Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Sesy válasza Raysen623 (#2949) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi
ezt nem vettem észre eddig :(

Born stupid... Try again!

(#2952) daninet


daninet
veterán

Ennek a kis vonalnak mi az oka? miota az eszem tudom behuzza az AC. Pedig ez nem egy ritka falkapcsolat.

Nem zavar tulsagosan, raadasul 200as terv, csak erdekel

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2953) Raysen623 válasza daninet (#2952) üzenetére


Raysen623
addikt

Fal referencia vonala csinálja: a vastagabb falnak valószínűleg a külső oldalán van, ráadásul vékonyodik is ennél a csomópontnál, tehát 3 fal csatlakozik egy helyen. Amit én ilyenkor tennék: vastag fal ref vonalát átraknám belülre, az alsó vékonyabb falét hagynám kívül, a vízszintesét pedig a felső oldalra raknám (talán ott is van). Egyébként nem csak ilyenkor jön elő ez a probléma, több hasonló eset is van, ez az egyik közülük.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2954) daninet válasza Raysen623 (#2953) üzenetére


daninet
veterán

Forgattam a referencia vonalakat, akkor meg siman nem csatlakoztatja valamelyik falat.
Igazabol mindegy, csak siman egyidos ez a bug a programmal erdekes hogy nem javitottak meg ki. :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2955) Raysen623 válasza daninet (#2954) üzenetére


Raysen623
addikt

Érdesek mód, én el szoktam tudni tűntetni ezeket a vonalakat...Lehet nálad a ref vonal áthelyezése után, újra össze kellene kötni a falakat.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2956) copass válasza daninet (#2954) üzenetére


copass
veterán

ez nem bug.simán kirakható úgy hogy kiadja tisztára.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2957) daninet válasza copass (#2956) üzenetére


daninet
veterán

Ok, van olyan kombinacio amikor jo, de alapvetoen pont az a referencia vonal lenyege, hogy eldontod pl kifele rakod a referencia vonalat es a texturakat az alapjan allitod be. Most ha minden falat elkezdek forgatni akkor minden lesz benne csak egyseg nem.

Ebben a variacioban tunik el a vonal, ami pont nem jo, mert az egyik fal befele nez a masik kifele. Amikor mind kifele nez ugy nemjo.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2958) copass válasza daninet (#2957) üzenetére


copass
veterán

a külsők futnak és ahhoz van belőve a belső. mert külső főfalnál mindíg belül van a referencia vonal.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2959) daninet


daninet
veterán

Újabb verziókban (17+) a régi féle (16-) 45fokos falmetszést legalább azonos anyagú falaknál vissza lehet hozni?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2960) Raysen623 válasza daninet (#2959) üzenetére


Raysen623
addikt

Azt nem, de miért van rá szükséged? Ha netán a falvég az összemetsződés után nem olyan anyagú lesz amilyet szeretnél, akkor felül lehet íratni a fal beállításoknál.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2961) daninet válasza Raysen623 (#2960) üzenetére


daninet
veterán

Azért, csak akkor meg az éle végig ugyanolyan, nem lehet laponként, és a másik oldalt másik kellene. De húzok elé egy másik falat kapja be :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2962) Raysen623 válasza daninet (#2961) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor emeld meg a prioritását annak a falnak, amelyiknek az anyagát be akarod forgatni. Vidd a másik fal épanyaga elé...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2963) copass válasza daninet (#2959) üzenetére


copass
veterán

értem én de meddig van nyitva?! (anyám a nonstop-ra)
mutasd már meg hogy mit szeretnél, lehet akkor fel is fogom!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2964) daninet válasza copass (#2963) üzenetére


daninet
veterán

Most ezt átszíneztem szemléltetésnek. Vagy azt választom, hogy van elől egy fehér csík, vagy felül egy barna. Több színű felületeknél számtalan ilyen van. Akkor gond, ha a másik oldalán fontos lenne az eredeti színe. Bezzeg a gerendát lehet oldalanként színezni :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2965) daninet válasza Raysen623 (#2962) üzenetére


