Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Raysen623 válasza virtuall (#2850) üzenetére


Raysen623
addikt

Megnyitod a 3D ablakot és beállítod magadnak a nézőpontot, legegyszerűbb axonometrikus nézetet használni. Ezt követően a elmented a nézetet 3D dokumentumként (Navigator/Projekt térkép/3D Dokumentum-on jobb klikk és nézet mentése).

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2852) Raysen623 válasza copass (#2847) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor leírom neked érthetőbben: előző munkahelyemen folyamatosan napi 10 órában használtam ilyen hardvert vagy akár 16 órában is és nem volt semmi probléma vele. Jelenleg felváltva használom a munkahelyi és itthoni gépet. De ne akard nekem beadni, hogy te naphosszakat számolsz render fotókat. :D A folyamatos terhelés is váltakozik 2D és 3D közt.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2853) copass válasza Raysen623 (#2852) üzenetére


copass
veterán

több mint 15 éve használok ac-t elég változatos hw parkkal és oprendszerekkel és elég sok vasat összeraktam irodáknak, van egy kevés tapasztalatom. de abban a legnagyobb hogy mennyi fost sóztak rá az emberekre erősgép címszóval. játék egy dolog, munka meg egy másik.
a legtöbb szívás az amd,ati vonalon volt. minden esetben. ~10 munkaállomásról beszélünk, szervert most hagyjuk. az intel kizárólag, azé mert csak!:D én is felváltva használom az itthoni és a munkahelyi vasat és érződik a quadro 2D-s sebessége, plusz a kompatibilitásról nem is beszélve pl. blender gpu használat.
de ha már szóbajött a legutóbbi artlantis rendert 3 hétig számolta folyamatosan az i5 8gb rammal, gyári hűtővel, gond nélkül. egy vga akkor kapja a legnagyobb terhelést amikor használod az ac-t. renderkor egy alaplapi szutyok is elég neki.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2854) virtuall válasza Raysen623 (#2851) üzenetére


virtuall
újonc

Köszönöm.

Most így állok vele:
Rögzítettem a nézetet. De hol tudnék bele 3D-s kótákat belerakni? Khagytam valami lépést?

Bocs az értetlenségért és köszönöm a türelmet!

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-08/16/566296_dl6bmespo9ificfz_kepernyofoto_2015-08-16_16_10_08.png

[ Szerkesztve ]

(#2855) Raysen623 válasza copass (#2853) üzenetére


Raysen623
addikt

Már megint teljesen másról beszélsz....:D Én meg itt hagytam abba. Olyan dolgokat vitatsz, amiben egyet értünk, a többi meg tapasztalat mindkettőnk részéről. De még egy apróság: az AMD annyira szar, hogy egy sima APU-s gép is képes volt megnyitni és 3D-ben megmozgatni egy igen nagy méretű tervfájlt. Ennyit erről. Kinek a pap, kinek a papné. Nem mi fogjuk eldönteni, mit fog vásárolni a kolléga. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2856) Raysen623 válasza virtuall (#2854) üzenetére


Raysen623
addikt

Ha a nézeted el van mentve 3D dokumentumként, akkor nyisd meg az elmentett nézetet és ott tudod már kótázni. De nem 3D-s kótáról beszélünk hanem sima 2D-ről továbbra is. Valami ilyesmi lesz:

Bővebben: https://www.youtube.com/watch?v=mww-wVepb2Y
2:50-től van a lényeg. :D

(#2857) daninet: köszi a kiegészítést. Pontosan ahogyan írod.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2857) daninet válasza virtuall (#2854) üzenetére


daninet
veterán

Kihagytál egy lépést amit leírtak :)

Beállítod a nézeted, majd felöl Dokumentáció->3D dokumentum->3D dokumentum készítése. A megnyíló nézetben tudsz kótázni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2858) virtuall


virtuall
újonc

Köszönet, műxik:)

(#2859) Full00 válasza copass (#2841) üzenetére


Full00
csendes tag

Köszönet az infóért! ;)

