Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) -bh- válasza Tommmmka (#10849) üzenetére


-bh-
aktív tag

1. A P35 65nm-es procikra van optimalizálva (Pentium DC2xxx,C2D E4x00, E6xx0, Q6x00,QX6x00 - ugyhogy a Q6600hoz ez "passzol"); a P45 inkább a 45nm-es procikra van optimalizálva (E7x00,E8x00, Q9xx0) - ettől függetlenül a 65nm-es procikat is eszi.
2. A P45 mindenképpen a jövőbiztosabb - pl. a következő (finomított) Penryn - 1600FSBvel (elvileg lesz) - "ideális társa"
3. tuningolni valamivel 1szerübb a P35ben...

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10852) -bh- válasza Herogabi (#10850) üzenetére


-bh-
aktív tag

Ha már a lapod AM2+ -os, akkor már tegyél bele inkább 1066-os Kingmaxot. Kb 400Ft a felára/db (talán annyi se), és a későbbi Proc.Upgrade után - ami esetedben a Phenom vmelyik variációja lesz - ki fogja használni az 1066-os sebességet (addig meg megy lassabban - nem fog ártani neki a 800as tempó...)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10853) -bh- válasza McKane (#10843) üzenetére


-bh-
aktív tag

Inno3D-s a 8600GT-d? (szvsz gyanus,h az a gond...)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10854) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali!

Ugye a microATX-es lap az jó a sima ATX-es házba??? Vagy nem lehet felcsavarozni??

Üdv. :R

(#10855) tupacamaru válasza Hoffer (#10854) üzenetére


tupacamaru
veterán

Jó. :B Fel lehet.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10856) Qru válasza Tommmmka (#10849) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mire használod és mennyi ideig akarod használni. Ha játékra kell és nem akarsz évekig várni a proci fejlesztéssel akkor E8400. Jobban húzható mint a Q6600, kevésbé is melegszik és a játékok még nincsenek 4 magra optimalizálva.
Viszont ha több évre tervezel (a játéok lassan kihasználják majd a 2nél több magos procikat) esetleg sokat konvertálsz, tömörítesz stb akkor Q6600.

#nincsbennetarcsi

(#10857) Qru válasza McKane (#10843) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VGA halál gyanús. Próbáld ki a gépet egy másik vga-val, vagy a vga-d egy másik gépben. Ha ott sincs kép akkor mehet vissza gariba vagy kuka.

#nincsbennetarcsi

(#10858) McKane válasza Qru (#10857) üzenetére


McKane
senior tag

meglett az eredmény... A VGA megdöglött.. :(( Amugy Albatron 8600GT volt.. Köszi a segítséget!

(#10859) hahajdu


hahajdu
aktív tag

Alaplap cserénél kell valamire különösen ügyelni, vagy csak át csavarozom a dolgokat a másik lapba?

Amikor át teszem a processzort új pasztát kell kenni alá? Ez jár a laphoz? mert ha kell és nem jár akkor szederlekvár lesz :))

[ Szerkesztve ]

hunpad.com

(#10860) c.zsolti válasza hahajdu (#10859) üzenetére


c.zsolti
őstag

A lap lefogatására használt távtartókra figyelj, nem biztos, hogy ugyanarra a helyre esnek a régi és az új lapon. (ez akár zárlatot is okozhat) Aztán még az alaplapi kivetések csatlakoztatása is fontos. (bekapcs, reset, LEd-ek, USB, stb.)
Paszta nem jár a laphoz, egyébként célszerű újra pasztázni.

...

(#10861) hahajdu


hahajdu
aktív tag

"A lap lefogatására használt távtartókra figyelj, nem biztos, hogy ugyanarra a helyre esnek a régi és az új lapon. (ez akár zárlatot is okozhat)"

ezt ki tudnád fejteni egy kicsit jobban? az alaplap ne érjen hozzá a házhoz? :F bocs

[ Szerkesztve ]

hunpad.com

(#10862) c.zsolti válasza hahajdu (#10861) üzenetére


c.zsolti
őstag

A ház belsejében vannak a távtartók, amik távol tartják a lapot a hátsó "tálcától". [link] Ezen a képen beűkkel vannak jelölve a távtartók helyei.
A távtartó a ház tartozéka, ne az alaplap dobozában keresd.

