Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9851) Vec-t


Vec-t
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy egy Intel Core 2 Quad Q6600-as proci alá mennyire jó egy Asus P5K-VM, G33-as alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#9852) juliabrilke válasza Hókusz Pók (#9845) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem merülj kicsit bele a biosban található dolgokba, hátha le lehet tíltani. Egyébként a windows eszközkezelőjében is megteheted ugyanezt.

(#9853) Hókusz Pók válasza juliabrilke (#9852) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Hosszú éveken át használtam ezt az alaplapot. Hidd el nekem, hogy nincs rajt integrélt modem. Letiltani letudom, de idegesít, hogy miként kerülhetett oda. Édesapámnak ugyanilyen lapja van, azon nem jelenik meg semmiféle modem. :F

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#9854) #TOTTI válasza Vec-t (#9851) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem Gigabyte G33m-S2 volt alatta 3.6Ghz Prime stabil volt 1.3Von.. P5K-VM kicsit gyengébb a processzror áramellátásában.. de alapon is bőven elviszi és tuningban is jol fog menni... Persze nem egy X38 de 450FSB garantálható...!

(#9855) #TOTTI válasza Hókusz Pók (#9853) üzenetére


#TOTTI
őstag

Van rajt integrált modem de csak kivezetéssel éred el..!

(#9856) Cocó válasza juliabrilke (#9833) üzenetére


Cocó
tag

az integrált hangkártya is megegyezik bennük??(azon is filoztam, h ha vmelyik lap leszen, akkor szükséges e egy komolyabb hangkártya a z-2300hoz a minél szebb, tisztább hangzás miatt, vagy felesleges ??)
köszi a választ! :R

(#9857) janoka17


janoka17
csendes tag

Sziasztok!:)

Keresek olyan alaplapot amin van min:
2 UDMA csatlakozás
6vagy 8 sata csatlakozás
illeltve támogasson akár 16Gb memoriát is

Akinek van jelentkezzen!
De ha valaki tud olyat de nincs neki akkor modelleket mondhat hogy tudjak valami

Mindenkinek a válaszát előre is köszi:)

Ami elkelt azt a hirdetest torlom , szoval ha van regebbi hirdetesem az is megvan , csak nem uppoltam :)

(#9858) homarci válasza juliabrilke (#9850) üzenetére


homarci
csendes tag

de ezen az alaplapon van integrálva 128mb ram csak a vganak...gyorsabban eléri mint a ramot,ezáltál a vga is gyorsabb lesz...a cikkben is írták,hogy csak ez a lényeges különbség a hd3200 és az integrált megoldás között...szval már az a különbség sincs
és tuningolva a hd 3450et veri: [link]
Itt a 3450 vs 8400GS:[link]
A 3450 gyorsabb.
És itt a 8400gs vs 7300GT:[link]
Alig maradt le...És sztem a proci meg sokkal jobbmeg a ram is,tehát szerintem hasonló teljesítményt tud adni.
Pls most a tesztek alapján mondjatok vélemyént erről.
THX

[ Szerkesztve ]

(#9859) c.zsolti válasza janoka17 (#9857) üzenetére


c.zsolti
őstag

pl. Gigabyte GA-EP45DS3L [link]

...

(#9861) juliabrilke válasza janoka17 (#9857) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tessék! Ez az alaplap tökéletesen megfelel az általad leírt dolgoknak! :DDD

kép

Adott rajta minden és még kicsivel több ramot is lehet beletenni. :) Azért azt jó lenne tudni, hogy milyen processzort szánsz bele és milyen árban gondolkozol.

(#9862) juliabrilke válasza Cocó (#9856) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, azonos videókártya van bennük. Egy profibb hangkártya biztosan kell neked bele?
Szerintem ha csak nem vagy profi, akkor bőven elegendő az integrál vagy egy sound blaster is.

