Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#993) crue


crue
őstag

Lehet, hogy páran megköveznek érte, de leírom a firmware-ekkel kapcsolatos tapasztalataimat.
N56-ot használok már néhány hónapja, a kezdetektől padavan firmware-rel, mert az akkori hivatalos elég béna volt. Nemrég történt, hogy eltűntek és elérhetetlenné váltak adatok a routerre kapcsolt hdd-ről, ezért csináltam egy formázást, de az istennek se tudtam újra működésre bírni a dlna-t. Egyszerűen nem talált meg semmit, teljes reset és hdd formázás után sem. Ekkor gondoltam, kipróbálom milyen most a gyári, mert láttam, hogy vannak új verziók. Legnagyobb meglepetésemre minden működni látszott elsőre és működik azóta is gond nélkül. Fontosabb különbségek:
1. Ami a leginkább szembetűnő, hogy sokkal jobban priorizálja a feladatokat, mint a custom fw és stabilabb is. A wifi rádió mindenek előtt van, sosem szakad meg, ha közben torrentezik a router és sambán másolgatok róla, akkor sem. Custom fw-nél ilyenkor sokszor meghalt a wifi és újra kellett indítani a routert.
2. Ha megy a torrent és elkezdek sambázni, akkor szépen elveszi a kakaót a torrenttől és értelmes sebességgel tudok másolni. Custom fw-nél ez úgy nézett ki, hogy ha ment a torrent, akkor el lehetett felejteni a sambát, mert vagy ment párszáz kbyte/sec sebességgel vagy befagyott az egész.
3. A letöltött fájlok gyorsan megjelennek a dlna szerveren, nem kell kézzel frissíteni vagy sokat várni rá. Letöltés mellett dlna-zni szintén gond nélkül lehet.
Mindezek mellett nem kellett sebesség korlátozást beállítani a download managerben, mert az erőforrásokat nagyon jól kezeli és automatikusan lassítja a letöltést, ha szükséges. A seed egy kicsit komótosabb, de folyamatos és arra bőven elég, hogy az ember teljesítse a kötelezettségeit.
Eddig én is custom fw hívő voltam, de per pillanat úgy tapasztalom, hogy a gyári sokkal stabilabb és rugalmasabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.