Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) Prof01 válasza greatchaos (#10350) üzenetére


Prof01
veterán

Először veszek bele elemet és meglátom megjavul-e. Kontakt hiba hol szokott lenni?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#10352) pisti88+ válasza pisti88+ (#10346) üzenetére


pisti88+
senior tag

Megtaláltam időközben a megoldást köszike :K :B :R

Pisti -(*_*)-™

(#10353) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Erről a laprol van valakinek valami tapasztalata?? Phenom 9600al jól müködne? És hogyan áll tuning ügyben?

Előre is köszönöm.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#10354) Chosen


Chosen
addikt

Hello,

MSI P45 Neo3-fr biosában hol tudom beállítani a pci-e frekvenciát 100-ra :F Sehol sem találok ilyen , vagy ehhez hasonló menüpontot sem. :(

(#10355) Tomate válasza Chosen (#10354) üzenetére


Tomate
veterán

Általában ott van ahol a tuning beállítások. PCI-E clock néven. Amúgy ha auton-van akkor 100-at állít be alapból.

(#10356) Chosen válasza Tomate (#10355) üzenetére


Chosen
addikt

Mondom, nincs ilyen, (nem kérdezném) semmi pci-e re utaló sincs, ezért kérdezem , hátha valaki tudja hogy az x menün belül még két enter és ott , mert a "Cell"-avagy tuning- menüben nincs.

(#10357) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem hogy vennék most egy tápot(az alaplap nincs meg)
na most a 450 és az 500-as között hezitálok...az 500-on van 8pines alaplapi csati(+4pines)
a 450-esen pedig nincs...mien alalaphoz kell 8pines és ha esetleg oat veszek amihez 8 pines kell akkor adnak esetleg átalakítt vagy bármit?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#10358) codec válasza HyP3b0y (#10357) üzenetére


codec
senior tag

Ha csak 4 tűs az atx12v akkor a képen látható szabad helyre kell csatlakoztatnod [link]
Ha 8 tűs akkor a védőfóliát eltávolítod(ha olyan a lap amin van ilyen.) és úgy használod.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#10359) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok hozzáértő emberek! Nekem egy Gigabyte P35-DS4 rev.2.1-esem van, és azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy hogyan lehet azt megcsinálni hogy működjön a BIOS-ban beállitható "Power on Keyboard" funkció "Password"-ra. Próbálgattam már, de sehogy sem jött össze...

osu-no seishin

(#10360) sgergi válasza HyP3b0y (#10357) üzenetére


sgergi
veterán

A 8 pines tápcsati a 130W-os procikhoz kell, az alatt elég a 4 pin is. A 4 pines táp belemegy a 8 pines lapba is, nem kell átalakító.

(#10361) P@trick válasza djrobaa (#10353) üzenetére


P@trick
tag

Biztosan jól működik vele, hisz támogatja, sőt az AM2+-t is támogatja :K Tuningolásban viszont nem hiszem hogy olyan jó lenne :(

semmi

(#10362) djrobaa válasza P@trick (#10361) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Hmm... Gondolom mert ABIT. Pedig bekéne szerezzek valami jokis tuningos lapocskát, lehetőleg valami elfogadható áron.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#10363) Tomate válasza Töki bácsi (#10359) üzenetére


Tomate
veterán

Mármint, hogy a billentyűzetről tudd indítani a gépet egy kóddal? Mert azt tudom, hogy be lehet állítani, hogy bekapcsoljon a gép a billentyű lenyomásával (nekem is ilyen) de, hogy kódot lehet-e berakni azt nem hinném. Azt utána kérheti miután elindítottad a gépet.

djrobaa: Gigabyte MA-790X-DS4

[ Szerkesztve ]

(#10364) djrobaa válasza Tomate (#10363) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Pont ez a lap halt be pár embernél. Biztos nem mind hibás, de hát...

Ez még az SB600as igaz?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#10365) P@trick válasza Tomate (#10363) üzenetére


P@trick
tag

De lehetséges, csak nemtudom hogy kell beállítani. :(

Nekem már volt olyan gépem, ami úgy volt beállítva hogy amikor beírtad a jelszó utolsó betűjét, akkor indult el a gép. :K

semmi

(#10366) TechBoy


TechBoy
csendes tag

Hali

Eddig intel-es alaplapjaim voltak és most hozzámjutott egy AMD proci, annak keresek alaplapot, lényeg: Azt szeretném kérdezni hogy melyik a jobb Chipset az nForce3 250, vagy a VIA K8T800 vagy Via K8M800 ?