[ Szerkesztve ]

...

(#10863) Sanyix


Sanyix
őstag

"bank request interleaved but not enabled"

kb ezt írja ki a bootnál a gépem, mikor 2 db 1 gigás cl5-ös 800mhz-s csx ddr2 mellé beraktam 2db pontosan ugyanilyen tulajdonságú de 2 gigás ramot. Mi ez? Mellesleg a win (vista 64 sp1) acpi errorral kékhalálozik bootnál az új memokkal. Az érdekes az, hogy ha 1 1 gigás és 1db 2 gigás van benn, akkor simán megy. Ahogy meghaladom a 3 gigát paff, kékhalál. Persze az x64-es ubuntu linux lazán megy, bios felismeri, csak a fönti dolgot írja ha mind a 4 bentvan, és a 10 perc memtest se talált semmi hibát.

Most ez mi?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10864) hahajdu


hahajdu
aktív tag

értem. és házanként és alaplaponként ugyanannyi távtartó van? mert a gépet kompletten vettem és nem nagyon vannak hozzá plusz alkatrészeim, csak egy két csavar

[ Szerkesztve ]

hunpad.com

(#10865) -bh- válasza hahajdu (#10864) üzenetére


-bh-
aktív tag

Házhoz mindíg annyit mellékelnek csavarból, ahány lefogatóhely van a tálcán. Ha nincs meg mind, val'szeg a gép összerakójánál maradt.. Alaplaponként változó a lefogatás, de a hátsó panel környéki lefogatók minden mATXes és ATXes deszkánál ugyanott vannak - a többi a méretek miatt kerül máshova. A lényeg, h a proci körül, ill a sínek környékén mindenképp le legyen fogatva (ha 1 kimarad, attól nagy probléma még nem lesz - ha odafigyelsz a szerelésnél, és nem görbíted el a lapod.)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10866) -bh- válasza Sanyix (#10863) üzenetére


-bh-
aktív tag

lehet, h kevés a fesz a ramoknak...az is lehet, h tényleg hibázik a ram - csak az nem 10 perc alatt derül ki a memtestben - volt már olyan esetem, amikor 1 óra teszt után kezdett el szemetelni a ram (és akkor nagyon...). A memória-szervezést megnézted a lapod manualjában? (hogy vannak a párok).
Esetleg páronként teszteld ki a ramjaid... (pl. csak az 1Gs párt, aztán csak a 2G-s párt...aztán külön-kölön, darabonként...)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10867) lantika


lantika
tag

asus a6r laptopban szeretnék lapot cserélni,mert a gyári 1.6-os procit lecseréltem,de a lap nem támogatja a 2.0-ás pentium procit :O . ötleteket várnék. :C

[lantika]

(#10868) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok egy gyors kérdésem lesz csak.
Egy elég jó gamer PC állítunk össze most csak nem tudom melyik alaplap a jobb a márka nem kérdés egyértelmű hogy ASUS csak hogy melyik a Asus Maximus II Formula vagy a Asus Maximus Formula sima úgy mond régebbi árban 7.000 Ft a különbség szóval az nem számít.
Tehát a kérdés ti miket ajánlanátok , a - CPU egy Intel core 2 duo E 8500
- VGA Asus HD 4870 top
- RAM 2x 2 giga Geil ultra 800 mhz kit
azért csak ezeket írom mert ezek vannak közvetlen az alaplapon és ez még is alaplap topik:D

Szóval melyik a jobb szerintetek?
Előre is köszi a választ sziasztok.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#10869) hahajdu válasza -bh- (#10865) üzenetére


hahajdu
aktív tag

csavarom van elég csak hézagoló nicns.. de ha az ATX-esnek majd több kell mint a mostani matx-esnek akkor majd bontok a régi gépből :)

hunpad.com

(#10870) -bh- válasza DonDennis (#10868) üzenetére


-bh-
aktív tag

A a CF számít, akkor Maximus 1 (x38 - 2x16 PCIx sávot kiadja a kariknak), ha inkább a tuning, akkor a Maximus 2 (P45)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10871) -bh- válasza hahajdu (#10869) üzenetére


