Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) rybank válasza juliabrilke (#10947) üzenetére


rybank
senior tag

most ezt nem úgy mondtam..a tudásomnak megfelelően próbálkoztam keresni, nem úgy gondoltam, bocsi, és köszi a segítséget!!!

amd phenom 9850-hez mit ajánlottok?

(#10952) rybank


rybank
senior tag

nem riadok viszza drága dolgoktól sem, csak érjen is annyit, és használjam sokáig!

(#10953) Dagaddt válasza -bh- (#10943) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Köszi bh!

Sajnos sem clear DMI nincs a biosban sem pedig a cmos clear nem segített!

Ugyan az a helyzet. Verifying DMI pool data és megáll az egész még boot előtt!

D°°ci

(#10954) bishopx2


bishopx2
tag

Hello!

Következő lenne a problémám, tuingoltam kicsit a gépem állitgatam állitgatam de sajnos
a vége az lett hogy az alaplapom azt írja ki hogy Auto-recovery bios és fölötte olyan van
hogy AutoBlok Bios vagy valami ilyesmi ennek most mi a problémája mit lehet vele tenni ?

Köszi előre is!

Üdv:

van ilyen..

(#10955) Sanyix válasza -bh- (#10940) üzenetére


Sanyix
őstag

mind2 sufnis volt de két tök különböző. Egyébként teljesen mindegy, mert a telepítő is ott hasalt el, ahol a bootnál a teljes rendszer is, mivel az is betölt valami vista alaprendszert. Ugyan az az acpi akártmis error van, mint a fent lévő rendszer bootolásánál... egyszerűen csak szar az egész vista úgy alapon.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10956) Sanyix válasza dangerzone (#10939) üzenetére


Sanyix
őstag

nem, csak volt 2 giga, 2 slotban, ócsó a ram, hát vettem még 4 gigát, be a maradék 2 slotba. Stalkernek jólesz, hiszen miután 1,5 gigát beterített, úgy swappolt még úgy is mint az állat, oblivionnak sem árt, és jó hogy ezekkel játszhatok, miközbe l2-ben quadboxolok :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10957) Terfoder


Terfoder
csendes tag

Szevasztok!
Nemsokára, valószínűleg a jövő hétem gépvásárlás előtt állok és egy Gigabyte EP45-DS3 vagy DS3R-hez, egy E8400-hoz és egy HD4850-hoz szeretnék jó ramot venni ami esetleg tuning esetén sem hátráltat. Két jelöltem a CSX 2048 MB 1066 MHz CEC Fan Kit és egy GEIL Ultra 2048 MG 1066 MHz KIT. Elég sok rémhírt hallottam hogy a CSX és a Gigabyte nem jó ovódai játszópajtásnak sem és hogy meg lehet vele szívni.Sajnos a Gigabite honlapján nem tudtam róra legbizonyosodni mert csak pontocskákat írt :W Szerintetek melyik memóriával járnék jobban?
Köszönöm a segítségeteket

[ Szerkesztve ]

(#10958) troly válasza juliabrilke (#10950) üzenetére


troly
tag

Köszi sároc a boltba visszavinni nem gond kicserélik.Csak azért nem ártana tudnom hogy ez mi.
De köszi mindent! :R :R

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#10959) -bh- válasza Terfoder (#10957) üzenetére


-bh-
aktív tag

Geil-t vegyél inkább (de jó a Crucial,Mushkin, G-Sill, Kingmax is..) CSX-et inkább ne (nem rossz ram, csak ebben a lapban nem az igazi)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10960) juliabrilke válasza troly (#10958) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem kell vele tökölni, ha garis, mert egyébként csak az idődet vesztegeted vele. Mondjuk kérdés, hogy egyből cserélik-e vagy először tesztelik 1-2 hétig.

(#10961) juliabrilke válasza Terfoder (#10957) üzenetére


juliabrilke
addikt

A giga lapokban eddig nekem semmi problémám nem volt a geil ramokkal. De látogass el Gorneck23 oldalára, ott biztosan átfogó képet kapsz a gigbyte alaplapokról.

(#10962) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali Mindenkinek!

Adott egy Asus M2N-SLI alaplap. [Részletes leírás itt]
A haver vett bele valami nagy teljesítményű ATI vga-t, 1 darabot.
Az a gond, hogy két perc alatt, úgy felforrosódik, hogy odaég a kezed a videokarihoz.
Az alaplap specifikációjában van egy ilyen mondat:"Support two identical NVIDIA SLI-Ready graphics cards (both at x8 mode), ASUS two-slot thermal design"

Ezért, mondván mit veszthetünk, beleraktunk 1 darab Nvidia video karit, az is izzik.

