Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) copass válasza Barnes (#2649) üzenetére


copass
veterán

érdemes helyiség kategóriákat használni és akkor majd tudsz ilyen cép helyiség listát konszignációból csinálni!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2652) Cheesy válasza copass (#2651) üzenetére


Cheesy
őstag

Erről csinálj már egy tutorialt :U :R

www.vakbelmutet.hu

(#2653) Barnes


Barnes
aktív tag

Ooooha szuper, kipróbálom, remélem sikerül :)

(#2654) Barnes válasza copass (#2651) üzenetére


Barnes
aktív tag

Hol lehet szerkeszteni a sablonját ennek?

(#2655) Raysen623 válasza Cheesy (#2652) üzenetére


Raysen623
addikt

Erről van hivatalos anyag a gyártó honlapján is valamint a youtube csatornán: itt
[link] és itt [link]

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2656) Barnes


Barnes
aktív tag

Újabb problémába ütköztem, talán több már nem lesz mostanság.
Belőttem a szinteket, csináltam födémet falat stb.. Elhelyeztem a nyílászárókat. A nyílászáróknál beállítottam, hogy parapet a szintig legyen belőve. Namost a konszignációs jelnél olyan gondom van, hogy pl egy erkélyajtónál vagy másik ablaknál 10 cm-el lejjebb jelzi a parapetet. Megnéztem metszetben és a helyén vannak a nyílászárók. Mi a fene lehet a gond?

(#2657) copass válasza Barnes (#2656) üzenetére


copass
veterán

ablaknál a padlóvastagságot vedd nullára, az befolyásolja a parapetet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2658) Barnes válasza copass (#2657) üzenetére


Barnes
aktív tag

Ilyent nem is találtam, ezt merre találom? :o

(#2659) copass válasza Barnes (#2658) üzenetére


copass
veterán

ott van ahol kiválasztod a parapet az x szintig/fal aljáig stb. ott egy érték mező.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2660) snowman válasza Barnes (#2658) üzenetére


snowman
tag

A méretezési jel panelen van, a jel előnézeti ablak fölött. Akkor volt használatos, amikor még a parapetet csak a fal aljához lehetett kötni, most már felesleges paraméter.

(#2661) Barnes válasza snowman (#2660) üzenetére


Barnes
aktív tag

Ó basszus egy életben nem találtam volna meg. Köszi :)

(#2662) Samikaa


Samikaa
újonc

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Miután létrehoztam egy tárgyat, és megnyitottam a GDL szerkesztőben, majd a Részletek panelben kiválasztom a megfelelő altípust. pl. korlát. Ezután a paraméterekben még hozzáadok új paramétereket. Ezeket hogyan tudnám úgy elmenteni, hogy más tárgyakhoz is fel tudjam használni, és ne kelljen minden alkalmommal újra begépeljem ezeket. Lista készítésénél lenne ez fontos, mert így egyben tudnék kilistázni több tárgyat, de macera minden tárgynál ezt újra eljátszani. (pl. több korlátot hozok létre de a pálcák száma változót létrehozom, amit utána szeretnék hozzáadni más korlát elemhez de ez tnem tudom sehova elmenteni.) Arra gondolok, hogy egyedi altípust hoznék létre, de nem tudom hogy azt hogyan tudnám. Megpróbáltam másolatot készíteni egyről de nem sikerült betöltenem sehogy.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#2663) gNAT_hu válasza Samikaa (#2662) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ha jól értem: van egy beállított, felparaméterezett tárgyad aminek egyes részeit - 3D megjelenítését - változtatni akarod.

- megnyitod a meglévőt
- elmented más néven
- kitörlöd a 3D(2D) ablakban lévő leírást - vagy a változtatni való részét
- alaprajzon kijelölöd az új elem(részt)
- megfogod és berántod a 3D(2D) leírás ablakába - ekkor elkészíti a leírását
- beírod a szükséges paramétereket/transzformációkat stb....

(#2664) Samikaa válasza gNAT_hu (#2663) üzenetére


Samikaa
újonc

Köszönöm a válaszod!

(#2665) turit


turit
tag

Sziasztok

Van rá valami mód hogy homlokzaton a nyílászárók ID-je megjeleníthető legyen? A címke eszközzel is próbálkoztam de homlokzaton nem akar működni. Lehet van valami trükkje amit még nem ismerek. (AC15)
Ilyen eredmény kellene:

[ Szerkesztve ]

(#2666) daninet válasza turit (#2665) üzenetére


daninet
veterán

Itt egy videón bemutatja az emberke. [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2667) Raysen623 válasza daninet (#2666) üzenetére


