Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) TaaT válasza promagus00 (#7050) üzenetére


TaaT
veterán

Ez mondjuk magyar amit korábban linkeltem [link]

Give them hell Ukraine!

(#7052) promagus00 válasza TaaT (#7051) üzenetére


promagus00
tag

Ez használható autós kamerának?
Milyen funkciók vannak egy autós kamerába ami ebbe nincs?
Bocsánat a hü*e kérdésekért,de nem igazán vagyok otthon ebben a világban :)

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#7053) havri1 válasza TaaT (#7047) üzenetére


havri1
félisten

Azom viszont van, tényleg jó, csak nem tudja a car mode-ot, azaz tápra nem indul. Tehát minden alkalommal kézzel kéne indítani, arra lusta vagyok :)

havri

(#7054) TaaT válasza promagus00 (#7052) üzenetére


TaaT
veterán

A 2 legfontosabb dolog amitől autós kamera az autós kamera a loop recording (végtelenített felvétel) és a auto ignition (gyújtás ráadására elindítja a felvételt) ebben is megtalálható. :)

Ha több kérdésed is van az adott kamerával kapcsolatban, a saját topikjában biztosan tudnak segíteni. :) [link]

havri1: Az mondjuk tényleg macerás :B

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7055) alexw801 válasza TaaT (#7054) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem macerás annyira. Ma lettem készen az utastér világításról betáplált kis lelógó microUSB kábellel, és a szemüveg tartóban van a kapcsoló. Ha be van kapcsolva, akkor mindig megy, álló autónál is. Viszont csak akkor fogom bekapcsolni, amikor érdekel az útszakasz. Ez egy Prius.
De pl. Skoda Octavia szivargyújtója mindig fesz.alatt van, tehát a Yi mindig megy, ha csak ki nem rángatom a szivargyújtóból.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#7056) TaaT válasza TaaT (#7043) üzenetére


TaaT
veterán

A Hyundai H100 45$ most az aliexpressen. [link]

Give them hell Ukraine!

(#7057) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Rászántam magam egy fedélzeti kamera vásárlására. A keretet kb 15ezer Ft-ban maximalizáltam.
Ahogy látom ebbe a G1W, vagy G1WC fér bele elsősorban. A kondenzátorral rendelkező típust részesíteném előnyben. Van valami előnye egyébként az akkus G1W-nek a C-hez képest, azon kívül, hogy 140° a látószög a 120° helyett?

Ebbe az árba belefér esetleg egy G1W képminőséget produkáló visszapillantóba szerelt kamera? (a fentebb linkelt Hyundai H100 kamera 45$-os akciójáról lecsúsztam, nem tudom érdemes-e megvárni egy újabb akciót)

Egyébként ezt a két terméket néztem ki:
[link]
[link]

Az elsőnél +1000 Ft-os ár gondolom a "Brand Capacitor".
Memóriakártyából meg ezt néztem ki:[link] Ez megfelelő?

(#7058) havri1 válasza Qtya123 (#7057) üzenetére


havri1
félisten

Én nem ajánlom a G1W-t, nagyon rossz a romlási arány. 4-5 db volt nálam már, mind tönkrement így vagy úgy.

havri

(#7059) TaaT válasza Qtya123 (#7057) üzenetére


TaaT
veterán

45$-ért nagyon jó lett volna a Hyundai tükör kamera, nem gondoltam hogy ilyen rövid az akció :(

A 2 linkelt G1W között csak annyi a különbség hogy az egyik full fekete (G1W-CB), a másik meg nem (G1W-C)

Az a kártya teljesen jó, az eladó is.

havri1: Kondenzátorossal is volt probléma?

Give them hell Ukraine!

(#7060) havri1 válasza TaaT (#7059) üzenetére


havri1
félisten

Azzal csak annyi, hogy aksisat küldtek, amiben teljesen halott az akkumulátor :DDD
Avatatlan felhasználónak fel se tűnne, mert azt hinné a kondi miatt kapcsol ki gyorsan, de nem fejezi be az utolsó felvételt, na meg szétkaptam, és ott figyel az akkumulátor.
Amúgy még jól működik, nyár végén lesz 1 éves, tapasztalatom szerint az 1 év a lélektani határ, kb akkor mennek tönkre. Vagy elektronika hiba, vagy a lencse deformálódik, és fókuszhiba, vagy kontaktos, stb..

[link] Ez az utolsó G1W ami elszállt
[link] Itt a töltő égett le (és vele a kamera meg az sd is)
[link] Ez a deformálódott lencsés, fókuszhibás.

