Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) denis.p


denis.p
tag

Azt továbbra sem értem, hogy korábban azt írta vki az A119 dashcamra, hogy az 1080/60-as frame rate rosszabb felvételt/képet ad vissza, mint a 30-as. Holott, mint ez a kép is bizonyítja, hogy sokkal jobb, kontúrosabb képet kéne, hogy visszaadjon a 60fps felvétel. Ennek a 60fps-nek nagyobb sebességgel történő haladás esetén egy másik gk rendszámának a felismerése lenne a lényeg, ha vmi bizonyítékra, beazonosításra lenne szükség [link]

[ Szerkesztve ]

(#8502) sambenez válasza denis.p (#8501) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez egy A119-el készült kép összehasonlító képe, vagy általában a 60fps vs 30fps összehasonlítása?
Mert ha az A119 60fps felvétele mondjuk interpolált 1080p akkor soha nem lesz élesebb a kép mint a valós 30fps képe.

(#8503) cigam válasza denis.p (#8501) üzenetére


cigam
félisten

Ez látványos kép, de nem (csak) az fps-től függ, hogy egy kép éles-e, vagy elmosódott. Az, hogy a gyors mozgást "befagyaszd", ahhoz kicsi záridő szükséges. Minél gyorsabb a mozgás, annál kisseb záridővel tudsz éles képet készíteni- (oldal alján a táblázat/képek)

Az fps is befolyásolja, az expo maximális idejét, de csak a felső korlátját adja meg. Logikus, hogy 30fps esetén a záridő nem lehet nagyobb mint 1/30, 60fps-t választva kisebbnek kell lennie mint 1/60. Ebből is látható, hogy a nagyobb fps kisebb záridőt követel, vagyis ugyanaz a mozgás _kevésbé_ ad elmosódott képet. De ez még korántsem elég kicsi ahhoz, hogy egy relatív 160-al száguldó (egymással szemben mentek 80-al) autóról éles képet készíts.

Minél kisebb a záridő, annál kevesebb fény érkezik a szenzorra. Minél kevesebb a fény, annál sötéttebb lesz a kép. Hogy ezt kompenzálni tudd, a "nagy" gépeken a rekeszt nagyobbra nyitod, így több fény jut be. De ezeken a kamerákon nincs rekesz. Vagyis csak a záridővel tudod szabályozni, hogy mennyi fény jut az érzékelőre. Mivel az optikájuk nagyon kevés fényt tud begyűjteni, ezért sokáig tart egy exponálás. Tovább, mint ahogy egy szembe jövő autó képe éles maradhatna.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8504) szumoo@gmail válasza cigam (#8503) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Viofo A119 friss tapasztalatok.
Kb. 100-as tempónál, ami a szembe jövőhőz képest 180-200 attól függ mennyire tartja be a 90-et. (2x2 sáv, mindenki gyorshajt egy kicsit)
- 1440p 30fps: 3 autónyi távolságról kivehető a rendszám, és ahogy közeledik, még több, tisztább kocka is készül, ez tűnik a legjobb megoldásnak.
- 1080p 30fps: túl gyenge felbontás, nem olvasható a rendszám egyáltalán, hiába éles a kép.
- 1440p 200ms timelapse: túl kevés a kocka, az egyiken még távol van, a másikon már nincs a képen a szembejövő.

Viszont a hozzá adott hosszú kábel hibás, pár napig működött, de volt 1-2 olvashatatlan file.
Később már be sem kapcsolt vele, most egy usb hosszabító+rövid kábel kombinációval használom, egyelőre jónak tűnik.

(#8505) cigam válasza szumoo@gmail (#8504) üzenetére


cigam
félisten

a rendszám egyáltalán, hiába éles a kép.

Ez nem ellentmondás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8506) szumoo@gmail válasza cigam (#8505) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Nem.
Úgy értem a kép eredeti méretében szabad szemmel éles, de a rendszám túl kicsi, ha ráközelítek akkor sem látszik, túl kevés pixelből áll.

(#8507) denis.p válasza cigam (#8503) üzenetére


denis.p
tag

Ok, tiszta és világos, amit leírsz, de akkor vajon mi értelme van/volt a 1/60-as opciót rátenni, ha nem tud azonos sebesség mellett jobb, ill. élesebb képeket készíteni, sőt, ahogy korábban írták, h rosszabbakat, mint a 1/30-as felbontásúval készített.

