Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) TazLeacher válasza juliabrilke (#10448) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Huh..ez érdekes.

Oks. Kezd már egy kicsit tele lenni a pöcköm ezzel a sok szenvedéssel. ;]

(#10452) Lenry válasza juliabrilke (#10442) üzenetére


Lenry
félisten

nGábornak javasoltam, ő próbálta, azt mondta, hogy a hangkártyát nem tudta újrarakni csak...
[link]
és az eredmény: [link]

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10453) juliabrilke válasza TazLeacher (#10451) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én nem láttalak téged és nem is mondtam semmit, főleg ha kinyiffantod az alaplapot. Ja..Pont ez a cél... :D ;]

(#10454) juliabrilke válasza ludla (#10450) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez a gigára is jellemző... :U Gond inkább a régebbi alaplapjaival volt (pontosabban teljesen átlagos, semmitmondóak voltak) De nehogy már csak az én tanácsom alapján válassz más lapot. :D

Kérdezd meg a többieket is, (lehetőleg ne Gorneck-et :DDD , mert kicsi az esély, hogy az MSI-re szavaz ) és utána döntsél. :))

(#10455) juliabrilke válasza Lenry (#10452) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azon gondolkoztam, hogy kipróbálom egy régebbi rendszeremen, ami egy másik winchesteren volt. De "sajnos" simán bebootolt és nem fagyott le. Pedig eltért a két rendszer paramétere eléggé.

(#10456) ludla válasza juliabrilke (#10454) üzenetére


ludla
őstag

A GA-P35-DS3L mellett döntöttem mert abban legalább többen tudnak itt segíteni a fórumon. :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#10457) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok! Egy ismerős memóriát szeretne bővíteni (mert kevés van), ASUS P4S8X-X alaplapban működni fog a 400 MHz memória? /ez az alaplap csak 333 MHz-t tud kezelni memóriaként specifikáció szerint/

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#10458) Ragadozó válasza Viperator (#10457) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Igen, csak 333-on fog járni...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#10459) tupacamaru válasza Viperator (#10457) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem igen. :K

Szerk: 1 sec.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10460) rybank


rybank
senior tag

sziasztok, ajánlottaktiteket, kérdéseim:
ha veszek egy alaplapot, akkor az elérhető legújabb bios van rajta?( mert, ha esetleg csak bios frissitéssel érhető el egy általa támogatott új processzor, akkor hogy frissítek biost, ha nem tudok bele procit rakni, mert egyszerre vennén)
és, egy olcsó lap 15 környékén a drága lapokhoz képest sokkalta megbízhatatlanabb?, (nem tuningolnám, meg nem babrálnám)

(#10461) sgergi válasza rybank (#10460) üzenetére


sgergi
veterán

1. Nem feltétlenül a legújabb van rajta, de elképzelhető. Ha frissíteni kell, akkor tudunk segíteni, de a boltban is meg fogják csinálni. (főleg, ha úgy kéred, hogy rakják össze)
2. Ez sem igaz, egy 15k-s lap is lehet atomstabil, még húzva is, anélkül meg főleg. Milyen procihoz kéne lap? Tudunk segíteni a választásban.

(#10462) ETam


ETam
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni alaplapvásárlás ügyében.
Még Nehalem előtt szeretnék frissíteni a mostani gépen, úgy hogy kihúzza addig amíg jó áron lehet már kapni az új procit, lapot (2009 fele kb).
Amire használnám - Alap dolgok + játékok( nincs nagy választék de elegem lett abból hogy valami megtetszik és szétakad a gépen közepes grafikán pl Assasin Creed, The Witcher amiket eredetiben megvettem inkább nem is játszottam velem mert elég lassú a mostani gép)
Egyszerű alaplapot keresek ami Inteles, jól kihasználja az intel core duo vagy quad procikat és ddr2es memóriákat 800 vagy 1066, kevés fogyasztás(kissebb hő és tuningolás miatt), gyors vinyóelérés (már ha vannak különbségek ebből a szempontból a chippek között), PCI-E 2.0, jól kezelhető bios, stabil működés esetleg tunning mellett is.
Még 1 nehezít a dolgot: Csak 1 vga foglalat...nem tervezek 2 karit, DE(olvastam fórumban) általában az ilyen alaplapok a gagyibbak szoktak lenni egy szérián belül nem felszereltségre gondolok(az alap..) hanem kissebb teljesítmény, stabilitás gondok stb..
(A)
Ha nem igaz amit olvastam akkor egyszerűbb a dolog
P45-öst néztem ki magamnak és azon belül e kettőt:
ASUS P5Q és GIGABYTE EP45-DS3L
Ezekből melyiket érdemes megvenni?
(B)
Ha nem szabad a legalját választani akkor oké egy két ezrest még rádobok és ha kapok mellé felesleges funkciót akkor max kikapcsolom őket biosban, tehát nem gond, ha így nyerek egy stabil alaplapot.
Szóval P45ös szériából Asus vagy Giga lapból melyik éri meg jobban 25-30e ft körül?
Pl Asusnál nincs sok választék P5Q-pro / P5Q-E /// Giga: EP45-DS3 / EP45T-DS3 / EP45-DS3R / EP45T-DS3R / EP45-DS3P ( mondhattok olyat is ami nem szerepel itt a listában mert lehet kihagytam valamit )

