amd proci kell, de grafikus teljesítményben verik az intelt.

(#10759) juliabrilke válasza PeppErKorN (#10754) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én úgy tudom, hogy csak a 400-asokat kezeli az alaplap. De ha ki tudod előtte próbálni, akkor esetleg lehet vele szerencséd is. Hátha... :)

(#10760) PeppErKorN válasza misirulez (#10749) üzenetére


PeppErKorN
tag

Nekem egy P31 DS3L-ben stabilan megy az E4600 3,4 GHz-en. Ha nincsenek nagy igényeid, ezzel jól el leszel. A memória kissé szűk keresztmetszet, csak 800 MHz-ig támogat, de szépen vissza lehet osztani. Ja, és dual chanelben csak 2 modult lehet beletenni.

--K--N--R--

(#10761) PeppErKorN válasza juliabrilke (#10759) üzenetére


PeppErKorN
tag

Köszi a választ, én is errefelé hajlok, a gyártó valószínűleg jobban tudja, mit bír a lap.

--K--N--R--

(#10762) juliabrilke válasza PeppErKorN (#10761) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sajnos legtöbbször a gyártónak kell hinni. Mert ügye marketing szempontból neki mi lett volna jó abban, ha támogatja a lapja az összes procit. Az meg kevés, hogy a chipset bírja. :(

(#10763) ePPer


ePPer
csendes tag

Sziasztok!
Asus P5LD2 SE lapom van, 3 ghz-s prescottal 800 fsb vel.
a lap a gyártó szerint max 667 es ramot kezel. most jelenleg 1 gb van benne ha teszek bele mégegyet duálba javul valamit, vagy esetleg lehet húzni a ramot?
tanács ötlet minden jöhet!
előre is thx(nem a certified game) :DD

"Ha élsz táncolsz, ha táncolsz élsz!"

(#10764) PeppErKorN válasza ePPer (#10763) üzenetére


PeppErKorN
tag

Javaslom, itt nézz körül, de túl nagy sebesség javulásra ne számíts szvsz.

--K--N--R--

(#10765) cucclee


cucclee
tag

Hello. Videókártya beszerelése közben nagyon furcsa dolgot vettem észre az alaplapomon. Az egyik passzív chipsethűtű lötyög. A rugós csavarok nem igazán szorítják le ,az ujjammal lejebb tudom nyomni és így kicsit hozzá is ér a videókarihoz. Ez természetes? [link]
- ilyen lapom van és az a nagy sárga színű hűtő az a pci-e x16-mellett.

[ Szerkesztve ]

(#10766) Zoticus válasza sgergi (#10731) üzenetére


Zoticus
csendes tag

Szia!

Köszi. Megpróbáltam és most ment. Bár előtte nyomtam egy Pause - Break-et, és úgy F2. :))
Köszi
:D ;) :C :R

(#10767) nagyarcz


nagyarcz
tag

Üdv mindenkinek!
olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy van egy Gigabyte EP35-DS3P alaplapom, alapban a memókat 800MHz-esnek látja (az eredeti órajele 1066MHz, Kingmax). ez mind ok, beállítottam a ramokat 1066MHz-re. van a lapban egy E8200-as Core 2 Duo azt gondoltam,hogy tuningolok egyet, elkezdem húzni és nem indul a proci pedíg nem volt nagyon FSB tolva neki. biosreset után a memóriákat hagytam Auto-n( 800MHz) és így már engedte a húzást, gyári ventivel alapfeszen 451MHz-re húztam 333ról az FSB-t, órajel így a 8szoros szorzónak köszönhetően 3,6GHz volt.
miért lehetett ez a memória gond ha 1066-on próbáltam húzni a rendszert?
várom válaszotok
üdvözlettel:
nagyarcz

(#10768) sgergi válasza nagyarcz (#10767) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg nem adtál nekik plusz feszt, pedig 1066-on kell nekik. Állíts be +0,2V-ot, így 2V-on fognak menni, így már bírniuk kell az 1066-ot.

