Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) beni14


beni14
csendes tag

Ehhez a géphez a táp bőségesen elég,valami 250W-ot fogyaszt a gép max terhelésen.

A táp a régi gépből maradt,felesleges lecserélni.

Akkor gondolom az alaplap jó lesz a többi alkatrészhez is.Kösz.

(#9752) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok csak érdekességként teszem fel a kérdést hátha már találkozott valaki ilyennel..! Van egy ASRock P4i45E lapom amiben kondikat cseréltem.. és a ramok mellé teljesen más értékűt véletlenül..!:) De fel se tünt csak akkor amikor feltelepitett Windowsra videokártya drivert tettem..
Driver nélkül lehet állitani a felbontásokat.. semmi gond nincs...

ATI 9200-al... 640*480 ment de felette nem érdekes csikok futkároztak a monitoron..

aztán

...próbáltam egy Gef MX400at.. microsoft driverrel minden tökéletes kivéve hogy nincs D3D...
...nVidia driverrel pedgi 640*480 teljesen jó... felette pedig DOSos mosolygó smilekat tesz ki a képernyőre 80*25 öt..:)
...régebbi direkt Gef2 driverrel meg egy idő után átvált 15szinre meg 640*480ba....:) és ugy is marad...

érdekes ez a smile... dolog... végülis nem érdekel mert ez csak ilyen unalomüző de igy is hagyom..

Ami még érdekes... vadonat új 512Mb 400Mhzes Kingmaxal el sem indul... viszont a minden lapban első pillanattól hibázó elixir 512 400as rammal hiba nélkül lefut a Gold memory és kinozza az Orthos is.. de semmi...!

érdekes... vagy csak nekem..?!? :)

(#9753) juliabrilke válasza #TOTTI (#9752) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mi a....

Milyen videókártya ez? Valami smiley editionos? :DDD

Egyébként ilyet még sosem láttam. Egyébként a lap lesz így elsőre a ludas. Talán nem boldog az új kondiknak. :U

(#9754) #TOTTI válasza juliabrilke (#9753) üzenetére


#TOTTI
őstag

Igen a lap tutti... majd egyszer átforrasztom csak még le fogom videozni a müveit..:)

(#9755) juliabrilke válasza #TOTTI (#9754) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egy-két képre azért kíváncsi lennék. Mondjuk nekem vga csinált ilyet. (ameddig meg nem adta magát. :D )

(#9756) #TOTTI válasza juliabrilke (#9755) üzenetére


#TOTTI
őstag

Mindenképpen összedobom majd csak semmi hozzá valo cuccom...

(#9757) Ches válasza juliabrilke (#9749) üzenetére


Ches
csendes tag

Pl. Gigabyte GA-P31-DS3L-hez képest

(#9758) Gabe86


Gabe86
csendes tag

Hello!
Milyen alaplapot ajánlanátok egy core2 e8400 hez? ne legyen túl drága :D
Én egy asus p5w néztem

[ Szerkesztve ]

(#9759) sgergi válasza Gabe86 (#9758) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p35-ds3 vagy p45-ds3, mindkettővel jól lehet tuningolni.

(#9760) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Most már tényleg nem tudom mi van.Az hogy lehet ha a Bios-ban adsz a procinak 1.4v-1.55v-t és a Cpu-z és az everest szerint is 1.318v-t kap??Ekkorát droppolna a lap,?

(#9761) Drimi


Drimi
tag

Hello Mindenki!
Tud vki vmit erről a chipsetről: SiS 671DX+968
Ebben a laptopban van, és tartok tőle (nagyon!): http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=12020
Viszont hasonló kiépítésű laptopot ilyen árban nem találok más chipsettel! :(((

(#9763) 04ahgy válasza zsolt1129 (#9760) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szoftveres mérés az nem mérés. Azt, hogy mekkorát drop-ol, csak multiméterrel tudod kimérni a terhelt és terheletlen állapot között.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9764) GC-EvElyN-


GC-EvElyN-
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek lcééi. Adott egy gép, nemtudom milyen. Az biztos p4es. Az ismerősöm se tudja milyen.. egyik este még működött, másnap nem kpcsolt be. Se kép, se hang Az alaplapi led nem világít, megnéztem más táppal, nem ment. Egy nyikkanást sem sikerült Kicsikrni belőle.alaplap lenne?
köszi.
üdv

Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

(#9765) sgergi válasza GC-EvElyN- (#9764) üzenetére


sgergi
veterán

Ez alapján igen, bár meg kéne próbálni, hogy kiveszed a memót, vidkártyát, és csipog-e a lap. Kondenzátorok milyen állapotban vannak?

