Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) dkess válasza TeeJay (#11748) üzenetére


dkess
őstag

Én simán mérek egy helyiségben az AX -es routerrel 900 Mbps felett mobiltelóval 36-40-44-48 blokkon (5 GHz, 2x2 és 80 MHz csatornaszélességgel), hogy a rahedli szomszéd WiFi mellett még ugyanebben a helyiségben másik saját AC -s router is foirgalmaz 5 GHz -en.

3 fallal (tégla és vasbeton vegyesen) és 10+ méterrel odébb (zavaró AC -s router útban) ez leesik olyan 550 Mbps -re. A Te AC -s routered mennyire is esik le?

Az én AC -s routerem ott este 8 után (amikor igazán "felizzanak" a szomszéd WiFi -k) már csak 100-200 Mbps körül, ha megy. Na ebben igazán jó az AX ...

A 160 MHz -nek az erősen zavart környezetben és/vagy nagyobb távolság/falak esetén nem látom értelmét (nálam ki is van kapcsolva). Ezzel kb. a WiFi 6E méregfogát is kihúztuk. A 6 GHz miatt amúgyis kicsit kevésbé jobban megy át a falakon, de 160 MHz -el ... Persze egy helyiségben durva lesz a 160 MHz üres frekvenciatartomány. Nomeg, ha lesznek később egyéb szomszéd routerek is itt, akkor azok is AX -esek lesznek (azaz AC vagy N -esek oda nem fognak menni) - így ...

(#11752) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Még pár hónapja segítséget kértem a Milyen routert vegyek topicban hogy az Archer C9 routerem mire lenne érdemes lecserélni ha egy kicsit feljebb szeretnék lépni. És végül abban maradtunk az Asus RT-AX82U jó választás. Viszont akkor már nem tudom mi jött közbe de elhalasztottam a vásárlást. Viszont most újra előjött és meg is rendeltem ráadásul elég jó áron. Extreme Digital-nál "csak" 50 990ft.
Még mielőtt kézhez kapnám lenne egy kérdésem. Van olyan demo mint a TP-Link-nél hogy tudok barangolni a menüben, szóval addig is meg tudnám ismerni az adott router szoftverét és minden egyéb dolgot?

Köszi! :R

iPhone 13 Pro Max

(#11753) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#11752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egy ASUS emulátor van jelenleg, de nagyrészt ugyanezt fogod látni a routerben is.

(#11754) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

AX92U tulajoktól kérdezném, hogy normális jelenség-e, hogy vendég hálózaton lévő eszközökre hiába állítok be sebesség, vagy internet hozzáférés korlátozást, teljesen hatástalan?
Ha nem vendég hálózaton van az eszköz, akkor érvényesülnek a korlátozások.

Köszönöm a segítséget. :R

(#11755) tzol válasza vargalex (#11709) üzenetére


tzol
tag

Ezzel sincs szerencsém...
Ezt a leírást követtem: switch a router és a PC közé. A hálózati beállítások itt. Wiresharkkal ránéztem, de semmit nem látok, csak a PC keresi 192.168.1.1 és 100-as címet ARP-n, hiába villog a LED a routeren és a switchen is, nincs nyoma a TFTP-nek.

A leírás egyszerű és egyértelmű. Csak ifconfig helyett, kellett ip-t használnom.Ami nagyon zavar, hogy wiresharkkal nem látom semmi jelét a TFTP-nek.

[ Szerkesztve ]

(#11756) woodworm válasza tzol (#11755) üzenetére


woodworm
veterán

Miért kell switch a router és a pc közé?

(#11757) tzol válasza woodworm (#11756) üzenetére


tzol
tag

A leírás alapján azért, hogy már fusson a tftp kliens, amikor bekapcsolod a routert. Tipikusan a bekapcsolás után nézi meg, hogy van-e megfelelő tftp kliens a hálózaton. Emiatt az időzítés fontos lehet.
Nálam a kliens azonnal kilépett, amikor nem volt hálózat. Ha van switch, akkor a gép úgy látja, hogy van hálózat, még akkor is ha nem csatlakozik rá senki. Biztos meg lehet erőszakolni a klienst is, és a switch is csak egy ajánlás. Nekem meg pont volt otthon egy amit nem használok.

De én erősen amatőr/hobbi szinten vagyok a hálózatokkal. Nem vagyok profi. Lehet, hogy valaki majd pontosít, vagy kijavít.