A válaszokat előre is köszi

(#10367) djrobaa válasza TechBoy (#10366) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Milyen a procid? Melyik foglalatba megy bele??

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#10368) djrobaa válasza TechBoy (#10366) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Nekem 754es ABIT NF8asom volt. Ezen volt Nforce3 250chipset. Egy sempron 2800+ 2Ghzig ment benne alap feszen. Nemtom ezzel mennyit segitettem.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#10369) tototos


tototos
őstag

Hello mindenkinek.

Szerintetek az mitől van hogy egy este alatt meghalt a hálókártyám? Tegnap este dolgoztam csak szülők voltak itthon. Éjjel nagyokat dörgött és villámlott így kihúztak mindent a konnektorokból. Az aszlai gépemnél van egy szünetmentes táp és azt nem kapcsolták le, így a gép áram alatt volt végig. Vezetéknélküli netem van, a tetőn van egy antenna meg mögötte egy routerboard ami poe-n keresztül kapja az áramot. Az routerboarból a kábel be van dugva egy switchbe és onnan van szétosztva 3 gépnek és egy ap-nak. Semmi nem volt áram alatt, de az antenna a poe feladón keresztül össze volt dugva a switchel ami meg az én áram alatt lévő gépemmel. Ma reggel kapcsolom be a gépet és nincs net, megnézem windows azt írja hogy nincs hálózati kábel bedugva, felmegyek az emeletre megnézem nem-e kihúzódott a switchből de nem, lejövök még mindig semmi, újraindítás ugyanaz. Bedugom a laptopba a kábelt ott egyből érzékeli, vissza gépbe semmi. Windows érzékeli a kártyát meg minden csak a kábelt nem amikor bedugom. Szerintetek mitől mehetett tönkre?

(#10370) uszilard


uszilard
tag

Odv.

A segítségeteket szeretném kérni.

Adott a mostani gépem asus p5b alaplappal.
A probléma vele hogy a 7950 gx2-es videókártyám nem működik benne normálisan(a gyártó írja is a lapján) és hogy raid-et csak a hátlapi satán tudna amihez lehetetlen kábelt szerezni és egyébként is nagyon hülye megoldás lenne visszavezetni szerintem.

A procim ami egy c2dou 6400(ha jól emlxem :D) hibátlanul megy benne 3200-on.

Szeretnék egy olyn lapot amivel rendesen működne a raid0 a tuning és a 7950. És ha lehet ne legyenek ilyen meglepeteések vele mint az említett asusnál.

GA-EP45-DS3R S775 -re gondoltam. A g33-as lapok újabbak mint ez? Pár ezer forinton nem vacakolnék ha lenne jobb is

Gondoltam még bele a 800 cl5 2x512 gskill mellé DDR II 1 GB 1066 KINGSTON HYPERX CL5- ramot 2db ot. Az oprendszer xp.

Szerintetek stabil lesz így a rendszer 3200-on?

Köszönöm a válaszotokat.

(#10371) uszilard válasza uszilard (#10370) üzenetére


uszilard
tag

Még annyit hogy a vinyók idén 2 éves segate 500-asok.

(#10372) TechBoy válasza djrobaa (#10367) üzenetére


TechBoy
csendes tag

Hali

A proci tipusárol annyit tudok hogy 3000+ -os de enél többet sajna nem :(

(#10373) TechBoy


TechBoy
csendes tag

Kimaradt :) 754-es a proc foglalata

(#10374) juliabrilke válasza uszilard (#10370) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hello!

Hivatalosan a ASUS P5B 0601-es biossal vagy felettivel már támogatja a 7950gx2-t.
Melyik verzió van most rajta?

(#10375) juliabrilke válasza tototos (#10369) üzenetére


juliabrilke
addikt

Próbáld meg újrainstallálni a drivereket hozzá és csinálj neki egy resetet, hátha megoldja.
Egyébként usb-s hálókártyával lehetne még megpróbálni, hogy a hálókártyád vagy maga az eszköz halt meg.

(#10376) Zal


Zal
csendes tag

Szevasztok!

Tutira van a fórumon a problémámra megfejtés, csak nekem nincs rá lehetőségem, hogy emberi időn belül felleljem (rulz 56k US robotics modem),ezért kérnék tanácsot valakitől.

