Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Intruder2k5 válasza 1juhfej (#11550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát szerintem ha keresel és találsz egy olyan nevet ami szabad, akkor azt be kell tudni regisztrálni. Nem hiszem, hogy egy routerrel csak egy címet lehetne regisztrálni, bár nem használtam a gyári fw-t már 10+ éve.

(#11552) 1juhfej válasza Intruder2k5 (#11551) üzenetére


1juhfej
csendes tag

Köszönöm szépen, tanácsodat megfogadva épp sikerült is. :) :R

(#11553) 1juhfej válasza Intruder2k5 (#11551) üzenetére


1juhfej
csendes tag

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a legfrissebb merlint felrakva is sikerül-e beállítanom az imént regisztrált tartománynevet? :)

(#11554) Intruder2k5 válasza 1juhfej (#11552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek, szívesen! Mondjuk épp néztem vissza közben a küldött log-ot, és abban az látszik, hogy az ASUS szerverei sem százasok éppen...

Aug 21 11:50:18 inadyn[3044]: Temporary error in DDNS server response:
Aug 21 11:50:18 inadyn[3044]: [500 Internal Server Error]
Aug 21 11:50:18 inadyn[3044]: Will retry again in 600 sec ...

Mondjuk ez a hiba dél előtt volt, azóta észhez térhettek.

szerk.:
Igen, elvileg a Merlin ugyanúgy kezeli ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#11555) 1juhfej válasza Intruder2k5 (#11554) üzenetére


1juhfej
csendes tag

Rendben és köszönöm. :)

(#11556) 1juhfej


1juhfej
csendes tag

Fel is ment a Merlin, a ddns aktív, bár azt nem tudom kell-e még valamit beállítanom ahhoz, hogy jobban kitudjam használni.. Pl.: gyorsabb stabilabb legyen...

(#11557) blakey válasza 1juhfej (#11541) üzenetére


blakey
titán

Az asuscomm napok óta halott, tegnap kipróbáltam egy gyári szoftvert majd visszament a Merlin A tanúsítvány nem készült el mivel illetéktelen ddns kérés történt, sokáig nem értettem a dolgot, aztán olvastam, hogy 16-a óta probléma van az asuscomm-al, no-ip-s címeket csináltam és azzal tökéletes, a router eléréséhez nem szükséges a Let's encrypt, tökéletetesen működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11558) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ma próbából vissza raktam az Asus ac 65p routert fő routernek (eddig egy tp-link ax20 volt a fő routerem) és hiába állítok be Mac cím alapján fix IP címet az eszköznek egyszerűen az eszközön nem az lesz az IP cím. Miért van ez?
Az baj, hogy a 65p IP címét az alap 192.168.0.50 - ről át állítottam 192.168.0.1 - re? Ezt már a beállítások legelején csináltam.

(#11559) Dragon3000 válasza blakey (#11557) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom csak bizonyos szervereikkel, mert nekem hiba nélkül üzemel.

(#11560) blakey válasza Dragon3000 (#11559) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, tegnap egész nap és ma semmilyen ddns-t nem fogadott el, mindegyikre illetéktelent írt, teljesen sz@rul működött, a korábban regisztrált címekkel gondolom jól működött, de nekem egy friss telepítésnél már nem fogadta el a meglévőt ugyanarra az eszközre, semmilyen címet címet nem tudtam regisztrálni. Ez volt a harmadik és utolsó, no-ip és kész, az biztos működik, biztonság kedvéért duckdns-t is csináltam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11561) Imi1981 válasza blakey (#11560) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon ritkán a noip - el is szokott gond lenni. Volt, hogy fél napot nem működött. De ez 1 évben egyszer fordul elő kb. Én is noip-t használom.

(#11562) blakey válasza Imi1981 (#11561) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, de most 3 különböző ddns-em van, :) így könnyen tudok váltani. Nyilván sok minden elromolhat, csak mindig akkor…

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11563) Imi1981 válasza blakey (#11562) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezzel link még sosem volt problémám. Csak sajnos egyik routeremben sincs a támogatottak között ezért nem használom. PC-re van IP update kliense és úgy használható PC-n. Nagyon megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#11564) Intruder2k5 válasza Imi1981 (#11563) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem használod, nyilván problémád se nagyon lehetett vele. :)

Az ipdns.hu is jó szolgáltatás, egy regisztrációval három host-ot lehet használni, és nincs kötelező belépkedés sem az oldalra, de sajnos már elég régen nem lehet regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

(#11565) Imi1981 válasza Intruder2k5 (#11564) üzenetére


Imi1981
veterán

Kb 2 évig használtam Noip mellett és inkább a ddnsfree-t használtam ! Mióta routerben állítom be a ddns - t azóta nem mert nincs a listában. Ez kb 3 hónapja van így. A niop-vel volt ritkán probléma a ddnsfree-vel sosem. Nem azért írtam, hogy fikázzam a noip-t.

