Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) snowman válasza Sesy (#2150) üzenetére


snowman
tag

Neked is köszi. Na, ez már úgy néz ki, hogy tud valamit. Mennyibe kerül egy ilyen kártya?

Kíváncsiságból megnéztem a tesztet teljesen kikapcsolt 2D hardveres gyorsítás mellett, és érdekes módon ugyanannyi lett a végeredmény, mint teljes gyorsítással: 21.5 fps. Viszont észrevehető volt, hogy amikor úgy kizoomolt, hogy főleg csak a környező vonalas helyszínrajz látszott, eléggé begyorsult. Próbaképpen kikapcsoltam a kitöltések megjelenítését, így az eredmény:
kikapcsolt gyorsítással 39.5 FPS
bekapcsolt gyorsítással 29 FPS

Szóval a hardveres gyorsítás a kitöltések megjelenítését turbózza, viszont vonalrajzolásban gyengébb, legalábbis nvidia GTX-ek esetén. Érdekes.

(#2152) Engineer086


Engineer086
Modder

Üdv Hölgyek és Urak!
Két kérdéssel fordulnék hozzátok, az egyik az, hogy a beépített tetőtéri ablakok esetén hol lehet beállítani azt, hogy csak a honszinten látszódjanak (mint pl a falaknál, tetőnél, stb.). Én nem találom a beállító táblán ezt az opciót..
A másik kérdésem a lépcsőre vonatkozik. Be tudom azt valahol állítani, hogy ténylegesen csak a metszősík feletti részt mutassa szaggatottan, ha mondjuk egy szinttel fentebbről nézem a szerkezetet, akkor ne mutassa a dupla metszővonalat?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#2153) snowman válasza Engineer086 (#2152) üzenetére


snowman
tag

Tetőablak: nincs ilyen lehetőség. A tetőablak megjelenítése a tetőhöz kötődik, valahogy úgy, ahogy a nyílászáróé a faléhoz.

Lépcső: a Lépcső beállítások panelen a Szintérzékenység és alaprajzi jel a honszint felett oldalon lehet állítani.

(#2154) Cheesy válasza Engineer086 (#2152) üzenetére


Cheesy
őstag

Ha az kell, hogy csak a honszinten (ahol elmetszed) lásd, akkor nálam így van beállítva:
(az alaprajzi megjelenítés a lényeg itt)

ALATTA
"HONSZINT"
FELETTE

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#2155) maunika45


maunika45
újonc

Hali!
Segítséget szeretnék kérni, most ismerkedem az artlantis animációkkal, és az lenne a kérdésem, hogy be lehet azt állítani valahol, hogy az animáció végén, ne lassítson a sebességen?

Előre is köszi!

(#2156) Gyantusz


Gyantusz
tag

Érdekes probléma: Archi' 15, magyar, helyiség pecsét 03 15

dinamikus, "belekattintós" (Belső él-es) pecsét. Aktívvá lett téve a név, burkolat, alapterület, kerület, belmagasság, térfogat. A létrehozása után átállítottam a belmagasságot 2,8-ról 3,35 m-re és nem írta át a térfogatot, maradt az előző értéken. Állítottam az oldaléleken, az alapterületet újraszámolta, de sem a kerületet, sem a térfogatot nem. Eztán Tervezés -> Frissítsd a helyiségeket... okosságban frissítettem a kijelöltet. Innen már folyamatosan frissült a térfogat is, de a kerület továbbra is a legelső számolt értéken maradt.

Mi ennek az oka, tipp?

