Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) sto1911 válasza Crvsh3R (#7500) üzenetére


sto1911
veterán

Tudsz esetleg egy megbízható eladót is linkelni? Köszi!

(#7502) Crvsh3R válasza sto1911 (#7501) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Nem a marketplace-ről, hanem a közvetlen az Amazon-tól, ergo a "Buy now" gomb alatt a "Sold by Amazon" szerepeljen. Én pl. az 1TB-os Sandisk Extreme Pro-t is innen vásároltam, kb. az itthoni árhoz képest fele annyiért. Itt kapod a hivatalos számlát és ezzel együtt a hivatalos gyártói garanciát is. Korábban AliExpress-ről is rendeltem, de ott valamennyivel talán drágább is volt, illetve WD Support szerint a marketplace-en vásárolt cuccokra nem jár a garancia.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7503) sto1911 válasza Crvsh3R (#7502) üzenetére


sto1911
veterán

Világos, köszönöm!

(#7504) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy autós kamerám. Szeretnék bele memória kártyát vásárolni.
70mai Dash Cam 4K A800S

Ezt néztem ki de nem tudom, hogy jó lehet-e hozzá. Már ha tudja kezelni.
Amennyiben nem megfelelő akkor jobb vagy jobb árfekvésűt tudnátok ajánlani?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#7505) Donki Hóte válasza hódmaci (#7504) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A használati útmutatóban az van, hogy a kamera max. 128 GB-os microSD kártyát tud fogadni. Ha van kéznél 256 GB-os kártyád, akkor kipróbálhatod, hogy tudja-e fogadni, de ha nincs ilyen kéznél, akkor én nem ruháznék be látatlanban egy 256 GB-os kártyára.

Az általad jelölt típus csak korlátozottan jó dashcamba, ha nem sokat használod, akkor jó. Ha viszont sokat mégy, sokat használod, akkor ún. endurance kártyát vegyél, pl. ilyet .

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7506) hódmaci válasza Donki Hóte (#7505) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#7507) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Canon 80D hez szeretnék memóriakártyát venni.SDHC vagy SDXC legyen van e különbség köztük?Sebességben legyen a leggyorsabb kártya...

(#7508) Roxx


Roxx
tag

Amit kinéztem konkrét típus az a Sandisk SDHC UHS-I Class 10 U3 V30 professzionális memóriakártya
100 MB/s olvasási és 90 MB/s írási sebességgel.Ez jó lenne?

(#7509) Balinov válasza Roxx (#7508) üzenetére


Balinov
félisten

Ezzel szvsz nem losz mellé, csak rendes legyen, ne adapterezett microsd

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7510) Donki Hóte válasza Roxx (#7508) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem is van Canon 80D fényképezőgépem, nem túl háklis a memóriakártyák sebességére, szóval pl. egy Sandisk Ultra SD kártya tökéletesen megfelel bele (és ahogy írták, nem adapterezett microSD kártya, hanem eredeti SD méretű kártya :K ).

Viszont azt javaslom, hogy ne egy db nagykapacitású kártyát vegyél a géphez, hanem két kisebbet. Így ha bármi gond adódna az egyik kártyával, akkor ott a másik.

Nekem 64+64+128 GB kártyáim vannak, felváltva használom őket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7511) mobilemaster


mobilemaster
csendes tag

Sziasztok!
Általánosságban milyen SD/micro SD olvasó ajánlott?
A konkrét felhasználási terület: DVB-T tunerekkel TV felvétel. Egyidőben két 1080i csatorna, darabja körülbelül 3-6mbit sávszélességgel.
A problémák, amik jelentkezni szoktak a felvevőkben:
-néha nem látja a kártyát/az olvasót a tuner
-látja, de csak usb 1.1 sebességgel a 2.0 helyett (PC-ben ugyanez az olvasó megy 2.0-val)
-nem tud egyidőben 2 stream-et írni (hibás lesz a felvett ts, ahol épp megakad az írás)
-írás közben egyszercsak elveszti az eszközt mintha kihúzták volna
-és még hasonló problémák, kár sorolni

Jobb minőségű pendrive-okkal ( pl. régi 16GB TDK pendrive-ok), és egy ilyen, szintén régi SD olvasóval hibátlanul megy minden.

