Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) 5teve válasza syC (#11700) üzenetére


5teve
senior tag

próbálj meg bios resetet, ha az sem segít, akkor bios frissítést.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#11702) sNORh válasza syC (#11700) üzenetére


sNORh
addikt

jajah egy CMOS resetet nyomjál, vagy egy új biost.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#11703) Fire/SOUL/CD válasza colorblind (#11691) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Első nekifutásra, bontsd le a gép oldalát, és ellenőrizd, hogy a különböző ventik forognak-e.
(cpu, vga elsősorban)
Aztán pislants be a biosba hogy mi hány fokos, különös tekintettel a cpu-ra.
Ennek a procinak induláskor(persze ha elötte nem volt használva) kb 40 fokról kell indulnia, tehát ha pl 62 fokról indul és nem a bios ad vissza fals adatokat, akkor ott gáz van.
Továbbá, ha már úgyis szétbontottad gép oldalát, nézd meg hogy nincs-e bent túl sok por.
(Szájmon mondja: A por nem barát! :( ) Ez esetben sűritett levegős spray-el(nem old spice vagy 8x4 :DDD ) vagy jobb híján motor vagy autópumpával(bár akkor két ember kell hozzá) szépen fújd ki a tápot, a cpu hűtőt, vga ventit stb, meg úgy általában az egész alaplapot. Tehát ne kompresszorral(egy esetben, azt tudtam hogy a gyerek karosszériás, de arra nem gondoltam, hogy kompresszorral áll neki kitakarítani a gépet, a jumperok 50% eltűnt az alaplapról :C )

Tehát a legvalószínűbb hogy a hűtéssel van baj, mert vagy egy venti adta be a kulcsot, vagy csak egy alapos portalanítás szükséges. Elsőként ezeket kellene megcsinálni ill ellenőrizni. Ha ezek rendben vannak, akkor más felé kell folytatni a hiba okának felderítését......

Várom válaszod.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11704) syC válasza sNORh (#11702) üzenetére


syC
addikt

Köszi srácok, legújabb bios megoldotta a problémát. :R

(#11705) valory válasza valory (#11690) üzenetére


valory
tag

UP!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#11706) colorblind() válasza Fire/SOUL/CD (#11703) üzenetére


colorblind()
csendes tag

Szia,

azóta új hibák is előjöttek :(

próbáltam memóriát cserélni, ugyanúgy rossz, szóval az biztosan nem hibás
tegnap mondjuk portalanítottam és az se javított
tegnap a procik hőmérséklete 35 és 33 fok volt

viszont:

1, ma már sem az alaplapi, sem a vga hűtő nem megy (a tegnapra sem mernék megesküdni)
2, bootolásnál a szivárvány minden színében tündökölnek a kiírások

vga? táp? alaplap? cseréljek csak hűtőket vagy mindent?

köszi

(#11707) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

Gigabyte GA-EP35-DS3 (rev. 2.1) vagy Asus P5QL-PRO?

Melyiket ajánlanátok?
E7200-as proci, 2x1Gb 800Mhz ram, és Gigabyte Radeon HD 3870 DDR4 alá.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11708) Fire/SOUL/CD válasza colorblind() (#11706) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kezd akkor a vga-val, lehetőleg szerezz valami ezeréves PCI kártyát, mondjuk egy s3 trio 64 vagy valami hasonlót, ezért legalább "nem kár".
Bár sajnos ha nem ment a cpu venti korábban, akkor van esély rá hogy egyszerűen "megsült" a cpu...... :(((
Húzd le a HDD, DVD kábeleket legalább ezek az egységek ne menjenek tönkre....

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11709) Kolondrum

bele bele olvasgattam a fentibb dolgokba, kár h nem néztem ide előbb, lebeszéltem vna pár embert dolgokról!

