Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) pgemil válasza oris (#8685) üzenetére


pgemil
aktív tag

Szia! Én egy ilyet használok:
http://www.volumerate.com/product/junsun-7-touch-special-car-dvr-camera-mirror-gps16gb-1080p-recorder-844449910
Háááát, a képe elég vacak, a rendszámot nem lehet elolvasni rajta, ja meg kikapcsolni sem! Mindig csak újraindul. Nagy nehezen felbarkácsoltam az eredeti tükör helyére, ezért marad.

(#8802) sumsang válasza AndrewBlase (#8800) üzenetére


sumsang
aktív tag

(#8803) sambenez válasza sumsang (#8802) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Kell forgatni. Látszik ezen a képen is, ott a kivágás amin kicsit kilóg a lencse széle, pont annyira hogy meg lehessen forgatni. Mivel a CPL szűrő így működik.

(#8804) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Ez jó! Eddig 1-1! :)) Egyébként éppen csak annyira NEM lóg ki a lencse, hogy meg lehessen fogni forgatási célzattal. :O

Hogyan megy be addig a szűrő? Le kell pattintani a lencsét? Vagy elbaxtam, és nem jót rendeltem? :F

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#8805) sambenez válasza AndrewBlase (#8804) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez nem a119c-re való?

(#8806) Degeczi válasza AndrewBlase (#8804) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem is 119-hez valót vehettél, a 118 kialakítása olyan, h azon nem igazán van hely ehhez

(#8807) AndrewBlase válasza sambenez (#8805) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Azt rendeltem, amit taboros kolléga linkelt. Ha jól tudom, neki is ilyen kamerája van, és ő is ezt rendelte. Korábbi diskurzus alapján fel kellene mennie rá...

Szerk.: Most már látom, A118C2/A119/A119S. :W De akkor hogy tudta felrakni rá? :F

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#8808) Degeczi válasza AndrewBlase (#8807) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az A118C2 is pont abban tér el, h az már támogatja a CPL elhelyezését... a régi 118 még nem.

(#8809) sumsang válasza AndrewBlase (#8807) üzenetére


sumsang
aktív tag

Taborosnak A119-es kamerája van.
Visszatérve a polár szűrőre, elvileg arra találták ki, hogy lehet állítani a színárnyalatokat, de Viofo elég szerencsétlen megoldást talált ki.
Alapból egy napsütéses meleg színre van beállítva a szűrő.
Ha állítani akarod, akkor fogsz egy tompahegyű kést és óvatosan benyomod a kisebb nyílás irányából és kevesebb mint felét kinyomod, majd bedugod az ujjad és forgatot. Lehetőleg napsütéses időben, vagy tv képernyője előtt belövöd, hogy számodra mi a legjobb beállítás, hideg/meleg szín, vagy köztes és utána visszanyomod a helyére.
Sokat tekergetni nem tanácsos, mert a műanyag lencsetartó burkolat összekarcolja a polar lencsét és mehet a kukába.:(

(#8810) oris válasza pgemil (#8801) üzenetére


oris
aktív tag

Láttam ilyennel készített videót a youtube-on, az nem tűnt rossznak. Tudsz mutatni felvételt?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#8811) Degeczi válasza sumsang (#8809) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, a polárszűrő lényege, h a visszaverődött sugarakat tudja kiszűrni ha megfelelő szögbe van tekerve. Ennek enyhe mellékhatása, h a színek (kékes visszaverődés híján) picit telítettebbnek tűnnek. Ezért kell tekergetni, h megtaláld azt a szöget, ahol eltűnnek a szélvédő reflekciói.
De egy korrekt szűrő teljesen színsemleges, egyáltalán nem szabad a színhőmérsékleten változtatnia (más kérdés, h a gagyi kínai szűrők de, megteszik)
Aztán másik téma, h ez az optikára beérkező fényt nagyjából (min.) megfelezi, így sötétben romolhat a felvétel minősége (ezért hangsúlyozzák ki az újabb típusoknál, h javított fényerejű az optika is, h legyen ehhez tartaléka)

(#8812) paatrick


paatrick
őstag

Sziasztok,

végül ugye megvettem a Xiao Yi autós kamerát. Nagyon örültek neki, de ez ugye EU-s (?) verzió volt, és ebben ez a fix felragasztós talp van hozzá. Nem tudjátok véletlenül hogy van-e valamilyen vákuumos, univerzális talp ami jó lenne ehhez?