[ Szerkesztve ]

havri

(#7061) TaaT válasza havri1 (#7060) üzenetére


TaaT
veterán

Eddig egyetlen negatívum amit a kondisról olvastam hogy nem tartja meg a beállításokat (fura mert más kondis kameránál ezt meg tudták oldani)

Give them hell Ukraine!

(#7062) Calibra72 válasza havri1 (#7053) üzenetére


Calibra72
aktív tag

De bizony tudja az SJ4000, Car Mode néven van a menüben . Lehet hogy a régi gyári biossal nem tudja, az enyémen a legutolsó van. És indul feszültségre a kamera, gyujtás elvételekor pedig 10 másodperc múlva kikapcsol.
Más. Én az autóban egy Prestigio Roadrunner 500-at használok, most keresek helyette egy jobb minőségűt. Nézegettem a G1W-t, de a Prestigionál is a Road Runner 560-as kamerát és a Lark Freecam 4.0 és 5.0 verzióját.
Sajna az enyém szürkület után már alig vesz fel valamit.Világosban nem rossz a képe, fő előnye hogy 720p-ben 13,5 órát tudok vele felvenni folyamatosan, hosszabb úton.

(#7063) havri1 válasza Calibra72 (#7062) üzenetére


havri1
félisten

Az SJ4000+ is tudja, de itt a Yi Action-ról volt szó, sajnos az nem tudja (legalábbis az enyém).
Múltkor 12k körül volt akcióban egy sportkamera, de nem tudták megmondani, hogy tudja e a car mode-ot vagy sem, nem mertem megrendelni, pedig jó, 2K-s volt :( Sajnos a neve nem jut most eszembe :U
Nagyon variáltam rajta, mert cserélhető akkumulátor, és nagyon jó képminőséget tud (ebben a kategóriában), nekem pont jó lett volna kocsiba/buszba.

Szerk.: Ez volt az, nem is 2K, hanem 4K EKEN H9 WiFi Sport Action Camera DV Car DVR 4K Ultra HD SPCA6350 HDMI 2 Inch LCD

Mondjuk most jobban megnézve, nem tudom az akkumulátor ebbe cserélhető e. Cserélhető

Na meg, hogy tudja e fordítani a képet, ha fejjel lefelé van rögzítve.

[ Szerkesztve ]

havri

(#7064) TaaT válasza Calibra72 (#7062) üzenetére


TaaT
veterán

Hát igen, az a roadrunner 500 már nem mai csirke (eredetileg DOD F500LHD) Bár akkoriban az nagyon jó kamerának számított. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7065) Qtya123 válasza havri1 (#7060) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez az "álkondis" történet szép. :((( Honnan rendelted azt?

Én lehet bepróbálkozom ennél az estore009-nél egy kondis G1W kamerával, bízom benne, hogy tényleg azt küld majd.

(#7066) havri1 válasza Qtya123 (#7065) üzenetére


havri1
félisten

estor009 megbízható. Én Ganggoodról rendeltem, elírás is volt, ha akartam volna, visszaküldöm, és visszafizetik, de kellett faternak, maradt így.

havri

(#7067) havri1 válasza havri1 (#7066) üzenetére


havri1
félisten

Banggood

havri

(#7068) Samott válasza havri1 (#7063) üzenetére


Samott
addikt

Tudja forditani, nekem ilyen van. De a kocsiba csak kiprobaltam, nem szereltem be, en erre varok: Viofo A119

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7069) TaaT válasza Samott (#7068) üzenetére


TaaT
veterán

Ebből én a C-s (azaz kondenzátoros verziót) ajánlanám. :)

Give them hell Ukraine!

(#7070) havri1 válasza Samott (#7068) üzenetére


havri1
félisten

Köszi. Indul is a felvétel, ha tápot kap?
Ha igen, szerintem én benevezek egyre előbb utóbb.

havri

(#7071) Samott válasza havri1 (#7070) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudom, nem drotoztam be, akkus, szoval birta amig probaltam. A menuben se latok "car mode"-ot (most radugtam a tapra, bekapcsolt tolt de a felvetel nem indul el), viszont van loop mode szoval ha elinditod a felveltelt akkor nem telik be a kartya.

Itt egy mintavideo: eken_h9_minta.mp4 (240MB!)

