Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10401) juliabrilke válasza Brezo (#10397) üzenetére


juliabrilke
addikt

Gorneck-re gondolsz szerintem. :U MOst mondanám, hogy kérdezd meg őt, de pici az esély rá, hogy az asust fogja ajánlani. :DDD

(#10402) juliabrilke válasza xPUMAx (#10398) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tényleg olyan ramokkal próbálkozzál, amit hivatalosan támogat (vagy nagyobb ramokkal is lehet kisérletezgetni, hátha...) De a vétel előtt próbáld ki. Arról enm is beszélve, hoghy azonos modulokat próbálj meg szerezni.

(#10403) Gorneck válasza Brezo (#10395) üzenetére


Gorneck
titán

DS3 vagy DS3R bőségesen elég...

Gorneck#1239

(#10404) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok
Szerintetek egy Gigabyte EP45 DS4-es lap megfelelő egy Q6600-as alá.Természetesen tuning fonos.Köszi előre is

(#10405) Lenry válasza zsolt1129 (#10404) üzenetére


Lenry
félisten

az

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10406) newgamer válasza zsolt1129 (#10404) üzenetére


newgamer
aktív tag

Jó választás :)
Gigabyte lapokat jól lehet tuningolni ;)

[ Szerkesztve ]

(#10407) juliabrilke válasza zsolt1129 (#10404) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha most közlöm, hogy nem jó lap, akkor a többiek meglincselnek. :DDD

Egyébként csak poén volt, tényleg jó választás. :))

(#10408) uszilard válasza juliabrilke (#10374) üzenetére


uszilard
tag

Szia.

Hát 1803-as bios van rajta.

A jelenség az ha berakom a vgat hogy pl a testdriveunlimitedben akadozik a hang és lelassul a hdd elérés. Lassabban töltődnek be a programok, ha 2 lemezt írok egyszerre egyfolytában kiürül a buffer.

Ezt a dolgot amit írtál hogy afelett nincs gond nem látom leírva az asus oldalán.

A riad gondot hogy tudnám megoldani szerinted? Egy külön kártya 3500ft és lehet hogy azzal is jönnének elő problémák.

Köszi

(#10409) juliabrilke válasza uszilard (#10408) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha akarod cserélhetünk kártyát, hátha azzal jobban megy. :) (asus)

A frisebb biosok tartalmazzák a régebbi biosok javításait is, ezért írtam, hogy azokkal is menni fog. Drivert (videókártya) milyet használsz? Nekem is volt a kártyával akadozási problémám, de egy directx és egy friss nvidia driver megoldotta a problémát.

Raidben sajnos nem én vagyok a te embered. :DDD

(#10410) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok.

Van egy régi P4-es alaplap ami DDR/266-os memóriát tud csak kezelni.Kérdésem,hogyha teszek bele egy DDR/400-at fog-e menni benne?!A lap vmi gagyi Jetway k@ki még azt sem tudom kideríteni,hogy melyik típus pedig itt a könyv a kezemben :D

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#10411) P@trick válasza pityeszka (#10410) üzenetére


P@trick
tag

persze, mert alapból 266os DDR ram nincs is, a 400as a legkisebb. a 266os lap az 533ast bírja még ;)

semmi

(#10412) uszilard válasza juliabrilke (#10409) üzenetére


uszilard
tag

Amit írtam az a legújabb nem béta bios rá. Nekem Gigabyte kártyám van de szerintem refkari az összes. xpt használok nem vistat. Lehet át kéne álljak? A z nvidia driver mindig a legújabb volt.

(#10413) Lenry válasza P@trick (#10411) üzenetére


Lenry
félisten

már miért ne volna? még 200-as DDRRAM is van (aminek valós órajele 100, effektív 200)
533-as DDR meg ha van is ilyen az már bőven nem szabvány
a JEDEC által elfogadott szabvány a DDR-200(100MHz), 266(133MHz), 333(166MHz) és 400(200MHz)
te szerintem DDR2-re gondoltál

pityeszka: igen, menni fog, csak szimplán nem 400-on, hanem 266-on

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10414) pityeszka válasza P@trick (#10411) üzenetére


pityeszka
őstag

Dehogy nincs,nézd csak. link

Lenry: :R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#10415) P@trick válasza Lenry (#10413) üzenetére


P@trick
tag

b@zz tényleg... összekevertem :B

semmi

(#10416) newgamer válasza Lenry (#10413) üzenetére


newgamer
aktív tag

sztem is ;)
DDR2-ből volt az első, vagyis a legkisebb az 533Mhz-es (vagyis volt 400-as is csak az annyira nem ismert DDR2ben)

DDR2 533/667/800/1066/1333

(#10417) Powerer


Powerer
tag

Heló!