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#8813) FireFox1996 válasza Degeczi (#8811) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ki fog tekergetni vezetés közben? :) :Y

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#8814) mghltm


mghltm
addikt

hazai a119 teszt

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8815) sambenez válasza paatrick (#8812) üzenetére


sambenez
Topikgazda

(#8816) denis.p válasza Degeczi (#8811) üzenetére


denis.p
tag

A polárszűrőket nem kamerákhoz, hanem fixen beállíott felvételekhez találták ki.
A Viofo CPL-t először is nem lehet forgatni.
De ha lehetne forgatni a 2"-os kijelzőn nemigazán lehet a beállítás minőséget kontrollálni.
Amennyiben mégis sikerülne a beállítása, amikor elindulsz, akkor már nem ugyanazok a fényszögek érvényesülnek. Tehát a kamerán sztem igen kis hatásfokkal képes csak dolgozni a CPL

[ Szerkesztve ]

(#8817) paatrick válasza sambenez (#8815) üzenetére


paatrick
őstag

Köszönöm, esetleg valami európai helyről nem tudnátok? Én is megtaláltam ezt egy geekbuying nevű oldalon. De én aliról még 1 hónapon belül soha nem kaptam meg semmit (sőt volt hogy 70 napra jött). Ezen a geekbuyingon is azt írják 4 hét átlagban. (olaszba 50 napot írt a hozzászóló) :(((

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#8818) pgemil válasza oris (#8810) üzenetére


pgemil
aktív tag

Holnap rakok fel........

(#8819) taboros válasza AndrewBlase (#8807) üzenetére


taboros
tag

Igen, nekem A119-es van. De a régebbi kiadás, amin nincs az a vájat, amibe a CPL kerete bekattan. Azért felment, vékony kétoldalas ragasztószalaggal rögzítve. Nekem úgy tűnt, nem kell elfordítani, de többet majd akkor játszok fele, amikor lesz olyan idő (napsütés és hőmérséklet), hogy laptoppal a kocsiban ülve tudom próbálgatni. Annyira nem lóverseny.

(#8820) AndrewBlase válasza taboros (#8819) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Értem, köszi! :R
Akkor valamit félre értettem ebben a kommentedben. Így akkor buktam a dolgot. Mert gondolom annak sok értelme nincs, hogy csak a lencse közepén fekszik fel, körbe meg kb fél centit eláll.

Úgy érzem van/lesz egy eladó CPL filter beszerzési ár + postáért. :(((

Miért mindig én???

(#8821) taboros válasza AndrewBlase (#8820) üzenetére


taboros
tag

Miért buktad? Nekem is eláll egy kicsit, mégis jó.

(#8822) denis.p válasza taboros (#8819) üzenetére


denis.p
tag

"Nekem úgy tűnt, nem kell elfordítani, de többet majd akkor játszok fele, amikor lesz olyan idő (napsütés és hőmérséklet), hogy laptoppal a kocsiban ülve tudom próbálgatni."

Nem kell hozzá laptot :)
Leparkolsz kb nappal szemben, fogsz egy fehér papírlapot s ráteszed a műszerfal tetejére, hogy elérje a szélvédőt, A papírlap élesen tükröződik a szélvédőn. Fogod a polárlencsét (keretestől) kb kamera magasságában és lassan kezded forgatni. Amikor a papírlap tükröződése megszűnik, az lesz a legoptimálisabb beállítási szög. A polárlencse szélén van egy piros pont jelölés, amihez tudsz igazodni. Nekem ez a piros pont kb 5 óra szintjén tüntette el a tükröződést. Tökéletesen úgysem lehet beállítani, mert ahogy változik a fény beesési szöge úgy változik a tükröződés is. Nekem a gyári alaptól egy minimálisat kellett csak elfordítani.
Az exponálási időt + 1/3-ra állítottam, mert kicsit sötétíti a képet a polár lencse, főleg a szürkület/esti időszakban, de napsütésben is sztem jó ez a beállítás.
Csináltam egy rejtett billenőkapcsolót, s az egyik állásban direktre, a másik állás a gyújtásra van kötve.
A mozgásérzékelőt pedig kikapcsoltam, hogy ne zavarjon be, Parkolóban, pedig átbillentem a diretk kapcsolatra.

