Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) TeeBeee


TeeBeee
tag

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és nem tudom, hogy itt a helye-e a kérdésemnek.

Pár napja vettem új alaplapot (Gigabyte EP43-DS3) illetve procit (E7200) és összeszerelést követően Win XP telepítés jött volna. Csakhogy mikor boot-olok az XP cd-vel a hardver összetevők vizsgálata (vagy hasonló) megjelenésekor megfagy a gép....kékhalál.
Az "üzenet" szerint bios frissítés, illetőleg VGA csere (Gainward Bliss 9600GT).
A bios-t frissítettem F3-ról F8-ra, ám ugyanúgy kékhalál. Esetleg nemlehet, hogy a PCIe 2.0 csatoló a hibás? Hardvergond nem lehet, mert azóta Vista van a gépen, minden probléma nélkül, de én erősen XP párti vagyok és érdekelne mi lehet a probléma.

Remélem tud valaki mondani valamit,a válaszokat előre is köszönöm.

(#11102) BViktr válasza Forestal (#11066) üzenetére


BViktr
tag

GA-EP45-DS3 <----- Ez pl. olyan? :F

(#11103) Lenry válasza BViktr (#11102) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ez olyan... csak szilárdelektrolitos kondenzátorok vannak rajta

a képen a szürkék a szilárdok, a fekete meg lila meg nem (azokban valami folyadék van)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11104) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Bocsi az OFFért de kicsit ide vág a dolog..!
Ha bárkinek bármiféle gondja van alaplappal videkártyával akkor igy talan könnyebb átvészelni..!

tsigalko bazár

Új de főleg régebbi tipusú alaplapok, videokártyák beszerezhetőek nálam!
Nagyon olcsón!

(#11105) Fire/SOUL/CD válasza TeeBeee (#11101) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A bios-ban az "advanced bios features" menuben van ilyen menupont, hogy "Limit CPUID Max. to 3". Disabled-en van?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11106) Rover623 válasza #TOTTI (#11104) üzenetére


Rover623
félisten

Ez nem off...ez direktmarketing = bunkóság...;]
Az ilyesmi maradjon az apróhirdetés szekcióban...:(

primus inter pares

(#11107) #TOTTI válasza Rover623 (#11106) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ok bocs... ha ezen gazdagodnék meg igazad lenne... igy is igazad van... :) csak érted... de aki üzletelt velem ismer hogy nem keresni akarok csak jot tenni.. segíteni.. Amint latod elég nyomott árakon megy a dolog.. Na de nem vitatkozni akarok.. Többet nem fordul elő! :R

(#11108) TeeBeee válasza Fire/SOUL/CD (#11105) üzenetére


TeeBeee
tag

Megnéztem és "Disable" áll mellette. De ez miért lényeges? Nem kötekedés, hanem ahhoz én nem értek, és így nem is tudom hogy az mi.

(#11109) zso73 válasza TeeBeee (#11101) üzenetére


zso73
veterán

Kék halál az memória gond. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11110) TeeBeee válasza zso73 (#11109) üzenetére


TeeBeee
tag

A memóriának semmi baja. :K Most Vista van a gépen és minden hibátlanul üzemel. :K

(#11111) bolic válasza zso73 (#11109) üzenetére


bolic
őstag

IDE/AHCI/RAID opció is okozhat kékhalált. :K Mostanában mára az ati drivertól is hajlamos kékhalálozni, egyéb program is szeret. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#11112) bolic válasza TeeBeee (#11108) üzenetére


bolic
őstag

Van ilyen alaplapi füzeted? Mármint felhasználói útmutató? Minden le van írva, elég az alap angol nyelv tudás. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#11113) TeeBeee válasza bolic (#11112) üzenetére


TeeBeee
tag

Van persze, már többször átnyálaztam, sőt a Gigabyte honlapon a pdf-es manual-t is, de semmi XP-re vonatkozó figyelmeztetést vagy ilyesmit sem találtam.
Arról nem tudtok hogy az XP hogy áll a PCIe 2.0-val? Vagy ezt a VGA-s dolgot felejtsem ell?

(#11114) san diego


san diego
tag

hali! tudtok nekem mondani vmi olyan progit amivel szoftveresen lehet feszt állítani tuningolni a lényeges az lenne h mem feszt tudjak állítani mert biosba nem csinálja meg mióta frissítettem :(

[ Szerkesztve ]

A szervezés az amit az előtt csinálsz mielőtt csinálni kezdesz valamit, hogy amikor csinálod ne keveredj bele.

