Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) sony309 válasza poolbig (#8750) üzenetére


sony309
őstag

Kinek mi az értékelhető!?

A felvétel nem remeg, csak nem olyan stabil a konzol.
Erről láttam egy videót a YT-n, jól szemléltette, hogy melyik konzol mennyire stabil. Keress rá!

Már volt használatban nappal és éjszaka is, nekem megfelel, főleg ennyiért.

Ha nem vagy messze és szánsz rá időt, én Pest megyében lakok, megnézheted.

S3x, hifi & rock and roll

(#8752) MaCS_70 válasza poolbig (#8750) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nézz szét Techmoan oldalán -- ennél jobb és szórakoztatóbb, gyakorlatiasabb teszteket nemigen találsz.
Hátha próbálta az Overmaxot is -- vagy egy klónját.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8753) poolbig válasza sony309 (#8751) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos, néztem youtube-os videókat 1080p-re állítva, de az tuti nem a valós (olyan pixeles volt, hogy csak na némelyik), mert a youtube tömörít, hiába a 1080p. Letöltöttem sambenez linkjét, azokon csámcsogok most. :) Gondolom a kamerákban van némi képstabilizátor, így a konzol minősége, rögzíthetősége fontos szempont lehet, hogy ne legyen remegős a kép. Írtad, hogy "...főleg ennyiért", ha tutira tudom, hogy kicsit drágább, de jobb a képminőség, inkább ráköltöm azt a pénzt. Írtad azt is, hogy 20e Ft-ot megér, de többet nem, ezt a véleményedet komolyan veszem. Köszi.

(#8754) MaCS_70 válasza poolbig (#8753) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Youtube sosem hiteles forrás, mert nem a natív videofájlt mutatja, hanem tömörít -- ahogy írtad is.
Így hát csak nagyon felületes, a legnagyobb hibák kiszúrására alkalmas csak.

Olyan forrás kell, ami nem kódol át.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8755) poolbig válasza MaCS_70 (#8752) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi. Melyek az Overmax klónjai?

(#8756) sony309 válasza poolbig (#8753) üzenetére


sony309
őstag

Úgy értettem, hogy én 18.000 Ft-nál többet nem adtam volna érte.

Sajnos, most nincs egy videó sem a memóriakártyán, hogy meg tudjam mutatni, hogy nincs remegés, egy szem sem.

S3x, hifi & rock and roll

(#8757) poolbig válasza sony309 (#8756) üzenetére


poolbig
aktív tag

Megnéztem a Techmoan videóit, a nappali videók teljesen rendben vannak, tényleg semmi remegés. Jó kis kamera ez. Az éjszakai meg olyan amilyen, értékelhető szerintem. Overmax-os valós videókat vadászok most a neten, hátha össze tudnám hasonlítani.

(#8758) MaCS_70 válasza poolbig (#8755) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az teljesen kizárt, mert nem tudom. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8759) negroo válasza poolbig (#8750) üzenetére


negroo
aktív tag

dome d201 ambrealla A12 jobb 10eft több.:)

(#8760) sambenez válasza negroo (#8759) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szerintem nem jobb a képe annyival mint amennyivel drágább. 1,5x-ös árkülönbségről beszélünk.
Nekem kevésbé tetszenek a színei ezen a videón:
https://www.youtube.com/watch?v=tx0SC0k5gI0
2:14-nél van a dome d201
3:29-nél ugyanaz a jelenet a YI-vel.

