Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) juliabrilke válasza Dikk (#9900) üzenetére


juliabrilke
addikt

Áááá... Én alapórajel párti vagyok és abból veszem vissza a feszültséget még. A gigabyte lap a "nagy játszós" gépben van, a mostani gép egy kicsit eltér tőle. (alacsony fogyasztása miatt)

Egyébként úgy vagyok vele, ha nem hibát javítanak a biosban, akkor nem nagyon piszkálom. :)

(#9902) Abdulka válasza juliabrilke (#9897) üzenetére


Abdulka
csendes tag

Köszi a gyors választ melyik memtest ??? honnan lehet leszedni és hogy kell használni ha leírnád nagyon meg köszönném :D

(#9903) juliabrilke válasza Abdulka (#9902) üzenetére


juliabrilke
addikt

http://www.memtest86.com/ Itt a hivatalos oldala.
Windows verziót itt szedheted le: link
(Önnek ezt ajánlom :D )

Lehetőségek:
1.A windowsos vackot leszeded. Kitömöríted és futtatod. Ott meg csak egy nagy start gomb van. Ha csipog, akkor rácsesztél. :D
2. A bootolható verzióval: újraindítod a gépet és erről az imageről bootolsz. A többit majd ő csinálja. Ha csipog, akkor peched van. :D

(#9904) janoka17 válasza janoka17 (#9874) üzenetére


janoka17
csendes tag

Akkor csak annyit mondanék kellene egy olyan alaplap:

Amin van:

2 UDMA csatolo felűlet (IDE)
6 vagy 8 SATA 2 300MB/Sec csatolo felűlet

Jah és a proci foglalata Sockat AM2 vagy AM2+

Válaszotokat köszi!:)

Tökmind1 milyen gyárto stbb

Csak valki irjon valmilyen tipust léccives:D

[ Szerkesztve ]

Ami elkelt azt a hirdetest torlom , szoval ha van regebbi hirdetesem az is megvan , csak nem uppoltam :)

(#9905) Bandee2 válasza Bandee2 (#9873) üzenetére


Bandee2
tag

valaki please.. sorry h picit hosszúra sikeredett..

(#9906) Lajkó válasza janoka17 (#9904) üzenetére


Lajkó
őstag

Ez az aláírás egy kicsit ismerős valahonnan. :U kipp kopp.

(#9907) juliabrilke válasza Bandee2 (#9905) üzenetére


juliabrilke
addikt

Őszintén..Én nem igazán értettem, mert kicsit fáradt vagyok. Tömören össze kellene foglalni a problémát. :)

(#9908) juliabrilke válasza janoka17 (#9904) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igazából a PH!-s teszteket ki kellene listáznod, ott tonnányi lap lesz ezekkel a paraméterekkel (szerintem minden 2. alaplapra igaz)

Milyen videókártya lenne benne? Esetleg integrált? Milyen elvárások vannak még?Milyen formátumú legyen?

(#9909) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok.Olyankor mivan ha cpu-z szerint a proci 1.360v-feszt kap.Biosban ha 1.32-re állitom akkor is meg ha 1.55-re akkor is.Mindig 1.360v-t mutat a cpu-z.

(#9910) WICHTSTYL9R


WICHTSTYL9R
csendes tag

sziasztok! a problémám a következő: ASUS P4PE-X lapomat és PRESCOTT P4 2.4 ghz procimat nemrég szereltem be gépembe,és nem adott képet(no signal input). próbáltam pci-os s3trioval,szintén nemvolt kép. minden tudásomat összeszedve csatlakoztattam a hardvereket,és szerintem ebben nehéz hibázni,szal ezt az okot kihagyhatjuk. bios elvileg frissitve van a lapon. vagy hibás a lap,vagy a processzor-lábak sérültek - ezeket mondták ismerősök. akitől a lap van,nála vígan szaladgált - elvileg - és megbízom benne h nem zsákbamacskát vettem. azt tervezem ma újra nekivágok,és csak 1 RAMot fogok csatlakoztatni,hátha az kavart be. ja igen! kihagytam h mikor elsőre nem jöt össze,kivettem a gombelemet,és vártam 1-2 percet,majd visszatettem,igy alapra állt minden biosbeállítás.
amiket csatlakoztattam: 7600GT agp,DDR400-as ramok,2db optikai meghajtó,creative hangkari,2db ATA winyó. tápom 420 wattos codegen.
most így hirtelen ennyi jut eszembe. előre is köszi a segítséget:)

jobb vagyok

(#9911) juliabrilke válasza zsolt1129 (#9909) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az nem lehet, hogy az alapfeszültséget mutatja mindig? Én jártam már így valamelyik programmal, csak nem tudom, hogy a cpudi, cpu-z vagy egyéb program volt.