Raysen623
addikt

Hú mióta kerestem ezt :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2668) copass válasza turit (#2665) üzenetére


copass
veterán

röviden:
homlokzaton kijelöld az ablakot, ajtót,tárgyat,stb. megkeresed a tulajdonságaiban az ID rublikát alatta lesz hogy címke elemek. pipa.
majd a cimkét kiválasztod, és ablak ajtó konszignációt válaszd ki, a tulajdonságokban kapcsold ki ami nem kell, parapet, méretek, vonal így a kör marad csak.
vijolá!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2669) turit válasza daninet (#2666) üzenetére


turit
tag

Sikerült ez alapján. Mondjuk furcsa itthon az AC18-ban már megint másképp kell állítani a címkéket. 19-ben is változtatni fogják. Tegnaptól elérhető a nemzetközi változat , csak diák szériaszámot nem lehet még igényelni hozzá :)
http://www.graphisoft.com/downloads/archicad/install/AC19/INT

(#2670) daninet


daninet
veterán

Adott egy dwg amibe dolgoznak. Nekem csak egy rajz kell a dwg-ből (értsd: nem az egész). Hogyan tudom úgy archicad-be berakni, hogy ne rohadjon le a teljes dwg megjelenítésétől folyton, de linkelve is maradjon az eredeti fájllal?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2671) copass válasza daninet (#2670) üzenetére


copass
veterán

behúzod egy munkalapra és akkor rajzként lesz neked és tudod frissíteni is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2672) Raysen623 válasza daninet (#2670) üzenetére


Raysen623
addikt

Rajz eszközzel lerakod egy független munkalapra oszt jó napot.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2673) turit válasza turit (#2669) üzenetére


turit
tag

Ac18-as INT szériaszámmal működik :) Első tapasztalatok:
- Opengl-ben sokkal simábban megy, nem villognak elemek nagyításkor , forgatáskor.
- A háttérszámítások miatt szinte semmit nem számol mikor megnyitom a homlokzatot vagy a metszetet.
- Felületfestővel könnyen és gyorsan cserélhetőek az anyagok , végre nem kell pl az ablaknál külön kikeresni és állítani a tok , szárny és az üveg felületét.

Biztos jó ez a pontfelhő importálás, csak hát melyik irodának van Mo.-n 3d lézerszkennere? :)

(#2674) gNAT_hu válasza turit (#2673) üzenetére


gNAT_hu
tag

Gondolom 19

Pontfelhőt relatív olcsón készít a geodéta (gyorsan megvan), nem az építésznek kell műszer.

(#2675) Sesy válasza turit (#2673) üzenetére


Sesy
aktív tag

ha érdekel a 3d szkener tudok ajánlani egy helyet, ahol nem is olyan drágán tudsz kezelővel együtt bérelni...

Born stupid... Try again!

(#2676) Barnes


Barnes
aktív tag

Sziasztok!

Helyiségpecséteknél elakadtam picit.
Ugyebár a helyiségpecsét a területbe beleszámítja a vastagabb falak esetében a nyílászáró és a fal síkja közötti területet is. Namármost engedélyezési szinten úgy gondolom, hogy ezt nem kell beleszámolni, viszont nem látom hogy lehetne ezt kikapcsolni. Ha kézzel adom meg a pontokat, akkor is beleszámolja. Hogy lehet ezt a funkciót kikapcsolni?
Előre is köszi!

(#2677) Raysen623 válasza Barnes (#2676) üzenetére


Raysen623
addikt

Lehetőségek/Terv beállítások/Helyiségek menüpont alatt tudod állítani.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2678) daninet válasza Raysen623 (#2672) üzenetére


daninet
veterán

végeredményben erre gondoltam én is, de gyötrelem volt kivárni míg 15 perc alatt átkonvertálta :N

Szétszedetem külön rajzokra, mert ez így kezelhetetlen. Jobbat nem tudtam kitalálni én sem. Sosem szerettem az autocadet

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2679) Barnes válasza Raysen623 (#2677) üzenetére


Barnes
aktív tag

Szuper!
Köszönöm!

Még egy kérdés:
Azt be lehet valahol állítani, hogy a homlokzati rajzoknál a nyílászárókon ne lehessen belátni?

(#2680) copass válasza Barnes (#2679) üzenetére


copass
veterán

homlokzat tulajdonságainál lesz, átlászóságot keress

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2681) Raysen623 válasza Barnes (#2679) üzenetére


Raysen623
addikt

Homlokzat/Metszet tulajdonságokon belül a Modell tabpage alatt megtalálod az Átlátszóság csekboxot. Ha nincs benne pipa, akkor nem lesz átlátszó. (csak kiegészítésként kolléga mondandójához) :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2682) Barnes


Barnes
aktív tag

Hogy ezt pont nem vettem észre.
Köszönöm! :)

(#2683) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

AC 18-ban hol van az automatikus méretezés? Mikor kijelölöm az egész alaprajzot és egy kattintásra négy oldalán méretezi. Sehol sem találom.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2684) Raysen623 válasza petymeg (#2683) üzenetére


Raysen623
addikt

Dokumentáció/Dokumentációs extrák

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2685) Barnes


Barnes
aktív tag

Sziasztok!

