Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) Onion válasza polip (#1799) üzenetére


Onion
csendes tag

6100-es vidókarim van, az tutkó.

(#1802) HaKo válasza polip (#1797) üzenetére


HaKo
aktív tag

Pedig azt hittem hogy tudja... akkor nem én vagyok béna... :U Köszi a válszt!

(#1803) Yc00n


Yc00n
csendes tag

emlékszem régebben volt erről már szó de hogyan lehet a noti aksiját picit karbantartani?
wear level vagy v.mi hasanoló volt a kulcsszó már nem emlékszem.a lényeg h picit jobban vegye fel a töltést.ha hülyeséget beszélek akkor sorry. :DDD

(#1804) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

hellósztok

van egy notebookom amibe sempron proci van, ezzel a géppel már minden baj volt...
most az a helyzet adódott, hogy 1 perces játék után 90 fokra emelkedik a proci hőmérséklete, már megjárta a 94 fokot is. a többi alkatrész hőmérsékletéről: a winyó volt már azthiszem 66 fok is.
most kíméljem meg, és küldjem be a szervízbe, vagy pedig jáccak vele, esetleg kiég vagy leég vagy nemtudom, és garanciába kicserélik, vagy esetleg később adódhat ubóbbiból probléma (pl alaplap 1 éven túl fog meghibásodni, vagy ha már leég a proci, akkor alaplaot is kell e cserélni... :F )
(tudom kicsit morbid, de elegem van ebből hogy nincs egy normálisan működő alkatrész a gépben , kivéve billentyűk és tapipad)

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1805) bLaCkDoGoNe válasza SunBreeze (#1804) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én a szervízt ajánlom, mert ha leég valami a gépben, az sajnos nem garanciális probléma.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1806) SunBreeze válasza bLaCkDoGoNe (#1805) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

tényleg?
ez nekem új, én úgy gondoltam alapból hogy 2 éves teljeskörű garanciába beletartozik. :(

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1807) boya79


boya79
csendes tag

Sziasztok!
Volna 1 kis problémám. Most kaptam 1 új Asus gépet, f5 series. Felraktam a winXP-t, meg mindent amit adtak a telepítőlemezén, de nem akar hangot kiadni, max. pittyeg. Van valami ötlet mi lehet vele? Aki tud segítsen. Előre is köszi!

(#1808) shteer válasza SunBreeze (#1806) üzenetére


shteer
titán

az égés szinte semmilyen számtechcuccra nem garanciális...

boya79: így látatlanban elég nehéz segíteni, eszközkezelőben minden rendben van? win alaphangok sincsenek?

..szerintem jónak tűnik

(#1809) boya79


boya79
csendes tag

Hangeszközök tulajdonságainál azt írja, hogy nincs hangeszköz. pedig van. Ez:

Built-in Azalia compliant audio chip, with 3D effect & full duplex (ALC 660D)
SoundBlaster Pro Compatible
Build-in stereo speakers

(#1810) boya79


boya79
csendes tag

Megnéztem, az alaphangokat sem adja ki.:(( :((
Most mi legyen, telepítsem újra a Windows-t?
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1811) shteer válasza boya79 (#1810) üzenetére


shteer
titán

az driverprobléma lesz szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#1812) SunBreeze válasza shteer (#1808) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

hát ez érdekes, köszi a válaszokat,
így marad az eddigi: a kímélő üzemmód...

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1813) shteer válasza SunBreeze (#1812) üzenetére


shteer
titán

én a szervízt ajánlom egy előzetes értekezéssel...csak folyamatosan kell őket zaklatni

ha a noti szimplán melegedős lenne (amit a 90 fok miatt nem nagyon tudok elképzelni) én egy olcsóbb hűtőn is elgondolkodnék - bár ez attól is függ, mennyire mozogsz vele és hány helyszínen használod

..szerintem jónak tűnik

(#1814) SunBreeze válasza shteer (#1813) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

persze, szervíz lesz ebből (bár már nem nagyon bízok ebben), de csak augusztusban, addig csak filmeket fogok rajta nézni, meg a szokásos office dolgok.
tehát ha nem cserélnének rajta ki semmit, akkor egy hűtőpadot kéne vennem?
és minden hűtőpad kompatibilis (gondolok arra, hogy olvastam olyat is hogy éppen jobban melegedett a noti paddal mint nélküle...)

