Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) Ragadozó válasza Veron (#9600) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Tápkábeled jó? :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9602) #65675776 válasza Veron (#9600) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valami nagyon rosszul van kötve nálatok...

(#9603) hahajdu


hahajdu
aktív tag

Mi az az északi és déli híd?

hunpad.com

(#9604) Madex


Madex
csendes tag

Alaplap
?

Processzor
Intel Core 2 Duo E8400

Memória
GEIL ULTRA DDR2 PC8500 1066MHZ 4GB(2x2GB) KIT CL5

Grafikus kártya
SAPPHIRE Radeon HD 4850 512MB

Számítógépház
ASUS TA-982 Midi ATX táp nélkül

Tápegység
Corsair VX450

Winchester
Seagate 320GB Serial-ATA II

sziasztok, ehhez a konfighoz milyen lapot kéne választanom?
GIGABYTE GA-EP35-DS3 <--- ezt mondogatták többen csak én inkább asus-t szeretnék a giga kb 17k ilyen teljesítményű vagy jobb asus lapot kapok ennyiért?

köszi előre is:)

(#9605) nova001


nova001
senior tag

hogy hozom be futtatásba a vezérlö pultot ??

(#9606) sweden válasza #TOTTI (#9599) üzenetére


sweden
csendes tag

Hi tsigalko87!
Ez egy Asus M2A-MX 690 alaplap-mint picivel korábban írtam-és az oldalon nem találtam róla semmit...bár én személyes tapasztalatra gondoltam.De azért köszi...
Szeva.

My heroes-Bill Gates & Osama Bin Laden-Not different!

(#9607) #65675776 válasza nova001 (#9605) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mindez magyarul?

(#9608) #TOTTI válasza sweden (#9606) üzenetére


#TOTTI
őstag

Bocsi kicsit megkeveredtem... mert itt alaplapokrol van szó szinte csak..! M2A-MX jo kis lap relaitve erős integrált VGAval... Személyes tapasztalatom M2N-MXel van.. de szivesen elcseréltem volna 690esre..! Ennyit tudok segiteni..!

(#9609) #TOTTI válasza nova001 (#9605) üzenetére


#TOTTI
őstag

írd be ..: control és ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#9610) lacos001


lacos001
senior tag

ide is,hátha....

Hio!

Volt már szó a DTS-ről a fórumban,de az én kérdésemmel még nem találkoztam......

Adott a DS4 rev 2.1 deszka....erről optikai kábellel kilehet sajtolni plazmára a hangot csak ugy naturba,erősitő, hangfal nélkül,hogy optikai be a lapba,másik vége a tvbe?
Butázok eléggé,és nem akar megmukkanni a plazmán a hang,realtek driverben is voltam,de nemlettem okosabb....
thx ha van vmi

(#9611) #TOTTI válasza Madex (#9604) üzenetére


#TOTTI
őstag

ASUS házba ASUS P5Q 22K :) csak hogy stimmeljen vagy Giga P35-DS3(mimás) 17K ennyiért max P5K van de ÖNNEK AZT NEM AJÁNLOM..

(#9612) Johnny Cage válasza #TOTTI (#9611) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ugyanezt a kérdést akartam feltenni...

ASUS P5Q vagy GIGABYTE P45-DS3 ?

Érvek, ellenérvek?

(#9613) #TOTTI válasza Johnny Cage (#9612) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ugyanazt tudja a lap.. nagyobb különbséget nem tudok mondani mivel nincs velük tapasztalatom.. kiépités hasonló.. én személy szerint a Gigabytera szavanék személyes szimpátiából.. de ránézésre a P5Q szimpatikusabb.. szóval nem tudnék én se hirtelen dönteni de ha nyakamhoz tartanák a kést Gigabyte lenne..:)

(#9614) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis problémával fordulnék hozzátok: A haveromnak most raktam össze egy új gépet, Gigabyte GA-MA78GM-S2H sAM2 alaplap, 5000+ Black Edition proci, 2X2 GB Kingmax 800-as RAM, GIGABYTE NX96T512HP videókari stb... XP-t simán feltelepítettem, viszont amikor elindítok akármilyen játékot egyből kékhalállal újraindul. Memóriákat próbáltam egyenként is, úgy is ezt csinálta, feszt is emeltem de semmi változás. Van valami ötletetek!? :F

(#9615) newgamer válasza psykie (#9614) üzenetére


newgamer
aktív tag

Hát linux Live CD, és futtatnék egy memória tesztet külön-külön mindkét RAm-ra, másik 3d mark 2006-ot kéne még futtatni, annál is, ha kékhalál :W

(#9616) #TOTTI válasza psykie (#9614) üzenetére


#TOTTI
őstag

PCI-E frekit fixáld 100ra ha lehet olyat... hirtelen csak ennyi ha nincs tuning és nem szofveres a gond akkor talan a kártya hibás... de csak nem... nesetleg tulmelegszik mert passzivan ezek elég forró fejüek..!

