Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) sambenez válasza cigam (#7550) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Tehát ezt a fóliát a matrica és a felület közé kell tenni? Mert ebben az esetben nem a 3M matrica tartja a helyén a kamerát hanem ennek a fóliának a tapadása. Akkor mi értelme van az erős matricának?

(#7552) Coolby


Coolby
tag

Sziasztok,

Az alábbi kamerák között nem tudok dönteni, segítenétek? :R

1.) Xiaomi YI CN version [link]
2.) 0805 mini dash cam [link]
3.) VIOFO A118C [link]
4.) G1W-CB [link]
5.) Mobius Lens C2 [link]
6.) Dome D201 [link]

Ár maximum $100

Ami miatt vacilálok, hogy nem igazán értek hozzá melyik chipset mit tud, illetve melyik cmos sensor mit tud, lencsékhez pedig pléne nem értek, és akkor jön még az a fránya bitrate, ahol teljesen elveszítettem a fonalat :)
Ezt a táblázatot találtam, mennyire igaz? [link1]
Látom van még Novatek 96655, hová illik a sorban?

Illetve, Mit kell még figyelembe vennem a vásárláskor.
Amit olvastam, hogy gyorsposta tilos. :) Valamint Ausztriában ne filmezgessük a szép alpoki tájat :D

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.
Zoltán

[ Szerkesztve ]

(#7553) cigam válasza sambenez (#7551) üzenetére


cigam
félisten

Írtam: Nyom nélkül eltávolítható. Értem én hogy az autó van értem, de pl. nekem se tetszene, ha a műszerfalon ott hagyná a nyomát. Ha téged ez nem érdekel, ragaszd rá közvetlenül.
Esetleg az apró betűs részben utána kellene olvasni, hogy konkrét felületekhez ajánlja-e a fóliát? Tehát olyan felületen is tapadást biztosít, ahol a 3M matrica nem tudna diffundálni (pl. üveg?!)

Coolby
Mire használnád, mik az elvárások?
Pl. a G1WC-ben nincs GPS, a pontosídőt neked kell beállítani kézzel, a GPS-esek folyamatos korrigálják a pontősidőt, nem kell foglalkoznod vele, hogy az óra mindég a pontos időt mutassa.
A GPS-es verziók ugye naplózzák hogy merre jártál, mennyivel mentél, később ezt akár egy térképen is visszajátszhatod magadnak.
Aztán ott az akkumulátor kérdése. Ha a kocsiban hagyod, hamar elveszti a kapcitását, a szélsőséges hőmérsékletek miatt (Nyáron a meleg, télen a hideg miatt), 1-2éven belül tönkremehet az aksi, míg kondenzátoros "táplálás" esetén erre szinte teljesen érzéketlen.
A felfüggesztés, és táplálás sem mindegy, hiszen nem mindegy hogy fixen beszereled, vagy gyakran, netán naponta kiveszed, adott esetben folyamatosan más-más járműben használod.
Mennyi időt akarsz megőrizni? Van amelyik a 128GB-os kártyát is kezeli, van amelyik (hivatalosan) csak 32GB-ig fogad mikroSD-t.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7554) Coolby válasza cigam (#7553) üzenetére


Coolby
tag

Eloszor is koszi a gyors valaszt.
- GPS Ez esetben nem art ha van, mar csak a rogzitesek miatt is, mi hol tortent, es pontosan mikor
- Fix beepitett lenne
- Akkumulatoros vagy kondenzatoros (nem gondoltam volna, hogy az akku ilyen erzekeny, mert ugye irnak homerseklet tartomanyokat, es ebben boven benne vannak a mi eghajlati viszonyaink. Elsodlegesen kondenzatoros, de talan nem olyan dragak az akkuk sem 1-2 evente par ezer Ft beleferhet. Ez a szempont nem kell hogy donto legyen.
- SD kartya meret sem fontos, mert loop recoding lenne, felulirhatja, gondoltam egy 16Gb- vagy 32Gb eleg lenne, viszont ha van valami fontos, tudjam tarolni, de ha jol lattam ezt altalaban tudjak egy gombnyomasra.
Viszont amit eloterbe helyezek, az a felveltel minosege, ez fontos.
Fentiek ismereteben, mi lenne a legjobb valasztas?
Udv.

(#7555) Calogero


Calogero
addikt

A mini 0805,0806 kamerák esetén van lehetőség olyan beállításra hogy hangot ne vegyen fel, csak képet?
A 0826-ban nem találtam ilyen lehetőséget.