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1815) n@p@lm válasza hzcs (#1553) üzenetére


n@p@lm
őstag

hali!
milyen írokat kaptál?
az enyém most halt le, úgy csinál mintha felírná az adatokat, de a lemezen meg semmi nincs.
felhívtam az nse-t (fehérvári vagyok), mondom mi a gondom, kimennék aztán gyorsan cseréljük ki, megvan 10 perc alatt.
nem, azt nem lehet, csak beszállítás van, és olyan 1-1,5 hét míg elkészül.
viccesek nagyon...
el is kértem a főnök számát, fel fogom hívni.
viszont ha ugyanolyan sz@r tss-t tesznek bele akkor inkább ki is hagyom, csak mondom rákérdezek hogy nálad milyenek játszottak.

(#1816) caRhaRtt válasza boya79 (#1807) üzenetére


caRhaRtt
csendes tag

nekem is f5-ös gépem van, 2 napja ;) nekem amit adtak driveres cd-t azon csak 32bites vista-hoz vannak a driverek, xp-hez szépen sorba netről kell levadászni mindent... www.asus.com

a hanghoz még a driver telepítése előtt fel kell tenni 1 UAA (vmi high deffinition audio akármi) cuccot, de az asus oldaln ezt írják is az audio drivernél...




az aksiidőről mondjon má' nekem vki vmit, hogy neki mennyi, mert nekem kicsit kevés sztem... kb 90 percet bír amolyan átlagos felhasználás mellett (kis net, msn, talán kis másolgatás) csak annyi, hogy a net be van dugva... ez normális?

amúgy dual core 1,86GHz cpu, 1x1 giga ram, ati x2300, 120giga sata, 15,4 WXGA

(#1817) boya79 válasza caRhaRtt (#1816) üzenetére


boya79
csendes tag

Köszi caRhaRtt ! :R :R :R

Tényleg ennyi volt! Már megy is. Én is néztem a honlapot, de olyan lassú volt, hogy hagytam. Látom neked volt türelmed. Még 1-szer köszi. Nálam kb.2-2,5 óra az akksi ideje.

Amúgy 2g proci, 1 gram, geforce go 6100 videókari, 120 gsata, 15,4 WXGA

(#1818) caRhaRtt válasza boya79 (#1817) üzenetére


caRhaRtt
csendes tag

örülök, hogy sikerült ;)

most nekem segítsen vki... mi az az asus atk driver és én azt honnan tom leszedni? mert xp alatt csak azzal megy néhány stuff... köszi előre is

(#1819) shteer válasza caRhaRtt (#1818) üzenetére


shteer
titán

talán ez? [link]

..szerintem jónak tűnik

(#1820) Asuras


Asuras
csendes tag

Hali! Lenne pár kérdésem és remélem lesz valaki olyan aki, érdemben tud segíteni.
Van egy a6m q091 notim. (3400+ sempron, 1giga ram, go6100). A kérdésem az lenne, hogy ezen a gépen elfutna rendesen a Vista? Nem mintha annak használata lenne minden vágyam de egy idő után úgy is rá leszek kényszerítve.

Gondolkodtam, hogy a gép gyorsítása miatt esetleg procit cserélnék, vagy a 2x 512 memóriát
2x 1 gigára cserélném. Szerintetek melyik lenne az értelmesebb. Mert ha vista alá elég a proci, én nem ragaszkodom a dual core-hoz. Ja és egyáltalán hol lehet ilyen procit venni? Mert memóriát minden utcasarkon szinte, de procit még nem találtam.

