Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) sony309 válasza Chosy (#8850) üzenetére


sony309
őstag

Én a helyedben próbálkoznék párszor, hátha valamit nem a leírásnak megfelelően csináltál!

S3x, hifi & rock and roll

(#8852) sambenez válasza Chosy (#8850) üzenetére


sambenez
Topikgazda

FAT32-re formáztad a kártyát? A szériaszámot jól írtad? A kiterjesztés nélküli engmode fájlt is megcsináltad? Mind a kettőt a gyökérkönyvtárba másoltad?
Mekkora az SD kártya amit használsz?

(#8853) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Mobius 2 Bemutató Techmoan-tól.

Ha már volt...bocs !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#8854) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

A ConCorde RoadCam HD 50 GPS -ről van valakinek tapasztalata véleménye?

Nincs az ajánlottak között, de ConCorde 30-as ott van.

Olyat keresnék, amiben van gps, és legalább egy keveset tud aksiról menni, 40 ezer forintig.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#8855) Chosy válasza sambenez (#8852) üzenetére


Chosy
csendes tag

igen minden kerdesre
16gb osal
vagy 10x megprobaltan. aztan ismeros is es a tesom is.
most eljutottunk oda hogy tegla az egesz :\

(#8856) sambenez válasza Chosy (#8855) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ezt esetleg megpróbálhatod, hátha segít.

(#8857) Chosy válasza sambenez (#8856) üzenetére


Chosy
csendes tag

semmi, eletre se birom kelteni :(

(#8858) sambenez válasza Chosy (#8857) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Sajnálom. Sajnos nincs több ötletem.

(#8859) taboros válasza dohonyiz (#8844) üzenetére


taboros
tag

SD kártyát a kamerával formáztad?

(#8860) Chosy válasza sambenez (#8858) üzenetére


Chosy
csendes tag

https://youtu.be/U8ZJ55x33rc

ezt csinalja

(#8861) sambenez válasza Chosy (#8860) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Próbáltad már visszaírni az eredeti kínai szériaszámot?
Google fordítóval lefordítva a kínai szöveg valami "nyelvi adaptáció rendszerhiba, nem használható" üzenetet jelent.

(#8862) sambenez válasza Chosy (#8860) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Találtam neked valamit.
Itt leírják mit kell csinálni.
Thai nyelven van, de a videó alapján működik.

Ahogy nézem már van v2 ebből a kamerából, lehet ezért nem működik ez a nyelv átállítás.

(#8863) Chosy válasza sambenez (#8862) üzenetére


Chosy
csendes tag

este kiprobalom ha hazaerek. voltam bent a wayteqnel xia hivatalos szevize mondjak hogy ez a v2es es ere nem lehet csak a kinait rarakni nekik meg nincs meg igy felesleges volt az utam :/ pedig egy angol nyelv jobban esne :)

(#8864) sambenez válasza Chosy (#8863) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Itt nézz szét, ha van megoldás a v2-re akkor itt biztosan megtalálod.

(#8865) Chosy válasza sambenez (#8864) üzenetére


Chosy
csendes tag

utannaneztem de nincs angol nyelv erre viszont en mar azzal megelegednek hogy mukodjon

(#8866) sambenez válasza Chosy (#8865) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Amit a #8862-ben linkeltem azzal elvileg vissza tudod hozni az életbe.

(#8867) Chosy válasza sambenez (#8866) üzenetére


Chosy
csendes tag

koszonom szepen sikerult eletre kelteni!!

v-1.03.034-cn
yicarcam_fd925f

ez van az infonal

(#8868) Chosy válasza Chosy (#8867) üzenetére


Chosy
csendes tag

viszont nekem adas sincs benne es teljesen mas a menu mint a neten talalhatoknak

(#8869) sambenez válasza Chosy (#8867) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha a széria szám első 6 karaktere CA31AA vagy CABAAA, akkor elvileg ezzel a módszerrel tudod angolosítani.

[ Szerkesztve ]

(#8870) sambenez válasza Chosy (#8868) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Na várjunk akkor neked a fekete olcsóbb verzió van? Mert nagyon nem mindegy, akkor az előző javaslatom sem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#8871) Chosy válasza sambenez (#8870) üzenetére


Chosy
csendes tag

CC11BACNBG
ugy nez ki az olcsobbik amibe nincs csak fhd 30fps es adas sincs
ez mivel tud kevesebbet? rosszat valasztottam?