(#7556) Degeczi válasza Coolby (#7554) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne a környezeti hőmérsékletet nézd, hanem hogy az autó szélvédője alatt műanyagok képesek megolvadni (aki pl. élt a 80-as években, gyakran láthatott olvadástól hullámos Videoton autóhangszórókat a kalaptartókon), olyan forróság van... (pláne fekete készülékházban), ez öli meg az akkukat gyorsan. Ami azzal is járhat, h menet közben ugyan működik, rögzít (hiszen kap tápot a szivargyújtótól), azonban ha neadjisten baleset részese vagy, váratlanul megszűnik a táp, pont a legkritikusabb részlet fog hiányozni...

Ha amúgyis fixen beépített, akkor mindenképpen inkább kondenzátoros.

(#7557) Laca1212 válasza Coolby (#7552) üzenetére


Laca1212
őstag

Szvsz 2.!

(#7558) Laca1212 válasza Calogero (#7555) üzenetére


Laca1212
őstag

0806-ban ki lehet kapcsolni a hangrögzítést.

(#7559) rover45 válasza Calogero (#7555) üzenetére


rover45
senior tag

0805-ben a felfelé nyíl megnyomásával lehet a mikrofont kikapcsolni.

(#7560) Coolby válasza Degeczi (#7556) üzenetére


Coolby
tag

Kondenzatoros meddig vesz meg fel miutan nem kap tapot?

(#7561) Degeczi válasza Coolby (#7560) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem vesz fel tovább, hanem szabályosan befejezi, kiírja az épp rögzített utolsó pár percet. Ez maradhatna ki, ha rossz az akku.

(mármint persze ha nem szakad meg a külső táp, akkor vesz tovább, bármeddig, mindegyik típus. Ezért van gyorsulásérzékelő, ami ütközésnél védettnek jelöli meg azt az utolsó anyagot, h kicsi kártya esetén se írodjon felül)

[ Szerkesztve ]

(#7562) Coolby válasza Degeczi (#7561) üzenetére


Coolby
tag

Értem, köszönöm. Tehát az akkus, ha rossz az akku a utolsó pár fontos percet már nem dolgozza fel, így pont az nem látszik ami a lényeg...

[ Szerkesztve ]

(#7563) Coolby válasza Laca1212 (#7557) üzenetére


Coolby
tag

Szvsz 2.! = szervusz én a 2.)-t ajánlom? Kicsit bővebben kifejtenéd akár privátban :) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7564) Winner_hun válasza Coolby (#7563) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szvsz=szerény véleményem szerint

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7565) Laca1212 válasza Coolby (#7563) üzenetére


Laca1212
őstag

Kompakt méret,bevált,ár /értékben jó, gps, szuper minőségű videó.

(#7566) Coolby válasza Laca1212 (#7565) üzenetére


Coolby
tag

:R

(#7567) amargo válasza Calogero (#7555) üzenetére


amargo
addikt

0806ban van ilyen lehetőség.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7568) Samott


Samott
addikt

Ugy nez ki mar kaphato a Viofo A119 (GPS, 1080p60, ~90-100USD)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7569) Coolby válasza Coolby (#7552) üzenetére


Coolby
tag

Van esetleg még véleménye valakinek mielőtt döntök, melyik legyen?
Választási sorrendem jelenleg a következő:

1.) VIOFO A119 + GPS [link] (+ GPS, Kondenzátoros, új Novatek 96660 chipset, -ár)
2.) 0805 mini dash cam [link] (+ ár, design, - akkus)
3.) Dome D201 [link] (+ chipset, kérdés jobb-e mint a Novatek 96660?, - ár, akkus)
4.) Rand McNally Dash Cams [link] (semmit nem írnak róla, mi van benne, valaki ismeri esetleg, design tetszik, -ár, gondolom akkus)

Tehát az első három közül kellene dönteni, de ha valakinek van ezeken kívül javaslata, szívesen fogadom.
Fix telepített, GPS, elsődlegesen kondenzátoros, fontos jó minőségű felvétel.

Erre választ még nem kaptam: Hová illik a listában az újabb 2db Novakek chip a 96655 és az új 96660? [link]

:R
Üdv.
Zoltán

[ Szerkesztve ]

(#7570) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy az alábbi kamerát néztem ki Prestigio RoadRunner 560GPS autós kamera /PCDVRR560GPS szerintetek jó vétel ebben az ár kategóriában?

Kb ennyit is szánnék rá 30körül!

[ Szerkesztve ]

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#7571) cigam válasza Coolby (#7569) üzenetére


cigam
félisten

+ mini0903, ill a mini0807 is gps-es, akkumulátor nélküli kivitel.