(#9617) Madex


Madex
csendes tag

Asus P5QL PRO és ez a lap van olyan jó mint a GIGABYTE GA-EP35-DS3?

(#9618) szbalogh


szbalogh
őstag

Üdv.
Ati rs482m NB és sb450 SB van a lapomon.
Elvileg tud raid 0-t, erre szeretném feltenni a win-t. Windows telepítéskor (sp3-32bit) kell-e hozzáadni (F6) sata raid drivert, vagy ezt csak 64xbit windowsnál kell?
Mert a 64bitesnél kellett az nforce4-es laphoz.
Köszi!

Nick: HE_Storm

(#9619) nygma válasza Madex (#9617) üzenetére


nygma
addikt

Bőven jobb.

(#9620) ChromeX


ChromeX
addikt

lehet, hogy nem ide tartozik de nem tudom hol tegyem fel a kérdésemet, szóval az lenne a gondom,hogy van egy gép semmi extrém dolog nem történt vele és egyik napról a másikra nem akar elindulni a windows, tegnap este még ment rendben de ma reggel bekapcsolom és elkezd a kis sz.r csipogó 3 másodpercenként sípol egyet(2mp-ig). megpiszkáltam a kábeleket, próbálkoztam de nem jo mit lehet ezzel csinálni?

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#9621) szbalogh válasza ChromeX (#9620) üzenetére


szbalogh
őstag

Szerintem szedd ki a memóriákat és tedd vissza újra!

Nick: HE_Storm

(#9622) psykie válasza newgamer (#9615) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi az ötleteket, most feltelepítettem egy másik VGA drivert és ezzel úgy tűnik működik, a 3DMark-ot is lefuttattam többféle variációban és nem volt semmi gond. Viszont egy valami még nem okés ha Rainbow Six Vegas-ban 1024*768 -nál nagyobb felbontást alkalmazok lila foltok jelennek meg a monitoron..nem tudom, hogy a játék hibája e vagy még mindig van valami probléma, most kipróbálom más játékokkal is.

(#9623) mrvikiboy


mrvikiboy
csendes tag

Sziasztok!

EP45-DS3R lapot vennék 7200 procival. A procit persze feltornáznám 3GHz fölé ha bírom.
Kérdésem az lenne hogy igényel ez bármilyen állítgatást az alaplapon, vagy egyszerűen összerakom és BIOS-ban beállítom az FSB-t meg a szorzót és kész.

(#9624) nova001 válasza #TOTTI (#9609) üzenetére


nova001
senior tag

köszike :)

(#9625) nova001


nova001
senior tag

benyomtam a gépet és nem akart bekapcsolni ma délbe mondom akkor kiveszem az elemet, kivettem és mikor visza raktam a gép bekapcsolt de ezt kaptam kiirásba
CMOS - Cheksum error - default loaded
a cmos ügye töröltem mert a proci is alap értékre állt be. mit tok ilyenkor csinálni már minden épp szerü dolgot kiprobáltam :S:S

üdv

(#9626) 5teve válasza nova001 (#9625) üzenetére


5teve
senior tag

beállítod az értékeket, és elmented a biosba, és újraindítod a gépet.
ha újra ugyanezt írja ki akkor valszleg elemet kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#9627) nova001 válasza 5teve (#9626) üzenetére


