Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) vinek


vinek
csendes tag

Hozzáértőktől kérdezném, hogy ez ennek a folytatása?

(#11302) woodworm válasza vinek (#11301) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, az új buildek a megára kerülnek fel.

(#11303) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

AC-57U, gyári FW-re.
Meg tudom azt csinálni, hogy tiltom a YouTube-t ?
Ha igen hogyan, és tudom-e a tiltást korlátozni a hálózaton lévő 1-2 eszközre, vagy csak komplett lehet, ha lehet?

(#11304) Gubek-Einste válasza gyulazsolti (#11303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik verzió? v1 vagy v2/v3?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11305) gyulazsolti válasza Gubek-Einste (#11304) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

V1, [kép]

(#11306) vinek válasza woodworm (#11302) üzenetére


vinek
csendes tag

Köszönöm

(#11307) ExHDD


ExHDD
csendes tag

Az én problémám remélem megoldódott, nem router gond volt, végülis csak a Digi HG6544C eszköze adta meg magát.

Pechemre mikor közvetlenül kliensről csatlakoztam, pont hosszabb ideig volt jó, egész éjszaka stabil kapcsolat volt.
Utána router logjában feltűnt, néha a routeren keresztül is van egész éjjel stabil kapcsolat, néha 1-2 percenként eldobja. Próbaként bekötöttem egy másik routert, azzal ugyanez. Ezek után hajlandó volt a Digi elismerni, hogy mégse az én eszközömben van a hiba és az általuk kihelyezett HG6544C volt a hibás. Jöttek, kicserélték egy ZTE eszközre, lassan 24 órája nem volt szakadás.

Köszönöm az ötleteket, segítségeket! :R

(#11308) rErEaT válasza woodworm (#11302) üzenetére


rErEaT
senior tag

csak nekem nem frissül le 5.1.2ről?

webui-n próbáltam, sshzni kellene esetleg?

(#11309) szaboi6512 válasza rErEaT (#11308) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem volt már olyan hogy 2x kellett megcsinálni, mire jó lett.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#11310) rErEaT válasza szaboi6512 (#11309) üzenetére


rErEaT
senior tag

oh másodszorra sikerült, köszi :)

(#11311) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Van egy AC65P routerem érdeklődnék, hogy a stock fw tud olyat, hogy egy adott időpontban szakitsa meg a kapcsolatot, ugye a jó öreg rezes netnél napi szakadás van jó lenne ha egy adott időben történne.

Köszi

(#11312) guriga01


guriga01
csendes újonc

Sziasztok!
Most már tényleg tele van a t....-öm :W !
Már korábban is panaszkodtam egy RT-AX92U routerre. Akkor a forgalmazóval kicseréltettem, arra gondoltam, hogy magával az eszközzel van probléma!
Megjött az új router - szintén RT-AX92U. A hiba szintén előjött, miszerint ha valamilyen feladatot küldök a routerre (pl.: Download Mester megnyitása, vagy letöltés küldés a programra, vagy ha csak simán megnyitom a FTP kapcsolatot), vagy csak random megszakad a net kapcsolat.
Felvettem a kapcsolatot megint a forgalmazóval, hogy a problémám még mindig fenn áll. Azt tanácsolták, hogy a külső wincsiket tegyem aktív eszközre, ami meg is tettem, de sajnos nem javult semmit!
Segítsen már valaki aki szintén RT-AX92U routert használ, hogy nála is előfordunak ezek a hibák, mert nem akarom elhinni két eszköz is rossz lehet, lehet nálam van valami rosszul beállítva.
Az eszközön a legfrissebb fw fut.
Köszönöm :R

(#11313) Sanyi.mTs válasza sittes79 (#11311) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Esetleg napi ütemezett restart?

(#11314) woodworm válasza rErEaT (#11308) üzenetére


woodworm
veterán

Bocsi, nem láttam a kérdést! Nekem gyári volt előtte, rögtön recovery-vel raktam rá.

(#11311) sittes79
Úgy tudom van cron a gyári fw-n is, ssh-n megadhatod a napi rebootot.