[ Szerkesztve ]

(#8761) Petyka3 válasza poolbig (#8746) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Szia! Ugyan nem a két típus egyike, de én egy Ilyet vettem , tökéletes kép és nagyon elfogadható az az ára is. Érdemes figyelni, mert néha akciózzák. Én 35$-ért vettem, és nem bántam meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#8762) werszomjas


werszomjas
őstag

A G1W-CB 35$
vagy a
G1W - HC 39$
az ajánlottabb? :R

üdv

(#8763) MaCS_70 válasza werszomjas (#8762) üzenetére


MaCS_70
félisten

Háááát, mostanában egyik sem igazán. Egyre több tesztben írják, hogy bár egészen jó termék lenne, az egyre gyakoribb minőségi problémák és az ellenőrizhetetlen hamisítványok áradata miatt nem ajánlják.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8764) cigam válasza werszomjas (#8762) üzenetére


cigam
félisten

A második valami fake termék (T651C), még a képeken se úgy néz ki. Az első jó választás lehet, nekem bevált. (Nem a konkrét áruház, hanem maga a modell)

Ha most kéne vennem másikat, nem találnék jobbat ilyen áron. Eddig 2 dolog hiányzott:
- GPS (nem is a pozíció, és sebesség miatt, hanem az óra szinkronizáció miatt)
- WiFi kapcsolat (Nem kell le/kiszedni, hanem csak telefonnal/tablettel letöltöd a számodra érdekes videókat)

Persze ezek a szolgáltatások nem a 20k alatti kategória sajátja.

MaCS_70
:F Melyik a jobb vagy ajánlottabb?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8765) Nigrin


Nigrin
csendes tag

Tudom hogy itt mindenki mindig az összes közlekedési szabályt betartja.
De nincs valami lehetőség arra hogy teljesen anonim módon megosszunk olyan videókat amin a saját vállalhatatlan eseményeink vannak?

(#8766) cigam válasza Nigrin (#8765) üzenetére


cigam
félisten

Én megosztanám a saját bűneimet, is, csak azt nem veszi a kamera. Pl. nincs hátsó kamerám. A multkor a parkolóban az elöttem haladó megállt, és hátramenetbe kapcsolt valamiért. Ezen annyira meglepődtem, hogy követtem a példáját, és úgy kezdtem el tolatni, hogy nem néztem a tükörbe. Rá gurultam a mögöttem jövőre. Reccsent egyet a műanyag, de egyik autónak se lett látható hibája.
Olyan is volt már, hogy a jobbról érkezőnek voltegy fekvő rendőre, és azt gondoltam, hogy nem ugrat át rajta, hanem lassít. Volt is annyi hely hogy becsuszanjak elé. Miután leparkoltunk (ez is egy parkolóban volt), feltette a kérdését, melyben a jobkkéz szabály ismeretéről érdeklődött.
Azt is felvette a kamera, de nem látványos, hogy 30-40-el mentem a körforgalomba, és az elje nem akart forduni. Legutóbbi eset amire emléxem hogy felvette, egy Renault volt, ami úgy hajtott ki az útra, hogy a záró vonalat átlépve kanyarodott ki az úta (csak jobbra kanyarodhatott volna). Érdekes módom a piros lámpánál megált, de pár méterrel később a 40-es tábla után szem elöl vesztettem.
Ja igen, olyan is volt hogy 60-al mentem belterületen, de tényleg nem jellemző rám a szabálytalankodás.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: https://sendvid.com Kicsit lassú a feltöltés, de a végén csak egy linket kapsz, pl. http://sendvid.com/2ehkon3m és nem tudja meg senki ki töltötte fel (hacsak a videóban nem látszik/hangzik el valami ráutaló.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8767) poolbig válasza negroo (#8759) üzenetére


poolbig
aktív tag

Érdekes hogy a nappali felvételek egy kicsit jobbak a DAB201 esetén: https://www.youtube.com/watch?v=tx0SC0k5gI0
De az éjszakai felvételek meg jobbak a Xiaomi YI-nál: https://www.youtube.com/watch?v=NsW-UaT10PY

(#8768) alexw801 válasza Winner_hun (#8745) üzenetére


alexw801
senior tag

Yi dashcam firmware haszálatban nálam:
V-0.08.004-US

De most látom, hogy lehet frissíteni: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#8769) negroo válasza poolbig (#8767) üzenetére


negroo
aktív tag

Szerintem egálban van mind2 a pici meg nem számít annyira.:)

(#8770) Winner_hun válasza alexw801 (#8768) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem ez van fenn: 1.03.026-US
Van olyan linked ahol az összes firmware elérhető? Ez a legfrissebb szörnyű.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8771) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Ma végre eljutottam oda, hogy bekössem a Hardwire Kit-et, ezáltal mentesítve a szívargyújtót.
A rádió biztosítékára kötöttem rá (mint kiderült, erről megy az "ajtócsipogó" is).