(#11710) colorblind() válasza Fire/SOUL/CD (#11708) üzenetére


colorblind()
csendes tag

Szia,

köszi a választ

a procin megy a ventillátor, csak az alaplapi chipseten nem, szóval 'remélem' csak a vga szállt el, úgyis le akartam már cserélni...

holnap szerzek egy másikat, remélem azzal minden rendben lesz

ha mégsem, akkor bátorkodok újra jelentkezni :)

(#11711) Ragadozó válasza colorblind() (#11710) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha a vga meghibásodott, attól még az alaplap ventijének menni kellene :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#11712) Croft-21


Croft-21
őstag

Volt már vkinek iylen gondja?
Fogja magát a gép, Ki írja a windows h Leállás, , de csak a monitor kapcsol le, a proci pörög tovább ugyanúgy és az a legrosszabb h igy márcsak úgy tom kikapcsolni, ha kihúzom a dugót a konektorból!

(#11713) Fire/SOUL/CD válasza Ragadozó (#11711) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajna találkoztam már ilyen "halállal" ezért bátorkodtam azt javasolni a vga-val való kezdést, meg így legalább egy alkatrészt már biztosan át lehet menteni az új konfigba.... :DDD

Ezen viszont átsiklottam: "procik hőmérséklete 35 és 33 fok volt"
Gondolom a magokra gondolt, de ez magasnak tünik(gondolom ebben egyetértünk... :U ). Most jöttem le netes játékról, halomra lőttük egymást órákig, 15 ill. 17 fokos külön-külön a két mag (x2 4400+), "odafagy" az ujjam a hűtőhöz.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11714) paprika


paprika
aktív tag

Hy! Következő kérdésem volna! Milyen alaplapot érdemes vennem? Max 30k-m lesz rá vagy 35! Szeretnék tuningolni is a közeljövőben! Azt mégnem döntöttem el h Nv vagy Intel Chipset! Vagy Core 2 vagy Amd proci lesz majd! Tehát mind2 frontról 35 k-ig szeretnék infót szerezni! Tunig- bővithetőség stb! Foggalmam nincsen mit érdemes megvenni ezért a pénzért intel vagy Amd alá! köszi :R

(#11715) zsolt1129 válasza paprika (#11714) üzenetére


zsolt1129
addikt

Intel fronton ha intel chipseteset akarsz akkor Giga EP45 DS4/DS5, ASUS P5Q, vagy X48-as Quad alá de ez már nem férne be a keretbe.

(#11716) paprika válasza zsolt1129 (#11715) üzenetére


paprika
aktív tag

:R köszi ;)

(#11717) Sann81 válasza syC (#11683) üzenetére


Sann81
csendes tag

Hello!!

Köszönöm a segítséget!!

Orthos-szal stabilnak tűnt 1 óra után leállítottam.
Mennyire megbizható az Orthos??

(#11718) paprika válasza Sann81 (#11717) üzenetére


paprika
aktív tag

Úgy tudom annál sokkal jobb is van! Valami Intel által fejlesztett ! :U Hirtelen nem ugrik be

[ Szerkesztve ]

(#11719) Lenry válasza paprika (#11718) üzenetére


Lenry
félisten

Intel BurnTest-nek hívják
leech innen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11720) birozoli7800 válasza Lenry (#11719) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Szevasztok!!!
Egy Asrock Conroe1333-d667-es lapom van. Azt szeretném kérdezni hogy ha nem tuningolunk de 1333-as fsb-jü procit adunk neki akkor is nő a pci-e órajele? :F

(#11721) Ragadozó válasza Fire/SOUL/CD (#11713) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Neked szerintem AM2-t van és "birsalma" magos...azok félre mérnek, de nagyon...
Emberünknek S939-e van az a 35-33 fok teljesen jó...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#11722) sgergi válasza birozoli7800 (#11720) üzenetére


sgergi
veterán

Nem.

(#11723) valory


valory
tag

megérné lecserélni a mostani alaplapomat (ASUS M2N-E nForce 570) egy Gigabyte DS4H alaplapra? főleg az érdeklne ezzel a lappal kapcsolatban, hogy ennek is irtózatosan nagy alapzaja van az integrált hangkártyájának?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#11724) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

THX!!!
Akkor megnyugodtam mert azt hittem hogy akkor is nő automaitkusan.

