Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) shteer válasza Lui76 (#1500) üzenetére


shteer
titán

a Ram cserét meglehet otthon csinálni
igen
az is garivesztéses dolog
nem
egy vagy két modul lehet
kettő
A notebook ram és sodimm ram ugyanaz
igen
:DDD

lehetőleg ugyanolyan sebességű és időzítésű ramokat vegyél bele

..szerintem jónak tűnik

(#1502) tojsz™ válasza duhoskutya (#1489) üzenetére


tojsz™
aktív tag

biosból biza nem lehet vmem-et állítani
csak ati catalist control center ből tudod állítani
de hogy ne legyen egyszerű a történet
az ati ccc nem megy fel az ASUS-ra :C
én az asus cd-jéről a drivert bemásoltam egy ati 6.3 as CCC-be
és akkor felmegy és be tudod állítani a vmemet

(#1503) Lui76 válasza shteer (#1501) üzenetére


Lui76
őstag

köszönöm a választ.

Gondolom ha küld öcsém nekem egy everest reportot
abból tán kideríthető hogy egy vagy kétmodulból van az 512Mb Ram
tán még fajtája is.

Egy ilyen DDR2-es celeronos notinál számítana a 667-es ram vagy felesleges,
és inkább a meglévő mellé keressek párt.

www.kezmuveskeramia.hu

(#1504) nb18


nb18
tag

Hello!
Ma bővitettem A6R-em a vista miatt 1gigára :D nagyon szuper szépen szalad x200zal az aero is, esetleg jóáron megválnék egy 6hónapos 256mb/533 Nanya ddr2 modultól akit érdekel szóljon :) mert ugye Asusék az 512-t 2x256ba rakták bele :(( ja és amugy 1gigáig kezeli, már az 1256mb nem ismerte :W

(#1505) Lui76 válasza nb18 (#1504) üzenetére


Lui76
őstag

bonyolult volt ?
ugye tényleg nem volt védve semmivel a fizikai hozzáférés a Ramokhoz?

www.kezmuveskeramia.hu

(#1506) nb18 válasza Lui76 (#1505) üzenetére


nb18
tag

Egyáltalán nem... 2csavar fogta a kis takaró lapot aztán le fület kell széthúzni és már ki is jön magától. Nekem azt mondta egyik ismerősöm aki számtech boltban dolgozott h ram és vinchester csere elméletileg nem jár garanciavesztéssel talán még a dvd iró csere sem

(#1507) nb18


nb18
tag

amugy nem tudja valaki vista alatt miért nem megy egyik ati catalystom sem? felismeri de csak a north bridge eszközt..az x200at nem.. :W 7.1-7.4ig próbálkoztam és nem ment.. esetleg valaki valami más megoldást tud a powerplay működésre bírásában? :F

(#1508) ATM_automata


ATM_automata
őstag

XP alatt szerettem volna frissíteni az A6RP 067 ATi Radeon Xpress 200M driverét. Leszedtem a legfrissebb, az ATi oldalán ehez a chipsetthez ajánlott drivert. Elkezdtem telepíteni és azt írta ki, hogy nem talál megfelelő hardware-t, ezért a drivert nem lehet föltelepíteni. Találkozott már valaki ilyennel?

What else?

(#1509) hzcs válasza nb18 (#1507) üzenetére


hzcs
senior tag

Nekem x700-am van, de se xp-ben, se vistában nem megy a 7-es catalyst, egyszerűen nem ismeri fel a vga-t. Ha nagy nehezen sikerül ráerőszakolni, akkor meg állandóan restartol a gép, még be se jött a win de már restart.
Nem mintha a 6-os nem lenne jó, de nem esik olyan jól, hogy egy másfél éve 300 felett vásárolt géphez nincs support Asus oldalán. Asustreiber.de-ről szoktam tölteni, meg a gyártók oldalairól. Asus meg tojik bele.