(#2860) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Tud valaki s.o.s segíteni honnan tudok letölteni artlantis vagy archicad tárgyakat? Elsősorban artlantis lenne jó , de archicad is jöhet. Illetve mitől van az, hogy ha berakok egy embert akkor nincs rajta textura csak szürkeség az egész.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2861) daninet válasza Nerazim (#2860) üzenetére


daninet
veterán

archive 3d-n találsz sok tárgyat, illetve nagypoligonúakat 3dsky-on. ha nincs a csomagban gsm fájl, akkor az AC-hez tartozó 3ds importer kiegészítővel tudod betölteni, ezt megtalálod az archicad letöltésekben a súgó menü alatt.

a szürke azért van, mert nincs hozzá textúra rendelve. ha a tárgy beállításainál nem lehet kiválasztani neki semmit, csak egy textúrát az egészre, akkor rosszul lett konvertálva a tárgy

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2862) Nerazim válasza daninet (#2861) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi szépen. Az archiv 3d oldalról töltöttem le és úgy hozza szürkének, de inkább csak az embereket. Van benne gsm és 3ds is. Lehet valamit rosszul csináltam? Letöltöttem, létrehoztam nekik egy mappát és oda kicsomagoltam őket és onnan töltöttem be 16-os archicadbe. Esetleg artlantis tárgyakat honnan érdemes?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2863) daninet válasza Nerazim (#2862) üzenetére


daninet
veterán

úgy speciel artlantis tárgyakat nehezen fogsz találni. 3ds-t tudsz importálni.

Egyébként az új C4d render motor megeszi reggelire még alapbeállításokkal is, főleg belsőknél. Teljesen leváltottuk, megegyeztünk főnökkel, hogy nem veszünk több artlantis licenszet mert felesleges, ha csak nem villantanak valami nagyon durvát, de ezt kétlem.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2864) Nerazim válasza daninet (#2863) üzenetére


Nerazim
őstag

Már egyszer elkezdtem vele komolyabban foglalkozni, de sajnos nem volt hozzá türelmem és abbahagytam. Az artlantis elég meseszerű látványterveket készít, de azt baromi gyorsan ezért is szeretem. Valami jó tutorialokat nem tudsz ajánlani c4d-hez?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2865) daninet válasza Nerazim (#2864) üzenetére


daninet
veterán

Én az Archicad Cinema 4d render motorjáról beszélek. :) c4d-hez én sem értek.
Ac-ben bedobálom a textúrákat, kiválasztok egy preset-et és kb plusz két perc erőfeszítéssel egy lényegesen jobb rendert csinál.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2866) Nerazim válasza daninet (#2865) üzenetére


Nerazim
őstag

Na ezt kipróbálom. Mindig tanul az ember valamit :) és ez hanyas archicad-től van benne? Azt tudom, hogy régen a lightworks-sal is jó képeket lehetett csinálni.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2867) copass válasza daninet (#2865) üzenetére


copass
veterán

növényeket is raksz bele? mert én nem igazán láttam még úgy igazán megpakolt növényzetes ac c4d-s rendert.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2868) daninet válasza copass (#2867) üzenetére


daninet
veterán

Cutout növényeket. Teljesen jó. Nem emlékszem 18ban benne volt-e az a jópár bitmap növény, de 19ben elég jó a választék, fák bokrok pálmák plusz betölthetsz saját bitmapot is a tárgyba, cgtextures-ön van egy rakás. Árnyékot is vet.

