Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Intruder2k5 válasza adabo (#11050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Egy gyors keresés eredményeképp olyat találtam, hogy a WiFi-vel kapcsolatos a dolog, valami átviteli probléma miatt elvesznek keretek, amiket a lehetséges időn belül nem tud újraküldeni a router, így üríti a puffert. Sok WiFi hálózat van a környéken? Esetleg próbálj meg csatornát váltani, hátha kevesebb lesz az ilyen bejegyzés. Bár elvileg nem okoz semmilyen problémát.

(#11052) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Vettem egy új RT-AX92U routert, amivel bármit csinálok, a WAN pirosan világít.
már 3 különböző kábellel próbáltam, de semmi, googleben nem találtam semmi tippet.
a ZTE ONT érzékeli hogy van dugva valami a LAN1be, ha a router WAN portjából átdugom a LAN portba a kábelt akkor felvillan a LAN led a routeren is....

Ez így kuka, vagy van valami spec dolog amit elfelejthettem? (igazából nem tudom miben reménykedem :D , vicc hogy semmi sem mehet egyszerűen)

(#11053) MaCS_70 válasza Drenadar (#11052) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nehéz lesz kitalálni, hogy mi nem stimmel, ha nem tudjuk, hogy mi van beállítva.

Az, hogy "bármit csinálsz", azért nem éppen szabatos helyzetleírás...

Honnan tudjuk, hogy mit felejtettél el?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11054) Drenadar válasza MaCS_70 (#11053) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát IZÉ.

A router oldala szerint nincs bedugva a kábel a WAN-ba.
Pedig be van. A modemen nem változtattam semmit, esetleg hogy átdugtam LAN1 <> LAN 2. Power off/on.

Routert reseteltem egyszer, mert egy oldalon azt írták az megoldhatja. nope.

a router oldalán nem nyomkodtam semmit, azt hittem, ha nem érzékeli a WANt, akkor felesleges, szal minden gyári értéken. A router az alapértelmezett router állapotban van, tehát nem AP és hasonlók.

(#11055) Gubek-Einste válasza Drenadar (#11054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú neted van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11056) MaCS_70 válasza Drenadar (#11054) üzenetére


MaCS_70
félisten

A "Kábel nincs csatlakoztatva" üzenet nem feltétlenül a kábel fizikai hiányára utal, hanem arra, hogy az adott WAN-porton nem jön értelmezhető adatfolyam. Én is elég sokat láttam ezt a hibaüzenetet egy nem megfelelően konfigurált LTE modem mögött.

Amint Gubek-Einste írta, tisztázandó, hogy mi jön ki az ONT-ból és mi van beállítva a router WAN-fülén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11057) Drenadar válasza MaCS_70 (#11056) üzenetére


Drenadar
veterán

nah tök jó ezt olvasni :D én szó szerint értelmeztem.
[kép]
ezt mutatja a router

és Digitől van internet, nem rég( egy hete) bekötött optika.
(ma másik előző asus routerrel még működött minden)

(#11058) MaCS_70 válasza Drenadar (#11057) üzenetére


MaCS_70
félisten

És az ONT valóban PPPoE netet továbbít modem (bridge) módban?

Ha átteszed a routeren a WAN-t DHCP-re, akkor mi történik?

MaCS

UI: Az UPnP-t pedig felejtsd el! (Hacsak nem tudod pontosan, hogy mit csinál, és miért kell ez Neked...)

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11059) Drenadar válasza MaCS_70 (#11058) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen az tuti bridgeben van. A többi meg alap beállítás, de mindjárt kipróbálom

Hogy teszem át a want dhcpre?

Ott a választások a ppoe helyett
Autó Ip, static Ip, ppoe, pptp és l2tp

[ Szerkesztve ]

(#11060) Drenadar válasza MaCS_70 (#11058) üzenetére


Drenadar
veterán

Ha auto ipre teszem, akkor ki írja hogy az isp nem jól van beállítva, vagy ilyesmi.

(#11061) Drenadar


Drenadar
veterán

nah ez fura, egyszer csak át állította magát fehérre.
A logban valami timeout volt, és most én bizisten nem állítottam rajta semmit se.

remélem most már menni fog :) köszi mindenkinek :D

(#11062) Imi1981


Imi1981
veterán

Megint kérdeznék. Már kb két hete használom elégedetten a 65p - t. Nekem az első beallításnál 192.168.80.1 lett az IP címe a routernek. Ez problémát jelent valamiben? Nem vettem észre semmit csak gondolkodtam, hogy minden routeremnek eddig 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 volt az IP címe és most fura ez a 192.168.80.1 . Ha nincs jelentősége nem piszkálom de gondoltam azért megkérdezem.