(#11725) sgergi válasza valory (#11723) üzenetére


sgergi
veterán

Pontosan melyik Giga lapra is gondolsz? Egyébként azon valószínűleg jobb az integrált hang, de meg kell nézni, milyen típus van rajta. Egyébként, ha csak ez a gond, akkor valszeg jobban járnál egy hangkártyával.

(#11726) valory válasza sgergi (#11725) üzenetére


valory
tag

oda van írva hogy Gigabyte DS4H (MA790GP-DS4H) ;) (talán az SLI is szempont lenne, de az még nem tuti)

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#11727) sgergi válasza valory (#11726) üzenetére


sgergi
veterán

a ds4h nem jelöli a chipsetet, az csak a felszereltséget jelöli. Gondolom akkor a MA790GP-DS4H-ra gondolsz, ezen jobb egy fokkal a hangkártya, de nem sok különbség van, inkább vegyél külső hangkártyát, ha jó minőséget akarsz. Egyébként meg jó lap a Giga, legújabb chipset, nagy teljesítmény.

(#11728) valory válasza sgergi (#11727) üzenetére


valory
tag

jó minőségű külső hangkari elég drága, annyit nem igazán adnék ilyesmire, akkor minkább eladom a mostani alaplapomat és megveszem a gigát (igen, egyébként a MA790GP-DS4H -ra gondoltam)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#11729) safike2 válasza valory (#11726) üzenetére


safike2
csendes tag

Szerintem ha csak a hang miatt akarod lecserélni az alaplapodat ,akkor jobban jársz ha hangkártyát veszel...Ha meg sli-s lap kell akkor Abit KN9 SLI ez kb egész jó árban van..

[ Szerkesztve ]

(#11730) TheLion001


TheLion001
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy hozzáértő tanácsot kérni.
Abit NF-M2 Nview alaplapom van, és venni szeretnék procit, de nem tudom mekorrát kezel le maximum, és az általam kérdezett számtech boltok sem tudják.

Phenom valamelyike menne bele a 9850ig bezárólag...
de vajon meddig kezeli le?

Tud valaki segíteni?

Ennyit találtam, de sem jó angolos, sem technikailag ennyire hozzáértő nem vagyok:

Phenom will work in current Socket-AM2/Socket-1207 motherboards with a BIOS update, but it loses the ability to run its Northbridge and CPU cores at separate voltages/clock frequencies.

Annyit értek, hogy működik Bios frissítéssel, de ezt az északi híd meg feszültség témát sajnos nem értem :B
Valaki ebből meg tudja mondani, mi a "negatívum"?
Csak lehetőleg úgy, hogy megértsem :B

[ Szerkesztve ]

(#11731) sgergi válasza TheLion001 (#11730) üzenetére


sgergi
veterán

Abit honlapján van kompatibilitási lista. Ezek szerint nem támogatja a Phenomot.

(#11732) sgergi válasza valory (#11728) üzenetére


sgergi
veterán

Itt egy összehasonlítás a hangkártyákról, neked a ALC889A(Gigabyte) és a AD1988B(Asus) sort kell nézned, azért van minőségbeli különbség a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#11733) inot


inot
csendes tag

Sziasztok kérnék némi segítséget a következőkben.

Van egy Asus P5B-E alaplapom jelenleg kingmax memóriákkal, ezeket leszeretném cserélni tuning ramokra, 2x2Gb-os kit ben gondolkodom. Mit ajánlotok amit az alaplap megtud hajtani 25000 huf os árkategóriában számolgatok. Szóval márka és tipus ajánlatokat kérnék tőletek.

Előre is köszi a helpet!

inot

(#11734) Croft-21


Croft-21
őstag

ASUS P5QL-E lapom van.
Miért nem működik az express gate? Nem enged csatlakozni, pedig megadtam a felhasznéló nevemet és jelszavamat is, vagy nem érzékeli rendesen a LAN-t, vagy nem tom, Csak windowsba enged netezni ugyanúgy.