Egy Q9450-hez milyen alaplapot ajánlanátok? Gondolkodtam az ASUS P5E3-on illetve ennek Deluxe változatán, de lehet, hogy egy Gigabyteot is érdemes lenne megnézni? Azok közül mit tudtok ajánlani? DDR3-as rendszert szeretnék építeni!

(#10418) K4jusz


K4jusz
tag

Sziasztok!

Elmondaná valaki részletesen, hogy kell "pasztázni" a procit? Még soha nem csináltam nemtom, hogy proci teteje hűtő alja milyen vastagon, mennyire kenjem el, és mennyit lehet várni azzal, hogy beindítsam a gépet;)

Köszi

(#10419) Powerer válasza K4jusz (#10418) üzenetére


Powerer
tag

Heló!

A processzorra kenj egy hártyaszerű réteget a pasztából, tényleg nem kell sok, de ha sok lenne az úgyis eloszlik, majd szorítsd rá a hűtőt megfelelően a foglalra! Eztán el is indíthatod a gépet.

(#10420) K4jusz válasza Powerer (#10419) üzenetére


K4jusz
tag

Szia!

Köszi szépen igyekszem nem elrontani:D

(#10421) OpUnlimited


OpUnlimited
csendes tag

Sziasztok.

Egy ilyen kérdésem lenne hogy az egyik barátom vett egy laptopot.Mindenféle nettel müködik,csak azzal ami nála van nem!(digi kábel)
Mi lehet a probléma??Egyszerüen nem csatlakozik fel a hálozatra valamiért!
Thx :R

[ Szerkesztve ]

Az Élet Egy Szar Játék!!De A Grafikája Nagyon Ott Van!!!

(#10422) fero02 válasza OpUnlimited (#10421) üzenetére


fero02
veterán

Véletlen nem regisztrált Mac Adress-e van?

(#10423) Dárci


Dárci
csendes tag

Üdv néktek!

Egy kis segitség kellen....
AMD 790X chipsetes alaplap -ok küzül melyik a legjobb???
Előre is köszi!

(#10424) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Máshol is kérdeztem már,de hátha Ti tudtok ERRE válaszolni?!

Előre is köszi a segítséget! :R

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#10425) sgergi válasza Dárci (#10423) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte 790x-ds4 elég korrekt.

(#10426) Khan13 válasza newgamer (#10416) üzenetére


Khan13
senior tag

DDR2 hivatalosan 800-ig megy, amúgy 1200 a legnagyobb ;)

(#10427) TechBoy


TechBoy
csendes tag

Hell

Azt szeretném kérdezni hogy melyik a jobb Chipset az nForce3 250, vagy a VIA K8T800 vagy Via K8M800 ?

3000+ -os proci alá

(#10428) Lenry válasza TechBoy (#10427) üzenetére


Lenry
félisten

nForce

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10429) juliabrilke válasza TechBoy (#10427) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem jobban járnál az nforce 250-es chipsettel.

Teljesítményben a via nem győzött meg, de fogyasztásban lehet, hogy jobb.

(#10430) deniel1984


deniel1984
csendes tag

Hello!
Van egy Asrock Conroe1333-ddr667 3.0-ás alaplapom.

Szeretném tudni hogy Intel Dualcore E2180-as processzor 64bites!!!-t kezeli-e?

Erre akarok váltani, d805-ről. Megéri?

(#10431) sgergi válasza deniel1984 (#10430) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, támogatja., és igen, megéri a csere.

(#10432) juliabrilke válasza deniel1984 (#10430) üzenetére


juliabrilke
addikt

2x :K

(#10433) Воланд


Воланд
titán

Üdv!
A közeljövőben szeretnék új alaplapot venni és az a kérdésem, hogy x48-as chipsetes közül melyik lenne a jobb? GIGABYTE GA-X48-DQ6 vagy Asus Rampage Formula?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10434) Zal válasza juliabrilke (#10377) üzenetére


Zal
csendes tag

OK!