[ Szerkesztve ]

(#9766) n0tb4d


n0tb4d
tag

Hi ismét!

Korábban volt itt egy kérdésem,amire sikerül megkapnom a választ,de ismét kérdeznék.Érdemes most még beruházni P35-ös chipsetre?Mert olyan chipkészletű lapra szeretnék beruházni,amit legalább 1,5 évig nem kell lecserélni és a dolgok,ha veszek bele valami,akkor zökkenőmentesen menjenek.Akkor már inkább P45-ös lapok?vagy hallottam olyat is,hogy uj foglalat van a láthatáron...

(#9767) sgergi válasza n0tb4d (#9766) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem teljesen jó még a p35, abban is van tuningpotenciál, a ds4-be ugyanúgy mehetnek a quad procik. Jövőre úgyis jön az új foglalat, szóval a 775 nem sokáig lesz már palettán. (bár akik nem akar folyamatosan fejleszteni, azok még sokáig fogják használni a 775-öt, mert szerintem naygon le fog menni az ára.)

De újonnan akár p45 is vehető, nem sokkal drágábbak.

(#9768) juliabrilke válasza n0tb4d (#9766) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nos...Ezt te döntöd el, hogy beruházol-e vagy az új foglalatos alaplapokba ruházol majd be. Egyébként a mdaraak azt csicseregték, hogy Socket B és H lesz majd és olyan ~2009 közepe környékén.

(#9769) juliabrilke válasza GC-EvElyN- (#9764) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez nem sok információ. :(

Ki tudod másik rammal és egyéb cucokkal próbálni? Egyébként szintén jó esélyed van rá, hogy az alaplap ment el az örök bitmezőkre.

(#9770) juliabrilke válasza zsolt1129 (#9760) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem inkább a bios által írt dolgokban bízzál. Ha megnézed különböző programaokkal, akkor jó esélyel más értékeket fog mindegyik mutatni. Tehát ne aszoftveres eredményekre támaszkodjál.

(#9771) tupacamaru válasza GC-EvElyN- (#9764) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha másik táppal nem ment akkor szerintem is alaplap. A nem világító LED is ezt sugallja nekem.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9772) juliabrilke válasza Drimi (#9761) üzenetére


juliabrilke
addikt

Őszintén...

Semmilyen használható infót nem találtam róla, mindehol csak ilyen elméleti rizsát. Szerintem valami fixbe kellene belevágni inkább, olyan chipsetbe amiről azért többet lehet tudni. :B

Egy biztos. Hasonló chipsettel rendelkező asztali glpről néztem tesztet és bár keveset fogyasztott, viszont a legkisebb memória írás és ovasási eredményeket produkálta a versenyben.

[ Szerkesztve ]

(#9773) n0tb4d válasza juliabrilke (#9768) üzenetére


n0tb4d
tag

Rendben,köszönöm neked is az infot.

(#9774) #TOTTI válasza zsolt1129 (#9760) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem Quad alatt Biosbol 1.45V helyett 1.296volt..:) terhelve...

(#9775) zsolt1129 válasza #TOTTI (#9774) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor droppolt a tiéd is rendesen.De ha én adnék neki 1.8v-t akkor is 1.316v lenne és egy tizedet sem mozdulna.

