Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Csabee. válasza Gabesz84 (#8450) üzenetére


Csabee.
nagyúr

USA-ból nekem is vámoltak.

Üdv: Csabee.

(#8452) tpeter13 válasza Csabee. (#8449) üzenetére


tpeter13
csendes tag

Szia!

Nekem a 67 USD Viofo 119-et levámolták, 1 hete jött meg.

(#8453) dohonyiz válasza tpeter13 (#8452) üzenetére


dohonyiz
csendes újonc

Szerintem attól függ, mi van ráírva a csomagra / számlára.

Én megrendeltem karácsony előtt a Viofo A119-et, nézem a Gearbesten, hogy áll, ott van, hogy download invoice, a számlán 20$ van feltüntetve.......szerintem ezért nem vámolják a Kínából jövő cuccokat....

(#8454) tpeter13 válasza dohonyiz (#8453) üzenetére


tpeter13
csendes tag

Tök mindegy. Nekem is gearbest-es volt és bőven vámérték alatti árral. Szerencse kell hozzá ennyi.
Bocs, de azt a hamis számlát ki merné benyújtani vámkezelésre.?

[ Szerkesztve ]

(#8455) tpeter13 válasza dohonyiz (#8453) üzenetére


tpeter13
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#8456) dohonyiz válasza tpeter13 (#8454) üzenetére


dohonyiz
csendes újonc

Azt nem tudom, hogy rajtuk kívül ki merné.....én 84$-t fizettem, a számla meg így néz ki...

(#8457) Sethdobaloah válasza dohonyiz (#8456) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

viszont a vámosok nem hülyék, és nem a számlát kérik vámoláskor, hanem a fizetési bizonylatot. (paypal bizonylat, bankszámla kivonat stb)

...csak én vagyok helikopter?

(#8458) szumoo@gmail válasza Sethdobaloah (#8457) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Még jó, hogy egy paypal bizonylat adatait nem lehet átírni és úgy kinyomtatni, mikor bekérik.
Főleg hogy nem férnek hozzá a tranzakció ID alapján úgy mint egy netbankos utaláshoz.
Pláne ha az ID is átíródik.
</irony>

Viszont megjött a viofo A119 gearbestről, még tesztelgetem, de már sikerült neki pár olvashatatlan file-t gyártania. Az első út amit felvett 3 db 60mb-os file, de nincs benne se kép, se hang.
Amikor leállítottam a kocsit, és továbbmentem, onnantól megvannak a felvételek.
Lehet olyankor indítóztam mikor még nem tért magához, majd kiderül ahogy gyűlnek a tapasztalatok.

(#8459) dohonyiz válasza szumoo@gmail (#8458) üzenetére


dohonyiz
csendes újonc

Mennyi idő alatt érkezett meg, mikor rendelted?

(#8460) Csabee. válasza szumoo@gmail (#8458) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Első körben nem kecsegtet túl jóval.. Kíváncsi vagyok 1-2hét távlatából milyen tapasztalataid lesznek Kérlek majd írd meg.

Üdv: Csabee.

(#8461) szumoo@gmail válasza dohonyiz (#8459) üzenetére


szumoo@gmail
tag

11.20. rendeltem, 12.03. adták postára, és a két ünnep közt ért ide.

(#8462) hunluigi válasza szumoo@gmail (#8458) üzenetére


hunluigi
senior tag

Még jó, hogy ez így kapásból két bűncselekmény...

Magánokirat hamisítás, és ennek hivatalos eljárásban felhasználása 1 évig bezárólag.

Költségvetési csalás 5 évig bezárólag. Ugyan A 100 ezer forintot meg nem haladó érték esetén a cselekmény, nem bűncselekmény, azonban, ha a tényállása megfelel a vámszabálysértésnek, (ebben az esetben igen) akkor annak minősül.