(#9912) juliabrilke válasza WICHTSTYL9R (#9910) üzenetére


juliabrilke
addikt

Fő gond: Az alaplap i845pe chipsetes. Támogatja a 800-as fsb-t, viszont northwood magos processzoroknál. Prescott procikat nem támogat!!!

(#9913) greatchaos válasza juliabrilke (#9912) üzenetére


greatchaos
addikt

nekem olyan bajom volt prescott procival, ami lap nem szerette, hogy elindult vele, viszont az fsb-t visszatolta 533-ra. innentől kezdve meg nem volt jobb, mint ami előtte volt. egyik isminél tapasztaltam.

of korsz a ht nem működött

(#9914) zsolt1129 válasza juliabrilke (#9911) üzenetére


zsolt1129
addikt

De ez mi lehet??

(#9915) WICHTSTYL9R válasza juliabrilke (#9912) üzenetére


WICHTSTYL9R
csendes tag

magyarul: bebuktam az egeszet?:D

jobb vagyok

(#9916) Tomate válasza zsolt1129 (#9914) üzenetére


Tomate
veterán

CPU-Z és hasonló progik feszültségértékeinek nem szabad, hinni, többnyire nem a valósat mutatja.

(#9917) zsolt1129 válasza Tomate (#9916) üzenetére


zsolt1129
addikt

Te milyen progit ajánlanál hozzá?

(#9918) Tomate válasza zsolt1129 (#9917) üzenetére


Tomate
veterán

Személy szerint nem tudok, olyan win alóli progit ami pontosan visszaadná azt a feszültség értéket amit kap a proci. Én abban, hiszek amit beállítok a biosban.

(#9919) Daemon09 válasza Tomate (#9918) üzenetére


Daemon09
őstag

És mi van a droppal? Akkor már mindjárt nem annyi a fesz, amennyit beállítasz a bios-ban.

(#9920) Tomate válasza Daemon09 (#9919) üzenetére


Tomate
veterán

Alaplap függő... De még mindig nagyobb támpont mint egy CPU-Z

[ Szerkesztve ]

(#9921) Daemon09 válasza Tomate (#9920) üzenetére


Daemon09
őstag

Nemtudom... Miből gondolod, hogy a CPU-Z nem jól méri a feszt?

(#9922) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok egy kérdésem lenne.
Melyik alaplapot tudnátok ajánlani nekem én az Asus P5Q Deluxe néztem ki a kérdés jó e ez?

A gép paraméterei:

INTEL Core2 Duo E8500 3.16GHz 775 BOX

GEIL Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT (2db)

Asus HD4870 512MB GDDR5 FULL PCIE

SAMSUNG 750GB 7200rpm 32MB SATA2 (1db)

SAMSUNG SH-S203D/RSMN Fekete BOX SATA

COOLERMASTER Real Power RS-700-ASAA-A1 700W Modular

CHIEFTEC CRD-151 25in1 3,5"

CREATIVE Sound Blaster X-FI Xtreme Gamer

szóval ilyen géphez jó e ez az alaplap csak azért mert volt haverom aki inkább a MSI P45D3 Platinum vagy Gigabyt alaplapok mellet érvet. Szóval szerintetek milyet érdemes bár maximum 40.000 Ft ig.
Előre köszi

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#9923) Gorneck válasza DonDennis (#9922) üzenetére


Gorneck
titán

Igazából jó lenne tudni, hogy lesz e váltás pl 4 magra esetleg lesz e tuning?!

Ha egyik se vagy csak 4 mag, akkor egy EP45 DS3(R) is megteszi....

Gorneck#1239

(#9924) juliabrilke válasza greatchaos (#9913) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem a tulajdonosa már annak is örülne, ha elindulna a gépe. :D
Egyébként ez milyen chipsettel volt? Nála csak annyi a gond, hogy a prescott procikat nem támogatja a lapja. :U

(#9925) juliabrilke válasza WICHTSTYL9R (#9915) üzenetére


juliabrilke
addikt

Esetleg valami életmentő biosfrissítéssel megúszhatod, de mint ahogyan írtad már a legfrissebb van rajta. A procit sajnos nem fogja felismerni. Azt kellene megpróbálni, hogy egy northwood magos processzort beleteszel és azzal meg tudod nézni az alaplapod hibátlanságát.