Válaszaitokat előre is köszi!!!!!

(#1821) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Milyen kábelt és csatlakozót vegyek hogy a gépet kitudjam kötni tv-re?

Köszi

(#1822) ML320 válasza Asuras (#1820) üzenetére


ML320
aktív tag

Vistához az 1GB már jó, a procicsere meg felesleges. Nem tudnád annyira kihasználni, hogy érezhető különbség legyen. A 2GB RAM is inkább csak javasolt, mert nagyobb játékoknál, doksiknál rugalmasabban kezel mindent a gép. Szerintem felesleges a csere, esetleg olcsóbb alternativaként az egyik 512-est cseréld le 1GB-re.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1823) ML320 válasza albgab (#1821) üzenetére


ML320
aktív tag

A notidhoz kapnod kellett egy kis csonkot. Az egyik fele RCA csati, a másik fele az ATI kártyákhoz adott 9 csatlakozójú valami (ez megy a notiba).
Szabvány RCA-RCA összekötő kábel kell,mindkét végén azonos csatival, vagy RCA-Scart, amennyiben a TV-den csak Scart csati van. Esetleg nézz szét a haveri körben. Szinte minden VGA kártyához adnak egy RCA-RCA kábelt, átalakító meg csak pár száz forint. Az in/out állásra a scart esetén figyelj! Kipróbálod, utánna meg a szükséges méretért keress fel egy helyi híradástechnikai boltot / szervízt. Nagyobb méretben is elkészítik, spec esetben minőségibb, árnyékolt kábelt is tudnak adni.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1824) albgab válasza ML320 (#1823) üzenetére


albgab
aktív tag

Köszi

(#1825) Onion válasza Asuras (#1820) üzenetére


Onion
csendes tag

Nekem pont ilyen configon fut a vista. Nem mondom azt, hogy ferrári, de működik.
Szerintem a leglátványosabb fejlődést egy gyorsabb vinyóval lehetne elérni. Csak sajnos nagyon kevés helyen lehet még kapni 7200 rpm sebességű vinyót notebookhoz.
1 giga memóriát nekem olyan 60%ban használja ki. Kivéve Boot-oláskor eléri a 80%ot, szóval picit határértéken van. Azt tudni kell hogy én nem játszok a gépen csak net meg irodai dolgok.

(#1826) jani0625


jani0625
aktív tag

véleményetek érdekelne:

mi lehet a gond akkor ha a notim akksija két napja tölt folyamatosan, de két napja 99%on áll a töltöttség. Ellőtte mindig abbahagyta ha feltöltött, de most két napja csinálja, ha megy a gép, ha nem tölt. :F

(#1827) Asuras válasza Onion (#1825) üzenetére


Asuras
csendes tag

Köszönöm Neked és másoknak a kérdésemre adott válaszokat! Ma-holnap kipróbálom a 64 bites vistát és akkor majd kiderül. Ha nem tetszik akkor megy vissza az xp. De egy idő után úgy is csak ez lesz.
Ha meg tetszik és mégse megy túl jól akkor még tudok változtatni.
Majd leírom a tapasztalatokat, ami nemcsak nekem lesz hasznos.

(#1828) hzcs válasza n@p@lm (#1815) üzenetére


hzcs
senior tag

Csakis tsst-t. Minőséghez ragaszkodunk. Persze egyik se írt normálisan.
Örülj ha nincs a lemezen semmi, legalább nem rontotta el. De azt nézd meg, hogy nem csak szimuláción van a cd író program? :D
Nec-et vettem bele.

(#1829) hzcs válasza jani0625 (#1826) üzenetére


hzcs
senior tag

Ha ugyanaz, mint nálam, akkor az akksinak az a része behalt. Vagyis nem is fog 100%-ra feltölteni, hanem majd rájön, hogy oda nem tud tölteni, wear level felmegy 1-2%-ot, kevesebb áramot tud tárolni, és ahhoz igazítja a 100%-ot. Húzd ki, dugd vissza és elalszik.

