Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Calogero válasza taboros (#8698) üzenetére


Calogero
addikt

Nem kell külön szenvednie külön kapcsolós szivargyújtóval, illetve nem kell + csatlakozó.

Az én mini 0826-am is ezzel van bekötve. Indításkor indul a felvétel, leállítás után pedig leáll.

(#8702) Csápájev


Csápájev
őstag

Mire figyeljünk a kamera használatakor c. leckénk következő epizódja..., hogy a gps lehetőleg ne tükröződjön telibe a szélvédőn :D

(#8703) taboros válasza Calogero (#8701) üzenetére


taboros
tag

A linkelt eszköz arra van, hogy állandó (gyújtáskapcsolás által nem kapcsolt) bekötés esetén ne engedje "leszívni" az akkut. Nekem is ilyen van, erre jó. De arra nem, hogy a gyújtás függvényében az eszközt ki/be kapcsolja.

Ő viszont arra kérdezett, hogy hogyan tudná megoldani, hogy a kamera csak akkor kapjon tápot, amikor a gyújtás rajta van, mivel szivargyújtója gyújtástól függetlenül állandó tápot kap.

Nálad vsz. linkelt eszköz olyan tápra van kötve, ami eleve gyújtásfüggő. A cél (ha ez volt) elérve, de ez szerintem ágyúval verébre eset. Ezt egy sima 150 Ft-os lengő szivargyújtó aljzattal is elérted volna.

Tehát, amit te javasolsz, az nem hatékony (magyarul drága) megoldás.

(#8704) balika21 válasza Winner_hun (#8601) üzenetére


balika21
tag

Szia.
Függhet a memória kártyától, vagy a kamera firmware-től? Sikerült visszaraknod valami régebbi verziót?

(#8705) Winner_hun válasza balika21 (#8704) üzenetére


Winner_hun
félisten

Passz, eddig ami firmware rajta volt mindig felülírta az előző felvételeket. Meglepődnék, ha memóriakártyától ez függne.
Régebbi firmware-t még nem tettem fel, semmi időm nem volt ezzel foglalkozni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8707) GBRDVD


GBRDVD
tag

zolko74: Ez az előző videó nagyon jó!

YI-sekhez lenne kérdésem. Sajnos több problémám is van az újonnan vásárolt készülékkel:

#1: Az akkumulátor használhatatlan, kb. 10 mp után lekapcsol a készülék. Full töltöttség esetén ha lehúzom a töltőről, a 3 rovátkás elem töltöttség jelző rögtön lemegy 2-re, majd 1-re, majd kikapcsol. Valaki tapasztalt ilyet? Nektek mennyit bír, illetve mennyit kellene, hogy bírjon az akksi?

#2: Aztán a másik gondom, hogy akadozik a Kingston 32 GB-os microSDHC class 10-es kártyával. Megy-megy, majd néhány nagyobb videó után már akadozik, újraindul, olvashatatlan fájlokat gyárt, stb. A Kingston szerintem egy jó márka, létezik, hogy class 10-en belül is vannak jobbak/kevésbé jobbak?

#3: Nem megy a szivargyújtós töltő. Egy másik, de szintén 5V/1A-es töltővel tudtam csak a készüléket kipróbálni. Mivel az akksi egy nagy nulla, ha nincs ilyen plusz töltő a kocsimban, ki sem tudtam volna próbálni.

Ezek így egyenként is mind garanciális problémák, összességében pedig pláne. Ugye jól gondolom?

(#8708) Winner_hun válasza GBRDVD (#8707) üzenetére


Winner_hun
félisten

10 percet kellene mennie akkuval. Transcend premium kártyával használom, azzal nincs baja.
Írj a cégnek, küldd vissza.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8709) sambenez válasza GBRDVD (#8707) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az akksinak nem is kell többet bírnia. Az csak arra van, ha levetted a gyújtást még lezárja a fájlt. Nincs is értelme tovább működnie.
Próbáld ki másik kártyával a kingston nem egy világverő márka. Samsung vagy Transcend amit javaslok.
A szivargyújtótöltő lehet hibás, de az is lehet nem éri el az alsó érintkezőt a foglalatban.

(#8708) Winner_hun Hol olvastad ezt a 10 percet?