(#9926) juliabrilke válasza Gorneck (#9923) üzenetére


juliabrilke
addikt

Köszi, hogy kisegítettél az éjszakai supporttal. :D

(#9927) Benyadapro


Benyadapro
tag

Valaki help
raknám fel az audio driveremet a gépre
asus p5b lapom van és vmi HDM hibát ir ki a telepités vége felé
valaki segitene?

(#9928) juliabrilke válasza Benyadapro (#9927) üzenetére


juliabrilke
addikt

A pontos hibakódját emg tudod adni? Akkor tudok benne segíteni.

(#9929) Produkció


Produkció
senior tag

ti lecserélnétek egy p5q deluxot egy x38 vagy x48 lapra? e8400-m van de q9450 lesz most helyette és tuninghoz jobb az x-es széria mint az új P45 úgy hallottam :U

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#9930) Qru válasza Produkció (#9929) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

X38-at vegyél inkább, mert kevésbé melegedős chipset mint az X48. Hogy megéri-e más kérdés...

#nincsbennetarcsi

(#9931) juliabrilke válasza Produkció (#9929) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mennyit megy most, hogy cserén gondolkozol? Ér annyit rákölteni arra a plusz párszáz Mhz-re?

(#9932) Produkció válasza juliabrilke (#9931) üzenetére


Produkció
senior tag

8*500ba megy ha tuning van de nem bírja 24/7be 3950et bír stabilan, de nem vagyok 1 tuningbajnok, eddíg max 1.35V-t adtam neki, hyper 212vel hűtve....hozzáértő biztos megcsinálja stabilan 4ghz felett, q9450től meg várok 3.5ghz-t és az elég lesz nekem 24/7be, kérdés hogy x38ba többet tudna-e "ideiglenes" tuningba....
mod: hát ha az anyagiakat nézzük enyim 2hetes lap, most 35boltba egy p5E is 35 a boltba, szal kb max 5k a ráfizetésem ;)

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#9933) juliabrilke válasza Produkció (#9932) üzenetére


juliabrilke
addikt

Erre szereintem fixen senki nem merne garanciát vállalni, hiszen az is lehet, hogy a procid nem bírja a tuningot "annyira". Ez a kérdés csak akkor dőlne el, ha kipróbálnád magad. ;)

(#9934) Produkció válasza juliabrilke (#9933) üzenetére


Produkció
senior tag

nem szeretek annyira szerelgetni már:D de mivel a hyper 212 maitt így is úgyis kikell szednem az alaplapot így akkor akár betennék helyette egy x38at:D...csak az régebbi etc.....na mind1, még megfontolom;)

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#9935) Rush888


Rush888
tag

Hi!

Egy kis segitségre lenne szükségem. Kaptam egy Compaq evo d300-as gépet, letöltőgépnek szeretném, de nem működik a power gombja :( A reset meg a ledek azok működnek. Ha a tápból ki-be dugom az "áramot" most az a bekapcsolója, de...

Remélem vki tud segiteni!

THX!
:R

Rush!

(#9936) Daemon09 válasza Rush888 (#9935) üzenetére


Daemon09
őstag

Reset gombot kösd ét a power-re. :) Vagy tegyél bele másikat.

(#9937) juliabrilke válasza Rush888 (#9935) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem erre te is tudod a választ. ;)
Egyébként van reset gomb ezen a compaq gépen? Mert én csak egy nagy bumszli power gombra emlékszek. :F
Egyébként a legtöbb számtekboltban szerintem tudnak adni ilyen bekapcsoló gombot.

(#9938) Trub


Trub
tag

Sziasztok

Lenne 1 sürgős problémám. Nagyon kéne a flopy meghajtó, de nem működik.Próbáltam másik flopy meghajtót, másik kábelt és minden esetben ugyan azt csinálja, csak világít folyamatosan. Az alaplap biosában engedélyezve van, midnen rendben van beállítva. Próbáltam bios resetet az sem segített. Mi lehet a probléma? Az alaplap a legolcsóbb asrock amit épp lehetett kapni.

(#9939) tupacamaru válasza Trub (#9938) üzenetére


tupacamaru
veterán

A flopira dugd rá fordítva a szalagkábelt. Első körben ezt tenném.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9940) Trub válasza tupacamaru (#9939) üzenetére


Trub
tag

:R :R :R ohh, kössz ..... életemben nem gondoltam volna rá, hogy fordítva is rá lehet dugni :B
nagyon kössz

(#9941) juliabrilke válasza Trub (#9940) üzenetére


juliabrilke
addikt

:DDD

(#9942) Produkció válasza juliabrilke (#9933) üzenetére


Produkció
senior tag

mennyit számíthat hogy x38on 'csak" 8fázisú a tápellátás?