(#11063) Gubek-Einste válasza Imi1981 (#11062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmilyen jelentősége sincsen, sem előnyöd, sem hátrányod nem származik belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11064) Imi1981 válasza Gubek-Einste (#11063) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké köszi.

(#11065) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,
Asus RT-AC65P-n bekapcsoltam a Samba megosztast korabban es latom is a filerendszert telefonrol, viszont nem enged tovabb mert jelszot ker (amit persze nem tudok). Ezt a jelszot hol tudom megvaltoztatni ?

(#11066) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Asus AC Mini (CD6). Megpróbáltam beállítani a DNS-t egy adguard home-osra (RPI-n) üzemeltetem. Felvettem az adguard home ip címét a LAN/DHCP szerver/DNS szervernél. Viszont a lokál gépen azt látom, hogy a Primary DNS-nél ott van az adguard home, Secondary DNS-nél viszont ott van a router címe is.
Ugyebár így nem megy az adguardos szűrés. Hogy tudom ezt megoldani?

Előre is kösz!

(#11067) tt_to válasza Vegha (#11065) üzenetére


tt_to
tag

Nekem nem ilyen routerem van, de gondolom a menü valami hasonló nálad is, ez alapján szerintem megtalálod.

[1]
[2]
[3]

[ Szerkesztve ]

(#11068) Vegha válasza tt_to (#11067) üzenetére


Vegha
senior tag

Ja, en is erre gondoltam, de vegul nem itt volt a kutya elasva. Leirom hatha masnak is szuksege lenne ra:
tcmd es a network plugin-je legyen telepitve az android telefonra. Ha a routeren mar engedelyezve van a Samba megosztas (az eszkoz nevet latod a telefon halozati meghajtoi kozott), akkor azon a konyvtaron kell egy hosszu gombot nyomni, majd Properties: itt lehet megadni azt a fiokot, amit a routeren beallitottal hogy hozzaferjen a megosztott lemezhez. Kerni fog valami Master jelszot, amirol fogalmam sem volt, beallitottam mint uj jelszo es azota megy mint a karikacsapas : )

(#11069) sgeza válasza Vegha (#11068) üzenetére


sgeza
veterán

A master jelszó független magától a samba megosztástól. Az az elmentett fiók adatokat védő titkosítás kódja, amit ekkor adsz meg, hogy mi legyen. Ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#11070) Vegha


Vegha
senior tag

igen, valami ilyesmi lehet.

(#11071) MaCS_70 válasza Drenadar (#11060) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az "ISP nincs megfelelően konfigurálva" egy régi nagy kedvencem. Elég sokat nézegettem már a képernyőn, csoda, hogy nem égett be. :)

Őszintén szólva nem is értem, hogy mit takar. Kedves szokása azonban, hogy nálam 10-15 perc után mindig elmúlt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11072) Dragon3000 válasza Vegha (#11065) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a médiaszervert engedélyezted, akkor az USB alkalmazás/Szerverközpont/Hálózati hely (Samba) megosztási központ részen, az Alkalmaz alatt baloldalon van egy + jel, arra nyomva tudsz létrehozni fiókot és a fiókot kiválasztva megtudod adni a meghajtón, hogy mikhez férjen hozzá és utána Engedélyek mentése.

(#11073) mmmilan


mmmilan
csendes tag

Sziasztok!

Az RT-AC65P routeremen most 2019 decemberi Vargalex-féle OpenWRT van. Ezt szeretném frissíteni 21.02.0-rc3-ra, lehetőleg a beállítások megtartásával.

Ha Luci-nak beadom sysupgrade-re openwrt-21.02.0-rc3-ramips-mt7621-asus_rt-ac65p-squashfs-sysupgrade.bin fájlt, akkor:
"Device asus,rt-ac65p not supported by this image Supported devices: asus,rt-ac65p - Image version mismatch: image 1.1, device 1.0. Please wipe config during upgrade (force required) or reinstall. Reason: Config cannot be migrated from swconfig to DSA Image check failed.
The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform."
Ééés innentől nem merem force-olni.

Ha lentebb adom az igényeim (sysupgrade helyett wipe), és feltöltöm az openwrt-21.02.0-rc3-ramips-mt7621-asus_rt-ac65p-squashfs-factory.bin-t, hogy kiadjak egy
mtd-write -i /tmp/openwrt-21.02.0-rc3-ramips-mt7621-asus_rt-ac65p-squashfs-factory.bin -d linux
parancsot, akkor realizálom, hogy nincs is mtd-write, csak mtd, de nem merem kiadni a
mtd -r write /tmp/openwrt-21.02.0-rc3-ramips-mt7621-asus_rt-ac65p-squashfs-factory.bin linux
parancsot...