Miket raknék bele:
Intel Core 2 Duo E8500 2x 3.17GHz
GEIL Ultra 4096Mb DDR2 800Mhz KIT
GAINWARD 9382-BLISS HD4850 512MB PCIE
CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W
+a többi de az lényegtelen

(más chipet nem néztem mert tudtommal a p45 eszi a legkevesebbet(W) + új technológia elvileg nem járhatok rosszul vele, ha tévednék és tudtok jobbat ami számomra inkább megérni mint a p45 akkor várom az ötleteket)

Bocsi kicsit hosszúra sikeredett.
Előre is köszi ha szakítotok időt rám! :)
/bye

(#10463) Antee


Antee
tag

Sziasztok!

Nekem egy nagyon láma kérdésem lenne, de fontos lenne tudnom!

Szóval Asus P5LD2-SE lapom van ami nem mai már... és sima SATA csatl van rajta, ha minden igaz. Viszont szeretnék venni vinyot, amiben a normalis méret már S-ATAII-es. Kérdés: megy egy sata2-es vinyo ilyen lappal is? vagy semmi esély rá?

köszi előre is!

Ami ingyen van, az minden pénzt megér!

(#10464) juliabrilke válasza Antee (#10463) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én úgy tudom, hogy támogatja a sata II-es winchestereket az alaplap.
Egyébként meg megy benne rendesen, csak az elméleti maximum sebességet nem fogja elérni (amitől mondjuk így is elég messze van még)

(#10465) juliabrilke válasza rybank (#10460) üzenetére


juliabrilke
addikt

Attól még, hogy egy alaplap "csak" 15k azért lehet jó alaplap is, maximum kifutó széria. De a stabilitását és a minőségét nem ez határozza meg.

(#10466) Antee válasza juliabrilke (#10464) üzenetére


Antee
tag

Köszi szépen! :)

Ami ingyen van, az minden pénzt megér!

(#10467) OpUnlimited válasza ludla (#10450) üzenetére


OpUnlimited
csendes tag

Szerintem is Giga lap.Nekem is az van.. :C

Az Élet Egy Szar Játék!!De A Grafikája Nagyon Ott Van!!!

(#10468) sgergi válasza ETam (#10462) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem Gigabyte p45-ds3 -al jól járnál. Nem baj, ha 2 pci-e van rajta, nem kell mindkettőt kihasználni. Stabil, megbízható lap, és még olcsó is: <25k Tuningolni is elég komolyan tudnál benne.

(#10469) Zal válasza juliabrilke (#10440) üzenetére


Zal
csendes tag

Köszi mindenkinek a tippeket!

A felültelepítéssel nem nullázza véletlenül a registry-t? Minden korábbi bejegyzést töröl és úgy fog kinézni, mint egy friss telepítés?
Pont azt szerettem volna elérni, hogy a régi laphoz, VGA-hoz tartozó drivereket leszedem, de közben megmaradnak a telepített progik. Régi gép elhalálozott.) Bepakolom az új gépbe és felteszem a szükséges drivereket és használom tovább. Mivel az új gépben nem áll fel az XP, így nem tudom leszedni a drivereket, sem feltenni az újakat. Létezik az, hogy az XP telepítéskor már a chipset mindenféle utasításhészletét kezeli és nem egy standard beállítást választ, amivel minden alaplappal elfut (ideig-óráig)?
Ha az XP indítása nélkül le lehetne szedni az alaplapi drivereket, úgy elképzelésem szerint elindulna az új gépben és fel tudnám tenni az újakat. Vagy tévedek?