Olyan olvasót keresek, ami megfelelően menne gond nélkül, a tunerekkel és PC-ben. USB 2.0 sebesség tökéletesen elegendő, hiszen az eszközökön is ilyen port van. (Gyorsabb is érdekelhet, a PC-be tettem 3.0 bővítőkártyát, az olvasási sebesség miatt lenne értelme a gyors adapternek, de amúgy nem elvárás. Hozzon mondjuk USB 2.0 mellett 18-20MB/s, de azt stabilan.)
Kritérium: legyen rajta LED, látszódjon ha írási/olvasási művelet történik. Led nélküli nem jó. (Nem mindig indul el az időzített felvétel, ekkor látni kell hogy kézzel szükséges-e elindítani...)
Nem a legkomolyabb, leggyorsabb, csillagászati áron kapható eszköz a cél, hanem csak működjön stabilan, legyen megbízható.

Egy kép az eddigi ócskaságok egy részéről, mert van még egy csomó, csak nem találtam, amik vagy működnek vagy nem, de biztos hogy nem megbízhatók: [kép]
És a régi, ami tökéletesen bevált, ha valakinek van otthon porosodó, szívesen átvenném: [kép] :D

Mindenkinek köszi a segítséget, ha van bármi tipp, ötlet, írjátok. Kellemes ünnepeket!

(#7512) Alteran-IT válasza mobilemaster (#7511) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szia,

nem tudom, hogy mennyire jöhet szóba, de végül is a legtöbb dolog így is úgy is kínai, így én konkrétan kínából rendelhető kártyaolvasót ajánlanék, pl. egy ilyet:
https://www.aliexpress.com/item/1005006049606008.html

Nekem ugyan nem konkrétan ezzel, hanem egy Rocketek-es elődjével van tapasztalatom, ami ugyan ilyen fekete 3.0-s és már elég sok típusú és különböző méretű (512 GB-os is) memóriakártyát teszteltem vele (teleírtam) és használtam általános céllal is (írtam rá nagy mennyiségben, mikor cseréltem kártyát, illetve mentettem vele, amit ugye egy másik kártyára írtam), nekem eddig semmi problémám nem volt vele, nem kapcsolt szét, ráadásul van rajta egy "link" LED is.
Anno (2019 február) 3 db-ot rendeltem belőle, egyet ha jól emlékszem odaadtam valakinek, vagy eltűnt, egyet pedig azóta is használok és van belőle egy tartalékom, amit még azóta sem kellett használnom. Mondjuk tény, hogy nem 0-24-ben használom, így nem tudom hogy úgy hogy teljesít, illetve stream felvételnél, de ha 512 GB-ot írattam, majd visszaolvastattam vele pár óra alatt, akkor nem hiszem hogy 3-6 Mbit/s sávszélességű adatfolyamok problémát okozhatnak neki, mikor átlagban 75-80 MB/s között írt egy Samsung EVO Plus kártyát, majd 85-100 MB/s között olvasott.
A linken ráadásul van 2.0 és 3.0 is, de mint mondtam, nekem anno egy Rocketek típusú volt konkrétan, de gondolom ez is ugyan olyan ha kinézetre ugyan olyan és annyira megbízható is, mindenesetre nem drága és ha 3 500 Ft érték felett rendelsz, akkor még ingyen ki is szállítják ~15 napos szállítás keretében, ha időben rendelsz, még feladják kínai újév előtt, ráadásul ha nem jön be, élhetsz reklamációval és a pénzed is visszakapod, vagy legalább is egy részét.

Az említett bolttól egyébként most konkrétan csak ezt találom:
https://www.aliexpress.com/item/1005004271090453.html

Ez már teljesen más típus, viszont ezen is van egy visszajelző LED, annyi hogy ebből egy darab ~2 300 Ft, persze akciósan, de szerintem ez sem egy csillagászati ár, anno a 3 db adaptert darabjáért 2,99 $-ért vettem, annyi hogy akkor kb. 1,5-2x többet ért a forint, mint most, szóval ha úgy nézzük, kb. ugyan úgy drága volt ettől a bolttól egy adapter, viszont megéri.

