Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) koanla válasza sambenez (#7449) üzenetére


koanla
aktív tag

Szemezgettem egy Mio dual készülékkel, annak 80k körül alakul az ára. Oda fontos a garancia, ezért is gondoltam. De $48 nem az a pénz, aminél a garancián lovagolnék én sem. Persze, az üzembizontás továbbra is fontos; nem szeretnék olyat, amivel küzdeni kell, vagy bizonytalan, hogy rögzítette-e az utat. Nem ellenőrizném naponta, hogy most jó-e vagy sem.

Más:
30fps vs 60fps. Van ennek jelentősége?
Vagy akár a felbontásnak? Ha jól értettem itt korábbról, az 1080p-t már elégnek mondjátok. Érdemes azzal netén még feljebb menni? Vagy inkább 1080p és ha van rá lehetőség, akkor inkább az fps-sel menni feljebb?

És ha már újra hozzászólok:
Mi az ajánlott FOV? Mintha a kezdő hozzászólás a 120 fokot ajánlotta volna, de ebben is bizonytalan vagyok.
És még: a FOV állítható egyáltalán? Vagy az adott kamera azt tudja, amit és kész?

[ Szerkesztve ]

(#7452) Degeczi válasza koanla (#7450) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmi "gikszer", sokan használunk ilyet, elég a típusszámra itt rákeresned. Jó minőségű, szépen teszi a dolgát (és a visszapillantó mögött nem csak kívülről nem föltűnő, belül sem zavaró, nem takar semmit). Hátrafelé valóban nem tud (már csak a visszapillantó mögötti elhelyezés miatt sem lenne sok értelme, de szerintem amúgyis csak egy második példány az igazi, hiszen valószínűleg nem az utasteret szeretnéd venni)

Annyi, h a sebességadat (és persze pozíció) nem nyomtatódik rá a felvételre úgy, mint az időpont, hanem a file-okban van metaadatként, de a topikösszefoglalóban ajánlott ingyenes Registrator Viewer-rel kényelmesen lehet visszanézni, ha szükség van rá.
A műszerfal teteje típustól is függően visszatükröződik: ha ez zavaró, egy polárszűrő fölragasztásával könnyen kiküszöbölhető (én nem vacakoltam vele, nem olyan mértékű).

Nem hiszem, h sok zoomolható dashcam létezne - de szükség sincsen rá, fölösleges lenne ezzel bonyolítani és drágítani (a fókusz is fix). A 120 szerintem picit kevés - igaz, a 170 fokosként hirdetett kínai típusok többsége a valóságban inkább 140, max. 150 lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7453) Calogero


Calogero
addikt

Mini sorozat talpai kompatibilisek egymással?

(#7454) MaCS_70 válasza Calogero (#7453) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen szempontból?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7455) Calogero válasza MaCS_70 (#7454) üzenetére


Calogero
addikt

Mini 806 talpa mini 826 kameráéval vagy fordítva?

Mert a 826-om meg jött de a talpa az rossz

(#7456) Laca1212 válasza Degeczi (#7448) üzenetére


Laca1212
őstag

"Amik viszont elvárások:
- hazai beszerzés, itthoni garancia"

[ Szerkesztve ]

(#7457) Degeczi válasza Laca1212 (#7456) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mint láthatod, azóta erről már szó volt...
(és ebben a kategóriában erre valóban nem érdemes túl sokat adni, nem éri meg a hazai durva felár)

(#7458) Calogero válasza Calogero (#7455) üzenetére


Calogero
addikt

Közben megtaláltam, sajnos nem.
https://img.alicdn.com/imgextra/i2/2788558980/TB2TuaOlFXXXXXdXpXXXXXXXXXX_%21%212788558980.jpg
Nekem már új talppal érkezett a 0826.
A talpban az egyik csatlakozó el van törve :(
Ez az én szerencsém egyszer rendelek külföldről és az is hibás

[ Szerkesztve ]

(#7459) imis


imis
senior tag

Ma megjött az a118c, még nem jutottam a felrakásához, de asszem polár szűrő kell majd rá, szóval aki már próbálta, milyent tett rá (24mm-st?), ill. hogyan rögzítette? Ha ragasztotta, mit használt? nem szeretném elcseszni.

(#7460) koanla válasza Degeczi (#7452) üzenetére


koanla
aktív tag

Köszönöm!
Még egy kérdés: ha jól értem, ehhez elég hasonló a ConCorde RoadCam HD60. Azt nem találom az összefoglalóban - gondolom, jó okkal. Mi lehet a különbség az A118-cal összehasonlítva és miért nem ajánlott?