(#11315) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Van egy problémám amiben szeretném a segítségeteket kérni.
Egy RT-AC68U routerem a kertben szolgál ki mesh nodeként és van egy Hunter öntözésvezérlő autómatám wifin lógna rajta 2,4GHz-n.
A vezérlő pár napja napi többször incorrect passwoedot dob, hiába próbálkozik folyamatosan újra.
Router újraindítás után megjavul. Lent használok Laptopot és Android telefont 5GHz-n de nem olyan hosszú időre, stabil a kapcsolat.
Szerintetek mi lehet, mivel próbálkozzak?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11316) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#11315) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Más eszköznek nincsen gondja a 2.4 GHz-es wifi-vel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11317) Bacusuz válasza Gubek-Einste (#11316) üzenetére


Bacusuz
őstag

csak angol abc igen és csak ez lóg rajta

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11318) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#11317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki kellene próbálni, hogy más eszközzel is ez-e a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11319) Bacusuz válasza Gubek-Einste (#11318) üzenetére


Bacusuz
őstag

Holnap indulok külföldre, már nincs lehetőségem erre.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11320) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!

Egy Asus AC65P routerről van szó, gyári szoftverrel.
A mai napon megszakadt az internet kapcsolata.
Az internet kábel laptopba dugva teljesen jól működik.
A routerbe dugva, a router vagy azt írja ki, hogy nincs kapcsolatot, vagy azt, hogy az ISP DHCP nem működik megfelelően.
Csináltam gyári visszaállítást, nem oldotta meg a problémát.

Hogyan tudom megoldani ezt a problémát?

(#11321) afi0903 válasza afi0903 (#11320) üzenetére


afi0903
aktív tag

A rákötött, lefagyott Raspberry Pi okozta a gondot.
Az újraindításával megszűnt a gond.

(#11322) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. Most próbálgatom beállítani az Openvpn servert a routeremen. Hogyan tudom leellenőrizni hogy működik e és elrejti e az IP címemet.

(#11323) bogabi válasza lasse001 (#11322) üzenetére


bogabi
senior tag

Hogy érted, hogy elrejti az IP címedet? A routerben lévő OPVPN szerver arra jó, hogy bárhol is vagy a világon, ha bekapcsolod a kliens a gépeden, olyan, mintha otthon lennél a router mögött. Vagy az a cél, hogy úgy nézzen ki a forgalmad, amit a kliensről indítasz, mintha otthonról menne? Nekem ugyan egy régi RT-N66U routerem van, de ott - ha jól emlékszem - nincs olyan opció a VPN szerver konfigjánál, hogy a kliens web forgalmát a routeren engedje keresztül. De lehet, rosszul emlékszem.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#11324) Yeffy


Yeffy
veterán

jol latom, hogyha a routeremet, illetve a rakotott RPi-t szeretnem tavolrol elerni, pl utazaskor a laptopomrol, ezt kell kovetnem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11325) lasse001 válasza bogabi (#11323) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Köszi. Igazad van. Én zavarodtam össze. :DD

(#11326) Avicularia válasza bogabi (#11323) üzenetére


Avicularia
veterán

Arra Instant Guard-ot kell használni, már amelyik asus router megy vele. [link]
Mintha otthonról neteznél.

(#11327) Tamarel válasza Avicularia (#11326) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem szükséges, mert mindegyik vpn tudja.

(#11328) bogabi válasza Avicularia (#11326) üzenetére


bogabi
senior tag

rosszul tudtam, van benne opció, hogy a kliens is a router netét használja: client will use VPN to access: local network only VAGY Internet and local network

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#11329) Avicularia válasza Tamarel (#11327) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem , de két kattintással beállítható kb. Ha másra nem akarod használni. Én is csak erre szoktam, hogy úgy tűnjön mintha otthon lennék mikor kell, aztán mégse :D

(#11330) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Az utóbbi időben problémásabb volt a netkapcsoaltom, nehezebben töltött be akár egy weboldal is, mintha kapcsolatot nehezebben tudott volna létesíteni.
A routeremben naplójából rengeteg (néhány másodpercenként) "BA - Send ADDBA request" sor látható, tudja valaki, hogy mi ez és ha gond, mi állhat mögötte?