Érdekes dolgot produkál. Kulcsot kivéve továbbra is kap áramot (WTF :F ). Indítózáskor elveszi a dashcamtól az áramot, majd visszaadja.
Ha a kamera kikapcsolt állapotában indítózok, akkor a motor indulása után indul csak el az. Pedig a rádió már a kulcs minimális elfordítására megszólal.

Miért mindig én???

(#8772) Alc válasza AndrewBlase (#8771) üzenetére


Alc
tag

Nálam is ilyesmi probléma volt. Indítózáskor ráadta, majd elvette az áramot a kamerától. Meg is hülyítette néha Mini 0801-et. Szintén hardwire kit-el volt a rádióra kötve. Végül így oldottam meg mint a képeken van. Hamutartóba kis lemez lett hajlítva, arra két világítós kapcsoló. Bal oldalival kapja az áramot, jobb oldalival rögtön a kamera képére kapcsolja a rádiót. A fedél teljesen lehajtható, így nem is látni, hogy van ott valami. Sajna a meleg nem tett jót a Mini-nek. Mivel nem volt kivéve a kocsiból, és majdnem egész nap a napon állt, pár perc után megadta magát a felvétel. Hiába volt a kamera is takarva a napellenzővel, nem volt elég neki az a pár perc szellőztetés.
Most az A118c vagy A119-en gondolkodom. Ezek a kondenzátoros változatok tényleg bírják azt, ha fél nap a napon hagyja az ember az autót, és utána gond nélkül rögzít?

(#8773) AndrewBlase válasza Alc (#8772) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ha már kapcsolgatni kell, akkor oly mindegy, hogy a kamerát kapcsolgatom, vagy egy utólag beépített kapcsolót. Sőt, azt még ki is kellene építeni valami esztétikusabb formában. Inkább keresek valami más biztosítékot, ahol nem játssza ezt el. :))

"Most az A118c vagy A119-en gondolkodom. Ezek a kondenzátoros változatok tényleg bírják azt, ha fél nap a napon hagyja az ember az autót, és utána gond nélkül rögzít?"

Nekem ősz óta van a kocsiban az A118C. A visszapillantó tükör mellett van, tehát éri a nap. Eddig semmi ilyesmi baja nincs. :N

Miért mindig én???

(#8774) Alc válasza AndrewBlase (#8773) üzenetére


Alc
tag

Nálam a tükör jobb oldala mögé kerül a 0801. Viszont a bekapcsoló gombja bal oldalt van, így nem is fértem hozzá, hogy kapcsolgassam. A másik kapcsoló meg amiatt kellett, mivel a tükör miatt nem láttam a kijelzőjét. Így viszont a rádión már láttam mire nyomkodok.
Elötte a biztosítéktáblán volt rákötve egy "üres" helyre (egy hőmérő volt ott előzőleg), de gyújtásra az is megkapta az áramot majd indításra elvette tőle az autó. Az meg sajna nem működik, hogy gyújtás és már indul is az autó. Gyújtás, hallom hogy elindul a benzin szivattyú majd lehet indítani.
Akkor olvasgatok még egy kicsit, meg nézek pár videót, hogy eldöntsem melyik legyen, az A118C vagy az A119C.

(#8775) MaCS_70 válasza Alc (#8772) üzenetére


MaCS_70
félisten

A szellőztetés nem sokat ér, a LiIon akku eleve a meleget nem szereti, ha már megkapta a hőadagját, utólag nem tudod "visszacsinálni" a károsodást, legfeljebb a szellőztetést követő időszak lesz kevésbé rossz neki.