(#11566) Intruder2k5 válasza Imi1981 (#11565) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem én, volt is smile a mondatom végén. :)

(#11567) Imi1981


Imi1981
veterán

Egy kérdés! Tp-link ax20 - ban van olyan, hogy smart connect és így az 5ghz és 2.4ghz wifi egy néven van és ha közel voltam a routerhez akkor az 5ghz wifit használta a telóm ha messzebb a 2.4 GHz wifit! Ez nagyon tetszett mert nem kellett nekem átkapcsolni.
Ha itt egy névre állítom a két wifit látszólag ugyan úgy működik (bár most nem tudom tesztelni, hogy távolabb megyek) és ugyan úgy írja ki a telóm kép . Ez így jól működik Asus-on is?

(#11568) Gubek-Einste válasza Imi1981 (#11567) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a külön név használata lenne az ajánlott.
A kliens eszköz dönti el, hogy melyik wifi-t használja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11569) vak_bottyan


vak_bottyan
tag

Sziasztok. Adott ez a router: Asus RT-AX92U. Egy éves a készülék, és a német Amazonról rendeltem! Tegnap egy halk pukkanás után leverte a lakás biztosítékot! Azóta nem lehet életet lehelni bele. Van ennek a gyártónak Magyarországon szervize? Esetleg magában a készülékben van belül biztosíték ami kiolvadhatott? Tudtok ebben segíteni, egy szerviz címmel telefonszámmal? Az Asus oldalán hálózati eszközök szervizét nem találtam, csak ügyfélszolgálati számát. Mivel hosszú hétvége van így azzal sem jutok most semmire. Sajna én nem tartózkodom otthon, így a páromra vár majd a szerviz felkeresése. Köszönöm ha tudtok ebben nekem segítséget adni.

(#11570) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Egy ac65p, meg úgy általában a routerek tudnak működni hidegben is? Pl. egy nem fűtőtt házban télen?

(#11571) Imi1981 válasza Gubek-Einste (#11568) üzenetére


Imi1981
veterán

Mi szokott ilyen esetben probléma lenni? Eddig nem vettem észre problémát tegnap éjjel óta.

(#11572) Imi1981 válasza Gubek-Einste (#11568) üzenetére


Imi1981
veterán

Ilyet még sose láttam kép ! Ezt okozhatja az egy néven futó 5ghz és 2.4ghz wifi?

(#11573) sgeza válasza vak_bottyan (#11569) üzenetére


sgeza
veterán

Valószínűleg a tápoddal lehet gond, kevésbé valószínű, hogy maga a router. Ha van lehetőséged, akkor próbáld ki egy másik adapterrel!

(#11574) woodworm válasza Imi1981 (#11572) üzenetére


woodworm
veterán

Nem!
A WPS-t kell kikapcsolni és újraindítani a routert.

(#11575) Imi1981 válasza woodworm (#11574) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Kikapcsoltam és újraindítottam. Tegnap mikor fő routernek raktam be előtte gyári alapra állítottam a 65p - t így néhány beállítás alapon maradt amire nem emlékszem hogy is kéne lennie.

(#11576) vak_bottyan válasza sgeza (#11573) üzenetére


vak_bottyan
tag

Ki lett próbálva! Van ebben a dobozában belül biztosíték egyébként?
Szervize van a routereknek mondjuk Budapesten? Köszi.

(#11577) sgeza válasza vak_bottyan (#11576) üzenetére


sgeza
veterán

És mi a próba alapján a konklúzió? Másik táppal működött? Illetve ennek a tápjával egy másik router?

Szinte biztosra veszem, hogy van benne bizti, de annak azért valami oka van, hogy leverte a kismegszakítót. Nem hinném, hogy komoly baja van. Valami van a tápnál. Ha van rá affinitásod, én szétszedném a helyedben. Hacsak nem garis még! Akkor persze vidd gariztatni!

[ Szerkesztve ]

(#11578) vak_bottyan


vak_bottyan
tag

Az a gáz, hogy én Németországban vagyok, nem otthon. Sajna nem ment a másik táppal sem. Párom cserélte ki. Most próbálok megkérni majd egy Pesti ismerőst nézzen már rá ő is! Köszi a támogatást. Bár csak tényleg táp probléma lenne vele. Akkor nem kellene sokat költenem rá.

