Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) Almos válasza tojsz™ (#1400) üzenetére


Almos
aktív tag

SAnyi_, tojsz: NHC lesz a megoldás a problémátokra, ott AC és DC módra is saját magad állítgathatsz be akármit. Akksit pedig szerintem tök felesleges kivenni hálózatos üzemeltetésnél, de azt teszel, amit akarsz.

(#1402) SAnyi_ válasza Almos (#1401) üzenetére


SAnyi_
csendes tag

Köszi a segítséget, de előbb egy komolyabb probléma, vagyis két probléma vár megoldásra. Az egyik az, hogy a kijelző műanyag burkolata elkezdett repedni a zsanérok mellett. Még nem nagy, de nem várom meg, amíg eléri a képernyőt.
A másik a macsita (nemtom hogy írják..) DVD író, ami fejfájást okoz. A lelkem nem ír semmit. Olvasni még éppen olvas. Szóval holnap irány a MM.
A défaudé eddig is rakoncátlankodott, de ma betelet a pohár. Ez lesz a második találkozása a szervizesekkel. Az első gond nélkül ment (bill. csere), remélem most sem lesz baj.
Kb. két-három hét mire foglalkozni tudok a venti zajával. ;)

(#1403) Almos válasza SAnyi_ (#1402) üzenetére


Almos
aktív tag

Pedig a matshita dvd írókkal eddig nem igazán volt probléma. Az én gyári TSST-m már a gyári dvd-ket is alig olvassa, az írást már nem is próbálom, se cd-t, se dvd-t... :O

(#1404) hzcs válasza Almos (#1403) üzenetére


hzcs
senior tag

TSST-t már kiveséztük, hogy max nyulat dobni jó, de az is csak akkor, ha a sarkával találja el :D

Kérdés: Vistához milyen órajelcsökkentő ÉS feszszabályzó progit tudtok? Mert NHC sajna nem működik.

(#1405) bnss válasza SAnyi_ (#1399) üzenetére


bnss
veterán

NHC biztosan működni fog, szvsz az összes cpu-t ''kedveli''. Most látom, hogy már ki is próbáltad, remélem működött.

TSST-vel eddig semmi problémám (kopp-kopp), mondjuk nem is írtam vele sokat. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1406) Asuras


Asuras
csendes tag

Hali!

Azzal az apró kis problémával fordulok hozzátok, hogy szerintetek miért van az, hogy a dvd csak 1850 kb/s-kel másol? Olvasás közben nagyon süvít de az kezdetektől így volt, de most ha olvas nagyon lassú, plussz teljesen lefogja a gépet.
Minden akad, lehet hardware-es gond van? Vagy lehet szoftveres, ja és csak 1,3x-osan hajlandó írni

a noti a6m a dvd mathsita vagy hogy írják

Ha valaki tud vmi okosat írjon
köszi

(#1407) hzcs válasza Asuras (#1406) üzenetére


hzcs
senior tag

Én feltelepíteném az alaplapi drivereket, ha fel van, akkor nézd meg az eszközkezelőben a ide vezérlőknél, hogy a dma mód aktív-e. Ha nem, tedd arra. Ha sehogysem bírod áttenni, akkor töröld ki a dvd meghajtót, majd ismertesd felújra, ha ez sem megy, akkor húzd ki és dugd vissza.

(#1408) tojsz™


tojsz™
aktív tag

valaki help pls
a videomemet hol lehet állítani
hogy ne vegyen el 128-at csak 32-t a rendszerből

állítólag csak ati CCC-ből lehet állítani
de nekem egyik se megy fel :W :W :W

rc410-es mag
ati x200 alaplapi chip
asus noti

(#1409) arpi6k


arpi6k
addikt

Sziasztok!

Nagyon gondolkodom ezen az asus notin:[link]
Esetleg van valkinek ilyen? Mi a véleményetek róla? Ezek alá az AMD procik alán milyen alaplapok vannak pakolva?
Eredetileg mindenképp Core2-es laptopot akartam, de ennek annyira kedvező az ára, hogy gondolkodóba estem. :F

Intel & ATI

(#1410) tojsz™ válasza arpi6k (#1409) üzenetére


tojsz™
aktív tag

én 3 héten belül a 2. asus notim vettem meg
de nem azért mert olyan szar hanem azért mert az előzőt használtan vettem (1,5éves)
volt rajta egy két kisebb esztétikai hiba ami idegesített
de nagyon tetszet
és lecseréltem egy ilyenre vadi újra [link] 1 év garral
kb. 0k-mba került ;]


ja és az előző sempronos volt de tök jól ment pedig nyúztam rendesen

nem fogsz benne csalódni :R

asus forever :R

[Szerkesztve]

(#1411) bnss válasza tojsz™ (#1408) üzenetére


bnss
veterán

Ez egy jó kérdés, valahol olvastem erre gyógyírt, megpróbálom megkeresni. :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1412) arpi6k válasza tojsz™ (#1410) üzenetére


arpi6k
addikt

Én nem az asus márka miatt aggódom, hanem az AMD- rendszer miatt... Asztali gépekbe elég rosszak a tapasztalataim vele kapcsolatba.