Persze csak tájékoztatásul, mielőtt tényleg rádumálsz valakit erre...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#8463) negroo válasza hunluigi (#8462) üzenetére


negroo
aktív tag

És meg van kenve az egész csapat tedd ezt oda 3iknak-.:)

(#8464) Sethdobaloah válasza hunluigi (#8462) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

én is ezért írtam, a kínai hamis számáját még talán kidumálod, hogy nem figyeltél oda, te ezt kaptad... de a hamisított bizonylat következményét már nehéz elkerülni.

...csak én vagyok helikopter?

(#8465) dohonyiz válasza szumoo@gmail (#8461) üzenetére


dohonyiz
csendes újonc

Én 12.23-án rendeltem meg, aznap, a rendelés után 2 órával jött, hogy postára adták, azóta "pre-advised" státuszban van a postánál.....ez mit jelenthet?

(#8466) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!

Találtam egy ilyet.
45 dolcsi és Xiaomi Yi Intelligent Car-nak nevezik, úgy látom van a "rendeshez" képest különbség, 130-as látószög és a model-nél ez szerepel: Yi YCS.1216

Látott már vki ilyet? Mi lehet ez? Én eddig csak a sima A12-es 165 fokossal találkoztam.

(#8467) francizj válasza balagedebr (#8466) üzenetére


francizj
tag

Van ilyen is, de mindkettő kínai verzió 30-60fps a különbsg
[link]

(#8468) yodamester10 válasza balagedebr (#8466) üzenetére


yodamester10
őstag

De miért nem Magyar oldalon keresed :F
[link]

(#8469) balagedebr válasza yodamester10 (#8468) üzenetére


balagedebr
tag

Srácok,
#8467 francizj
Látom hogy van ilyen is, de akkor lehet nem voltam egyértelmű. Milyen model ez a YCS.1216? Tud-e róla vki vmit, milyen chip stb. Mert nem igazán találtam róla infót. Teszt videót meg végképp nem.

#8468 yodamester10
Miért keresném magyar oldalon? Nem értem, ez hogy jön ide? Amit linkeltél (a hagyományos A12 chip-es) semmi köze az általam linkelt modellhez.

[ Szerkesztve ]

(#8470) yodamester10 válasza balagedebr (#8469) üzenetére


yodamester10
őstag

Szerintem meg semmi különbség nincs a 2 között+ itt tuti van normális garanciád.

(#8471) balagedebr válasza yodamester10 (#8470) üzenetére


balagedebr
tag

Nagyon nem ugyanaz a kettő már alapvető adatok alapján sem, ez nem kétséges. Nem erre irányult a kérdés. Pl. csak 130 fokos látószög, csak 30fps.

Arra keresem a választ, hogy chip, optika tekintetében, ezáltal képminőség tekintetében vajon mizu. Erre lennék én kíváncsi, hátha vki hozzáértő tud róla vmit?!

[ Szerkesztve ]

(#8472) francizj válasza balagedebr (#8469) üzenetére


francizj
tag

itt
[link]
itt összehasonlítás is van
[link]
Angol verzió
[link] :K

(#8473) balagedebr válasza francizj (#8472) üzenetére


balagedebr
tag

Mindhárom általad linkelt videóban a 165 fokos "eredeti" verzió van... :W

Én továbbra is az általam linkelt másik YCS.1216 verzióról (130fok-os olcsóbb cucc) keresek infókat.

[ Szerkesztve ]

(#8474) francizj válasza balagedebr (#8473) üzenetére


francizj
tag

Bocsánat :R

(#8475) yodamester10


yodamester10
őstag

Egy kérdésem lenne,hogy a kamerának lekapcsol a kijelzője vagy folyamatosan kiégeti az ember szemét?

(#8476) MaCS_70 válasza yodamester10 (#8475) üzenetére


MaCS_70
félisten

Melyiknek?