Vista:
Bár nekem a Vista felismert mindent, csak azt hiszem a hangkártyát nem. A legnagyobb bajom vele az, hogy nem megy az NHC, és sokszor jobban melegszik mint kéne, nem vagyok megelégedve az energiabeállítások lehetőségeivel.

(#1510) Zanik válasza ATM_automata (#1508) üzenetére


Zanik
addikt

Igen, ismerős a dolog, ugyanígy szenvedtem a Catalyst Control Centerrel meg az új driverekkel, sajnos bárhogy próbáltam, nem ment stabilan, pedig a CCC-ben lehetne állítani a VGA-memória méretét. Egyetlen megoldás van: omegát kell feltenni - [link]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1511) ATM_automata válasza Zanik (#1510) üzenetére


ATM_automata
őstag

Dögöljek meg, ha látom, hol van itt a download gomb :F

What else?

(#1512) hzcs válasza ATM_automata (#1511) üzenetére


hzcs
senior tag

felül: ati
majd 1 sorral lejjebb kiválasztod az oprendszert
ha ati és win 2k/xp, akkor:
[link]

(#1513) dalac5


dalac5
tag

Sziasztok!

cserélt már valaki memóriát a3e-5029-es laptopban? Nem tudjátok, hogy támogatja-e a ddr2-es ramokat? Eredetileg ddr1es ram van benne, de a 915gm chipset támogatja a ddr2es memóriákat is.

Köszi:Laci

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1514) ATM_automata válasza hzcs (#1512) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi a linket, már szedem is le.

What else?

(#1515) tojsz™ válasza ATM_automata (#1508) üzenetére


tojsz™
aktív tag

az omegába hol kell állítani :F

[Szerkesztve]

(#1516) shteer válasza dalac5 (#1513) üzenetére


shteer
titán

ha ddr1 van benne akkor nem fog belemenni, mert picit más a foglalat

..szerintem jónak tűnik

(#1517) nb18 válasza hzcs (#1509) üzenetére


nb18
tag

Az nhc müködik ha a legujabbat szeded le asszem relase 6. Bár ha nem tudod szabályozni a vga miatt akkor nem sokat ér h fentvan ;]

(#1518) nb18 válasza Zanik (#1510) üzenetére


nb18
tag

az omega driverek között nem találok vistásat :O

(#1519) dalac5 válasza shteer (#1516) üzenetére


dalac5
tag

Köszi szépen. Erre nem is gondoltam :(

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1520) pzstm válasza dalac5 (#1513) üzenetére


pzstm
titán

855gm-es chipset van abban a notiban , így csak ezeket a ddr memóriákat támogatja.
Memória DDR 266/ 333 SDRAM, 2x SO-DIMM socket
ERgo csak DDR1 megy bele! :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1521) hzcs válasza nb18 (#1517) üzenetére


hzcs
senior tag

Köszi!!

Amikor utoljára néztem, még csak a riliz 4-es volt fennt.
Csak most meg nem indul a Vista az okosságom miatt :D
(beállítottam, hogy ne jelenjen meg az oprendszerválasztó rész, gondoltam hogyha majd vistát akarok, akkor megnyomom az F8-at, de akkor meg az XP indítási paraméterei jönnek be, úgyhogy szívás)

szerk:
De tellhetetlen vagyok :D
Valakinek megvan a professional változata az NHC-nak? :)

[Szerkesztve]

(#1522) dalac5 válasza pzstm (#1520) üzenetére


dalac5
tag

915gm van benne.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1523) hzcs válasza dalac5 (#1522) üzenetére


hzcs
senior tag

[link]
Ez alapján csak DDR1-es megy bele, abból is csak 266/333, de szerintem a 400-ast is vinnie kéne.