Egy apró kérdés, de nem találom sehol a választ.
Szeretnék egy paravánt falból készíteni (terasz elválasztó), melynek az egyik felső végét 45 fokban le szeretném vágni.
Hogyan tudom ezt megvalósítani?

(#2686) Raysen623 válasza Barnes (#2685) üzenetére


Raysen623
addikt

Morph tool... :))

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2687) Barnes válasza Raysen623 (#2686) üzenetére


Barnes
aktív tag

Ó köszi!

Lábazatot látványterven mivel szoktatok csinálni?

(#2688) Raysen623 válasza Barnes (#2687) üzenetére


Raysen623
addikt

Attól függően milyen a kialakítása, alapesetben sima kompozit fallal, egyéb extrém profilú megoldásnál profilos falszerkezetből.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2689) daninet


daninet
veterán

19-et használjátok már?
Van egy gond, ami szerintem bug, istenért nem jövök rá mi a baja.
Csarnok, tető terv. Tehát nézetben látom már az összes elemet. Tettem Labeleket a tetőablakokra. Lepakolom tervlapra a nézetet, és nincs ott a label. Fóliája be van kapcsolva, de egyszerűen nem látszik. Minden más elem ott van, még olyanok is, amik ugyan azon az Text - Annotation fólián vannak.
Összehívtam az irodában a kupaktanácsot, hogy ez mi a fene, de nem jöttünk rá.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2690) copass válasza daninet (#2689) üzenetére


copass
veterán

átépítési szűrő?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2691) Barnes válasza Raysen623 (#2688) üzenetére


Barnes
aktív tag

Sima lábazatra gondoltam.
Az a bajom, ha falat "húzok" a fal elé, akkor belevág valamiért és nem látszódik a lábazatom.

(#2692) copass válasza Barnes (#2691) üzenetére


copass
veterán

fóliáknál csinálsz egy lábazat fóliát és a számot átírod 2-re. így nem fog összemetsződni. mert ami azonos számú az együtt dolgozik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2693) daninet válasza copass (#2690) üzenetére


daninet
veterán

Nulláról kezdtem, igazából nem állítgattam benne semmit, ezért nem is gondoltam rá. Holnap megnézem hátha a tervsablonban volt valami nyavalya beragadva.

Illetve még egy, ami valami rendszer szintű hülyeség lehet.

A navigátor alá ugye be lehet tenni a pausz és referenciát jobb oldalra rögzítve. Én ezt mindig így használtam, és nagyon kényelmes volt, Viszont egy adott gépen ha berakom oda az alsó sor bebuggol és az a kis sor ikon alul félig eltűnik (illetve egérmutatóra jön elő) :F
Valaki találkozott ezzel? Ez AC független 18 és 19 is csinálja.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2694) copass válasza daninet (#2693) üzenetére


copass
veterán

simán lehet. ezért kell mindíg kirakni az átépítés palettát állandóra.
vagy csinálni egy olyan átépítési szűrőt ami mutat mindent és színnel jelzi hogy mi új, mi régi.
bele lehet veszett mód kavarodni!:D
vga hiba szokott ez lenni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2695) Raysen623 válasza Barnes (#2691) üzenetére


Raysen623
addikt

17-es verziótól kezdve többféleképpen lehet kezelni az összemetsződést: egyik az építőanyagok prioritása és annak átállítása, vagy a fóliák esete, amit kolléga már le is írt.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2696) copass válasza Raysen623 (#2695) üzenetére


copass
veterán

csak azonos számú fóliákon működik az építőanyag prioritása. tehát ha az A.fal 1, a B. fal 2, akkor nem fog összemetsződni sehogyse, ha egymást keresztezik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2697) turit válasza daninet (#2689) üzenetére


turit
tag

Én már tesztelgetem az AC19-et , próbáltam a tetőablakos problémát előidézni de nem sikerült. Ha gondolod küld át megnézem mi baja lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2698) daninet válasza turit (#2697) üzenetére


daninet
veterán

ok. Ha nem boldogulok átküldöm. :K

Nálunk nem szaroznak a cégnél. Megjött a dongle frissítés emilben, főnök írta a körlevelet mindenki telepíti munkaidő végén a 19-et, holnaptól abban rajzoltok. :D Mondjuk így pont a korai bugoknak van kitéve a csapat, de szerencsére nem találtam még.
Nincs vele gond, de sebességnövekedést nem látok, pedig most pont egy nagy csarnokot rajzolok, ahol elférne.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2699) Raysen623 válasza copass (#2696) üzenetére


Raysen623
addikt

Mintha én nem erről írtam volna.... :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2700) copass válasza Raysen623 (#2699) üzenetére


copass
veterán

csak pontosítottam!:D jah és az átépítési szűrőröl nem is beszéltünk, mert az is bekavar az összemetsződéseknél!:D csak hogy ne legyen egyszerű dolgunk!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.