THX!

[IRAM] 24L4 - "Bírjuk még az IRAMot!" :P

(#10470) juliabrilke válasza Zal (#10469) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát, eléggé lutri. Tapasztalatok alapján sok program menni fog, de lesz olyan is, ami nem.
Egyébként ha újrateszed a régi rendszerre a windows, akkor utána mehet újra minden driver.

A legjobb módszer persze egy teljes takarítás lenne.

(#10471) TazLeacher válasza juliabrilke (#10453) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jó, majd azt mondom, hogy megkérdeztem, hogy hogy lehet kicsit megolvasztani a procin a pasztát, erre Te azt mondtad, hogy dobjam be a mikróba, így nem kell leszedni a CPU hűtőt. Miért ez baj? ;] :D

(#10472) juliabrilke válasza TazLeacher (#10471) üzenetére


juliabrilke
addikt

Milyen alaplap? Milyen mikró? Én nem is láttalak téged még soha! Nem is járok a PH!-ra!
Még felhasználónevem sincs... ;]

Azért is mondtam egyébként, mert nem próbáltam még ki személyesen és nem tudom, hogy megolvadhat-e esetleg (vagy valami egyéb elváltozás).

Hmm... Finom sült alaplap szagot érzek a levegőben. :DDD ;]

Egyébként még meg sem kérdeztem. Miért is akarsz ilyen rizikós dolgot csinálni? :F

(#10473) Qru válasza juliabrilke (#10472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert nem megy a Q6600-at ja rendesen (húzva) a méregdrága XFX lapban.

Ez a mikrós dolog elég necces, sokáig kéne forralni. Bár ha grillezős... :D

#nincsbennetarcsi

(#10474) rybank


rybank
senior tag

köszönöm a válaszokat, és a segítőkézséget
MSI K9A2 NEO-F -t néztem ki, egyszerűsége, és stabilitása miatt( ha jól emlékszem, pont itt a prohardveren), igazából nem tudok semmit, olvastam, hogy nektek pörgött és hibamentes, ezért választottam. ha max 25-25at tudnék öszzekaparn alaplap proci párosra, csak ha indolkolt, (ha hanyagolható külömbség van olcsóbb társa között, nem áldoznék rá), és melyik ből kell jobb?, jobb, ha az alaplap jobb?, vagy netán előnyösebb az erősebb proci?, mert akkor annak arányában vásárolnék, amd-re gondoltam, mert az egy olcsó alternatíva, és egy kábé 2éves 400w-os mercury kiszolgálná kellőképpen a konfigot?

(#10475) rybank


rybank
senior tag

de hülye vagyok, mert úgyse leszz rá 25öt..szóval bocsi skacok, a lényeg, hogy nagyon indokolt esetben hagynám el ezt az msi árkategóriát

egy alaplap proci párost öszzeszerelve is megrendelhetek?

[ Szerkesztve ]

(#10476) ETam válasza sgergi (#10468) üzenetére


ETam
csendes tag

Köszi a tippet, ez jó lesz! Árban és felszereltségben is pont jó a 2. pci-e meg nem probléma később még lehet használni is fogom :)

[ Szerkesztve ]

(#10477) juliabrilke válasza rybank (#10475) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezt a boltosokkal biztosan meg lehet beszélni, hogy összeszereljáék neked a procit és a lapot vétel előtt. Azért előtte tárgyald le, hogy kérnek-e érte pénzt, mert valahol simán felszámolnak ezért egy óra munkadíjjat. :U

(#10478) juliabrilke válasza Qru (#10473) üzenetére


juliabrilke
addikt

Áhááá! Értem most már. Csak aztán nehogy magyarázkodni kelljen a boltban, hogy mitől van grillszaga az alaplapnak. Ezért is modntam, hogy CSAK hallottam, de konkrét tanácsot nem akarok adni. (főleg ha szétsüleszti valaki a lapot akkor nem is láttam soha :DDD )

