Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) Myers válasza HSM (#10549) üzenetére


Myers
senior tag

Pontosan milyen lapod van? Ja, látom. DS3R.

Amúgy meg csak este szoktam bekapcsolni, általában 1*. :) De jó ötletnek tűnik amit mondasz.

http://www.muszaj.hu/

(#10552) lezso6 válasza sadams (#10550) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak 3 fázisra osztódik el az áramerősség (Amper), emiatt melexik, illetve instabilabb a fesz, szal szvsz nem ajánlott 3 fázisúba tuningolni, mert rövid időkre kaphat a proci nagy feszeket (tuningnál), mert agyon van terhelve a 3 fázis.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10553) Petiqe


Petiqe
tag

Sziasztok,bocsi ha volt már de P5K3 deluxbe van vkinél olyan hogyha bizonyos foglalatba teszi a ramokat akkor nemhajlandó a gép bekapcsolni ? ha másikba teszed akkor meg felpörög minden de szintén semmi (ocz 1600os ramok).Ha kiveszem az összes ramot akkor azt csipogja hogy memory hiba van. Valami ötlet ?

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#10554) sadams válasza lezso6 (#10552) üzenetére


sadams
tag

Ez igaz az alapfeszes tuningra is? 2.4Ghz-en ugyanúgy vdroppol.

Ha lehetne sem erőltetném fentebb, mert minek? De ezekben a procikban azért van rendesen tartalék, alap fesszel meg miért ne tegyem.

(#10555) lezso6 válasza sadams (#10554) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Teljesen mind1, fesszel illetve órajelnöveléssel is növekszik a fogyasztás. Egyébként alapórajeles quadhoz is min 6 fázisos lap ajánlott. Végülis csak arról van szó hogy megrövidülhet valamivel az élettartama procinak, meg talán a lapnak is, az egy fázisra jutó nagy áram miatt, és az ebből adódó következményektől.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10556) sadams válasza lezso6 (#10555) üzenetére


sadams
tag

Igazad van, de akkor sem olyan mértékben, mint feszültség emeléssel.

Tegyük fel 10 év helyett 9 év?
vagy
Bármikor megadhatja magát?

(#10557) lezso6 válasza sadams (#10556) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Extrém tuningot 24/7-re semmi esetben sem érdemes 3 fázissal csinálni. Azt meg hogy mennyivel röcidül, sajnos nemtom. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10558) sadams válasza lezso6 (#10557) üzenetére


sadams
tag

Egyelőre tesztelgetem aztán meglátom mi legyen, eddig stabil a tesztekben. Szerintem ez még nem számít extrém tuningnak.

Köszi a válaszokat. :R

(#10559) lezso6 válasza sadams (#10558) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs mit. :)
Az alapfeszes tuning még jó hogy nem számít extrémnek. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10560) bigdigit válasza ImI87 (#10540) üzenetére


bigdigit
addikt

dobd ki a lapot.ez bizony sata gebasz.
én is merészet gondoltam.mivel már kurvára idegesítettek a seagate vinyóim seek hangjai gondoltam lassan váltok hátha van valami fejlődés.(seagate vinyót soha többé nem akarok látni...mint egy traktor seek közben és még hozzá ultra lassú is lesz.)
a lényeg most lett egy 750-es F1 samsungom pluszba ami csak áll a polcon mert ez a lap bugol vele mint állat. :W és a pci sata kártyám (sil3512)se kezeli rendesen ahogy észrevettem.

[ Szerkesztve ]

(#10561) vasbakter


vasbakter
csendes tag

Hali! SOS. Ha valaki tud létszi segitsen.
Vettem egy asus p5kc alaplapot és egy Laedtek px8800gt +ddr3 1333 Kingmax 1db
2GB ramot a cpu a régi p4 HT 3GHz l2-2mb táp 410w Ciftech.
A gondom: a gép állandóan ujraindul windows és játék alatt is.
Volt benne ddr2 667-es ram 1GB azal is ezt csinálta.BIOS volt frissitve de semmit sem ért.Alaplapot kicserélték de semmi. Valaki tud létszi segitsen!!!
És a ddr3 1333 csak ddr3 800-nak látja, ez miértvan?
Az Everest progi szerint az érzékelöknél az Aux 121fokos,ez mi lehet?