(#11579) hódmaci válasza vak_bottyan (#11578) üzenetére


hódmaci
senior tag

Csak kérdem.
Másik konnektorból próbálta?
Mármint olyan konnektorból amiben tuti van áram.
Ha esetleg hosszabbítóba van csatlakoztatva akkor cserélje ki, és úgy is nézze meg.

hátha....................

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#11580) sgeza válasza vak_bottyan (#11578) üzenetére


sgeza
veterán

De ugyanolyan táppal próbálta egyébként?

(#11581) vak_bottyan válasza hódmaci (#11579) üzenetére


vak_bottyan
tag

Annyira nem amatőr ám! :) Onnan mennek a többi technikák is. Azok kapnak áramot! Csak pont ez a kütyü nem. Egyébként másikba dugta be, nem abba az aljzatba amiben nem ment az előző tápegységgel! Villanyszerelő vagyok és erről én is kioktattam már. Ő meg nem szőke. :)

[ Szerkesztve ]

(#11582) vak_bottyan válasza sgeza (#11580) üzenetére


vak_bottyan
tag

Az Asus laptop tápegysége pont ugyan olyan, mint a gyári! Ugyan az a feszültség a szekunder oldalon, és ugyan ott van a + és a - a csatlakozóján! Sajnos nem akart menni. Míg a laptopot meg tölti. :)

(#11583) sgeza válasza vak_bottyan (#11582) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor az nem annyira jó. Mennyi idős a router?

(#11584) vicces


vicces
addikt

sziasztok,

tudna valaki segíteni, hogy a router certifikációját hogyan tudnám használni ubuntu linuxxal? windows alatt csak beraktam a "%user/doc/vagy valami/cert" mappába és simán ment az https bejelentkezés a routerre. linuxon már mindenhova beraktam neki, de így is csak azt írja, hogy érvénytelen a cert.

[ Szerkesztve ]

:)

(#11585) hódmaci válasza vak_bottyan (#11581) üzenetére


hódmaci
senior tag

Nem sértésnek szántam.
Csak egy 5let volt

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#11586) vak_bottyan válasza hódmaci (#11585) üzenetére


vak_bottyan
tag

Nem is vettem annak! Azért van a szmájli ott! De tényleg kioktattam a párom, így többet ért a technikához mint egy átlag nő! Imádom is ezért. :)

(#11587) vak_bottyan válasza sgeza (#11583) üzenetére


vak_bottyan
tag

Benne van a kérdések között! 1 éves a szentem! Gondolom eu-s garanciával árulja az Amazon. Akkor ha olyan tudom otthon is szervízeltettni. Holnap kifaggatom őket is. De az is lehet hozhatom vissza Németországba szervízre. :)

(#11588) Anonymus23


Anonymus23
veterán

AX82U routerhez node-nak bármilyen AiMesh képes router használható ha a konkrét wifi teljesítményt nem vesszük figyelembe?
Gondolok itt az AX vs AC dologra, esetleges inkompatibilitásra?

Az AX55 viszonylag jó árban van most, vagy van esetleg valamilyen különösen ajánlott (akár AC-s) router node-nak?
Semmi extra nem kell, csak Wifit szórni kicsit távolabb mint ahova a jelen router elér.

Van "elfekvőben" egy AC66U B1, lehet kipróbálnám vele, de addig nem szedném ki a hálózatból ahol most van (az egyik telephelyünkön van, kvázi kihasználatlanul), hogy ha véleményes a dolog.
:R

;) - The Power of the Light Side

(#11589) Gubek-Einste válasza Anonymus23 (#11588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen kompatibilis eszköz használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11590) Anonymus23 válasza Gubek-Einste (#11589) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm, közben kerestem egy kallódó routert itthon és azzal kicseréltem, ezt meg belőttem meshbe, megy szépen :R

;) - The Power of the Light Side

(#11591) Neoka válasza Neoka (#11508) üzenetére


Neoka
aktív tag

Közben egyeztettem az ASUS supporttal is, a hiba újra előjött.

Tanácsukra ment vissza garanciális szervizbe :(
talán 30 nap után kiderül mi lesz a megoldás.

(#11592) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy ax56u routerem, rajta a gyári fw, amire ratettem a merlin modot. A Wifi résszel lennének gondjaim.

Első körben, hogy nagyon gyenge a lefedettség, egy 48m2 panelt nem fed le se 2,4 se 5ghz-en. Tudom hogy sok beállítás a körülményektől függ, de mik azok amikre nagyon oda kell figyelni, esetleg van amire van javallott beállítás?

A másik gondom, hogy sokszor egy-két eszköznek ami rácsatlakozna wifin, nem oszt ki IP címet, vagy olyan is előfordul, hogy például a telefon rácsatlakozik, azt írja hogy nincs internet elérés. Néha pedig indokolatlanul belassul a net.