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#2157) turit válasza Gyantusz (#2156) üzenetére


turit
tag

A helyiségpecsétben állítottad át a belmagasságot? Ha igen akkor a frissítsd a helyiségeket paranccsal a térfogat módosul.
Ha a szinteknél állítottad a magasságot az semmi hatással nem lesz a helyiségpecsétre, mert minden helyiségnél külön meg kell adnod a pecsétben a belmagasságot.
Nem olyan intelligens hogy szintek / födémek között kitölti a teret :)

(#2158) turit


turit
tag

Viszont nekem is lenne egy kérdésem pont a 15-tel kapcsolatban. Ha az irodai gépen 2 AC-et nyitok meg akkor a 8gb memória pár perc alatt elfogy. Látható az AC-ben a jobb alsó sarokban hogy folyamatosan csökken a szabad memória mérete. Ha csak 1 van nyitva nincs semmi gond. Nem értem mi lehet a baja :( ( város :DDD )

(#2159) daninet válasza turit (#2158) üzenetére


daninet
veterán

Az, hogy a memória mennyisége elfogy magában semmit nem jelent, mivel a windows vista óta úgy kezeli a memóriát, hogy amennyiben sok elérhető, többet használ fel. Tehát ha van hova terpeszkednie, akkor odarak olyan dolgokat is, amiket amúgy csak a virtuális memóriába. Ilyenkor értelemszerűen ha szükség van rá fel is szabadít. Akkor van gond, ha kiírja a sárga háromszöget, hogy zárjon be alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2160) turit válasza daninet (#2159) üzenetére


turit
tag

Pár perc után az a vége, ha elfogy a memória. A többi gépen nincs ilyen , se itthon . Akár 10 AC is mehet egyszerre.
Ha nem csinálok semmit csak meg van nyitva 2 már akkor elkezd fogyni.

[ Szerkesztve ]

(#2161) Gyantusz válasza turit (#2157) üzenetére


Gyantusz
tag

Jogos, azt nem írtam, hogy a pecsétablakban írtam át. Igen, ott.
A térfogattal már nincs baj, viszont a kerület továbbra sem változik... :U
Az meg, hogy az alapterület * belmagasság nem a pecsét által kiírt térfogatot adja ki, már csak hab a tortán (minden pecsétemnél kevesebb a pecsét által számolt érték 0,05-0,08 m3-rel mint egy natúr számológéppel; ez nem sok, de elvileg számol, nem csak a hasára üt ; ) és nem értem, miért teszi).

Arról már ne is beszéljek, hogy ha pl. a helyiségtérben van 1-2 alulbordás gerenda, szilárdtestezzem-e ki, vagy hogy vonassam ki belőle... :F :)

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#2162) daninet válasza turit (#2160) üzenetére


daninet
veterán

Melyik eszi a memóriát? Az első vagy amit rányitsz? Kisebb terveknél is eszi (esetleg üres lappal)? ctrl+shit+esc és sorba rakod memória használat szerint

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2163) turit válasza Gyantusz (#2161) üzenetére


turit
tag

Kicsit kísérleteztem a helyiségpecséttel. A szilárd test műveletek hatással van a térfogatára. Akár tárgyat is ki lehet vonni belőle és annak a térfogatát nem számolja bele. A helyiség vágása paranccsal is működik , viszont akkor a (gerenda,tető,födém ) alsó , vagy felső részét se számolja bele.

A Lehetőségek - Tervbeállításoknál be lehet állítani hogy mennyire pontosan számoljon, kerekítsen vagy ne, az ablakoknál , tetőknél stb. hogy számoljon.

Ugye a hp-et 3d-ben is meg lehet jeleníteni és anyagot beállítani neki.

(#2164) turit válasza daninet (#2162) üzenetére


turit
tag

Mindkettőben egyszerre fogy. Jobb esetben 2 percem van hogy egyikből a másikba átmásoljak valamit. Ha bezárom az egyiket megáll a memória fogyás.

(#2165) copass válasza Gyantusz (#2161) üzenetére


copass
veterán

utolsó frissítés fent van? nekem is csinált ilyet az ac17, a legutolsó build megoldotta.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2166) LDC


LDC
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, Artlantis témában..

Nagyon sokszor csináltam már, de mostanában nem sajnos...így aztán nem is nagyon sikerült. :O :O

Szóval ArchiCad -ból átkonvertáltam egy rajzot az Artlantisba... természetesen rájöttem, miután szépen rendbe raktam a rajzot, hogy valamit változtatnom kell a rajzon...