(#1830) jani0625 válasza hzcs (#1829) üzenetére


jani0625
aktív tag

na ezen már túl vagyok, de nem aludt el. Felment a wear level 7%ról 13%ra és már 100%ot ír ki de még mindig tölteni akar :F

(#1831) Alvin_ti4200 válasza Asuras (#1820) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

el, én szintén 6100-zal használom és szépen megy, a procid nem egy szélvész, de simán el kell, hogy vigye, igazság szerint a vinyó lehet maximum a hunyó, de gondolom 5400-as.

(#1832) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Mit tudtok mondani az A8M sorozatról? Főleg üzemidő és megbízhatóság érdekelne:)

(#1833) Alvin_ti4200 válasza Dufresne (#1832) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A megbízhatóságával valószínűleg nincs gond, viszont én majdnem mindenhol azt látom, hogy 6 cellás 3200 mAh-s akksival szerelik őket, amivel max. 1.5-2 órát, ha kihúznak:(

(#1834) Dufresne válasza Alvin_ti4200 (#1833) üzenetére


Dufresne
addikt

:(
Az nemjó hír, legalábbis nem annyira rossz, de lehetne jobbis.
Igazából most ezek a 14''-os kijelzővel megáldott egyedek tetszettek meg, csak nemtudom, hogy a 6cellás aksival mennyit bírnak. 6 cellásból van a 3200mAh-esen kívül nagyobb kapacitású is? Vagy csak a 8cellásak, amik 4400mAh-esek?

(#1835) ML320 válasza Dufresne (#1834) üzenetére


ML320
aktív tag

A8M-hez nem láttam, csak 8cellásat. Egy A8HE-hez volt szerencsém, viszont az meglepő módon 3 órát írt ki hátralévő időnek!!! Igaz Celeron, de az a Turion annyira zabálná az aksit?!? :F

Ember tervez, Isten perverz...

(#1836) Alvin_ti4200 válasza ML320 (#1835) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[link] Turion amúgy nem zabál, ha megy a PowerNow

(#1837) Dufresne válasza ML320 (#1835) üzenetére


Dufresne
addikt

Én pl Aqua-ba láttam most A8M-et, de ahhoz pl 6 cellás aksit írnak, bár ezekben a honlapokon feltüntetett specifikációkban kételkedni szoktam. Pl amikor üzemidőhöz ilyen van írva, hogy 4800mAh :D

(#1838) Dufresne


Dufresne
addikt

Viszont akkor az a kérdésem volna, hogy olyan 170k-s körüli max árért van-e Asus-nak 4400 4800mAh-es modellje.

(#1839) Dufresne


Dufresne
addikt

Mi a vélemény erről az x51-es szériáról :F

(#1840) ML320 válasza Alvin_ti4200 (#1836) üzenetére


ML320
aktív tag

Én itt néztem: [link] :DDD
A másik meg [link]. Szintén 14'', 3200mAh és 6 cella. A prociban és chipkészletben tér el lényegesen, ebből jött a csodálkozás, hogy olyan keveset bírna ki. Bár ugye ez függ a fényerőtől, az alkalmazástól... Viszont tetszett a mérete, és hogy könnyű volt. A saját A6KM csaknem 3kilójához képest nagyon kellemes volt. Az adaptere is kecses, könnyű, a saját elég batárnak tűnik mellette.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1841) Alvin_ti4200 válasza Dufresne (#1838) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kicsi túllóg a 170k-n, de 9 cellás akksi, 7300GO, 1 giga RAM és a legerősebb egymagos Turion:)

(#1842) Dufresne válasza Alvin_ti4200 (#1841) üzenetére


Dufresne
addikt

De ez mégis melyik? ami az aláírásodban van?