(#8872) sambenez válasza Chosy (#8871) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Régebben írta ezt a linket valaki, itt neg tudod nézni a különbséget.

(#8873) Chosy válasza sambenez (#8872) üzenetére


Chosy
csendes tag

itt csak adasost talaltam. akkor erre a angolt nem lehet felrakni?

(#8874) koanla


koanla
aktív tag

Megérkezett a második pár A118C is, de problémám adódott az elhelyezésükkel.
Van itt bárki, aki Swift II-be építette be? Ha igen, mi a tapasztalata, hol sikerült jól elhelyezni?
Elöl kicsit cinkes, mert annyira lentre kerül, hogy félek, kívülről is nagyon "dobja", hogy ott egy kamera. Nagyjából a belső tükör vonalában lehetne, de eléggé alulra kerülne így.
A hátsó szélvédővel még nagyobb bajban vagyok, mert az meg pláne bunkerszerű és szinte bárhová teszem, eléggé ki fog takarni a hátralátásból és kívülről ez is eléggé "szem előtt" lenne. Még ebben az esetben gondoltam azt, hogy valahogy megpróbálom a tetőkárpitra rögzíteni. Ez utóbbival meg az a bajom, hogy
a) hogyan rögzítsem egy szövetszerű anyagra a ragasztót?
b) nem fog-e nagyon rezegni?

Szóval ha netán van bárkinek ebben bármi tapasztalata, gondolata, tanácsa, azt megköszönöm!

(#8875) Csápájev válasza koanla (#8874) üzenetére


Csápájev
őstag

Az első szélvédőn szerintem behatárolja a helyét az ablaktörlő lapát törlése. Csak olyan helyre érdemes tenni,ahová az elér,különben semmit sem ér.
Mikor kisérletezgettem ez volt az első,ami a gyakorlatban leesett.
Innentől kezdve sok variáció szerintem nincs.
Én a középső visszapillantó tükör mellé tettem.
Érdemes először ÁTLÁTSZÓ ALAPÚ kétoldalú ragasztóval szórakozni,ha rögtön a hozzá adott 3m-es ragasztóval teszed fel,azt kínszenvedés leszedni.

(#8876) sambenez válasza Chosy (#8873) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ott 3 kamera van a bal szélső amilyen neked is van. Egyelőre úgy néz ki nem lehet. Érdekes hogy itt valóban azt írja ADAS, pedig a fórumon egyértelműen azt írják nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#8877) poolbig


poolbig
aktív tag

Két kamerára szűkítettem végül.
- XIAOMI YI Dash CAM
- Overmax CamRoad 6.1
Az egyik tud 60fps-t 1080p-ben, a másikhoz van GPS.
De nekem az éjszakai felvételek minősége a fontos, illetve az, hogy az a 60fps 1080p-ben tényleg érezhetően jobb minőséget produkál mondjuk a rendszámtábla leolvasás esetén (nagyobb sebességnél)?
Köszi a válaszokat

(#8878) sony309 válasza poolbig (#8877) üzenetére


sony309
őstag

Már múltkor is le volt szűkítve erre a két kamerára! :D

Én már azt hittem, hogy rég megvetted!

Én a FHD felbontást használom 30 fps-sel.
Nem láttam értékelhető különbséget a 30 és 60 fps között.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#8879) poolbig válasza sony309 (#8878) üzenetére


poolbig
aktív tag

:DD Megtisztelő, hogy figyelemmel kísérsz. :DD Igen, valóban még mindig ezen pörgök, de csak félig kaptam választ a korábbi kérdésemre. Az érdekelne, hogy ha lenne valakinek van XIAOMI YI Dash CAM, mit tapasztalt a 60fps-el kapcsolatban. Megéri-e beáldozni a GPS-t ezért a funkcióért.
Köszi

(#8880) sambenez válasza poolbig (#8879) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az első kérdés az mire is használnád a gps-t? Valóban beáldozod ha nincs?