Visszamentem a CAD-be módosítottam, lementettem.. majd újra konvertáltam.. itt kijelöltem, hogy referencia fájlt akarok használni... kiválasztottam, bejelöltem, hogy onnan hozzon minden fényt, kamerát...stb... s mentettem... más néven....

Amikor betöltöm a rajzot az Artlantisba... semmit sem jön át a referencia fájlból.....

Mit rontottam el..

Előre is köszönöm a segítséget....

:R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#2167) daninet válasza LDC (#2166) üzenetére


daninet
veterán

Az a funkció ott valamiért viccnek van, soha nem működött nekem sem. Úgy kell, hogy megnyitod az újat artlantisban, és ott file>use reference file. Betallózod a régit, és alul bepipálsz mindent.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2168) mx12


mx12
újonc

Sziasztok, van egy kis problémám az Archicad csempéző programmal. Megcsináltam a csempe burkolatot, amit elvileg fehérre csináltam és fekete mindenhol. Mit kell beállítanom, hogy a rendes színét megkapja?
Előre is köszi a válaszokat.

(#2169) Gyantusz válasza turit (#2163) üzenetére


Gyantusz
tag

Köszi a képet! Örülök, hogy kellemesen elbogarásztál a hp-tel. ;)

A Tervbeállításos részt már el is felejtettem, annyi ezerféle paramétert lehet ezekben beállítani... (valaki egyszer összeszámolhatná, hogy hány darab "állítgatási okosság" van egy gyári ArchiCAD-ben)

(#2165) copass: nincsenek frissítési lehetőségem sajnos... :(

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#2170) Bandee2


Bandee2
tag

Sziasztok,
Gondoltam kérdezek itt, hátha találkozott már valaki a problémával...
Laptopról kapcsolódok otthoni géphez saját fiókhoz "Távoli asztal" segítségével (Win 7 Ultimate), és már megoldottam, hogy ilyenkor ne jelentkeztesse ki az otthoni gépnél a másik felhasználót.. (szervereknél van ilyen, hogy többen is használhassák egyszerre a gépet).. A probléma az, hogy amikor csak én vagyok bejelentkezve, akkor megy az archicad, de ha közben más is be van jelentkezve, akkor lefagy a cad... ez miért lehet?

Köszönöm előre is!

(#2171) daninet válasza Bandee2 (#2170) üzenetére


daninet
veterán

szerintem bug, vagy egyszerűen nem támogatja. Használj teamviwert, nekem azzal megy még mobilról is, bár onnan elég car archicadezni :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2172) copass válasza Bandee2 (#2170) üzenetére


copass
veterán

miért van erre szükséged?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2173) Bandee2 válasza copass (#2172) üzenetére


Bandee2
tag

Mert a laptopom elég gyenge, jobb az asztalin csinálni távolról...

(#2174) copass válasza Bandee2 (#2173) üzenetére


copass
veterán

két felhasználó elérésre gondoltam.
távoli elérés mindíg nyűgös, főleg ha teljesítményigényes progikról beszélünk.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2175) Bandee2 válasza copass (#2174) üzenetére


Bandee2
tag

Azért kell két felhasználó, hogy amíg én távolról dolgozok, addig tudja más is használni a gépet... (persze úgy értem, hogy ArchiCAD-et csak én használok, ők netezésre, videóvágásra...)

(#2176) copass válasza Bandee2 (#2175) üzenetére


copass
veterán

netezés ok,de megfontolnék egy ócó tabletet helyette.
videóvágás? megeszi az erőforrást az is irgalmatlanul, mindent megfog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2177) Bandee2 válasza copass (#2176) üzenetére


Bandee2
tag

Inkább erre találnék megoldást.. erőforrással nincs gond, jó gép, nem emiatt fagy le a CAD, hanem mert egyszerűen más is belép..

(#2178) Jansen83


Jansen83
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, Archicad 15-ben, egy bonyolultabb tetőtér nettó térfogatát hogyan tudnám meghatározni, hogy pontos értéket kapjak, mivel szükségem lenne egy tanúsítás számítása során a nettó fűtött légköbméterre. :F
Előre is köszönöm!