Bökj rá az egyikre, amelyik szimpi. Nagy difi nem lesz köztük.

olahmate1991
Csak magyar bolt jöhet szóba? ebay, és társai nem opció?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7572) olahmate1991 válasza cigam (#7571) üzenetére


olahmate1991
tag

Nem csak magyar bolt jöhet szóba! Ebay is jó!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#7573) cigam válasza olahmate1991 (#7572) üzenetére


cigam
félisten

Akkor ott az összefoglaló.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7574) olahmate1991 válasza cigam (#7573) üzenetére


olahmate1991
tag

Köszi!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#7575) negroo válasza olahmate1991 (#7570) üzenetére


negroo
aktív tag

nem szar képe van.:(

(#7576) Soma01


Soma01
veterán

ConCorde RoadCam HD60-hoz (A118) vett már itt valaki tokot? Melyik vált be, milyen méretű, vagy milyen digitális kamerához való?
Én úgy gondoltam, hogy veszek neki egy objektív tokot. [link] Az L-es méretű szerintem kelleni fog.
Szerintetek jó lesz ez a méret?

[ Szerkesztve ]

(#7577) cigam válasza Soma01 (#7576) üzenetére


cigam
félisten

A méretet passzolom, de ez nem fixen cuppan az üvegre egy matricával? Magyarul nem hordozható/levehető, minek neki tok?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7578) Soma01 válasza cigam (#7577) üzenetére


Soma01
veterán

Leszedhető. Van neki egy felragasztott kis konzol, onnan ill. oda könnyű fe/le szedni.

(#7579) havri1


havri1
félisten

Ilyenkor sajnálom, hogy nincs kamera a buszban:

[link]

havri

(#7580) dmad válasza havri1 (#7579) üzenetére


dmad
aktív tag

Aranyos....

Élj úgy, hogy.......

(#7581) Coolby válasza cigam (#7571) üzenetére


Coolby
tag

Látom a favorit a Mini széria :)

Azonos áron van a A119+GPS és a Dome 201-is. Ha jól értelmezem ezek jobb chipsettel vannak felszerelve ugyazért az árért. Novatek 96660 és Amabrella A12.
Kérdezhetem, hogy miért mélgis a mini szériákat javasolod? mini 0903, vagy mini0807
Azt látom, hogy ezek Sony lencsések amit én néztem azok pedig OV.

:R
Üdv.
Zoltán

(#7582) Soma01 válasza cigam (#7577) üzenetére


Soma01
veterán

Megmértem ez lesz inkább: [link] Ezt rendelem meg. Ha megérkezik, esetleg megírom milyen lett, mennyire illik rá, hogy fér bele.

keresőnek: HD60, A118, B40 tok, tartó, táska, zsák

(#7583) cigam válasza Coolby (#7581) üzenetére


cigam
félisten

Mert picik, nem feltűnő, kondenzátorosak, és van bennük gps. Ha lett volna keret, és nem kellene gumira spórolnom, bevállaltam volna egy 0903-at, de csak egy g1wc-t rendeltem a januári fake fiaskót kiváltandó.
Viszont az újabbakkal nincs konkrét tapasztalat, ezért csak a spec.-ből ill. a minta videókból tippelek arra, hogy hasonlóan jó minőségű videókat gyártanak. (A hangminőségre nem is figyeltem, az számomra nem érdekes)

Soma01
Hogyan? Még nem találtam olyan fotót, ahol külön mutatja foglalatot, és a kamerát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7584) zoli.69 válasza olahmate1991 (#7570) üzenetére


zoli.69
csendes tag

Két éve használom, és reszi a dolgát. A leírásban szereplő paramétereket tudja. Megbízható minőségi darab. Megéri az árát.

(#7585) Soma01 válasza cigam (#7583) üzenetére


Soma01
veterán

2:05-től kezdd el nézni ezt: [link]
Vagy ezt 4:35-től: [link]

(#7586) cigam válasza Soma01 (#7585) üzenetére


cigam
félisten

Ja látom, köszi! Eddig valamiért azt hittem egyben van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7587) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Üdv!
Leteszteltem rendesen a Concorde Roadcam HD50 kamerát. Egy hete jöttem haza Görögből, 3200 kilométeren keresztül rögzített. A baj csak az volt, hogy elfelejtettem letesztelni, hogy vesz-e fel folyamatosan. Így aztán szomorúan tapasztaltam, hogy a 4 gigás fájl elkészülte után leállította a felvételt. Ezért aztán 42-43 percenként leállítottam menet közben a felvételt, majd újra indítottam a felvételt.
A meleget jól bírta, 42!!!! fokban is tette a dolgát rendesen!
A rászerelt polárszűrő is jól működött. Viszont rá kellett jönnöm,hogy sajnos ezt folyamatosan állítgatni kell, a nap állásától, és a haladási iránytól függően!!! Sajnos az én járgányom szélvédőjének az emelkedése nagyon meredek, ezért bármit teszek, akkor is van némi visszatükröződés.
Egy bemutató itt látható: https://www.youtube.com/watch?v=X0NBQqqQUN0

[ Szerkesztve ]

(#7588) TaaT


TaaT
veterán

A118C 39.99$ Email only price (bármit is jelentsen) [link]

Give them hell Ukraine!