Sikeresen kinyiffant a gépem és szerváltam egy újat. A régiből maradt egy vinyó és rajta XP. Hogyan tudnám levakarni ez alól az alaplapi driver-t úgy, hogy nem indul róla az XP, mindíg bebootol? Gondolom a miatt produkálja a boot-ot.

Előre is köszi a válaszokat (a linket)! :R

[IRAM] 24L4 - "Bírjuk még az IRAMot!" :P

(#10377) juliabrilke válasza Zal (#10376) üzenetére


juliabrilke
addikt

:F :F

Ezt leírnád egy kicsit máshogyan?
"Hogyan tudnám levakarni ez alól az alaplapi driver-t úgy, hogy nem indul róla az XP, mindíg bebootol? Gondolom a miatt produkálja a boot-ot." Nem az alaplapi driver miatt bootol be a winchesterről.

(#10378) dy_nmq válasza Tomate (#10363) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

Nem minden lapnál lehet kóddal inditani, de ha van rá lehetőség akkor (award biosban legalábbis) a power management részben keresd a megoldást.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#10379) xPUMAx


xPUMAx
csendes tag

Hy!Egy számomra fogós kérdésem lenne.Elég kezdő vok a témában.
A gond:Van egy ASUS P5GD2 Premium alaplapom,csak az első slotban "érzékeli" a ram-ot.3-4 Gb-ot szeretnék beletenni.Ha az első slotba nem teszek ram-ot,el sem indul!
Szoftverekkel már próbálkoztam!
Help,please!
Bios? vagy mi?

(#10380) juliabrilke válasza xPUMAx (#10379) üzenetére


juliabrilke
addikt

Próbáld ki egyessével a ramokat az első foglalatba és teszteld le őket mondjuk memtest-el, hogy egyátalán jók-e. Ha minden stimmel, akkor viszont az alaplap foglalatával lesznek a gondok.
(gondolom azonos márkával és kapacitással rendelkezővel próbálkozol? :U )

(#10381) aero. válasza xPUMAx (#10379) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hány mhz-es ramok?

(#10382) Brezo


Brezo
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Véleményeteket kérném, hogy melyik lapot vegyem, mert nem tudom eldönteni, nemtom melyiket lenne érdemesebb. Egy megbízható, stabil, jó tuning lap kell. S.O.S, holnap megvenném.
E8400-es proci, DDR2 Corsair Dominator2x1GB 1066MHz mem kerülne bele.
A két versenyző, amik szinte ugyan azon az áron vannak és ugyanaz a kategória:

-ASUS P5Q Deluxe
-Gigabyte EP45-DS4

(#10383) Yvorl


Yvorl
csendes tag

Sziasztok!

Sehol sem találok, még listán sem GA-MA78GPM-DS2H alaplapot. Próbáltam argep, arukereso, depo stb. oldalakon, Google, minden, de semmi. Nincs valami tippetek, hogy hol lehet, vagy hol hajlandóak hozni 1-2 héten belül?

Köszi előre is!

(#10384) juliabrilke válasza Yvorl (#10383) üzenetére


juliabrilke
addikt

Még nehéz beszerezni. Beszélj vele, ő tervezte a hozatását.

(#10385) juliabrilke válasza Brezo (#10382) üzenetére


juliabrilke
addikt

Eddig erre mindig azt válaszoltam, hogy EP45-DS4, tehát most is ezt fogom tenni. :DDD

(#10386) Brezo válasza juliabrilke (#10385) üzenetére


Brezo
csendes tag

Esetleg hogy miért? Nekem is szimpatikusabb a Gigabyte, de több tesztet is nézve az ASUS jobban szerepelt tuningban. (energiagazdálkodás nem érdekel, tuningnál úgysem működik ha jól tudom)

(#10387) Yvorl válasza juliabrilke (#10384) üzenetére


Yvorl
csendes tag

Köszönöm, próbálkozom.

(#10388) juliabrilke válasza Brezo (#10386) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hm... Tehát maxon menne és CSAK a tuning a fontos?

A fogyasztásban és a hőfokokban a giga, memóriakezelésben a teszteknél az asus volt a gyorsabb. Tuningnál azért szintén elég jó a DS4.

Egyébként mennyi a cél tuning terén?

(#10389) tototos válasza juliabrilke (#10375) üzenetére


tototos
őstag

2 hálókártya van az alaplapon a másikba bedugva működik.