-bh-
aktív tag

a távtartó magasságára azért figyelj oda (lehet,h más méretű)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10872) Lenry válasza hahajdu (#10869) üzenetére


Lenry
félisten

vagy beballagsz a legközelebbi PC boltba és kérsz... ilyen apróságokat általában ingyen is adnak

aláírásodra: a hosszú í-t az Alt lenyomása közben a numerikus számpadon a 161 bepötyögésével írhatod :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10873) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Az alábbi alaplap és CPU párost szeretném megvenni.
MB: Gigabyte ga-ma78gm-sh2
CPU: AMD A64 X2 BE-2400 45W

Az a problémám, hogy nem találok olyan helyet ahol mindkét hardver megrendelhető egyszerre. Mivel házhoz szállítást kérek ezért nem akarok 2-szer szállítási költséget fizetni. A kettő ára együtt nem haladhatja meg a 30K-t. Ez nem egy nagy kritérium mert 15 alatt van mind a kettő, viszont találtam drágábban is mind a kettőt.

Aki ismer egy ilyen boltot, az kérem írjon.
Előre is köszönöm.

sutszi

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10874) juliabrilke válasza sutszi (#10873) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hello!

A PCland boltjában meg lehet venni mind a 2 terméket.

(#10875) juliabrilke válasza sutszi (#10873) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az A4team-nél is meg lehet venni az alaplap+ processzor párost.
proci
alaplap

(#10876) Sanyix válasza -bh- (#10866) üzenetére


Sanyix
őstag

Nem valószínű hogy mindig pontosan ugyanott hibázik. csökkentett módba látható, hogy a crcdisk.sys fájl betöltésénél elakad, majd kékhalál. Mint mondtam, ha csak 3 giga van bent, akkor semmi gond nincs. A párokat megnéztem. Az 1g-sek eddig is párban voltak. A maradék 2 helyre is párban került a 2 új ram. De ha csak 3 modul van bent, ami ugye 4 giga, akkor is behal a win. Ha nincs meg 4 giga az összes ram, akkor simán működnek. 6 gigával meg a linux. Fesz nemhiszem hogy kevés, mert auto-n van, és mert random hibákat nyomna akkor, de semmi random nincs benne. Mindig pont ugyanott hal be.

Egybként honnan tudom hogy alapon mennyi feszt kapnak? Csak mert nem akarom megsütni a manuális beállítással.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10877) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok!az lenne a kérdésem hogy melyik alap a legerősebb az inetegrált VGA-s lapok közül! Magyarul melyik lapon van a legjobb integrált VGA? :R Tesómnak szeretnék olcsón összerkani egy kis gamer konfigot! COD4 lenne teritéken közepes felbontásban! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#10878) Sanyix


Sanyix
őstag

Loál utánakerestem ennek a crcdisk.sys-nek. Elég általános hiba, hogy itt kékhalálozik a pista, hibás driverek miatt. De most olvastam azt is, hogy 4 giga ramnál is csinálja, ezért ki kell venni, és 2 gigával telepíteni, majd leszedni hozzá egy javítócsomagot, és azután már használható a 4 giga is. Na ezt majd otthon kipróbálom, talán műxik.
De ezt az interleaved izét még mindig nem értem. És a memtest szerint nem is valami húdegyors a ramom... 2,3 gbyte/sec átvitelt ír rá. Ez nekem kevésnek tűnik, én egy 6,5 gbyte/sec adatra emléxem (amd 770 chipset, athlon x2 4400+ brisbane), bár az lehet vindózos adat, ott meg lehet hogy a driverek miatt jobb eredményt ér el.