(#8508) cigam válasza denis.p (#8507) üzenetére


cigam
félisten

Egyrészt marketing, hiszen 2x akkora fps-t tud mint a konkurencia és az mennyivel jobb _lehet_. Mert bár 2x gyorsabb záridőt feltételez, ennek hátrányai is vanak. Pl. Ha megfelezed a záridőt, akkor a képerősítést (ISO)fel kell tekerni, hogy ugyanolyan világos maradjon a kép. Ez jól látható változást okoz képen is.
Ugyanakkor jóval gyorsabb záridővel is dolgozhat, pl. 1/125, így az fps-től függetlenül ugyanazt a képet adja át a codec-nek, így csak a procin múlik mit hoz ki belőle.

A 4Mpixeles OV4689 érzékelő 120 (valódi) képkocát ad 1920x1080-as felbontáson, szóval az érzékelővel nem lehet nagy gond. Mivel ugyanez van az SJCAM SJ4000+ WiFi-ben is(Novatek 96660 + OV4689), annak a videóit is meg kellene nézni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8509) balika21


balika21
tag

Sziasztok
Péntek óta boldog tulajdonosa vagyok egy Xiaomi Yi autós kamerának,kérdésem,hogy nekem a gyári rögzítés annyira nem jött be,mivel van 3D nyomtatóm,tegnap teszt jelleggel nyomtattam egy gumis tokot a kamerának,amit a gyári rögzítési ponttal tudok majd használni. Végleges verziót publikálom majd. Kérdés,hogy van-e rá igény,a tulajdonosoknak?

(#8510) Winner_hun válasza balika21 (#8509) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mivel jobb mint a gyári? Kép?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8511) Declare válasza sambenez (#8485) üzenetére


Declare
őstag

Azert eleg egyertelmü az a szitu, amikor valaki befekez elötted a bels savban erösen, majd jobbrol kikerülöd, mert megallni nyilvan nem fogsz, majd ö ismet eled all es ismet befekez a külsöben :) Közben eleg egyertelmü az is, hogy üres a palya. Ilyenkor vajon mi van, ha beküldesz egy ilyen felvetelt?

(#8498) taboros köszi :) a rosseb se akar birosagra jarkalni egy barom miatt :U

[ Szerkesztve ]

(#8512) sambenez válasza Declare (#8511) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ilyet nem tudom miért csinálna bárki. Legalábbis velem még nem fordult elő.
Próbáld ki ha ilyet tapasztalsz, küldd be aztán számolj be róla mi történt. Elvileg nincs akadálya, hogy figyelembe vegyék. Gyakorlatilag nem tudom mit csinálnak, ez nem túl életszerű esemény.

(#8513) yodamester10 válasza balika21 (#8509) üzenetére


yodamester10
őstag

Majd légyszi számolj be a felvételek minőségéről mert én is ilyennel szemezek.

(#8514) taboros válasza Declare (#8511) üzenetére


taboros
tag

"majd jobbról kikerülöd" Ha ezt autópályán teszed, jól megbüntetnek... :D

(#8515) AndrewBlase válasza taboros (#8514) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Más úton se szabályos... :U

Miért mindig én???

(#8516) Degeczi válasza taboros (#8514) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem előzésről írt.

(#8517) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Pár napja eszembe jutott hogy a yi kamerához lehet van már frissebb firmware. Van, frissítés végbe is ment. Lett néhány új funkció, viszont lett negatívum is. Eddig a kamera a vészfelvételeket 20 mp-es időintervallumban vette fel, külön mappában. A teljes felvétel megmaradt közben. Most a vészfelvételek között össze-vissza vannak file-ok, véletlenszerű időtartammal és a normál felvételek között alig akad 3 perces. Azt hiszem valami régebbi firmware-t vissza kell majd varázsolni a készülékre mert ez így nem jó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8518) Csorbi válasza taboros (#8514) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha nem előzöd (ami=kivágsz mögüle, megelőzöd és visszatérsz elé) hanem folyamatosan mellette elhaladva elmész mellette, akkor azt miért büntetnék?
Lásd: [link]

(#8519) paatrick


paatrick
őstag

Sziasztok,

meglepő mód érdekelne egy autós kamera :P
25 max 30e Ft-ig lehet nézelődni.
Erről elég jókat írnak és ez az infraledes éjszakai felvétel is elég jó.

De nyitott vagyok a tanácsokra, egyéb ajánlásra ebben az árkategóriában.