Intel & ATI

(#1413) tojsz™ válasza arpi6k (#1412) üzenetére


tojsz™
aktív tag

sztem nyugodtan megveheted
bá nekem inkább asztaliba volt egy pár AMD-s rendszerem
de nem volt vele több problémám mint az inteles rendszerrel
(haver pl. intellel szívott meg a melóhelyen mi is)
AMD-s notit meg nem sokáig használtam de a két hét alatt éjje- nappal ment (corel, film, játékok, letöltés, tesztek ) és nem volt semmi :(
tök stabil volt a rendszer

Intel vagy AMD :F ez inkább szimpátia kérdése sztem

[Szerkesztve]

(#1414) nfsu17


nfsu17
veterán

ÚjRE!

Sziasztok!!

Voltam HP topikban, mivel az nx7400 nagyon megfogott.
Most meg megláttam ezt [link] és nem tom hányadán állok. :D
Ez a gép is bejön. :R

Tetszik, hogy nagyobb a vinyó, jobb a vidkari, webkam....meg az Asus laptopok kinézete tetszik az ízlésemnek.

Core2-t leszámítva úgy érzem ''okosabb'' is az Asus, nem? :F
Árban meg ua.

Van ilyen vkinek?
Vagy meg tud győzni vki, hogy ne HP legyen? :)

Mennyivel ''gyengébb'' ez az Asus mint az asztali gépem? Játékon kívül gondolom nem vennék észre nagyon lassulást, nem? Videótömörítésre vétek használni laptopot?

(#1415) bnss válasza arpi6k (#1412) üzenetére


bnss
veterán

Ha vársz egy kicist és emgvárod a 65nm-es mobil cpukat, lehet, hogy jobban jársz velük melegedés, esetleg teljesítmény szempontjából is, nem is beszélve a VGA-ról.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1416) arpi6k válasza bnss (#1415) üzenetére


arpi6k
addikt

A fogyasztás nem számít, mert nem akksiról fogom használni.

Intel & ATI

(#1417) tojsz™ válasza nfsu17 (#1414) üzenetére


tojsz™
aktív tag

nekem ilyen van 1 napos
nagyon jó
lsd. a #1410 hsz-em

de azt neked kell eldöntened mire is fogod használni és mire van nagyobb szükséged
a plusz hdd-re, videokarira vagy az erősebb procira
esetleg a több garra

egyébként a celeron m nem rossz proci
bár a videokártya nem valami erős szvsz :) (mondjuk én nem játszom vele)
asszem a hp kijelzője csak 1024x768 (az asus-é 1280x800)

(#1418) bnss válasza arpi6k (#1416) üzenetére


bnss
veterán

shteer kolléga tud érdemben nyilatkozni a Turion CPU-ról, ha benéz ide, biztosan segít! :R

Ha szinte csak hálózatról használod, akkor nem árt szvsz egy hűtőpad, én is gondolkozom egyen, mert a Celeron szeret melegedni. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1419) nfsu17 válasza tojsz™ (#1417) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi.
Láttam, hogy hasonló a géped, de az A6RP után mégsem ua, nem mertem beleszólni. :) :B

CPU kell-e nekem?
Ha újítanék asztalit, vennék bele az tuti, hogy ki is tudnám használni az már más kérdés.

Kb mire kéne, mire lenne jó a dupla cpu?
Úgy hallottam vidtömörítésre pl jó. Azt szoktam csinálni, és megmondom őszintén nem bánnám ha gyorsabb lenne.

De pl azt sem tudom, hogy egy 1,8Ghz-es dual core notiban olyan erős-e mint ugyanolyan ''társa'' egy sima szgépben.

Mert ha nem notit vennék, akkor tuti egy dual core procit (min 1,8ghz), min. 1gb RAM 667mhz-en. Szóval ez asztaliban nekem már ''gyors'' kategória.
Ha a noti hasonlót tudna hozni, akkor fontos lenne a dupla magos cpu.
Ennek még nem néztem utána :W , most majd ez jön.