Ráadásul ha jól láttam, az első linken lévő biztos tud egyszerre 2 kártyát kezelni, így annak van egy ilyen előnye is, a másodiknál nincs ilyen, de ennél a gyártónál viszont saját tapasztalat, hogy tényleg stabil és gyors is az olvasó amit kínálnak és az még az előző konstrukció volt, ami olyan mint az első linken.
Tudom, lehet hogy nem segítettelek ki vele, de mondom azért hátha :D

(#7513) mobilemaster válasza Alteran-IT (#7512) üzenetére


mobilemaster
csendes tag

Szia!
Köszönöm a részletes választ. Korábban már nézegettem az első típust, de nem voltam biztos a megbízhatóságában. Szerintem abból fogok rendelni, mert megéri az árát ha tényleg jó.

Esetleg valakinek van még tapasztalata ezzel a típussal?

Láttam hogy árukeresőn is van hasonló, gondolom ezeknek ugyanaz a belseje, csak a rányomtatott szöveg változik? Mondjuk érdemesebb kínából venni, mert itthon 2,5x drágább.

Mégegyszer köszi a segítséget, a típusnak és a hirdetőknek jobban utánanézek, de valószínű ez lesz a következő tesztalany.

(#7514) Donki Hóte válasza mobilemaster (#7513) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nemcsak a ráírt szöveg változhat, hanem akár az olvasó színe is :K


Mint látod, nekem van több ilyenem is, teljesen elégedett vagyok ezzel a típussal. Van ennél sokkal gyorsabb olvasó is, de nálam megbízhatóan működik mindhárom :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7515) mobilemaster válasza Donki Hóte (#7514) üzenetére


mobilemaster
csendes tag

Mindkettőtöknek köszi a segítséget, meggyőztetek. Ebből a típusból rendelek kínából, csak-csak jól fogja kezelni a felvevő. :R

(#7516) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok
Van egy 16GB SD kártyám, olyan fura dolgokat csinál, hogy ha valamit törlök róla, formázom, lovwel-el teleírom nullával... Elvégzi a műveleteket, nem jelez hibát a Windows, de nem tűnik el a törölt adat róla :U
Ilyenkor mi van?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7517) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Hacsak nem adapteres, amin be van kapcsolva az írásvédettség (csak valami okból nem jelzi hibának), akkor elérte az életciklusa végét, gondolom nem egy új 16 GB-os kártyáról van már szó, úgy hogy valószínűsíthető hogy ez a probléma, kell venni egy másikat. Mondanám hogy menteni kell ami menthető, de gondolom azért akartad formázni, mert amit le akartál menteni, az már le van mentve. Esetleg még annyi, hogy egy másik számítógéppel is megpróbálhatod, mert találkoztam már hasonló Windows hibával, bár akkor mindegyik pendrive-al ugyan azt produkálta, lényeg hogy ha másik gépen is ez a hiba, akkor a kártya már kuka.

(#7518) envagyok válasza Alteran-IT (#7517) üzenetére


envagyok
veterán

Kb 3-4 éves, az asszony telójában volt, de ott is már jöttek vele elő problémák, hogy a fotót nem mentette rá.
Adapterrel használom a pc-vel, de nincs rajta kapcsoló.
Azért gondoltam a telenullázást, mert lementettem róla mindent már.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7519) Alteran-IT válasza envagyok (#7518) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ha telefonnal is írási hibákat produkált, akkor kuka, bár ez a jobbik eset, mikor írni nem tud már rá, nem pedig mikor lehet rá írni, de eltűnnek róla a dolgok, vagy teljesen bedöglik.

(#7520) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kültéri IP kamerába keresek 128GB-os kártyát, oda mit érdemes venni, nem folyamatos lenne a felvétel.

Itthoni beszerzés most nem hátrány, nem nekem lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7521) Donki Hóte válasza Graphics (#7520) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Olcsó, jó [link]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7522) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok,

Most hol érdemes memóriakártyát venni? Régen sinceritytradingtől vettem, de most offline az ebay shop. 512 GB Samsung EVO/ Pro plus kellene, illetve 3 db 64 gb endurance kártya.

Amazon-on relatív olcsó, van annál jobb hely?