Jellemzően beállítható egy lekapcsolási késleltetés.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8477) Lazsnak


Lazsnak
tag

Üdv Urak,

Olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy ConCorde RoadCam HD 40 -es kamerám, volt egy kis vadkáros balesetem és a szélvédőre ragasztott gps-es töltő dokkolója eltörött de a kamerának semmi baja. Valami ötletetek nincsen honnét tudnék szerezni? Esetleg valaki tudja milyen kinai OEM néven futott ez a típus, hogy ebayről tudjak rendelni hozzá?

Előre is köszi a választ, persze ha veszett fejsze nyele veszek másikat de kár lenne érte.
:R

Szép estét

[ Szerkesztve ]

(#8478) Laca1212 válasza Lazsnak (#8477) üzenetére


Laca1212
őstag

Ránézésre a mini 0805 -re hajaz. Ezt keresed szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8479) Lazsnak válasza Laca1212 (#8478) üzenetére


Lazsnak
tag

Bár nem az amit linkeltél mert annak micro usb a toltoje, nekem meg mini usb-s volt hozzá, de a további ajánlások között ott volt, mini 0801 néven. Szóval sokat segítettél, köszi :R

(#8480) Laca1212 válasza Lazsnak (#8479) üzenetére


Laca1212
őstag

Na azt nem figyeltem, de lényeg, hogy meglett. :)

(#8481) oris válasza balagedebr (#8473) üzenetére


oris
aktív tag

Yi Cam összehasonlítás: (#8064) oris válasza

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#8482) balagedebr válasza oris (#8481) üzenetére


balagedebr
tag

Csak magamat tudom ismételni, mivel ebből sem derül ki semmi egyéb információ.

Arra keresem a választ, hogy chip, optika tekintetében, ezáltal képminőség tekintetében vajon mizu. Erre lennék én kíváncsi, hátha vki hozzáértő tud róla vmit?!

(#8483) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv, dual fedélzeti kamerát keresek ,tehát olyat ami rögzíti az előttem látható útszakaszt, illetve az utasteret is. / GPS ha van előny / HD minőség legalább

Cél : mivel autósoktató is vagyok, ezért szeretném az órán elhangzottakat odaadni a tanulóknak, hogy otthon újra tudják nézni , elemezni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8484) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy mi a törvenyi szabalyozas a dashcam eknel arra az esetre, ha mondjuk autopalyan befekeznek az ember elött? Lehet hasznalni ezt a felvetelt es egy közuti veszelyezteteses csekket kiallittatni a rendörseggel, az ilyen parasztok reszere?

[ Szerkesztve ]

(#8485) sambenez válasza Declare (#8484) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ilyen szabályozás nincs. Beküldöd a felvételt a rendőrségre aztán majd kiderül mi történik. Szerintem semmi, hiszen akár okkal is fékezhetnek előtted, önmagában a fékezés nem jelent semmit. Ha meg normális követési távolságot tartasz akkor meg nincs is miről beszélni.

(#8486) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Autós tápegységekkel kapcsolatban érdeklődnék a tapasztalatok felől.

A118C-t táplálnék, csak gyújtásról, tehát a lemerülés elleni védelem másodlagos.

Vajon ezek a nevesített darabok lennének jók:

Adapter 1 7$
Adapter 2 10$

Vagy ezek -- ami egyformának tűnnek, de a telefon is egyszerre mehetne róluk a kamerával:
CPT 1 5,5 $
CPT 2 4 $

Ti melyiket választanátok?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8487) Brekecs válasza MaCS_70 (#8486) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Ez tuti jó !

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#8488) balagedebr válasza sambenez (#8485) üzenetére


balagedebr
tag

Ez így nagyon ki van sarkítva.

Egyrészt, ha bevág eléd és satufékezik, akkor hogyan tartanál követési távolságot?

Másrészt pedig, ha ok nélkül satuzik (tehát előtte haladó forgalom ezt nem indokolja) az bizony nem szabályos. A fékezgetés bizony, ha vki direkt csinálja az közúti veszélyeztetés, ami nem túl szép.