(#9863) juliabrilke válasza homarci (#9858) üzenetére


juliabrilke
addikt

A 8400GS egy 64 bites videókártya, nem kell tőle sokat várni. Ez szintén igaz a 3450-re is. Viszont a 7300GT 128 bites. (tök hülye vagyok, hogy erre a kérdésre itt válaszolgatok és nem az azonnali vga kérdések topikjába. :DDD)

Azért úgy próbáld meg összevetni a 2 videókártyát, hogy nem csak az integráltat tuningolod, hanem a 7300GT-t is. De keresek eredményeket.

(#9864) janoka17 válasza juliabrilke (#9861) üzenetére


janoka17
csendes tag

Proci Am2+ vagy valami iylesmi féle
Ár max 50K körül:)

De mi a lap tipusa amit belinkeltél?:D

Ami elkelt azt a hirdetest torlom , szoval ha van regebbi hirdetesem az is megvan , csak nem uppoltam :)

(#9865) hakos1987


hakos1987
őstag

Helo!

Van egy Gigabyte EP35-DS3 (2.1) alaplapom, most vettem, és sehogy se tom kideríteni, hogy 2.0-e a PCI-e foglalat... vki ezt meg tudná mondani?

köszi előre is!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9866) #TOTTI válasza hakos1987 (#9865) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nem 2.0 de ne bánkódj.. bőven elég minden karihoz... és nem fogod érezni a sebességkülönbséget 2.0hoz képest..!

[ Szerkesztve ]

(#9867) tupacamaru válasza janoka17 (#9864) üzenetére


tupacamaru
veterán

Akkor ez a lap kiesett a proci miatt. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9868) juliabrilke válasza juliabrilke (#9863) üzenetére


juliabrilke
addikt

infók:

3dmark05
doom3
fear

A ~3000 pont 3dmark05-ben. Ennél alapon többet ad egy 7300GT, a tuningolt példányról nem is beszélve.

(#9869) juliabrilke válasza hakos1987 (#9865) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem 2.0-ás a pci-e foglalat, de egyátalán nem is fontos. Nem érnél vele semmit sem.

(#9870) juliabrilke válasza janoka17 (#9864) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jól van na, csak vicceltem. Ez egy tyan lap és "kicsivel" több, mint 50k. :DDD
AM2+ témában nem tudnék neked biztonsággal jó alaplapot ajánlani, arról nem is beszélve, hogy tonnányi van, ami megfelel az általad leírt kritériumoknak. :B

(#9871) homarci válasza juliabrilke (#9868) üzenetére


homarci
csendes tag

[link]
fsb:166@183
vga: 400/333@510/400
Széthajtva ért el ennyit...tehát...alapon kb ugyanolyan

(#9872) juliabrilke válasza homarci (#9871) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nos. Ahogy nézem neked DD2-es 7300GT-d van. Igen, én a DDR3 asakat néztem.
Viszont azért azt vedd hozzá, hogy az integrált videókártyás tesztet nem sempron processzorral csinálták, hanem lényegesen erősebb példánnyal.