(#10769) nagyarcz


nagyarcz
tag

elvileg 1,8V kell a ramoknak, nem? ha 2V-on fog menni nem lesz semmi baja?
üdv
nagyarcz

(#10770) sgergi válasza nagyarcz (#10769) üzenetére


sgergi
veterán

Nem lesz semmi baja, nem árt neki. 800MHz-et kell tudniuk 1,8V-on, fölötte elkelhet a plusz fesz. Nyugodtan adjál nekik, még +0,3 is belefér, de próbálkozz 0,2V-al, azzal mennie kell. (nekem ennyivel megy 1180-at)

(#10771) nagyarcz


nagyarcz
tag

köszönöm, remélem működni fog, holnap neki is állok nyúzni. egyébként milyen hűtőt tudnál ajánlani olcsó péézé E8200-ra ami jobb mint a gyári?
jah és még1 kérdés, a memória időzítéseket mennyire kéne állítani? (ha 1066-on vannak)

[ Szerkesztve ]

(#10772) nagyarcz


nagyarcz
tag

én olyat is hallottam amúgy, hogy ha nincs hűtőborda a ramokon (DDR2),akkor ha több feszt adok neki akkor megsülhet, Kingmax-ok ugyanis nem hűtősek. erről hallottál valamit?

(#10773) Bordoi válasza PeppErKorN (#10760) üzenetére


Bordoi
őstag

Akkor ha 4 modult rakok be nem is megy Dulba ?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#10774) nagyarcz


nagyarcz
tag

mennie kell Dualban. akkor nem megy max, ha a memóriák különbözőek.

(#10775) Bordoi válasza nagyarcz (#10774) üzenetére


Bordoi
őstag

Már majdnem megijedtem, hogy valami baj van nálam, mert nekem is Dualba megy a 4x1giga. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#10776) sgergi válasza nagyarcz (#10772) üzenetére


sgergi
veterán

Procihűtő: kisebb tuningnál cooler master hiper tx2, nagyobb tuningnál: cooler master hyper 212, xigmatek hűtők.

2V-tól semmi baja nem lesz a ramoknak, még 2,1-től sem. A Kingmaxokat nem érdemes sok fesszel megkínálni, mert amit nem visz 2V-on azt általában többel sem viszi, így nem az korlátozza. Egyébként a ddr2-es ramok többsége nem a melegtől, hanem a sok fesztől (2,2-2-3Vfölött) hal meg. Ilyen kategóriánál a hűtőborda nem lényeges.

Időzítések 5-5-5-15 vagy 5-5-5-18-al mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#10777) nagyarcz


nagyarcz
tag

nem kell emiatt aggódni, DDR1-es korszaknál volt olyan,hogy nem nagyon akaródzott menni nálam a két memó Dual-ban,de DDR2m mióta van már megy simán, gyors mint a villám:)

(#10778) nagyarcz


nagyarcz
tag

mi számít kisebb tuningnak? egyébként melyik mennyibe szokott lenni?

ezek a Kingmax 1066-os ramok akkor 2V-ot simán elbírnak ezek szerint? felette károsodhatnak max? ha a memók megdöglenek, nem viszik magukkal a lapot és a többit is?

1066MHz-en mennyi időzítést állítsak a ramoknak?
azt hallottam,hogy 800-on 5-5-5-18 ami az alap, ha jól emléxem.

(#10779) sgergi válasza nagyarcz (#10778) üzenetére


sgergi
veterán

3,6 kisebb tuning, 4 fölött nagyobb tuning. 4-8k-ig már kiváló hűtők kaphatóak.
A kingmaxoknak adtam már 2,2V-ot is, NEM lesz tőlük semmi bajuk, és nem visznek magukkal semmit, ha megdöglenek, de nem fognak. Időzítéssel kiegészítettem az előbb, legyen 5-5-5-18.

(#10780) szacsee


szacsee
nagyúr

Nem lövik a pizsiteket még? :F :O

[ Szerkesztve ]

(#10781) sgergi válasza szacsee (#10780) üzenetére


sgergi
veterán

:F

(#10782) nagyarcz


nagyarcz
tag

5-5-5-18 az a 800-as vagy az 1066-os időzítése?
jah és köszönöm a segítséget a memóriákkal kapcsolatban.
üdvözlettel:
nagyarcz

[ Szerkesztve ]

(#10783) sgergi válasza nagyarcz (#10782) üzenetére


sgergi
veterán

1066-on kell vinnie ezeket.

(#10784) nagyarcz


nagyarcz
tag

oké, holnap próbálom és jelzek. köszöntem mindent.
jó éjt mindenkinek

(#10785) KTHOM


KTHOM
csendes tag

Hello!