(#10562) szacsee válasza vasbakter (#10561) üzenetére


szacsee
nagyúr

Monitorozd a hőmérsékletet, valamint pl GOldmemmel illetve memtestel teszteld a memókat le, hátha valami nem jól van belőve a biosban.
Kipróbálnám kölcsön C2D-vel is és kölcsön táppal, mivel a 410-es Chieftecek között voltak szériahibás darabok.

(#10563) zso73 válasza vasbakter (#10561) üzenetére


zso73
veterán

Nézd meg a ram honlapján, hogy mennyi fesz kell a ramnak. Adj neki annyit.1,5V Ha erről a modulról van szó. De egy kis plusz fesztől sem lesz semmi baja. Szerintem 1,6V simán mehet neki.

"Létszi" Ilyen megyar szó nincs. :(

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10564) sadams


sadams
tag

Én sokáig fikáztam itt a P5KC-t, hogy mekkora fos, aztán kiderült, hogy a videókártya volt rossz nekem. Érdemes lenne megnézni egy másikkal, ami tuti jó. Persze abban az esetben, ha új a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#10565) zso73 válasza sadams (#10564) üzenetére


zso73
veterán

"Én sokáig fikáztam itt a P5KC-t, hogy mekkora fos,..."
És tényleg az! :W Ilyen szar lapom még nem volt.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10566) sadams válasza zso73 (#10565) üzenetére


sadams
tag

Eddig nálam nincs gond vele. Adtak szervízbe másik vgat, azóta egyelőre stabil a gép. Persze nem egy tökéletes alaplap, de nálam már az is haladás, hogy nem fagy/nem indul újra.

Engem meg az nem zavar, hogy ramok nem mennek 1066-on. (Egyébként elvileg minden alaplapnál emelni kell feszt 2.1V-ra, hogy menjen 1066-on. Nem is próbálgattam, nekem tökéletes így.)

Plusz felraktam 0804-es biost, azt mondtad ez a legjobb hozzá.

(#10567) IRON STORM válasza zso73 (#10565) üzenetére


IRON STORM
őstag

nekem sincs vele gondom. geil ultra 800 ram megy benne 1000Mhz-en, atomstabil.
Tudom te szívtál a Kingmax ramokkal, hát azokat el kell kerülni.

Csak a TDi!

(#10568) bunfi


bunfi
őstag

szerdán fogok egy P5K premium alaplapot rendelni (VÉGRE!), de sajnos mivel nincs elég lóvém ezért az E8400 helyett egy E2180 lesz a processzor. az lenne a kérdésem, hogy GEIL ULTRA PC6400 2*1 GB és az említett processzorral akarom 9x400-ban hajtani. szerintetek jó-e ez az elképzelés és ha igen milyen bios-t lenne célszerű hozzá használni? mert olvastam olyan hsz-eket akik komoly gondokra panaszkodtak az E2*** széria támogatottsága miatt.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#10569) sadams válasza zso73 (#10565) üzenetére


sadams
tag

Közben elkezdtem fentebb húzni a ramot 800mhz-ről már csak úgy kíváncsiságból. Proci 3Ghz atomstabil, 1 napos teszt.

DDR2-1000, 1,8V, Transaction Booster Disabled, Relax Level: 0 -> Ezt próbáltad?
(Igaz 1066-on el sem indul, ahhoz már feszültség emelés kell, de 66 mhz nem a világ vége. :) )

Nem akarom elkiabálni, de fél órája megy a teszt eddig nincs hiba, se fagyás. Majd írok pár óra múlva. Egy próbát megér, szerintem nézd meg. Mondjuk ez is sok mindentől függ. Lehet, hogy te gyengébb ramokat fogtál ki.

(#10570) sadams


sadams
tag

1.9V-al is lehalt 2 óra után, szóval marad 800mhzen.

(#10571) vasbakter válasza sadams (#10570) üzenetére


vasbakter
csendes tag

Hali! Köszönöm skacok a gondomat egy CHIEFTEC GPS-550AB 550W táp
megoldotta, a gépem stabil és nemindúl újra. 1000 hála mindenkinek!! :R :R :K :K

(#10572) ImI87 válasza bigdigit (#10560) üzenetére


ImI87
őstag

Hát kidobni nem fogom, mert szeretem ezt a lapot. :K
Nekem is pihen a polcon egy Samsung vinyó, és ez egy 1TB-os F1.