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#9943) trakesz


trakesz
csendes tag

mi a különbség a PCI-e és a PCI-e 2.0 között?
ha utóbbi típusú videókártyát szeretnék venni akkor ilyen alaplapot is kell hozzá vennem?

mindenki **zi aki nem táncol!

(#9944) #65675776 válasza trakesz (#9943) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PCI-E 2.0 sávonként kétszeres átviteli sebességet biztosít a PCI-E 1.x-hez képest. Emellett maga a slot max 150W-nyi teljesítménnyel tudja ellátni a kártyát, szemben a PCI-E 1.x 75W-jával.

Egyébként visszafelé kompatibilis, szóval a PCI-E 2.0-s kártya működik 1.x-es lapban is és Vica versa.

[ Szerkesztve ]

(#9945) ftmf


ftmf
tag

Szevasztok!

Gyors helpre lenne szükségem. Gigabyte p965 DS3 alaplapom van, C2D6700 -zal. Egy hűtés átszerelés után (CPU - NB) a következő jelenséget tapasztaltam:

A hátsó USB csatlakozók közül egyik sem működik. A front panelen levő 2 USB is csak akkor, ha az alaplapon az USB2 jelű csatlakozóra kötöm be.
Ha hátulja dugom a billentyűzetem akkor mindhárom *Lock billentyű visszajelző lámpája szabályos időközönként (kb 0,5mp) villog. Áram tehát valszeg van a csatikban, csak éppen semmi sem akar bennük működni.

A csatlakozó feszegetve természetesen nem volt. BIOSban minden USB-hez kapcsolódó cucc Enabled.

Nagyon érdekes probléma jelenség. Én még sosem tapasztaltam hasonlót, még csak nem is hallottam ilyenről.

Ha valakinek van bármi ötlete, pls jelezze!!! Ha nem ez a megfelelő topic, akkor irányítsatok át vhova. Ha még több infó kell a jelenségről, eseteleg van valami amit kipróbálva jobban behatárolható lesz a problémám forrása, akkor mondjátok, hátha könnyebb lesz rájönni.

Aki először rájön a probléma okára, és "hatékonyan" tud segíteni, annak jutalmat ajánlok fel! :D
Természetesen nem kp, és nem több ezer forint érték, de mindenképpen valami hasznos, és nehezen beszerezhető dolgot. :D

Köszönöm a helpet!

(#9946) Lejszi


Lejszi
senior tag

Az everest szerint ilyen inegralt hangkartya van a gépbe:
nVIDIA nForce 410 (MCP51) - High Definition Audio Controller

egyszeruen nem talalok hozza drivert.

pliiiz help vki :R

(#9947) Lejszi válasza Lejszi (#9946) üzenetére


Lejszi
senior tag

amugy nem ertem, mert legutobb mikor erre a gépre kellett rendszert rakni akkor a drivereket egy mappába tettem és nem volt koztuk ilyen nvidida szarsag mert egy ac97-es driver volt benne, ami mukodott is vele...

gyakorlatilag megvaltozott benne a hangkartya.... :F

(#9948) Lejszi válasza Lejszi (#9946) üzenetére


Lejszi
senior tag

ja, és itt az alaplap honlapja, amin szinten nem olvasni olyat hoy ilyen nvidia-s hk lenne benne.
Alaplap driverek

(#9949) Lejszi válasza Lejszi (#9948) üzenetére


Lejszi
senior tag

kozben egy restart utan mar az everest azt irta ki hogy ilyen hangkari van benn:
Realtek ALC6810....

letoltottem egy drivert, feltelepitettem, most ujra restart van...
hat kivancsi vagyok hogy jo lesz-e
leszakad a pofam amugy, ilyet még nem tapasztaltam.

és nem jóóóóó :W :W :W :W
feladom!!!!!!!!!!

(#9950) Lejszi válasza Lejszi (#9949) üzenetére


Lejszi
senior tag

siker :C

Az egyik realtek mappaban ( tobb is mert mar telepitettem jopár féle drivert :DDD )
találtam vmi update akármi fajlt amit elinditottam es vegul is a jobb also sarokban feljott hogy uj hardver (hangkartya).....

volt mar vkinek amugy hasonlo tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.