Ennyire rossz Wifi minőség még egy routeremnél se volt soha. Szívem szerint szabadulnék tőle, és vennék mást, de tavaly 32-ert vettem, és ennyi pénzért nincs ilyen tudású router.

(#11593) Raiden_


Raiden_
tag

Szerintem nem jó helyen van és rosszul van beállítva "csak' ennyi a baja.
Amit lehet kábelez be TV, laptop, mindent amit lehet, QQS-t kapcsold ahol wifi-re van szükséged ott wifi radarral mérd meg a szomszédok csatornáit attól messzebb állítsd a tiedét, a 2,4 GHz és az 5 GHz-nek is legyen más a neve/jelszava is és úgy csatlakozz rá.
Ahol erős wifi használat lesz, legyen kikábelezve egy hozzáférési pont (AP) eszköz is.
Amennyiben online játszol vagy torrentezel állítsd be normálisan a klienst,
kevesebb szálon is lejönnek. Az új eszközök wifi hatótávja nem egyenesen növekszik az "elméleti sebességükkel", hiába veszel másik eszközt ezeket a beállításokat azzal
sem fogod megúszni.

[ Szerkesztve ]

(#11594) szaboi6512 válasza Raiden_ (#11593) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezt annyira jól leírtad hogy mehetne az összefoglalóba.
RT-AX58U eszközöm van, ax wifivel és maximálisan elégedett vagyok vele.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#11595) dredjudge84 válasza Raiden_ (#11593) üzenetére


dredjudge84
őstag

Az a baj hogy annyira sok itt a panel soron a WiFi, hogy minden csatorna telített. Ha pedig auto-ra állítom a csatornavalasztast akkor neha olyan csatornára teszi, amit egy-két eszköz nem lát. Pl van olyan cucc ami már a 10-est se látja.

A qqs az micsoda?

Jelenleg így néz ki a wifi beállítás oldal és a környezet:

[ Szerkesztve ]

(#11596) dredjudge84 válasza dredjudge84 (#11595) üzenetére


dredjudge84
őstag

Az Attila az én hálózatom.

(#11597) Alex91 válasza dredjudge84 (#11595) üzenetére


Alex91
félisten

Miert a 2,4 GHz-et erolteted?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11598) Tamarel válasza dredjudge84 (#11596) üzenetére


Tamarel
senior tag

2.4Ghz: 11es csatorna, wpa2/wpa3, sávszélesség 20 Mhz, hálózati kulcsváltás 300
5Ghz: wpa2/wpa3, hálózati kulcsváltás 300

Professzionális fülről is kérnénk képet.

48m2-re általában nem kell AP. Legyen a router minél közelebb a lakás mértani közepéhez és a fix eszközök kábellel csatlakozzanak.

[ Szerkesztve ]

(#11599) Raiden_ válasza dredjudge84 (#11595) üzenetére


Raiden_
tag

QoS < Még nagyon reggel volt elgépeltem, a lényeg minden "csoda" feature"-t
nyugodtan kikapcsolhatsz amit nem használsz illetve a teszt(ek) miatt.

Jól látom digis vagy, akkor a IPv6-ot is kikapcsolhatod, ha nem létszükséglet a másik
topikban sokan panaszkodnak arra is, én sem használom és nem vettem észre hátrányát.
Másik ahol a PPoE kapcsolatnál a nevet/jelszót kell beírnod ott az Internet detection-t is kapcsold ki "OFF". Az 5GHz-et erőltesd ha közel vagy pl. 20/40/80 és 52 csatorna,
de azt is monitorozd, a 2,4 GHz-et is többször monitorozd, mert a szomszédok főleg akik
az DIGI ONT-on (auto) vannak és elmásznak a mostani csatornáról.
Szerintem, ha normálisan beállítod nem lesz vele gondod, azért a panel nem a wifi barát.
A sok betonacél és a még több zavaró csatorna miatt, mivel a többség 2,4GHz-n van
főleg akik a gyári ONT-ot használják, tied a lehetőség az 5 GHz-n sokkal kevésbé fogsz
foglalt csatornába botlani, persze amennyiben az eszközeid is támogatják.
Egyetlen hátránya van a hatótáv és hogy nem szereti a tereptárgyakat, falak, szekrények stb.

[ Szerkesztve ]

(#11600) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Az mennyire természetes Asus routernél, hogy gyakorlatilag folyamatosan ~80% körül van a RAM használat? Egy AX82U-nál van ez folyamatosan, terhelés függvényében jellemzően csak a proci használat változik...

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.