Majd hamarosan cserélek lapot. Avval remélem már nem lesz gond.....

Egyébként, ha betenném egy külső rack-be, és az e-sata portra kötném, szerinted akkor is baszakodna? :F Mert ha jól tudom az e-sata portot nem az intecl chip vezérli, hanem a JMicron.

ImI

(#10573) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziaszok!

Sima P5K-m van Achi-féle vdrop moddal és egy 6850-essel.Jelenleg a 0603-as bios van rajta,minden okés.Kicsit piszkálgattam a múlt héten a proci órajelét,alapfeszen (1,3125V) 9-es szorzóval 3150-nél volt prime stabil, 8-as szorzóval 3450-ig jutottam.Viszont iszonyatosan melegedik,annak ellenére hogy vízzel hűtöm (egy tripla radi 2db 12cm-es ventivel),realtemp 2.60 szerint a magok 66 fokosak fél óra prime small fft után 3450@1,3125V,amit kicsit sokallok, mivel 1,544V@4005 (9x445) esetén volt hasonló a hőmérséklet.Esetleg egy bios frissítés hozhat változást a hőmérséklet értékekben vagy örüljek neki hogy alapfeszen megy stabilan 8x432-öt?Egy UT3-at azért rá fogok engedni mennyire stabil is ez az órajel. :U

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#10574) Gaben01


Gaben01
őstag

Most 20 perce megy a prime small fft 1,296V@8x425 beállításokkal,a magok 64 fokosak. :F
AC Silver 5 pasztát használok,vízzel hűtöm,visszavettem a feszt is,mégis elég meleg.Tanácstalan vagyok.Viszont minden frankó a rendszerrel,ezért ha nem muszály nem frissítenék bios-t.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#10575) Daemon09 válasza ImI87 (#10572) üzenetére


Daemon09
őstag

Ezt én is így tudom, tegyél vele egy próbát, hátha jó lesz. Nekem szerencsére nincs semmi gond a premiummal. Lehet, hogy valamit hekkeltek rajt a rendőrségen. :U ;]

(#10576) shteer válasza Gaben01 (#10573) üzenetére


shteer
titán

milyen blokk? vízhőfokot tudsz mérni?

..szerintem jónak tűnik

(#10577) Cuco


Cuco
tag

Hétvégén végre sikerült összeraknom és letesztelnem a gépem (P5K Premium).
Sajnos 44 fokkal az alaplap bizonyult a legmelegebbnek, na jó a 9600Gt után... ;)
Szerintetek mi az az érték, ami hosszútávon is elfogadható?
Többi hőfok (idle-másolás) oldallappal/nélkül:
CPU: 32/26-28
MB: 44/38-39
GPU: 50/42-43
Táp (400W Zen): - /37-40
RAM: - /37-39

[ Szerkesztve ]

(#10578) Gaben01 válasza shteer (#10576) üzenetére


Gaben01
őstag

A blokk egy Nexxxos HP Pro Socket 775, 10/8-as csövek,Nexxos triple extreme és egy eheim 600 station a rendszer nagy vonalakban.Vízhőfokot úgy tudok mérni hogy belenyomom a hőmérőt a szivattyúnál a tartályba. :D

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#10579) shteer válasza Gaben01 (#10578) üzenetére


shteer
titán

megfelelő a mérési technika :) jöhet a vízadat... akár a vh topikba is h ne ide legyen off

..szerintem jónak tűnik

(#10580) Daemon09 válasza Cuco (#10577) üzenetére


Daemon09
őstag

Nekem nem melegszik annyira a lapom. Amugy, nemlesz semmi baja 44foktól sem, ha meg zavar a hőfok, akkor tedd rá a ventiket, amit adtak hozzá gyárilag. Konfigodat kitölthetnéd.

(#10581) rooney8


rooney8
aktív tag

Üdv!

Asus P5K-ban hol lehet állítani a memória szorzót?