(#9776) Drimi válasza juliabrilke (#9772) üzenetére


Drimi
tag

Köszönöm a választ, ezzel megerősítettél abban, h inkább ne vállaljam be! :)

(#9777) juliabrilke válasza Drimi (#9776) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez nem azt jelenti, hogy nagyon vacak lenne, hanem nem sok infó van róla. Így meg beleugrani egy ekkora vételbe szerintem egy kicsit meredek lenne. Ha lenne róla több infó (bár az a teszt nem volt rossz a memória írási és olvasási sebességéről), akkor talán más lenne a véleményünk. :)

(#9778) juliabrilke válasza #TOTTI (#9774) üzenetére


juliabrilke
addikt

Biztos valami rejtett energiatakarékos üzemmód van beépítve a lapodba. :DDD
Egyébként elsőre egy kicsit meredeken hangzik... :( Terheletlenül mennyit ad neki?

(#9779) DdavidHero


DdavidHero
csendes tag

Üdv!
Ehez a konfighoz miylen alaplapot tudnátok ajánlani amivel lehetne tunningolni?
CPU AMD 5000 ATHLON 64 X2 BLACK EDITION
GIGABYTE GV-R485-512H-B HD4850 512MB PCIE
HÁZ COOLER MASTER ELITE 331
CSX 2048MB DDR2 800Mhz vagy 1066Mhz CEC FAN KIT
Cooler Master Hyper TX/TX2
FSP ATX-400P
Jó lenne ha lenne rajta hdmi kimenet és ne legyen 17 ezertől drágább!!
Előre is THX.

(#9780) Drimi válasza juliabrilke (#9777) üzenetére


Drimi
tag

Igen, de engem is az zavart a legjobban (azok után h mindjárt felszisszentem a SiS chipset olvasásánál), hogy nem találtam róla semmit a neten! De még jobb, h a gyártó oldalán sem!!!
Alatta felette sorszámozottak vannak a terméklistában, de ez a konkrét típus nincs! :F
És ha már egyszer laptop vásárlásra adtam a fejem, akkor az legyen legalább annyira normális hardverekkel megpakolva, mint az asztali gépem! :K

(#9781) warrior28


warrior28
aktív tag

Helló!
Asus P5B és Asus P5K SE között milyen különbségek vannak? Tuning, teljesítmény, funkciók terén? Megéri arra áttérni P5B-ről? (Nem akarok drága lapot, mivel a P5B-m gyengélkedik, ezért cserélem le...) A sima P5K mennyivel jobb, mint az SE? Nincsen a P5K lapoknak vmi durva szériahibájuk?

[ Szerkesztve ]

(#9782) juliabrilke válasza Drimi (#9780) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem vagyok elfogult, de nem a SIS-ről nekem sosem a teljesítmény, hanem az alacsony fogyasztás ugrott be. Egyébként szerintem nem véletlen, hogy nem zengnek ódákat róla a neten és minden 2. cikk róla szól. ;)

(#9783) 04ahgy válasza warrior28 (#9781) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van szériahibájuk. Úgy hívják: ASUS... ;]
Ha mindenképpen ASUS-t vennél, akkor ne az SE-t, azokkal én még az embereket csak szívni láttam.

Én a helyedben egy – sokaka által istenített – Gigabyte P35-DS3-at, vagy hasonló P45-ös lapot vennék...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9784) drstein


drstein
tag

Sziasztok!

Core2Quad (Q9450) proci alá kellene alaplap, mit javasoltok?
Tuning nem lesz, viszont DDR3-as memória lenne benne.

(#9785) warrior28 válasza 04ahgy (#9783) üzenetére


warrior28
aktív tag

Az a lap nekem drága, amúgy nemrég írtam ide, hogy hajlok a Gigabyte 965P-DS3 Rev: 3.3 lap felé, mivel kb. egy szinten van a P5B-vel. De aztán találtam egy olcsó P5K SE-t és elgondolkodtam...

(#9786) hadtest


hadtest
tag

Alaplapon lévő 8PIN-es csatlakozóra rá lehet dugni egy 4PIN-est? (350 FSP táp)
P43-as lap+2180+4giga ram+8800+ 2 optikati+2 vinyó+ 1 külső rack (pici tuning)
Elbírja a cuccot?

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#9787) sgergi válasza hadtest (#9786) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, 8 pin csak a 130 wattos prociknak kell, és a tied ennél sokkal kevesebb, szóval elég a 4 pin.

