Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Morris válasza -secret- (#50349) üzenetére


Morris
veterán

Nekem Gyeon van. Nagyon durván jó

(#50352) -secret- válasza Morris (#50351) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Link pls!

(#50353) zolikaDB válasza -secret- (#50349) üzenetére


zolikaDB
veterán

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50354) -secret- válasza zolikaDB (#50353) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:R

(#50355) d4d válasza zsolt19900 (#50335) üzenetére


d4d
tag

Én nem használnék apc-t beltérre, pláne rendszeresen nem.

- Carpro InnerQD (antisztatikus tulajdonságok, citrusos illattal, könnyű szennyeződéshez, van 4 literes kiszerelés)
- Gyeon Interior Detailer (alkohol bázisú 60%, könnyű-közepes szennyeződéshez, képernyőkhöz, fényes felületekhez, zongoralakk stb nem "maszatol", nem hagy maga után semmit, van már belőle 4 literes is, de itthon nem láttam belőle)
- Gtechniq Tri-Clean (pH semleges, a tisztítás mellett baktérium ölő, szagsemlegesítő tulajdonságokkal, húzós ár, van belőle 5 literes kiszerelés, de a hivatalos leírás szerint felbontás után 1 éven belül fel kell használni)
- Koch Chemie Pol Star (pH7) (elsődlegesen kárpitra, bőrre, alcantarára való, de műanyag felületeketre, beltér más részeihez is kiválóan használható, ár-érték aránya és sokoldalúsága, elérhetősége miatt is ajánlott, habosító flakonnal is remekül használható)
- P&S Xpress Interior Cleaner (pH8,5) (3,78 literes kiszerelés ~ 26 eur, 1:1-es keverésben is használható, egyik kedvencem)
- Carpro Inside (pH~9-10) (árban húzós még a 4 literes is, de jó cucc, illata citrusos)
- Koch Chemie Mzr (pH12,5) (ha mégis lúgosabb szer kell. Az mzr direkt beltérre van tervezve, emiatt barátságosabb a különböző anyagokkal)

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50356) Morris válasza -secret- (#50352) üzenetére


Morris
veterán

Gyeon Q2M SilkDryer EVO

[ Szerkesztve ]

(#50357) tibbike01 válasza d4d (#50355) üzenetére


tibbike01
őstag

Az Auto Finesse Spritz-t nem ismered véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#50358) d4d válasza tibbike01 (#50357) üzenetére


d4d
tag

Sajnos nem, de nem kizárt hogy később kipróbálom. A total interior cleaner is érdelelne.

elemlampa.blog.hu

(#50359) -secret- válasza Morris (#50356) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Honnan lehet beszerezni?

(#50360) Morris válasza -secret- (#50359) üzenetére


Morris
veterán

Ha ott nem elréhető, akkor külföld sajnos. Akarok venni én is még egyet, de így lehet kénytelen leszek kipróbálni mást ami itthon is elérhető.

(#50361) -secret- válasza Morris (#50360) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Állítottam be egy készletfigyelőt. Ha lesz szólok!

(#50362) robag93


robag93
aktív tag

Kinéztem ezt a szettet. Teljesen kezdő szettnek ez jó lehet kipróbálni a dolgot? :D Veszek hozzá egy jó mikroszálas törlőkendőt. Esetleg egy ecsetet? Ehhez nem jó bármilyen ecset?

(#50363) tibbike01 válasza robag93 (#50362) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem inkább válogasd össze magadnak a nagyobb márkákból, hogy mire van szükséged. Az FX protecttel nincs sok tapasztalat. Itt a keresőt használva sok véleményt lehet találni a termékekről.

[ Szerkesztve ]

(#50364) robag93 válasza tibbike01 (#50363) üzenetére


robag93
aktív tag

Köszi. Nem akarok egy vagyont elkölteni, mert lehet két alkalom után bevágom a sarokba és inkább elhordom kozmetikára. Sok helyről sem akarok vásárolni, mert kis kiszereléseket nem éri meg postáztatni. Ezek most a fő szempontjaim.