[ Szerkesztve ]

(#8710) Winner_hun válasza sambenez (#8709) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lemértem, miután megjött.
Most le akartam mérni megint hogy jól emlékszek-e, de már csak 1-1,5 percet bír. Nincs még egy éves, ha nem volt használva akkor mindig szobában tároltam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8711) GBRDVD


GBRDVD
tag

Köszönöm a válaszokat, pedig én mindig is azt hittem, hogy ha DVD, akkor Verbatim, ha kártya, akkor Kingston. Valószínű ez lehet a baj:

A Kingston csomagolásán itt a 45MB/s[R] a max. olvasási sebességet jelentheti?

A 10 perc is röhej, de hogy nálam ez vadi új készüléknél 1 perc sincs... Én hülye arra gondoltam, ha már lítium-ionos, ezért teljes töltöttség esetén menet közben ki tudom húzni, tudok egy kis telefont vagy akármit tölteni helyette a szivargyújtóról, majd visszadugni a kamerát. Vagy GoPro szerűen fényképezgetni, videózni a kocsi körül. De így... Amúgy zolko74 videójában itt a 10 perces válasz:

Szivargyújtótöltő... Szerintem is az lesz, hogy valószínűleg nem éri el az alsó rugós érintkező pöcök a szivargyújtó foglalat alját. De miért nem éri el, könyörgöm?!

Nincs best buy, 2017-ben sem. Közel sem. Úgy érzem, hogy játékkamerát vettem. Lehet, hogy veszek egy Viofo A119S-t...

(#8712) sambenez válasza GBRDVD (#8711) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Vedd ki a kocsiból és kikapcsolva töltsd fel. Amikor elaludt a piros led akkor van teljesen feltöltve.
Utána nézd meg mennyit megy. Én most töltöttem fel teljesen, holnap beírom mennyit ment.

De azt tudnod kell ez nem egy akció kamera, 240mAh-s akksija van. Ha kocsin kívül is akarsz kamerázni vagy fotózni akkor vegyél egy akció kamerát, és használd azt dashcamnak is.

(#8713) GBRDVD válasza sambenez (#8712) üzenetére


GBRDVD
tag

Első használatbavétel előtt kikapcsolva töltöttem a Lenovo telefonom hálózati 5V/700mA USB töltőjével 1 éjszakát. Utána produkálta az 1 percet. Majd kocsiban rátöltve már 1 perc sincs. Igen, értem én, nyilván nem egy akciókamera. :) Most felteszem töltőre megint éjjelre, hátha.

(#8714) sambenez válasza GBRDVD (#8713) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Kipróbáltam teljes feltöltés után 15 percnyi videót készített. Úgy látszik nekem még soha nem volt teljesen feltöltve.
Ha jól emlékszem kettőt vettél, mind a kettő ezt produkálja?

(#8715) sony309 válasza GBRDVD (#8711) üzenetére


sony309
őstag

Az olvasást jelöl, ott az "R", mint read!

S3x, hifi & rock and roll

(#8716) Csápájev


Csápájev
őstag

A118c rögzítő matricáját szeretném eltávolítani és újat rendelni.
Eltávolításhoz ez a legjobb módszer?
Hol tudok hozzá még tartalékot rendelni? :F

(#8717) MaCS_70 válasza Csápájev (#8716) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt, hogy mennyire van jobb módszer, azt nem tudom, de kötve hiszem, hogy ennél sokkal jobbat találnál.

Pót rögzítő talppal meg tele a net, keress rá az A118 replacement mount szavakra, és egységesen 10 dollárért rengeteget találsz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8718) Csápájev válasza MaCS_70 (#8717) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi,megpróbálom leszedni úgy,hogy csak a matrica váljon le,és abból kelljen csak újat rendelni.
Az a kis zsinór mirevaló? :F

(#8719) mghltm válasza Csápájev (#8718) üzenetére


mghltm
addikt

fogselyem, ami a szelvedo - ragaszto - kamera szentharomsag megbontasara kell

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8720) MaCS_70 válasza mghltm (#8719) üzenetére


MaCS_70
félisten

... kés / véső helyett...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8721) GBRDVD válasza sambenez (#8714) üzenetére


GBRDVD
tag

A másikat már töltöm, ma próbálom ki, eddig még nem bontottam ki, mert ajándékba lenne. Kíváncsi vagyok, az mit produkál.