(#1420) shteer válasza arpi6k (#1416) üzenetére


shteer
titán

én nyugodt szívvel ajánlom a turion x2-s asus notikat, semmi észrevehető különbés nincs a c2d-sokhoz képest
1-2 everest tesztben még le is nyomja őket :P

ha ráérsz, megnézheted mit tud az én TL50-em :)

ár/érték arányban nagyon jók, és általában azonos áron jobb vga-t kapsz x2-vel, mint c2d-val

..szerintem jónak tűnik

(#1421) tojsz™ válasza nfsu17 (#1419) üzenetére


tojsz™
aktív tag

már mér ne lenne ugyan az?
csak a vinyó méretében tér el (enyémbe csak nyolcvanas)
ill a plusz 512MB amit ~5k ér bele teszek magamnak (nekem is 667-en megy)
nem hiszem hogy ezek befolyásolják a minőséget

a többi tök ugyan az ;) :))
ház
alaplapi chipset
webcam
videokari
kijelző
stb.stb
sőt még egy asus táskát meg egy optikai egeret is kaptam hozzá

az már más kérdés hogy amit linkeltél azon egy ACER van a képen ;]


[Szerkesztve]

(#1422) tojsz™ válasza nfsu17 (#1419) üzenetére


tojsz™
aktív tag

ja és a A6RP utáni karakterek erre utalnak csak

(#1423) nfsu17 válasza tojsz™ (#1421) üzenetére


nfsu17
veterán

Ja, az ACER, néztem én is. :DD :C :Y

Ugyanaz, meg nem is. :DDD

Viccet félre. Olvasgattam most erre-arra arról a HP-ről, és végülis nem mondtak róla rosszat, sőt...csak a ház/műanyag minőségét kifogásolják sokan (recseg, kopik, karcolódik).

Megnézek majd élőben is pár notit, mert még nem sokat láttam, aztán lehet Asus lesz most úgy látom. :)

[Szerkesztve]

(#1424) arpi6k válasza shteer (#1420) üzenetére


arpi6k
addikt

:R
Mostmár végképp nem tudom mi legyen.... :B

Intel & ATI

(#1425) arpi6k


arpi6k
addikt

Mi az a Power 4 Gear+ ? :F

Intel & ATI

(#1426) tojsz™ válasza arpi6k (#1425) üzenetére


tojsz™
aktív tag

az asus notiknál van ilyen progi
ha aksiról nyomatod profilok szerint
optimalizálja a fogyasztást
takarékoskodik az aksival

celeron m 440 teljesítményére lennék kiváncsi
valaki :F

[Szerkesztve]

(#1427) bnss válasza arpi6k (#1425) üzenetére


bnss
veterán

Szabályozza a cpu órajelet használattól függőn kézzel állítható profilok segítéségével, de beállítható a kijelző fényereje is, stb. Ugyanezt tudja - szvsz jobb is - az NHC. :)

tojsz™: miylen teljesítményre? :F

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1428) tojsz™ válasza bnss (#1427) üzenetére


tojsz™
aktív tag

hát azonos órajelen a sima m-es pentium vagy egy 3000+os sempron procival összehasonlítva mennyi a különbség :F


[Szerkesztve]

(#1429) Cibet71 válasza arpi6k (#1424) üzenetére


Cibet71
csendes tag

Nekem ennek a notinak az elődje van, az égvilágon semmi gond nincs vele, gyors is, csendes is. Egyedül a driverekkel lehet probléma, 64 bites eszközmeghajtókkal még mindig gyengén állnak, akár XP-hez, akár Vistához. Egy évvel ezelőtt még jóval drágábban vettem a gépet... :(

(#1430) arpi6k válasza Cibet71 (#1429) üzenetére


arpi6k
addikt

Sima win xp kerül majd rá... Nem használok 64bite opredszert. A stabilitással sincs gond? Nincsenek váratlan fagyások, újraindulások stb?

Intel & ATI

(#1431) Cibet71 válasza arpi6k (#1430) üzenetére


Cibet71
csendes tag

Előfordult már fagyás, főleg játékok futtatása után, olyan 4-5-ször az 1 év alatt. Illetve a wifivel van néha probléma, meg időnként nem akar indulni a windows. Mivel gyakran mozgok vele különböző céges hálózatokban, nehezen alkalmazkodik ahhoz, ha más hálózatot lát maga körül. De szerintem ezek szoftver, driver hibák, és egy újraindítás megoldja a gondot.
De ha más hardverre vágysz, itt van például ez a változat: Asus A6Je [link] Jobb procival, gyengébb videoval, ugyanaz a ház, csak Intel&Ati.