(#2179) copass válasza Jansen83 (#2178) üzenetére


copass
veterán

helyiségpecsétet elvágod a tetővel,frissíted, majd listázod a térfogatát interaktív konsziggel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2180) tojás1959


tojás1959
újonc

Sziasztok!
Segítség kellene! AC 17-be szeretnék sketchup skp fájlt impotálni. Az SU-ban elmentem skp-fájlként a modellt, majd az ac-be az összefűzés paranccsal (beállítások után) lehelyezem. A lehelyezéskor egy zöld pontot kapok, amit az ac tárgyként azonosít, de semmiféle kiterjedése nincs, nem nagyítható, nem módosítható. Miért van ez, mit nem csinálok jől?!
Üdv.

Tomi

(#2181) copass válasza tojás1959 (#2180) üzenetére


copass
veterán

milyen skp? 2005-nél frissebbet nem szereti és azt se használja jól.
ments sketchup-ból 3ds-t és azt importáld be archicad-be.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2182) tojás1959 válasza copass (#2181) üzenetére


tojás1959
újonc

Szia!
Sikerült megoldanom. A SU 3-as változatának skp. mentését elfogadja, ez egy kicsit furcsa!, hogy az újabb változatot nem támogatja? A google kmz. mentését viszont elfogadja. A SU 2014-ről van szó.
A segítséget köszi
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Tomi

(#2183) tojás1959 válasza Cheesy (#2154) üzenetére


tojás1959
újonc

Szia!
AC 17-ben ezt a megjelenítést hogyan állítod be? A beállítótáblán nem tudom az általad közölt ablakbeállítást elővarázsolni. Vagy csak egyvonalas lesz az ablak, vagy többvonalas de mindíg folytonos vonallal jelzett. Szaggatott vonal nem jelenik meg a metszősík feletti vonalaknál!
Üdv.

Tomi

(#2184) d3kk


d3kk
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem hozzátok, hogy lehetne megoldani hogy egy vonalas felmérési tervből vonalakat falakká alakítsak úgy hogy a vonalak közötti távolság a falvastagság miatt ne változzan és az eredeti távolság a fbelméreteknek feleljenek meg.

Ha nem fogalmaztam egyértelműen megpróbálom másképp is

[ Szerkesztve ]

(#2185) copass válasza d3kk (#2184) üzenetére


copass
veterán

sehogy, falból érdemes egyből felvinni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2186) d3kk válasza copass (#2185) üzenetére


d3kk
senior tag

nem én csináltam a vonalas rajzot, és én is falból szoktam.

egy illetőtől kaptam egy komplett üzem tervet (14.000 m2)

és ez vonalasan lett elkészítve autocad-ben (dwg) ezt importáltam és kottáztam. a belméreteknek felelnek meg a vonalak közötti távolságok és ezért volt az előző kérdésem. :R

(#2187) copass válasza d3kk (#2186) üzenetére


copass
veterán

értem én, ez szívás!:D
középre rakod a falnak a referencia vonalát, végig varázspálcázod, majd eltologatod kijelölővel globálisan.
de szernitem egyszerűbb ha pauszon végighúzgálod.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2188) krisztian7


krisztian7
tag

Milyen laptopot ajánlanátok, ami jól teszi a dolgát archicaddel? mekkora különbségek vannak quadro és pl egy geforce 840m kártya között? 180-at tudnék rászánni, használt is teljesen jó. képméretben inkább 14-15 körül.

(#2189) daninet válasza krisztian7 (#2188) üzenetére


daninet
veterán

Pontos típust nem írok, csak pár irányelvet ami rendszeresen elhangzik itt.
A business szériás laptopok között nézelődj, tehát az alsó kategóriákat zárd ki, pl a népszerű dell inspirion széria és társai.
Jócskán van különbség quadro és geforce között, főleg nagyonsok vonalas rajzoknál jön elő. Viszont 180ért nem nagyon kapsz quadros notit, a geforce-okkal is el lehet lenni. Amíg nem hatalmas nagy épületeket rajzolsz, vagy sokpoligonos modelleket használsz nem lesz gond.
Nézegesd a proci toplistákat mi fér bele az árba, nem biztos, hogy mindig az i7 a jobb, egy i5 is elég sokat kiszolgál AC alatt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2190) Cheesy válasza krisztian7 (#2188) üzenetére