A kondenzátor viszont reális keretek között érzéketlen a hőmérsékletre, előbb olvad meg a kamera háza, mint hogy a kondenzátor károsodjon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8776) cigam válasza Alc (#8774) üzenetére


cigam
félisten

Tegyetek be egy késleltetőt. Így a gyújtás miatti tápelvételt meg sem érzi, mert nem is kap áramot 5-10mp-ig. Így van idő beindítani a motort anélkül, hogy a kamera bekapcsol.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8777) Alc válasza cigam (#8776) üzenetére


Alc
tag

Ez jó ötlet, mentem is a linket! Amint eldöntöm melyik kamera legyen, beszerzem ezt is mellé.

MaCS:

A Mini 0801 megkapta anno a hőadagját, mert másnap reggel is kikapcsolt menet közben. Végül leforrasztottam az akksit egy teszt erejéig (gps úgyis beállítja az időt a kamerán), de szintén lehalt. Volt már régebbi firmware visszarakás is, de nem javult a helyzet. A meleg betett neki.
Azóta egy SQ8 mini-t rakok fel néha, amit még az rc helihez rendeltem.

(#8778) taboros válasza cigam (#8776) üzenetére


taboros
tag

Könyörgöm, minek kell túlbonyolítani? Van olyan autó, aminél nem lehet találni egy olyan betápot, amit a gyújtás nem szakít meg? Nálam ua-ra van kötve a kamera, amire a riasztó. Amíg az akku működik, a kamera is kapot folyamatosan tápot.

(#8779) AndrewBlase válasza cigam (#8776) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Köszi a tippet. :R

Azt meg tudod magyarázni, hogy a rádiónál miért marad meg az áram a gyújtás idejére is, ha egyszer ugyanazon biztosíték foglalatra van kötve mind a kettő? :F

Miért mindig én???

(#8780) Degeczi válasza AndrewBlase (#8779) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A rádióknak mindig van fix tápbekötése is, hiszen pl. az állomásmemóriának vagy a belső órának is szüksége van rá, a gyújtáskapcsolóról jövő szál csak vezérlés miatt van (amire vagy hallgat a rádió, vagy nem)

(#8781) Alc válasza Degeczi (#8780) üzenetére


Alc
tag

Nálam erre a szálra van bekötve, mégis elvette az áramot a kamerától (a rádiótól is, meg úgy látszólag mindenhonnan) az indításra. Ezért is lettek a kapcsolók. Vadonatúj akksinál is ezt csinálta. Nem mai a kocsi, most már 19 éves, de ezt leszámítva nincs vele probléma. Ha lesz rá időm végignézem én is, hol nem tűnik el az áram az indítás idejére sem.

(#8782) cigam válasza taboros (#8778) üzenetére


cigam
félisten

Ha folyamatosan kap tápot, hogyan indul/kapcsol ki?Vagy állandóan kapcsolgatod? Annak az a vége, hogy
- elfelejted bekapcsolni, és pont akkor történik valami
- elfelejted kikapcsolni, és pár nappal később nem tudsz elindulni, mert lenullázta az autó aksiját

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8783) AndrewBlase válasza cigam (#8782) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Lenullázni elvileg nem tudja, mert védi az akksit. 11,6V környékén letilt.

"Specifications:
Voltage Input: DC 12V-23V
Voltage Output: DC 5V
Current Output: 2.0A (max)
Low Voltage Protection: 11.6V
Cable length: Approx. 3m/ 118.11""

Miért mindig én???