A másik kérdésem pedig, hogy hátrafelé majd alkalomadtán elég lehet egy mini 805 is netán? Vagy oda totál mást érdemes tenni? Amennyire láttam, a minik közül az az egyik legjobb és a kis mérete miatt talán annyira feltűnő sem volna.

(#7462) havri1 válasza Kalandor (#7461) üzenetére


havri1
félisten

Függ a postázás típusától is, amivel rendeled.
Pontosan megmondani, leheltelen. Amik most érkeznek, ingyenes postával, szokásos 30+ naptári nap. De az nem jelenti azt, hogy amit most rendelsz ugyanezzel a postával, szintén ennyi lesz.

[ Szerkesztve ]

havri

(#7464) havri1 válasza Kalandor (#7463) üzenetére


havri1
félisten

Én még nem rendeltem úgy, de az biztos, hogy általában jelentősen lecsökkenti (kb 1 hét alatt itt vannak).
Itt kérdezd szvsz, többet tudnak segíteni!

havri

(#7465) imis válasza Kalandor (#7461) üzenetére


imis
senior tag

nekem simán rendelve kb. 10-12 nap, (egy hónapon belül volt 3 rendelésem)

(#7466) Calogero válasza Kalandor (#7463) üzenetére


Calogero
addikt

Gyors postánál számoljál a Vámmal is. Amúgy 7 munkanap nap itt van

[link]

(#7467) alexw801 válasza Calogero (#7466) üzenetére


alexw801
senior tag

Inkább az Áfával számoljál.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#7468) otamendi válasza otamendi (#7125) üzenetére


otamendi
csendes újonc

Ma megkaptam a szervízbe leadott HD50-est. Akkut cseréltek benne, most elmegy másfél percig is, előtte 20 másodpercet bírt.

(#7469) imis


imis
senior tag

úgy nézem az a118c lencséje elé nem nagyon fér be szűrő. a lencse széle majdnem hozzáér a szélvédőhöz. Valakinek van cpl filter tapasztalata a118 kamerával?

(#7470) Calogero válasza alexw801 (#7467) üzenetére


Calogero
addikt

Igen + a 4700 Ft kezelési költség (DHL)

(#7471) alexw801 válasza Calogero (#7470) üzenetére


alexw801
senior tag

A fapados postánál csak 2000 Ft.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#7472) Borisz76


Borisz76
veterán

Technmoan legújabb tesztje :

DASHCAM REVIEW - DDPai M6+ GPS, WiFi, Magnetic Mount - Best Mini Cam yet

Jónak tűnik...nagyon.

AliExpress.com-on meg is találtam.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7473) h.p.baxxter


h.p.baxxter
csendes tag

Üdv
Szeretnék venni eu ból g1w sokan irják hogy kondenzátoros legyen ( meleg hideg)
Mivel én mindig kivenném ( utcán pakolok) igy szerintem nincs jelentősége, jól gondolom?
Illetve érdeklődnék hogy szerintetek ha a következő elvárásokkal szeretnék kamerát :
Viszonylag jó minőségű videó éjszaka is.
Magammal vihesse (ne legyen fix)
Gyújtásra induljon.
Bírja a le fel szerelést.
Tudtok e jobb terméket max 20 ezerig..
Köszönöm

Samsung UE46F6470 - Samsung Bd 6900 - Med600x3d - Yamaha rxv 861 - shure 440 - Jamo S 606 HCS 3 5.0 - Pc: QuadCore AMD Athlon II X4 631, 2600 MHz, Asus F1a75, 8Gb Ram 1333Mhz, Geforce Gt440 (1Gb), OCZ Agility4, LG M2280D

(#7474) sambenez válasza h.p.baxxter (#7473) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Esetleg nézd meg a Xiaomi Yi Car DVR-t, vagy a mini0805 is könnyen leszedhető.

(#7475) MaCS_70 válasza h.p.baxxter (#7473) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rosszul gondolod. Egy pár órás kánikulai úton a tűző napon a szélvédő alatt pont el tud köszönni az a pici lítium akku.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7476) h.p.baxxter válasza MaCS_70 (#7475) üzenetére


h.p.baxxter
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, akkor g1wc mert a xiaomi és 0805 szintén nem kondisak, vagy jobb ötlet...???