Csápájev: Kísérletezgetéshez (de végleges felragasztáshoz is) a TESA kétoldalú ragasztó a legjobb:

https://www.conrad.hu/hu/ketoldalas-ragasztoszalag-kuelterre-15m-x-19mm-tesa-541098.html

Tescoban talán még olcsóbb is. Nagyon jó a szakítószilárdsága. A kb. 2 cm átmérőjű tappancsra 2x2cm-es darabot kell ragasztani, majd ollóval közbevágni. Én úgy kísérleteztem ki a YI végleges helyét, hogy a gyári 3M-es pirosat még le sem húztam le a tappancsról, arra tettem rá két csík Tesa-t. Így be tudtam lőni, hogy hol a legoptimálisabb a szélvédőm. Majd az egész le, piros fólia le, és végleges helyére fel.

Nektek ráadásul a Viofo ragasztási felülete négyzet alakú, ott még körbevagdosni sem kell. 10 dollár, 1,5 m, simán megéri. :)

[ Szerkesztve ]

(#8722) Csápájev válasza GBRDVD (#8721) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi tesa! :))

(#8723) GBRDVD válasza Csápájev (#8722) üzenetére


GBRDVD
tag

Lol. :D

(#8724) sony309


sony309
őstag

Yi Dashcam-ról nekem hiányzik egy gomb, amivel egy felvett anyagot írásvédetté lehetne tenni!

Van egy "azonnali felvétel" gomb, de nem biztos, hogy időben meg tudod nyomni, amikor kellene!

S3x, hifi & rock and roll

(#8725) sambenez válasza sony309 (#8724) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A piros gomb az amire te gondolsz. Ugyanazt éred el vele mint amikor a G szenzor kapcsol be.

(#8726) sony309 válasza sambenez (#8725) üzenetére


sony309
őstag

Nem teljesen ugyanaz. Szerintem.

Én azt vettem észre, hogy megnyomástól számítva 6-7 másodpercet rögzít és írásvédetté teszi, de csak azt a 6-7 másodpercet és nem a teljes 3 perces videót..

S3x, hifi & rock and roll

(#8727) sony309 válasza sony309 (#8726) üzenetére


sony309
őstag

Helyesbítek, elnézést!

Ha folyamatos felvételen volt a készülék, a gombnyomás előtti és utáni 10 sec-t teszi írásvédetté és ezt külön is tárolja (összesen tehát 20 sec-t).

S3x, hifi & rock and roll

(#8728) MaCS_70 válasza KL48 (#8679) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig de -- végre volt alkamam kipróbálni, és az A118C-n a kikapcsolási időzítés menüpontja arra vonatkozik, hogy ha kézzel megállítom a felvételt, annyi idő múlva kapcsoljon ki az egész készülék.

Egyébként sikerült beleszaladni egy érdekes hibába: miután most jött meg a tápegység, most került be a kamera fixen a kocsiba. Indulás után vibrált az élő képe, és bár a felvételek képe rendben volt, a hang használhatatlan lett, kb 10 Hz-es folyamatos kattogás volt hallható rajta.
Mint csereberéléssel kiderítettem, az USB-kábel volt a ludas. Az érdekesség annyi, hogy tetszőléges, akár csak 500 mA-es hálózati tápegységről tökéletes a működés, ha viszont akármilyen autó akármilyen autós tápjába (akár 2 amperesbe) dugom, azonnal előjön a jelenség... Nem igazán értem.

Kimére egyébként maximum 400 mA (+-10%) az áramfelvétele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8729) MaCS_70 válasza sony309 (#8727) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az azért elég kevéske. Visszamenőleg illene több percet is zárolni. Egy esetleges baleset vagy kisebb esemény után nem valószínű, hogy 5-10 másodpercen belül kapcsol az ember, ráadásul általában az előzmények is fontosak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8730) sony309 válasza MaCS_70 (#8729) üzenetére


sony309
őstag

Ez így van, ezért is írtam, hogy hiányolok egy gombot, hogy azt a videót írásvédetté teszi.

Azért 18.000 Ft-ért ne várjak csodát, bár annyit megért! Többet egy forinttal sem! Szerintem.

S3x, hifi & rock and roll

(#8731) Csápájev válasza sony309 (#8730) üzenetére


Csápájev
őstag

Én csak a formája miatt döntöttem viofo mellett xiaomi helyett, de csalódás akiket írsz. Én is úgy voltam vele hogy esetleg akcioksmerának is jó lehet az yi, erre kiderül hogy perceket bír az aksija, fura. Most ennek a gombnak a hiánya..., Ez egy fontos dolog pedig.