17-től van cinerender

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2869) copass válasza daninet (#2868) üzenetére


copass
veterán

ááá cutout nem pálya, látszik.animációnál meg pláne.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2870) daninet válasza copass (#2869) üzenetére


daninet
veterán

Animacional persze nem jo de allokepnel teljesen jo szvsz, cask frissiteni kell a nezetet hogy a kamera fele alljon...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2871) copass válasza daninet (#2870) üzenetére


copass
veterán

akkor is gagyi, max. háttérbe nagyon messzire rakják be ezeket, nem előre.
térbeli fa, még a legegyszerűbb is realisztikusabban veti az árnyékot mint egy lap.
azért van ez a billboard megoldás ac-c4d-nél, mert ha beraknak 10-20 rendes térbeli fát az ac összeomlik meg elkezd hízni az egész terv, használhatatlan lesz.
ezért nem jók ezek az integrált dolgok. nekem marad az artlantis, oda berántok bármilyen méretű modellt és annyiszor duplikálom amennyi kell.
az ügyfél meg nem nézi hogy most ez mivel van renderelve...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2872) Raysen623 válasza daninet (#2868) üzenetére


Raysen623
addikt

18-as verziótól van Cinerender engine a programban. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2873) daninet válasza Raysen623 (#2872) üzenetére


daninet
veterán

17et kihagytam :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2874) Nerazim válasza copass (#2871) üzenetére


Nerazim
őstag

És te honnan szedel le hozzá tárgyakat?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2875) copass válasza Nerazim (#2874) üzenetére


copass
veterán

ugyanonnan, sketchup warehouse, archive3dnet, ha nincs akkor meg legyártom ac-ben, vagy blenderben.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2876) Nerazim válasza copass (#2875) üzenetére


Nerazim
őstag

A 3ds az jó az artlantisnak is? Úgy értem, hogy simán be lehet húzni? Nekem most az 5-ös verzió van fent.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2877) daninet válasza Nerazim (#2876) üzenetére


daninet
veterán

Nem lehet simán behúzni. Egy új artlantisba megnyitod a 3ds fájlt és elmented artlantis tárgyként.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2878) Nerazim válasza daninet (#2877) üzenetére


Nerazim
őstag

köszönöm :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2879) daninet


daninet
veterán

Egyesitettek 3 telket amin 3 epulet less (1 megvan, 2 epul), es 3 archicad fajlbol szeretnem a 3 teljesen felepitett modellt egyesiteni, hogy a terepet megcsinaljam alajuk.

A gondom az, hogz nem visz at egy csomo elemet a hotlink module. Leirom hogyan csinaltam:

Meglevo terv:
1.Megjelenitettem minden layert
2. Vastag kijelolovel kijeloltem az egesz epuletet
3. Elmentettem modulkent

Uj tervben beillesztem a modult.

Szintek egy az egyben ugyan azok a ket tervben. Nagyon sok dolgot atvisz, de pl a targyak nagy resze hianyzik (egy resze nem). Sok fal hianyzik, de nem mind.
Minden szintet atvisz, minden szintrol valami hianyzik, de nem minden.

Mit rontok el?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2880) daninet válasza daninet (#2879) üzenetére


daninet
veterán

Mindig akkor jovok ra mikor posztoltam :W :W

A layer seteket is at kell vinnem attribute managerben :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2881) copass válasza daninet (#2879) üzenetére


copass
veterán

próbáld meg összfűzéssel.
modulnál nem árt ha azonos minden a két tervben. tehát könyvtárak, fóliák, elemek ilyesmik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2882) Raysen623 válasza copass (#2881) üzenetére


Raysen623
addikt

Főleg ha tovább akarja szerkeszteni, de merge előtt azért pucolja ki a behozandó fájlt, mert olyankor minden szemetet átvisz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2883) copass válasza Raysen623 (#2882) üzenetére


copass
veterán

én ezért szoktam másolni, sokkal hatékonyabb és pontosabb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2884) daninet válasza copass (#2881) üzenetére


daninet
veterán

Mondjuk meg a lejtos terepet nem tudom hogy oldjam meg, mert a legfelso epulet 2 meterrel fentebb van mint az also. Es ugye a szinteknek egyeznie kell, kb minden linkelt benne, szetesne a modell. Gondolkozok, hogy targykent kimentem az egesz csarnokot, de akkor meg megeszi a gepet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2885) Raysen623 válasza daninet (#2884) üzenetére


