Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) thakl válasza juliabrilke (#10050) üzenetére


thakl
csendes tag

Kár hogy nem rakták bele a Dolby Digital Live Stream-et. Pedgi az Asus felé húzott a szívem.

(#10052) TazLeacher válasza juliabrilke (#10049) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Itt a kép. A procitól balra van az aktív hűtés. A kisventi megvan, csak nem tudom ráerősíteni, mert a hűtőbordán végigfutó fekete nVidia feliratos lefogató műanyag csík kimaradt, pedig az nem engedné, hogy előre bukjon a venti(ke).

Én szeretem belőni általában fixre, egy kicsit főlé is, mint kéne, nem baj, ha kicsit hangosabb, cserébe hűvösebb. Itt viszont pont fordított. Jó halk, de rohadtul nem hűt. Remélem, ha az alaplapot tudom már hűteni, lenetebb megy, de egyelőre minden alapon Q6600 + Xigmatek S1283 48-50 fok, crossbow-val. :Y

(#10053) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Vettem egy Asus A8V-VM SE alaplapot, integrált S3 grafikával. Feltettem a hozzá adott CD-n lévő drivert, és kirpóbáltam két másikat is (legfrissebbett asus oldaláról, legfrissebbett S3 oldaláról), de a hiba mindegyiknél ugyanaz: 1280*1024-es felbontásban, 32 bites színmélység mellett teljesen csíkos a képernyő, vibrál össze-vissza, használhatatlan. 16biten okés. Eizo L557 17" TFT-vel használnám...

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
Narancs

Beauty is pain

(#10054) juliabrilke válasza thakl (#10051) üzenetére


juliabrilke
addikt

Esetleg a Dolby D. L. S. már hangkártyával is meg tudnád oldani. (aminek még a hangja is jobb minőségű is lehet) Csak ezért az egy dologért nem kellene a másik alaplapot megvenned. (bár a döntés nem az enyém :) )

(#10055) juliabrilke válasza TazLeacher (#10052) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tehát akkor a biosfrissítés sem oldotta meg a fordulatszám szabályozást?
Szoftveres állítás nem megfelelő megoldás? Esetleg az is jó alternatíva lehetne.

Egyébként ragaszkodsz ehhez a hűtőhöz, amit hozzá adtak. Tudom, hogy gyári, de akkor is. Szerintem nem pótolhatatlan eszköz. (de azért a kimaradt alkatrészért azért még harcolj :) Az jár hozzá. )

(#10056) TazLeacher válasza juliabrilke (#10055) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Milyen szoftvert ajánlasz a ventivezérléshez? Sosem volt még ilyen gondom. Este rádugom az S-FLEX-et, megnézem ahhoz mit szól, ezt mennyire tudom állítani.

Ragaszkodnék a kis ventihez, nem azért vettem 70K-s lapot, hogy utána meg én rohangáljak alkatrészért, meg ilyen kókány befőttesgumival fogassam fel.

Egyébként mondom, rájöttem, hogy lehet állítani, de olyan mintha csak elvben állítaná, mert a BIOS más rpm számot ír, de se a hőfok, se a hangja nem változik. :F

[ Szerkesztve ]

(#10057) juliabrilke válasza Narancs (#10053) üzenetére


juliabrilke
addikt

Milyen operációs rendszert használsz és melyik drivert tetted fel hozzá (verziószám)?

Kizárólag 1280*1024-es felbontásban 32biten hibázik?

(#10058) juliabrilke válasza TazLeacher (#10056) üzenetére


juliabrilke
addikt

A kis ventilátort gondolom a foglalat mellég dugtad balra. :U Most néztem a ventilátort. Ennek csak 3 tűje van. Ezt szerintem nem lehet szabályozni. :F

Szoftveres megoldás lehet: SpeedFan, (más hírtelen most nem ugrik be. :B )

Egyébként igy néz ki neked is a bios képed a Dynamic Fan Control-nál (vagy mifene a neve : ) ) link

(#10059) TazLeacher válasza juliabrilke (#10058) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan ilyen a BIOS, igen. SmartFan vagy Manual. Manualra álllítva van az, amit mondtam. Minden venticsati 3 tűs a lapon, a Xigmatek CPU hűtő is 3 tűs.

Speed Fan? Rákukkantok.

(#10060) juliabrilke válasza TazLeacher (#10059) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ebben a 3 vagy 4 pines dologban nem vagyok 100%-utána kellene néznem.

A kérdés majd az lesz, hogy a speedfan támogatja-e az alaplapodat. :B A többi program, ami beugrott még az sajnos csak egy adott márkához jók (gigabyte, asus, abit). A te lapodnak nincs ilyen programja mondjuk a gyári cd-n?