Viszont ez az interleaved cucc is volt valami fórumon, bár nem közvetlenül ram berakás után, de ugyan ezen a lapon (asus m3a), és ott azt írták biosfrissítés után eltűnt. Tegnap én is frissítettem 0805-ös verzióról 1001-re, de a ramokat nem raktam be, már nem volt erőm, meg fájt is az újjam a rakosgatástól. (egyébként ki hogy rakja be a ramokat? Én úgy hallottam, úgy kell, hogy nyomni a 2 végén, hogy a pöckök magától rázáródjanak. De sztem ha a pöcökkel rásegítenék kevésbé erősen kéne nyomni, és nem maradna vörös csík az újjamon :D )

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10879) hahajdu


hahajdu
aktív tag

Aeneon 2x1GB 2Rx8 PC2-5300U-555-12 memóriát raknék Gigabyte GA-MA78G DS3H alaplapba.. sajnos nincs fent aeneon memória a hivatolos memory support listában... baj van? :U :B :F

hunpad.com

(#10880) juliabrilke válasza hahajdu (#10879) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem gond, hogy nincs rajta a hivatalos support listában. Nem tudják mindegyik memóriával tesztelni azértők sem.

(#10881) juliabrilke válasza kavicssli (#10877) üzenetére


juliabrilke
addikt

A sideport memoriás alaplapokkal kellene próbálkoznod. példa

Tudomásom szerint ez a legerősebb integrált vgaval rendelkező alaplap.

(#10882) -bh- válasza Sanyix (#10876) üzenetére


-bh-
aktív tag

BIOS/ HW monitor (v ahogy elkeresztelték a lapod biosában - ugyanis ezt nem irtad még le, milyen lapod van...) Amugy ha Giga, akkor jó esély van alulfeszre (1,8V auto, de a CSX-nek 2Vkell - ha 4 modul, akkor picit több is - kb. +0,5Val. )
ennyivel még nem sütöd meg - van olyan DDr2-es modul, ami 2,4V-on megy (annak mondjuk a hűtése is megvan)
-- Azért próbálj meg egy PowerMAxx-ot is (HDD teszt; ott Full Read Scan) - kicsi rá az esély, de lehet, h a HDD-d kezd behalni.

monjuk én nem AMD-zek... viszont nálam 4 Giga van (igaz, telepítésnél még nem volt benn...) és nem volt ilyen problémám.

de lehet, h a BIOS friss +oldja a problémát..meg ez még viszonylag friss chipset - gyakrabban kell még drivert frissíteni (bugfixek...)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10883) -bh- válasza juliabrilke (#10881) üzenetére


-bh-
aktív tag

egyetértek! Jobb vétel, mint a Giga - és nem jobb/gyorsabb 10-15%-al (mint ára mutná..)

sanyix: Auton sose hagyok semmit... néha tök hülyeségeket állít be a bios...(v túl kevés, v túl sok..)
U.i2: mire megírtam, addigra te is megírtad a köv.Hsz.-t...

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10884) Sanyix válasza -bh- (#10882) üzenetére


Sanyix
őstag

de írtam, asus m3a Nem láttam a hw monitornál memória feszt, de majd otthon megnézem mégegyszer. Feszültséget emelek majd. Vinyóval akadnak néha bajok, de lassan haldoklik. Valószínűleg nem is gond, ha max 3 gigával mindig indul, csak 3 giga fölött nem. Amúgy szombaton volt full scan, akkor semmi nem volt, csak egy db raw read error.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10885) -bh- válasza Sanyix (#10884) üzenetére


-bh-
aktív tag

ne (csak) chkdsk-val meg scandisk-el ellenőrizd a HDD-d. A PowerMaxx tényleg kiteszteli a winyódat... (S.M.A.R.T. adatok alapján rángatja végig a HDD alkatrészeit. kb.)
Ha az hibát ír, szvsz kezdj el uj winy után nézni

u.i: Everesttel próbálj még feszeket nézni

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10886) Sanyix válasza -bh- (#10883) üzenetére


Sanyix
őstag

Az ok, tényleg hülyeséget állít be, pl a procimnak 1,3voltot, mikor 1-en is gyönyörűen megy :D

De a memóriáknál honnan tudjam mekkora fesz kell neki? Annyi féle van, és nem igazán rágják az ember szájába...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10887) Sanyix válasza -bh- (#10885) üzenetére


Sanyix
őstag

valami hd mittududomain mivel csináltam. 90 percig tartott, végigment az egész felületén.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10888) -bh- válasza Sanyix (#10886) üzenetére


-bh-
aktív tag

rá van irva elvileg. (vagy a Ramra, vagy a dobozára... v a gyártó oldalán.)
ugyhogy ha nincs szerencséd, megint nyomkodhatsz ramot... :D

ha meg csak relatív érték van (pl. +0,1V) akkor nézd meg a lapod manualjában a default fesz.értéket - és a különbséget add hozzá (pl. def.:1,V ; Ram: 2,1V, akkor +0,3-0,4-e (amugy is droppol - meg 4 modulod van, ami jobban terheli a lapod)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10889) -bh- válasza -bh- (#10888) üzenetére


-bh-
aktív tag

leharadt a 8as... szoval Def.:1,8V....