[ Szerkesztve ]

(#11758) sgeza válasza tzol (#11757) üzenetére


sgeza
veterán

Nem figyeltem itt a részleteket, de amikor én még régebben megsütöttem a routerem (TL-1043ND; boot loopba került helytelen firmware frissítés miatt), akkor nem kellett neki switch. Igaz, hogy ott az volt, hogy a belső soros pontokon csatlakoztam rá előbb, tehát a router már el volt indítva, és utána kellett lehúznom a megfelelő firmware-t egy tftp kapcsolattal beállított gépről.

[ Szerkesztve ]

(#11759) woodworm válasza tzol (#11757) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem túltolják egy kicsit. A router simán elvan percekig kliens nélkül. Nem ellenőrzi a kliens meglétét és lép ki, ha nem talál. Tehát simán el lehet indítani recovery módban a routert és van idő ezután a gépet beállítani és elindítani a tftp klienst.

(#11760) tzol válasza woodworm (#11759) üzenetére


tzol
tag

Nekem is ez tűnne logikusnak, de biztos van oka, hogy a switchet ajánlották. Mondjuk az én esetem elég fura több szempontból is. Működött több mind fél évig egy csomó újraindítással, de aztán egy hét kikapcsolt állapot után nem indul el?!? Itt tuti nem rossz flash-elés volt. Sajnos egyik konfiguráció sem segített.

@sgeza
Nekem még elméletileg garis az eszköz és ha el sem indul semmi, akkor talán ők sem fognak vele szarakodni. A soros porthoz fel kell nyitni a burkolatot, amit viszont biztosan mindenki észre vesz...

[ Szerkesztve ]

(#11761) woodworm válasza tzol (#11760) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan recovery módba kerül a routered? Én nem indítás után szoktam lenyomni a reset gombot, ahogy az openwrt-s leírás mondja, hanem lenyomva tartott reset gomb mellett indítom a routert. Így esélye sincs, hogy esetleg kések vele.

Mivel amúgy is itt kerülgettem már az swrt-s bétát, most felraktam. Igaz, hogy win10, de direkt lassan állítgattam és a router türelmesen várta a tftp kliens indulását.

[ Szerkesztve ]

(#11762) sgeza válasza tzol (#11760) üzenetére


sgeza
veterán

Világos. Csak példaként írtam az én esetemet.

(#11763) Mangosztán


Mangosztán
tag

Sziasztok!
Van egy Asus AC58U V3-m( 3 éves), ami néha produkál olyat a Gigás nettel hogy ha pl beállítok 1 vendég wifit, akkor pár nappal később az amúgy 900 Mbit-ből lesz 400 Mbit.
Vagy ha QOS-t állítok be, akkor is ez a jelenség.
Utóbbinál elég kikapcsolni a szolgáltatást, de a Wifinél semmi sem segít, csak az alaphelyzetbe való állítás.
De volt már olyan a sok port forwarding-tól bolondult meg.
Nem egyszer nagyon csúnyán sz..tam már be emiatt :).
A router lenne ennyire fos?
Kb a létező összes Firmware volt már rajta, de a jelenség konstans.

(#11764) Dragon3000 válasza Mangosztán (#11763) üzenetére


Dragon3000
veterán

A qos esetében nincs hwnat, így erőből próbálja megoldani a soc a dolgokat, de gigabithez kevés. A wifi-s dologra nincs ötletem.

(#11765) vargalex válasza tzol (#11755) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy a kolléga is írja, nem kell switch. Azt azért ajánlhatják, mert akkor valóban a router indítása előtt beállítható a PC. Wireshark-on egyébként miért gondolod, hogy bármit látod kellene? Itt a routeren fut a tftp szerver, a PC-n a kliens. A szerver nem hirdeti magát semmilyen formában. Szerintem a TP-Link megoldásával kevered, ahol a router a kliens és keresi a szervert, ami valóban látszik hálózati csomagok formájában...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11766) Mangosztán válasza Dragon3000 (#11764) üzenetére


Mangosztán
tag

Köszi a választ.
Esetleg olyan Asus routert tudsz mondani ami kezeli ezt?
Mondjuk a AC65P?