(#9788) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Ez az alaplap tudná fogadni a E2xxx szériát? v esetleg a E8xxx?
Jó alaplapnak számit? (kb 10k-ért jutok hozzá)
Köszönöm

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#9789) luw2win válasza luw2win (#9788) üzenetére


luw2win
őstag

OMG lemaradt a link
sry all :O

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#9790) GC-EvElyN-


GC-EvElyN-
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Tudom, hogy kevés infot adtam, de reggel ennyi telt tőlem. Szóval az történt, hogy hívtak, meghalt a gép. Tegnapelőtt este szakszerűen lett kikapcsolva, tegnap ez volt a jelenség. Időm nem nagyon volt, csak annyi biztos, hogy valamilyen p4es lap, valamilyen procival. A led nem világított, bekapcsgombra nem reagált. A vinyók nem pörögtek fel, gyakorlatilag egy mukkanás sem hallatszott. Ha bármi jele lett volna az életnek, végigjárom a ram ki-be kari utat stb. De semmi. Ezért tápot cseréltem. A ami benne volt asszem 300as codegen, amire csréltem talán 230as. De ettől függetlenül valamilyen életjelet adhatott volna, még ha kevés is neki a 230 as.
Ezen infok alapján is a lap meghibásodása a legvalószínűbb?(ez csak félig-meddig kérdés)
üdv
EvE
u.i.: Jé Tupa szevasz ;)

[ Szerkesztve ]

Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

(#9791) juliabrilke válasza hadtest (#9786) üzenetére


juliabrilke
addikt

Rá lehet, de 2db 4 pinessel is meg lehet csinálni nyugodtan. Bár ahogy emlékszem egy kis faragás kellett hozzá. :D

(#9792) juliabrilke válasza luw2win (#9788) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hello!

Itt a lista, hogy milyen procikat támogat az általad említett alaplap. link

Tehát a kérdésedre a válasz : Nem mennek benne!

[ Szerkesztve ]

(#9794) juliabrilke válasza GC-EvElyN- (#9790) üzenetére


juliabrilke
addikt

Páran biztosan rávágják egyből a kérdésre, hogy a codegen a ludas. :D

Egyébként 250W-os táp elvitt egy 2,6Ghz-es P4-est 7600GS videókártyával és egy winchesterrel. Tehát lehet, hogy elég lenne neki még a 230W-os is. Egyébként a lap vagy táp (vagy együtt haltak meg) Így elsőre.

(#9796) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Ma összeraktam a gépem... Legnagyobb meglepetésmre azonban sem a SATA merevlemezt, sem az optikai meghajtót, de még csak az IDE merevlemezt sem ismeri fel a P5Q Deluxe. Fel sem pörögnek a merevlemezek. A táp zsír új, minden kábelt bedugtam. Segítsetek legyetek olyan kedvesek! :O

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#9797) warrior28 válasza zacsy82 (#9795) üzenetére


warrior28
aktív tag

Egyszerűbb lenne, ha először itt megemlítenéd, hogy mi a gond!

(#9798) tupacamaru válasza GC-EvElyN- (#9790) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha a vinyók nem pörögnek fel akkor valami más gond is van, mert azok alaplaptól függetlenül mennek. Tehát ha megkapják a tápot akkor felpörögnek és lefut az önteszt. Vinyó van lehetőséged kipróbálni másik gépben?? Mert így már azt mondom hogy alaplap és a vinyók is elszállhattak, de az is lehet hogy még más is. A próba táppal sem világított az alaplapi LED??

A ventik sem indultak meg?? Az alaplap annyira lehalt volna hogy nem tudja bekapcsolni a tápot sem?? :F

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9799) juliabrilke válasza Hókusz Pók (#9796) üzenetére


juliabrilke
addikt

A biosban megismerte a meghajtókat? Lehet, hogy le van tiltva mind az ide és a sata meghajtók keresése.

(#9800) juliabrilke válasza zacsy82 (#9795) üzenetére


juliabrilke
addikt

Dobd be a közösbe a kérdésedet! Itt hátha többen tudnak segíteni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.