(#8881) poolbig válasza sambenez (#8880) üzenetére


poolbig
aktív tag

Szerettem volna GPS-es modellt venni, de a képminőség (egy) mindenek felett. :D

(#8882) sony309 válasza poolbig (#8879) üzenetére


sony309
őstag

Nem kísérlek figyelemmel, csak emlékszek.

Én nem láttam különbséget a 30 és 60 fps között.
Ebben a kategóriában, nincs nagy (látható) különbség a két kamera között. Szerintem.
Mondom ezt úgy, hogy csak a Yi-vel van tapasztalatom. A többi kamera felvett anyagát csak YT-n láttam.

S3x, hifi & rock and roll

(#8883) negroo válasza poolbig (#8877) üzenetére


negroo
aktív tag

Ejszakai mod sosem fogod tudni le olvasni a tendszámot szoval 10900ft plusz rádobsz ambrella12 legjobb erzekelőt parkolási mod es gsensoros gyorsulást kappsz lehet rá cpl venni
Nekem van yi is egyik se rossz de minoseg allá ne menj

[ Szerkesztve ]

(#8884) MaCS_70 válasza poolbig (#8877) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 60 fps nem fog jobb minőséget nyújtani a rendszám-leolvashatóság terén, rosszabbat annál inkább.

Attól, hogy kétszer annyi frame készül egységnyi idő alatt, még nem lesz törvényszerűen fele annyi a "záridő", ha viszont a rossz fényviszonyok mellett mégis beleszaladsz abba, hogy már nem elég fény jut át az egységnyi idő alatt, amit a készülék a több felvétel miatt nem tud kompenzálni, akkor kifejezetten alulexponált felvételed lesz, amin nem csak a rendszámok, de a nagyobb részletek sem fognak látszani.

A 60 fps-nek én egyedül a jobb lassíthatósági lehetőségek miatt látom előnyét (bár értelmét nem), azt is csakis nagyon jó fényviszonyok között.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8885) Rodolffo


Rodolffo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Concorde RoadCam HD 50 típusú kamerám, viszont a mai nap épp egy érdekes esetet szerettem volna visszanézni rajta, de láttam, hogy nincs meg (sőt, a fél órás hazautam kb. fele hiányzik). Megpróbáltam elindítani egy felvételt itthon, de azt írta, hogy a memória megtelt. Hogyan tudom aktiválni, hogy automatikusan törölje az utolsó fájlt? Úgy gondolom, hogy ez egy autós kameránál alap dolog lenne, hogy ne kelljen formázgatnom állandóan (menet közben végig sötét volt a képernyő, mivel be van kapcsolva a képernyő kikapcsolás funkció, és nem mutatott semmi (hiba)üzenetet). A menüben nem találtam ilyen funkciót, tehát gyanítom, hogy esetleg frissíteni kéne a szoftvert, vagy valami PC-s szoftverrel lehetne beállítani, de tanácstalan vagyok, hogy hogyan induljak neki.

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni :R :R

"Cogito, ergo sum"

(#8886) denis.p válasza poolbig (#8881) üzenetére


denis.p
tag

[link]Magyar forgalmazótól, garanciával, jó nappali/éjszakai felvételek szeretnél, akkor ennél jobbat sztem nem találsz.Ambarella 12-es az egyik legjobb chipsettel. Igaz, hogy ez 38k, de nem kell kompromisszumot kötnöd a GPS vs jó minőségű 1440p/30 kép kötött.

[ Szerkesztve ]

(#8887) sambenez válasza denis.p (#8886) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha ennyi pénzt szánnék egy kamerára akkor ezt venném. Mindent tud amit kell, és ennél egyszerűbben egy kamerát sem lehet le/fel rakni.

(#8888) poolbig


poolbig
aktív tag

Szuper!
Köszönöm mindenkinek, pont ilyen válaszokat vártam. Igazatok van egyébként, nem fogom sajnálni a plusz 10k-t ha minőségibb cuccot vehetek belőle.
:R

(#8889) poolbig válasza MaCS_70 (#8884) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ezt a tapasztalatot szerettem volna hallani, köszönöm!