(#11767) Dragon3000 válasza Mangosztán (#11766) üzenetére


Dragon3000
veterán

Tudomásom szerint minden routernél aktív qos esetén nincs hwnat. Az ac65p ilyen esetben 3-350Mbps-re képes.

(#11768) tr00p3r válasza dkess (#11416) üzenetére


tr00p3r
őstag

Ma megvettem az RT-AX55 router-t és node-nak szánom a AX82U alál. Csak egy gyors kérdés: amikor setupolom az AX55-öt, akkor ugyanazt a két SSID-t (2.4 & 5 GHz) érdemes adni neki, mint a fő router-nek? (Így elősegítvén az otthoni "roaming-ot) Illetve kell egyáltalán ilyet állítani? Megnéztem pár cikket illetve how-to videót, de erre egyik sem tért ki :B :U

(#11769) Anonymus23 válasza tr00p3r (#11768) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem kell semmit sem állítanod, a setup is roppant egyszerű:
1., Elindítod az AX55-t, és setupnál asszem egyéb lehetőségek, és ott beállítod, hogy AiMesh Node-nak szeretnéd konfigurálni, next-next, amíg:
2., Fogja írni, hogy most pedig csatlakozz fel arra a routerre, ami a fő router, és az AX82U menüjében pedig az AImeshnél a Search/Keresésre kattintasz megkeresi magánka és be is állít mindent azonnal
Utána már össze is dughatod kábelen a 2 routert, és megy minden ahogy kell.

Én pl úgy csináltam, hogy az AX55-t ráékötöttem kábelen egy laptopra, azon elindítoittam a setupot, amikor eljutottam odáig, hogy a fő routert csatlakouztassam, akkor pedig az asztali PC-n már meg volt nyitva a router, és ott ment is a keresés...


Vagy itt a képen látható menüben "+ Add AiMesh NOde", de a keresését el tudod indítani a Network Map menüben, a jobb oldalon látható AiMesh ikonra kattintva a jobb szélen lévő infóablakban is.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#11770) tr00p3r válasza Anonymus23 (#11769) üzenetére


tr00p3r
őstag

Köszi, ez így érthető. Lényegében akkor a kliensek nem is érzékelnek változást, és a már a meglvő SSID-khoz csatlakoznak illetve sugározzák, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#11771) Anonymus23 válasza tr00p3r (#11770) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, ez a Mesh lényege többek között, hogy mindenhol ugyanaz a hálózat érhető el.
Gondolom azóta sikerült beállítani. Mindenképpen vezetékes kapcsolat javallott, sebesség és stabilitás miatt. (Fő router LAN --> Node WAN).

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#11772) TeeJay válasza Dragon3000 (#11767) üzenetére


TeeJay
félisten

Én inkább 500-550megabitre emlékszem pppoe mellett, de ha valakinek DHCP-vel megy még többet is bírhat. Tény hogy QoS nélkül van aktív HWNAT akkor meg 1000-es netet ha kimérem se megy 5-6% fölé a prociterhelés :D Természetesen kábeles mérés esetén mert ha wifin mérek akkor a wifi már terheli a procit :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11773) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok,
Asus AX92U routerrel rendszeresen előjövő probléma, hogy egyszercsak a 2.4 GHz WiFi-hez nem lehet csatlakozni, csak a 2 db 5GHz -hez, a telefon hitelesítési problémát ír. Ilyenkor össze-vissza állítgatom a 2.4 GHz WiFi SSID nevét, jelszavát, újraindítom a routert, majd valamitől megjavul. Roppant bosszantó, mert számos készülék csak ezen a frekvencián megy. Jelenleg a legfrisebb gyári firmware van fent: 3.0.0.4.386_44985, de régebben is ugyanúgy előjött ez a probléma. A routerre még 1 db külső táppal ellátott 2 TB hdd is rá van kötve az USB3 portra, amin minimális (max 5db) torrent fut (seed), letöltés mindig max 1 db.

Mi okozhatja ezt a problémát?

(#11774) Alex91 válasza Krilehor (#11773) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg az usb-vel lehet a gond, nem szeresse a 3.0-at… kosd a 2.0-ra, vagy probald ki, hogy egy darabig nem hasznalod rajta a kulso drive-ot!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11775) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy RT-N56UB1 routerem van amivel meg is lennék elégedve viszont az egyik szobában nagyon gyenge a wifi jele (mint az 5G mint a 2,4-es is) - 55nm panel lakásról van szó.
Gondoltam egy külső antennás router megoldhatja a problémámat pl Asus RT-AX55. Erősebb jelet sugároz ez a router az enyémhez képest? Bocsi nem nagyon találtam róla semmit.