(#7589) Laca1212 válasza TaaT (#7588) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez elég jó ár érte...

(#7590) alexw801


alexw801
senior tag

Yi dashcam kamerára valaki rakott már CPL (polarizációs) szűrűt, hogyan sikerült felerősíteni?
Amúgy vannak ilyen szűrőim, fényképezés miatt, de valahogy rá kellene cuppantani az obira valami tartót. Lehet rendelni az Aliról is, különböző átmérőben.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#7591) Coolby válasza cigam (#7583) üzenetére


Coolby
tag

Köszönöm a segítségeket, végül a mini 0903-ra esett a választásom: [gearbest-$85] helyett a dashcamtalk cupon codeddal: (try coupon code GBC0903)
végül: $73.99-ért sikerült megrendelni! kb 21.000.-Ft
Ugyan nem tud 2k felvételt és nem a legújabb Novatek 96660 chipset van benne, viszont Sony lencsés, pici, van GPS, wifi, kondenzátoros, és van park mode felvétel + HDMI, AV out.

+ egy kérdés a hdmi vagy az AV out csatlakozással a toyota gyári navigációhoz hozzá tudom kötni valahogyan egy átalalítóval, hogy lássam a képet a navin? :)

(#7592) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Menet kamerát szeretnék vásárolni ismételten.
Páromnak vettünk 2 éve egy DOD LS430at ami igen jól teljesít (azt leszámítva, hogy automatán nem hajlandó bekapcsolni) Mi most a legjobb ami szuper jó képet készít?
Annó ez a dod volt az egyik legjobb (nem olcsó) választás. Az ár most is hátrébb helyezkedik el mint a kép minőség.
Mivel minden nap éjjel is kell vezetnem így nagyon fontos az éjszakai felvétel minősége.

Köszönöm

(#7593) sambenez válasza alexw801 (#7590) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Adapter kell hozzá, olyan aminek a belső átmérője 37mm a külső meg akkora amilyen szűrőd van.
A kamera méretei miatt a 49-es szűrő a legoptimálisabb.
Mondjuk egy ilyen.

(#7594) alexw801 válasza sambenez (#7593) üzenetére


alexw801
senior tag

Köszi.
Ez egy step-up gyűrű, van nekem vagy egy tucat különböző (inkább nagyobbak).
De a Yi dashcam obi kívül valami közel hengeres műanyag felülettel rendelkezik, arra rá kell ragasztani talán az adapter gyűrűt?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#7595) Calibra72 válasza alexw801 (#7590) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szia!
Itt egy videó arról, hogy én hogyan oldottam meg. Bár nem YI, de az mindegy is: https://www.youtube.com/watch?v=zbM9uMiLB0I
Azóta annyi változtatás történt, hogy oldalról megfúrtam, és egy M4-es menetet fúrtam bele. Anóbba egy M4-es műanyag csavart tekertem, amivel rögzítettem fikszen a szűrőt tartó karimát az optikához.Alapból 5 századdal lett nagyobbra esztergálva a karima a lencse burkolatától. alapból szorult is a karima, de ha megsütötte a nap, a danamid kitágult. és leesett a lencsetartóról.

[ Szerkesztve ]

(#7596) sambenez válasza alexw801 (#7594) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Egész jól rászorul, ott marad szerintem. Még élesben nem próbáltam.

(#7597) alexw801 válasza Calibra72 (#7595) üzenetére


alexw801
senior tag

Köszönöm, nagyon meggyőző az eredmény!
Csinálok egy leltárt a CPL szűrők és step-up-down gűrűk között, ha kell, rendelek még az Aliról.
Még azt fontolgatom, hogy a dashcam tartóját kell úgy kiegészíteni, hogy a kamera minél közelebb legyen a szélvédő üveghez. Hogy ne tudjon tükrözni annyi sz@rt.

Hogy mit tud a polarizációs szűrő, azt autós napszemüveggel és fotózással régen ismerem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#7598) KL48 válasza TaaT (#7588) üzenetére


KL48
tag

Végül is kiderült, hogy befolyásolja-e a megrendelést az "Email only price" ? Mit kell tenni?

(#7599) TaaT válasza KL48 (#7598) üzenetére


TaaT
veterán

Rajtam kívül aki rákattintott a linkre mennyit látott az árnál? :)

Give them hell Ukraine!

(#7600) KL48 válasza TaaT (#7599) üzenetére


KL48
tag

Nálam 39,99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.