(#11115) BViktr válasza Lenry (#11103) üzenetére


BViktr
tag

Thx. Akkor ez a lapka lesz szerintem innen.: EP45-DS3

(#11116) Lenry válasza BViktr (#11115) üzenetére


Lenry
félisten

jó választás, használd egészséggel :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11117) bolic válasza TeeBeee (#11113) üzenetére


bolic
őstag

Nemtom, de a külföldi teszt szájtok szerint semmiféle probléma nem léphet fel, hiszen némelyikük XP alatt is tesztelték, pl. 4870 karival.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#11118) Fire/SOUL/CD válasza TeeBeee (#11113) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én is átnyálaztam a manualt, kerestem a neten, már kiégett a szemem, de semmi.
Azaz mégis. Amikor elöször felraktad a kérdést a pohardverre ezt írtad:
"Az "üzenet" szerint bios frissítés, illetőleg VGA csere"

Ez így utólag, megütötte a fülemet.
Biztos, hogy nem inkább valami olyan volt kiírva, hogy be kellene állítani az elsődleges VGA-t a biosba?
Mert ha ehhez hasonlított az üzenet inkább, akkor van még esély hogy felmenjen az xp.
a bios "advanced bios features" menűben, az "initial display first" opciót át kell csak állítani PEG-re. Ezzel az elsődleges vga-t x16 Pci-e 2.0-ra állítod. A default az sima PCI, ha azon van akkor reklamálhat az xp érte. Mivel a PCI-e 2.0 ismeretlen az xp számára, ezért szigoruan ki kell jelölni neki a biosba.

Halvány esély, de esély.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11119) TeeBeee válasza Fire/SOUL/CD (#11118) üzenetére


TeeBeee
tag

Uhh...van benne valami. Sajnos nem vagyok otthon, de holnap feltétlenül megnézem.
Gyanús, hogy ez lesz a probléma...én is a VGA-Bios kapcsolatra gyanakodom.
Köszönöm, hogy törődtél a problémámmal és holnap kiderül minden.

[ Szerkesztve ]

(#11120) Blaze71 válasza superecneB (#11052) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem a memóriát kell húzni, hanem a proci fsb-t. Annak a függvénye lesz a memória freki is.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11121) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

valaki meg tudná mondani h. mi a különbség az msi p45 neo2-fr és a neo3-fr között?

Előre is köszi

(#11122) sgergi válasza Tommmmka (#11121) üzenetére


sgergi
veterán

Más a felszereltség, más csatik vannak rajta, más a hűtőborda, a neo2- több fázist kap a proci. neo2 neo3 a neo2-n két pci-e16x-es csati van.Stb...

(#11123) san diego


san diego
tag

nem a memóriát akarom húzni csak szoftveresen akarok több kraftot adni neki

A szervezés az amit az előtt csinálsz mielőtt csinálni kezdesz valamit, hogy amikor csinálod ne keveredj bele.

(#11124) mmdms válasza BViktr (#11115) üzenetére


mmdms
addikt

ezen a lapon nincsen raid?? :Y nem mintha nagyon szükséges lenne, de egy ~20k-s lapon azért lehetne...

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#11125) Fire/SOUL/CD válasza mmdms (#11124) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Lehetne, de sajna nincs. Csak a GA-EP45-DS3R -en van. (RAID 0,1,5,10)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11126) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

ezt a fázis dolgot hol tudom megnézni? mivel quad alá kéne a lap ezért nem ártana tudni q9300 proci alá kéne gondolom 6 fázis elég nei, csak azt nemtom h. specifikációknál hol kell megnézni a fázist

(#11127) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Sziasztok!

Adott a következő alaplappal és procival szerelt gép:
gigabyte k8vm800mnf + Sempron 3100+

A kérdés a következő:
Bekapcsolás után felpörög a cpu venti, de nem bootol tovább.
Mi lehet a probléma?
A többi alkatrészt egyenként kipróbáltam a saját gépemben, tehát azokkal nincs baj.