Köszi.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#8520) sambenez válasza paatrick (#8519) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem tudom te mit vársz egy autós kamerától, de ha megnézed ez az infra annyira hatásos, hogy 2:40-nél még az előtte haladó rendszáma sem látszik miatta.
Hol írnak róla jókat? Mert nekem a képminősége sem tetszik.

Csak itthoni beszerzés jöhet szóba?

(#8521) paatrick válasza sambenez (#8520) üzenetére


paatrick
őstag

Nem nekem lesz, én csak a megbízott vagyok hogy keressek egyet. Gondolom fullhd meg minél nagyobb látószög az jó nem?

17-én lesz szülinap akkorra kéne, így igen csak belföldi kiszállításos vagy boltos (mediamarkt, edigital) megoldás érdekel.

Nyilván az lenne a lényeg hogy ebből a keretből a kapható legjobbat vegyük.
(de ahogy nézegettem sokhoz nem jár sd kártya így annak is bele kell férnie, ezért kb 25 marad a készülékre)

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#8522) Winner_hun válasza paatrick (#8519) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az infra ledes nekem kamunak tűnik, kizárt hogy annyit javuljon a kamera tőle, pláne az égbolton... de a lámpa is valószínűtlenül lesz jobb, ez inkább egy agyonszűrőzött videó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8523) taboros válasza Csorbi (#8518) üzenetére


taboros
tag

Irónia volt - lásd smiley...

(#8524) sambenez válasza paatrick (#8521) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ilyen feltételekkel én ezt venném innen.

(#8525) balika21 válasza Winner_hun (#8517) üzenetére


balika21
tag

Szia
Tegnap Én is frissítettem,csak Nekem nincs viszonyítási alapom,leírod,hogy szerinted melyik volt a legjobb firmware a készülékre?

(#8526) balika21 válasza Winner_hun (#8510) üzenetére


balika21
tag

Szia
Az ígért pár kép,egyelőre kikerült a közbetét a tartóból,használat közben még nem volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#8527) Winner_hun válasza balika21 (#8525) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom melyik a legjobb, több, mint fél éves volt ami rajta volt - de hogy melyik volt rajta azt se tudom, nem foglalkoztam a verziókkal.

A tok jól néz ki, viszont ha ennyira hajlékony akkor az állítás csavarok lazítása nélkül nem lehetséges, ugye? 2 autóban is használom a kamerát, felcuppantom a helyére, majd a kamerát megfogva beállítom, csavarok lazítása nélkül.
Ez a tok 2 autóba kiváló lehet, amennyiben van két tartó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8528) balika21 válasza Winner_hun (#8527) üzenetére


balika21
tag

Elvileg lehet állítani,mert a gyári tartó bordázott,és ha meghúzom,a csavart stabil,de a recéktől egy-egy kattanást tudom állítani,a csavar lazítása nélkül. Majd a használat megmondja,de így 3 cm-el kisebb helyet foglal.

(#8529) Winner_hun válasza balika21 (#8528) üzenetére


Winner_hun
félisten

A sima tartónak van egy gömbcsuklója, azt lehet forgatni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8530) Declare válasza sambenez (#8512) üzenetére


Declare
őstag

Miert? mert egy barom :D tudod mennyi ilyen van.....eleg sokat jövök megyek palyan, van böven....mondjuk ekkora paraszttal meg nem talalkoztam.

Amugy a story a kövi volt:

2 sav palyan, belsöben megyek, külsö tele kamionnal. 145 re allitott tempomat. Hatulrol megerkezik a saabos felebaratunk kb 200, beall a seggembe 1mm re, villog es dudal. Ezeken mar csak mosolygok. Nyilvan befekezek majd 80 ra es beallok 2 kamion köze, hogy ö 200 al tovabb tudjon haladni. Jött egy nagyobb res kettö kamion között, ahova meg be is huzodhattam volna, de mivel paraszt volt, ezert nem tettem. Erre kivagott jobbra (en tempomat tovabbra is), de nem tudott megelözni jobbrol, mert nem volt annyi hely. Visszaaltt es folytatta a müsort. Kamion utan lehuzodtam, mert ott mar volt ra normalisan indok.

Na ekkor megelözött, majd visszamentem a belsöbe, mert nemsokara ujabb kamionok jöttek (mas amugy nem volt a belsö savban sem). Ekkor satuzott eggyet. Erre nyilvan fekeztem es athuztam jobbra es igy el is mentem mellette....majd ezt kesöbb eljatszotta megegyszer aztan padlogazzal elrobogott.