Szerintem ha ilyen szitu van, akkor (első körben a rendőrség) figyelembe fogják venni, ha felvétel van róla és azon látszik, hogy vki direkt veszélyezteti a mögötte jövőt. Nem mondom, hogy egy ilyen dashcam felvétel okvetlenül mindent elsöprő bizonyítóerővel bír, de tuti hogy nyom a latba vmit.

(#8489) MaCS_70 válasza Brekecs (#8487) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Az adaptert egy másik családi autóban pár napja már használjuk, tényleg jó. A fő kérdés inkább az lenne, hogy a kétkimenetes eszközök vajon mennyire jók, ha alulfeszültség-védelemre nincs szükségem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8490) MaCS_70 válasza balagedebr (#8488) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha bevágnak eléd, és úgy fékeznek le, az teljesen más téma, mint ha csak lefékeznek előtted -- amiről a kérdés szólt.
Ez utóbbi esetben nincs mit sarkítani: MINDIG a hátul levő a hibás, ha belefut a fékezőbe. Akkor is, ha ad absurdum bizonyítható, hogy az elöl haladó rosszindulatúan fékezett. A KRESZ követési távolságról szóló rendelkezése ugyanis objektív jellegű, nem tesz különbséget a fékezési okok között.
Arról nem is beszélve, hogy egy fékezést (még ha esetleg szándékosan, kicseszésből is történt), nagyon könnyű kimagyarázni.
A közúti veszélyeztetést (mint bűncselekményt) meg ne keverjük ide! Ez egy szándékosan elkövethető bűncselekmény, tehát akkor beszélhetünk róla, ha az elkövetője direkt mások testi épségét akarja veszélybe sodorni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8491) mghltm válasza MaCS_70 (#8490) üzenetére


mghltm
addikt

azert kell a kamera, hogy a hasonlo esetekben a "bunteto fekezest" alkalmazot hozzak ki felelosnek es ne azt, aki a 90km/h-val halado 40 tonnas szerelvennyel nem volt kepes megallni 10m-en belul

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8492) balagedebr válasza MaCS_70 (#8490) üzenetére


balagedebr
tag

Gondolom arra az esetre gondolt a kolléga, hogy szemétkedtek vele. Nem csak szimplán lelassult a forgalom és fékezni kellett, ez azért kiolvasható abból a pár sorból amit írt.
Nem lehet bármi ok nélkül fékezgetni, ezt rosszul gondolod. Nem akarok reklámozni, így csak egy pár sort másolok ki:
"...
Közúti veszélyeztetést állapít meg a bíróság, ha:

- rá rántom a kormányt a velem párhuzamosan szabályosan közlekedőre
- ok nélkül hirtelen fékezéssel lefékezek és a mögöttem közlekedő belém jön
- indok nélkül leszorítom az út széléhez közel közlekedő kerékpározót

Fontos, hogy az elkövető szándéka csak a közvetlen veszélyhelyzet bekövetkezéséig terjedhet, az esetlegesen bekövetkezett sérelem, sérülés tekintetében viszont már csak a gondatlanság terhelheti.
..."

[ Szerkesztve ]

(#8493) MaCS_70 válasza balagedebr (#8492) üzenetére


MaCS_70
félisten

OFF

Közúti veszélyeztetést állapít meg a bíróság, ha:
- ok nélkül hirtelen fékezéssel lefékezek és a mögöttem közlekedő belém jön