daninet
veterán

Ha elé viszem sem jobb, mert a másik oldalon meg kilóg akkor szintén a szín. Nem sűrű, de többször találkoztam a napokban vele, hogy az egyik oldala ilyen, másik oldala olyan, és ha a régi 45fokos megoldással metszené össze nem lenne ilyen gond.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2966) gNAT_hu válasza daninet (#2965) üzenetére


gNAT_hu
tag

Override using Adjoining Walls

(#2967) daninet válasza gNAT_hu (#2966) üzenetére


daninet
veterán

erre sosem mertem rakattyintani :) :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2968) Raysen623 válasza daninet (#2967) üzenetére


Raysen623
addikt

Pedig én is erről beszéltem :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2969) copass válasza Raysen623 (#2968) üzenetére


copass
veterán

én meg simán csak nem értem!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2970) daninet válasza Raysen623 (#2968) üzenetére


daninet
veterán

Vizuális típus vagyok, valamiért nem esett le. :D :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2971) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Egér vásárlás előtt állok és tudom, hogy van erre külön topic, de érdekelne, hogy ki milyen egeret használ és megvan-e vele elégedve? Archicad használata közben "ofkorsz" :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2972) Raysen623 válasza Nerazim (#2971) üzenetére


Raysen623
addikt

Én egy Revoltec Fight Mouse Elite-t használok (súlyozható stb.) 10e volt anno. Mondjuk ez játékra is van.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2973) Nerazim válasza Raysen623 (#2972) üzenetére


Nerazim
őstag

Úgy látom még mindig tartja az árát stabilan a revoltec. Én beérném valami olcsóbbal is ami még jó cad-re. Nekem most egy razer van amit már vagy 10éve nyúzok, de rájöttem, hogy kicsi a kezemhez és néha meg is fájdul ezért valami nagyobbra váltanék.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2974) copass válasza Nerazim (#2971) üzenetére


copass
veterán

a4tech, olcsó és sokat bír. logitech túlárazott.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2975) Nerazim válasza copass (#2974) üzenetére


Nerazim
őstag

Nézegettem az A4tech-et de elég kicsik az egerei, nekem valami 120mm fölötti állna kézre.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2976) daninet válasza Nerazim (#2971) üzenetére


daninet
veterán

Mi barátnőmmel túltoltuk az egér dolgot :D , valamiért úgy vagyok vele, ha napi 8 (inkább 12) órát kell valamit fognom, ráadásul a munkaeszközöm, akkor a legjobbat veszem amit lehet.

Így nekem Cyborg RAT 9-em van, neki pedig egy Roccat Kone XTD. Ez utóbbi egy piszok jó egér, ő makrózta rá a leggyakoribb AC parancsokat, többnyire billentyűzet nélkül rajzol. Görgő balra mozgat, görgő jobbra forgat stb... Azt mondja nagyon szereti..

A cyborg pedig az elnyűhetetlen kategória, alu váz, nagyon stabil, nincs nyöszörgő mocorgó alkatrész.
Ha esetleg belefér az árkategórádba ajánlom mindkettőt. Mindkettő 3 éves múlt, az XTD-n kicsit elkezdett halványodni a logó de nem látszik rajtuk a használat.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2977) copass válasza Nerazim (#2975) üzenetére


copass
veterán

most /pill itthon A4TECH Bloody Gaming V7 van, az 12centi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2978) nagyt0m válasza Nerazim (#2975) üzenetére


nagyt0m
tag

Logitech Cordless MouseMan Optical 12,5 cm kb ugyan ennyi éves is.
Van rajta +1 gomb a hüvelykujjnál ennyi az extrája.