(#10582) shteer válasza rooney8 (#10581) üzenetére


shteer
titán

szorzót nem tudsz állítani, hanem memóriasebességek közül tudsz választani

Advanced / Ai Overclocking - Manual

..szerintem jónak tűnik

(#10583) Gaben01 válasza shteer (#10579) üzenetére


Gaben01
őstag

megtörtént ;)

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#10584) zso73 válasza vasbakter (#10571) üzenetére


zso73
veterán

Az király. :C Lehet, hogy nekem is meg kellene próbálnom egy másik táppal? :U
Talán a VX 450 kevés?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10585) Proli válasza bunfi (#10568) üzenetére


Proli
tag

Nekem e2140-em van a Premiumban, a 0612-es bios-al jóval kissebb órajelet sikerült elérnem (ha jól emlékszem, 2.8GHz-nél megállt), mint a 0504-el. Még a gyári 03xx-el is többet értem el, mint a 0612-el.
A 0504-es tökéletes, így 3.3GHz-en használom, szerintem azt használd.

(#10586) szacsee


szacsee
nagyúr

Akinek Windows Vista alvó állapot (sleep) nem megyen kuksizzon az 1.-es hsz végére.
Köszönjük tlac a tippet! :R
Thrawn-nak a copy-pastet. :D

(#10587) khron


khron
tag

Sziasztok!Segítség kellene:
Meg lehet e azt oldani a P5KE-wifi/ap lapnál, hogy kikapcsolt állapotban ne adjon az usb-re feszt?Van egy avermedia tunerem, ami folyamatosan világít este, és idegesít.

A másik, hogy vista 32bit alatt a wifi egyszerűen el se indul, alkalmazás leáll szöveget ír ki.
Valami ötlet esetleg?

WANTED: minden ami - SEGA -

(#10588) szacsee válasza khron (#10587) üzenetére


szacsee
nagyúr

Wifi: OS-ben a területi és nyelvi beállítást állítsd át magyarról másra, így menni fog. A nyelv magyar marad, csak a progi szarozik valamiért. (Vista drivered van?)

USB: APM confignál a biosban minden Disableden van? Másik USB kivezetésen is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#10589) Davzone válasza khron (#10587) üzenetére


Davzone
senior tag

USB-ről nem lehet elvenni a feszt csak ha kikapcsolod a tápot, a wireless progi meg csak ugy fut hogyha a tulajdonságaiba az eszköznek(eszközkezelőben) átálitod a régiót USA-ra vagy valami másra a magyarországról.
Legalábbis nekem eddig egy asus wifi-s lapom volt és annál igy mukodott.Itt olvastam valahol a fórumon ezt a megoldást!

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#10590) ImI87 válasza Daemon09 (#10575) üzenetére


ImI87
őstag

Hehe :)

Sajna mások is írták, hogy gáz van ezzel, úgyhogy ez a klasszikus SATA-bug lesz. Na majd kipróbálom a rack-ben, e-sata csatival még kibékülök, de USB-vel nem használnám, az iszonyat lassú lenne. Akkor inkább bevágoma fiókba. :(((

ImI

(#10591) Daemon09 válasza ImI87 (#10590) üzenetére


Daemon09
őstag

Igen, az usb-t én sem bírom. Másik bios sem oldja meg ezt a dolgot?

(#10592) khron válasza szacsee (#10588) üzenetére


khron
tag

Köszönöm a gyors választ.
Wifi-köszi megpróbálom!Már írtam az asusnak, de nem válaszoltak érdemben.

Előlapi usb, ill a hátsó is ua-ez.APM kongig? Az, ahol az indítási funkciók vannak-ott a keyboard space-re van állítva? Nincs elöttem a lap, így nem tudom arra gondoltál-e.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#10593) khron válasza Davzone (#10589) üzenetére


khron
tag

Köszi! Azért ez az usb-s dolog nem túl korrekt.Mert minek adja le a feszt, na mindegy.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#10594) kerpok


kerpok
tag

hahó,

bocs, lehet, hogy volt már, de rengeteget írtatok, így nem tudtam megtalálni.

Melyik a legjobb megoldás?
1, a meglévő ramot (Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5) bennehagyni, és a feszt növelni? és bios update.