Cheesy
őstag

Nekem még mindig ugyanaz van. :)

www.vakbelmutet.hu

(#2191) bagiz


bagiz
csendes tag

Sziasztok!
Tapasztalt már valaki olyat, hogy két AC17 gépen nem egyformán jelenik meg a szaniter? 1. gép: az elkészített alaprajzra lerakja a szanitereket, a 2. gép látja, de nem tudja módosítani őket, csak layer törlés és újra elhelyezés után. Az 1. gép jól kezeli a 2. gép által lerakott szanitert és a sajátját is. Munkakörnyezet azonos.
1. gép laptop, i5; Nvidia geforce 310M kártyával;
2. gép asztali, i5; quadro K600 kártyával,
mindkettő win pro 8.1
Tud valaki magyarázatot, vagy megoldást?
Zoli

(#2192) copass válasza bagiz (#2191) üzenetére


copass
veterán

ac17 is ugyanaz? nézettérkép is ugyanaz?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2193) bagiz válasza copass (#2192) üzenetére


bagiz
csendes tag

igen, ugyanaz az AC17.001, a nézettérkép is, mivel ugyanazt a fájlt nyitjuk meg. Most folyik a könyvtárbehívások ellenőrzése: vadi új fájlt csináltam csak szaniterekkel, ugyanonnan hívtuk be az Archicad könyvtárat (irodai NAS-ról). Az 1. géppel készített fájl a 2. gépen látszik, de csak az "elválasztó" mozgatható a szaniterek közül, a többi szürke fogópontokkal le van fagyva.

(#2194) copass


copass
veterán

gyári sablonnal próbáljátok ki, hogy abban is csinálja-e ezt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2195) bagiz válasza copass (#2194) üzenetére


bagiz
csendes tag

1. gépről minden eddig kipróbált és nem nagyon használt kiegészítő leszedve, CTRL+ALT+N új terv, gyári Archicad könytár alkalmazása, eredmény ugyanaz: a 2. gépen a wc, stb lefagyva. Csak a szaniterekkel van gond, minden más tárgy rendben. Szaniternél a tárgy tulajdonságai megnyitásoknál (2. gép) az "OK" gomb szürke, nem aktív.

Nem marad más: 1. gépen AC uninstall, install natur, és újra próba. Egyelőre azt gyanítjuk, hogy valamelyik kiegészítő program avatkozik bele a tárgyak egy részébe.
.
.
.

NEEEEEEEEM! Mint rendesen, tudatlanság generálja a legtöbb problémát:

Mentéskor az 1. gépen valami soha nem használt kapcsoló be volt kapcsolva, ami a szaniter könyvtárban lévő elemeket külön zárolta.
Szaniterek kijelöl
AC17/Szerkeszt/Elemek zárolása/Nyisd mind...
Hátha valaki van még rajtam kívül, aki nem használta, és olvassa a fórumot :-(

Érdekes, hogy a CTRL+ALT+N varázsvesszőre sem változott meg...
Köszönöm a tippeket, végül megoldódott.

(#2196) gNAT_hu válasza bagiz (#2195) üzenetére


gNAT_hu
tag

Mi is az a "valami soha nem használt kapcsoló" ?? csak, hogy tudjunk róla pontosan...

(#2197) copass válasza bagiz (#2195) üzenetére


copass
veterán

én elég sokat használom, mert pik pakk lezárom amit akarom hogy helyben maradjon.
akkor user error.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2198) daninet


daninet
veterán

Az utolsó nyílhegy, a duplavonalas kétoldalú mikor lesz aktív? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2199) copass válasza daninet (#2198) üzenetére


copass
veterán

egységes beállítások a vonal eszközöknél vedd ki a pipát.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2200) daninet válasza copass (#2199) üzenetére


daninet
veterán

köszi

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.