(#8784) cigam válasza AndrewBlase (#8783) üzenetére


cigam
félisten

"Lenullázás" alatt nem a tönkretételt, hanem a lemerítést értem. Ilyen hidegben, meg ha le van merülve csökken ilyen alacsonyra a feszültség. + nem minden adapterben van "védelem".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8785) Sokka válasza cigam (#8766) üzenetére


Sokka
aktív tag

A visszatolatós eset véletlenül nem a veszprémi kórház előtt történt Január 8-án? Mert akkor pont szemtanúja voltam.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#8786) poolbig válasza MaCS_70 (#8758) üzenetére


poolbig
aktív tag

Én találtam egy Overmax klónt (3:16-nál). :)
https://www.youtube.com/watch?v=x_11uNH7Dog

[ Szerkesztve ]

(#8787) Alc


Alc
tag

Fél év után ma reggel adtam még egy esélyt a Mini 0801-nek. 15 perc rögzítés rendben ment. Leállítottam, beugrottam boltba, utána indulás tovább, de kb. 1 perc múlva már csak pirosan világított. Pedig nem volt meleg a kocsiban.
Végül úgy döntöttem ez lesz:
[FoxOffer VIOFO A119]

FoxOffer-el valakinek van tapasztalata? Megrendelhetem innen?

(#8788) cigam válasza Sokka (#8785) üzenetére


cigam
félisten

Nem, az interspar parkolóban történt még tavaly.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8789) sumsang válasza AndrewBlase (#8771) üzenetére


sumsang
aktív tag

Próbalámpával nézd meg, hogy melyik biztosíték reagál a gyújtásra. Pl. tompított?

[ Szerkesztve ]

(#8790) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Sziasztok! Lenne két kérdésem a Xiaomi Yi-vel kapcsolatban:

1.) Van benne autostart felvétel?
2.) Hátsó kamerának is ideális?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#8791) sambenez válasza =WiNTeR= (#8790) üzenetére


sambenez
Topikgazda

1. Ha arra gondolsz, hogy gyújtásra elindul-e a felvétel akkor a válasz igen.
2. Mik a kritériumai az ideális hátsó kamerának?

(#8792) MaCS_70 válasza sambenez (#8791) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hivatalosan:
2. Ne legyen rosszul a menetiránynak háttal, rossz minőségű úton, 100 km/órás sebesség fölött sem.

MaCS

:)

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8793) Degeczi válasza MaCS_70 (#8792) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sírok, b+ :O

(#8794) =WiNTeR= válasza sambenez (#8791) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Köszi! :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#8795) GBRDVD válasza Winner_hun (#8770) üzenetére


GBRDVD
tag

Na ez a bajom nekem is. Össze-vissza vesz fel. Én ezt töltöttem le, ez a legújabb: https://www.yitechnology.com/support/firmware_dash/id/3

(#8796) sony309 válasza GBRDVD (#8795) üzenetére


sony309
őstag

Nekem az 1.01.005-US fw. van a kamerán és semmi baj nincs vele.

S3x, hifi & rock and roll

(#8797) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ma reggeli élményem: [link]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#8798) sambenez válasza FireFox1996 (#8797) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem a legoptimálisabb helyen van ez a kamera.

(#8799) AndrewBlase válasza sumsang (#8789) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Köszi, nem volt rá szükség. (Amúgy is csak 220, akarom mondani 230V-os próbalámpám van.) Átraktam egy másik (tetszőlegesen kiválasztott) biztosíték helyére, és minden flottul működik. :))

Miért mindig én???

(#8800) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Ma megjött nekem is a CPL filter az A118C-hez. Lehet, hogy hülye kérdés, de ezt csak rá kell applikálni a lencsére, és kész? Mert valahol mintha olvastam volna valami olyasmit, hogy a benne lévő lencséket forgatni kell. :F MEg aztán, ahogy "ráteszem", a lencse eltartja kb fél centit. Ennek így kell állnia?

Mellesleg, ahogy megérkezett, azt se tudtam hirtelen, hogy mit kaptam, mert akkora csomagban jött. Olyan védelemmel érkezett, hogy csak na! Bubis boríték, a gyári doboz kb 10× körbetekerve bubis fóliával. És magában a dobozban is habszivacs ágyban fekszik a termék. Szinte esélytelen, hogy bármi baja történjen egy atomrobbanás mellett is Max elolvad. :DD :C

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.