Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#776) Coolmat válasza KJB (#773) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Proci: Ezek olyan erős procik, hogy szerintem nincs szükség tuningolni őket, amikorra meg elavulnak, már tuningolva is kevés lesz a teljesítményük. Jövőtállóság szempontjából az sem rossz ötlet, ha apróról veszel I7-2600-at, 46-50k között lehet már találni.

Alaplap: Intel-Nvidia combo alatt gondolom a Virtu MVP-t érted. Sajnos azt kell mondjam nem éri meg a felárat, elég bugos még a program. Amúgy ehhez nincs szükség semmi SLI-re a lapon, sőt SLI-be kötött Nvidia kártyákkal nem is működik a Virtu MVP. Ezen okok folytán tuning nélküli lapból egy B75 Pro3 is tökéletesen megfelel.

RAM: Az Ivy procik már valóban ki tudják használni az 1600MHz-es RAM-okat, de tesztprogramokon kívűl semmi különbséget nem tapasztalnál egy 1333MHz-el összehasonlítva, ezért bőven jó a legolcsóbb CSX, Kingmax vagy Patriot 8GB-os 1333MHz-es kit is.

SSD: Az élettartam gari nálunk kiskertől függően 3-5 éves jótállást jelent, talán ha RMA-ban kipostázod a hibás darabot a gyártónak kicserélik ezután is, de ilyenről még nem nagyon hallottam. Ugyanazt tudom elmondani mint a RAM-ok esetében: a legjobb ár/érték arányú OCZ Agility3 120GB-nál is csak tesztprogramokban gyorsabb a többi SSD, valós felhasználás során semmi különbséget nem tapasztalnál köztük.

VGA: Az így megspórolt pénzt erre a részegységre költeném ha játék a fő cél, mert játékra elsősorban bika VGA kell. Az előzőekben megspórolt pénz talán elég a GTX560 TI és a GTX670 különbözetre.

Még a régebbi hózzászólásodhoz:

1. BIOS frissíteni FAT32 formázott pendriveról tudsz egyszerűen a BIOS-ba belépve

2. Valszeg nem lesz gond az Audigy2-vel, mégiscsak jobb hangot ad mint egy integrált hangkártya.

3. Azért nem ártana alaposan megnézni azt a tápot, mert a régi tápok elsősorban 5V-os ágra gyúrtak rá, ma pedig majdnem minden alkatrész 12V-on kéri az áramot, ezért kevés is lehet a tápod, hiába 550W és Chieftec (meg el is öregedhettek benne a kondik, stb.). Újnak Corsair CX430V2-t vagy Chieftec CTG500-80P-t ajánlanék.

4. Elég a gyári proci hűtő is ha nem tuningolsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.