Raysen623
addikt

Összefűzésnél meg lehet adni a beillesztendő szintek eltolását is. Azzal tudsz játszani, de ne rögtön élesbe csináld ha még nem tiszta. Ments egy másolatot és ott teszteld ki a lépéseket.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2886) copass válasza daninet (#2884) üzenetére


copass
veterán

a másik épület csak modell szinten kell? ha igen, akkor alakzatt, persze úgy hogy belül ki pucolod üresre.
de ha csak látványterv szinten kell, akkor meg csak a helyét csinálod meg és artlantisban berakod tárgyként, az eredeti tervből exportálva csak magát az épületet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2887) daninet válasza copass (#2886) üzenetére


daninet
veterán

Nem. Mind3 full-full BIM modell. A meglévő kevésbé részletes

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2888) Nerazim válasza daninet (#2887) üzenetére


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Az normális, hogy C4D-nél csak fehérséget látok renderelésnél? Számol lent a számláló, meg telik az idő, de csak fehér az egész.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2889) daninet válasza Nerazim (#2888) üzenetére


daninet
veterán

Válassz ki egy gyári preset-et a legördülőből. Legyen mondjuk az Outdoor Daylight Medium vagy Low (magyarul ennek a megfelelője)

Legálisan licenszelt az AC-ed? :U Tört verzióknál nem megy a C4D render.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2890) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Archi 19-re i7-870 +8-16GB memória Q6600+4GB combo helyett hoz-e változást? Megéri-e a fejlesztést? SSD van. VGA szükséges-e esetleg az integrált helyett?

Köszi

(#2891) copass válasza (Bundás) (#2890) üzenetére


copass
veterán

mindenképpen. nem árt egy vga.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2892) Nerazim válasza daninet (#2889) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor megvan a bibi :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2893) Raysen623 válasza (Bundás) (#2890) üzenetére


Raysen623
addikt

A fejlesztés megéri és időszerű erős ArchiCAD használat esetén, a dedikált VGA pedig szükséges, de nem kell százezreket rákölteni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2894) Nerazim válasza Raysen623 (#2893) üzenetére


Nerazim
őstag

Memóból mennyi a javasolt? 8gb elég mindenre? vagy a több még jobb?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2895) copass válasza Nerazim (#2894) üzenetére


copass
veterán

mindíg jobb a több, de 8gb-val is lehet dolgozni kényelmesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2896) daninet válasza Nerazim (#2894) üzenetére


daninet
veterán

Tervektől függ. Most kaptam pár 100 megás DWG-t, a 8 giga pillanatok alatt elfogyott. De reális használattal elég.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2897) Nerazim válasza daninet (#2896) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor jó, van még mellett 2x2 giga a biztonság kedvéért, de akkor elöször 8 giga lesz beletéve aztán meglátom, mit mutat :))

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2898) copass válasza daninet (#2896) üzenetére


copass
veterán

a 100mb dwg, meg az 1 gb pla elég nagy kivételek!:D de léteznek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2899) daninet válasza copass (#2898) üzenetére


daninet
veterán

Csarnokba került egy gép, gépterveket megkaptam felülnézetes vonalrajzban. A poén az volt, hogy ők is 3D-ben rajzolják, és abból mentenek egy felülnézetes 2D-t a statikusnak (mert annak csak autocad-je van) és én már csak a fos dwg-t kapom meg amiben minden egyes íves felület meg görgő 64 szeletre apró vonalakkal fel van bontva :W
Még jó, hogy létezik az ifc, csak senki nem használja :U
Közel használhatatlan. Körberajzoltam piros vonallal, utolsó lépésben majd beillesztem :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2900) copass válasza daninet (#2899) üzenetére


copass
veterán

erre van kitalálva a vonalas rajz egyesítése funkció... szépen redukálja a méretet.
én az 1gb pla-tól hidaltam le, és mondta hogy nem tudja exportálni artlantisba. mondta is neki hogy csoda hogy ment eddig az egész... archive3d ről minden gsm-et felrakott. ilyen csillárból 20 db, csicsa asztalok,stbstb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.