(#10061) Narancs válasza juliabrilke (#10057) üzenetére


Narancs
őstag

XP 32bit, asus.com-ról a legfrissebb van fent, 6.14-es.
Kizárólag. Ez a TFT-m natív felbontása, ezen kell (kéne) használni.

Beauty is pain

(#10062) juliabrilke válasza Narancs (#10061) üzenetére


juliabrilke
addikt

link

Ez jó hozzá? Egyébként tedd fel a legfrissebb hyperion via drivert is.

(#10063) Narancs válasza juliabrilke (#10062) üzenetére


Narancs
őstag

már ezt is kipróbáltam kösz. Hyperiont most töltöm...

Beauty is pain

(#10064) juliabrilke válasza Narancs (#10063) üzenetére


juliabrilke
addikt

Remélhetőleg az megoldja a hibádat. Egyébként ez ilyen via service pack. Sok jó dolgot javít a via chipsetes alaplapokon.

(#10065) Narancs válasza juliabrilke (#10064) üzenetére


Narancs
őstag

nem oldotta meg :(((
asszem megy vissza gariba a lap, mert sehol a neten nem találtam hasonló hibáról leírást, ergó ez valami gyárihibás fika lehet...

Beauty is pain

(#10066) TazLeacher válasza juliabrilke (#10060) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem volt ilyen progi, csak ilyen hálózatkezelő izé. :DDD

Este, ha hazaértem, és kipróbáltam az S-FLEX-el, már okosabbak leszünk.

(#10067) Abdul84 válasza juliabrilke (#10030) üzenetére


Abdul84
csendes tag

ha biosban is ezt írja ki akkor mi van vadi új gigabyte 460 as táp ???

(#10068) juliabrilke válasza Narancs (#10065) üzenetére


juliabrilke
addikt

:( Én se találtam a neten semmi ilyen hibát, ami ezzel az alaplappal furdul elő.
Még egy dolog: a monitor driverét feltetted vagy csak plug and play van felrakva? (esetleg default)

(#10069) juliabrilke válasza Abdul84 (#10067) üzenetére


juliabrilke
addikt

Őszintén? Tapasztalsz valami instabilitási problémákat vagy valami egyéb hibát? Én 2 évig használtam így egy gépet és semmi bajom nem lett belőle.
Ha nagyon zavar, akkor mérőműszerrel meg kellene mérni, hogy a különböző ágain mennyit tud leadni. Én ezekben a mérésekben jobban megbíznék.

Egyébként ha nem tapasztalsz semmi negatív dolgot, akkor szerintem ne nagyon foglalkozz vele. (saját meglátás)

(#10070) juliabrilke válasza TazLeacher (#10066) üzenetére


juliabrilke
addikt

link

Várom az eredményeket a másik ventivel. Akkor talán többet tudok/unk segíteni.

(#10071) TazLeacher válasza juliabrilke (#10070) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi! Eredmények holnap 10-11 körül...

(#10072) V1d0N


V1d0N
csendes tag

Hali azt szeretném kérdezni, hogy ehez a vashoz(e2200 proci, hd3850 vga, 2x1GB DDR2 1066Mhz Kingmax memória) milyen alaplapot tudnátok ajánlani? 17.000 körül legyen (+,- 1,2k) Tuningolni is szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#10073) Quiksilver válasza juliabrilke (#10045) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

nah mind a 2 teszt lefutott nem volt gond viszont lehet h én voltam a "ludas" mivel az alaplaphoz kapott driver cd-ről lett feltelepítve az egész és le töltöttem az elméletileg létező legfrissebb drivereket azóta (lekopogom) nem volt gond.....majd még kiderül mivel mint írtam filmezés vagy netezés közbe jött a kékhalál ezért most egy filmet indítottam el meg közbe fenn vok a neten is aztán majd este kiderül h újra indult-e (közbe nem leszek gép előtt mert dolgom van, csak úgy menni fog a gép) :D

...majd írok ha meg van az "eredmény" ja és thx a helpet :R

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10074) juliabrilke válasza Quiksilver (#10073) üzenetére


juliabrilke
addikt

Aha...Szóval driver. Remélhetőleg tényleg ez volt a problémája. Hagyd filmezni a géped és meglátod, hogy lesz-e kékhalál. :D

Egyébként ha lefutottak a tesztek, akkor nem a hardverrel van/volt a gond szerencsére.

(#10075) juliabrilke válasza V1d0N (#10072) üzenetére


juliabrilke
addikt

Milyen elképzelés lenne a márkára és nagyjából mit tudjon? Csak a tuning és az elméleti 17 ezer forintos ár a lényeges?