(#50365) tibbike01 válasza robag93 (#50364) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezzel a szettel pont, hogy egy vagyont költesz és még rizikós is. :D

Sampon -> Sonax citromsárga
Gyorsfény -> Sonax BSD
Beltér tisztító -> KC Green Star -> egy életre elég higítva
Műanyag ápoló kintre -> Wolf Black Out
Műanyag ápoló bentre -> Sonax matt pumpas

Ez kb pont 13k-ból kijön és valószínüleg jobbak is :K vagy legalábbis van tapasztalat és szeretjük őket.

[ Szerkesztve ]

(#50366) robag93 válasza tibbike01 (#50365) üzenetére


robag93
aktív tag

Köszi!

Akkor jöjjenek a hülye kérdésem:
Ez gondolom nem citromsárga, alzánál 10 ezer felett -3 ezerrel elég jól lehetne most rendelni :D
Úgy látom Wolf termékeket nem nagyon lehet máshonnan rendelni, mint a saját webshopjuk.
A Sonax matt pumpás az pontosan melyik? Veszélyes ez a Sonax, van csilliárd termékük :F
Ezt a Green Start mindenre IS írják, beltér, motor, kültér. Akkor ez inkább csak beltérre?

(#50367) tibbike01 válasza robag93 (#50366) üzenetére


tibbike01
őstag

Az narancssárga, az sem rossz, de több kell belőle és nem habzik úgy. Sonax fényező sampon a teljes neve.
A Wolf még a Homositában is kapható, de igen többnyire a saját weboldalukon lehet rendelni.

Erre a Sonax matt pumpásra gondolok.

A green star egy univerzális tisztító szer, aminek nagyon nagy a koszeltávolító képessége. Sokoldalúan felhasználható. A keverési arányra érdemes figyelni.

Egyébkén még az ArmorAll cuccok egész jók, amiket nagyobb Tescoban is be tudsz szereni. Annak pl a beltér tisztítója teljesen jó.

(#50368) -secret- válasza robag93 (#50366) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Amit linkeltél sampon, én azt használom. Kaufferen vettem nemrég 2000-2300-ért.

(#50369) robag93 válasza -secret- (#50368) üzenetére


robag93
aktív tag

Ezt a két literest? Az a fele ennek, akkor jó kis rablás ;] Most hirtelen megnéztem, csak 1 literes van a webshopjukban és az sem elérhető most.

tibbike01 #50366
És amire rá van írva, hogy sampon és wax, azok parasztvakítások? Pl.

(#50370) tibbike01 válasza robag93 (#50369) üzenetére


tibbike01
őstag

Az az általános vélemény, hogy a sampon+waxok egyben nem jól működnek, pont ezzel a sonax-al volt itt valakinek negatív tapasztalata.

Itt van pár vélemény csak most, csak neked:
első, második, harmadik

[ Szerkesztve ]

(#50371) zolikaDB válasza tibbike01 (#50365) üzenetére


zolikaDB
veterán

Létezik olyan bót, ahonnan ezeket egyben össze lehet vásárolni?
Mert ha 3 cégtől rendelem le, akkor még egyszer ennyi a postaköltség...

(#50372) Morris válasza tibbike01 (#50370) üzenetére


Morris
veterán

Nekem az utolsókat rúgja az autoglym samponom. Ez is wax-os. Nagyon nagyon szép lesz a végeredmény, de tényleg alig habzik.
Még egy mosás és el is fogy. Aztán rendelem a sonaxot.

(#50373) Czimby


Czimby
addikt

Van a családban 2db 20éves ezüst színű autó.
Ezeket szeretném FUSSO-val kezelni.
Hogyan készítsem elő őket?
JAR-al mosás majd IPA-val áttörlés?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50374) tibbike01 válasza zolikaDB (#50371) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem hinném, de vannak nagyobb üzeletek, ahonnan egész jó csomagokat lehet összeválogatni. Amit írtam csak egy vonal, ettől vannak jobb szerek is egy helyen. Régen sokkal jobban pörgött ez a topic. ;]

Czimby: alapos, habos lándzsás mosás, majd vödrös samponos mosás egy kis Jar platinummal megturbózva (néhány ml elég), alapos szárazolás, majd ezután mehet fel a fusso. IPA áttörlés szerintem nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

(#50375) Czimby válasza tibbike01 (#50374) üzenetére


Czimby
addikt

És ilyen dolgokra mint reprozsda eltávolítás Korrosol-al pl?
Vagy az is fölösleges?