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10890) Sanyix válasza -bh- (#10888) üzenetére


Sanyix
őstag

abszolút érték van azt néztem, min 1,8v max 2,4v
a ram Itt nem látok feszt, doboza nincs, a matricán meg a típusjelzés van, a méret meg valami, ahogy a képen is van.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#10891) -bh- válasza Sanyix (#10890) üzenetére


-bh-
aktív tag

adj neki 2V-ot - ha nagyon melegszik, vedd lejjebb...de bírnia kell. (ugy emléxem, 2Vosak a CSX-ek..)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10892) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Alaplap hibája okozhat gép újraindulást 3d-s programok alatt?

(#10893) -bh- válasza dangerzone (#10892) üzenetére


-bh-
aktív tag

ha csak 3d alatt csinálja, akkor inkább driver
(azért pillants rá a lapodra - ha púposak a kondik, akkor viszont a lapod miatt csinálja)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#10894) mg105


mg105
senior tag

sziasztok! lenne egy olyan kérdésem, hogy most vettem egy ASUS P4P800-VM alaplapot használtan. belepakoltam a cuccaimat, elindítottam, és biztos ami biztos futtattam egy memtestet. minden tökéletesen ment, amikor csak egyszerre elsötétült a képernyő. mivel nem láttam, nem tudom mit csinált a gép, de csak az újraindítás segített. gondoltam kipróbálom egy másik videókártyával is (azzal már elkezdtem windowst telepíteni) de egy idő után az is megunja, és kikapcsolja a monitort (no signal). lehetséges, hogy az alaplap hibás? mind2 videókártya tökéletes másik gépben, a monitor is.
előre köszönöm a segítségeteket

(#10895) XenHai


XenHai
senior tag

Hali! lenne 1-kis gondom.1 asus p5kc alaplapom van tegnapi nap folyamán használat közben kikapcsolt ,azután overlocking faild hibaüzikel indult hiába állítottam vissza a biost és az elem kivétel sem segített .De legalább nvrambol valo töltés eseten be indult a win és 2-5perc elteltével megint ki kapcsolt. Már nyomtam bios frisitést is a hiba üzenet el tünt az indulásnál de most már a win sem jön be sőt már a biosban is néha kifagy mi lehet a probléma...???

[ Szerkesztve ]

(#10896) mg105 válasza XenHai (#10895) üzenetére


mg105
senior tag

lehet, hogy valamelyik alkatrész megadta magát. feszültséget emeltél? én személy szerint csak erre tudok gyanakodni.

(#10897) XenHai válasza mg105 (#10896) üzenetére


XenHai
senior tag

Nem semmit gyári beállításon ment amióta használom csak 1x lett állitva a proci amikor megjott de az már lassan 1 éve volt , be kapcsoltam és puff kikapcsolt !Aztán kezdett a bios szemétkedni.

[ Szerkesztve ]

(#10898) mg105 válasza XenHai (#10897) üzenetére


mg105
senior tag

ha van rá lehetőséged, próbálj meg minnél több mindent kicserélni benne egy próba erejéig. értem ez alatt a procit, a ramot...
amúgy anno nekem is volt ilyen problémám, nekem az egyik ram volt a ludas. (azóta nem értem miért overclocking failedet írt ki). mint említettem, próbálj szerezni valahonnan alkatrészeket egy teszt erejéig, hogy behatárolhasd a probléma okozóját!

(#10899) XenHai


XenHai
senior tag

Az a baj hogy itt a környéken nem sok embernek van ddr2-es ramja de asszem be viszem akitől vettem úgy is garis az alaplap meg a ram is ..

(#10900) mg105 válasza XenHai (#10899) üzenetére


mg105
senior tag

akkor az lesz a legjobb. sok sikert!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.