Esetleg muszály ebben az alaplapban, két azonos vga karinak lenni?
Esteleg(mint fentebbi idézetből következhet) csak Nvidia karit fogad?

A válaszokat elöre is köszönöm!

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10963) juliabrilke válasza Fire/SOUL/CD (#10962) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jó lenne, ha 2 hasonló ( ugyanolyan lenne a legjobb) videókártyát tennétek bele.
Egyébként az nvidia szerinte a gpu-nak egyeznie kell és a memóriának is ajánlott. Márka teljesen tök mind1. Órajel esetében mintha olvastam volna, hogy a gyengébb kártyához igazítja az erősebbet.

(#10964) juliabrilke válasza juliabrilke (#10963) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ja igen. Azt elfelejtettem írni, hogy 2 db nvidia kártyára értettem az előző hozzászólásomat. :B

(#10965) Fire/SOUL/CD válasza juliabrilke (#10964) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

tehát akkor összefoglalom. Az a javaslatod, hogy kötelező 2 darab kártyát belepakolni az alaplapba ill. 2 darab lehetőleg egyforma nvidia legyen.

Köszönöm a válaszod!

Fire.

UI: Ha ez tényleg így műxik, akkor a gyerek szerintem világgá megy, nem rég vette a vga-t.
De legalább(mivel akkora a vga mint egy tepsi), tudd bent pogácsát sütni az útra! :DDD :C

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10966) c.zsolti válasza Fire/SOUL/CD (#10965) üzenetére


c.zsolti
őstag

Miért lenne kötelező?

...

(#10967) juliabrilke válasza Fire/SOUL/CD (#10965) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha nem is kötelező egyformának lennie a kártyáknak, azért ajánlott 2 megegyezővel csinálni. Kevesebb a hibaszázalék.

Azért gondolkozzon el rajta, hogy kell-e neki az sli egyátalán. Itt egy kis olvasnivaló a témához angol nyelven: link
Itt meg egy teszt régebbi kártyákkal, amik nem egyformák. link

[ Szerkesztve ]

(#10968) sgergi válasza Fire/SOUL/CD (#10965) üzenetére


sgergi
veterán

Ez egy sli-s lap. Ennek az a lényege, hogy 1 videókártyánál mindegy, hogy milyen vidkari van benne, amd, vagy nvidia megy vele. Ha viszont 2 vidkarit akar, abbó csak nvidiát lehet beletenni, amd-t nem. A 2 nvidia kari meg lehetőleg legyen egyforma.

Vilyen a mostani kártyája, ami így melegedik? Házhűtés milyen?

(#10969) Fire/SOUL/CD válasza c.zsolti (#10966) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Csak azért kérdeztem, mivel ha egy kártya van belerakva, akkor az ujjlenyomatod odaég a kártyához 2 perc után. :DDD Mindegy hogy ati vagy nvidia a kártya. Másrészről meg találkoztam olyan ECS SLI alaplappal amin le lehetett(le kellet) tiltani a 2. pci portot ha egy kártya volt csak a gépbe. Ennek az alaplapnak(ECS) a leírásában nagy kiemelt betűkkel hívták fel a figyelmet erre, ellenkező esetben VGA ill. SYSTEM CRASH fordul elő. Ebben az esetben az alaplapon volt egy rikító zöld jumper, amit át kellett dugni és így maradt egy darab 16x PCI-E portod, ami úgy műxik, mintha egy sima, nem sli-s alaplap lenne. Az asus leírásában viszont nem találtam ilyen leírást, hogy biosba vagy jumperrel le lehetne(vagy le kellene) tiltani az egyik pci portot.

juliabrilke: Kösz a választ! Egy game expert gyerekről van szó, valahol olvasta hogy jobb az SLI ha játszik, tehát ezért vett ilyen alaplapot.

sgergi: Neked is köszönöm a választ! A ház hűtése nagyon jó. A cpu coller is elég drága volt, és olyan ami a rendszert is hűti, ezenkívűl van egy külön system fan ill. a tápegység alján is van 12 cm-es hűtő plusz a vinyóknál is van venti. A kártyák típusát sajna nem tudom,(most nem tudom még telcsin se elérni őket, mert olyan munkakörben dolgoznak ahol nincs náluk telefon) de mindkét csávó game expert ezért, biztos hogy "normális" kártya mind az ati ill nvidia.

Fire.

UI: mindkét vga kari kifogástalanul műxik egy sima asus m2n-e alaplapban, nem melegszik egyik sem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10970) babati


babati
aktív tag

üdv. mennyi az ideális alaplapi hőmérséklet? előre is kössz. üdv. zoli

(#10971) Szojkodi


Szojkodi
csendes tag

Tisztelet a zseniknek!!!!Érdeklödnék!!!Zenites VNF-250 lapom van 754 Socket foglalattal és egy 2.8+ Sempron lakozik benne vajon eme lap mekkora procit bir?Élöre is köszönöm istenek!!!