(#9873) Bandee2


Bandee2
tag

Azt mondja már meg nekem vki, hogy a BIOS tényleg ilyen hülye, vagy csak én nem állítottam be vmit jól? Előre is elnézést, ha hosszúra sikeredne.. és igyekszem érthetően..
A helyzet a következő: van egy Gigabyte P31-DS3L alaplapom, valamint van 4 db eszközöm, 1 db SATA winyó mobil-rackben, 1 db SATA dvd-író, és egy kábelen (mivel csak egy IDE csatlakozó van a lapon) 2 db PATA winyó (egyik rackben, másik fixen beépítve). Mindegyiken van rendszer, és azt szeretném elérni, hogy ha berakom a rack-es SATA-s vinyót, vagy a szintén rack-es PATA-s winyót, akkor azokról induljon a rendszer, nem pedig a beépített PATA-sról. Illetve, ha mindkettőt berakom, akkor a SATA-sról induljon.
Namost megtettem minden tőlem telhetőt: a SATA-s winyót csatlakoztattam a SATA0-ba, a SATA dvd-írót a SATA2-be, a rack-es PATA-s winyót a jumperrel Master-re állítottam, a beépítettet meg Slave-re. Aztán mivel a BIOS-ban az "On-Chip SATA Mode" Auto-ra van állítva alapból (tehát először a PATA-s eszközökön keresi a rendszert bootoláskor [PATA IDE Set to Ch.0 Master/Slave]), átállítottam Combined-re, majd azon belül a PATA IDE Set to Ch.1 Master/Slave-re (-> SATA Port 0/2 Set to Ch.0 Master/Slave). Így viszont a "SATA Port 1/3" Disabled-re állítódott, de mindegy, mert úgyis csak 2-t használok a 4 portból.
Azt gondoltam, ennyivel meg is oldódott a bootolás, le is ellenőriztem a BIOS "Standard CMOS Features" menüjében, hogy jó-e a sorrend, és tökéletes volt: Channel 0-án a SATA-s winyó és a dvd-író, Channel 1-en a két PATA-s winyó.
Ezekután egyszer ebben a sorrendben bootolt a gép, máskor meg más sorrendben, össze-vissza, mintha megbolondult volna. BIOS-ban is belemegyek az "Advanced BIOS Features"-en belül a "Hard Disk Boot Priority"-be, és egyszer jó a sorrend, máskor meg a Slave-et előrébb sorolja a Master-nél. Legtöbbször arról boot-ol, aminek a legutolsónak kellene lennie, tehát a beépített PATA-s winyóról. De ha még ezt a sorrendet megváltoztatom, akkor is egyszer megőrzi a beállítást, máskor meg nem. De szerintem nem ennél a résznél kell állítani, mert nem várhatom el a BIOS-tól, hogy 5-6 winyó sorrendjét megjegyezze. Viszont a másik menüben meg továbbra is jó a sorrend. Nem egyezik a sorrend ebben a két menürészben.. én nem tudom mitől van.. Hol kell még állítgatni?
Hát ez tényleg elég hosszú lett.. :) Remélem azért segít majd valaki.. köszönöm

(#9874) janoka17 válasza juliabrilke (#9870) üzenetére


janoka17
csendes tag

Akkor csak annyit mondanék kellene egy olyan alaplap:

Amin van:

2 UDMA csatolo felűlet (IDE)
6 vagy 8 SATA 2 300MB/Sec csatolo felűlet

Jah és a proci foglalata Sockat AM2 vagy AM2+

Válaszotokat köszi!:)

Ár tökmind1:D:D(De olcsobbakat előnyben) :C

Ami elkelt azt a hirdetest torlom , szoval ha van regebbi hirdetesem az is megvan , csak nem uppoltam :)

(#9875) homarci válasza juliabrilke (#9872) üzenetére


homarci
csendes tag

x2 5000+ot vennék hozzá ;)

(#9876) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Nagyon fontos kérdésem lenne. Az alaplapom abit aw8-max, nemrég frissítettem rajta a biost, mert már elég régen kb. 2 éve nem volt frissítve! Már volt h frissítettem és akkor sikererült minden hiba nélkül. Szóval feltettem az alaplapomra a legujabb biost és minden rendbe volt, de mióta az új bios van fent a processzorom 70 fok körül mozog alapon ha vmit is csinálok vele már sípol az alaplap! Mi lehet ennek az oka? Kérlek segítsetek ha tudtok, amúgy a procim egy Pentium D 950 alapon járatva, és idáig az alap hőmérséklete kb 50 fok volt és nagy ritkán érte el használat közben a 60-65 fokot de a 70et sohasem. Ha tudtok segíteni akkor nagyon megköszönném, mert így nem lehet sok mindent kezdeni a géppel.

(#9877) Dikk válasza juliabrilke (#9849) üzenetére


Dikk
tag

rev 1.0.. most néztem dobozon :( azzal nem sokat lehet kezdeni.. vagy igeen? erre melyik bios-t ajánlod ami a legújabb? ja és ezta @bios-t hol találom? ezt találtam.. ezzel is megtudom csinálni vajon? köszi előre is.. ;)

(#9878) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

plz valaki segítsen ha tud!!