Egy Gigabyte GA-EP45T-DS3 lapot néztem ki magamnak, amin 8 pines a CPU kiegészitőtáp,
viszont a tápomon csak 4 pin es CPU táp van.Kérdés mit lehet tenni?Létezik-e valamilyen átalakító vagy tápcsere?

(#10786) sgergi válasza KTHOM (#10785) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen proci lesz a lapban? Mert a +4 csati (a 4 tűn felül) csak azoknak a prociknak kell, amik 135W-nál többet esznek. (nem biztos, hogy 135, de 100W fölött az biztos) A 135W alatti fogyasztású prociknak elég a 4 tű, így semmilyen átalakító, és új táp nem kell.

(#10787) juliabrilke válasza KTHOM (#10785) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen létezik molex --> 8 pines átalakító. De az is lehet, hogy a 4 pines és egy másik 4 pinest teszel össze. Persze egy kis ügyeskedés kell hozzá, de biztosan működik, mert próbáltam.

kép

Beszerzése viszont kicsit nehézkes.

[ Szerkesztve ]

(#10788) KTHOM


KTHOM
csendes tag

Köszönöm!

E8500-as lesz benne.

(#10789) sgergi válasza KTHOM (#10788) üzenetére


sgergi
veterán

Ahhoz elég a 4 pin, nem kell hozzá semmi más.

(#10790) Ragadozó válasza KTHOM (#10788) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Benéztem :B

Sima négyes átalakítót nem lehet kapni? Szerintem lehet csinálni is egyet...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#10791) KTHOM válasza sgergi (#10789) üzenetére


KTHOM
csendes tag

Akkor csak beledugom az egyik felébe és megy?

(#10792) sgergi válasza KTHOM (#10791) üzenetére


sgergi
veterán

Igen. AZ egyik fele, ha minden igaz, le lesz fedve, értelemszerűen a másik felébe kell dugni. Ha nincs lefedve, akkor manual segít.

(#10793) csizzah


csizzah
aktív tag

Sziasztok!

Alaplapot keresek a készülő gépembe de egyszerűen nem találok olyat ami megfelel a követelményeimnek, ami kell,

matx méret(max 24*24), KOAX digit audio kimenet, DVI, 780g chipset.

ha valaki tud ilyet kérem ossza meg velem.

Köszi.

(#10794) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy a két chipset közül melyik a jobb.

----ATI RD 480
----nForce 520
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#10795) Superman válasza rybank (#10746) üzenetére


Superman
nagyúr

Majd szétvet az ideg, te meg ilyen idiótasággal jössz. Ki mondta, hogy rendesen működik? Ha nem tudsz okosat írni, inkább hallgass és bölcs maradsz. :( :((

(#10796) #65675776 válasza Superman (#10795) üzenetére


#65675776
törölt tag

Használd azt a BIOS-t ami a laphoz tartozik. Crossflash esetén nem kell meglepődni az ilyesmiken, főleg nem Anus esetén.

(#10797) tomta


tomta
tag

Egy kis tanácsot szeretnék kérni.

Meglévő hardverhez szeretnék alaplapot venni:
- 2 db 9800GTX (sli support fontos)
- INTEL CORE 2 QUAD Q9550
- 4*2GB GEIL EVO

Eddig egy MSI K9N2 diamond + Phenom 9850-el ment a gép, de a siralmas teljesítménye miatt intelre váltanék.
(ráadásul az alaplapban a második 9850-es proci ment tönkre)

Üdv tomta!

(#10798) nagyarcz


nagyarcz
tag

Sziasztok!
ismét kérdéssel fordulok hozzátok. van az egyik barátomnak egy Gigabyte P35-DS3L alaplapja és benne egy 800-as FSB-s P4 641-es procija + hozzá 2*1GB DDR2 1066MHz-es Kingmax memória.
a gond ezzel,hogy a Bios a ramokat 800-asnak látja, feszemelést csinált +0,2V-ot az alapbeállítás mellett 4.0~ -ra állítva System Memory Multiplier-t és nem megy neki egyszerűen sehogy se 1066MHz-en és nem tudjuk mi az oka.
segítséget kérnénk. várom válaszotok.
üdvözlettel
nagyarcz

(#10799) nagyarcz


nagyarcz
tag

jah és itt van a kép is róla, ennyinek látja a Windows:
[link]

(#10800) Fuzz válasza KTHOM (#10791) üzenetére


Fuzz
csendes tag

Hi!

Valóban elég a 4 tű, a másik felét letakarták. Tapasztalat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.