Van egy telepített XP, rajta mindenféle driver, meg telepített progi, stb. Ez egy VIA-s lappal, ATI karcsival, stb. ment. Elhalálozott a lap, de a vinyó az XP-vel együtt megmaradt. Van egy új config GB-EP35-DS4 lappal, geForce VGA, stb. Ebbe a gépbe téve a vinyót nem áll fel róla az XP, bebootol. Hogyan tudom leszedni alóla a régi telepített drivereket, úgy hogy nem tudok hozzáférni a vezérlőpultjához? Emlékeim szerint egy frissen telepített XP bármilyen lappal elmegy. Ehhez közeli állapotot szeretnék elérni, de nem áll fel az XP, hogy levakarhassam a régi drivereket. Hogyan tudom mégis leszedni ezeket, hogy mégis felálljon róla az XP és tovább tudjam pucolni?

Köszi a válaszokat! :R

[IRAM] 24L4 - "Bírjuk még az IRAMot!" :P

(#10435) TechBoy


TechBoy
csendes tag

A 3000+ -os Sempron-t norál hűtővel hány Hz-ig lehet biztonságosan húzni?

(#10436) Lenry válasza TechBoy (#10435) üzenetére


Lenry
félisten

pont addig, amíg túl meleg nem lesz... mondjuk amíg 70 fok alatt marad

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10437) TechBoy válasza Lenry (#10436) üzenetére


TechBoy
csendes tag

Oké, Köszi :))

(#10438) Воланд válasza Zal (#10434) üzenetére


Воланд
titán

Ha emlékeim nem csalnak, akkor sehogy. Alaplap cseréjekor mindenképpen újra kell telepíteni magát az op. rendszert is. A különbőző driverek miatt, amit maga az oprendszer tesz fel. Más a chipset, magyarán az egész lap architektúrája más és csak akkor lesz stabil, ha újrarakod.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10439) access_denied


access_denied
senior tag

Sziasztok!

A P45-ös (és többi más) alaplapra integrál TPM chip letiltható BIOS-ból, származik előnyöm / hátrányom ebből a chipből?

(#10440) juliabrilke válasza Zal (#10434) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem sokkal kevésbé pepecsebb munka, ha letöltöd őket újra a netről. :U Egyébként szerintem nem lehet megoldani (vagy csak úgy, hogy elindítod még1x a telepítést és akkkor menni fog nagjából a régi driverekkel és programokkal) Ez azért nem 100%-os mert a registry kicsit összekuszálódik.

(#10441) Lenry válasza Zal (#10434) üzenetére


Lenry
félisten

ha még nem dobtad ki a régi gépet, és még nem szerelted át az újba (szóval ha még megy a régi rendszered) akkor megpróbálkozhatsz ezzel a módszerrel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10442) juliabrilke válasza Lenry (#10441) üzenetére


juliabrilke
addikt

Gyakorlatban próbáltad már? Ennek kb. mennyi az esélye, hogy működik? :F

(#10443) Воланд válasza Lenry (#10441) üzenetére


Воланд
titán

ez szerintem nagyon lutri. jobban jár, ha újrarakja az egészet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10444) Orb1337


Orb1337
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés egy új alalaplapot (20+4pines csati) használhatom-e régi 20pines táppal, arrébbdugással?

(#10445) juliabrilke válasza Orb1337 (#10444) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem fogod tudni beledugni, de nem is nagyon kellene kísérletezni vele. :U

(#10446) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali!
Hogy lehet úgy elrontani egy (elvileg jól működő) alaplapot, hogy azt legarizzák?

Másik kérdés:
Mivel tudom tesztelni, hogy az alaplapom tökéletesen működik-e?

(#10447) ludla


ludla
őstag

Sziasztok nagyon fontos lenne, MSI lapok megbízhatóak? Egy P43 Neo-F lapot szeretnék venni, vagy válasszak egy régebbi GA-P35-DS3L lapot? Van teszt is az MSI lapról [link] és annyira nem rossz, a p35-ds3 az jobb de P35-DS3L között kell döntenem :DD

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#10448) juliabrilke válasza TazLeacher (#10446) üzenetére


juliabrilke
addikt

Állítólag (én személyesen nem próbáltam, tehát óvatosan!) mikróban 2-3 mp alacsony hőfokon. A másik lehetőség meg egy adapterrel egy kicsit megsütöd. (bár ennek lehet nyoma)

2. kérdés: teljesen szerintem semmivel. Orthos és hasonló stability tesztekkel lehet. Ha nem megy rendesen, akkor mondjuk az egyik integrált dolog rossz rajta vagy egyátalán nem ad képet.

(#10449) juliabrilke válasza ludla (#10447) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem inkább startolj rá a giga alaplapra. (saját vélemény)

(#10450) ludla válasza juliabrilke (#10449) üzenetére


ludla
őstag

Az MSI vel mi a gond? Azt írják hogy jól tuningolható.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.