Teljesen egyertelmü a helyzet....azonnal elvennem a jogsijat es par evig vissza se adnam neki.

(#8514) taboros jobbrol is elmehetsz masik auto mellett, ha ezt körültekintöen es nem nagy sebesseggel teszed ;) ez a rendörseg hivatalos allasfoglalasa azota, amikor egy barom rendör 110 el ment a belsö savban üres palyan es egy daschcam es kocsi nem merte megelözni jobbrol, hanem hosszu km eken kersztül követte 110el a belsöben. FYI ;)

(#8515) AndrewBlase "mas uton" meg plane szabalyos....varosban total nyugodtan elmehetsz a külsö savban barki mellett....de föüton is a balra bekanyarodot kerülheted jobbrol....sracok....KRESZ :U

[ Szerkesztve ]

(#8531) sambenez válasza Declare (#8530) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ebben neked teljesen igazad van. Én is elvenném.
Ez így már nehezebben kimagyarázható, ha van sok időd, meg energiád erre küldd be aztán számolj be mi lett a vége.

(#8532) MaCS_70 válasza Csorbi (#8518) üzenetére


MaCS_70
félisten

A KRESZ viszonylag explicite kimondja, hogy autópályán, ahol a párhuzamos közlekedés szabályi érvényesülnek, a sávváltással nem járó elhaladás nem előzés, ha tehát a külső sávban haladva utolérsz egy lassabb, a belső sávban (vélhetően szabálytalanul) haladó járművet, elhaladhatsz mellette jobbról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8533) AndrewBlase válasza Declare (#8530) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A kanyarodó sávot ne keverd a párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesttel.
A "más út" alatt én lakott területen kívüli fő-/autóutat érte(tte)m. A lakott területen belüli közlekedés meg egy más tészta. Mert ahol van párhuzamos közlekedésre alkalmas út lakott területen belül, ott jellemzően akkora a forgalom, hogy tömött mindkét(három/akárhány) sáv, ezért a forgalmi okokból adódó lassabb/gyorsabb haladásból eredő "előzés" (de inkább maradjunk az elhaladás szónál) nyilván megengedett.
Nem összefüggő kocsisor esetén viszont csak előzés céljából szabad tartósan a belső sávban haladni, azt befejezve a jobbra-tartási kötelezettségnek eleget téve vissza kell térni a külső sávba. Ebből következik, hogy ilyen esetben jobbról előzni tilos.

Részemről OFF.

Miért mindig én???

(#8534) MaCS_70 válasza AndrewBlase (#8533) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak az egyértelműség kedvéért:

Lakott területen belül, párhuzamos közlekedésre alkalmas úton forgalomtól függetlenül nincs jobbra tartási kötelezettség,
Autópályán sávváltás nélkül el szabad haladni jobbról a belső(bb) sávban haladó mellett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8535) balagedebr válasza Declare (#8530) üzenetére


balagedebr
tag

Hát igen, egyre több ilyen van sajnos. A múltkor hasonlót kaptam én is, csak azzal megspékelve, hogy nem visszajött mögém két kamion között, hanem megelőzte a kamiont a leálló sávon, majd vissza elém a belsőbe és ott satufék. Nem értem, hogy mit gondolnak, megérkezik (a kamionsort előző) mögém és én szublimáljak el az éterbe, hogy tovább tudjon 200-al haladni vagy mire számít...

(#8536) Declare válasza sambenez (#8531) üzenetére


Declare
őstag

Nem volt kameram. Egyszer kerdeztelek Titeket a mivo dual kamerajaval kapcsolatban....jonak nez ki, parkolos karokat is felveszi ha kell....szepen beepitve egy 100 as azert ez a story es a nagyobb baj, hogy en jobbara külföldön (Nemetorszagban autozom) es a törvenyi szabalyozas eleg ingovanyos a kamerak eseten. Ausztriaban pl tilos hasznalni, de a Nemeteknel sem szeretik....szoval igy elsikkadt a dolog. (Mondjuk az is teny, hogy meg csak hasonloval sem talalkoztam meg soha a Nemeteknel....ott alapbol kemenyen megrepazzak az ilyen büdös tuskot, mert eleg komoly kiepitett kamera rendszerük van a palyan es ök ezt nem penzbehajtasra hasznaljak...még :D )....csak most felmerült bennem, hogy hasznos lett volna vajon? :F

Na mind1, ujra atgondolom a dolgot, nem offolom tovabb a topicot, bar azert valamellyest volt a hsz-eknek itt letjogosultsaga szvsz :) . Köszi a valszokat!