(#10076) V1d0N


V1d0N
csendes tag

gigabyte-re gondoltam. és igen kb ennyi lenne :)

(#10077) juliabrilke válasza V1d0N (#10076) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sajnos nem tudom, hogy helyileg hol lenne jó, ezért ajánlok csak márkát és nem boltot.
Egyébként új vagy használt kellene?

GIGABYTE GA-P35-DS3L 15k
GIGABYTE GA-P35-S3 ~15-16k
GIGABYTE GA-EP35-DS3 ~17k
GIGABYTE GA-P35-DS3 ~17k

A 2 utolsó alaplap kicsivel jobb, mint az első. Méretesebb borda is lesz rajta, a tuninggal nem lesz gond. (az árak esetleg lehetnek alacsonyabbak is itt a PH!-n.) Fuss át pár tesztet ezekről a lapokról és sok sikert hozzá. :D

(#10078) Abdul84 válasza juliabrilke (#10069) üzenetére


Abdul84
csendes tag

Hiba nincs semmi baja a gépnek köszike a gyors választ thx for all

(#10079) V1d0N válasza juliabrilke (#10077) üzenetére


V1d0N
csendes tag

értem köszi szépen

(#10080) Mobildeck


Mobildeck
tag

sziasztok
a kérdésem a következő:

gigabyte alaplapot vásárolunk a barátomnak, és kérdés, hogy melyiket. én egy p45ösre gondoltam, csak amit kinéztem annak vmi kompatibilitási listája vana cpu-hoz is meg a ramokhoz is, és félek h majd nem fog működni.
amit kinéztem:
GIGABYTE GA-EP45-DS3R
az az e betű mit jelöl a p45 előtt? nekem p35öm van(tavaly vettem még), és abból is csak ilyen e p35öset lehet kapni ott ahol vesszük majd.
a cpu és a ram amit kinéztem:
Core2 Duo E6550 2.33GHz
KINGSTON HyperX 2048Mb DDR2 1066MHz CL5 KIT

köszönöm a segítséget előre is!

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#10081) sgergi válasza Mobildeck (#10080) üzenetére


sgergi
veterán

Az E energiatakarékosságot jelent, tuningnál semmit nem ér, a nélkül sem sokat, de legalább nem árt. A többi alkatrész meg biztos, hogy menni fog benne.

(#10082) Mobildeck válasza sgergi (#10081) üzenetére


Mobildeck
tag

köszönöm a gyors választ :)

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#10083) TazLeacher válasza juliabrilke (#10070) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na, már okosabb is lettem, haza se kellett mennem. :O

Valamit nagyon benéztem... :B a Xigmatek venti 800-1500Rpm-es, tehtá tényleg 100-on pörög. (nekem pedig nem hangos... :( )

Ugyanakkor így elég magas a proci alapon 50 fokkal. EZ mondjuk lehet, hogy kedves 82 fokos lapnak köszönhető, ami alatta van. Tehát megvárom a kisventit, aztán megnézem, hogyha lehül egyáltalán a lap, (amit nagyon-nagyon remélek) akkor hül-e a proci. Ha nem, akkor szétkapm, újrapsztázom, vissza, aztán mehet elölről minden. Egyelőre 50 fokos idel procival cseszhetem a tuningot... :(

(#10084) zsolt1129 válasza TazLeacher (#10083) üzenetére


zsolt1129
addikt

Most nézem az adatlapodon hogy micsoda lapba ruráztál be.Nem vagy semmi az biztos.És milyenek ezek a lapok?Szerinted jobbak mint a 650i??

(#10085) VIBO


VIBO
őstag

srácok az hogy lehet hogy orthos alatt a cputemp 120 fok körül irja a hömérsékletet

everest meg -40nek irja :Y

gyári hűtővel azéé nem rossz

vki meg tudja mondani hogy miért ir -40 fokot a speedfan is.
7*400 on vagyok.

http://kepfeltoltes.hu/view/080725/speedfan_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

az normális hogy idleben 60 fok körül mozog a temp.
mi az az aux temp?
nem sok?

adataimnál a config

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#10086) juliabrilke válasza VIBO (#10085) üzenetére


juliabrilke
addikt

Huh..Rántottát lehet lassan rajta főzni! :C

Egyébként a szoftveres mérési adatokban azért nem szabad vakon megbízni. Ezt te se hiszed, hogy ilyen meleg a lapod. :U

(#10087) VIBO válasza juliabrilke (#10086) üzenetére


VIBO
őstag

háát remélem hogy nicns semmi para. csak...
nem tudom igy hogy nincsenek pontos adatok hogy meddig tudom huuzni a dolgokat.
ezért kellene vmi megoldás.
várom az építő ellegü 5leteket ;) :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#10088) VIBO


VIBO
őstag

mennyi a normál hőmérséklet full orthos terhelésen gyári hüütőővel? :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#10089) VIBO válasza VIBO (#10088) üzenetére


VIBO
őstag

7*420 nál felmegy 90 fokra is. áááá :Y

feszek alapon.

más szorzoval jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#10090) VIBO válasza VIBO (#10089) üzenetére


VIBO
őstag

na 8as szorzoval már alakul...
60 fok körül terhelve.