(#10479) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Van egy nagy problémám.
Adott egy Asus M2N-X alaplap, egy ATA boot vinyó, egy SATA vinyó meg egy ATA DVD.
A gond a következő: Ha a SATA-s vinyó az a SATA 1 slotban van, akkor a gép nem látja, ha SATA 2 slotban, akkor a BIOS sokáig áll, mire megtalál mindent, majd egy 10-20 sec-ig villog egy vonalka, majd kiírja, hogy GRUB loading, majd alá, hogy GRUB loading please wait.
Majd jön az oprendszer választó képernyő, mert XP és UBUNTU 8.4 van fent, de minek...
XP kiválaszt, betölt normálisan, SATA-s vinyónak nyoma se. HD SENTINEL elindít, SATA-s vinyót látja, de partíciót nem. Lemezkezelés elindít, ott a vinyó, partíció, partícióra rákatt, majd látja minden szépen. Gépet újraindítom és minden kezdődik elölről.
Valakinek ötlet?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#10480) rybank


rybank
senior tag

(kábé ugyanígy gey két éves asrock alaplappal)

(#10481) atesz00


atesz00
csendes tag

Hello
Most elöször írok mert van egy nagy problémám, az alaplapom egy msi k8n neo3 amd sempron 3000 procival. namost cináltam egy kis tuningot de csakis az alaplap kézikönyve szerint kb 7-8%-a. De miután újra indítottam se kép se hang még a bios se tudom behozni szal nem tudom mi lehet. Azt szeretném megkérdezni hogy nincs e valami reset gomb az alaplapon ahol minden visszaáll default-ra. Vagy mi tegyek hogy rendben legyen?
Előre is köszi

(#10482) rybank


rybank
senior tag

szerintem csak bios reset segít, viszont sokféle msi k8n neo3 lap van, kicsit pontosítanod kellene

(#10483) juliabrilke válasza atesz00 (#10481) üzenetére


juliabrilke
addikt

Megkeresed a cmost és reseteled. Az alaplap könyvében biztos benne van, hogy a lap melyik részén található.

(#10484) atesz00 válasza rybank (#10482) üzenetére


atesz00
csendes tag

nvidia nforce 4-4x chipset
(MS-7135 v1.X)
gold edition

(#10485) rybank


rybank
senior tag

( az én lapomon, rá is van írva a lapra clear cmos jumper), celerond346 3ghz ecsp4m800pro2 600mhzddr2, és a gép meghal egy mp3-ból aacbe kódolástól és egy 1mb/s es torrent letöltéstől, az internetexplorer kifagyott, de közben 15%-os a kihasználtság, beszarok!!!!!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#10486) rybank


rybank
senior tag

(#10479) Klemens - engem is érdekelni fog, amdj a megoldás, mert hiába jumereltem a vinyót sata 1-be, nem vette be úgy sem, a legújabb bios van rajta..

(#10487) atesz00


atesz00
csendes tag

köszi sikerült

(#10488) rybank


rybank
senior tag

megjegyzem, hogy asrock k7-be stabilan tudtam húzni egy duron 1200-est, nem lehet, hogy egy másiklappal jobban mennea sempron húzása?, mert a duron nem mai:D, de hl2-t végigtoltam el, meg a sanandreast is:D

[ Szerkesztve ]

(#10489) Klemens válasza rybank (#10486) üzenetére


Klemens
őstag

Szia!
A problémám megoldódott.
Mint kiderült nézek csak nem látok és annyi eszem van, mint egy vödör mésznek. :DDD
Ma vettem egyik kollégától egy kör IDE kábelt és nem jól raktam be.
Én azt hittem, hogy az a rész megy a lapra ahol az elágazás van és kiderült, hogy nagyon nem az való oda. Nálam csak ez okozta a galibát. Mostmár jó, mert csak el kellett volna olvasni a kis füleken, hogy Primary...stb. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#10490) jetimokus


jetimokus
tag

Hello!
Azt szeretném csak megkérdezni, hogy nem tud valaki valamit az MSI X48-as alaplapjainak a Diamond változatáról? Lesz-e vagy nem, vagy mi a helyzet vele?

[ Szerkesztve ]

(#10491) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Meghibbanok - friss xp telepites utan sohasem latott problema - Asus k8vmx alaplap + Geforce 5900 xt / 6800 gt / mx440 - az nvidia drivereket nem lehet telepiteni semmifelekeppen, amikor elsore felment visszavaltott 4 bites szinmelysegbe es 640x480-as felbontasba a kis kedves. Azota semmi, felismeri a vga kompatibilis vezerlot de a drivereket mar nem :( Valaki tapasztalt már hasonlot? Nem igazan vagom hogy ez most vga vagy alaplapi problema, a via chipset driver termeszetesen fent van, probaltam a fenti 3 kartyaval mindegyiknel ua az eredmeny.