TaaT: az a 118-as amire te gondolsz, ez mar az utodja, eleve kondis, illetve tud 1080p60-at illetve lesz belole beepitett gps-es valtozat is, meret, forma hasonlo mint a 118-as.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7072) Calibra72 válasza Samott (#7071) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Nagyon jó minőségű a felvétel, csak az a baj, hogy ezzel a bitrátával kb. 2 óra fér csak egy 32 gigás kártyára :(

G1W tulajok meg tudnák nekem mondani mennyi időt tud felvenni a kamera 720p30-ban és 1080p30-ban egy 32 gigás kártyára?

(#7073) TaaT válasza Samott (#7071) üzenetére


TaaT
veterán

Oh összekevertem :B

Give them hell Ukraine!

(#7074) havri1 válasza Calibra72 (#7072) üzenetére


havri1
félisten

10 és 5h kb ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#7075) Calibra72 válasza havri1 (#7074) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Köszi!
Az a 10óra 720p-ben nem is lenne rossz. Az én Road Runner 500-as kamerám ilyen minőséget tud 720p-ben jó fényviszonyok mellett, de sötétben teljesen nulla. 1080p-ben sokkal szebb felvételt kreál, de ahogy átváltok 1080-ba,mintha nyomnék egy zoom-ot, és így már ugrott a nagy látószög......
Persze az eredeti fájl azért valamivel jobb minőségű.
Egyébként a G1W hangja elfogadható?

(#7076) havri1 válasza Calibra72 (#7075) üzenetére


havri1
félisten

Hangja? Igen, érteni mindent általában ami a kocsiban elhangzik.
720p szerintem kevés a rendszám leolvasáshoz. Még FHD is sokszor problémás. Amelyikben próbáltam, abban simán felismerte a 64-es transcend sdxc kártyát exfat filerendszerrel, és erre már 11h FHD felfér, én ezt celoznám meg inkább.

havri

(#7077) Calibra72 válasza havri1 (#7076) üzenetére


Calibra72
aktív tag

11óra? Az nem is lenne rossz, akkor 4 db 64 gigással meg tudnám oldani az oda és vissza utat is. Nem tudom mekkora lehet exfat-ban a maximális fájlméret, mert ugye fat32-ben 4 giga. Néztem itt egy G1W kamerát, szerinted ez is tudhatja a 64 gigás SDXC kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#7078) Samott válasza Calibra72 (#7077) üzenetére


Samott
addikt

Ha ilyen terveid vannak akkor a Mini 0806 egyszerre tud fogadni 2x128GB microSD kartyat is...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7079) Laca1212 válasza Samott (#7078) üzenetére


Laca1212
őstag

Csak épp nem kezeli mindkettőt. Nekem az lenne a logikus,hogy ha betelik egyik,akkor elkezdi venni a másikra és így körbe-körbe. Na ezt az enyém nem csinálja. Benne van egy 32 és egy 64 GB-os, de csak a 64-est használja.

[ Szerkesztve ]

(#7080) Calibra72 válasza Samott (#7078) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Köszi,a 128 giga valóban csábító, de az az igazság hogy ennyit nem nagyon akarok költeni a dologra, és nekem a G1W képe is jobban tetszik.

(#7081) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Lehet hogy ezt választom, Esetleg van ilyen kamerája valakinek?
Youtube nappal
Youtube éjszaka
Ez is kezeli a 64 gigás kártyákat.

(#7082) cigam válasza Laca1212 (#7079) üzenetére


cigam
félisten

Tuti? Manuel szerint tudja.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7083) zoli.69 válasza Calibra72 (#7081) üzenetére


zoli.69
csendes tag

Prestigio 560 gps másfél éve használom. Tökéletesen teszi a dolgát.

(#7084) Calibra72 válasza zoli.69 (#7083) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Köszi!
Megkérdezhetem mennyi időt tud felvenni mondjuk egy 32 gigás kártyára 1080p-ben és 720p-ben?

(#7085) Calibra72 válasza cigam (#7082) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Eltévedtem :D

[ Szerkesztve ]

(#7086) zoli.69 válasza Calibra72 (#7084) üzenetére


zoli.69
csendes tag

Csak 1080P-ben használom, 2-2.5 óra. 60 képkocka/sec. Beállítással. Amit mellékeltél you tubos videón látható minőség valós. MOV formátumban rögzít.

(#7087) Laca1212 válasza cigam (#7082) üzenetére


Laca1212
őstag

Tuti... És én is így tudom, hogy tudnia kéne. De bármit csinálok vele... Csak a nagyobb kártyát használja.