2, vagy olyan memoriára cserélni amit támogat mind az ASUS és pl a Kingston.
Mert oldalukon írják, a tesztelt, kipróbált, memoriatipusokat.
pl. Kingston HyperX KHX6400D2K2/2G 2GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 (5-5-5-15) DIMM (Kit of 2)

mivel 1066 on nem akar menni. így gondolom egy 800 as mem stabilabb, mint az állítgatott 1066os...!?

Eddig minden beállításom AUTO.

Más:
IDE vezérlés.
Hogy kell úgy beállítani, hogy a 2 db IDEs eszközöm működjön?!

Mert a gyári Asus lemezről valo driver telepítés után, a bootolás közben vmi 1,2,3 as raid vezérlés beállítását kéri!
1, vmi JMicron JMB363 RAID 32
2, JMicron JMB363 RAID 64
3, freedos

na egyikkkel sem hajlanodó továbbmeni, CSAK ha kikapcsolom a biosba a vezérlését.

persze ilyenkor nem lesznek láthatók az IDEs eszközök...

lehet, hogy csak én néztem el vmit....

PLEASE HELP!

lap: ASUS P5KC
cpu: Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz 1333FSB 4MB
mem: Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5
Vga: MSI 8800GT 512
Hdd: 2 sata vinyo, 1 ide vinyo, 1 ide opticai meghajtó

(#10595) szacsee válasza kerpok (#10594) üzenetére


szacsee
nagyúr

1. A gyártó által javasolt feszt adni neki (ami nem 1,8V lesz ha jól sejtem)..
Dram freq-nél tudod változtatni a memó frekijét...
Vdimm-nél a feszt, ja és AI tuning manual...ha fsb-n húzol akkor PCI-E freq-et fixáld 100-ra.

Más: A CD benn van a meghajtóban? Mert van rajta valami bootolós szar, szóval vedd ki és jó lesz, ha benne van..

(#10596) kerpok válasza szacsee (#10595) üzenetére


kerpok
tag

1,
KHX8500D2/1G 1GB DDR2 1066MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.2V -t találtam a gyártó honlapján.

megprószálom...

és ezt követően 1066 on fog működni? Stabilan?

1.2
még kérdés:
Mivel a procim, 1333 on megy, mennyivel lenne jobb, stabilabb, ha 1333-as DDR3 as memoriát kapna a vas?

köszi a segítséget....

P.

(#10597) bunfi válasza Proli (#10585) üzenetére


bunfi
őstag

rendben megprószálom majd azzal, ha megjött. de szerinted életképes a 9*400 (E2180-al) ötlet vagy kicsit nagy hülyeséget írtam?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#10598) Proli válasza bunfi (#10597) üzenetére


Proli
tag

Akár mehet is annyit. Én 3.4GHz-ig húztam az enyémet, de közel sem az a vége, csak nem volt még időm pepecselni vele (eddig csak úgy húztam ezzel a lappal, hogy egyedül az FSB-t állítottam, minden mást auto-n hagytam). Most 1.38V feszt kap a procim, tehát 1.5V-ig még bőven van benne tartalék. Gondolom, a tiéddel is hasonló lesz a helyzet.
Elvileg.
Kíváncsian várom a fejleményeket.

(#10599) rooney8 válasza shteer (#10582) üzenetére


rooney8
aktív tag

Ok köszi

(#10600) rocket válasza Myers (#10547) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez tenlyeg gaz, foleg mivel az ASUS-tol is a "mentsuk meg a vilagot" folyik a csapbol is, erre nem lehet a gepet normalisan elinditani 0 wattot fogyaszto alapotbol.

Elozo lapommal ami egy ASRock volt is ez volt, de ott 10 masodpercet vartam mar nem csinalta, de ASUS-nal vartam mar 30 percet is, sajnos igyse indul pocre elsore, es ez a bekapcsol->kikapcsol->bekapcsol dolog valoban nem tesz jot a vinyoknak :(

Kene irni asusnak mit lehet tenni ilyen esetben, azt irjak ne kapcsoljuk ki az aram forrast teljesen, vagy a tapot, akkor visszakell adni neki a lapjukat aztan kenjek a hajukra :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.