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#10492) Vec-t


Vec-t
csendes tag

Sziasztok! Mennyire megbízhatók az ASUSTEK alaplapok?

(#10493) jetimokus válasza Vec-t (#10492) üzenetére


jetimokus
tag

Szerintem a 3 legmegbízhatóbb alaplap márka: ASUS, MSI, Gigabyte...
azt hiszem ezzel most mindent elmondtam...

(#10494) jetimokus


jetimokus
tag

Emberek! Segítsetek be ebben a topicban, hogy legyen benne valami élet és össz lehessen szedni az X48 pozitív,és negatív tulajdonságait! Köszi [link]

[ Szerkesztve ]

(#10495) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy lehet e javítani (ill. érdemes e) ASUS P4 C800-E DELUXE alaplapot? :U

Fancy quote placeholder

(#10496) #65675776 válasza Oreg_Nene (#10491) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha eddig csak új driverekkel próbálkoztál, akkor próbáld meg egy (jóval) régebbivel is.

(#10497) dy_nmq válasza Memora (#10495) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

Attól függ mi baja, mert ha csak egy kondi puposodott ki akkor megéri de amugy ha komolyabb baja van :( ....

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#10498) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Halis,

ProbLÁMA:

ASUS P5K-E deszka - BIOS-t kinyitom csak SATA csatlakozókról regél nekem meg most csak PATA-s vinyóim vannak... és 3-4x körbejártam a BIOS-t de nem találtam meg az IDE csatoló beállításait illetve nem is látom hogy felismerei e vagy sem. Én néztem be valamit, vagy elbújt az a menü... esetleg csak SATA-s lenne a lap? ( utóbbit erősen kétlem... :U ;) )

Keresgettem P5K topicban de nem láttam rá nagyon semmi magyarázatot vagy hasonló felvetést...

Előre is köszi, :R

(#10499) Dudu67 válasza Lucif-R (#10498) üzenetére


Dudu67
tag

Ezt a részt láttad? [link]

SZERK: Hátha

[ Szerkesztve ]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10500) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Hírtelen ötletem sincs, h melyik topikba írjak, szal most ide fogok.
Van egy elég nagy problémám.
A konfigomnál látható gép haldoklik és nem jöttem még rá, h mi a baja.
Már pár hete jött elő a jelenség, csak nem figyeltem fel rá akkor még.
Úgytűnik vinyó probléma, vagy vmi hasonló. Látsaztra ha egy adott tárterületre írok a raid tömbben, akkor összeomlik az egész, windózostúl, réjdestűl.

Kékhalál, vagy csak szimplán megfagy a kép, stb.
Következő indításnál viszont az alaplapom vmiért kihagyja azt a részt, amikor a raid vezérlő vinyók után kutat (scan for raid).
Persze ilyenkor gáz van, nem látja a vinyókat a gép.
Ha szerencsém van, akkor nem sérül a windóz és a következő normális indításnál fel tud bootolni, de ha nem, akkor újra kell húzni a partíciót...
Ami szintén nem mindig sikerül, egy konkrét helyen ki tud fagyni a dos-os norton ghost is.
Tehát valszeg OS-től független, hardveresen fagy meg.
Ideiglenes megoldásként fel szoktam cserélni a két vinyó adatkábelét, illenkor hajlandó újra működni. Bár nem látom a logikát benne...

Namármost a kérdésem az lenne, h szerintetek az alaplap döglik meg előbb (raid vezérlő), vagy a vinyók közül vmelyik szállt el? (raid 0-ban vannak, szal próbálom mindeközben menteni, ami menthető :( )

Hard Disk Sentinel nem jelez semmi veszélyeset (lehet a gagyi raid chip nyeli be az adatokat?).

szerk: jah egyszer már előfordult olyan is, h szétesett a raid tömb is. (vezérlő: broken raid)
Sajan értelmes infóval nem szolgál, szal a két egyforma vinyó közül nem tudom beazonosítani azt, amelyik kiesett. :(((
Mindesetre egyszeri probléma volt, utána ismét hajlandó volt működni a rendszer.

Ha lehet, akkor sűrgős megoldás kéne! :(
Köszi előre is!

Üdv,
Teasüti

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.