Az alufelniket is lekenném FUSSO-val, hátha utána könnyebb lesz őket takarítani.
Ott már gondolom jól jöhet a reprozsda eltávolító.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50376) d4d válasza Morris (#50372) üzenetére


d4d
tag

Az a zöld autoglym sampon jó példa arra hogy azért tud ez a "waxos" dolog működni, nálam is jó volt. Tényleg szebb fényt adott és sokkal jobb volt a hatása mint a mosóban ráfújható szarnak. Kb 60km/h felett nem kellett ablaktörlőt se használni esőben. Persze ilyen időben nem bírta sokáig. A habzás önmagában nem sokat jelent, de ez a sampon bevallottan gyengébb habzású, nem titkolja az autoglym. Házon belül van sokkal jobban habzó samponjuk is, ha valakinek ez a mániája. Arról nincs infóm hogy pontosan milyen adalékkal érik el ezt a hatást, de működik az biztos, pedig nem mai darab. Illata (vmi rágógumis), állaga, és a baromi jó zöld színe is mind tetszett.

A Carpro/Gyeon samponokkal se lehet mellélőni. Egyáltalán utána kell nézni mindig az adott cuccnak, boltoknál, fórumokon, youtubeon ststb. Ha valamiről nem találsz semmit vagy 1-2 kelet európai oldalon kívül kb mindenhol máshol ismeretlen a világban az minimum kérdőjeles. Persze lehet jó, de én már eleget költöttem mindenféle szarra, most már próbálok biztosra menni.

elemlampa.blog.hu

(#50377) tibbike01 válasza Czimby (#50375) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem fölösleges, de hobbi szinten nem szükséges, többet árthatsz vele. Illetve polírozás előtt van nagy szerepe inkább. Én annó semmi extrát nem csináltam, csak felkentem a fussot és úgy is működött.

[ Szerkesztve ]

(#50378) Morris válasza d4d (#50376) üzenetére


Morris
veterán

Jaja, nagyon jó rágógumi illata van. :DDD
Nem tudom, önmagában a habzás segít e valamit egyáltalán. Nekem ez a flakon már évek óta megvan. Ritkán használtam, mert amikor megvettem, nem kertes házban laktunk, így nemigen lehetett megoldani az otthoni hand made autómosást. Emiatt lándzsás gyorsmosóban csapattam le mindig, aztán egyszer le is ordították a fejemet, amikor ott mostam át vödörrel meg szivaccsal az autót. Szóval azóta csak rakosgattam, de kiborítani nem szerettem volna.
A lándzsás mosós helyeken sokakat látok szárazolni mosás után. Én már akkor sem tartottam ezt jó ötletnek, mivel soha nem lesz tökéletes az autó egy ilyen mosás után.
Ha viszont nem törlöm szárazra, akkor meg gyönyörűen összegyűjti hazafele menet a port az útról, szóval ez is egy tökéletlen művelet.

Most nézegetem a samponokat és nemigen tudom melyiket válasszam. Nekem nagyon szimpatikus a Gyeon Bathe+
A szárazoló kendőjük parádés. Lehet bepróbálom a samponjukat is majd.

(#50379) robag93 válasza tibbike01 (#50370) üzenetére


robag93
aktív tag

Köszönöm a segítséged, végül ezeket választottam:
Alza, Wolf
Túlmentem a kereten, de nagy kiszereléseket vettem. BSD helyett egy hasonló Wolfost vettem, mert már nem akartam harmadik helyről is rendelni. Egy kérdés még, remélem nem vettem rosszat: a black out világos, hogy kintre gumi és műanyagok. A silk milk pedig benti műanyagok, de ez mehet a porózus műanyagra is? Tipikusan a műszerfal szélvédő felőli részére gondolok. Még fogok venni egy általános tisztítószert a Green Start, de azt már helyben.

[ Szerkesztve ]

(#50380) tibbike01 válasza robag93 (#50379) üzenetére


tibbike01
őstag

Az Alzas rendelésed nem értem. A 2 lieteres Sonax sampon helyett az 1 literes (citromsárga) ajánlott. Fele annyi kell belőle és jobban habzik.
A Sonax waxos sampon nem ajánlott, sokan nem szerettek a vélemények alapján.
A bogároldó jó.