Valaki meg tudná erősíteni, hogy a sysupgrade megy/nem megy, illetve hogy jó lesz az az mtd is mtd-write helyett, tudva azt, hogy már OpenWRT van rajta? Esetleg másképp kellene frissíteni?

Előre is köszönök minden segítséget!
Milán

(#11074) Gubek-Einste válasza mmmilan (#11073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább itt kérdezzél rá erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11075) vargalex válasza mmmilan (#11073) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

sysupgrade -nf /tmp/openwrt...

parancsot használj.

Alex

(#11076) mmmilan válasza Gubek-Einste (#11074) üzenetére


mmmilan
csendes tag

Igazad van, itt pont ugyanezt kérdezte vki. Köszönöm a tippet!

(#11077) mmmilan válasza vargalex (#11075) üzenetére


mmmilan
csendes tag

Köszönöm,
sysupgrade -n -F /tmp/openwrt-...-sysupgrade.bin
formában működött.

(#11078) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#11066) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Mit állít a WAN/"WAN DNS beállítás"/"Automatikus csatlakozás a DNS szerverhez"?
A LAN/"DHCP szerver"/"DNS szerver"-nél vettem fel a 192.168.0.199 címet, ami az Adguard home címét. Ez így jó?

Csak azért, mert a laptopomon ezt látom:
( nmcli dev list || nmcli dev show ) 2>/dev/null | grep DNS
IP4.DNS[1]:                             192.168.0.199
IP4.DNS[2]:                             192.168.0.3
A 192.168.0.3 a routerem címe.

(#11079) Gubek-Einste válasza Tarokk79 (#11078) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

WAN-nál az kerül beállításra, hogy a router melyik DNS szerver felé indítsa a lekérdezést de ha nincsen a LAN-nál beállítva más cím akkor csak a router címe lesz kiadva a kliens eszköznek.
A LAN-nál beállított címet a kliens eszköz közvetlenül megkapja a beállított címet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11080) Vegha válasza Dragon3000 (#11072) üzenetére


Vegha
senior tag

Igen, igy sikerult vegul megoldanom, koszi.

sgeza: ezt a master jelszot a router vagy a kliens oldali alkalmazas kezeli ? Egy napos hasznalat utan az oruletbe kerget: kb. minden zeneszam lejatszasa utan keri hogy irjam be. Agyrem. Ami furcsa, de ebben meg nem vagyok biztos, hogy ugy tunik, mintha a telefon kepernyozarjaval lenne kapcsolatban, mert sokszor csak akkor keri a master jelszot, amikor lezart a kepernyo. Raadasul ilyenkor a bt hangfallal is bontja a kapcsolatot a nyomorult - szoval total hasznalhatatlan igy arra a celra, amire en szeretnem (zenehallgatas).

(#11081) Tarokk79 válasza Gubek-Einste (#11079) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Ha jól értem akkor a wan dnsnél kellene beállítanom az adguard home-ot, mert különben megkerüli a forgalom őt.

(#11082) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok!

Van egy asus RT-AC57U routerem és egy prtelekomos netem. Nem kellene bajnak lennie mégis van a net csupán 200 megás. A routeren az utolsó gyári firmware van kb havontra újra van indítva de rendszeres, hogy az 5G-s hálózaton nincs internet. Mindeközben a 2,4-esen vígan van. A hálózat maga stabil csak a netre felejt el kilátni. Bármi ötlet?

(#11083) sgeza válasza Vegha (#11080) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt a TC-ben állítod be, de egyébként nem kötelező. Kapcsold ki!

(#11084) Vegha válasza sgeza (#11083) üzenetére


Vegha
senior tag

Ok, meg is talaltam, koszi.

[ Szerkesztve ]

(#11085) Oldman2


Oldman2
veterán

Vettem nemrég egy Asus RT-AC57U v.3 routert és ma érkezett egy ASUS ZenWiFi AC Mini(CD6) két pakkos csomag.

A Mesh WiFi beállításával kínlódok.

Ethernet Backhaul-t szeretnék beállítani.

A két CD6-osből az egyiket CD6R -ként, a másikat CD6N-ként látja a Router.

A CD6R WAN portját csatlakoztattam a LAN-ra, ezt sikerült szépen beállítanom, megy a 2,4 és az a5GHz-es sáv is.

A CD6N-en csak LAN1 és LAN2 csatlakozó van, ezt a LAN1-en csatlakoztattam a LAN-ra.