Üdv. Robi.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#11128) HUN_or válasza m1sk4r (#11127) üzenetére


HUN_or
tag

alaplap eddig működött ? bios -t frissitettél ?
estleg cmos clear -t próbáltad ?

gépházak fából, tőlem >>> http://prohardver.hu/apro/egyedi_gephazak_keszitese_fabol/hsz_1-100.html

(#11129) TeeBeee válasza Fire/SOUL/CD (#11118) üzenetére


TeeBeee
tag

Na megnéztem:
Tényleg PCI-on volt alapbeállításként, de PEG-re rakva ugyanúgy kékhalál.
Viszont feltűnt, hogy a szöveg alján (kékhalál) le van írva a megállás oka, mégpedig az hogy pci.sys , gondolom ennek betöltésekor fagyott meg.
Szerintem ha átraknám a VGA-t PCIe x4-es slotra, akkor menne, csak mostmár kezdek megbékélni a Vistával :B
Na nembaj, ha álmatlan éjszakáim lesznek emiatt akkor megpróbálom.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#11130) volvoguy


volvoguy
addikt

azt szeretném megkérdezni, hogy a különféle drivereket - hangkari, proci, stb - ami a laphoz kapott lemezen van. - lehet ugy frissiteni, hogy csak letöltö ma legfrisebbet, majd rátelepítem a régire? vagy ajánlatos előtte a régit letörölni, és ugy fel az újabbat?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#11131) Fire/SOUL/CD válasza TeeBeee (#11129) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnálom, hogy ez se jött be.
Azt viszont NEM JAVASOLT, hogy a x16 pci-e 2.0-ás kártyát bedugod a x4 pci-e 1.x portba!

Az a pci.sys hiba két dologra utal, vagy van valami bedugva a PCI portok egyikébe ami nem kompatibilis az XP-vel, illetve(lehet furcsán hangzik) de memória is okozhatja. Tudom hogy vista alatt műxik minden, de egy próbát megérne, hogy kiszeded az egyik modult, aztán ha kék halál, akkor a másik modult.
Bár valószinűleg tényleg jobban jársz ha beletörödsz a VISTA-ba.
Még azon is átsiklottam, hogy milyen XP-t akarsz felrakni. Remélem minimum XP PRO SP2-vel próbálkoztál....

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11132) sgergi válasza Tommmmka (#11126) üzenetére


sgergi
veterán

A képen a procifoglalat körül látszanak ilyen fekete kockák. Ahány darab van abból, annyi fázist kap a proci. Mostanában az északi híd és a memória is 2 fázist kap.

(#11133) sgergi válasza volvoguy (#11130) üzenetére


sgergi
veterán

Ajánlatos a régieket letörölni, bizos ami tuti alapon, de elvileg a rátelepítésnél sem lehet gond. (procidriver nincs)

(#11134) bolic válasza m1sk4r (#11127) üzenetére


bolic
őstag

Csatlakozd a PC hangszórót a lapba, és írd le hogy mennyi rövid és hosszú sípolást ad le.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#11135) dannyl


dannyl
addikt

Most biztos megkapom a hülyézéseket, de valami nem tiszta... Egy X1950pro PCI-E belemegy egy ASUS P5K3 Deluxe lapba? Mert ez a PCI-E 2.0 megkavar picit. Ezt tisztába kellene tennem.

(#11136) Thrawn válasza dannyl (#11135) üzenetére


Thrawn
félisten

Bele.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11137) dannyl válasza Thrawn (#11136) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm szépen!!! :R

(#11138) san diego


san diego
tag

bios-t frissítettem mert nem volt jó a ht, most az jó viszont mem fesz szabályzás nem megy és 2.2 volt kéne neki (ez a gyári) most 1.90et kap és ha picit húzok fsb-n 2-3mhz már kékhalál

[ Szerkesztve ]

A szervezés az amit az előtt csinálsz mielőtt csinálni kezdesz valamit, hogy amikor csinálod ne keveredj bele.

(#11139) BViktr válasza mmdms (#11124) üzenetére


BViktr
tag

Hát igen. Kicsit bosszantó. A mostani lapomon van ,de ezt sem használom, szóval nem fog hiányozni.

(#11140) csimav válasza san diego (#11138) üzenetére


csimav
senior tag

rakd vissza a régi biost:D

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#11141) san diego


san diego
tag

azzal nem megy a ht :D próbáltam :DD

A szervezés az amit az előtt csinálsz mielőtt csinálni kezdesz valamit, hogy amikor csinálod ne keveredj bele.