(#10390) xPUMAx válasza juliabrilke (#10380) üzenetére


xPUMAx
csendes tag

Megvolt,a ramok jók,a foglalattal van vmi!
Ha az első foglalatban nincs ram,el sem indul a gép-ebből gondolom laikusként,hogy a slotokkal lehet vmi
Újra lett telepítve,azóta nem szereti
a márka és a kap. u.a.
ha a ram slotok nem jók,akkor azzal lehet vmit kezdeni,vagy cserés az alaplap
köszi a választ

(#10391) xPUMAx válasza aero. (#10381) üzenetére


xPUMAx
csendes tag

800 Mhz DDR 2-es

(#10392) aero. válasza xPUMAx (#10391) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ASUS P5GD2 Premium Technical Specifications

Memory

* Dual channel memory architecture
* 4 x 240-pin DIMM sockets support max. 4GB DDR2 533/400 non-ECC memory

(#10393) Töki bácsi válasza Tomate (#10363) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Köszi a segitséget, de arra gondoltam hogy a gép egy kód beirására indulne el, ahogy a név is adja: Power on Keyboard. Olyan is van hogy a billentyűzetbe integrált bekapcsológombot használja, de én a másik opciót szerettem volna. Közben már máshol mondták hogy ez sajnos csak PS2-es csatolóval lehetséges. Erről mi a véleményetek?

osu-no seishin

(#10394) juliabrilke válasza xPUMAx (#10391) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sajnos akkor igaz lehet, hogy a ramok a ludasak. Hivatalosan nem támogatja a 800-as ramokat (mondjuk attól még mehet benne) Csak valami asszinkronos 600Mhz-et bír, mint a legnagyobb órajel.

link

(#10395) Brezo válasza juliabrilke (#10388) üzenetére


Brezo
csendes tag

Nagyon jó kérdés! Most váltok gépet, még az AMD barton időben ragadtam le, meg tuningban is. Holnap veszem meg az új gépet és hát így semmi tapasztalatom sincs ezekről az új cuccokról, hogy megy a tuning téma. Nem akarom halálra hajtani a procit, meg memóriákat, csak amennyit kényelmesen elbírnak, olyan 4,5GHz :Y :D :D
Na csak poén, de olyan 3,8-4Ghz-et el szeretnék érni ha sikerül az E8400-ből (asus silent knight II hűtővel gondoltam, vagy Silent Square Pro jobb lenne?)

Szóval ahogy látom azért tényleg közel 1 kategória a 2 lap és csak a szimpátia lehet a döntő?

[ Szerkesztve ]

(#10396) juliabrilke válasza Brezo (#10395) üzenetére


juliabrilke
addikt

Leírtam, hogy mi a különbség a 2 között. Egyébként legtöbb dologban szinte egyeznek. Néztem pár teszte is, amiben ez a 2 lap is benne volt. Ott az tünt fel, hogy az asus melegebb és gyorsabb a memóriakezelése. A gigánál meg az energiagazdálkodásos vackok miatt volt jobb. Teljesítményre játékokban szinte egyeztek. Szimpátia dönt.

Tehát elő a pénzérmét. :DDD Fejnél asus, írásnál gigabyte.

(#10397) Brezo válasza juliabrilke (#10396) üzenetére


Brezo
csendes tag

:D :D OK! THX! Akkor asszem Giga lesz, őt néztem ki legelőször is és nagyon száguld a Giga P45 topic, meg egész jó a nemtudommárki Gigalapos honlapja tele hasznos infókkal.

[ Szerkesztve ]

(#10398) xPUMAx válasza juliabrilke (#10394) üzenetére


xPUMAx
csendes tag

Ezeknek Én is utánnanéztem,csak azt nem értem,hogy miért csak az első slot működőképes.Ha az első slotban nincs memória NEM indul a gép-sztem nem a kapacitással van a baj.Létezik esetleg,h csak az első működik,a többi nem,fizikailag lehetséges?Nincs pl. olyan BIOS beállítás,ahol ezt lehet állítani?
SŐT,most olyat csinált,hogy beleraktam 4Gb-ot,az első más márka minta a többi(kap. u.a.),eere a WINDOWS csak 512Mb-ot írt ki!!! :W :F

(#10399) aero. válasza xPUMAx (#10398) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

próbálj meg dual-kites 533Mhz-et belerakni mert nemhogy a 800-at, még a 667et se támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#10400) Prof01 válasza Prof01 (#10351) üzenetére


Prof01
veterán

Elem volt a gond. Most tökéletesen működik. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.