A Router "Add AiMesh Node" pontjában megjelenik, de hosszabb molyolás után az alábbi hibaüzenetet kapom.

A Node a WPS gomb nyomvatartása mellett került újraindításra (ez elvileg a gyári új állapot).

Mit ronthatok el?

(#11086) dkess válasza Oldman2 (#11085) üzenetére


dkess
őstag

Ez alapján nem jutottál végül semmire: [link] ?

(#11087) Oldman2 válasza dkess (#11086) üzenetére


Oldman2
veterán

De, köszi, végül sokadik nekifutásra (ugyanúgy) végig ment az eszköz felismerése.

Átállítva mindkét ZenWiFi eszközt Ethernet-re, összeállt a Mesh WiFi rendszer.

Frissítettem mindhárom eszközt (ténylegesen csak a CD6-okat kellett) és egy Reboot után megy minden szépen.

(#11088) Oldman2 válasza Oldman2 (#11087) üzenetére


Oldman2
veterán

Kivettem a Switch-et a hálózatból, és ez a kiépítés lett most megvalósítva:

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#11089) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok, az asus ruter ben regisztrált DDNS szolgáltatásnak, létezik, windowsos frissítő programja, vagy webes felületről, lehet konfigurálni? (nem a ruteres felületre gondolok.)

(#11090) Intruder2k5 válasza Csabesz666 (#11089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem létezik és nem lehet. Az a domain routerhez van kötve, frissítéskor a router elküldi többek közt MAC címét is, és talán még a board ID-t is. Ha lecseréled a routert, akkor is töröltetni kell az ASUS support-al, ha másik routerrel szeretnéd tovább használni.

(#11091) gabro0


gabro0
őstag

Az elébb random újraindult az AX58U-m :F CPU 65°C-os, 386.2_6 verzióju Merlin van fent, logban semmi bejegyzés nem volt újraindulás előtt, igaz csak notice szinten volt a naplózás, most átállítottam all-ra.

(#11092) daver88


daver88
aktív tag

Mást is szivatott már az Asus garanciális eljárása? Konzolvilágban vásárolt és az asushoz rajtuk keresztül visszajutatott (állításuk szerint május 21-én) router javítása/cseréje most már húzodik több, mint egy hónapja. Persze senki sem tud/akar mondani semmit. Telefonon érdeklődve hárítás a KV részéről - hogy ők is várják vissza, e-mailre meg nem válaszol senki...

(#11093) Intruder2k5 válasza daver88 (#11092) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt kérdezz rá, hogy milyen jogok illetnek meg: Garancia kérdés, fogyasztóvédelem

(#11094) daver88 válasza Intruder2k5 (#11093) üzenetére


daver88
aktív tag

olyan helyen doglozok, ahol mi is foglalkozunk garanciális javítással, de ha mi ilyet megengednénk magunknak, akkor már rég bezártak volna minket...Nyilván a "törekvés" megvolt a részükről, mivel elküldték - na de ennyi idő alatt azért na...

a kérdés arra irányult volna, hogy másnál is ilyen hosszadalmas volt-e a javítás...

(#11095) Apucy01 válasza daver88 (#11094) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia!
Nem router hanem vga volt pár éve aPCX vásároltam hibás lett 2 hét után háztól házig garival visszaküldtem majd ők az ASUS nak és 3 hónapig ültek rajta és ugyan azt a terméket visszaküldték a PCX nek hogy semmi baja müködik a srácok megnézték és ugyan úgy nem adott képet és ők küldtek egy másika...

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#11096) MaCS_70 válasza daver88 (#11092) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus routerek esetében ez sajnos nem kirívó eset. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11097) sgeza válasza daver88 (#11092) üzenetére


sgeza
veterán

Ha eltelt egy hónap, akkor nem kell elfogadnod a javítást, kérhetsz újat is vagy a vételárat vissza. Ennek azért nézz utána ha érdekel, de tudtommal így van.

(#11098) daver88 válasza sgeza (#11097) üzenetére


daver88
aktív tag

sajnos az aktuális jogszabály csak a 2021.01.01 utáni vásárlásokra mondja ki ezt, visszamenőleg nem érvényes. Azért írok még egy mailt, cc-be az illetékes szervekkel, hátha...

köszi az infókat mindenkinek, nem lettem túl optimista :))

(#11099) sgeza válasza daver88 (#11098) üzenetére


sgeza
veterán

Amire én gondolok, az emlékeim szerint régóta érvényben lévő jogszabály, érdemes utánanézni a biztonság kedvéért!

[ Szerkesztve ]

(#11100) Drenadar


Drenadar
veterán

nah wifin ez már jó mérés, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.