(#8732) sambenez válasza Csápájev (#8731) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A viofo hány percet megy akksiról?

Egyébként miért olyan fontos egy balesetnél gombra zárolni a fájlt. Ha meg tudom nyomni a gombot akkor kikapcsolom a kamerát és megmarad a felvétel ha meg nem tudom megnyomni akkor tökmindegy.
Ráadásul egy 32GB-os kártyára kb 3,5 óra felvétel fér, így nem olyan hamar íródik felül az a file amit meg kell őrizni.

[ Szerkesztve ]

(#8733) cigam válasza sambenez (#8732) üzenetére


cigam
félisten

Pár percnél többet egyik sem megy. Csak azért van bennük aksi, hogy az indítózás idejére se szakadjon meg a felvétel, ill. hogy a gyújtás levételekor rendben kitudjon kapcsolni. Ehez nem szükséges nagy kapacitású akkumulátor. Alapvetően az autó akkumulátora működteti ezeket a kamerákat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8734) sambenez válasza cigam (#8733) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én tudom.
Csápájev írta: "erre kiderül hogy perceket bír az aksija, fura."
Ezért kérdeztem. Meglepne ha a viofo többet menne akksiról mint a YI.

(#8735) MaCS_70 válasza sambenez (#8732) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem biztos, hogy a rögzítendő esemény az út végét is jelenti.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8736) Csápájev válasza sambenez (#8732) üzenetére


Csápájev
őstag

Arra írtam, hogy ezek szerint nem lehet akciokamerának használni, ami nekem is tervben volt. Mibe telt volna csinálni hozzá egy normális aksit?
Viofo nem megy aksi nélkül egyébként.

(#8737) sambenez válasza Csápájev (#8736) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Akkor akciókamerát kell venni, és azt használni menetrögzítőként. Mondjuk egy Xiaomi YI-t, vagy egy Gitup git2-t. De ezek jóval drágábbak lesznek.

(#8738) sony309 válasza Csápájev (#8731) üzenetére


sony309
őstag

Én meg az ára miatt döntöttem a Yi mellett illetve amiket olvastam róla.

Nem gondoltam, hogy akciókamerának is akarom használni, ez a felhasználás nem volt szempont.

S3x, hifi & rock and roll

(#8739) GBRDVD válasza sony309 (#8730) üzenetére


GBRDVD
tag

Ha jól nézem, a YI 1080/60fps-ben 444 MB-os fájlokat gyárt, amelyek 3 percesek. Szerintem a piros REC gomb teszi védetté az adott fájlt, amit ír éppen. Az, hogy visszaszámol 10 mp-et, ne tévesszen meg. Nem 10 mp-es fájlt gyárt olyankor, mert ha nyomkodod, akkor tele kellene lennie a memóriakártyának kisebb méretű fájlokkal, de nekem maradnak a 444 MB-os nagy fájlok.

Azt, hogy melyik védett, csak magának jegyzi be. Asztali gépbe betéve a memóriakártyát nem látsz különbséget a fájlok között. Annyit csinál még, hogy a REC gomb megnyomásakor egy indexképet is készít. Gondolom, hogy az alapján ki tudd tallózni a védett videót. De még tesztelgetem, lehet, hogy Neked van igazad, csak ugye én még a memóriakártyával is szívok.

[ Szerkesztve ]

(#8740) sony309 válasza GBRDVD (#8739) üzenetére


sony309
őstag

Amit leírtál, azok csak feltételezések. Gondolom.
Mert ha próbáltad volna, akkor nem írtad volna ezt le.

Én kipróbáltam.
3 perces videókat készít és bármit teszel a géppel vagy bármely gombbal, nem lesz hatással ezekre a videókra.
Az írásvédett 20 sec-s videókat más mappába is menti.
Feljebb már leírtam, hogy lesz 20 sec-s a videó.

S3x, hifi & rock and roll

(#8741) sambenez válasza sony309 (#8740) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Bele kell rakni egy 64GB-os kártyát. Arra ráfér 7-8 óra videó, így elég esélyes hogy soha nem lesz felülírva az a fájl amire szükséged van. Hazaérsz lemented. Ha meg baleset miatt kell ugyanúgy kicsi az esély hogy még 7 órát menjen a kamera a baleset után.