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#7523) Alteran-IT válasza ZS3NI (#7522) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én aliról szoktam, most ajánlottam volna egy boltot, ahonnan eddig is rendeltem és legutóbb is rendeltem az 512 GB-os EVO Plus kártyámat és semmi baj nem volt vele, azonban érdekes mód, de ez a bolt sem forgalmaz már tovább ilyen Samsung kártyákat, pedig több éven keresztül aktív volt ugyan azon a hirdetésen keresztül, most meg egyszerűen nincs, mást meg nem tudok ajánlani, mert én is azért rendeltem innen, mert ezek eredeti kártyák voltak, sok boltnál kiderül, hogy bár hasonló áron hirdetik a kártyákat, azok nem hogy nem eredetiek, hanem még defektesek is, mert valami kisebb méretű kártya van szoftveresen átalakítva, szóval sokat kell ilyenkor nyomozni, hogy melyik bolttól érdemes, eddig nem kellett, most már majd kell, már ha a többi helyről sem fogy ki, mert most megnéztem pár boltot, ahol ár és értékelések szerint is eredeti van, de már több opció inaktív.
Érdekes amúgy, de ugyan így elérhetetlenné váltak a Samsung AKG fülhallgatók is, amik egész jó minőségűek voltak, illetve ha elérhetőek, akkor már max. márkajelzés nélkül, bár azokat is leszedi az aliexpress már.
Valószínűleg valami jogi hadjáratot indított a Samsung és lassan már más külföldi, olcsóbb forrás nem kínálhatja a termékeiket, bár ez jelenleg csak feltételezés, de pár hónapja még csak a fülhallgatókkal kezdődött.

(#7524) Crvsh3R válasza ZS3NI (#7522) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Amazon DE

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7525) mobilemaster válasza mobilemaster (#7515) üzenetére


mobilemaster
csendes tag

Sziasztok!
Megérkeztek az SD olvasók, végül vettem párat az ajánlott típusból. Sebességre nekem kiváló, és összességében majdnem tökéletes lenne. Még a DVB-T set top box is viszi szépen a 2.0 portban, az eddigi rövid próba alapján.
Két gond van vele:
Az egyik, hogy folyamatosan ég rajta a led, nem villog íráskor/olvasáskor. (A tietek jelzi villogással az átvitelt? Az is lehet, hogy nem a chip vezérli a ledet, és direktben a feszültségre van kötve? Valószínűleg egynek meg kell nézzem majd a belsejét.)
A másik pedig, hogy brutálisan erős rajta a kék led, annyira hogy muszáj lesz leragasztani, vagy szétszedni és ellenállást betenni, ha hozzáférhető.

Arra is gondoltam, hogy régebben pendrive-oknak lehetett a firmware-ben módosítani a led működését (pl. kikapcsolva/ kikapcsolva+villog/ bekapcsolva+villog), nem tudom hogy eseleg ebbe is bele lehetne nyúlni? Még nem találtam meg, hogy pontosan milyen chip van benne, de talán meg lehetne piszkálni az fw-t és rábírni hogy villogjon ha ír/olvas.



A sebessége tényleg kiváló, azzal elégedett vagyok. Egy SanDisk Ultra-val tudtam most tesztelni, sajnos írásra a kártya nem tud többet, de az olvasási sebesség teljesen korrekt.

Végül usb info:
VID_05E3&PID_0747
[USBDeview] [ChipGenius]

Előre is köszi, ha valakinek van ötlete a LED-re, de ha nincs akkor még jobban utána nézek, és később jelentkezem ha sikerül valamire jutni vele. Ezen kívül király olvasó, köszi hogy ajánlottátok!

(#7526) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit elvesztem itt a memóriakártya fajták, osztályok, sebességek között.
Egy osmo action-öm van jelenleg egy 32 GB-os kártyával, amit szeretnék egy nagyobbra, lehetőleg 256 gigásra (ha jól olvastam, ez a maximális támogatott mérete a kamerának) cserélni.
Mire kell figyelni a vásárlásnál, hogy 4K felvételekre is alkalmas legyen?
Illetve van ajánlott oldal, eladó, aki nem kamut árul jó áron?
Köszi a segítséget! :R

(#7527) Graphics válasza Graphics (#7488) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na az elveszett fájlokra egy megoldást találtam. És talán a legolcsóbb.

Van ez a program, ezzel a nem olvasható kártyáról csinálok egy .img fájlt, amit egy másik kártyára bitről-bitre visszaállítok és tökéletesen működik a dolog.

Nagy könnyítés ez, mert ma is egy Sandisk kártya nem volt látható a Win számára.

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7528) 0519 válasza pietrrr (#7526) üzenetére


0519
senior tag

Szia!