Wolf, a silk milk enyéhén csillogó selyemfényt ad, én a matt természetes látszatot jobban szeretem. Mehet mindenre, ami műanyag.

Annak járj utána, hogy adnak-e szóró fejet az 1 lieteres cuccokhoz a wolfnál, mert ha nem akkor azt is kell venned.

Kauffertől tudsz jóáron Sonax cuccokat rendelni, illetve Alzan vannak Megauir`s cuccok, amik szintén felsőpolcosak.

[ Szerkesztve ]

(#50381) zsolt19900 válasza d4d (#50355) üzenetére


zsolt19900
őstag

húha köszönöm szépen :)

a külső tisztítását az autónak megoldom szerintem -ahogy így kialakult bennem a gondolat- egy rendes kézi mosós helyen szerintem, viszont akkor a beltéri műanyagok: ajtókárpit, műszerfal, belépő műanyagok stb-re kellene nekem valami olyan cucc, ami (ha nagy kiszerelésben is akár) jó ár-érték arányt képvisel.... illatosnak nem kell annak lennie ill. a természetes (mattos) dolgokat preferálom inkább, erre akkor jó lenne a Koch Cemie Green Star vagy amit írtál a Carpro InnerQD ?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#50382) Czimby válasza tibbike01 (#50377) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi akkor megpróbálom elsőnek csak úgy amint írtad.

Ehhez mit szóltok jó árban van és jónak tűnik:
Mikroszálas 1100GSM

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50383) d4d válasza zsolt19900 (#50381) üzenetére


d4d
tag

Még mielőtt válaszolok. Nekem ez hobbi, nem ez a foglalkozásom. Viszont van legalább 70-80 különböző autóval tapasztalatom, ami a takarítást illeti. Főleg belső takarítást. Ezt nagyon szeretem, kivéve ha penészről van szó... és ha megnézed a pár nappal korábbi képeim, láthatod, hogy milyen állapotú autók kerülnek hozzám. Van min tesztelni a különböző szereket.

Az innerQD arra való hogy kb 5 perc alatt áttöröld vele a poros felületeket, küszöbnél a műanyagokat, ha letapossák és hasonló. De nagytakarításhoz, mélyebb tisztításhoz kevés lesz és az összes hasonló szer kevés lesz. Az illata ennek a legintenzívebb, de főleg csak használat közben érezhető. Nem marad meg, max rövid ideig.
A green star egy apc, egy "mindenes". Teljesen más, lúgos szer, hígitani kell. Továbbra is azt mondom hogy ez felesleges és nem is a legkíméletesebb megoldás egy alapvetően rendben tartott autóhoz. Ezek a szerek nem megfelelő használat mellett, nem megfelelő keveréssel tudnak kárt is okozni érzékenyebb felületen. Autó típusonként is eltérő mennyire bírják a belső műanyagok az apc-s "kezelést". Tapasztalatom szerint a gyenge pontok az ajtókon lévő kezelőszervek, elektromos ablakok kapcsolói körüli jellemzően gyengébb minőségű műanyag elemek, szellőző rácsok. Pl General Motorsnál, VW csoportnál vannak ilyen típusok. Ezeket meg tudják fogni, valamennyire ki tudják fakítani az erősebb szerek, aztán lehet próbálkozni a különböző műanyagápolókkal, hogy eltüntesd a nyomokat. A bajuszkapcsolókon lévő feliratokat, ábrákat is könnyen el lehet tüntetni egy egy erősebb szerrel. Fél mp alatt elkezdik oldani azt a lehelet vékonyan felvitt festéket. Képernyőknél, a plexin az óracsoport előtt, fejegységeknél, navinál szintén kerülném a lúgos szerek használatát.

Legalább kétféle szert választanék, egy kíméletesebbet és egyet amivel kicsit mélyebben is lehet takarítani, ha szükséges. Figyelembe véve hogy mivel foglalkozol, mondjuk egy Gyeon Interior Detailer és egy Pol Star jó páros lehet. Utóbbi mellé ajánlom a habosító flakon beszerzését is. De még a gtechniket is oda lehet tenni harmadiknak.