[Szerkesztve]

(#1432) shteer válasza arpi6k (#1430) üzenetére


shteer
titán

nincs semmi ilyesmi. xp-vel teljesen stabil.

szerk: az ASUS wifimeghajtó sztem is lehetne jobb, valóban nehezen kezeli a gyakori hálózatváltásokat. ugyanazzal használva viszont semmi gond, 1-2szer kellett restart h lássa a hálót

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#1433) tojsz™ válasza arpi6k (#1409) üzenetére


tojsz™
aktív tag

és nagyon faja kis tatyót adnak hozzá!!! :))

(#1434) okli


okli
csendes tag

Hali.

Hamarosan keszulok az usaba, es ott akarok notit venni, mivel majd' felaron meguszom igy. Eddig az Asus w7j a legszimpibb. Esetleg velemenyek rola?

(#1435) bnss válasza tojsz™ (#1428) üzenetére


bnss
veterán

Szvsz nem igen észrevehető azonos órajelen. Bár a mai világban... :D

Az Asus által ajándékba adott táska szép, de nem igazán használható pl. a notebook tartozékainak a szállítására, mert engem idegesít, amikor kidudorodik az egér, a táp, vagy csak épp összeér a csat. :U

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1436) arpi6k válasza tojsz™ (#1433) üzenetére


arpi6k
addikt

Nem nagyon fogom hurcolászni... Max ha megyek LAN-ra.

Intel & ATI

(#1437) nb18


nb18
tag

Hello!
Lehet kissé láma kérdés lesz :D szal..adott egy Asus A6R- tán 5085(Cel 1.7,512 ddr2 x200 stb) szal a vista miatt beruháznék 1G ramra bár igyis szépen megy( Business)! Van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel kapcs? ugyanis 1G-s modult vennék alapból 2x256van benne..és esetleg még az egyik 256ost bennehagynám..de a gyártó oldalán a max 1gb.. csak addig képes kezelni? :F illetve elméletileg ddr2 533mhz-sek a modulok ez megfelel a valóságnak? :DDD

(#1438) Maffya1 válasza nb18 (#1437) üzenetére


Maffya1
csendes tag

Vegyél 512 MB -t . Nekem van is egy eladó 512MB 533MHz és nem is gagyi, Infineon !
Tuti kis ram!

ASUS forever!!!

(#1439) nb18


nb18
tag

de 512 van most is... 1giga kellene csak nemtom meddig kezeli :F

(#1440) Maffya1 válasza nb18 (#1439) üzenetére


Maffya1
csendes tag

512Mb +256 Mb =768 Mb az már azért hasit!

ASUS forever!!!

(#1441) tojsz™


tojsz™
aktív tag

valaki tudja hogy az ASUS-nál a ram bővítés gar vesztéssel jár?
muszáj bevinnem hozájuk vagy elég egy sima szervíz?

(#1442) kp78 válasza tojsz™ (#1441) üzenetére


kp78
addikt

Ez egy érdekes kérdés, mert vki szerint igen, vki szerint nem.
A boltos érthető, hogy azt mondja, hogy gar. vesztéssel jár, ezzel próbálván megfogni téged, hogy nála vedd meg.
Én raktam az enyémbe egy kéz alatt vettet. Max. ha szervízbe küldöm majd, akkor kiveszem, és csak az egy gyári 512-es lesz benne.

(#1443) Maffya1 válasza tojsz™ (#1441) üzenetére


Maffya1
csendes tag

a ram bővités nem jár garancia vesztéssel.nyugodtan beleteheted a gépbe az újjat,de ha vinned kell garanciális javitásra akkor hivd fel a figyelmüket hogy + xMb ram van a gépbe.
Én mindig igy tettem soha senki nem szolt.

ASUS forever!!!

(#1444) rYaN- válasza Maffya1 (#1443) üzenetére


rYaN-
tag

Így van, ramot és vinyót lehet cserélni, egyébként meg szólni sem kell. Amíg nem tépsz el garanciamatricát, védjegyet, zárat, vagy ragasztott csavart, addig nincs baj.

Asus A6J

(#1445) scapegt


scapegt
senior tag

Sziasztok

ASUS notim van és ma kezdte azt csinálni hogy a space-em beragad írás közben...érzi hogy nyomkodom úgy is hogy be van ragadva...de kiugrik néha...mit lehet ezzel kezdeni? hova vigyem hogy kitisztítsák? már mindene poros valxeg amúgy is belül. Hol fújják ki belőle a port? :F Miskolci vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.