(#11735) TheLion001 válasza sgergi (#11731) üzenetére


TheLion001
tag

Köszönöm, de kérlek nézd meg ezt az oldalt. Neked biztos mond valamit, de úgy tűnik, hogy visszafelé kompatibilis.

http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2987

(#11736) TheLion001


TheLion001
tag

...mármint az AM2+ socketes procik, az AM2 sockettes alaplapokkal.

(#11737) sgergi válasza TheLion001 (#11735) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem nem fogja vinni, ez egy elég régi lap. A Phenom megy régebbi lapokkal, de ahhoz az kell, hogy azok fel legyenek rá készítve, de ez nincs. A cpu support list is elég friss, és azon sem szerepelnek a phenomok. Egy megoldás lehet, ki kell vásárlás előtt próbálni.

(#11738) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

remélem tudtok segíteni!?

kb fél éve vettem egy gépet amit haverral pakoltunk össze: asus m2n, amd athlon 64 x2 5000+ gyári hűtő, asus geforce 8500gt silent 512, cec-csx 2*1gb 800mhz ram, samsung 250gb sata2 8mb case, pioneer dvd-rw, eurocase ház és eurocase 400W táp 12cm-es ventivel, jogtiszta win xp campus-os.
már az első héten le kellet formáznom a friss wint de már nem emlékszem miért, második héten win indulása után kékhalál bevillan és újraindulás. akkor a virtuális meghajtókra gyanakodva leszedtem az alkoholt és a daemont is és fomat+új win. a probléma ezzel meg is lett oldva. pár hónap múlva vettem egy coolermaster hyper tx2-t rátettem és elkezdtem óvatosan emelni az fsp-t(feszt nem), általában ment 3.0-3.2ghz között, de volt hogy a biosban a beállítások mentése után nem kapcsolt be a monitor... ilyenkor reset egyszer-kétszer és ha már belépett a winbe minden jól ment 1-2 szer fagyott csak hónapok alatt. az mcp túlságosan melegedett ezért a gyári bordát lecseréltem egy zalman zm-mcf47-re. minden ok. teltek a hónapok és olvastam hogy az eurocase nem túl megbízható ezért lecseréltem egy hete egy corsair hx520W-ra. egy napig minden ok is volt de másnap újra megjelent ez a kékhalál móka és ami még megdöbbentőbb hogy a medal of... airborne cd-ére kattintva a sajátgépben a rendszer minden hibaüzenet nélkül újraindult. ezt többször is megcsinálta vagyis azóta mindig. elvittem egy szervízbe, ott kipróbálták a videókari a ramok a táp cseréjét de mindig ugyan az vagy kékhalál vagy cd-re kattintva újraindulás. mondták hogy a vgakarit és a ramokat átrakják egy inteles gépbe+én tápom cd íróm winyóm...ott minden szépen ment, de a töredezettségmentesítőn kívül semmi mást nem futtattak rajta. mondták hogy az alaplap vagy a proci lehet a rossz. akkor rendeltem egy gigabyte ga-ma770-ds3 ra halgató lapot mert gondoltam a proci nem szállhat el ilyen könnyedén. berakták, ment egész délután, de megint jött a medal of... airborn és az újraindulás. a játékot elfelejtettük és betöltöttem a counter-strike source-ot é a trackmania nationt. szépen mentek akadás, fagyás nélkül igaz csak pár percig játszottam vele. hazahoztam a gépet felraktam mindent ami kell és az orange box-ot is, half-life 2, quake3 arena mentek szépen. mivel a szervízben egy ottani wint raktak fel így én frissítettem az én win cdm-ről. ekkor is minden ok játék, net, zene. este meg kékhalál half-life 2 episode 2 indításakor és azután minden újrainduláskor, most már nem bevillan hanem megáll és szépen a fizikai memória másolása... elszámol 100-ig és reboot. valami memória hibát ír meg hogy ha volt már ilyen akkor kapcsoljam ki a biosban például a gyorsítótárazást meg az árnyékozást, videókarit telepítsem újra, hardverütközéseket nézzem meg... kb ennyit. 100-nál újraindul és win betöltése után ugyan ez. leformáztam és a win-en kívül csak az alaplap és a videókari drivereit tettem fel +office és avg 8.0. most megy de ennyi erővel egy zx spektrumot is vehettem volna :O

megköszönném ha valaki tudna segíteni a kálváriámon vagy megmondaná, hogy kihez fordúlhatok mert teljesen el vagyok keseredve, hogy még azt sem tudom mi a rossz a gépben.

köszi

Aurea mediocritas

(#11739) Qru válasza AXisBOLD (#11738) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben a memóriát ellenőrizd Memetest-el. Lehetőleg dos alól ellenőrizd az a tuti!