Illetve amit kihagytam, ezt is ismerem, ami barátságos minden felülettel és van belőle 10 literes kiszerelés is, kevergetni se kell, az a Koch Chemie ASC.

Szóval az ASC és a Pol Star is jó páros.

elemlampa.blog.hu

(#50384) tibbike01 válasza d4d (#50383) üzenetére


tibbike01
őstag

Egyetértek. Illetve az Auto Finesse Spritz is jó lehet. Nagyon fáj rá a fogam. :)

Ami még fontos az az alapos porszívózás.

(#50385) tibbike01


tibbike01
őstag

Ha valakit érdekel vagy ki szeretné próbálni a Sonax matt pumpás ápolót írjon rám :)

(#50386) Czimby válasza tibbike01 (#50385) üzenetére


Czimby
addikt

Én anno 15éve kaptam egy rendelés mellé, nekem is tetszett jó cucc.

Akkoriban közeli lejáratú turtle wax nano samponokat vettunk egy magyar webshopból(autófejlesztés talán) fillérekért, és mérföldekkel jobb volt mint a tescos fehér turtle wax sampon. Ilyen neonzöld doboza volt és durván dobta le magaról a vizet a kocsi ha ezzel volt mosva.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50387) zsolt19900 válasza d4d (#50383) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm szépen

nagyon durva szennyeződés nem szokott keletkezni, szóval valami alap normál tisztító ápoló szert választok ezek közül amiket javasoltál

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#50388) Morris


Morris
veterán

Az óracsoport plexi/műanyagát mivel szabad tisztítani a portól, hogy ne karcoljam?

(#50389) zsolt19900 válasza Morris (#50388) üzenetére


zsolt19900
őstag

én finom ecsetet használok erre + mellé tartott proszívót, ergó durva kontakt nem éri azt ami karcolódhat

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#50390) Morris válasza zsolt19900 (#50389) üzenetére


Morris
veterán

Kipróbálom, köszi

(#50391) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Koch Chemie Pol Star bőrtisztítóról van valakinek valami tapasztalata?

Illetve amivel felhabozza annak a "szerkezetnek" mi a neve?

[ Szerkesztve ]

(#50392) d4d válasza -secret- (#50391) üzenetére


d4d
tag

Az egy sima habosító flakon 1-2e ft kb. Tényleg ajánlott a pol star de az mzr mellé is. Hasznos kiegészítő és takarékosan lehet vele dolgozni. És főleg jó olyan felületekhez amit nem akarsz eláztatni. A pol star meg ahogy a videoban is látható mehet műanyagokra is, sokoldalú beltértisztító.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#50393) -secret- válasza d4d (#50392) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi!

Szerintem megveszem, meg a kendőt is.

Erről az oldalról esetleg tudsz valami ecsetet ajánlani ilyen körkörös tisztításhoz?

Gondolom alcantarára (Passatunkban az van) arra inkább egy kefe.

[ Szerkesztve ]

(#50394) robag93


robag93
aktív tag

Kertben fúrott kút van, azzal mennyire eretnekség mosni az autót? Esetleg bent megtöltöm vezetékesről a vödröket, de a magasnyomásút nem tudom csak fúrott kútról működtetni. Inkább vigyem el lándzsás mosóba?

(#50395) AIex válasza robag93 (#50394) üzenetére


AIex
tag

Szia !

Menjen minden magasnyomású mosóról, csak vegyél hozzá egy rendes előszűrőt.

(#50396) robag93 válasza AIex (#50395) üzenetére


robag93
aktív tag

Fúha, azt meg lehet oldani mobilan, hogy csak a magasnyomású elé kötöm? Nem szeretném az egész öntözőrendszert, szivattyút megbontani :W

(#50397) hemaka válasza robag93 (#50396) üzenetére


hemaka
nagyúr

igen, nekem is fúrt kútról megy, a karcher és a cső közé kell betenni, elég sok homokot megfog, legalább a gépet sem öli meg.

(#50398) robag93 válasza hemaka (#50397) üzenetére


robag93
aktív tag

Köszi, van valamilyen ajánlott típus?

(#50399) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ecsetet tudtok ahifi oldaláról ajánlani bőrtisztításhoz?

(#50400) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.