nova001
senior tag

igen elem baja volt :) nem birta az éveket már...köszi az ötletet

(#9628) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Egy asrock 939 dual sata VSTA lapom van.Ma amikor leszedtem a gép oldallapját,azt vettem észre,hogy a déli híd egyik műanyag stiftje ki volt esve,és a híd lógott.Visszatettem,de azóta nem hajlandó felismerni az ATA kábelen lévő dolgokat.(egy mobilrack,és egy pio 111l dvd író).Az optikai meghajtóba be tudom tenni a lemezt,fel is ismeri, hogy mi van benne,de pl egy filmet már nem tudok elindítani.Lefagy.A rack-et ki kellett kapcsolnom,mert nem állt fel miatta a rendszer.(az XP egy sata HDD-n van).Szerintetek lehet az a gond,hogy besokallt a déli híd?Érdemes ezt javítatni?Vagy cseréljek alaplapot?
Az a gond, hogy csak 2 lapot találtam a boltokban,ami 939 tokozással van.Ezek:
-Asrock 939S56-M 8000ft
-Asrock 939N68PV-GLAN 14000ft
A deszkának ezeket kellene összekötni:
AMD Athlon 3200+
2x256MB Elixyr DDR400
Asus X1050 512MB
Pio111L
Samsung 160GB Sata2 HDD+80GB Maxtor ATA HDD(mobilrack)
+perifériák,net...
Elég nekem az olcsóbb lap?Szinte sosem játszom,inkább csak dvd írás,net,torrentre használom a gépet.Előre is köszi a segítséget!
Dodo :R :R

(#9629) Vook23


Vook23
csendes tag

Hali emberek! A következő problémám lenne: tegnap játék közben egyszer csak befagyott a gép. Mondom ok, volt már ilyen... újraindítottam.. azóta nem hajlandó működni a gép. Bekapcsol, felpörög a vinyó, melegednek az alkatrészek, de nem történik semmi. Próbáltam másik videókártyával, de semmi. BIOS Reset is volt! Meghalt az alaplap vagy még van esély rá hogy megjavíttassam? Segítsetek kérlek!

[ Szerkesztve ]

(#9630) dodopek


dodopek
addikt

A két lap leírását itt megtaláljátok:
[Asrock 939s56M]

Asrock 939N68PV-GLAN
Ha esetleg más lapot tudnátok ajánlani 15e alatt,azt is szívesen venném!
Köszi!
Dodo

(#9631) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Helló mindenkinek!
Nagy gondban vagyok. Mégpedig nemtudom eldönteni hogy milyen alaplap üzemeljen a gépemben!
Elvárásaim:
PCI-E 16x 2.0 (1db elég belőle) (ATi HD4850-est fog hajtani)
DDR2-1066-os memeóriát kezelje (nemszükséges DDR3)
Jófajta HeatPipe legyen rajta (hőcsöves megoldással)
Röhögve vigye a E8400 vagy Q6600 Intel processzort
Lehetőleg P45 vagy X38 lapkakészlete legyen
ÁR/ÉRTÉK aránya jó legyen
Köszike előre is a segítséget

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9632) nygma válasza FRENK1988 (#9631) üzenetére


nygma
addikt

Ezt miért raktad OFF-ba? :U

Gigabyte P45 DS4 ;)

[ Szerkesztve ]

(#9633) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Visszaolvasva (kicsit) nem láttam ilyen kérdéseket! :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9634) concret_hp


concret_hp
addikt

létezik olyan alaplap amin van integrált vga aminke viszont dsub és dvi kimenete is van és el is bírja ha rákötök 2 monitort? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9635) #65675776 válasza concret_hp (#9634) üzenetére


#65675776
törölt tag

Létezik.

Pl GA-MA78GM-S2H, GA-MA78G-DS3H. DVI-re viszont csak digitális kijelzőt lehet kötni.

(#9636) concret_hp válasza #65675776 (#9635) üzenetére


concret_hp
addikt

mármint dvi csatisat nem?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9637) #65675776 válasza concret_hp (#9636) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DVI-re csak digitális megjelenítőt köthetsz, ugyanis DVI-D. Tehát a DVI -> VGA átalakítók nem fognak működni. Ha TFT-t akarsz rákötni, akkor nem probléma.

A DVI alapvetően digitális.

(#9638) whited


whited
addikt

hello
egy kérdésdem lenne.
E6600-as procim van és gyári cooler rajta.
+egy giga 965gm-s2 lapom.
gyári coolerrel szabad huzni a procit pl 2.8ra???
és az alaplap birná?? :R :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9639) concret_hp válasza #65675776 (#9637) üzenetére


concret_hp
addikt

jó azér ennyire sötét enm vagyok :U
felénk eztet így a pórnép nyelvén ugy mondják hoyg dvi csatlakozós monitor :U
btw akkor mire jó az átalakító?