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#10091) juliabrilke válasza VIBO (#10088) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát, nálam egy jobban szellőző házban nem ér el ilyen magas hőfokokat.

Nézd meg core temp és még pár hasonló programmal, hogy azok mit mutatnak.
"7*420 nál felmegy 90 fokra is." Ha tényleg így van, akkor ott valami nagyon nem stimmel. :(

(#10092) TazLeacher válasza zsolt1129 (#10084) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Biztos, hogy jobb, ezért választottam ezt. Eredetileg a 6-os szériát néztem, de ott nagyon sok a bug, és nagyon antituning.

A 7-es szériás lapokból annó kinéztem az eVGA 750i FTW-t, tökéletes befutó lett volna a 30K körüli árával, de persze csesztek behozni idehaza, így maradt a 780i vagy a 790i. Asus szóba se jöhetett nálam, főleg, hogy a 780-as Asusokról elég rosszakat halottam, viszont se eVGA-t, se XFX-et nem lehetett itthon kapni. Szóval mardt a 790i. Már lehet kapni az ipon-ba 780i eVGA lapot, de 10K-val drágább, mint amennyiért én vettem a 790i-t.

Hogy milyenek? Igazából foggalmam sincs, mert még 1 percet nem tudtam normálisan használni a gépet, az északi híd hűtése miatt. Ha majd holnap megkapom az alkatrészt, akkor megnézem, hogy azzal mennyire meleg, illetve úgy mennyi lesz a proci hőfok. A 82 fokos :Y alaplap annyira nem nyerte el a tetszésem...

(#10093) csezo83


csezo83
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok segíteni abban, hogy melyik lenne a jobb választás?

-Gigabyte P45-DS4
-Asus P5Q Deluxe

Az ASUS topicban elég sok "érdekességet" olvastam úgy általában az ASUS lapokról. Viszont ezt valemennyivel olcsóbban tudnám megszerezni...Viszont ha azt mondjátok, hogy inkább Giga, akkor nem fogom sajnálni rá több pénzt.
A tuning lesz, és egy Q9450 lesz az alany.

Köszi szépen!

Ui.: elég sürgősen kéne döntenem. :W

(#10094) elmoraan (r) válasza csezo83 (#10093) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Részemről +1 szavazat a Gigának. Főleg, hogy a DS4 tuningbarát is.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#10095) Qru válasza csezo83 (#10093) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még egy szavazat a Giga DS4-nek. Egyszerűbb vele az élet és tuninghoz is nagyon jó választás.

#nincsbennetarcsi

(#10096) juliabrilke válasza csezo83 (#10093) üzenetére


juliabrilke
addikt

Leadok még egy szavazatot a DS4-re. :))

(#10097) TazLeacher válasza juliabrilke (#10070) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na, megvan a megoldás. Szedhetem szét a gépet... :W

Lapot kompletten össze kell raknom, doboz, minden, megy vissza garba, kapok helyette zsír újat! :C

(#10098) juliabrilke válasza TazLeacher (#10097) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jujj...

Ez jó és rossz hír is egyben. De legalább cserélik a lapot. Remélem nagyobb szerencséd lesz a következő példánnyal. :))

(#10099) dudix


dudix
csendes tag

Helló!

van egy m2n sli deluxe lapom 1502 bios-al és 5000+ BE procival. a gondom az, h. 15,5*200=3100-ig simán tudom oc-olni alapfeszültségen, de amikor megemelem 16x-ra a szorzót és 1,45 V-ra a feszültséget, a cpu-z és a hw monitor csak 1,36 V-ot jelez, a rendszer pedig néhány perc után lefagy. ha újrainditom a gépet és belépek a bios-ba, akkor ott kijelzi az 1,45 V-ot, de a cpu-z és a hw monitor marad 1,36-on. valakinek vmi ötlete?

(#10100) TazLeacher válasza juliabrilke (#10098) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Hát még én. Csütörtök óta megvan a gép, és még 1 Mhz-t sem tudtam rajta húzni. Ez már egyenlő a kegyeletsértéssel. :DDD

Legalább bőven volt időm kiismerni a BIOS-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.