(#11331) Yeffy válasza Yeffy (#11324) üzenetére


Yeffy
veterán

senki? :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11332) Gubek-Einste válasza Yeffy (#11324) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvető igen: DDNS, HTTPS és "Webhozzáférés engedélyezése a WAN-ról" de inkább VPN használata lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11333) Yeffy válasza Gubek-Einste (#11332) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem. igazabol csak addig akarnam "kiengedni", amig hazautazok nyaralasra hamarosan 3 hetre, utana vissza tudom csinalni.

a VPN-t gondolom arra ertetted, h nem igazan biztonsagos ez a moka? ha igen, van megbizhato ingyenes VPN ami ajanlot erre a celra? pl OpenVPN?

disclaimer: nem szarragoskodasbol kerdezem az ingyenest, de 3 hetre feleslegesnek erzek fizetos szolgaltatast beroffenteni. de persze tevedhetek. amugy van ProtonVPN fiokom, azzal megoldhato, vagy "home-made" szolgaltatas kell hozza?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11334) MaCS_70 válasza Yeffy (#11333) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem teljesen tiszta, hogy mit értesz ingyenes VPN alatt, de egy OpenVPN-kapcsolat létesítése az otthoni hálózatoddal (tehát nem szolgáltatói VPN-ről beszélünk) az nyilván ingyenes és az OpenVPN a jelenlegi ismereteink szerint nem kompromittálódott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11335) Yeffy válasza MaCS_70 (#11334) üzenetére


Yeffy
veterán

nem nagyon ismerem ezt az OpenVPN-t meg, ezert tunhetett zagyvanak a kerdesem.
de akkor atfogalmazom.

ha jol ertem, OpenVPN alapon egy privat VPN kapcsolat letrehozhato a routerem es (mondjuk) a laptopom kozott, amivel mar biztonsagosabb lesz a kommunikacio, jol ertem? korabban azt gondoltam, h ez az OpenVPN is valami fizetos-fele szolgaltato, mint a Nord/Proton/TunnelBear/akarmi.

ha igen, a kapcsolat felepitesenek menete gondolom az lesz, hogy csatlakozni a routerhez a konfiguralt belepesi adatokkal, majd onnantol ugy fog mukodni, mintha az otthoni LAN szegmensen ulne a gepem, tehat a Samba/fajlkezelo is ugyanugy fog mukodni, jol sejtem?

valamint onmagaban a VPN felallitasa eleg, vagy van meg mas, ajanlott biztonsagi protokoll, amit erdemes beallitani? pl a korabban emlitett DDNS.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11336) MaCS_70 válasza Yeffy (#11335) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan!

Az OpenVPN egy műszaki megvalósítása a VPN-nek. Fizetős szolgáltatók is használják, de nagyon népszerű teljesen privát felhasználásra is, mivel ingyenes, elterjedt és biztonságos.

A jelenlegi Asus routerek jellemzően olyan szinten ismerik, hogy kliens és szerver is létrehozható bennük, de szerver a legtöbb NAS-ban is van, ingyenes kliens pedig van Windowsra is, nem is beszélve a Linuxról és az Androidról (gondolom, IOS-re is) meg a Raspberry-ről.

Nálam például a nagy család minden lakhelyén be van állítva a routeren úgy, hogy mindenhonnan látjuk a többi hálózatot, mintha csak ott ülnénk egy helyi gép előtt -- természetesen jól beállítható jogosultságokkal.

Az is megoldható, hogy magát a netkapcsolatot is a VPN vigye át. Jó példa erre az, hogy az otthoni netelőfizetésemhez kapcsolódnak olyan szolgáltatások, amelyek kifejezetten ahhoz az előfizetéshez járnak. Így viszont akár egy vidéki családtagtól, akár a telefonomról meg tudom oldani azt, hogy úgy csatlakozom az otthoni szerverhez, mintha a netkapcsolatom is ott lenne, tehát működnek a helyhez kötött szolgáltatások. (Az persze más kérdés, hogy ezt nem minden szerződés engedi meg!)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11337) Yeffy válasza MaCS_70 (#11336) üzenetére


Yeffy
veterán

koszonom az osszefoglalot! akkor ez lesz az, amit nekem be kell allitanom.

keresek leirast, hogyan kell konfiguralni, de akkor lenyegeben a routeren kell beallitani a VPN szervert, a mobilomon illetve a laposomon meg kliensoldali alkalmazassal be tudok lepni kulsos halozatrol, ugye? remelem, nem tul maceras a felkonfiguralasa.