(#8533) AndrewBlase nem irtam kanyarodo savrol....jobbrol "elözes"/kikerülesröl beszelgettünk es ez mind varosban, mind föuton, mind autopalyan lehetseges. Ennyi a lenyeg ;) Nem tudom honnan veszed ezt a tilos dolgot, ha valami valtozott a kreszben linkeld pls es meglesem ;)

(#8537) denis.p


denis.p
tag

Közel két hónapos utazás után tegnap megjött a Viofo A119-em Viszont az ürömben volt némi öröm is, mivel az ÁFA fizetés elmaradt :)
Agyaltam rajta, hogy hová tegyem. Több kritérium fegyelembevétele mellett, mint pl. kívülről kevésbé észrevehető helyen legyen a rossz arcú emberek miatt, ill. sokszor járok Ausztrián keresztül, ahol ugye tiltott eszköz. Valamint kevésbé érje a napsütés és könnyen kézre álljon az esetleges beállítás/kezelhetősége miatt.
Ezen okok miatt a belső visszapillantó tükör jobb alsó részére tettem a GPS-es talpat, s így tökéletesen lát mindent. A tükörnek mindössze az 1/5-ét veszi igénybe, s a tükör alá kb 2 cm-t lóg a lencse rész. Remélem hamarosan megérkezik a CPL filter is, akkor meg még annyira sem lesz feltűnő, hogy ott egy kamera van.
Direktbe kötöttem ennek, meg egy biztosíték adapternek a közbeiktatásával, mivel a kábelok lógása baromira zavaróan hatnának.
Felraktam a 2-es firmware-t , Elégedett vagyok az 1080 felbontású felvétellel is. A registrator viewer-en tudom visszanézni.

Taboros, mint a Viofo A119 tapasztalt szakértőjét kérdezlek. A dashcam viewer-t használati jogát, amennyiben megveszem 25 dodóért, akkor azt több eszközön is használhatom ?
Mivel diretre kötöttem, most olvasom az user manualba , hogy
"kérjük, ne kapcsolja be mozgásérzékelőt, kivéve, ha a jármű áll. Mert ha mozgásérzékelés engedélyezve van a vezetés közben, előfordulhat, hogy a kamerának nem lesz folyamatos a felvétele."
Ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatod, véleményed?
Továbbá a gyári beállításokon változtattál-e valamit. Pl milyen képfelbontást használsz, a WDR-t használod-e, jobb-e tőle a kép, stb....

[ Szerkesztve ]

(#8538) paatrick válasza sambenez (#8524) üzenetére


paatrick
őstag

Helló,

Végül emellett a Yi mellett döntöttek. Namost a következő kérdés a memóriakártya. Ahogy utánanéztem egy 32gb-os olyan 3,5 órát tud rögzíteni.
Ezeken mit kell nézni? Class-10? MicroSD kell ugye?

Mondjuk ez jó?

Köszi.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#8539) sambenez válasza paatrick (#8538) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én inkább ilyet vennék. Rászánnám azt a plusz ezrest, a 10 év garancia önmagában megéri.

(#8540) dohonyiz


dohonyiz
csendes újonc

Sziasztok!

Most nézem a kis Viofo-m útját, elvileg ma reggel 6:59-kor próbálták kézbesíteni, de sikertelenül. Ez létezik szerintetek? Ki kézbesíti azt, amit idáig a Netherland Post hozott? MPL? Mert azok tuti nem dolgoznak reggel 7-kor, és nálunk sem járt senki....

Mit lehet ilyenkor tenni? Hol tudok érdeklődni vajon és mi alapján?

Köszi!

(#8541) sambenez válasza dohonyiz (#8540) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nekem ilyen kis csomagot a postás szokta kihozni. Mondjuk a területileg illetékes postán tudsz érdeklődni.

(#8542) szumoo@gmail válasza dohonyiz (#8540) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Nyomkövetett csomagom november vége óta várt a postán, 3 kézbesítő is aláírta, hogy nem vettem át, értesítőt nem kaptam.
Anyám nyugdíjas, otthon ül egész nap, nem csengetett senki.
December elején érdeklődtem e-mailben, januárban válaszoltak, hogy melyik postán vehettem át.
Ami nem volt nyomkövetett az ellopódott az ünnepi forgatagban.