Köszi előre is!

(#11776) Dragon3000 válasza TeeJay (#11772) üzenetére


Dragon3000
veterán

Régebben valaki kérdezte és qos mellett 300-350-et bírt az ac65p, de igazából nem is értem minek a qos gigabites net mellett.

(#11777) TeeJay válasza Dragon3000 (#11776) üzenetére


TeeJay
félisten

Ja én csak kinyomtam a HWNAT-ot qos nem volt benyomva úgy ment 550megabit prociból
FTTH-n qos tök felesleges főleg 1000-es netnél
nálam 3PC 4 okostelefon megy DIGI neten és nincs szükség ilyenre :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11778) kezo0 válasza Krilehor (#11773) üzenetére


kezo0
addikt

Csatlakozom az Alex91 által írtakhoz, ez lehet a probléma – azzal kiegészítve, hogy még átdugni sem kell feltétlenül azt a külső HDD-t a 2.0-ás csatlakozóba, mert a router menüjében is átállítható a 3.0-ás port úgy, hogy csak 2.0-ás legyen. Valószínűleg pont azért, ha netán zavarná a 2,4 GHz-es kommunikációt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#11779) Gubek-Einste válasza Bobrooney (#11775) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősebb jelet sugároz ez a router az enyémhez képest?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, előre nem lehet megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11780) tr00p3r válasza Anonymus23 (#11771) üzenetére


tr00p3r
őstag

Köszi, tegnap sajnos már nem jutottam hozzá, de majd ma :K

(#11781) hchefi


hchefi
csendes tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Van egy Asus RT-AX56U fő routerem, és ehhez hozzákapcsoltam AP módban egy Asus RT-AC57U V3-at (kábelen, a WAN portján keresztül). Beállítottam az AP módot a másodlagos routerben. Olyan problémám van, hogy amikor a fő routerhez vagyok csatlakozva a telefonommal, akkor azokat a WIFI-s eszközöket, amelyek az AP-hez vannak csatlakozva, azokat nem érem el. Az AP-hez kötött vezetékes eszközök rendesen elérhetők. IP címek alapján elvileg egy hálózatba tartozik minden (192.168.1.x). Hogy tudnám orvosolni ezt a problémát?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#11783) Krilehor válasza Alex91 (#11774) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi a tippeket (#11778kezo0 Neked is), átdugtam usb2-be, egyelőre most megy a 2,4 GHz-es WiFi. Ez a router bugja vagy az USB3 és a 2,4 GHz-es WiFi nem szereti egymást amúgy sem?

(#11784) blakey válasza Krilehor (#11783) üzenetére


blakey
titán

Lehet is-is, de általában az USB3 összeakadhat a 2,4GHz-el és a BT-al is, ha jó az USB3-as aljzat árnyékolása akkor nem volna szabad, hogy összeakadjon, nálam ilyen probléma nem volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11785) gabro0 válasza vacs (#11782) üzenetére


gabro0
őstag

Kár hogy nincs rá hivatalos Merlin :( Akkor nem az AX58U-t veszem, hanem ezt.

(#11786) Gubek-Einste válasza hchefi (#11781) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem AiMesh hálózatba szervezted az eszközöket?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11787) sgeza válasza gabro0 (#11785) üzenetére


sgeza
veterán

Az AX58U-ra van Merlin.

Szerk.: Ja, hogy azt a 82-re érted?

[ Szerkesztve ]

(#11788) blakey válasza gabro0 (#11785) üzenetére


blakey
titán

AX58U-val is ugyanott vagy, sőt, a Merlin miatt több is, AX82U-m volt AX58U előtt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11789) TeeJay válasza blakey (#11788) üzenetére