Ha kérdezel ötpercig butamaradsz ha nem kérdezel örökre az maradsz!!!!!

(#10972) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!
Keresgettem a témák közt, meg néztem a hozzászólásokat is, de konkrét választ nem találtam a saját problémámra.
Szóval: Idén gépvásárlás elébe nézek, és alaplapot keresek 775ös foglalathoz. Az ASUS a szívem csücske, de észérvek alapján elállok tőle, ha muszáj. Szóval olyan 30.000 Ft körüli lap kellene, ami DDR2 és DDR3 foglalattal is rendelkezik(vagy beszéljetek le a DDR3ról :DD ) Intel 8400 vagy 8500 lesz a gépben (vagy ajánljatok jobbat ebben az árban! Vagy érdemesebb 4 magosat venni már???). Radeon 4850 videókarira fáj a fogam hozzá.
Van egy FSP Bluestorm 400as tápom, ami gondolom kicsi lesz hozzá... vagy nem?
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#10973) juliabrilke válasza Szojkodi (#10971) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szorzók: 6-22
Bus Speeds: 200MHz-től 400MHz-ig (1 Mhz-es lépésekben)

A legnagyobb 754-es processzor a 3700+-os athlon 1 MB L2-vel vagy a 3400+-os 512 L2-vel. A második beszerzésére nagyobb az esélyed jutányos áron.

(#10974) juliabrilke válasza babati (#10970) üzenetére


juliabrilke
addikt

Miért, most mennyi? Szerintem olyan 50-60°c környékén nem meredek. Persze mindenkinek más a normális. Sokan már erre is azt mondják, hogy sok. :DDD

(#10975) babati válasza juliabrilke (#10974) üzenetére


babati
aktív tag

52 fok. csak mert oda nyúltam a passzív hűtőre és elég melegnek bizonyult. de megnyugtattál. köszi

(#10976) aero. válasza dannyl (#10972) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Alaplap: ASUS p5kc (DDR2 + DDR3)
proci jó, vga, jó, táp necces, lehetne kicsit nagyobb.

(#10977) aero. válasza babati (#10975) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szerintem 50 fölé nem kéne engedni ... van rendes hűtésrendszer a házadban? :)

(#10978) juliabrilke válasza babati (#10975) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha nagyon vészes szerinted, akkor tegyél rá egy kisebb ventillátort és akkor sokat fog csökkenni a hőfoka.

(#10979) juliabrilke válasza aero. (#10976) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kollégának igaza van. Szerintem szerezz be egy nagyobb tápot, hogy azt egy ideig ne kelljen cserélned.

(#10980) samfishR


samfishR
senior tag

Hello!

Olvasgattam a 790GX-ről és nem tudjátok h lehet-e már kapni az iylen csipszettel szerelt alaplapokat? Megtetszett benne az ACC fícsör, de sehol sem találni iylen lapot. Előre is kösz!

Üdv

(#10981) juliabrilke válasza samfishR (#10980) üzenetére


juliabrilke
addikt

BlueAthlon link
és nándika link
Ők ketten biztosan árusítanak ilyen lapokatés megbízhatóak.

(#10982) juliabrilke válasza Fire/SOUL/CD (#10969) üzenetére


juliabrilke
addikt

Gondoltam, hogy valahol olvasta, hogy "jaj de gyors", meg ilyenek. De azért az is kérdés ilyenkor, hogy ár/érték arányban mennyire éri meg.

(#10983) samfishR válasza juliabrilke (#10981) üzenetére


samfishR
senior tag

kösz a linkeket!
Egy kérdés: ez a 790gx még ennyire új hogy csak itt-ott lehet kapni?

(#10984) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
A problémám a következő lenne. Hoztak ma egy gépet, amin alaplapot kellett cserélnem, egy 1.8-as p4-es gép. Miután kicseréltem, és bekapcsoltam, minden led égett, forgott a proci venti, de se kép se hang, semmilyen beep jelzés. Ezután láttam hogy a VGA-n nem forog a venti, ami a vga-ra van kötve, tehát valami nem jó. Ekkora beraktam egy s3-as pci vga-t, de azzal is ugyanez volt a jelenség.
Szerintetek mit nézzek meg jobban, vagy minek lehet baja?(táp, lap, proci vagy inkább vga)?

Előre is köszönöm
Yush

(#10985) juliabrilke válasza Yushchenko (#10984) üzenetére


juliabrilke
addikt

Így elsőre a lap a ludas.