[Szerkesztve]

(#1524) bnss válasza hzcs (#1523) üzenetére


bnss
veterán

400-as is megy benne gond nélkül, de csak 333-on.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1525) pzstm válasza dalac5 (#1522) üzenetére


pzstm
titán

sztem akkor is csak ddr1 megy bele.......400-ast meg fölösleges bele venni, mer ha celeron van benne, akkor ha jól emléxem a mobil prociknál is max 333 vagy 266mhz-en képes vinni a memóriákat! Sajnos ezeknek bővítése azonban a jelenlgei árak mellett pedig kb. 2X drágább mint DDR2-t venni a gépbe...... Sajnos én is ettől szenvedek.... :( :O

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1526) dalac5


dalac5
tag

Pentium M van benne, de a 400-as miért csak 333-on menne?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1527) bnss válasza dalac5 (#1526) üzenetére


bnss
veterán

Mondjuk mert csak ennyire képes a csipszet.

pzstm: azért vegyen 400-ast, mert 333-ast vagy kisebbet már igen nehéz szerezni, ha találsz is, közel a 400-as árán. :U

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1528) pzstm válasza bnss (#1527) üzenetére


pzstm
titán

Nem is mondtam hogy ne vegye...csak ha esetleg van vkinek elkallódó 266mhz-s noti memóriája és hozzávágja, az is bőven elég lenne neki! :C :DD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1529) hzcs válasza pzstm (#1525) üzenetére


hzcs
senior tag

Namost én valamit nem értek:

System Memory Support
⎯ DDR or DDR2 SDRAM channels (64-bits wide) are supported.
⎯ Supports SO-DIMM’s of the same type (i.e. all DDR or all DDR2), not mixed.
Vagyis ha not mixed, akkor ugyanolyan lenne mégis az alja a DDR-nek és a DDR2-nek?

DDR feature support:
⎯ DDR – 333 MHz memory device
⎯ DDR2 feature support:
⎯ DDR2 - 400 MHz memory devices
⎯ DDR2 - 533 MHz memory devices
A DDR2 ramok viszont már egyáltalán nem drágák. Tudok olyan helyet, ahol az 1 gigás ddr2-533 8 ezer alatt van áfával, garival, újan.

(#1530) bnss válasza pzstm (#1528) üzenetére


bnss
veterán

De ez nem igazán valószínű. :) Most találtam épp 2*32Mb 133Mhzes SDRAM-ot IBM felirattal. :) Nem semmi.

hzcs: szvsz ez nem igazán megvalósítható, mert a két modul fajtának más a csatoló felülete, nem ott van a NYÁK-on a szakadás.

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1531) shteer válasza hzcs (#1529) üzenetére


shteer
titán

valóban, ahogy Bon3ss is írja. fentebb linkeltem is képet erről a különbségről

ezeket a supportinfókat honnan nézted?

szerk: #1322

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#1532) Lui76 válasza hzcs (#1529) üzenetére


Lui76
őstag

hol ???
privbe...

www.kezmuveskeramia.hu

(#1533) hzcs válasza shteer (#1531) üzenetére


hzcs
senior tag

[link]
Tizennyolcadik oldal.

(#1534) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Valamelykőtök használ gps-t a laptopjával??
Milyen vevőt érdemes venni hozzá??
És melyik autós töltőt??

Köszi

(#1535) hacsahu


hacsahu
csendes tag

Az a kérdésem lenne, hogy az integrált Go6100-as karit ki lehet-e cserélni önálló memóriával rendelkező karikra. Köszi előre is!

(#1536) albgab válasza hacsahu (#1535) üzenetére


albgab
aktív tag

Hali!

Nem, mert integrált!

(#1537) shteer válasza hzcs (#1533) üzenetére


shteer
titán

megtaláltam de nem értem. hiszen különbözik a foglalat. azt el tudom képzelni, hogy a chipsethez a notialaplapgyártók maguk dönthetik el, hogy melyiket alkalmazzák... hiszen a foglalat és a működési fesz is különbözik

..szerintem jónak tűnik

(#1538) sztikac


sztikac
őstag

Hali! Asus A9Rp notimba szeretnék utólag beépíteni egy Wi-Fi kártyát, lehetséges ez? Ezeket a modelleket szállítják wifivel is és anélkül is (az enyémen is rajta van a wi-fi led is, meg a bekapcsológomb matricája is a billentyűzeten). Annyit eddig sikerült kiderítenem hogy ezekbe a notikba belső USB-s ZD1211 WLAN kártya kerül. Sajnos a gugli arra már nem adott tippet hogy ezt a kártyát hol lehetne beszerezni (ha lehet egyáltalán).