Nem, ez ebben a formában konkrétan nem igaz. Pont az ok a nagy kérdés. A közúti feszélyeztetés alapvető tényállási eleme az ok, azaz, hogy az elkövető veszélyeztetni akarjon -- ezt pedig bizonyítani kell.
Kénytelen vagyok ismételni magamat: egy sima fékezésnél nagyon könnyű olyan okot kreálni, amivel utólag kimagyarázható a fékezés. És ha meg is áll a közúti veszélyeztetés: ütközés esetén ez nem mentesíti a hátul haladót a szabálysértési felelősség alól.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8494) denis.p válasza Brekecs (#8487) üzenetére


denis.p
tag

Szia,
Mekkora a teljesítménye, vagy az áramerőssége az A119-nek?
A biztosíték miatt kérdezem, mert várhatóan jövőhéten érkezik meg a nov.21.-én ebay-n rendelt A119 kamera és a tanácsod miatt rendeltem ma hozzá egy ilyent, meg egy ilyent , mert ha ezt is kinából rendelem, az megint két hónap lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#8495) denis.p válasza Brekecs (#8487) üzenetére


denis.p
tag

Ja és még annyit kérdeznék, hogy direktre kötitek, vagy a gyújtással ki/be kapcsol?

Taboros, lenne két kérdésem feléd.:)
A CPL-t megkaptad már? Én is kb. akkor rendeltem, de még se híre, se hamva a szűrőnek, sőt még TN számot se kaptam :(
A másik, hogy már használod egy ideje az A119-et. Az érdekelne , hogy a riasztó kábelra kötött dashcam-od kb mennyi idő után szokott lekapcsolódni az áramkörről. Most az előbb rátaláltam egy helyen, hogy 1-1,5A-os kb. az áramfelvétele, s ez ha jól számolok egy teljesen feltöltött 56Ah-s akksit elvileg képes leszopni kb. 2 nap alatt, persze csak akkor, ha nem kapcsolna ki a kütyü. Ilyen hidegben meg ha kint áll az autó biztos nem tesz jót egy öregecskébb akksinak. Persze ki is lehet kapcsolni alkalmasint a kamerát :)

[ Szerkesztve ]

(#8496) taboros válasza denis.p (#8495) üzenetére


taboros
tag

CPL: Dec 29-én jött el HK-ból, van tracking szám, de most nem válaszol a HK Post site.

Lekapcsolódás: nem tudok erre válaszolni. Mozgásérzékelő be van kapcsolva, így garázsban, parkolásnál magától lekapcsol 1 perc után. És ha nem felejtem el, garázsban ki szoktam kapcsolni... Utcán meg nem állok olyan helyen napokig, ahol folyamatos forgalom van (hogy ne kapcsoljon ki a felvétel). És én gyakorlatilag minden nap használom a járgányt, tehát az akku töltődik, ráadásul <1 éves, tehát a hideget is bírja.

(#8497) taboros válasza denis.p (#8494) üzenetére


taboros
tag

Mivel nekem is ez van, válaszolok. 1 A. Egyébként a Viofo oldalán is fenn van...

Amit én rendeltem "ilyet" (az elsőt) HK-ból, azon volt "gyárilag" egy üvegbiztosíték... ezért a második "ilyet" nem is rendeltem meg... ;)

(#8498) taboros válasza Declare (#8484) üzenetére


taboros
tag

"törvenyi szabalyozas": nincs egy-egy bizonyítéknak ilyen általánosságban. Ha bíróságra kerül egy ügy, akkor a felek gyakorlatilag bármilyen bizonyítékot felhasználhatnak. A bíró dönti el, hogy egy bizonyítékot befogad vagy nem, és mennyire veszi tekintetbe, figyelembe véve az egyéb bizonyítékokat. Vagy saját maga vagy igazságügyi szakértő bevonásával.

(#8499) MaCS_70 válasza taboros (#8498) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van. Csak annyit tennék hozzá, hogy egy bizonyíték figyelmen kívül hagyását formálisan is indokolnia kell a bíróságnak, és jellemzően legalábbis megnézik a kamerafelvételeket.
Én legalábbis nem tudok ezzel ellentétes gyakorlatról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8500) taboros válasza MaCS_70 (#8499) üzenetére


taboros
tag

Persze. Az ítélet minden egyes bizonyítékra kitér, és vagy figyelembe veszi vagy megindokolja miért nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.