Jó példa erre az, hogy az otthoni netelőfizetésemhez kapcsolódnak olyan szolgáltatások, amelyek kifejezetten ahhoz az előfizetéshez járnak.
ha nem vagyok indiszkret, kerhetek egy-ket peldat, h mire gondolsz?

illetve, ha meg arra tudnal valaszolni, h ha a VPN-t belovom, akkor mar gondolom DDNS es tarsaira nincs szukseg, nem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11338) MaCS_70 válasza Yeffy (#11337) üzenetére


MaCS_70
félisten

Példa: Egy haver rendszeresen nézett olyan sportközvetítéseket, amelyek az én TV/netszolgáltatóm csatornáin nem voltak elérhetőek. Az ő szolgáltatója viszont neten is engedte ezeket. A haver csatlakozott nálam a netre a telefonján, rácsatlakozott az otthoni VPN-jére, és nézte a meccset.

A DDNS azért nagyon ajánlott, mivel az otthoni routert azért el kell érned, nemde? A jó hír, hogy az Asus routerek kiváló saját DDNS-t is nyújtanak.

A konfigurálás egyszerű, a közeli múltban többször le is írtam itt vagy a sima "Melyik routert?" topicban -- keress rá! Az "ovpn" kifejezés biztosan szerepel benne.

Meg is találtam, itt van:

Ha a routert (saját hálózatodat) akarod kintről elérni:
- Feltételezem, nem fix IP-n vagy, úgyhogy csinálsz magadnak a WAN/DDNS fülön egy DDNS-címet -- az asuscomm.com remekül működik!
- Létrehozol egy OpenVPN szervert a routeren. A portszámot érdemes valami 50000 fölöttire állítani, egyébként emlékeim szerint elég jók az Asus gyári beállításai. (TUN, UDP, TLS, ne csak jelszavas azonosítás legyen, stb.)
- Az Export gombbal elmentesz egy .ovpn fájlt.
- Ezt a fájlt importálod a kívánt OVPN-kliensedben, címként meg a DDNS-címet adod meg.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11339) Yeffy válasza MaCS_70 (#11338) üzenetére


Yeffy
veterán

igy mar ertem, mire gondolsz. otletes megoldas, tetszik.

koszi szepen a kis leirast, akkor DDNS + OVPN kombot beallitom a hetvegen, ha lesz meg kerdes, jelentkezem.

meg a Diversiont akarom kiprobalni, hogy mukodik, ha az is jol megy, akkor nem is kell RPi-t vennem, hanem tenyleg egy kis mindenes lesz a kicsike. :C

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11340) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy RP-AC55 repeatert.
A fő, amire venném, hogy sokszor gyenge a jel a hotelekben nyaraláskor és azt lenne jó felerősíteni. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek arra megfelelhet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11341) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#11340) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdés, hogy milyen azonosítás használnak a szállodákban mert ha valami komolyabbat abban az esetben nem tudod hasznáni a repeater-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11342) Bacusuz válasza Gubek-Einste (#11341) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ahol most vagyok ott először be kellett írnom pár adatom és adott emailen egy kódot. Minden eszközzel evvel tudok belépni. Ha nem erre gondoltál azt hol tudom megnézni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11343) Multibit válasza Bacusuz (#11340) üzenetére


Multibit
veterán

Egy repeater akkor használható, ha olyan helyre rakod, ahol még kellően erős a jel. Tehát, ha a hotelszobában már használhatatlanul gyenge, és oda teszed, akkor nem leszel vele kisegítve.

(#11344) Bacusuz válasza Multibit (#11343) üzenetére


Bacusuz
őstag

van pár hely ahol 4-es jelszint és konnektor is van. Ahol épp neteznénk gyengébb, van ahol 1-2 között.
Sajnos több helyen voltunk mostanában ahol ilyesmit tapasztaltunk. Ha van az ssid hez tartozó jelszavam akkor tudom minden esetben erősíteni, vagy függ az azonosítás fajtájától amit korábban írtál?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11345) dkess válasza Bacusuz (#11344) üzenetére


dkess
őstag

Nem, repeater erre a célra (sem) nem jó.

(#11346) Bacusuz válasza dkess (#11345) üzenetére


Bacusuz
őstag

Bármi jó lehet ami mobil és működhet erre a célra?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11347) Bacusuz válasza Bacusuz (#11346) üzenetére


Bacusuz
őstag

Sorry ugy ertettem, hogy van erre a célra bármi megoldás szerintetek?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#11348) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#11342) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre gondoltam, sajnos ebben az esetben nem tudsz javítani a helyzeten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11349) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#11346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos te ezen a helyzeten nem tudsz javítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11350) Bacusuz válasza Gubek-Einste (#11349) üzenetére


Bacusuz
őstag

kár, azért köszönöm a válaszokat

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.