[ Szerkesztve ]

(#2979) OgreImre


OgreImre
senior tag

Logitech MouseMan Dual Optical ez is vagy 12 éves vagy több.
Nagy és kényelmes, az 1db oldalsó plussz gombot asszem a visszaugrás az előző nézetre van beállítva, ezt használom az asztali gépen. Igaz az oldalsó műanyag/gumi borítás már szó szerint lerohadt, de semmi baja.
Az irodában ahol évekig nyúztam a kollégák "némi" undorral fogták meg ha megkellett. (ugye Raysen623? :) )
Volt Logitech MX1000 is, lézeres cordless, de az túl nehéz volt nekem. A vezetékes G400 meg túl könnyű. Most laptophoz Logitech M705-öt használok, közepes méretű nekem tökéletes.
A párom egy szintén 10+ éves Logitech MX700-at használ, igaz ezen is a gumi borítás elkezdett mállani.
Szerintem az egyik legfontosabb görgő milyensége, mivel rengeteget van használva, szinte folyamatosan vagy zoomolsz vagy mozgatod a tervet.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#2980) Sesy válasza daninet (#2976) üzenetére


Sesy
aktív tag

off
ha a feleségem/barátnőm/barátom :Y archicad-hez nyúlna azonnal tovább lépnék
volt hozzá szerencsém egy rövidebb ideig, soha többet...
on

bocs :)

Born stupid... Try again!

(#2981) gNAT_hu válasza Sesy (#2980) üzenetére


gNAT_hu
tag

ArchiCAD mint pár(-)választó... :Y

(#2982) copass válasza Sesy (#2980) üzenetére


copass
veterán

ó mi már ott megrekedtünk hogy a google maps műhód hülyeség...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2983) mdccclx


mdccclx
csendes tag

Sziasztok, szerintetek archicadhez melyik a jobb választás?
Quadro K2000 vagy az egyel régebbi de erősebb Quadro 4000.
Nem a 3d-s teljesítmény a lényeg, hanem a 2d-s ablakba a kismillió vonalas rajzokat minél gyorsabban kirajzolja.

(#2984) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszönöm az egérajánlót mindenkinek aki hozzászólt. Lesz miből válogatni. Maxi respect :R

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2985) Sesy válasza mdccclx (#2983) üzenetére


Sesy
aktív tag

azért a Quadro 4000 az nagyon más kategória szerintem...

Born stupid... Try again!

(#2986) nagyt0m válasza mdccclx (#2983) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

én most K2000-et használok, ebben a dilemmában voltam, hogy K2000 vagy a sima 4000-es kártya.
Ha van lehetőséged akkor próbáld ki mind a kettőt, de a 4000-es az +egy tápbővítést is kérhet ~100 W ha jól emlékszem a két kártya között a fogyasztásbeli eltérés.

(#2987) copass válasza Sesy (#2985) üzenetére


copass
veterán

nem kicsit...
k2000
4000

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2988) mdccclx válasza nagyt0m (#2986) üzenetére


mdccclx
csendes tag

Köszi, tápba beleférek, az van bőven. Csak kicsit a kora miatt agyalok, azért gondoltam hogy az újabb K-sok lehet már sokkal többet tudnak. Na majd kialakul, köszönöm.

(#2989) copass válasza mdccclx (#2988) üzenetére


copass
veterán

az nvidia se hülye. nem fog kiadni egy olyan karit ami megveri az előző generáció nagyágyúját!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2990) snowman válasza mdccclx (#2988) üzenetére


snowman
tag

Quadro 4000-est próbáltam (meg régebben 2000-et és K600-at is). 2D-ben egyáltalán nem volt jobb, mint a GTX670-em, de a GTX460-em is ugyanezt tudja. 3D-ben meg pláne nem volt jobb.

De nem muszáj nekem elhinni, a Graphisoft Talk fórumon is sokan tapasztalták ugyanezt. Erős a gyanúm, hogy a Quadro előnye ArchiCAD alatt az a pozitív pszichikai hatás, amit a benne hívő tulajdonosokra fejt ki - ez kb. egyenesen arányos az érte kifizetett összeggel :D

[ Szerkesztve ]