(#1539) hacsahu


hacsahu
csendes tag

Köszönöm!
Szóval az integrált videókari mint a Go6100 nem is kártya hanem az alaplapra van integrálva (mint az asztali PC), míg a felsőbb kategóriás Go szériák az igazi kártyás VGA-ák, amelyek kártyafoglalatban foglalnak helyet. Egyéb bővítés mint pl.: bluetooth beépíthetők később is? Köszi!

(#1540) hzcs válasza shteer (#1537) üzenetére


hzcs
senior tag

Gondolom azért van ez a megoldás, mert így be lehet építeni a 915-ös csippet gyorsabb gépekbe is gyorsabb rammal, meg lassabb gépekbe is lassabb rammal, hogy olcsóbban tudják adni. Nekem szerencsére a DDR2-es változatot adták.
Más: DDR1 és DDR2 között hiába akár dupla a sebesség, igazából nem sok jelentősége van. Múltkor láttam egy tesztet (már nem tudom hol), teszteltek DDR400-at meg DDR2-800-at, de igazából 3% alatt voltak a különbségek.

(#1541) tojsz™ válasza hzcs (#1540) üzenetére


tojsz™
aktív tag

[link]
itt van egy hibrid lap olyan chipsettel mint a tied
tényleg támogatja a ddr és ddr2-t
de külön külön foglalatba
tehát ha nincs pluszba 2 foglalatod (amit kétlek)
akkor egyszerre csak az eggyiket támogatja

(#1542) Iceclon


Iceclon
csendes tag

Sziasztok, hozzáértő segítséget szeretnék kérni lefagyott asus mypal a620-hoz.

A következő történt a reggel: Indulás elött fel akartam tölteni rá a tegnap felvett műsorokat, hogy nap közben megnézzem rajta, és elkezdtem neki helyet csinálni a PDA-ban levő 1gigás kingstone CF kártyán, mikor egyszer csak megfagyott a képernyő (a törlés gombra már rányomtam, de a 'biztos hogy törölni kívánja' kérdés már nem jelent meg) ezért megnyomtam a tollal a rezet gombot, mire egy fekete háttér jött elő, ''PocketPC OS FlashROM Update'' fejléccel, alatta szöveg:

Aug 26 2003 15:27:22
CPU Version : PXA255 A0

Ha a memória kártya benne van, akkor a következő szöveg ismétlődik sorba a kijelzőn:

- IGNOR~1.
BACKUP~1.TXT
BACKUP~1.EXE
- IGNOR~1.
BACKUP~1.TXT
BACKUP~1.EXE
- IGNOR~1.
BACKUP~1.TXT
BACKUP~1.EXE
és így tovább a végtelenségik....

Igen, arra már rájöttem, hogy egy vadbarom vagyok, hogy a backupot a memória kártyán tároltam, de nem értem miért nem éri el, hiszen benne van, ha meg a kártya szállt el, miért nem lép tovább és tölt be az op rendszer.... az újabb reset benyomására nem reagál, ahogy egyik gombra sem a PDA-n. Próbáltam egyszerre benyomni a reset és a bekapcs gombot, de semmi csak villan egyet a kép és kezdi előről a fent írt szövegeket...

Tudtok valami javaslatot hogy tehetném újra működő képessé?

előre is köszönök szépen minden segítséget

(#1543) hzcs válasza tojsz™ (#1541) üzenetére


hzcs
senior tag

nekem nem is kell ddr1 foglalat, nem akarok downgradelni :)

Viszont amitől eldurran az agyam: a mobility radeon x700-ra nincs vistás driver. Na ez elég bosszantó. Csak ami telepítéskor felkerül. Próbáltam már moddolni a drivert, 0 sikerrel. Windows Updaten van újabb x700 driver, de akármilyen mást próbálok feltenni, eredmény fekete kép és fagyi. De még az updaten lévő driverrel is. Így a powerplay meg nem is működik.
NHC se bírja beállítani rendesen a procit. Vagy 800-on megy (alap sebesség), vagy maxon. Nincs köztes állapot, és olyan sincs hogy dynamic switching, vagyis 800-ról nem ugrik fel maxra akkor se, ha kéne.