[ Szerkesztve ]

Samsung UE46F6470 - Samsung Bd 6900 - Med600x3d - Yamaha rxv 861 - shure 440 - Jamo S 606 HCS 3 5.0 - Pc: QuadCore AMD Athlon II X4 631, 2600 MHz, Asus F1a75, 8Gb Ram 1333Mhz, Geforce Gt440 (1Gb), OCZ Agility4, LG M2280D

(#7479) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Biztosra mentek:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7480) cigam válasza h.p.baxxter (#7476) üzenetére


cigam
félisten

B40(A118)-ból is van kondis.

Megjelent egy mini klón 0903 néven, ami szintén kondenzátoros. Nem lehet olyan rossz, állítólag Sony Exmor (IMX322) érzékelője van, és Novatek96655 DSP-je. Adnak hozzá telefonos app-ot (fFinalCam), van beépített GSP, és ebben a csomagban polár szűrő is jár hozzá.
Ha ez mind jól működik rajta, nem rossz vétel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7481) negroo


negroo
aktív tag

SZIASZTOK MELYIK AUTÓS kamera van ami van ami jól lehet rögziteni és kondenzatoros, gps, pollár szürő és szlpen vesz fel és keves adatott eszik 64gb kártyát elfogad kszönöm

(#7482) Calogero válasza negroo (#7481) üzenetére


Calogero
addikt

Talán az előző hozzászólásban is említett Mini 0903 [link]

(#7483) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Gondolkodom egy autós kamera beszerzésén új autómba. Nem akarok sokat költeni rá, szóval az alsóbb házból keresgélek. Nem kell pl. GPS, nehogy zavarja a kocsi beépített GPS-ét. Az ajánlottak közül az LS650W-t néztem, Amazonon találtam 68-69$-ért. Ez jó vétel volna mondjuk? Nem szedegetném le szerintem állandóan, szóval nem ártana, ha nem főne meg napon. De ha tudtok mát ajánlani (esetleg még jobb áron is) azt megköszönöm. Ja, meg azért jó lenne ez a min. 170° látószög. Az LS650W ilyen? Mert néhol 150-et, 158-at írnak.

[ Szerkesztve ]

(#7484) Degeczi válasza Gabesz87 (#7483) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A GPS egyszerű vevő, nem ad semmit: hogyan zavarna egy másik GPS-t? :F

(#7485) Gabesz87 válasza Degeczi (#7484) üzenetére


Gabesz87
addikt

Jól van na, mit tudom én :) De amúgy is, minek a kamerába GPS!? Hogy rögzítse, hol történt az esemény? Lényegtelen, nincs rá szükségem.

(#7486) Degeczi válasza Gabesz87 (#7485) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, főként a sebesség miatt!
Aranyat ér: pl. én is rengetegszer néztem már vissza utólag, mennyivel haladtam el egy későn észrevett traffi mellett.

Plusz ha kondenzátoros típus (ami eleve ajánlott) nem zárható ki, h egy hosszabb állás alatt lemerüljön, és elfelejtse az órát - amit GPS-el szintén megkap.

Szóval célszerű, hasznos.

(#7487) Gabesz87 válasza Degeczi (#7486) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem vagyok gyorshajtó típus, de amúgy meg erre ott van a Waze, azon látom a sebességemet is, meg hogy ha van trafi. Na mindegy, ez más téma.

Ami érdekelne akkor, hogy az általam nézett típus jó? Az kondis? Vagy van hasonló árban jobb?

(#7488) Laca1212 válasza Gabesz87 (#7483) üzenetére


Laca1212
őstag

Az LS650W ránézésre egy Concorde HD20 koppincs. HD20-al van tapasztalatom. egy kalap sz@r kb. :)
Ennyiért már van mini0805 is.

(#7486) Degeczi:
+1 Én is gyakran vissza nézem pont e miatt :)

(#7487) Gabesz87:
"erre ott van a Waze,"
Valóban, de vissza nem tudod nézni, hogy anno adott szituban mennyivel mentél.

[ Szerkesztve ]

(#7489) Gabesz87 válasza Laca1212 (#7488) üzenetére


Gabesz87
addikt

Miért? Mi a gond vele? Azt láttam mondjuk pl. arukereso.hu-n is, hogy elég vegyes az értékelése.

(#7490) Laca1212 válasza Gabesz87 (#7489) üzenetére


Laca1212
őstag

Számomra értékelhetetlen sz@r képe volt a videóknak.

(#7491) Gabesz87 válasza Laca1212 (#7490) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezekkel a kütyükkel azért - némi túlzással élve - nyilván nem az a cél, hogy 4K-ban projektoron nézzem vissza otthon a felvételt. Szóval számomra lényegtelen, ha a képminőség egy normál BD fHD képminőséget nem közelíti meg. Csak nyilván "action" esetén működjön, és az eset visszanézhető, megállapítható legyen.