(#8890) AndrewBlase válasza AndrewBlase (#8799) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Elkiabáltam a dolgot. Ma, ahogy közlekedtem a városban, 1×csak megállt alattam a verda. Éppen egy kőrforgalomban. Nem is tudtam elindítani. :((( Mintha nem kapott volna üzemanyagot.
Hazahuzattam magam.Itthon kezdtem el gondolkodni. Ahogy jöttünk hazafele, ismét előjött a kameránál az elindulás/leállás. Gondoltam, áramellátási probléma lehet. Kiment volna a biztosítékja? Végülis, arra jutottam, hogy a Hardwire Kit-et ismét átrakom máshova (most az "IG" feliratú biztosítékon lógott), amennyire tudom, ez felel a gyújtásért/indításért.
És láss csodát, ismét üzemel a kocsi! Csak tudnám, hogy mi a fészkes franc baja volt/lett. 2 hétig minden probléma nélkül üzemelt, most meg egyik pillanatról a másikra bemondta az unalmast. :F

Remélem az ablakmosó/törlő üzemelésébe már nem fog bekavarni ez a ketyere! :N

Miért mindig én???

(#8891) poolbig


poolbig
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, aki segített, hogy eldöntsem mit vegyek. Ma meg is érkezett a várva várt kütyü (DAB201+GPS). Ö'öm és bódottá! Felteszem előbb utóbb eljutok majd ahhoz a kérdéskörhöz is hogyan lehet direktbe kötni valamelyik biztosítékra (esetleg szabad biztosíték helyre), de egyelőre a szivargyújtón próbálom ki. :R

(#8892) poolbig


poolbig
aktív tag

1440p H.264 30 fps-el hány MB lehet 1 perc?

(#8893) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok :) autos dvd topikot merre talalok? Vettem 1 dvd fejegyseget a film megy hang van de kep nincs.... I-rando cs-311d tipus

(#8894) MaCS_70 válasza poolbig (#8892) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez ugye baromi sok mindentől függ, szerintem 350-400 MB körül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8895) denis.p válasza poolbig (#8891) üzenetére


denis.p
tag

Ha a gyújtással szeretnéd , h ki/be kapcsoljon a kamera, akkor kell egy ilyen hardwire kit és egy ilyen biztosíték adapter
A biztosíték adaptert bedugod pl.az egyik tompított lámpa biztosítékának helyére és az adapterbe benyomod azt a biztosítékot, amelyiket kivettél a bizt. táblából. A hardwir kitnek a piros kábelját (+) összekötöd a biztosíték adapterrel, a fekete kábelt (-) pedig a biztosíték tábla környékén egy test csavarhoz rögzíted A hardwirw kit hengeres részében van egy 3A-os biztosíték.

(#8894) MaCS_70
Az elég durva. Nálam VIOFO A119 1440p/30fps-el 900-1000 MB-ot foglal el az SD kártyán 5 perces felvételeknél.
Amiből adódik, h egy 64GB-os SDXC-n bő 5- 5,5 ó felvételt tud tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#8896) MaCS_70 válasza denis.p (#8895) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az érték nálam tisztán extrapolálással jött ki. A FHD-s felvételek nálam az A118C-n (és a Git2-n) közepes minőségben 150-200 MB-ot foglalnak percenként, ezt szoroztam kettővel az 1440-hez.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8897) robogos10


robogos10
aktív tag

:U

(#8898) denis.p válasza MaCS_70 (#8894) üzenetére


denis.p
tag

Nálam az 1980*1080/30fps 5 perces felvételek kb. 550-580 MB közöttiek. Tehát 110-116 MB/min
Ha pontosak akarunk lenni (2560x1440) / (1980x1080)=1,7239

[ Szerkesztve ]

(#8899) poolbig


poolbig
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Időközben megtörtént a puding próbája, és 1 min nekem is kb. 200-260 Mb-ra jött ki 1440p Superfine 30fps-el. Igaz sötét szobában történő felvételekkel, gondolom napfénynél kicsit több lesz. Így egy 32 GB-os kártyára úgy számoltam 120-160 min fér majd fel.

[ Szerkesztve ]

(#8900) poolbig válasza denis.p (#8895) üzenetére


poolbig
aktív tag

THX! Arra gondoltam elsősorban, hogy állandó áram alatt lenne, és mozgásra érzékelésre indulna a felvétel, gondolva itt a parkolásnál történő felvételekre. Ez mennyire járható út?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.