(#11142) bolic válasza bolic (#11078) üzenetére


bolic
őstag

Egy kis helyesbítés a korábbi HSZ-mben, nem 4GHz hanem 3.6Ghz. Az a 4GHz elméletem 1600MHz alatt volt néhány másodperces teszt, egy kicsit meg lett kavarva. :B

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#11143) TeeBeee válasza Fire/SOUL/CD (#11131) üzenetére


TeeBeee
tag

A PCI portokban csak a VGA van. A memória az 1 db 2GB-os modul...megnézhetem másik csatornán.
Az XP telepítő meg egy csupasz, alap, régi, sima, mezei változat. Ebben igazad lehet, tényleg megkéne próbálni egy integrált SP2-s vagy SP3-s telepítőt.
Itt kompatibilitási problémák vannak, ez nem kérdés. :)

(#11144) killer2


killer2
tag

Igazából nem tudom, hogy itt van-e a legjobb helyen a kérdésem, de nézzétek el, először írok ebbe a fórumba :)
Szóval, az a helyzet, hogy egy új gépet rakok össze.
Régebbről van 2 DVD író, egy 250 MBos vinyó, 4x 1GB KINGMAX RAM, egy P5B deluxe alaplap és egy 560 Wos Hyper táp.
Az alkatrészeket innen veszem: [link]
Eddig a következők vannak kinézve:
CPU Core2Duo 3000 E8400 6MB So775 Box
VGA SAP2048MB RA HD4870X2
Cooler Master Hyper 212 CPU hűtő
A kérdésem az lenne, hogy ezeket elbírja-e a táp és érdemes-e új lapot venni a PCI-E 2.0 támogatás miatt, valamint, hogy mivel lehetne jól húzni az E8400at. Milyen alaplapot ajánlotok ehhez?

(#11145) bolic válasza killer2 (#11144) üzenetére


bolic
őstag

250 MBos vinyó? :Y Gondolom, 250GB-ot akartál írni. :C

Mivel P5B alaplapod van, ez DDR2-es és jövőre már DDR3-as lapok lesznek. Ha húzni akarsz, felejtsd el a 2GB memória modulokat (4x1gb vagy 2x1gb jöhet szóba).

VGA SAP2048MB RA HD4870X2 miatt kevés lesz a tápod. :( Kb. 800W tápot igényelhet, 4870 X2 crossfire esetén optimálisan 1000W táp szükséges. :Y

Ha nagyon akarsz húzni a procit és memót, P45 lapot keress, hátránya a CF. Ennyi.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#11146) killer2 válasza bolic (#11145) üzenetére


killer2
tag

Valóban elírtam, 250GBs a vinyó.
800W??? Az nagyon sok. Más fórumon ajánlottak 600Wos tápot, de ezt majd inkább egy tápos topicban tárgyalom ki.
Most a fő kérdés az alaplap. A procit (C2D E8400) úgy tervezem, hogy az alap 3 Ghzről max 4 Ghzre húzom és az említett Cooler Master Hyper 212 hűtené. Akkor ha jól értem a RAMom rendben van (4x 1GB Kingston). A HD4870X2nél mennyit számít az, hogy PCI-E 2.0ás lapban van? A P5B deluxe nem jó ekkora húzásra? Vagy ha nem, akkor kérhetnék pontos alaplaptípust maximum 30e Ftig (de inkább kevesebbért)? Sajnos az alaplapokban nagyon nem vagyok otthon :S

(#11147) killer2 válasza bolic (#11145) üzenetére


killer2
tag

De azt a kártyát nem lehet, hogy félreértetted? Nem akarok crossfiret meg semmi ilyesmit, egy HD4870X2 kerülne bele. Amint láttam, az max 280 W körül fogyaszthat, nem?
--------
Ezt tényleg benéztem, az 448 Wot eszik maxmumon. de akkor nem elég egy 600Wos táp neki? Vagy a húzott proci+2 vinyó+2 DVD író esetén kell neki 800 W?

[ Szerkesztve ]

(#11148) #65675776 válasza killer2 (#11147) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bőven elég. Csak legyen erős 12V-on.

bolic: Ezt a tápos baromságot honnan szedted? A CF miért hátrány? :F

(#11149) juliabrilke válasza killer2 (#11147) üzenetére


juliabrilke
addikt

Elég a 600W-os táp. A 800W sokkal brutálisabb rendszereket is elvisz.

(#11150) killer2


killer2
tag

Köszi a válaszokat, de inkább az alaplapban segítsetek, egyenlőre az a fontosabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.