(#10986) juliabrilke válasza samfishR (#10983) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az biztos, hogy nem egy régi chipsetről van szó. Egyébként biztosan lehet több helyen is kapni, de PH!-n nem sokan árusítják ezeket a lapokat. Boltokban hírtelen csak az ipon-t tudom mondani, hogy árusítanak. (bár nem igazán néztem utána még)

(#10987) sgergi válasza samfishR (#10983) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, nem rég vezették be, még nem terjedt el.

(#10988) samfishR


samfishR
senior tag

Kösz a segítségeteket! iPon-t már néztem, ott még nincs. De akkor szerintem megvárom az új HT3.1-es lapokat és az új Deneb magos phenomokat. Ezek kb mikorra várhatóak?

(#10989) juliabrilke válasza samfishR (#10988) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igaz. Utána nézem és az ipon-nál csak 790x és fx-es alaplapok vannak. Akkor maradnak a PH!-s emberek.

(#10990) dannyl válasza aero. (#10976) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm a választ! Én is azt a lapot nézegettem! Szinte mindenem ASUS ami csak lehet és nagyon meg vagyok elégedve vele. Az a baj, hogy egy jó fél év kimaradt nálam a számítógép fejlődéséből, mert amúgy elég jól értek hozzájuk, csak ezek az új cuccok tréfálnak meg. Akkor még tudtam, hogy M2N-E SLI Deluxe az király, de a mostani számozások nem mondanak sok mindent. a P5-ig rendben, de a kc, meg a qc, q-e már nem mond semmit nekem. Ideje újra belerázódni :D

Ja, és köszönöm a másik fórumtárs (juliabrilke) hozzászólását is!

[ Szerkesztve ]

(#10991) zso73 válasza dannyl (#10990) üzenetére


zso73
veterán

Nekem KC van, és sokat szívtam vele. Most gariztatás alatt van, mert nem mindig indult el... :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10992) babati válasza juliabrilke (#10978) üzenetére


babati
aktív tag

köszi. az lesz. teszek rá egy ventit, de nem nagyon van hely, sebaj majd vhogy rábiggyesztem. mondjuk sztem az 52fok még nem annyira húzós.

(#10993) Yushchenko válasza juliabrilke (#10985) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na igen, de az most lett kicserélve. Nem lehet, hogy a proci szar? mert gyak, semmi nem indul be, csak a cpu venti, és a ledek világítanak. Se vinyó, se vga, se semmi. Még nem is csipog.

(#10994) juliabrilke válasza babati (#10992) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az igaz, hogy annyira nem vészes, de azért ezt is tudod még csökkenteni. Ez meg csak kevesebb lesz, amikor nem lesz ilyen ilyen meleg kint.

(#10995) juliabrilke válasza Yushchenko (#10993) üzenetére


juliabrilke
addikt

A processzor azért kisebb %-ban hal meg mint mondjuk egy alaplap. Nekem amikor a procim volt rossz, akkor elindult, de fagyott nagyobb terhelésnél. Ha van lehetőséged, alkatrészed és időd, akkor meg kellene másik rammal (esetleg külön foglalatban) és processzorral nézni a gépet.

(#10996) dannyl válasza zso73 (#10991) üzenetére


dannyl
addikt

Oppsz! Az nem jó :( ! Remélem nem túl gyakori probléma ASUSéknál! Nem volt még soha semmilyen rossz tapasztalatom velük! Ezután sem szeretném, ha lenne. Azért köszi, hogy szóltál!

(#10997) juliabrilke válasza dannyl (#10996) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért ez ne vegye el a kedvedet tőle. Az is lehet, hogy csak egy egyedi esetről van szó, mert gyári hibás lapot kapott az illető.

(#10998) dannyl válasza juliabrilke (#10997) üzenetére


dannyl
addikt

Nem fogja elvenni :DDD ! Annyit meg tudnátok mondani, hogy mit adnak a laphoz a dobozban? Eddig mindig Deluxe-os ASUS-t vettem, és azok tele voltak rakva minden jóval. Na most én nem találtam DDR2+DDR3-mas deluxe-os lapot 30000Ft körül. Vagy nem is számít sokat az a DDR3 :U ?

(#10999) juliabrilke válasza dannyl (#10998) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ajánlom ezt a tesztet : DDR2 vs. DDR3 Én levontam belőle a következtetéseket. :DDD

Pontosan melyik lapnak is kérdezted a felszereltségét? Elvesztettem a fonalat. :DDD ASUS p5kc? :F

[ Szerkesztve ]

(#11000) dannyl válasza juliabrilke (#10999) üzenetére


dannyl
addikt

Igen, a P5KC-t kérdeztem, bocs ha nem jött át, hogy mit is akarok :)) ! Azt a tesztet én is néztem, csak az is majd' 1 éves már! Azóta nincs változás? Ráadásul én 1600-as RAMokat szeretnék, az pedig még nincs a tesztben :(( !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.