Mondjuk youtube-os videókat elnézve az általad említett mini0805 valóban szebb, mint a HD20. De szerintem az LS650W képe is teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#7492) Laca1212 válasza Gabesz87 (#7491) üzenetére


Laca1212
őstag

Igaz...viszont nem árt ha a rendszám olvasható...

De szerintem akkor vedd azt a kamerát amit szeretnél. Felesleges tanácsot kérned. :) Sosem értettem azokat, akik kérdeznek, tanácsot kérnek...de közben már eldöntötték, hogy megveszik azt amit. :F

Ugyan ebben az árban a mini0805 fényévekkel jobb/kompaktabb, de ha Te jobban tudod..hát hajrá. :D

(#7493) sambenez válasza Laca1212 (#7488) üzenetére


sambenez
Topikgazda

"Valóban, de vissza nem tudod nézni, hogy anno adott szituban mennyivel mentél."

Ennek a visszanézésnek van bármi értelme? Mert a bizonyító ereje nincs bármit is mutasson a gps-ed..

(#7494) Degeczi válasza sambenez (#7493) üzenetére


Degeczi
nagyúr

3-4 hétig inkább rágod a kefét bizonytalanságban?

Megnézed, és már meg is van, h elvileg tiszta a helyzet (vagy sem, de akkor is jobb biztosra tudni, mint várni): hiszen ha nem állítottak meg, az objektív felelősség határa 50-es limitnél pl. 64 km/h-tól kezdődik, így remélhetőleg pl. ez a legutóbbi is rendben:

[ Szerkesztve ]

(#7495) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Ma megjött az itt is ajánlott OVERMAX CamRoad 6.1-es cucc. E mellett döntöttem végül, mert már annyi félét ajánlottak ismerősök is, hogy bele gabalyodtam agyilag. Gondoltam, ha itt ajánlott, talán jobban járok, mintha azokra hallgatok, akik még egy kurva felvételt sem hajlandóak megmutatni, a saját kamerájukkal készült felvételekből. Első benyomásom nagyon jó, a felvételek nagyon szépek/élesek, a rendszámok tökéletesen kivehetőek a megállított visszajátszott felvételen. Nekem ennél jobbra nincs is szükségem. Köszönöm az összefoglalót, és a múltkori kérdésemre adott választ/válaszokat is.
Nem egy eget verő probléma, de vagy nem találom, vagy nem jól értelmezem a leírást....miszerint a kütyüt a PC-re dugva a menüben a léptető nyilakkal lehet kiválasztani, hogy PC kamera funkció, vagy háttértároló üzemmódot választunk-e? Nos nekem csak a PC kamera mód van, nincs hova máshová léptetés, és így az marad, hogy a mem. kártyát kivéve a kártyaolvasón keresztül beolvasva tudom a felvételeket visszanézni. De mivel remélem nem kell majd gyakran lesegetnem a videókat, így nem gond ez igazából. Más valakinek akinek ilyen van, nála is ilyen, vagy nálam van a bibi?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#7496) Calogero


Calogero
addikt

Ti melyik változatot választanátok?

1. Van egy szivargyújtó foglalatom, amit beköttetnék az autóba úgy, hogy csak csak akkor kapjon áramot, ha jár a motor. És a kamerát a hozzáadott töltővel használnám

2. Vagy ezek közül választanék
a; [link]
b; [link]

(#7497) havri1 válasza Calogero (#7496) üzenetére


havri1
félisten

Milyen a gyári töltő? Nekem egy lefüstölt már.. Azóta ki se bontom a gyárit.. Van vagy 4 original..

havri

(#7498) rover45 válasza Calogero (#7496) üzenetére


rover45
senior tag

Én az "A" linkelt terméket tettem a Mini0805-öm alá, lassan 1,5éve tökéletes. Annyi, hogy két usb kimeneteset rendeltem, így telefont is erről töltök :)

(#7500) Samus


Samus
addikt

Samus
(PH! addikt)
Melyik a legjobban ajánlott olcsó fedélzeti kamera autóba? Olyan, aminek van kijelzője is. És nem drágább kb. 20 dollárnál. Nézegettem az SQ8-at, de komoly gond van a melegedéssel. És nincs kijelző. Találtam Banggood-pn egy K6000 fantázianevű csodát, egész jó a yt sample videók alapján. Érdekelne, ki mit vett, és mennyire jött be neki.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.