[ Szerkesztve ]

(#8823) taboros válasza denis.p (#8822) üzenetére


taboros
tag

Szuper, köszönöm az instrukciókat. :R Kipróbálom. Bár még nem találtam meg a piros pontot, de majd jobban megszemlélem.

(#8824) pgemil válasza pgemil (#8818) üzenetére


pgemil
aktív tag

Érdekes dolgokat tapasztaltam.
Nem folyamatosan követik egymást a felvételek időrendben, valamiért zárja egy részüket.
Nagy részüket pedig le sem tudom játszani!
A felvétel elől FHD, de 19-20 kép/másodperc csak.
A tolató kamera ugyan csak VGA, de 25 kockával élesebbnek tűnik.
Keresek megfelelőt és felrakom.
Türelmedet kérem.

(#8825) pgemil válasza pgemil (#8824) üzenetére


pgemil
aktív tag

Ez egy viszonylag jó napos időben készült felvétel

[ Szerkesztve ]

(#8826) pgemil válasza pgemil (#8825) üzenetére


pgemil
aktív tag

Bocsi, de mikor leellenőriztem nem működött.

(#8827) dohonyiz


dohonyiz
csendes újonc

Sziasztok!

Mit nem állítottam be jól a Viofo A119-emen?

Ma lett felszerelve, el is vittem egy tesztútra, de kb 20 perc után elkezdett csipogni és leállt a felvétel. Se a ki-be kapcsoló gombra, semmire nem reagált, így ki kellett húznom a szivargyújtó töltőből.

Illetve a mikrofont bekapcsoltam a menüben, se visszanézve nincs hangja a felvételnek...

Köszi!

(#8828) taboros válasza taboros (#8823) üzenetére


taboros
tag

Ma volt napsütés, szabad idő! Kipróbáltam denis.p instrukciói alapján a CPL beállítást, de csak rontani tudtam volna. Gyárilag a legjobb pozícióban volt. Azért köszi!

(#8829) taboros válasza dohonyiz (#8827) üzenetére


taboros
tag

Feltételezem, hogy az alapdolgokat megnézted (kap-e tápot, stb.) Világít a szivargyújtó töltőn a kék LED? Ki-be kapcsoló gombra a kijelző sem kapcsol be? Ha visszadugod a szivargyújtó töltőbe, nem indul-e?

(#8830) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne két lencsés (külső-belső rögzítés) autós kamerát.
Van valakinek ötlete, tapasztalata, ajánlott típus, stb.?

Köszönöm előre is az ötletelést!

S3x, hifi & rock and roll

(#8831) werszomjas


werszomjas
őstag

Gearbesten az VIOFO A119 GPS most csak 80 dollár (pontokkal még lejjebb vihető)

üdv

(#8832) cigam


cigam
félisten

Találtam egy konkrét listát, hogy EU-n belül hol szabad, és hol tilos:
A kamerák használata a következő európai országokban engedélyezett:
Dánia, Franciaország, Hollandia (csak személyes célokra), Málta, Nagy-Britannia, Norvégia, Olaszország, Spanyolország, Szerbia, Bosznia és Hercegovina.

Németországban, Belgiumban, Luxemburgban, Portugáliában, Svájcban és Svédországban adatvédelmi okokból ajánlatosabb a kamerák használatától eltekinteni.

forrás

Sony 309
Általában a a dual rögzítőket vagy aranyáron adják, vagy gyenge minőségűek. 720p vagy VGA felbontást tudnak, és az esetek többségében jótékony homály fedi a képérzékelő és a DSP típusát.
Hasonlóan rossz a helyzet a külső "hátsó" kamerával szerelt egységeknél is. Bát itt már egy fokkal jobb a helyzet, hiszen már fullHD felbontással is elérhető az előre néző, de a hátsó ami akár az utasteret is figyelheti az általában VGA, jobb esetben 720p. Az utolsónak belinkelt kamera azért is jó ajánlat, mert kondenzátoros, így nem kell attól félni, hogy az első nyáron megfőzi az amúgy sem acélos aksit. Van benne GPS, így hosszabb leálás után is beállítja a dátumot, és azt is rögzíti, milyen sebeséggel, merre mentél(ha ez szempont. Jól emlékszem egy autós oktatónak lesz?)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8833) sony309 válasza cigam (#8832) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a kimerítő választ!