(#7088) Calibra72 válasza zoli.69 (#7086) üzenetére


Calibra72
aktív tag

2-2.5 óra? Biztos? Az nagyon kevés. 1080p-ben tudtommal csak 30fps van. Ha van a gépeden egy kameráról származó videó, akkor meg lehet tudni a film hosszából, és a fájl méretéből. Egyébként tud folyamatosan felvenni? Mármint hogy az első 4 gigás fájl után nem áll le a felvétel? Mert sok kameránál megáll 4 giga után.

[ Szerkesztve ]

(#7089) zoli.69 válasza Calibra72 (#7088) üzenetére


zoli.69
csendes tag

Igazad van. Kimentem a kocsihoz, megnéztm. Felbontás 1280*720 60fps. De a felvett idő 16gb-n 2-2.5 óra. Jelenleg a kártyámon 2óra 11perc van. Folyamatos felvétel 3 perces mentésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#7090) havri1 válasza Samott (#7071) üzenetére


havri1
félisten

Fenébe, pedig már majdnem rendeltem, azt hittem jó lenne a buszba.

havri

(#7091) Calibra72 válasza zoli.69 (#7089) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Ok, köszi az infót !!!

(#7092) TaaT válasza havri1 (#7090) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk az eken helyett én simán a SJ4000 wifit venném :)

Give them hell Ukraine!

(#7093) havri1 válasza TaaT (#7092) üzenetére


havri1
félisten

Az már 21e (+áfa ha megfogják), és az sem indul tápról, az sok. 12 körül nekem pont jó lenne az eken, ha valahogy egyszerűsíteni tudnám a felvétel indítást. Felszerelve az első szélvédőre messze van, nem érem el az ülésből. Telefon szoftver csak akkor jó, ha a kamera be van kapcsolva, és csatlakozik wifin a telefonhoz. Ehhez vagy állandóan be kéne lennie kapcsolva, ami hosszú távon tuti tönkretenné.
Ha lenne infrás távirányító, az már megoldás lenne, de pl Yi - hez is csak bt-s van, szintén nem gyors.

Viszont ha már 21e,akkor inkább 19e - ért Yi action :D

[ Szerkesztve ]

havri

(#7094) havri1


havri1
félisten

17615 HUf cn raktárból a yi car (bézs színű) .. Fenébe abba a beépített akkumulátorba!

[ Szerkesztve ]

havri

(#7095) cigam válasza havri1 (#7093) üzenetére


cigam
félisten

az sem indul tápról

Tévedés. Az SJ4000-nek van "car mode"-ja, ami pont azt csinálja, hogy amikor rádugod a külső tápot, elindítja a felvételt. (Legalábbis amikor a topic-jának összefoglalóját írtam, még úgy volt)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7096) havri1 válasza cigam (#7095) üzenetére


havri1
félisten

Hm, na itt kezd érdekes lenni a dolog!
Köszi. 4000+ wifi van faternak, valóban volt benne car mode, legközelebb ki is próbálom, köszi!

havri

(#7097) totog


totog
tag

Egy ideje feltűnt, hogy a prestigio roadrunner 519i -mmel valami gond van, rengeteg pici alig olvasható fájlokat rögzít. Talán a kártya is a ludas, de gondoltam ránézek, van-e friss firmware. Gyártó oldalán vannak is firmware-ek, elvileg csak fel kell másolni a kártyára és bekapcsolni.

Namost, ez rossz ötlet volt, lefutott (gondolom) a frissítés, a kütyü azóta bekapcsolás után rögtön kis is kapcsol (bekapcs dallam, logó, majd kikapcs dallam, kikapcsolós logó). A gyártó oldalán lévő mindkét firmware-rel próbálkoztam, ugyanaz, az USB-t meg csak áramra használja, szóval a gépre se lehet kötni semmilyen szoftverrel.

Akkor ez most tégla lett? Van esetleg ötletetek, mit lehetne kezdeni vele? Vagy valakinek másik firmware?

Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

(#7098) Calibra72 válasza havri1 (#7096) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Az én SJ4000 kamerám is indul tápról, pont úgy működik mint egy normál autós kamera.

(#7099) Calibra72 válasza totog (#7097) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Én a Roadrunner 500-at frissítettem annak idején, azzal nem volt semmi probléma.
Ha így jártál, lehet hogy tényleg téglásítottad a kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#7100) totog válasza Calibra72 (#7099) üzenetére


totog
tag

Köszi a választ.
Próbáltam egy 520i-s firmware-t is, mert szinte ugyanaz a két modell, az felment, de ugyanaz az eredmény. Most vagy az összes firmware hibás a gyártó oldalán (nem valószínű), vagy nem minden legyártott példány kompatibilis a felpakolt firmware-ekkel... :(

Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.