na akkor kérdés: ez kb. mennyivel fogyasztana kevesebbet, mint egy sima alaplap + vga kombó? 3d teljesítményre egyáltalán nincs szükségem, egy sima 2*1680*1050es asztalt meg gondolom ezek az integrált cuccok is elvisznek.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9640) concret_hp válasza whited (#9638) üzenetére


concret_hp
addikt

kis tuningot biztos bír, figyeld a hőmérsékletét :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9641) whited válasza concret_hp (#9640) üzenetére


whited
addikt

tudnál segiteni a proci felhuzásásban és az h fesz emelés nélkül az mit jelent? :R
és ez a kistuning a gyári coolernek nem jelent akk gondot ugye? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9642) concret_hp válasza whited (#9641) üzenetére


concret_hp
addikt

én ehhez nem értek, de nekem a pentium-d is elment 20-30% tuningot gyári hűtővel, pedig az jóval forrófejűbb. igaz a gép oldal mindig le van szedve.
de van itt procihúzós topic, nézz be oda.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9643) #65675776 válasza concret_hp (#9639) üzenetére


#65675776
törölt tag

DVI-ből azért van egy pár fajta. A DVI-D csak digitális jelet visz át. Viszont a DVI-I a sima analog RGB jelet is továbbítja, az ilyen csatlakozókon használhatóak az átalakítók, és rá lehet ekasztani egy analog CRT monitort is akár.

Kérdés milyen VGA-t raknál bele. Egy HD 3450 ~10-15W-ja nyilván nem vágna földhöz... Most hirtelenjében meg nem mondom, hogy az 1680x1050-et támogatja-e az IGP...

(#9644) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Hosszas civódás után vettem egy Gigabyte GA-M56S-S3 alaplapot. Sajna nem megy vele az NEC SATA DVD író Vista alatt, ezért tettem bele egy LG IDE-s írót. Így már semmi gond, megy a cucc, ahogy elvárnám. Viszont vissza szeretném tenni az NEC-t, de így semmi értelme. Az alaplap topicjában ajánlotta valaki, hogy a SATA kezelést át kell állítani AHCI módba, amit meg is tettem, de akkor a Bios után újraindul a gép, nem indul az op rendszer. Van valami ötletetek? El tudná magyarázni valaki, hogy mi ez az AHCI?

Előre is köszönöm a segítséget. Ha valaki esetleg privátba írna, azért külön köszönet.

Üdv: Balázs

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#9645) concret_hp válasza #65675776 (#9643) üzenetére


concret_hp
addikt

most egy 7100 gs van gigabyte (kb. legolcsóbb passzív hűtéső pci-e-s kárty a volt) és ez azért egyfolytában 70 fokos... szóval gondolom aránylag sokat fogyaszthat ahhoz képest, hogy csak 2d-ben megy mindig.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9646) OpUnlimited válasza concret_hp (#9645) üzenetére


OpUnlimited
csendes tag

Szeritem ezt a lapot vedd+GIGABYTE GA-EP35-DS3------Ez van nekem is!
Eddig nem csalodtam benne!

Az Élet Egy Szar Játék!!De A Grafikája Nagyon Ott Van!!!

(#9647) hahajdu


hahajdu
aktív tag

ez az alaplap támogat nvidia kártyát? 2 nvidia kártyát (sli-ben)? Az ATI Hybrid Graphics Technology működne nvidia kártyával?

bocsi a sok kérdésért :R

Amúgy jó lap?

[ Szerkesztve ]

hunpad.com

(#9648) 04


04
tag

Szép napot Uraim!

Lenne egy Asus k8v-f alaplapom, benne egy 754 -es proci, az első összeszereléskor a bios-ra valamilyen kódhibát írt ki, mondom Bios-t megkellene frissíteni, így is tettem! Sikerrel is zártam a projektet, de Windows telepítése során a hardvereszközök és a HDD felismerése után, mikor a winyót kellene formázni, mindig újraindul! Próbáltam ATA-s, Sata-s winyóval, de semmi változás!

Mi lehet a gond?

Tudtok benne segíteni???

Köszönöm előre is!

(#9649) newgamer válasza 04 (#9648) üzenetére


newgamer
aktív tag

Windows telepítésközben ha hiba van pl: fagyás általában alaplaphiba szokott lenni, ha vinyót biztos, hogy jó.
Lehet most is az alaplap hibás.

(#9650) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok.Felhúztam a Quadot 3Ghz-ra (feljebb majd akkor ha lesz hűtés)
Win alatt stabil.Prime alatt is az.Hőmérséklet Ok.A gond az hogy ha 3d-s alkalmazász futtatok (játék,3d mark),akkor mindig kidob kékhalállal és újraindul a gép.Valakinek nincsen valami tippje mi lehet ez?Köszi előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.