Én nem látom ennek a lock gombnak akkora értelmét. Vezetés közben egyébként sem kell kamera után kapkodni, még a végén abból lesz a baleset.

(#8742) MaCS_70 válasza sambenez (#8741) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi viszont úgy használjuk, hogy gyakorlatilag sosem vesszük ki a kocsiból a kamerát / kártyát.

Ha történik valami érdekes, akkor nyomunk egy LOCK-ot, és így nem kell keresgélni, ami kell, ott van az RO-könyvtárban, és érkezéskor azonnal fel is másolható a telefonra.

Szükség szerintem még nem volt rá, pár alkalommal valami érdekesség kedvéért nyomtunk rá -- baromi jó, hogy ott van megkülönböztető könyvtárban a mentett fájl.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8743) sony309 válasza sambenez (#8741) üzenetére


sony309
őstag

Ezen nem fogunk összeveszni. Mindenkinek más fontos.

S3x, hifi & rock and roll

(#8744) alexw801 válasza GBRDVD (#8739) üzenetére


alexw801
senior tag

A Yi dashcam piros gomb nyomásra -10 +10 mp videót külön könyvtárba és fájlba elment és csinál egy álló képet is. Ezek védettek a felülírás ellen. A folyó nagy video fájl nem lesz védett.
Ha valami tetszik, akkor nyomom a gombot.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#8745) Winner_hun válasza alexw801 (#8744) üzenetére


Winner_hun
félisten

Melyik firmware-t használod?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8746) poolbig


poolbig
aktív tag

Üdv!
Ha valakinek van tapasztalata, melyiknek jobb a képe 1080p-ben?
http://www.220volt.hu/YI+Dash+Cam+autos+kamera+szurke
https://www.speedshop.hu/termekek/4001802/overmax-camroad-6-1-fullhd-autoskamera.html?ak=0
De ne írja le senki, hogy nézzem meg youtube-on, mert néztem, de hiába állítom be a videó minőségét minimum 720p-re, én az ott látottak alapján nem tudom eldönteni melyik csinál tényleg folyamatos, akadásmentes jobb minőségű full HD felvételt, főleg sötétben. Ezért szeretném olyasvalaki véleményét hallani, aki látta már mindkét kamera felvételeit.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8747) sambenez válasza poolbig (#8746) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Innen tudsz letölteni eredeti felvételeket amit a YI csinált. De ne online nézd hanem töltsd le és úgy nézd meg.
Az overmaxról nem tudok nyilatkozni.

(#8748) poolbig válasza sambenez (#8747) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi, pont erre gondoltam. :)
Esetleg valakinek hasonlóan eredeti Overmax-os 1080p felvétele van?

[ Szerkesztve ]

(#8749) sony309 válasza poolbig (#8746) üzenetére


sony309
őstag

Én csak a Yi-ről tudok nyilatkozni, csak azt használtam.

18.000 Ft-ért vettem a 220V-tól. Ennyit nekem megért, többet nem adnék érte.
A felfogatása vicc. Bár nem remeg, nem mozog, de nem tűnik biztosnak. Viszont oldható a kamera a konzolról.
Nappal a minősége tökéletes, éjszaka (közvilágítás van vagy nincs, teljesen mindegy) már elmosódottak a rendszámok, olvashatatlanok.
Írásvédett videót csak 20 sec-t rögzít (gombnyomástól számított -10 és + 10 sec).

Viszont a támogatása példás volt.
Egy délután kb. 10 levelet váltottam velük.

Ha van konkrét kérdésed és tudok rá válaszolni, akkor megteszem.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#8750) poolbig válasza sony309 (#8749) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi az infókat. Kicsit jobban húz a szívem az Overmax felé, csak szeretnék biztosra menni. Gondolom egyik kamera sem csinál nagyon szuper éjszakai felvételeket. De a 20-40e Ft-os keretből szeretném a legjobb minőségű kamerát megvenni, ami azért éjszaka is értékelhető videókat készít. A védett videó készítése nekem annyira nem szempont. A teljes videó fájl átnézése szerkesztése nem okoz gondot, így megkeresem magamnak azt ami kell. Esetleg a könnyű leszerelhetőség érdekes lehet, mert nem szeretném mindig a kocsiban hagyni, mondjuk Pesten például. A felvétel remegését viszont nagyon nem szeretem, így ez az egyik legfontosabb szempont.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.