Még 4K video-nál is szerény 130Mbps maximális bitsebességgel rögzít a kamera, így egy UHS-I V30 kártya elegendő a kiszolgálására.
Sandisk, Samsung megbízható márkák.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#7529) margithid


margithid
veterán

Van egy kingmax 32 GB-os micro sd kártyám.
Szeretném formázni, de nem tudom, próbáltam már gyors és sima formázást is.
Windows 10 telepitőt próbáltam rárakni, de az se sikerült, törölni a fileoket nem engedi, illetve úgy tűnik mintha törölné, de aztán mégse.
Lehet elszállt a kártyám?

(#7530) Graphics válasza margithid (#7529) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minitool Partition Wizard

Lehet elszállt, akár el is törhetett. Ezt így nehéz megmondani

Én mondjuk microSD-re nem rakok telepítot , valamiért nem szereti a rufus sem.. ne kérdezd az okát. Többször hibát dobott....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7531) mobilemaster


mobilemaster
csendes tag

Sziasztok!
Ma mínusz egy Sandisk Ultra 16gb micro sd. Kb 8 hónapot bírt telefonban, Telegram cache ment rá (átlagban 3-8gb a mappa, 2000-6000 főleg apró fájl) és letöltések vegyesen, kis fájloktól kezdve több gb videókig bármi.
A szerencsém az, hogy read-only módra váltott, a pár darab fontos fájlom lemásolható volt róla, amiről utoljára kb 2 hónapja készült mentés.
Tudom hogy elég intenzíven volt használva, de a teljesítményével csak részben voltam elégedett (szekvenciális írás 11MB/s, szekvenciális olvasás max 70MB/s, két vagy több egyidejű hozzáférés = borzalmasan lassú). Legalább az olvasási teljesítménye jó volt nagy fájlok esetén, a kicsikkel küzdött, Telegramon egy egy kép betöltéséhez volt hogy 20 másodpercekre volt szükség... Az élettartama azért lehetett volna hosszabb...
Csak érdekességként írtam be, és megint elismétlem, ami fontos mentsétek sűrűn, megszívtam volna ha nem read-only módba vált hanem teljesen elszáll. Kingston 8 gigással jártam már így, ott 1-2 havi képem veszett el. Telefonnal is jártam már így, egyszer csak nem tudott boot-olni, teljesen újra kellett tenni, adatokat persze nem tudtam megmenteni, ott is 1-2 hónap volt kuka... Raspberry Pi-kben is ilyen kártyáim vannak, remélem azok még bírják egy ideig. Mentsetek mindent ami fontos :)
[kép] [kép]

(#7532) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! SDXC kártyát szeretnék venni, elsősorban a canon 6D gépembe - ami ugyebár nem egy sebességfenomén, szóval egy alap karival elketyegne. De lehet jár még az a kari máshol is, ezért nem hagyagolnám a sebességi kérdéseket.

Konkrétan: miben érezhető a különbség ezek között a való életben, pl kisebb fájlok ÍRÁSI sebességét illetően?
- Sandisk Ultra UHS-I (120MB/sec)
- Sandisk Extreme UHS-I (180MB/s)
- Sandisk Extreme PRO UHS-I (200MB/s)
- Sandisk Extreme PRO UHS-II (280MB/s)

Az első három (UHS-I-esek) hasonló, viselhető árúak+még akció is van, az utolsónál "cseppet" vastagon fogott a cerka.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7533) Balinov válasza t72killer (#7532) üzenetére


Balinov
félisten

Nekem van több arany címkés sima extreme, én azt vennem, igaz csak 32gb mindegyik de vagy 5-6 éve nyustolom őket olympus M43 vázzal

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7534) t72killer válasza Balinov (#7533) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, közben berendeltem, nekem is a sima extreme-et dobta az agyalósdi. Gopro4-ben van extreme karim, az amikor kijött valami hihetetlen hisztis volt a memkarikra (kevés RAM, ha jól értelmeztem anno, kvázi operatív tárként is használta a memkarit). Jó lesz ez nekünk:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7535) Graphics


Graphics
Jómunkásember

SAMSUNG EVO PLUS MICRO SDXC + ADAPTER 64GB CL10 UHS-I kártyával egyelőre szívok..

Kis ideig használtam dashcamben, de nem tudom betallózni... Memóriakártyaolvasóban sem... A ráírt adatok mérete növekszik ,de olvasni nem tudom...

Formáztam már mindenhogy, megy vissza gariba... :(

Formázás is lassú...Meghajtó jelet sem tudok neki adni.. Valami baja van ennek... Remélem a párja nem hibásodik meg.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.