(#9879) juliabrilke válasza Nagynozi (#9876) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem lehet, hogy ennek csak az az oka, hogy nyáron melegebb a levegő? :) Egyébként meg a pasztázást kellene megnézni a processzoron, mert lehet, hogy rászáradt már.

(#9880) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Feltudnátok világosítani hogy a Gigabyte GA-EP43-DS3L (rev. 1.0) lapnál található, 4 x PCI Express x1 csati mire használható? Ez valami újítás, nem nagyon találok belevaló kütyüket :D :B

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#9881) Nagynozi válasza juliabrilke (#9879) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

nemhinném, mert bioszfrissítés előtt még 50 körül mozgott, közben történt vmi amit én nemtudok és azóta 70 fok körül mozog, amúgy itt Szegeden 18-20 fok körül van kint szal tanácstalan vagyok:(

(#9882) juliabrilke válasza Dikk (#9877) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen. Nekem is hasonló gondom volt.
Ha megnézed a hivatalos oldalát, akkor az 1.0-ás lapnál nincs ott, hogy támogatja, de a 2.1-es igen.
"Revolution energy saving design with GIGABYTE Dynamic Energy Saver(DES) technology. "

Az F13-as biosnál csak microcode frissítés van.

(#9883) juliabrilke válasza ludla (#9880) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hangkártya, tunerkártya és videókártya megy bele. Meg a frissebb, lágyabb, jobb... :DDD

(#9884) juliabrilke válasza Nagynozi (#9881) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor még azt tudom elképzelni, hogy régebben félremért a lapod, amit most javítottak. :D Igazából máshogyan is meg kellene mérni. A szoftveres nem igazán megbízható megoldás, de az mennyit ír? Lézeres mérőműszered gondolom nincs a szekrény legalsó polcára besuvasztva. :)

(#9885) ludla válasza juliabrilke (#9883) üzenetére


ludla
őstag

Köszi csak nem igazán láttam még ilyet :B :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#9886) Nagynozi válasza juliabrilke (#9884) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

hát az a baj h 70 fok körül van alapon Everest-tel meg Abit uGuruval néztem lényeges külömbség nincsen köztük, régen ugyanezekkel 50-54 fok volt alapon és jétékok alatt semmi probléma nem volt se Crysis se UT3 se Assasin's Creed, mind mind nagyon processzorigényes játékok és semmi baj nem volt csak mióta tegnap ujraraktam a biost :O :( nemértem.....

[ Szerkesztve ]

(#9887) juliabrilke válasza ludla (#9885) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pár kép az említett eszközökről:

tuner
7300GT
hangkártya

(#9888) juliabrilke válasza Nagynozi (#9886) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor tessék visszatenni a régebbi biost. Mondjuk attól még lehet, hogy a régebbi félremért.
Egyébként alapon 70°c egy kicsit soknak hangzik.Milyen hűtés van rajta? A processzor tuningolva van?

(#9889) Nagynozi válasza juliabrilke (#9888) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Volt tuningolva amit visszavettem tegnap miután az uj bios ráment, amúgy már próbáltam visszatenni régebbi biosokat, de nemsegített, Jah és gyári hűtő volt rajta ami bírta a tuningot is egészen a tegnapi napig akkor történt vmi, ha ennyire magas lett volna előtte is a hőmérséklet már rég elszállt volna a CPU. :( :(

(#9890) juliabrilke válasza Nagynozi (#9889) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha a régi biossal is ennyit mutat, akkor itt valami a pasztával vagy magával a hűtővel problémás. Szedd le a régi pasztát és kend be újra. Ilyen hőfokoknál elképzelhető, hogy beszárad vagy csökken a hatékonysága. 3-4 perc az egész. A felfogatását is nézd meg, nehogy az legyen a gond.

(#9891) Nagynozi válasza juliabrilke (#9890) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Rendben proba szerencse, legyen ez a megoldás, remélem sikerrel járok. Amúgymeg nagyon szépen köszönöm a segítséget, meg h ennyit gondolkoztál az én problémámon!!!!