#nincsbennetarcsi

(#11740) Szabest


Szabest
tag

Sziasztok! Nekem van egy Asus P5n32-e SLI-s lapocskám és érdekelne hogy valaki tud-e azzal kapcsolatban tapasztalatot vagy valami véleményt mondai hogy megy e benne majd a QX9650?? mert hallottám/olvastam pár vészmadár hozzászólását, igaz angolul, (ugy meg annyira nem tudok) de mikor kidobták a lapot, akkörül irták hogy nem megy...de esetleg mondom Bios frissítéssel esetleg vagy valahogy mehet??

Várom a hozzáértő tanácsokat!

sziasztok!

(#11741) sgergi válasza Szabest (#11740) üzenetére


sgergi
veterán

Kompatibilitási listán nincs fent ez a proci, máshol se nagyon írják, hogy menne, így nem hiszem, hogy működne. Persze még jöhet új bios.

(#11742) nygma válasza Szabest (#11740) üzenetére


nygma
addikt

Legfrisebb BIOS-sal biztosan megy,de egy QX9650 alá nem tenném be azt a lapot,persze ez csak saját vélmény... ;)

(#11743) morca


morca
csendes tag

Hali!

Van egy K7s6a alaplap, amiben egy 1,2-es amd duron proci van, és nem akar elindulni.
Az összes venti elindul, a memória meletti led világít, a másik nem. A cd meghajtó is elimdul, viszont a monitor nem.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszi a segítséget.

(#11744) nygma válasza morca (#11743) üzenetére


nygma
addikt

Először is másik procival kellene kipróbálni a lapot...

Majd másik rammal stb...

(#11745) AXisBOLD válasza Qru (#11739) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok köszi megcsinálom, aztán...

Aurea mediocritas

(#11746) morca válasza nygma (#11744) üzenetére


morca
csendes tag

Hali!

Erre én is gondoltam, de mivel nincs mindenből kettő, gondoltam hátha van valakinek, akinek nagyobb a tapasztalata, valami konkrét ötlete.

Mindenesetre köszi

(#11747) Benyoo1


Benyoo1
tag

Hy mindekinek!

Egy gyors és egyszerű kérdésem lenne hozzátok! Van egy Abit KN9 SLI nForce570 AM2 alaplapom és benne egy 3500+ 64... cserélni szeretném egy 6400+ v 6000+ ra. Az alaplap felismeri majd gond nélkül, vagy túl nagy a proci és "nem megy majd bele"??????

Előre is THX! :R :)

ABIT KN9 SLI, 6400+ X2@ 3,4Ghz, 2GB OCZ SLI 1066 @ 840 3-4-4-8, Club3d 3870X2 1GB, Chieftec GPS 450W 12cm..UnDeR CoNsTrUcTiOn..

(#11748) sgergi válasza Benyoo1 (#11747) üzenetére


sgergi
veterán

Kompatibilitási lista.

Nem csak neked szól A gyártóknak nem véletlenül van honlapjuk, tessék használni.

(#11749) Kolondrum válasza sgergi (#11748) üzenetére

Megelőztél a válasszal! :R

(#11750) Benyoo1 válasza sgergi (#11748) üzenetére


Benyoo1
tag

Köszönöm szépen a linket! Fogalmam se volt róla, ha lett volna nem lett volna kérdeés :DD

ABIT KN9 SLI, 6400+ X2@ 3,4Ghz, 2GB OCZ SLI 1066 @ 840 3-4-4-8, Club3d 3870X2 1GB, Chieftec GPS 450W 12cm..UnDeR CoNsTrUcTiOn..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.