TeeJay
félisten

Merlin FW-ben meg van hack-elve a 4x4:4 wifizés?
Vagy hogy tud az 58U többet mint a 82U?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11790) hchefi válasza Gubek-Einste (#11786) üzenetére


hchefi
csendes tag

Az megoldaná a problémát? A vezetékes eszközök most is elérhetőek a fő routerről, csak a vezeték nélküliek nem.
Bevallom 10 perc után abbahagytam az elején az AIMesh-t, mivel az istennek nem akarta a másodlagos routert észrevenni a fő router, hiába volt mindkettőn a legfrissebb firmware. És mivel ígyis-úgyis vezetékkel van összekötve a két router (jelerősség hiányában), így maradtam a kézi konfigolásnál, mert ahogy láttam, az AIMesh az a routerek vezeték nélküli kommunikációjára lett inkább kihegyezve, de lehet, hogy rosszul értelmeztem, szóval tegyetek nyugodtan helyre :)

(#11791) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok valaki akinek AX-82U router-ja van, es aki non-stop bekapcsolva használja LED vilagitás nelkul annak nem kapcsol vissza egy ido után a 5GHz LED? Az egyik szempont amiert ezt a routert választottam az az volt hogy teljesen kitudom kapcsolni a ledeket egy gombbal, erre tesssék random egy ido utan felkapcsolja a LED-et, probaltam már resetet, irtam az Asus-nak, probaltam minden fajta firmware-t semmi se segít, bekapcsolja vissza :W . Ennyi penzert az ember elvárná hogy egy ilyen primitív dolog mukodik rendesen ne keljen mar szigszalaggal leragasztani. Es nem értem miert csak az kapcsolja fel. Koszi aki válaszol

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11792) jozsi252 válasza mSchumi87 (#11791) üzenetére


jozsi252
veterán

Egyértelmű számomra hogy fw hiba. Nekem pont ma jött meg az AX-82U de hétvége előtt nem állítom be, utána tudok nyilatkozni hogy az enyém is ilyen-e.

iPhone 13 Pro Max

(#11793) bala6120 válasza mSchumi87 (#11791) üzenetére


bala6120
senior tag

Csak bootoláskor villannak fel a LED-ek, továbbiakban soha nem villanak fel.
2 frissítéssel ezelőtt naponta egyszer újraindult, az utóbbi 2 frissítéssel megszűnt.
Rendszernapló mit ír nálad olyankor?

(#11794) mSchumi87 válasza jozsi252 (#11792) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Probaltam minden fajta fw-t ugyan ez van mindig, reset is volt mar x-alkolommal. Komolyan nem értem már

bala6120
Random kapcsolt be a led es aztan mar világit amíg ujra ki nem kapcsolom kézileg, nem tudom pontosan milyen ido után azt még nem figyeltem az biztos hogy nem rogton hanem pár ora kell neki. Mit figyeljek a rendszernaploba? Most kikapcsoltam kézileg, kivancsi vagyok mikor kapcsol fel ujra es lesz e valami látszata a naploban.

Sep 8 18:46:08 rc_service: ledg 20285:notify_rc restart_ledg

[kép]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11795) blakey válasza mSchumi87 (#11791) üzenetére


blakey
titán

Elég sok router esetében teljesen kikapcsolhatóak a ledek nem beszélve azokról, amikre CFW is elérhető. Ha csak az 5GHz-es led kapcsol vissza akkor lehet, hogy amiatt, mert elmászik egy másik csatornára, ha minden ok nélkül teszi akkor lehetséges, hogy firmware hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11796) TeeJay válasza mSchumi87 (#11791) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P is felvillan ha magától újraindul a router bár az évente 1x van vagy áramszünet esetén, vagy ha wifin csatornát váltok akkor.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11797) bala6120 válasza mSchumi87 (#11794) üzenetére


bala6120
senior tag

Vezeték nélküli - Általános fülről tennél be képet?

(#11798) mSchumi87 válasza TeeJay (#11796) üzenetére


mSchumi87
senior tag

De nekem nem villan fel hanem mar világit is amig ki nem kapcsolom ujra, es ezt minden este megtenni kicsit idegesito, ha mar van olyan funkcio rajta hogy kikapcsolja az osszeset :)

bala6120: erre gondoltal?
[kép] [kép]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11799) blakey válasza mSchumi87 (#11798) üzenetére


blakey
titán

Használj fix csatornákat és a 100-as csatorna pont olyan, amiről bármikor elmászik a router, ha időjárás-radart érzékel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11800) mSchumi87 válasza blakey (#11799) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Es melyiket érdemes használni? Neten ilyesmit találtam hogy ezekbol erdemes választani: 36, 40, 44, 48 ez mennyire igaz manapság még? :R

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.