(#9892) Dikk válasza juliabrilke (#9882) üzenetére


Dikk
tag

köszönöm szépen.. még 1 kérdés, akkor az 1.0-ás biosoknál az F13-as az tartalmazza az összes elötte lévő bios tartalmát is.. proci támogatás.. vinyó stb..?!.. köszi előre is.. ;)

(#9893) juliabrilke válasza Nagynozi (#9891) üzenetére


juliabrilke
addikt

Remélhetőleg csak ez volt a probléma és gyorsan orvosolni tudod az ötlettel. :)

(#9894) juliabrilke válasza Dikk (#9892) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, tartalmazza az összes előtte lévő beletett dolgot is. Sajnos csak a új microkódokat tették bele. Egyébként én is hasonlóan jártam egy másik hasonló alaplappal, mert nekem is 1.x-es verzióm van. Ezt dobta a gép. :)

(#9895) Dikk válasza juliabrilke (#9894) üzenetére


Dikk
tag

Nem baj az..;) nagyon szépen köszönöm a segítséget.. lezajlott a frissítés.. Nállam viszont a proci nem hogy melegebb hidegebb lett.. szóval szerintem a régi bios szenzora érzékelője vagy nem volt olyan jó vagy nem tudom de eddig 40-45 fok volt win alatt semmit tevéssel volt mikor felment 60-65-re is terhelés alatt, most meg max 30-35 fok mint régen win alatt. szóval nagyon baba lett.. azért értem mint régen mert ez a proci most a 3.ik lapba van benne első lap amibe volt Asus P5-P800-VM abban is 30-35 fok volt.. aztán volt egy Asrcok lapom.. abba is 30 fok volt.. és megvettem a vga miatt ezt a lapot ebbe meg bőven 40 fok fölött volt.. néztem is hogy mivan ezzel.. hát 1 lap miatt csak nem melegszik ennyit.. máshol azt írták hogy biztos közelebb van ennél a lapnál a szenzor a procihoz.. de akkor csak a bios volt a hibás.. nagyon szépen köszönöm még 1x-er :C ;)

(#9896) Abdulka


Abdulka
csendes tag

Hello kéne egy kis segítség vettem egy új gépet és rendszertelen időközönként (néha 1perc néha 20-40 perc) után jön a kék halál táp kizárva meória lessz a ludas vadi új kingston hyper x ddr2 800 as 2x1 giga több forumon olvasgatva arra gyanakszom hogy az alaplap biosában kéne beállítgani árnyékolást satöbbit asus m2n-sli alaplap Kingston HyperX 2GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 KIT
2*1GB-os HyperX DDR2-SDRAM CL5 memória modul,plusz 2 sata vinyó maxtor 160+250giga gigabyte 460 as táp lg dvd író ennyi valaki segítsen mi lehet a baj kb 2 hete szerencsétlenkedek vel

(#9897) juliabrilke válasza Abdulka (#9896) üzenetére


juliabrilke
addikt

Huh..Ez kicsit így tömény ez e leírás nekem. Ha a memóriára gyanakszol, akkor futtass rajta memtestet, az kidobja a memóriahibát. Ha pedig ez a probléma, akkor minél hamarabb vissza kell dobni gariba. Egyébként próbáld ki a memóriákat külön is, hátha úgy nem fagy.

(#9898) juliabrilke válasza Dikk (#9895) üzenetére


juliabrilke
addikt

Valószínűleg a szenzor mérési pontosságán javította egy kicsit. Erről jut eszembe, hogy én még nem tettem fel az F13-at. :D

(#9899) Cocó válasza juliabrilke (#9862) üzenetére


Cocó
tag

köszi :)

(#9900) Dikk válasza juliabrilke (#9898) üzenetére


Dikk
tag

dobd fel.. nekem eddig elég jó.. megnézem tudok e még prociból többet kisajtolni.. mert eddig szerintem elegendő feszültséget se adott neki hiába dobtam nagyobra.. 3,6 fölött eddig nem nagyon ment.. 3,75-ön megy-megy de 6-8 óra után volt már kék halál.. hátha majd most.. bár nem ezt kéne nyűglődtetni hanem venni egy 2 magost de sajna nincs még cash:S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.