Amúgy az A8M-nél lehet hogy az a go6100 zabál egy kicsit többet nem :F

(#1843) Alvin_ti4200 válasza Dufresne (#1842) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

bázze, a link lemaradt:O:D [link] 6100Go kevesebbet eszik a 7300Go-nál

OFF: ami az aláírásomban van (lásd adatlap a részletekért) az 240k és 17.1''-os:)

[Szerkesztve]

(#1844) Dufresne válasza Alvin_ti4200 (#1843) üzenetére


Dufresne
addikt

Na link-el már jobb :DD
Bár ez nettóban van csak a 160-hoz közel...

Akkor ami az aláírásodban van az már hogy is mondjam nekem sok:)

[Szerkesztve]

(#1845) Piton válasza Alvin_ti4200 (#1841) üzenetére


Piton
tag

Asus F3tc AP074 ez szerintem eleg komoly... En NAGYON meg vagyok elegedve a teljesitmenyevel meg az aksi dolgaval is... :) Nagyon komoly egy gep szerintem... Legalabbis arra amire en hasznalom kifejezetten megfelel... ML320 pedig tudja mirol beszelek... :)

Kódból vagyunk...

(#1846) Piton válasza Dufresne (#1844) üzenetére


Piton
tag

Szerintem siman megeri azt, amivel a 160 felett van... Mind aksi, mind vga, mind mas teren...

Kódból vagyunk...

(#1847) Asuras válasza Alvin_ti4200 (#1831) üzenetére


Asuras
csendes tag

Hali! Na kipróbáltam és nagyot csalódtam! A Vista jól futott, a proci és a ram elég volt. Nem azt mondom, hogy jobb procival és több rammal nem lenne jobb, mert de. A bajom az volt, hogy a gyorsgombok nem működtek, az alaplapi cuccokból nem lehetett mindent felrakni. Szóval még nincs kész az oprendszer. Se a 32 bites se a 64 bites, sőt az asus honlapján nincsenek is 64 bites driverek, pedig az amd procik tudják a 64 bitet. Ha valaki tud megoldást, vagy esetleg te tudsz, akkor légysz írj.

Ja éshol lehet kapni procit? Meg akkor neked van egy 512-es meg egy 1024-es ram modulod, nme lett lassab, hogy nem megy duálban.
Ja és mennyit megy aksiról atied, mert az enyém 4 óra felett, sőt volt már 5 óra 14 perc.

Válaszaidat előre is köszi!!!!!!!!!!!

(#1848) hzcs válasza jani0625 (#1830) üzenetére


hzcs
senior tag

hűha 13%.. :D
nekem most 20% úgy, hogy előtte volt 25 is. El fog aludni, csak napok (hetek, hónapok, évek) múlva :)
Amúgy mennyit megy el most akksiról a gép? Enyém már csak 2 és fél - 2 és háromnegyed óra, minimumon, fényerő pedig alulról a harmadik.

(#1849) Alvin_ti4200 válasza Asuras (#1847) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A vásárlás helyszínén kicseréltük az egyik modult, így fogalmam sincs mennyivel lassabb, mindennapos használatban úgysem lehet észrevenni, maximum a benchmarkok tudják kimutatni, ami meg a legkevésbé sem érdekel:) Nekem mindenhez van driver 32 bites Vista alá, még a gyorsgombokhoz is, biztos, hogy jó helyen keresgéltél? Akksiról (tekintettel a nagy méretű kijelzőre) ~3 órát megy maximum a gép, filmnézéssel olyan 2:30 körül.

(#1850) jani0625 válasza hzcs (#1848) üzenetére


jani0625
aktív tag

hát nekem 2:50-3:10 közepes fényerőn, ha nagyon lehajtom picit fölé mehet, max 3:20-3:30 ig

amikor kijött a win frissités ami az akksi idő meghosszabította akkor írt ki 4:20at is!

most már 100%ra feltöltött de még mindig ég a töltés lámpa. :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.