Akkor egyszerűbb/olcsóbb két FHD kamerát felszerelni?

Nem emlékezhetsz sehogy, mert most tettem fel ezt a kérdést először. :)
Egyébként nem, nem oktatónak lenne, hanem egy taxis ismerősömnek.

S3x, hifi & rock and roll

(#8834) cigam válasza sony309 (#8833) üzenetére


cigam
félisten

Akkor kevertelek valakivel. Bocs!
Én azt mondanám, hogy igen, ugyanakkor az amelyik a belteret figyeli, annak nem látni a kijelzőjét, nem veszi észre, ha valami miatt megáll/el se indul a felvétel.
+személyiség jogi problémákat is felvethet, ha nem hívja fel rá a figyelmet. Nem tudom a taxi beltere minek minősül, de lehet nem is szabad. pl. "munkahelyen kamera a munkavállaló munkavégzésének, illetőleg munkahelyi viselkedésének megfigyelése céljából nem helyezhető el olyan helyiségekben, amelyekben állandó munkavégzés folyik, ebből következően pedig, nem működtethető kamera irodákban, illetőleg munkahelyiségekben."

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8835) sony309 válasza cigam (#8834) üzenetére


sony309
őstag

Semmi gond!

Köszönöm még egyszer! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#8836) Chosy


Chosy
csendes tag

Sziasztok
vettem egy yi dash car camerat. megprobaltam mindent de kinai nyelvrol angolra nem tudom atallitani :( 5let?

(#8837) sony309 válasza Chosy (#8836) üzenetére


sony309
őstag

Milyen/melyik fw. van rajta? Kínai vagy US?

S3x, hifi & rock and roll

(#8838) Chosy válasza sony309 (#8837) üzenetére


Chosy
csendes tag

ratelepitettem az ust de semmi

(#8839) Chosy válasza Chosy (#8838) üzenetére


Chosy
csendes tag

V-1.01.005-US

(#8840) sony309 válasza Chosy (#8839) üzenetére


sony309
őstag

Eredetileg is US verzió volt rajta?

S3x, hifi & rock and roll

(#8841) Chosy válasza sony309 (#8840) üzenetére


Chosy
csendes tag

nem CN

(#8842) sony309 válasza Chosy (#8841) üzenetére


sony309
őstag

Csak simán telepítetted vagy úgy, ahogy kell?

YT

S3x, hifi & rock and roll

(#8843) Chosy válasza sony309 (#8842) üzenetére


Chosy
csendes tag

ahogy a videon van plusz siman utanna
de az infonal a cn nem irodik usre mint a videon

(#8844) dohonyiz válasza taboros (#8829) üzenetére


dohonyiz
csendes újonc

Ha kihúzom, visszadugom, akkor elindul a felvétel, de amíg ki nem húzom, csipog...

Beállítások átnézve, mikrofon be van kapcsolva, elvileg minden OK, amíg csinálta a videót, addig szép és tiszta a kép, ott a GPS felirata alul, stb....

(#8845) sony309 válasza Chosy (#8843) üzenetére


sony309
őstag

Akkor nincs ötletem!

S3x, hifi & rock and roll

(#8846) sony309 válasza sony309 (#8845) üzenetére


sony309
őstag

Ahogy olvastam, addig nem tudod választani a nyelvet, amíg nem tudod átírni a sorozatszámot US-re.

S3x, hifi & rock and roll

(#8847) sambenez válasza Chosy (#8843) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én a videót nem láttam, de valamit elrontasz, mert simán mennie kellene.
Nekem így sikerült.

(#8848) Chosy válasza sambenez (#8847) üzenetére


Chosy
csendes tag

igy csinaltam
teszt menu se jott elo

(#8849) Chosy válasza Chosy (#8848) üzenetére


Chosy
csendes tag

nekem a teszt menu se jott elo soha

(#8850) Chosy válasza Chosy (#8849) üzenetére


Chosy
csendes tag

mostmar bekapcsol es csak ez jon be

系统语言适配失败
无法使用

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.