(#1544) ATM_automata válasza hzcs (#1543) üzenetére


ATM_automata
őstag

Helló!

Valaki megtudná mondani, hogy egy bizonyos HCONTROL.EXE amit az ATK0100 neveztű dolog telepít föl az mire való? ASUS A6Rp AP067 laptop esetében, de szerintem más ASUS laptopnál is van ez a progi. Maga a program se tudom, hogy mire való.....

What else?

(#1545) sztikac válasza ATM_automata (#1544) üzenetére


sztikac
őstag

Nem 100% de szerintem a Fn gomb működéséhez kell...

(#1546) ATM_automata válasza sztikac (#1545) üzenetére


ATM_automata
őstag

Kicseréltem a gép Wlan kártyáját egy intel-re, azóta induláskor elszáll a HCONTROL. Újratelepítettem, de akkor is elszáll.......Elképzelésem sincs, hogy mi lehet a dolga. Ha leszedem és újraindítom a gépet, akkor pofázik, hogy új hardware-t talál és ha berakom a driver lemezt, akkor újra fölteszi magát és kezdődik előrő a játék.

What else?

(#1547) hzcs válasza ATM_automata (#1546) üzenetére


hzcs
senior tag

Intel WLAN 2200bg?
Próbáld meg az asus support oldaláról az a6va telepítői közül az atk acpi drivert leszedni, hátha.. De lehet hogy ugyanaz.
Uninstalláltad a régi wlan drivert?
Szedd le még a wireless console-t is, hátha az kever be.
Vagy próbáld innen leszedni valamelyiket: [link]

Szenved valaki A6000 szériás géppel Vistával?

[Szerkesztve]

(#1548) sztikac válasza ATM_automata (#1546) üzenetére


sztikac
őstag

HCONTROL.EXE-ről ezt találtam: [link], tehát itt valamivel nagyon össze kell akadnia hogy wlan kártya miatt elszálljon... WLAN kártya milyen csatlakozóval van a gépbe építve és kb. mennyiért sikerült beszerezned?

(#1549) ATM_automata válasza hzcs (#1547) üzenetére


ATM_automata
őstag

Intel Pro/Wireless 2915ABG kártyát vettem bele az ASUS gyári kártyája helyett. Nem volt vele fizikálisan semmi baj, csak a szoftver körítés elég gázos. Amúgy az intel mintha jobban teljesítene, erősebbnek tűnik.

Itthon ahol volt eladó, ott 8-14.000ft között akarták adni. eBay-en meg megvettem zsír újonnan 4.700ft-ért postával mindennel együtt és 1 hét alatt itt is volt Amcsiból.

Természetesen leszedtem minden előző drivert és console-t. A wi-fim nem is akad semmivel. hasít mint a fene. Egyedül ez a Hcontrol ami egyből föladja a harcot már indulás után. Most leszedtem egy újabbat, atk0100_1043.2.15.65. Ezzel most nem hasal el.

Köszi a linket!

What else?

(#1550) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Valaki ajánlott nekünk itt egy OMEGA drivert a VGA-hoz. Most nézem, hogy vannak itt bizonyos opciók a telepítés során, amiről gőzöm sincs, hogy mik. Van valaki aki tudna segíteni? FastWrite on/off, Select driver type ?

Ja, és az előző kérdésre még a válasz: Mini PCI-os a Wlan kártya. A6RP-ben a memóriák burkolatát ha leszeded, akkor ott van ez a kártya vagy kártyahely is. A többi tipusnál még nem néztem. Itthon amúgy rohadt drágán adják ezeket a cuccokat.

[Szerkesztve]

What else?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.