(#2991) copass válasza snowman (#2990) üzenetére


copass
veterán

geforce nem összehasonlítási alap. játék / munka.
este basztatom a gépet 2-4 órát vagy napi 10-14 órában dolgozok rajta.
nem ugyanaz.
már egy 600-as quadro is jelentős 2D-s teljesítményt hoz egy geforce-hoz képest.
ezt csak az tudja, akinek volt mindkettőt használta hosszútávon munkára.
a próbálgatás az nem tapasztalat. az semmi.
az említett gs talk topikot linkeld már be ide, hadd lássuk mi is hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2992) snowman válasza copass (#2991) üzenetére


snowman
tag

Ez a geforce=játék, quadro=munka a mantrád. Van olyan szoftver, amire ez igaz, de szerintem az AC nem tartozik ezek közé.
Én is napi 7-8-9-10 órában dolgozok AC-vel, tudom miről beszélek. A próbálgatás úgy zajlott, hogy több napig használtam az illető kártyát, várva a nagy gyorsulást, illetve 2D benchmarkot is néztem több felbontásban, 1 és 2 kijelzővel is, csak hogy számszerű eredményt is lássak. Miután azt tapasztaltam, amit már leírtam, lepucoltam a drivereket teljesen, újra felraktam tisztán, eredmény dettó.

http://archicad-talk.graphisoft.com/viewtopic.php?t=39811&start=10&postdays=0&postorder=asc&highlight=quadro
http://archicad-talk.graphisoft.com/viewtopic.php?t=49097&postdays=0&postorder=asc&highlight=professional&&start=20
http://archicad-talk.graphisoft.com/viewtopic.php?p=196543&highlight=quadro#196543

[ Szerkesztve ]

(#2993) copass válasza snowman (#2992) üzenetére


copass
veterán

nem csak nekem a mániám, hanem mindenkinek aki dolgozott valaha geforce után quadro-val. soha többet nem vett geforce-ot munkára.
használtad napokig? benchmark? ez nem tapasztalat.
dolgozz vele éles terveken hónapokon keresztül, aztán majd rájössz hogy mi a különbség egy geforce és egy quadro között.
itt nem túró családi házakra gondolok, hanem társasházakra, középületekre, ipari épületekre több ezer m2 alapterülettel.
ezeknél már egy alaprajzi összkép/nagyítás kombón is csak nézed ahogy rajzolgatja a vonalakat, ha alá raksz egy szkennelt rajzot akkor jobb esetben talán látod is. rosszabb esetben meg rommá lassul vagy szétfagy.
ha valaha is dolgoztál volna huzamosan quadro-val, akkor nem mondanál ilyet hogy túlmisztifikált egy geforce-hoz képest.
a gstalk linkjeid meg egytől-egyig kombinálások, valós tapasztalatok nincsenek, nevetséges.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2994) daninet válasza snowman (#2992) üzenetére


daninet
veterán

En most a GTX akarmi kartyammal 3 napig oboaztam otthon egy munkasszalloval, 6 szint 3000 ember. Gyakorlatilag kezelhetetlen volt a terv. Behoztam munkahelyre, quadro k620 (a jelenlegi leggyengebb) es porog-forog az egesz...
Biztos van olyan gamer kartya ami hoz ilyen teljesitmenyt, de az nem 50ezer lesz ahogy a k620...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2995) copass válasza daninet (#2994) üzenetére


copass
veterán

bezony ám.
a geforce erőböl kezeli le mindazt, amit a quadro egy sokkal gyengébb vassal túlszárnyalja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2996) Raysen623 válasza copass (#2995) üzenetére


Raysen623
addikt

Vagy egy FireGL akár...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2997) copass válasza Raysen623 (#2996) üzenetére


copass
veterán

ati vonalon minden bizonnyal!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2998) Raysen623 válasza copass (#2997) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem csak ott....volt szerencsém Quadro-t és FireGL-t is összehasonlítani munkakörnyezetben....de tudom itt csak én lehetek szubjektív.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2999) daninet válasza Raysen623 (#2998) üzenetére


daninet
veterán

En is szubjektiv vagyok, soha nem volt ati kartyam igy nincs jogom szidni :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3000) snowman válasza copass (#2993) üzenetére


snowman
tag

Rendben, biztosan igazad van, feladom, éljen a quadro :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.