(#8543) lazac_ válasza dohonyiz (#8540) üzenetére


lazac_
tag

Sima posta lesz szerintem is. Ha ez megnyugtat, holland DHL csomagom 3x váltott kézbesítés alatt és "letétbe helyezve I. számú postán" között, bementem megérdeklődni, azt mondták, hogy ilyen számon nincs is a rendszerükben semmi. Megmutattam mobilon, hogy nálam a posta nyomkövetésük mit mutat... Sehol nem találták. 3 óra múlva otthon csöngetnek, hogy "posta", erre feljön egy MPL-es figura. Mondom ma voltam bent érdeklődni, és azt írja a nyomkövetés, hogy letétben. Hát igen, bent kellett volna hagynia a csomagot a kollegájának, de nem volt a helyzet magaslatán...

(#8544) Csápájev válasza dohonyiz (#8540) üzenetére


Csápájev
őstag

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Postás hozza,de még csak nem is a MPL,hanem sima kézbesítő.
Tőbb, nagyobb méretű csomagom is jött így, olyan 30x30cm -es pakkok. Egész nap itthon voltam,postaládában várt a papír,hogy nem tudták kézbesíteni,vegyem át a postán.
Amit mondjuk nem értek,hogy ekkora csomagokat hogy tudna kihozni a postás?
Nyilván reggel meglátja a 20db csomagot,felvesz belőle 5 kicsit,amikben memóriakártya stb. van, a többihez meg értesítőt dob,kb ez lehet a gyakorlat.

(#8545) MaCS_70 válasza Csápájev (#8544) üzenetére


MaCS_70
félisten

A posta katasztrofális, még a karácsonyi káosztól eltekintve is.

Nekem is több olyan csomagom tűnt már el, amiről volt kézbesítési értesítőm, ráadásul rendszeresen ingázom a körzeti és a helyi posta között, mert rendszeresen tévednek el a csomagok a kettő között.

Ma pl. egy egészen nagy csomagot hozott a normál kézbesítő, de mivel nem fért be a postaládába, egyszerűen letette a kapu elé a járdára. Részéről kézbesítve, és mivel sima csomag, visszakövethetetlen. Szerencsém, hogy előbb vettem észre, mint bármelyik "kíváncsibb" járókelő...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8546) Csápájev válasza MaCS_70 (#8545) üzenetére


Csápájev
őstag

Igazad van,ez lelkiismeretlenség,de a posta részéről is. Hogy gondolják,hogy egy sima kézbesítő reggel magához vesz 50db pizza nagyságú csomagot a levelek mellett?
És felét még vissza is hozza,mert nem voltak otthon... :D

(#8547) MaCS_70 válasza Csápájev (#8546) üzenetére


MaCS_70
félisten

A posta a mai szervezetével alkalmatlan a feladatai ellátására. És bizony sokkal többről van szó, mint akármilyen nagy értékű csomag elvesztése. Van olyan ügyem, amiben egy teljes család veszítette el mindenét, mert a kézbesítő tévesen kézbesített, jogerőre emelkedett egy fizetési meghagyás, és mire egyáltalán tudomást szereztek róla, már a teljes vagyonuk végrehajtás alatt állt.

Erre egyébként egy teljes iparág épült rá: kamu felszólításokat küldözgettek szét, és volt annyira rossz a hibaarány, hogy ebből fényesen megéltek. :( :((

A kézbesítő a mai rendszerben életre-halálra szóló ügyeket dönthet el, mindennek a háttere viszont távolról sem biztosított.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8548) denis.p


denis.p
tag

Az A119-nél hogy kell elmenteni a módosításokat?
Miután módosítottam a gyári beállításokat, kikapcsolom a kamerát, majd újraindítom, akkor állandóan a gyári beállításokra áll vissza. vajon mit csinálok rosszul ?

(#8549) taboros válasza denis.p (#8537) üzenetére


taboros
tag

"...akkor azt több eszközön is használhatom ?" Igen, de csak te.

mozgásérzékelés: nálam állandóan be van kapcsolva, menet közben is. Semmi gond nincs vele, nem is értem miért lenne.

beállítások: WDR igen, 1440 30 fps. Így tűnik a legjobbnak.

(#8550) taboros válasza taboros (#8496) üzenetére


taboros
tag

Ma megjött a CPL. :C

Monitoron próbáltam csak ki, azon látszik a hatása.

Mivel nekem "régi" A119-esem van (vájat nélkül), majd hét végén rakom csak fel. Addig utánanézek, milyen ötletek vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.